לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2010, 22:26
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איתי5690 שמתחילה ב "מעמד הלוחם בחברה הישראלית !"

מה קורה גבר? אני מקווה שאתה נהנה!
תראה, היות ואתה מכיר אותי ואת הרקע ממנו אני מגיע, אני מניח שתשובתי תהיה לך הגיונית.

אני אישית חושב שאדם שמתגייס, ולא משנה לאן, מתוך הבנה אמיתית של משמעות השירות הצבאי (והדגש על השירות) ראוי להערכה רבה. אני לא אוהב להתייחס לדברים ביחס לאחרים, אבל אני רוכש כבוד יתר עבור אנשים שמתאמצים, רוצים, מבינים ונותנים את עצמם למען המדינה, לא מתוך חובה אלא מתוך זכות ושייכות לעם הזה ולמדינה הזו. אני מאמין שאנשים כאלה רוצים לראות סביבם מדינה טובה יותר הן לעצמם והן למשפחה, לחברים ובעתיד לילדיהם ונכדיהם.
לעומתם, אנשים שמתגייסים מתוך רצון להוכיח לחברים "כמה אני גבר" וללכת למקום הכי קרבי "כדי להחזיק נשק ולהרוג ערבים", לא מבינים את מקומם ואת משמעות השירות. אני רואה הרבה אנשים שמשחקים אותה תורמים למדינה, אבל התרומה שלהם נגמרת ברגע שהם פושטים מדים (והרבה פעמים עוד קודם), כשהם זורקים זבל מהאוטו, כשהם מלכלכים ברחוב, כשהם רואים סביבם בעיות בלי סוף ולא אכפת להם מכלום.

ברור לי שאי אפשר שכל אחד ידאג לכל דבר שקורה סביבו, אבל מדאיג אותי שאנשים עושים לעצמם הפרדה בין "תרומה למדינה" דרך הצבא, לבין כל תרומה או לא תרומה אחרת.
להיות אזרח במדינה זה אומר בהכרח שיש לך זכויות, אבל גם מתוקף שייכותך לעם ישראל וחלק מהחברה הישראלית (שביום יום מאוד מפולגת אבל יודעת להתאחד יופי בעיתות משבר) גם נדרשות ממך חובות. אז נכון שאין דרך למדינה לגרום לך להתנדב למען החברה ולנסות ליצור עולם טוב יותר, אבל זה לא אומר שצריך להקטין ראש ולומר "אני נתתי 2 או 3 שנים", להשתחרר ולזרוק זין על כל דבר שמסביב.

ברגע שאתה חי בתודעה שלהיות אזרח משמעותו גם לתרום לחברה ולמדינה אליה אתה שייך וממנה אתה מקבל שירותים, לא משנה איפה תהיה בצבא או מה תעשה בחיים האזרחיים- ברור לכולם יהיה שאתה עושה זאת מתוך מניעים אמיתיים ורוצה באמת לתרום- ועל כן מגיע לך כל הערכה שבעולם.
זה שיש אנשים שמסוגלים פיזית/מנטלית לשרת במקומות קרביים יותר מאחרים לא אומר שבהכרח מגיע להם יותר (מה אשם הבחור חולה האסטמה שהוצב לשרת קרוב לבית, אבל ממש רצה לתרום כמה שהוא יכול, לעומת הערס השכונתי שנהג ללכת מכות, להטריד, להציק וכו' שהתגייס רק מתוך זה שחובה עליו, ודרך זה יראה לכל מי שהוא מכיר ועוד לא מכיר כמה שהוא גבר- בזה שהוא מסתער על דיונות, יחזור עם פציעות הביתה ויישא תבור מקוצר על הכתף?).

בסופו של דבר- כולם תורמים ביחד (אם מתוך רצון ואם לאו) להנעת המערכת הגדולה הזאת שנקראת "צבא", שמהווה תמיכה עצומה ביכולת של המערכת העוד יותר גדולה הנקראת "מדינה" על מנת להתקיים, וכולם ראויים להערכה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-09-2010, 09:39
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avivchoen שמתחילה ב "גם קרבי וגם ג'ובניק מוערכים,..."

סלח לי, אבל המונח "תורם לביטחונה" הוא מונח ממוסמס וחסר משמעות... תורם לביטחונה הצבאי? הכלכלי? החברתי? הרי יש ביטחון מסוגים שונים.
אני מניח שאתה מייחס למונח "שמירה" בהכרח אחזקה בנשק ושירות לאורך גבולות המדינה.
אבל נניח בסיסים צבאיים בתוך המדינה הדורשים שמירה, בניהם בסיסי מודיעין או הקריה, מי שומר עליהם? והם לא חלק מהמדינה?
והרי לך מקרה היפוטתי:
נניח וג'ובניק מחיל המודיעין מיירט תשדורת שבה מתברר כי החמאס הצליח לבנות מנהרות לתוך שטח מצרים, שידוע מקום התחלתה אך מיקום יציאתה בתוך רפיח לא ידוע. במקרה כזה צה"ל יכול להפעיל גורמים רבים שידרשו זמן רב ומשאבים רבים, אבל שיחה פשוטה של רוה"מ או שר הביטחון עם המקביל המצרי יכול להביא להשמדת המנהרה. אגב המנהרה, היא הייתה מתוכננת ומיועדת להברחת נשק אסטרטגי כלשהו.

ועכשיו נשאלת השאלה: האם ג'ובניק ממודיעין רק "תרם לביטחון המדינה" או גם "שמר עליה"?

ישן 18-09-2010, 14:39
  משתמש זכר iPHX iPHX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.09
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Eagle1 שמתחילה ב "סלח לי, אבל המונח "תורם..."

מסכים מאוד.

אני כן מעריך חברים קרביים על ההקרבה שלהם ועל הקושי הפיזי שהם עוברים.

עם זאת, בתור חייל בחמ"ן, אי אפשר בכלל להגיד שבנאדם עם רובה ושחפ"ץ שרץ בעזה תורם יותר מבנאדם אחר שבאמצעים כאלו ואחרים מוסר למקבלי ההחלטות מה יש איפה כדי שיוכלו להגיד לאותו חייל קרבי לאן לרוץ.

למידת ההערכה של אנשים לחיילים יש כמה פרמטרים:
יש פרמטר של הקרבה, סיכון וקושי פיזי. כאן, כמובן, יש יתרון גדול למשרתים בקרבי בכלל ובחי"ר במיוחד (לפחות איך שאני רואה את זה).

ויש פרמטר של מידת השפעה טקטית והשפעה אסטרטגית (כלומר - השפעה על מארב, מבצע ולפעמים השפעה על תהליך שאורך בעצמו שנים) - שזו בעצם תרומה לצה"ל ולמדינה.
- אם לדבר על אנשי מודיעין - כמעט כל קרב בהיסטוריה הוכרע או הושפע בצורה ניכרת מאוד מהמודיעין שהיה או לא היה לשני הצדדים (ולא רק של ישראל או במאה האחרונה).
חניבעל ידע היכן הרומאים עוברים ומה שיטות הלחימה שלהם והצליח לנצח אותם פעם אחר פעם עם צבא שכירי חרב קטן בהרבה מהצבאות בהם הוא נלחם, לדוגמה.
גם מלחמת ששת הימים היא דוגמה מצויינת - ידענו בדיוק היכן המטוסים של המצרים והיכן מטוסי הדמה שלהם, דבר שהכריע את המלחמה עוד בשעותיה הראשונות.

כמובן שיש פרמטרים נוספים, כמו עד כמה replaceable (ניתן להחלפה) וכמות האנשים שמסוגלים לעשות את התפקיד שלך בצורה טובה...

בסופו של דבר, מבחינתך כל זה לא אמור להיות חשוב.
כשאני יושב בשישי בערב עם חברים קרביים על בירה, הרבה פעמים אני שומע "אתה עושה צבא אחרת", "אנחנו לא באותו צבא".
עליי זה לא משפיע, כי אני יודע כמה אני תורם ושזה מה שאני צריך לעשות ב3.5 שנים שלי בצה"ל.
גם אתה, לדעתי, לא צריך להיות מושפע ממה חושבים עליך ולחפש מעריצים ברכבת.
ישן 19-09-2010, 20:53
  ססתתםם מישהו ססתתםם מישהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי iPHX שמתחילה ב "מסכים מאוד. אני כן מעריך..."

ללא ספק שחייל שמתגייס לקרבי אמור להיות מוערך יותר, זהו הרצוי במדינתנו, המצוי הוא שלא מתייגים אותו כבן אדם שתרם אחרי הצבא, והוא והמשק ממטרות שניהם מתויגים כאנשים שעשו צבא בלי התייחסות יתרה על השירות.
בנוגע לחבר'ה שמתגייסים למודיעין שזה דבר חשוב מאוד בפני עצמו אבל אסור לשכוח שאת ההקרבה של הנפשות עושה חייל קרבי, ועם כל התמיכה שמאחוריו של מודיעין וכו' הוא זה שנלחם, אפשר להלחם עם קרביים בלבד אבל אי אפשר להילחם עם מודיעין בלבד (ללא קרביים).
דעתי האישית שכל חייל ששירת בקרבי יקבל הטבות בכניסה לאוניברסיטאות ובמציאת עבודה וכד' יותר מאדם שיכל להתגייס לקרבי ולא התגייס (אני לא מדבר על אנשים שבגלל פרופיל לא שירתו בקרבי)
ישן 22-09-2010, 14:27
  Eagle1 Eagle1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "ידידי, תן לי לגלות לך משהו -..."

אני יכול להבין את הגישה שלך לחיים. אם ננתח את ההתנהגות של אנשים רק מתוך אינטרסים ומשיקולים רציונליים (מטרות אישיות ושיקולי עלות מול תועלת) אז ברור לכולם שכל פעולה שאנחנו עושים, בין היתר שירות צבאי, נובעת מאינטרס כלשהו (בין אם להעביר את השירות כמה שיותר קל וקרוב הביתה, לא להתאמץ בשירות הצבאי, להיות במקום שיתרום לי לאגו או לשרת במקום שייתן לי פתח למקצוע בחיים האזרחיים).
הגישה הזו יכולה לתת פרשנות לכל טיעון שנביא, אך היא מתעלמת מהתעסקות במשהו שפסיכולוגיים, סוציולוגיים וחוקרים חברתיים כבר מזמן עלו עליה- רגשות.

לא ניתן להסביר למה הקריבו אנשים רבים את חייהם בשעת קרב במעשים הירואים מתוך הנחות רציונליות. דבר זה אפשר להסביר רק מתוך ניתוח רגשי ונפשי של כל אדם לגופו, ונמצא שהסיבות לפעולותיהם של האנשים הן סובייקטיביות.

קשה לי להסביר את עבודתו הקשה של הרצל והציונים בראשית דרכם מתוך שיקולים של רציונליות- בטח ובטח כשאופציות כמו אוגנדה היו מונחות מולם והיו יכולות להביא לקץ הגלות היהודית.
בכלל, אין הסבר לשאיפה של העם היהודי לחיות בארץ ישראל אלא מתוך רגשות לאדמה זו. הדבר מתבטא לכל אורך ההיסטוריה של עם ישראל בדמות אנשים וסיפורים רבים כל כך שהשקיעו והקימו ותרמו והקדישו את חייהם למען מטרה שחלקם לא זכו לראות- מדינה יהודית. אפשר להמציא להתנהגותם כל מיני אינטרסים שגרמו להם לפעול, אבל מיומנים אישיים ועדויות רואים בבירור שמניעיהם היו רגשיים כמעט לחלוטין. ואי אפשר להתווכח ולשכנע אדם אחר בדבר מניעיו.

גם היום ישנם הרבה אנשים שלא מונעים בהכרח משיקולים אינטרסנטיים, על אף שהאינטרס האישי הולך ותופס חלק נרחב יותר בבחירות היומיומיות שלנו, ובזה אני מסכים איתך.

תזכור שאם כל האנשים במדינה היו פועלים משיקולים רציונליים, אין טעם ומשמעות למדינה להיות בעלת זהות לאומית כזו או אחרת, שכן היא תהווה הלכה למעשה גוף שמאגד אוסף של אנשים רציונליים ותו לא.

ישן 23-09-2010, 20:17
  gza gza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Eagle1 שמתחילה ב "אני יכול להבין את הגישה שלך..."

מבסוט עליך שאתה מבין על מה אני מדבר
אבל בנוסף לדבריך הרשה לי עדיין לחלוק עליך :
זה שאמרתי שכל אדם פועל ממניעים אינטרסטים זה לאו דווקא רע.
כפי שאתה כבר מבין על מה מדובר אז כן כולם אגואיסטים וזה ממש לא מן הרע , הקטע בחברה של היום שהמילה אינטרס והמילה אגואיסט ישר מפורשת כדבר שלילי שמנצל מישו אחר וזה לא ככה..
95% מהמעשים נעשים מתוך אגואיסטיות ווואלה חלקם הגדול הם מעשים טובים לחלוטין...כך שמה שאמרת שחברה לא יכולה להתקיים...יכולה ועוד איך...והנה ההוכחה..

ישן 25-09-2010, 22:31
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "אתה נדבק לטפל ולא לעיקר ואני..."

אני לא נטפל לטפל. דיוק בטרמינולוגיה זה דבר חשוב אחרת אנשים לא מבינים מה אתה אומר ועלולים לפרש את דברייך בצורה לא נכונה, וזה למעשה מה שקרה בשרשור הזה. אנשים חושבים שאתה קורא להם אגואיסטים כאשר אתה מתכוון למשהו אחר לגמרי.

מכיוון שאתה לא מבין הסבר מילולי כללי, אסביר לך באמצעות דוגמא. אגואיסט זה למשל חייל-סיירת-או-ניירת. אחד שלא הצליח להשיג מה שהוא רוצה אז מחליט לדרוס את כל השאר ומשתמט משירות בכלל או משירות קרבי שלא נראה לו מתאים בשבילו.

רוב החיילים הם לא אגואיסטים. אמנם כולם דואגים לצרכים האישיים שלהם, אבל הם עושים את זה תוך התחשבות בדברים אחרים (טובת הכלל, מניעים לאומיים, ציונות וכו'). כאשר אדם מתחשב בדברים נוספים מלבד הצרכים האישיים שלו, הוא לא אגואיסט.
ישן 26-09-2010, 18:27
  gza gza אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Vani שמתחילה ב "אני לא נטפל לטפל. דיוק..."

קודם כל ניסית לצאת גבר עם תגובה קצת מתנשאת אבל יצאת טאמבל למה הדוגמא שהבאת עם הסיירת/ניירת לא קשורה לאגואיזם.

דבר שני (שאני אעדיף שתתייחס אליו בתגובה שלך למרות שיש לך נטייה להתייחס לדברים האחרים) הוא שאני אמרתי דבר אחד ופשוט :

הגבתי למה שהבחור הבא רשם:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eagle1

אני אישית חושב שאדם שמתגייס, ולא משנה לאן, מתוך הבנה אמיתית של משמעות השירות הצבאי (והדגש על השירות) ראוי להערכה רבה. אני לא אוהב להתייחס לדברים ביחס לאחרים, אבל אני רוכש כבוד יתר עבור אנשים שמתאמצים, רוצים, מבינים ונותנים את עצמם למען המדינה, לא מתוך חובה אלא מתוך זכות ושייכות לעם הזה ולמדינה הזו.

לעומתם, אנשים שמתגייסים מתוך רצון להוכיח לחברים "כמה אני גבר" וללכת למקום הכי קרבי "כדי להחזיק נשק ולהרוג ערבים", לא מבינים את מקומם ואת משמעות השירות. אני רואה הרבה אנשים שמשחקים אותה תורמים למדינה, אבל התרומה שלהם נגמרת ברגע שהם פושטים מדים (והרבה פעמים עוד קודם), כשהם זורקים זבל מהאוטו, כשהם מלכלכים ברחוב, כשהם רואים סביבם בעיות בלי סוף ולא אכפת להם מכלום.

.

ורשמתי ש95% מהחיילים כן מתגייסים בשביל עצמם , בגלל שזה מאתגר אותם , כי זה נותן להם להרגיש טוב עם עצמם,בשביל החברה ובשביל הרושם.
לעומת מה שהוא טען שאנשים מתגייסים מתוך זכות ולא חובה ושייכות לעם ולמדינה , מילים יפות שאומרות הרבה אבל שוות לתחת .

ישן 27-09-2010, 15:02
  gza gza אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי oplo1234 שמתחילה ב "יופי"

מניעים אגואיסטים ועוד איזה.
וזה לא רק אלה שמתגייסים לקרבי זה כל בן אדם שאתה מכיר או פוגש עושה את זה כך או אחרת.
ואני אסביר לך גם למה , כל דבר שאתה עושה בחייך החל מלקום בבוקר ועד ללכת לישון אתה עושה את כל הדברים האלה רק בגלל שביצועם גורם לך להרגיש טוב עם עצמך, כלומר אתה עושה את כל הדברים האלה כי אתה אוהב את עצמך.
וכן אם ניקח לדוגמא חייל קרבי , אז הוא מתגייס לקרבי כי זה נותן לו להרגיש טוב עם עצמו , זה מאתגר אותו, מפתח אותו מכל מיני בחינות , וכו.
אם מדבריי עושה עליך רושם שאני מזלזל בכל המהלכים האלה אז ממש לא , זה שעושים את זה ממניעים כאלו לא הופך את זה לדבר רע , ההפך הוא הנכון בחלק מן המקרים..והעובדה היא שהחיילים כמונו מתגייסים לקרבי ובסופו של דבר כן עושים משו שהוא אדיר ועצום בשביל המדינה, אבל כל זה נעשה קודם כל בשבילנו.(תחשוב על זה קצת לפני שסתם תתחיל לשלול וכדומה..)

ישן 29-09-2010, 21:11
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "רמת עברית? אני רואה שאחרי 15..."

אני מההתחלה הבנתי מה הכוונה שלך בגלל זה אני אומר שתפסיק להשתמש במילה אגאואיסט, או כל הטיה אחרת שלה, כי אנשים מבינים מזה משהו אחר.

ברור שכולנו דואגים לצרכים האישיים שלנו, אבל לא רק לצרכים האישיים שלנו, וזה מה שהופך אותנו לאנשים לא אגואיסטים. יחי ההבדל הקטן.

ציטוט:
(לא בדיוק לפי ההגדרה שהבאת כי הפירוש של " על חשבון הזולת" קצת מפריע לי..אז אפשר לקרוא לזה :אנוכיות,אינטרסנטיות, אהבה עצמית.)

למילים יש משמעות ואתה לא יכול לשנות משמעותן לפי מה שנוח לך, כי זה יוצר קצר בתקשורת בין אנשים. אני מצטט שוב את ההגדרה של המילה אגואיסט בשביל שתבין שהכל בא ביחד, ואתה לא יכול לגזור מהתכונה הזאת רק את הדברים החיוביים. שים לב גם לדגשים שאני שם בשביל להבין מה כל כך שלילי בתכונה הזאת.
ציטוט:
אנוכיות, אהבה עצמית מופרזת, דאגה לצרכים אישיים בלבד, אי התחשבות בזולת

אין בעיה עם אהבה עצמית. יש בעיה כשהיא מופרזת. כל דבר שהוא מופרז הוא בהכרח שלילי. רדיקליות זה אף פעם לא טוב.
אין בעיה עם דאגה לצרכים אישיים. יש בעיה כשדואגים לצרכים אישיים בלבד.
יש בעיה גם כשכל הדברים האלה באים תוך כדי חוסר התחשבות בזולת.
כל האלמנטים האלה הופכים את התכונה הזאת לשלילית (בניגוד למה שאתה טוען, שאגואיזם זו דווקא תכונה חיובית).

רוב החיילים הם לא כאלה. הם לא דואגים לצרכים שלהם בלבד, אלא בנוסף. והם כן מתחשבים בזולת, לכן אתה לא יכול לקרוא להם אגואיסטים.
תשתמש בביטויים מתאימים בשביל לבטא את מה שאתה חושב. בסך הכל אני מסכים עם הטענה שלך שכולנו דואגים לצרכים האישיים שלנו ואין בזה שום דבר רע.

הדיון הזה יצא לי כבר מכל החורים אני כל רגע חוזר על אותם מילים וביטויים.
ישן 20-09-2010, 09:57
  Oruado Oruado אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי jonaman שמתחילה ב "לפי דעתי, מעמד הלוחם צריך..."

אני בחיים לא אשכח איך בתקופת עופרת יצוקה, הגענו לתחנה מרכזית בתל אביב וקבוצת מבוגרות שמאלניות התחילה לקלל אותנו.
זה אף פעם לא הציק לי יותר מדי - כי אני לא מחפש את ההערכה הזאת. עשיתי את זה מסיבות אידיולוגיות ואם את החברים הג'ובניקים שלי הכניסו למסיבה ואותי לא, לא חשבתי כמה מזלזלים בלוחמים - כי מה שקשור לצבא נשאר לצבא.

איזו הערכה אתה מצפה לקבל?
חימושניקים, בהגדרה ג'ובניקים, פשוט היו קורעים את התחת כשהיינו איתם בקו צפון וכל תקלה קטנה בטנקים הם היו מתייצבים, אפילו באמצע הלילה בקור ובבוץ של הצפון - העיקר שהטנקים יהיו בכשירות וזה היה עניין כמעט יומיומי.
אני ממש לא ראוי ליותר הערכה מהם. וזו דוגמא אחת מיני רבות.

ישן 22-09-2010, 19:18
  oplo1234 oplo1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי איתי5690 שמתחילה ב "מעמד הלוחם בחברה הישראלית !"

לדעתי חיילים קרביים אמורים להיות מוערכים יותר על ידי החברה, וכמובן לקבל יותר תמריצים ותמיכה לאחר שהם מסיימים את השרות הקרבי. אני לא מוריד לרגע מחשיבותם של תומכי הלחימה, שבלעדיהם הלוחמים לא יכולים להתקיים. אבל ויש אבל גדול. הלוחם הפשוט הוא זה שסוגר שבתות, מקריב את כל חייו האישיים, ונדרש לסכן את חייו שזה אף תומך לחימה, ואיש יחידת מחשבים סודית ככל שתהיה, לא נדרש לעשות.
לכן מבחינתי אדם שנותן מעצמו בצורה כל כך טוטאלית במשך 3 שנים מגיע יותר.

אגב, אני מסכים עם מי שכמה תגובות מעלי כתב שהוא פגש במשך השירות שלו המון חיילים שנחשבו קרביים אבל היו תתי אדם. אין ספק גם אני פגשתי הרבה חארות במשך השרות. קרבים וגם לא קרבים. תמיד יש יוצאית מהכלל.
ישן 22-09-2010, 20:28

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי oplo1234 שמתחילה ב "לדעתי חיילים קרביים אמורים..."

על איזו הערכה אתה מדבר?

מבחינת מלגות - קרביים יכולים לקבל מלגות שאחרים לא יכולים. מבחינת "תמריצים" - למרות שאני עושה 3.5 שנים ורוב הקרביים עושים כמובן 3 - קרביים יקבלו פי 2 (או 3) מענק ממני, וגם השכר הקבוע, נמוך ככול שיהיה - כפול אצל הקרביים (למרות שמבחינת הוצאות סביר להניח שלי יהיו יותר).
כל זה באמת קשור בסיכון של מי שקרבי, בלי שום קשר לתרומה ולאיכות הבנאדם - וזה בסדר.

מה מעבר לזה אמור להיות לדעתך? פסל שלך בכיכר העיר?
אני קורע את התחת 16 שעות ביום (שתי משמרות ביום), ואפילו החברים הכי קרובים שלי או ההורים שלי לא יודעים מה אני עושה בכלל.
לדעתי לא צריך את התודה של מישהו בשביל לעשות משהו שאתה יודע שהוא נכון ושאם אתה לא תעשה את זה לא יהיה מי שכן.
ישן 23-09-2010, 14:18

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי oplo1234 שמתחילה ב "[font=Verdana]שמע אני לא..."

בנוגע לסיכון אני מסכים איתך (וגם כתבתי את זה בתגובה הקודמת), ובגלל זה אתם מקבלים פי 3 מענק ועוד כל מיני הטבות שאחרים לא מקבלים. כן יש תמריצים למי שמשרת בקרבי.

לגבי החבר שלך בקריה - יש גם קרביים שיוצאים חמשושים ושושים, וקרביים שכל מה שהם עושים זה להסתכל על עיגול עם נקודות שזזות בו בתוך חדר ממוזג. אם תתאמץ אתה תוכל למצוא אי שוויון או איך שתרצה לקרוא לזה בכל מקום. (השורה התחתונה היא שגם בין הקרביים לא כולם "קרועים את התחת" ו"מקריבים" באותה מידה, וויכוח של "מי מקריב יותר" מטופש לגמרי לדעתי)
באזרחות, מנכ"ל בנק פועלים יכול להרוויח שני מליון בחודש בלי לעשות הרבה יותר מדי ובלי להיות גאון הדור או שום דבר קרוב לזה, בזמן שאיזה פועל בניין יעבוד קשה כל יום ואפילו יעבוד בעבודה מסוכנת - ובכל זאת ירוויח מינימום.
בצבא כן מכירים בסיכון של הקרביים וכל זה והם גם מקבלים תמריצים בשביל זה.
כמו שכבר אמרתי - זה צבא, צבא העם - הוא קיים כדי להגן על המדינה.
התפקיד של כל חייל זה לתרום מה שהוא יכול מהעמדה בה הוא נמצא, בלי קשר לכמה כסף הוא מקבל בסוף החודש (ובמצב הנוכחי הקרבי גם מקבל פי 3 מענק ופי 2 משכורת).

גם אני יכולתי להתלונן על זה שבזמן שאני כל היום רק עושה את התפקיד שלי, יש צמד גיבורים, מש"קי שקר בבסיס, עושים 3 שעות ביום ולדעתי גם רק שנתיים (לעומת 3.5 שלי). בגלל שזה מודיעין, בתעודת שחרור יש סיכוי שגם יהיה כתוב ב"תפקיד" אותו דבר לי ולהם (למרות שאני עשיתי קורס איכותי של חצי שנה שלומדים בו 15 שעות ביום עם אקדמאים). אז מה? זו סיבה להשקיע פחות? להתלונן שאני לא מקבל יותר "תמריצים" מהם? נו באמת.
ישן 23-09-2010, 17:59
  oplo1234 oplo1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.10
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי iPHX שמתחילה ב "בנוגע לסיכון אני מסכים איתך..."

תמריצים זה לא רק משכורת גבוהה יותר (ואפשר לחשוב שאנחנו מדברים פה על אלפים ואיך הגעת לפי 3? לא זכור לי שהרווחתי 900 שקל בחודש) אני מדבר פה על תת תנאים ששירתתי בהם. ואני מדבר איתך על מקומות שכל שני וחמישי חולדה היתה שורטת או נושכת מישהו אחר בפלוגה. על מקומות שלא היו בהם מים חמים, שלא נדבר על מזגנים. ויציאות של פעם בשלושה שבועות, וגם זה תלוי בסד"כ עם טחינה לא נורמלים של 2-4 2-6 מחסומים, תוך כדי מטבחים ויחס עלוב מצד המפל"ג הנוראי. אז אתה צודק. יש חיילים ביחידות מובחרות שלא סבלו מכאלה תנאים וסיכנו את חייהם לא פחות ממני. ואולי אני מדבר רק מנקודת מבטי הצרה, ואני מתכוון לשרות בגדודים. (המקום ששירתתי בו) כי אני לא יודע מה הולך במקומות אחרים.
אבל מה שאני מבטיח לך שהחרא שאוכלים החיילים בגדודים לא משתווה לשום מקום אחר בצבא.
אבל הויכוח הזה טיפשי ומיותר, כי להשוות מי אכל יותר חרא בצבא זה ילדותי ומטופש.

אגב, אני נוטה להסכים עם עבדול שלא חסרים אזרחים דבילים בעלי תעודת לוחם. ותעודת הלוחם לא אמורה להוות כרטיס כניסה ואיזושהי תעודת זהב שתתן לך זכויות מופלאות.
אני יותר מדבר על התגמול תוך כדי השרות. בראש ובראשונה ורק לאחר מכן באזרחות.

נערך לאחרונה ע"י oplo1234 בתאריך 23-09-2010 בשעה 18:01.
ישן 23-09-2010, 20:32
  gza gza אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי iPHX שמתחילה ב "בנוגע לסיכון אני מסכים איתך..."

תקשיב אני באמת לא מבין מה הקטע שלך עם כל המרמור הזה.

ואני לא מבין גם למה כל הודעה אתה רושם קרביים מקבלים פי 3 מענק כי זה גם עוד איזה טיעון שיקרי
אתה בתור ג'ובניק מקבל מענק+פיקדון : 24,000 לערך ולוחם מקבל 34,000 לערך . זה בדיוק פי 1.3 .

אף לוחם לא צריך שיהיה קרוי עליו פסל בכיכר העיר
אבל בוא נדבר ברורות : כל לוחם , וזה ממש לא משנה מה הוא עשה
כי הוא יכל להיות לוחם בגדוד שקרע את התחת 3 שנים ויסבול מבעיות בריאותיות ,גב בירכיים וכו כל חייו , וזה יכול להיות מטכליסט שוואלה שנה וחצי קרע ת'תחת ואז שנה וחצי לא עשה כלום. זה ממש לא משנה.
עצם היותו חייל קרבי!( ואני לא מדבר על כל מיני , איך שעבדול אמר "כוח האינרציה" , כל מיני כאלה מטיסי מזלטים שגם נקראים לוחמים) אז הוא עושה הרבה ,הרבה, הרבה יותר מכל ג'ובניק לא משנה אם אותו ג'ובניק מרגל אחרי אחמדינג'ד. כי אותו לוחם מסכן את החיים שלו בשטח ועושה מאמץ פיזי ששום ישיבה 24 שעות שלך במשרד ולימודי שפה סינית לא יכולים להשתוות אליו.
אז כן , כל לוחם מההכי "פשוט" ועד ההכי "מובחר" ראוי להיות מוערך יותר מכל חייל אחר שהוא לא לוחם.

ישן 23-09-2010, 21:55

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "תקשיב אני באמת לא מבין מה..."

איך אתה יכול להגיד שכל מי שבהגדרה נחשב ללוחם עושה/תורם יותר מכל מי שלא?
בהנחה שבאמת היה בסוריה כור ובהנחה שבאמת אנחנו הפצצנו אותו - אם לא היינו יודעים על קיומו - היה משנה בכלל איזה כלים התקפיים יש לנו בשביל המשימה?

אני לחלוטין מבין למה אתה מעריך יותר את מי שמסתכן ומקריב יותר, ובהרבה מובנים גם מסכים איתך ובאמת גם מעריך את החברים שלי שבגדודים/סיירות.
אבל:
א. להגיד משפט כמו "כל מי שנחשב לקרבי אוטומטית עושה הרבה הרבה הרבה יותר מכל אחד אחר שהוא לא" פשוט לא מתקבל לדעתי. גם כי אני לא חושב שזה נכון למדוד מי עושה/תורם יותר, וגם כי אם כן תבדוק את זה תמצא שאתה טועה.
ב. עדיין לא הסברת איך אתה חושב שיש לתת ביטוי מערכתי ל"להעריך מישהו יותר".
ישן 25-09-2010, 07:06
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא יודע... כמובן שירח ושלג זה..."

הבעיה עם איש המודיעין שחשף את הכור היא שספק אם ירשו לו לספר את זה, בעוד שהטייסים שהפציצו את הכור ירואיינו במגבלות הצנזורה בכל מוסף חג בערך..

והמתכנת המוכשר אולי יכול להתגאות בתוכנה שלו אבל תחושת סיפוק דומה (ולפעמים אפילו על אותה תוכנה...) יכול להשיג גם מתכנת באזרחי.

לעומת זאת, הערך המוסף של "להיות שם" בשטח הוא משהו קצת יותר נדיר וחמקמק. היטיבה להגדירו הקומיקאית עדי אשכנזי שציינה שנסיעה לטייל עם גבר ישראלי בוגר יחידת שדה מצוי מלאה בהערות של "הייתי פה בצבא" ו"כאן התהפך הקומנדקר".

ישן 23-09-2010, 19:00
  red-junior red-junior אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.01.08
חבר'ה אתם מפספסים את הנקודה

לאף אחד מאיתנו לא אכפת מהערכה מהחברה,תן לי לצאת הביתה עם בוקסר ותוריד לי את הסיכות והכומתה,באמת שזה לא מעניין אותי.
אני גם אל מדבר על סיכון החיים,זה התפקיד ומישהו צריך לבצע אותו נקודה.

המערכת הזאת לא יודעת לתגמל כראוי את האנשים שתורמים לה .מי שעובד הכי קשה ובצורה הכי שוחקת זוכה לתת תנאים,לעומת חבריו מהבסיסים היותר מקומבנים שרובם לא עושים יותר מדי אבל רק מה,הרבה יותר מקורבים לצלחת וזוכים לפינוקים שאין לי באזרחות.
עזוב לוחמים,קח חימושניק מהגדוד.טוחן כמו כלב וגם חוצה גדר במלחמה(כן כן)ותשווה אותו לאיזה חימושניק בבסיס בחטיבה או משהו.הבדלים של שמיים וארץ.

אתה עובד 2 משמרות?אחי לוחם בקו עובד 24/7 במשך 17 יום למשך חצי שנה.
14 שעות בקרני עם קסדה על הראש,ווסט וקרמי,חוזר לספרון מסריח,חוזר למוצב ואז עובד על המכולות,מדנדש את הפלוגה,הולך לישון וקם אחרי שעתיים לעמדה,חוזר לישון ושוב קם לגשם סגול,אחרי חצי שעה אופס כרמל עם שחר,חוזר לקרני,יורד משם,הולך למארב,חוזר ממנו,הולך לרס"פ,יוצא לעוד יזומה באכזרית ל3 יום(מזגן יש רק בהוואי)וככה חוזר חלילה.17 יום.קשה,שוחק,מעייף,משביז ומדכא בעיקר.
אבל אף אחד לא בוכה על המשימות כי הן צריכות להתבצע.גם לא על הסד"כ(למרות שמי שמפעיל את המוח מבין שהסד"כ הוא נגזרת של הסעיף הבא).רק דבר אחד אנחנו רוצים.תנאים של בני אדם.

לא יכול להיות שאין מים חמים במוצב שבועיים ובשעה המיוחלת שאתה יכול בכלל להוריד מדים כי אתה לא כוננות אין לך מים,ולאף אחד לא אכפת(אנחנו עוד במוצב טוב יחסית עכשיו-לפני זה הפלוגה היתה באסטרה..).
לא יכול להיות שאנחנו שואלים בתמימות למה אין מזגן ומקבלים תשובה שאין בחטיבה,ככה שבכל המוצב יש איזה 4 חדרים ממוזגים(וותיקים,מפלג ומ"פ/סמ"פ).אבל מה אחרי שבוע יורדים לשמירות במפח"ט ומגלים בכל חדר אנטרקטיקה.אשכרה בכל חדר,אצל אנשים שלא עובדים קשה מדי,סוגרים שבת ל10.כנראה שכדאי לשבת איפה שקצינים המקובנים והנגדים האוכלי חינם שמזבזים משאבי ציבור על לא לעשות כלום יושבים,כי אליהם בטח יגיעו התנאים הטובים.למי אכפת מאיזה 40 כלבים במוצב?
לא יכול להיות שהמועדון שלנו הוא מכולה עם טלוויזיה עם יס(וזה רק כי אנחנו פלוגה של גנבים),ואז להזכר בביסל"ח ובמה שהולך שם-ת"ש שלי אין בבית.איך זה שכל התרומות מגיעות בסוף אליהם?
לא יכול להיות ששותים לנו אנשים מהסד"כ לשמירות במפקדת החטיבה לשמור להם על הבסיס וזה למה?כי הם בכו לסמח"ט שאין להם כוח לשמור.אז יופי,אנחנו עושים 18-3 ואנשים יורדים מהעמדה למטבח אבל מה זה חשוב.מישהו צריך לשמור לנסיכים על הבסיס.
לא יכול להיות שאנחנו קורעים את התחת באימון,נותנים את הנשמה בתרפ"לים בשלג ובגשם,עולים את כל רמה"ג בבוץ ובקור והצבא נותן לנו בתמורה לחזור לאוהל מסריח שבנס לא נפל ועל חימום אפשר לחלום.למה?הרי אנחנו לא מקומבנים מספיק,סתם גדוד שנודד ולאף אחד לא באמת אכפת.
וכמובן השיא-לוחמים מסתובבים בקו עם קסדה כבדה ומתאמנים עם ברכיות כתומות,כשאיפה ברכיות הצב והקסדות הקלות?בבה"ד 1 ואצל משקיו"ת בביסל"ח.

אף אחד לא מתלונן כי קשה לו באימון או כי משעמם לו בשמירה.אף אחד מאיתנו לא רוצים משכורת גבוהה.רק תן תנאים ויחס של בן אדם.זה הכל.ודעתי משקפת את דעת כל הלוחמים שאני מכיר כרגע..
ישן 24-09-2010, 06:59
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי mt999 שמתחילה ב "מי אלה? בני הגרעין הקיבוציים?"

אלה דווקא יש רק בנח"ל וגם זה בקושי ובמסגרת הומוגנית יחסית.

ואין מה להתייפיף. כשמחלקת הסדר שלמה משתחררת באמצע הקו, לא באים אחרים במקומם. צריך מידה גדושה של צביעות ורוע לחשוב שזה לא משפיע בכלל על העומס שמוטל על אלה שלא השתחררו. אפשר כמובן להאשים אותו כרגיל ב"הסתה" נגד "החיילים שהכי תורמים בצה"ל" אבל בשורה התחתונה, אם מישהו רוצה לדעת למה הוא עושה 8:8 ויוצא פעם בשלושה שבועות, התשובה נמצאת שם - חיילים שמשתחררים אחרי מחזור אחד בפלוגה מבצעית הם בשורה התחתונה חור בגודל מחזור שלם בסד"כ, לא משנה כמה ישקרו אחר כך על ה"תרומה" שלהם.

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 24-09-2010 בשעה 07:01.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:51

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר