לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2010, 15:56
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שוב התחלנו עם ש"ס? למרות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שוב התחלנו עם ש"ס? למרות שהשעון נקבע על ידי שר פנים מהעבודה ואושר בין היתר על ידי ח"כים ממרצ? כשיש צרה - ש"ס אשמים. נקודה. כשהם ייצאו מהכנסת ויחזרו לבית כנסת אני אעזוב אותם בשקט.

מה הקטע שלך לחזור מהעבודה בחושך? אני שייך לפלח באוכלוסייה שמרגיש כאילו היום נסגר עליו כשהוא מגיע לעבודה באור יום וחוזר בחושך מצרים. זה מדכא. כשאני מסיים ואין אור יש לי פחות מוטיבציה לעשות דברים. בטוח שרוב האנשים כמוני בעניין הזה ולא כמוך. בחדשות של ערוץ 10 אמרו במפורש שהעלות הכלכלית המצטברת למשק בגלל אובדן שעת אור ביום היא יחסית זניחה (כמה עשרות מיליונים) ולכן האנטי לשעון החורף נובע ממקום של תחושה של חוסר שביעות רצון מצד הציבור להחשכה המוקדמת.

נערך לאחרונה ע"י צ'נדלר בינג בתאריך 18-09-2010 בשעה 16:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2010, 12:48
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "אילו חגים בדיוק? ראש השנה?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hanamer
אילו חגים בדיוק? ראש השנה? סוכות? פסח? חנוכה? פורים? שבועות? כולם מתבססים על ניסים שכתובים בתורה והיו לעם ישראל לפני שנים. ללא אמונה באלוקים על מה תחגוג בפורים או בחנוכה?*כל ה"היסטוריה" שאתה חוגג עליה מבוססת על אמונה, ניסים, דברים שלא מדגדגים לאדם לא מאמין.

ראש השנה = סבבה, סימנו שנה בו נחגוג.
סוכות = יצאנו ממצרים ושרדנו, בו נחגוג
פסח = יצאנו ממצרים, התאחדנו כעם.
חנוכה= ממש כמו יום העצמאות העכשיוי, הקמנו מדינה, בו נחגוג.
פורים זה בכלל לא חג דתי, אלוהים לא מוזכר בו, הסממנים שלו הם העתק של חגי האביב הפגאנים.
שבועות= סיימנו לקצור, בו נחגוג, הידעת זה אחד החגים היותר מזוהים עם התנועה הקיבוצית ?

גם את יום העצמאות אפשר להגדיר כנס, תן לאיזה רב מספיק זמן ושטיפת מוח וגם היום הזה יהפוך לדתי.
ישן 20-09-2010, 13:01
צלמית המשתמש של hanamer
  hanamer hanamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "[QUOTE=hanamer]אילו חגים..."

יודע מה, סבבה, סיימת שנה, למה אתה חוגג בתחילת השנה החדשה? האם פעם שמעת על מסיבת סיום בבית ספר שהתקיימה בתחילת שנת הלימודים החדשה?
הלאה, סוכות, מי קבע שתחגוג אותו דווקא בט"ו בתשרי?

הלאה, פסח, יצאנו ממצרים הא? מעניין איך, בטח עם ישראל ביקשו מפרעה פגרת עבדות לנפוש קצת באיזה מדבר נטוש, והוא סיפסד להם בית מלון 7 כוכבים ל40 שנה. אם זה הסיפור, באמת יש על מה לחגוג גם אם אתה לא מאמין.

בחנוכה הקמנו מדינה? כאילו, אתה יכול קצת להרחיב לי יותר בהמצאת ההיסטוריה החדשה?

פורים לא חג דתי? אתה יודע , המן שונא יהודים ומסית את אחשוורוש.. "ודתיהם שונות מכל עם" כך כתוב לא? כך אמר המן לאחשוורוש בכדי להשניא אותו. יעני, אלוקים לא אמור להיות מוזכר שם בכדי להבין שהחגיגה היא חגיגת נס.

שבועות סיימנו לקצור. סבבה. למה דווקא בו' בסיוון? האם סיימנו לקצור דווקא בתאריך הזה? לפי דבריך כל פעם שמסיימים איזה משהו צריך לחגוג.

ישן 20-09-2010, 13:15
  op9090 op9090 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "יודע מה, סבבה, סיימת שנה, למה..."

ציטוט:
יודע מה, סבבה, סיימת שנה, למה אתה חוגג בתחילת השנה החדשה? האם פעם שמעת על מסיבת סיום בבית ספר שהתקיימה בתחילת שנת הלימודים החדשה?
אוקי...

הלאה, סוכות, מי קבע שתחגוג אותו דווקא בט"ו בתשרי?
זה מסורת, לא חובה שיהיה שם הסבר דתי, אתה חושב בני ישראל גרו בסוכה רק שבוע ?

הלאה, פסח, יצאנו ממצרים הא? מעניין איך, בטח עם ישראל ביקשו מפרעה פגרת עבדות לנפוש קצת באיזה מדבר נטוש, והוא סיפסד להם בית מלון 7 כוכבים ל40 שנה. אם זה הסיפור, באמת יש על מה לחגוג גם אם אתה לא מאמין.
כי ההסבר הדתי הרבה יותר הגיוני.

בחנוכה הקמנו מדינה? כאילו, אתה יכול קצת להרחיב לי יותר בהמצאת ההיסטוריה החדשה?
כיבוש ירושלים על ידי החשמונאים

פורים לא חג דתי? אתה יודע , המן שונא יהודים ומסית את אחשוורוש.. "ודתיהם שונות מכל עם" כך כתוב לא? כך אמר המן לאחשוורוש בכדי להשניא אותו. יעני, אלוקים לא אמור להיות מוזכר שם בכדי להבין שהחגיגה היא חגיגת נס.
ומה הקשר לאלוהים ? מה הנס פה?, איפה יש פה משהוא מעבר ליכולת האדם ?

שבועות סיימנו לקצור. סבבה. למה דווקא בו' בסיוון? האם סיימנו לקצור דווקא בתאריך הזה? לפי דבריך כל פעם שמסיימים איזה משהו צריך לחגוג.
תגיד לי אתה רציני ?, אתה רוצה לקצור באוגוסט ?, מה ישאר לך מהקציר ?
ישן 20-09-2010, 13:31
צלמית המשתמש של hanamer

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "[QUOTE=hanamer]יודע מה, סבבה,..."

יפה מאוד, מסורת ממתי? מי קבע את המסורת? מה המקור ראשון של המסורת? התורה, אם אין אלוקים והתורה נכתבה בידי אדם למה שאני יקיים את מה שהאדם הזה כתב? איך המסורת הזו חדרה ליהודים למשך דורות?

פסח, מה הקשר, הסיפור האמיתי לא הגיוני טוב, גם אני מודה, אבל תכל'ס מה כתוב, איזה סיפור? סיפור לא הגיוני = אדם לא מאמין אין לו מה לחגוג על זה.

בחנוכה לא כבשו את ירושלים, הרי היה בית מקדש, ועם ישראל היה חי כולו בארץ, כל המלחמה של החשמונאים הייתה כנגד מרד של הרומאים בירושלים. וגם אם זה רק כיבוש, האם אנשים ספורים יכולים להילחם נגד צבא רומאי שלם וענק? התשובה - נס, שוב, הגדרה שהאתאיסט לא מאמין בה. *

נכון בפורים לא היה מעל הטבע, אבל השתלשלות הדברים הייתה ניסית. הרי במפורש כתוב במגילת אסתר שאסתר אמרה למרדכי לומר לעם לצום 3 ימים. בשביל מה? בשביל שיהיו רזים ויהיה פחות עבודה למוציאים להורג? אלא מה, התשובה שוב, צום = עינוי ותפילה לאל שיציל אותם. ומה קרה בסוף?...

לא אמרתי שיקצרו באוגוסט, אבל למה דווקא בו' בסיוון ולא בי' או בט"ז או לא יודע מתי? אז מה התשובה, מסורת, כמו שכתבת למעלה. התשובה שלי בהתאם כמו שכתבתי על סוכות.

ישן 21-09-2010, 00:58
  op9090 op9090 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "יפה מאוד, מסורת ממתי? מי קבע..."

ציטוט:
יפה מאוד, מסורת ממתי? מי קבע את המסורת? מה המקור ראשון של המסורת? התורה, אם אין אלוקים והתורה נכתבה בידי אדם למה שאני יקיים את מה שהאדם הזה כתב? איך המסורת הזו חדרה ליהודים למשך דורות?

האם עדות המזרח ועדות אשכנז חוגגים את החגים בדיוק אותו דבר ?, לא, כל עדה חוגגת את החגים לפי המסורת שלה, אז מסורת יכולה להיוצר מבני האדם.

פסח, מה הקשר, הסיפור האמיתי לא הגיוני טוב, גם אני מודה, אבל תכל'ס מה כתוב, איזה סיפור? סיפור לא הגיוני = אדם לא מאמין אין לו מה לחגוג על זה.

בחנוכה לא כבשו את ירושלים, הרי היה בית מקדש, ועם ישראל היה חי כולו בארץ, כל המלחמה של החשמונאים הייתה כנגד מרד של הרומאים בירושלים. וגם אם זה רק כיבוש, האם אנשים ספורים יכולים להילחם נגד צבא רומאי שלם וענק? התשובה - נס, שוב, הגדרה שהאתאיסט לא מאמין בה. *

אני לא רואה בזה נס משמים, לא חסרים קרבות בעולם העתיק שבהם ניצחו צבאות קטנים.
אגב, אלו היו היוונים בחנוכה.

נכון בפורים לא היה מעל הטבע, אבל השתלשלות הדברים הייתה ניסית. הרי במפורש כתוב במגילת אסתר שאסתר אמרה למרדכי לומר לעם לצום 3 ימים. בשביל מה? בשביל שיהיו רזים ויהיה פחות עבודה למוציאים להורג? אלא מה, התשובה שוב, צום = עינוי ותפילה לאל שיציל אותם. ומה קרה בסוף?...

לא אמרתי שיקצרו באוגוסט, אבל למה דווקא בו' בסיוון ולא בי' או בט"ז או לא יודע מתי? אז מה התשובה, מסורת, כמו שכתבת למעלה. התשובה שלי בהתאם כמו שכתבתי על סוכות.

חשבת אולי שקודם היה קציר ורק אחרי זה נבנתה המסורת של חג שבועות ?
ישן 21-09-2010, 13:50
צלמית המשתמש של hanamer

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "[QUOTE=hanamer]יפה מאוד,..."

אכן בין האשכנזים לספרדים יש שינויי הלכות ומנהגים, אבל הבסיס לא היה בידי אדם. זה לא יתכן שאדם אחד יעמיד מסורת שלמה ויקבע שכולם ילכו בה או שכולם ילכו בדרכה מרצונם, אלא אם כן זה ציווי אלוקי. גם ישו ומוחמד המציאו את תורתם, אבל ללא טענה שתורתם היא בשם האל, לא היו מצליחים להעביר את תורתם לאנשים.

נכון, התבלבלתי בין היוונים לרומאים, תודה. חוץ מהנס של המלחמה שלדעתך אינו נס, סבבה, אבל היה גם נס של פח השמן שהספיק ליום אחד ודלק 8 ימים, כך המסורת הועברה, מה תגיד על זה? הרי זו הסיבה שאנו מדליקים חנוכייה 8 ימים.

יכול להיות שהיה קציר קודם, אבל השאלה שלי למה דווקא בתאריך הזה? וחוץ מזה במסורת כתוב שלא ממש חוגגים בגלל הקציר בלבד...

*

ישן 21-09-2010, 15:20
צלמית המשתמש של idkfa
  idkfa idkfa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.07.10
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "אכן בין האשכנזים לספרדים יש..."

ציטוט:
נכון, התבלבלתי בין היוונים לרומאים, תודה. חוץ מהנס של המלחמה שלדעתך אינו נס, סבבה, אבל היה גם נס של פח השמן שהספיק ליום אחד ודלק 8 ימים, כך המסורת הועברה, מה תגיד על זה? הרי זו הסיבה שאנו מדליקים חנוכייה 8 ימים.

יכול להיות שהיה קציר קודם, אבל השאלה שלי למה דווקא בתאריך הזה? וחוץ מזה במסורת כתוב שלא ממש חוגגים בגלל הקציר בלבד...

*

יום ההיפוך החורפי - זאת תקופה שבה הימים קצרים ביותר (זאת אומרת שיש המון חושך לגרש) והשמש שוקעת במקום הדרומי ביותר, בתום 8 ימים (במדידות הלא מדוייקות של אז) השמש מתחילה לשקוע יותר ויתר צפון ואז הימים מתארכים.
בנצרות התקופה הזאת מצויינת בחג המולד (כי נולדת השמש מחדש).

בקשר לקציר - זאת שאלה מפגרת.

ישן 21-09-2010, 19:10
  op9090 op9090 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי hanamer שמתחילה ב "אכן בין האשכנזים לספרדים יש..."

ציטוט:
אכן בין האשכנזים לספרדים יש שינויי הלכות ומנהגים, אבל הבסיס לא היה בידי אדם. זה לא יתכן שאדם אחד יעמיד מסורת שלמה ויקבע שכולם ילכו בה או שכולם ילכו בדרכה מרצונם, אלא אם כן זה ציווי אלוקי. גם ישו ומוחמד המציאו את תורתם, אבל ללא טענה שתורתם היא בשם האל, לא היו מצליחים להעביר את תורתם לאנשים.

אני חושב שהסברת לעצמך למה מסורת הופכת למצווה, אני לא רואה שום הבדל בין התורה לקוראן או לבשורה של ישו.
כל הספרים האלו הם הוכחה שהאדם יכול להמציא את אלוהים.

וישו הלך על מים
לכל סיפור יש חצי אמת, אני מאמין שבאותם ימים כדי להשאיר את נס המרד בוער המוצאו ניסים על מנת לעודד את העם.

מפסח ועד שבועות יש רצף חגים חקלאיים שמסמנים את תחילת הקציר ( וגם מילוי המחסנים של הממשל בבית המקדש )
אתה רוצה להגיד לי שזה השגחה עליונה שגורמת לחיטה להבשיל בחודשים האלו ? לדעתי זה פשוט הזמן הנכון לקצור את השדות.

*
ישן 20-09-2010, 12:28
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]אתה יודע..."

אנחנו חיים בעולם שמחולק לפי דתות, לצערנו. אתה כרגע יהודי, אם אתה רוצה לשנות את זה - אתה יכול.
תעבור לחיות בארה"ב (/כל מקום שתרצה). אתה הראשון שהולך לעשות את זה? לא.

יש מלא דרכים לצאת ממדינה שאתה לא מעוניין לחיות בה, ושוב - אתה לא הראשון שעושה את זה.
לבכות "אוי אוי אוי, הכריחו אותי להיות פה" זה קל, ולהאשים את כולם כי הכריחו אותך זה עוד יותר קל,
אבל, זה לא מצב בלתי הפיך שבחיים לא תוכל לצאת ממנו. כנראה פשוט נוח לך להתבכיין ולא לעשות
עם זה כלום. אף אחד לא מכריח אותך לחיות פה, ואפילו יהיה הרבה יותר טוב אם אנשים שלא מעוניינים
לחיות פה - יצאו מכאן.

אז אם "נאנסת" - עדיין יש דרך מוצא, וכל מי שמעוניין לחיות פה ירצה גם שתמצא את דרכך ותצא מכאן.

זה שטח שהרבה אנשים נלחמים עליו, ואנשים שלא מעוניינים לחיות פה רק מוסיפים מטרד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-09-2010, 01:19
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי idkfa שמתחילה ב "ראינו את יכולות הניהול שלך..."

לא מתאים?
סתם בשביל הקטע, אני לא כועסת או משהו, אבל בוא נראה לך את ההגיון בדברים שהוא כתב:
ביום יום פותחים פה אשכול של "מה אכלתם היום?" התשובה היא לא. האשכול נפתח אולי לא
בשביל להתגרות בצמים, אבל באופן די ילדותי ומעורר גיחוך. הוא לא מצחיק ואפילו כל מי שהגיב
על האוכל שהוא אכל זה רק כדי, נניח, להתלהב שהוא לא צם..? לא מבינה מה הפואנטה באשכול
כזה, כשברור שהוא יפגע בחלק מהאנשים שצמים ומאמינים, בסופו של יום זה פורום ישראלי, וישראל -
תרצו או לא - מדינת היהודים, ואני יכולה להבין למה זה פוגע באנשים.

אם אתם כל כך אגואיסטים, ולא רואים שאתם אגואיסטים, זו כבר בעיה שלכם.. בסופו של יום, אני ועוד
כמה שאני מכירה פה, פשוט נגעלים מכם והדעה השלילית היא עליכם.

ומי שטוען או הולך לטעון שזה "לא פוגע" וכל טענה מגוכחת אחרת, בבקשה שיחסוך את זה מאיתנו,
אתם רק עושים יותר רע לעצמם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-09-2010, 09:24
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 172 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "..."

יש מספר אלמנטים לכפרה, במצטבר. זה רק אחד מהם.

אשר ל"כרת", אכן כך כתוב במפורש ...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ויקרא פרק כ"ג

כו וַיְדַבֵּר יְהוָה, אֶל-מֹשֶׁה לֵּאמֹר. כז אַךְ בֶּעָשׂוֹר לַחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי הַזֶּה יוֹם הַכִּפֻּרִים הוּא, מִקְרָא-קֹדֶשׁ יִהְיֶה לָכֶם, וְעִנִּיתֶם, אֶת-נַפְשֹׁתֵיכֶם; וְהִקְרַבְתֶּם אִשֶּׁה, לַיהוָה. כח וְכָל-מְלָאכָה לֹא תַעֲשׂוּ, בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה: כִּי יוֹם כִּפֻּרִים, הוּא, לְכַפֵּר עֲלֵיכֶם, לִפְנֵי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם. כט כִּי כָל-הַנֶּפֶשׁ אֲשֶׁר לֹא-תְעֻנֶּה, בְּעֶצֶם הַיּוֹם הַזֶּה--וְנִכְרְתָה, מֵעַמֶּיהָ. ל וְכָל-הַנֶּפֶשׁ, אֲשֶׁר תַּעֲשֶׂה כָּל-מְלָאכָה, בְּעֶצֶם, הַיּוֹם הַזֶּה--וְהַאֲבַדְתִּי אֶת-הַנֶּפֶשׁ הַהִוא, מִקֶּרֶב עַמָּהּ. לא כָּל-מְלָאכָה, לֹא תַעֲשׂוּ: חֻקַּת עוֹלָם לְדֹרֹתֵיכֶם, בְּכֹל מֹשְׁבֹתֵיכֶם. לב שַׁבַּת שַׁבָּתוֹן הוּא לָכֶם, וְעִנִּיתֶם אֶת-נַפְשֹׁתֵיכֶם; בְּתִשְׁעָה לַחֹדֶשׁ, בָּעֶרֶב--מֵעֶרֶב עַד-עֶרֶב, תִּשְׁבְּתוּ שַׁבַּתְּכֶם.

ישן 19-09-2010, 14:39
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "הרעיון בצום הוא הסבל,..."

העינוי אינו המטרה, המטרה היא התעלות מעל לצרכי הגוף הבסיסיים לצורך היטהרות ובקשת מחילה
העינוי הוא האמצעי, תוצר-הלוואי אם תרצה, כי כשאתה מתעלה מעל צרכי הגוף הבסיסיים, הגוף מתענה
אין שום עניין בסבל מעבר למה שנקבע

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אילו המטרה הייתה הסבל, אז היה ניתן גם לאסור שימוש במזגנים/מאווררים
אולי להורות לאנשים להכניס אבנים קטנות לנעליהם
ואני בטוח שבפורום המזוכיסטים הקרוב יוכלו לחשוב על עוד עצות לסובל המתחיל..

ישן 20-09-2010, 00:01
צלמית המשתמש של ShoobyD

..
בתגובה להודעה מספר 184 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]בערך.. לאו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
... ואומרים לעצמנו שאם זה מה שטוב להם- שיהנו...
כשהכוונה לדת.

ותגובת בינג:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
אני מקווה שזה מה שהחייזירים יגידו עלינו כי החלופה היא "הם נחותים מאיתנו אז בואו נשמיד אותם וניקח את המשאבים שלהם לפני שהם יהרסו לחלוטין את הכדור הכחול היפה הזה".

כלומר, אם הם לא יראו בדת כמשהו שהוא העניין שלנו בלבד, ושנעשה כראות עיניינו ("טוב להם? שיהנו"), הם יראו בכך את הגורם להריסת כדוה"א

לא צריך להיות מדען טילים כדי להבין את כוונותיו
במיוחד לאור שאר התבטאויותיו בנושא הדת שתואמות זאת..

ישן 20-09-2010, 11:39
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אני מקווה שזה מה שהחייזירים..."

אני לא דתי אבל גם דת החילוניזם ההקיצוני לא כזו טובה..... יש הרבה דברים טובים וערכים טובים בדת היהודית , העולם כביכול מתקדם עם השנים ונהייה "נאור" יותר, אני לא רואה בעלייה בכבוד להורים , יחס בין אישי , כמו שחבר שלי דתי בצבא אמר פעם "והחוצפה תשגה"(אם כתבתי את זה נכון) , אני יודע שאתה תגיב בתגובה כמו "הדת מוצצת דם והיא אופיום להמונים ויחי תח מפיכת אוקטובר האתאיסטית" אבל אני עדיין יאמין במסורת היהודית ובדברים שהחזיקו את העם שלנו במשך הרבה מאוד זמן וכתוצאה מיזה גם אתה פה במדינת היהודים. זה שאתה רוצה להכחיד את היהדות ושהדורות הבאים לא ידעו מה זה כיפור, ברית מילה וחגים יהודיים כי כל מנהג יהודי הוא בעצם כפייה לא אומר שצריך לקרוא למנהגים מסויימים פרימטיבים וחסרי תקנה. אם אני הייתי חייזר והייתי בא נגיד לחברי הטוב מהצבא אריאל ביום שישי בלילה ורואה את כל המשפחה שלו יושבת סביב שולחן ערוך יפה וכולם לבושים יפה ומדברים אחד עם השני ומחייכים אחד לשני ואחרי זה בא נגיד אפילו למשפחה אחרת "נאורה" וכל אחד בעניין שלו, אין תקשורת אחד בין השני וריחוק, לא הייתי יודע מי הפרימיטיבי ומי לא(אני הייתי פעם כמוך ממש נגד המילה כפייה אבל אחרי שעשיתי שבת אצל חבר דתי הבנתי שיש לשבת הרבה דברים טובים שעומדים מאחוריה ויש סיבה למה שומרים אותה כבר הרבה מאוד זמן)

ישן 20-09-2010, 15:56
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 203 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "עכשיו חיבוקי? |מסמיק|"

חיבוקי?

זהירות - ספויילר!

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 20-09-2010 בשעה 18:31. סיבה: צנזורה
ישן 20-09-2010, 17:30
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 209 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אם עדיין לא הבנת, אני שולל את..."

יש עם זה בעיה מאוד מאוד מאוד עקרונית.
הצום, אם לרצות את אלוהים או את עצמך או את המשפחה שלך, הוא עדיין משהו שלך מול אותם גורמים. אתה לא מביע בכך שום כבוד לאנשים שבגללם אתה קיים ונמצא במדינה הזאת, ומהווה אזרח בעל חובות וזכויות בה.
מנגד, עמידה בצפירה נועדה -רק- בשביל לכבד את אותם אנשים שלא נמצאים איתנו, שנהרגו בשביל שאתה, והמשפחה שלך, והילדים שלך בעתיד, והילדים שלהם, יוכלו להיות פה. אין בזה שום תועלת עצמית, זה לא שראש הממשלה יוותר לך על מיסים בגלל זה, זה לא שהמשפחות יודו לך על זה אישית, זה לא שתירשם בספר הגדול ויזקפו לזכותך נקודות.

הצום הוא נטו פעולה אגואיסטית. עכשיו מבין את ההבדל? (אני בטוח שלא תסכים איתי, אבל אני מקווה שאתה כן עומד בצפירה או לפחות מכבד אותה...)
ישן 20-09-2010, 18:19
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 210 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "יש עם זה בעיה מאוד מאוד מאוד..."

למה אתה לא קורא את ההודעות אליהן אתה מגיב?
ציטוט:
אני שולל את הטענה שעמידה בצפירה אמורה לכבד איכשהו את הנופלים

אני רואה גם בעמידה בצפירה את אותה אגואיסטיות, היא נועדה לעשות טוב לעומדים בה, "הנה, עשינו משהו חסר משמעות כדי לזכור את יקירינו"
אתה חושב שלנופלים עצמם משנה אם אתה עומד לכבודם או לא?

אני עומד בצפירה רק בציבור (תוך כדי קריאת תהילים), וזה לא לזכר הנופלים, אלא כדי לא לפגוע באלו החיים
בביתי אני מעדיף לקרוא את התהילים בישיבה.

יש לי הרגשה שלא קראת את האשכול שקישרתי אליו..

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 20-09-2010 בשעה 18:21.
ישן 20-09-2010, 21:24
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 211 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "למה אתה לא קורא את ההודעות..."

ציטוט:
למה אתה לא קורא את ההודעות אליהן אתה מגיב?

אני רואה גם בעמידה בצפירה את אותה אגואיסטיות, היא נועדה לעשות טוב לעומדים בה, "הנה, עשינו משהו חסר משמעות כדי לזכור את יקירינו"
אתה חושב שלנופלים עצמם משנה אם אתה עומד לכבודם או לא?

אני עומד בצפירה רק בציבור (תוך כדי קריאת תהילים), וזה לא לזכר הנופלים, אלא כדי לא לפגוע באלו החיים
בביתי אני מעדיף לקרוא את התהילים בישיבה.

יש לי הרגשה שלא קראת את האשכול שקישרתי אליו..

אין לי כל כך טעם לקרוא את האשכול ההוא... הדעה הזאת מעצבנת אותי כבר מספיק.
אז למה בכלל צריך את פסח ועוד חגים שכאלה? זה דברים שכבר קרו, אני בטוח שזה לא מזיז לאותם אנשים שחיו באותה תקופה שאנחנו מספרים את הסיפור\המצאה הזאת...

שאלה - שירתת בצבא?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:20

הדף נוצר ב 0.45 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר