לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-09-2010, 20:08
  משתמש זכר Vendetta Vendetta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Vendetta
שאלה בנוגע לציצית (לא הלכתית)

שלום לכולם. לפני כשנה וחצי התחלתי להניח תפילין, מאז אני מניח בקביעות מדי יום ובנוסף אני גם מתעטף בטלית במהלך הנחת התפילין (כמו כן רכשתי את פתיל התכלת), אבל מעולם לא לבשתי טלית קטנה ביום-יום . ידוע לי שבגד שהוא לא בעל 4 כנפות פטור ממצוות ציצית, ובנוסף אני מתעטף בטלית מדי יום, לכן על פניו אני מקיים את המצווה הזו. למרות זאת בזמן האחרון (יתכן שבשפעת יום כיפור הממשמש ובא) אני מרגיש צורך לשאת איתי ציצית גם במהלך היום, ושתהיה לי האפשרות להסתכל בפתיל התכלת מתי שארצה ואזדקק לכך כדי להיזכר בברית שלי עם הקדוש ברוך הוא, שזה מבחינתי המהות האמיתית של המצווה: "וראיתם אותו וזכרתם את כל מצוותי". אולם יש לי כמה בעיות מעשיות בנושא, והייתי רוצה להתייעץ עם חברי הפורום:

קודם כל, מבחינתי רק הציצית עצמה עם פתיל התכלת חשובה, לגופיה אין שום משמעות בעיני מלבד היותה נושאת את הציצית, ולכן אני מעוניין שהגופיה תהיה כמה שפחות מסורבלת וכמה שיותר דקה ולא מורגשת. ממש לא צמר רחלים או שום דבר בסגנון. הבנתי שיש גופיות רשת שהן הכי נוחות - האם למישהו יצא להשתמש בהן? עד כמה הן באמת נוחות? או שאולי יש סוג אפילו יותר נוח? כמו כן אני אשמח לקבל המלצות לאתרים או מקומות שמוכרים אותן על סמך ניסיון אישי.

דבר שני זה עניין הכביסה. אני ממש לא מעוניין להשתמש באותה גופיה יותר מיום אחד, במיוחד לאור העובדה שהיא הכי צמודה לגוף (אין לי כוונה לשים אותה מעל הבגדים) וסופגת את כל הזיעה. מה שאומר שאני אצטרך לקנות מספר גופיות ולכבס אותן באופן קבוע. הבעיה זה עם הציציות - האם יש דרך להוריד את הציציות מהגופיה ולקשור אותן מחדש בגופיה אחרת? או שאני אצטרך לקנות ציציות לכל גופיה בנפרד? זו קצת בעיה, כי אני מעוניין רק בציצית עם פתיל תכלת, ומדובר בסכום כסף ניכר אם אני אקנה כזה לכל גופיה.

מצטער אם השאלות נשמעות מוזרות, פשוט אין לי ידע וניסיון בנושא.
חזרה לפורום
ישן 17-09-2010, 10:53
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אהלן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Vendetta שמתחילה ב "שאלה בנוגע לציצית (לא הלכתית)"

קודם כל יישר כוח על הרצון ובאמת כל הכבוד.
לגבי מה ששאלת:יש דבר שנקרא גופיה ציצית שזה כשמו-גופיה כמעט רגילה רק עם ציצית,ניתן להשיג כמעט בכל חנות שמוכרת ציציות.
אין אפשרות מעשית להעביר את הפתילות מבגד אחד לשני (הלכתית זה עוד אפשרי,אבל כל פעם תקשור על בגד אחר? זה יכול לקחת הרבה זמן לפרום ולקשור)
וסתם שאלה,איך אתה מתכוון לקשור את הציצית תכלת? עד כמה שידוע לי אם לובשים פתילות תכלת קושרים רמב"ם (ככה פוסקים הרבה,בין היתר שמעתי מראש הישיבה שלי) וזה קשר מורכב....בקיצור אם התכלת היא זאת שמעכבת אותך אז לענ"ד עדיף שתלבש כבר לבן מאשר שלא תלבש (צריך לעשות שאלת רב,אבל ככה נראה לי,ממש לא להלכה)
בהצלחה וגמר חתימה טובה!

חזרה לפורום
ישן 21-09-2010, 20:26
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Vendetta שמתחילה ב "שאלה בנוגע לציצית (לא הלכתית)"

עפ כל הכבוד לתכלת שאתה כל כך מתעקש עליה קח בחשבון שרוב הגדולים ראשונים ואחרונים רובם ככולם בכלל לא חושבים שזה תכלת כלל ועיקר,ואם הכנסת לעצמך לראש שהציצית ללא התכלת המדומה ריקנית,אז הכל בראש שלך משום שכפי שאמרתי לך זה בהחלט ציבעוני אבל זה לא תכלת,בקשר לטלית קטן גופיה אתה יכול ללבוש ללא חשש המחירים של הגופיות האלה זולות מאד (אם אני לא טועה 4 או 5 במאה עם הנחה נוספת לכמויות יותר גדולות) כמובן שטלית מצמר רחלים יותר מהודרת ועדיף שתקשור את חוטי הציצית בעצמך משום שיש הרבה פוסקים שטוענים שאם החוטים לא נקשרו לשם מצוות ציצית אתה פשוט לא יוצא ידי חובת ציצית עם כל הרצון הטוב,לכן או שתלמד כיצד קושרים את החוטים בעצמך (זאת לא בעיה אפילו די נחמד לעשות זאת)או שתקנה טלית שקשרו אותה לשם מצוות ציצית,הרבה הצלחה וחג שמח לך ולבני משפחתך.
חזרה לפורום
ישן 21-09-2010, 20:44
צלמית המשתמש של maorhag

מאוד לא מדויק
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "עפ כל הכבוד לתכלת שאתה כל כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מיכאל חי
עפ כל הכבוד לתכלת שאתה כל כך מתעקש עליה קח בחשבון שרוב הגדולים ראשונים ואחרונים רובם ככולם בכלל לא חושבים שזה תכלת כלל ועיקר,ואם הכנסת לעצמך לראש שהציצית ללא התכלת המדומה ריקנית,אז הכל בראש שלך משום שכפי שאמרתי לך זה בהחלט ציבעוני אבל זה לא תכלת,בקשר לטלית קטן גופיה אתה יכול ללבוש ללא חשש המחירים של הגופיות האלה זולות מאד (אם אני לא טועה 4 או 5 במאה עם הנחה נוספת לכמויות יותר גדולות) כמובן שטלית מצמר רחלים יותר מהודרת ועדיף שתקשור את חוטי הציצית בעצמך משום שיש הרבה פוסקים שטוענים שאם החוטים לא נקשרו לשם מצוות ציצית אתה פשוט לא יוצא ידי חובת ציצית עם כל הרצון הטוב,לכן או שתלמד כיצד קושרים את החוטים בעצמך (זאת לא בעיה אפילו די נחמד לעשות זאת)או שתקנה טלית שקשרו אותה לשם מצוות ציצית,הרבה הצלחה וחג שמח לך ולבני משפחתך.

ראשונים? לאיזה ראשונים בדיוק היתה תכלת? אחרונים-יש הרבה רבנים (הרב ליאור,הרב דרורי,הרב רבינוביץ' ועוד הרבה,בעיקר בציבור הציוני) שבדקו ומצאו שהתכלת היום היא די מדויקת וקרוב לודאי שהיא האמיתית,וכמעט כל אלה שלא לובשים זה בגלל שהם או לא בדקו או לא רוצים לחדש כי רוב הציבור לא לובש,וככה העיד הרב בורנשטין ששמע מהרב שלמה זלמן שבעיקרון זה נראה נכון אבל הוא לא רוצה לחדש כי אין בו כוח...קיצר זה ממש לא צבע.
ועוד,שאם הבחור רואה בתכלת מצווה אתה לא מבאס אותו,הלוואי ואנחנו היינו מסתכלים בציצית ורואים את התכלת (אני למשל לובש) וחושבים על הפרשיה בתורה.
ראית פעם ציצית שקשרו אותה לא לשם מצוות ציצית?
*כל האמור זה על עמותת פתיל תכלת ולא על כל השאר שהוכח שהוא לא נכון

חזרה לפורום
ישן 21-09-2010, 22:34
צלמית המשתמש של maorhag

גדולי הדור החרדים ככלל לא מחדשים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "לא יודע מדוע נדמה לנו תמיד..."

ואין שום סיבה להתרפס רק בפניהם,הרב ליאור לא נופל מאף אחד מהם...יש בזה מחלוקת,מכאן ועד להגיד "זה קשקוש וסתם צבע" הדרך רחוקה...
עובדה שהרב שלמה זלמן אמר שאין בו כוח לחדש...הוא אמר שזה נכון! רק שהוא לא רצה לחדש.
ואני ממש לא בטוח שהם בכלל בדקו את הנושא,לא ראיתי מקום אחד שסותר את הטענות של פתיל תכלת,אני יכול לומר לך על הרב רבינוביץ' שכן הלך ובדק והגיע למסקנה שזה לא אמיתי ואז בגלל שהם הוכיחו לו משהו לגבי שיטת ההפקה הוא השתכנע,דוגמה לגדול דור שבדק וחקר...אני ממש לא בטוח שכל השאר בכלל בדקו

חזרה לפורום
ישן 21-09-2010, 23:06
  מיכאל חי מיכאל חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.10
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "גדולי הדור החרדים ככלל לא מחדשים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
ואין שום סיבה להתרפס רק בפניהם,הרב ליאור לא נופל מאף אחד מהם...יש בזה מחלוקת,מכאן ועד להגיד "זה קשקוש וסתם צבע" הדרך רחוקה...
עובדה שהרב שלמה זלמן אמר שאין בו כוח לחדש...הוא אמר שזה נכון! רק שהוא לא רצה לחדש.
ואני ממש לא בטוח שהם בכלל בדקו את הנושא,לא ראיתי מקום אחד שסותר את הטענות של פתיל תכלת,אני יכול לומר לך על הרב רבינוביץ' שכן הלך ובדק והגיע למסקנה שזה לא אמיתי ואז בגלל שהם הוכיחו לו משהו לגבי שיטת ההפקה הוא השתכנע,דוגמה לגדול דור שבדק וחקר...אני ממש לא בטוח שכל השאר בכלל בדקו
איפה הרב אוירבך התייחס לעניין בכלל בספריו?אני לא צריך שתביא לי את דבריו ממקור שלישי אני נפגש עם פוסק שהוא תלמידו המובהק מידי שבוע,איפה החילזון? מה הקשר המטופש שלך של חרדים ודל"ים? כאילו שהחרדים זה החשוכים והדלי"ם זה ה"נאורים" והחדשנים,והרשה לי לחדש לך שלא היה חדשן בדורנו כמו מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א בפסקיו ובחיבוריו,ושאל את כל העגונות של חיילי צה"ל במלחמת יום כיפור כמדומני מי הכניס את ראשו לעניין והתיר אותן מעגינותן על מנת שיזכו להקים בתים בישראל, ומי קיבל את פרס ישראל על חיבורו יביע אומר?כן אותו הרב עובדיה יוסף החרדי ה"חשוך". אז למה להוציא לעז על כל גדולי ישראל ועל כל מנהגי ישראל במשך כל הדורות,פשוט נשגב מבינתי.
חזרה לפורום
ישן 22-09-2010, 09:39
צלמית המשתמש של maorhag

שמעת אותי אומר חשוך?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]ואין שום סיבה..."

עפר אני לרגלי הרב עובדיה שליט"א...ובכל זאת,לכם החרדים (וגם אם אתה לא חרדי אתה כותב כאחד כזה) יש בעיה בלהבין מהי מחלוקת,צד אחד אומר מותר צד אחר אומר אסור,והדעה שחולקת גם היא חשובה וגם היא קיימת...משום מה לחרדים כמעט תמיד יש נטיה להציג את הדברים רק מנק' המבט של הגדולים שלהם ולמחוק רבנים אחרים...אבל לא על זה הדיון כמדומני.
הרב אוירבך אמר את זה לרב בורנשטין ראש מכון פועה אם אני לא טועה הוא העיד על זה ותלמיד חכם נאמן שאינו משנה בלשונו:
http://www.yeshiva.org.il/midrash/s...=411&id=3869&q=
אמנם פה לא כתוב שהרב אוירבך תמך אבל בכל מקרה אתה רואה למה הוא לא פסק:"הוא כבר לא צעיר" לא שזה לא נכון!
הנה אתר שתאהב שמישהו כתב בו גם כן שהרב אוירבך סמך ידיו (אני יודע,לא מאוד אמין...ובכל זאת)
http://www.bhol.co.il/forum/topic.a...84&forum_id=771
ושם יש גם עדות על הגרז"ן....כבר יצאת מההחלטה שלך שכל מי שהוא לא רב חרדי מדבר שטויות?
קיצר,לפני שאומרים "שטויות" על משהו צריך לבדוק...
אה,וכמובן עדיין לא הראית לי שום התיחסות עניינית שעונה על הטענות והמחקרים שמתאימים בול לדברי חזל לגבי התכלת באתר פתיל תכלת ועוד
נ.ב מופיע בספרים שתכלת הוא סימן לגאולה,אולי כדאי להפסיק להכחיש את הגאולה בכל המישורים?

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 22-09-2010 בשעה 09:51.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר