לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2010, 13:16
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
ח"כ זחאלקה להודו: ישראל מוכרת נשק פגום - הפסיקו את הקשרים

מתברר שחבר הכנסת זחאלקה ממש ממש דואג להודים, די מדהים איך שח"כ מסתובב בעולם ובאופן גלוי מנסה לחבל בקשרים של המדינה בה הוא מכהן ובתעשיה שלה

http://www.globes.co.il/news/articl...ement=TalkofDay

ח"כ זחאלקה להודו: ישראל מוכרת נשק פגום - הפסיקו את הקשרים

ח"כ ממפלגת בל"ד בכנס שהתקיים בסוף השבוע בהודו: "הודו צריכה להפסיק את כל קשרי המסחר הביטחוניים עם ישראל - המלחמה נגד חיזבאללה לוותה כולה בכשלים של הנשק הישראלי"

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-09-2010, 15:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
נכון מאוד. יצרניות נשק ישראליות שמוכרוךת/מכרו להודו, חייבות לדרוש ממנו פיצויים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בניגוד חד לסתם דיבורים..."

ובסכום שיכאיב לו.

הוא טוען שמוצר פגום, כשאין לו בדל של רקע בתחום (לו דיבר על תרופות, ניחא - הוא רוקח - אבל מה
בדיוק ההכשרה שלו בכל מה שנוגע למערכות הגנה מפני נ"ט?), במטרה להזיק למכירות של יצרני נשק.

תע"א, תע"ש, רפא"ל, אלביט מערכות וכל השאר, צריכות להגיש תביעה נגדו בסדר גודל של ההכנסות
הצפויות להן מהודו בשנים הקרובות (זה הנזק שהוא ניסה להסב להן), ולהסתק בכך שמשכורתו תחולט
מדי חודש בהיקף של 90% (וכך הוא ירוויח שכר מינימום פלוס-מינוס, כיאה לאדם שמתלונן על קיפוח מדי
יום...).

מובן שזה לא יקרה. אם יגישו נגדו תביעה כזו, הוא בטח יעתור לבג"ץ, שיקבע שהתביעה היא ללא בסיס
ושדבריו מוגנים ע"י החסינות המהותית - אבל תמיד מותר לפנטז שצדק ייעשה פה פעם אחת, לשם שינוי...
ישן 26-09-2010, 17:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טעות - הכוח של הקואליציה נובע מאהדה בבחירות. שופטי בג"ץ מייצגים 3 אחוז...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אז גוש הקואליציה שווה לגוש בג"ץ...."

מציבור הבוחרים - אלא שהם נצחיים, ושינוי מקרי בהרכב הקואליציה, והופ, יש להם רוב (כשבציבור הם
כאמור, מייצגים את אותו מיעוט זניח...).

בארה"ב המינוי תולדה של זהות הנשיא ושל רוב בקונגרס - דברים דינמיים. אצלנו חבר מביא חבר, והזהות
של השופטים נשארת מקובעת לעדי עד. הם פשוט לא יאפשרו מינוי של מישהו שאינו מאנ"ש, ואם ייאלצו
לקבל מינוי כזה (באיום שאחרת לא ימונה אחד משלהם), עדיין יוכלו להשפיע על זהות האיש שאינו מאנ"ש
(כפי שעשו לאחרונה כאשר מנעו מינוי של שופט ראוי, שחטאו הגדול הוא שהוא גר בגוש עציון...).

השיטה האמריקנית נקייה משלנו, אמינה משלנו - ולמרבה האבסורד - הרבה פחות פוליטית. מה לעשות,
כאשר השופט מזוהה פוליטית מראש - ההתנהלות שלו הרבה יותר שקופה מאשר מישהו שכל-כולו פוליטי,
אבל הוא לכאורה מקצועי למהדרין (כפי שבייניש טוענת לגבי עצמה ולגבי חבריה)
ישן 27-09-2010, 04:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אין טעות, אני מדבר כאן על הכח בועדה
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טעות - הכוח של הקואליציה נובע מאהדה בבחירות. שופטי בג"ץ מייצגים 3 אחוז..."

כתבת שלבג"ץ זכות וטו משום שיש לו 3 כוחות מתואמים בועדה. ובכן לקואליציה יש גם כן 3 קולות מתואמים בועדה כך שיש לה אותה זכות וטו.
אסור לשכוח שיש הפרדת רשויות מכוונת בין הרשות השופטת, והמחוקקת/מבצעת. איש לא טען שהרשות השופטת היא נבחרת. היא לא, וטוב שכך. הרשות השופטת אמורה לייצג את ערכי היסוד של החברה, אלו שנקבעו ועוגנו במסמכי היסוד שלה-חוקה, במדינות מסוימות, ובמקרה של ישראל הצהרת העצמאות וחוקי היסוד. דווקא משום שהרשות השופטת איננה תלויה בבוחר היא יכולה להגן על זכויות קבוצות מיעוט שונות ואזרחים פרטיים מגחמה חולפת זו או אחרת של השילטון, אפילו אם הגחמה הזו נתמכה באופן ישיר על ידי רוב ציבורי גדול. אם בג"ץ פועל נאמנה בהתאם לחוקי היסוד ולהצהרת העצמאות הרי שאין מה לבוא אליו בביקורת. צריך לבוא בביקורת לפוליטיקאים שלא מתקנים מסמכים אלה או יוצרים חוקה הולמת. אם בג"ץ איננו פועל בהתאם למסמכים אלו או שמיישם אותם באופן מוטה, הרי שזה כבר עניין אחר ועילה לרשות המבצעת והמחוקקת להתערב. חבל שהם מעדיפים בעיקר להתבכיין.
ואגב, אם אומנם בג"ץ מייצג את הערבים והשמאל, כמו שיש שאוהבים לכתוב פה, הרי שהוא מייצג יותר מעשרים אחוז מאזרחי ישראל. בוודאי לא 3 אחוז.
ישן 27-09-2010, 11:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה תיארת לנו רשות שופטת אוטופית שאין בדל של קשר בינה לבין המציאות...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין טעות, אני מדבר כאן על הכח בועדה"

הרשות השופטת הנוכחית לא מגינה על מיעוטים בכלל, אלא על המיעוטים שמזוהים עם קבוצות מאוד
מסויימות.
זכות הוטו שנוצרה לגופים שאשכרה מייצגים את ערכיה האמיתיים של מגילת העצמאות (דמוקרטיה, למשל...),
היא חריגה ונדירה, והיא קונסטלציה של נצחון הימין בבחירות, וסיטואציה פוליטית חריגה שהותירה מפלגת
ימין אחת באופוזיציה - נציג האופוזיציה הוא בדר"כ מהמחנה המפסיד בבחירות...

העובדה שבכלל מובן מאליו ש"הימין" ובג"ץ הם אוטומטית כוחות מנוגדים, ו"השמאל" ובג"ץ הם בעלי ברית
אוטומטיים היא עדות מוחצת להטייה הפוליטית של בג"ץ, ולחוסר האמת בכל הטענות על בג"ץ כמגן המיעוטים
(נכון, השמאל הוא מיעוט - אבל ממש לא באשמתו. הציבוא פשוט מעדיף להצביע אחרת - ולא תפקידו של בג"ץ
להמליך עלינו את אג'נדת השמאל, כשזה מפסידה בבחירות דמוקרטיות).

אכן, יש לי טענות לפחדנות הרשויות האחרות, שמפחדות לתקן את העיוותים שיצרה פרשנות בג"צית מעוותת
של כוונות המחוקק. אני מבין מהיכן נובעת הפחדנות הזו (כתב אישום זה דבר מעיק, ומן המפורסמות הוא
שכל מי שרצה רורמה במערכת המשפט, פתאום מצא עצמו על ספסל הנאשמים - עם או בלי קשר למציאות),
אבל מי שבחר ללכת לתפקידי הנהגה, חובתו להפגין אומץ לב ציבורי.

בכל מקרה, מבג"ץ באמת אין מה לצפות. הוא בית משפט פוליטי במובהק, והעובדה שאתה טוען שהוא
מייצג חמישית שלמה מהציבור ולא 3% (זה לא נכון, אגב, בג"ץ מתייחס לערבים בפטרונות הקלאסית
שמאפיינת את כל דרך ההסתכלות השלומיסטית עליהם, כאילו הם ילדים מפגרים שלא יכולים לשלוט בעצמם,
ופיגועים פשוט נפלטים להם...), עדיין לא מצדיקה שינוי בקביעה שמערכת המשפט צריכה רפורמה יסודית
שתהפוך אותה לכזו שאשכרה מייצגת את הציבור, ולא רק פלגים שנמצאים ת"ק פרסאות שמאלה ממנו...
ישן 27-09-2010, 16:05
מנהל

תפקיד הרשות השופטת הוא בין השאר למנוע עריצות הרוב
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה תיארת לנו רשות שופטת אוטופית שאין בדל של קשר בינה לבין המציאות..."

עם הרוב ימני אזי מדובר במניעת עריצות הרוב הימני.
בועדה לבחירת שופטים יש באופן מובנה 2 שרים (אנשי הקואליציה, כמובן) ו2 ח"כים שלפחות אחד מהם מהקואליציה. משמע-משקל זהה לבית המשפט העליון ולממשלה הנבחרת בבחירת השופטים. זה נראה לי איזון לא רע.
לא שמתי לב שמישהו הגיש כתב אישום נגד דניאל פרידמן, למשל. לאיש ציבור שבא בידיים נקיות אין מה לחשוש.
בג"ץ לא צריך לייצג את ציבור המצביעים היום. הוא צריך לייצג ערכי יסוד קבועים של החברה. ואגב, בארה"ב, ממש לאחרונה, בית המשפט ביטל את האיסור החוקי מ-2008 על ניסויים בין בני אותו מין בקליפורניה (עד לשמיעת עירעור, האיסור עדיין בתוקף, לדעתי). המעניין הוא שלא מדובר על איסור שנקבע לא על ידי הצבעת בית מחוקקים זה או אחר, אלא במשאל עם. כאן בית המשפט פסק בבירור נגד רצון העם אלא שמה שבית המשפט מתייחס לחוקה ולערכים שהיא מבטאת ולא לרצונות של רוב זה או אחר בפרק זמן נתון. לא שהכל בארה"ב מושלם, אבל משום מה אוהבים אצלנו להשוות לשם בערגה.
ישן 27-09-2010, 16:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תפקיד מערכת המשפט הוא לבלום את עריצות הרוב - תפקיד המערכת שלנו הוא לבלום את הימין...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תפקיד הרשות השופטת הוא בין השאר למנוע עריצות הרוב"

בין אם הוא עריץ ובין אם דמוקרטי להפליא...

אתה מנסה בכוח למצוא נקודות בוועדה שהמבנה שלה (והעיוותים
שיצרו בהסדרי פעילותה) הופכים אותה לבסיס העיוות היסודי
שקיים במערכת:
למשל, לו בוטל הנוהג הפסול של הפיכת השופטים לגוש שמצביע יחדיו, ניחא (חברי הקואליציה אולי שייכים לאותה ממשלה, אבל
חופשיים להצביע באופן שונה, כפי שקורה פעם אחר פעם - ונאמן
כרגע מוכיח זאת...).
או לחילופין לו הוגדלה הוועדה באופן שיקטין את האפשרות
ששופטים ימנו האחד את השני.

כרגע יש מצב שבמסגרתו השמאל מרוויח, בין אם ניצח בבחירות ובין אם הפסיד: אם ניצח, אזי יש לו רוב מוחץ בוועדה וימנה עוד
נציגי שמאל מובהקים. אם הפסיד, אז הוא יישען על 3 נציגי
העליון, נציג אחד מלשכת עורכי הדין (ובדר"כ גם נציג האופוזיציה
בוועדה - מה שקרה בכנסת הנוכחית הוא חריג), ויוכל לטרפד
מינוי של כל שופט שלא ירצה בו - כך שיריביו יאלצו להגיע עימו
להסכמות (וכך יוכל לשמור על מאזן הכוחות המוטה שמאלה
באופן קיצוני, הקיים כיום).

אגב, אני מבין לגמרי למה אתה, כתומך שמאל - נהנה מהסטטוס
קוו. גם אני, לו היה בית משפט ימני באופן מובהק, הייתי תומך בו מאוד - וסיכוי סביר שהייתי כמוך, סבור שהוא מאוזן
ואובייקטיבי, ומגן על המיעוטים (אדם קרוב אצל עצמו). מכיוון
שאני שייך לקבוצה שמקופחת באופן עקבי ע"H ביה"מ העליון,
טבעי שאני ער לעיוותים שקיימים בו, ורגיש אליהם הרבה יותר
ממך.
ישן 27-09-2010, 18:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שופטים שמתכנסים ביחד ומתאמים גוש - זה דבר מנוגד לרעיון של אדם 1 קול 1
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "את דעתך זו הבהרת, והיא נותרת בגדר דיעה"

כל שאר הוועדה מורכבת מאינדיווידואלים שמצביעים בצורה
שמשתנה מפעם לפעם - חוץ מחברי המרכז, סליחה, שופטי
העליון - ואיכשהו, כל מועמדיהם הם מאנ"ש...

שוב, אני מבין שאתה תומך בהם. חוסר היכולת של המחנה שלך לנצח בבחירות, מחייב מציאת גורם שיאזן מצב חמור זה, ולמרבה
השמחה, מדינת ישראל היא הישות היחידה בעולם שהרשויות
הנבחרות שלה כפופות לרשות לא נבחרת, שמייצגת 3 אחוז
(ובשביל לשמח אותך, מוכנה לצ'פר מטעמיה שלה, עוד 20 אחוז...).

אתה יכול להיות לא מרוצה מחלק מפסיקות בג"ץ - אבל בשורה התחתונה, אין מבחינתך אלטרנטיבה לבג"ץ, שהרי המפלגות
שאתה מצביע להן, מתקשות לנצח כאן בחירות - ובג"ץ (על כל
חסרונותיו גם בעיניך - אתה ציוני, ובג"ץ לעתים שוכח את זה...)
הוא ברירת מחדל.

אם בג"ץ יורכב מאנשים שמייצגים את כלל הציבור, ופסיקותיו לא
יהיו מוטות פוליטית (או לחילופין אם יחדל מלהתערב בניהול
המדינה), עוד נעמוד מול מצב הזוי שבמסגרתו מי שנבחלר לנהל
את המדינה, אשכרה יעשה את זה - ומה יהא עלינו אז?
ישן 27-09-2010, 21:45
מנהל

אך גם משמעת קואליציונית מנוגדת לרעיון זה...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שופטים שמתכנסים ביחד ומתאמים גוש - זה דבר מנוגד לרעיון של אדם 1 קול 1"

אז מה? אף אחד לא מונע מחברי הקואליציה להתכנס ולהחליט יחדיו על מועמדים רצויים ולא רצויים, ואף אחד לא מונע משופט בית המשפט העליון להצביע בניגוד לדעת חבריו. שופט בית המשפט העליון, בניגוד לח"כ, משרתו מובטחת עד הפנסיה...אם חברי הקואליציה תומכים ב-X והשופטים ב-Y, ינהלו מגעים לפשרה ומגעים כאלה הם נשמת אפו של הפלורליזם.
ושוב, אני מבין שאתה מבין טוב ממני מה דיעותי ולעזאזל מה שאני כותב, ובכל זאת נסה להתעלות על זה ולקבל את דברי כפשוטם-אני לא תומך בבית המשפט העליון ולא מתנגד לו. יש לו פסיקות שאני מסכים איתן וכאלה שלא ואני בטח לא "צריך" אותו. ממשלות ה"ימין" היום פועלות בערך כמו ממשלות ה"שמאל" לא בגלל בית המשפט העליון אלא בגלל אילוצי המציאות והלחצים הבינלאומיים. כבר כתבתי פעם שלא מפריע לי בכלל שנתניהו ייבחר אבל לא הייתי ממליץ לחסידים הנלהבים לצפות ליותר מדי לאחר הבחירות.
בית המשפט העליון בכל מדינה, ונתתי דוגמא אחת מארה"ב, קובע בניגוד לדעת הרשויות הנבחרות ואפילו הנבחרים עצמם אם יש ניגוד לחוקה או למנגנון שמקביל לה. מה שאני מתנגד לו הוא להתנערות מאחריות והאשמת בית המשפט העליון בהתנהלות קלוקלת של הרשות המבצעת והמחוקקת. ועל מנת לשמח אותך-זה לא רק בממשלות הימין.
ולסיום-בית המשפט העליון לא צריך לצרף אליו אנשים בשל דיעותיהם כי אם בשל שיעור הקומה המשפטי שלהם. כך לפחות צריכה להיות השאיפה.
ישן 28-09-2010, 01:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי, אבל עדיין לא הפנמת את המשמעות המלאה של שופטים שמתנהגים כחברי מרכז מפלגה...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אך גם משמעת קואליציונית מנוגדת לרעיון זה..."

כל הפוזה של ביה"מ הוא של בי"מ שכביכול מתעלה מעל הפוליטיקה
הקטנונית ופוסק באופן מקצועי (אתה אפילו מנסה לטעון שכך יש
למנות שופטים - וזה נפלא, אבל מנותק לגמרי המציאות שלנו,
למעט חריגים בודדים, שהם בוודאי לא השמות המוכרים ביותר
מהעליון..), וכאן מספרים לך על שיטה של התכנסות טרם הצבעה
של כ-ל השופטים בעליון (גם כאלה שכלל אינם חברים בוועדה),
סיכום על האנ"ש המומלץת שייבחר, ואז הצבעה כגוש.
אתה טוען שיש לשופט עליון שהוא חבר וועדה אפשרות לדפוק ברז
לחבריו - אבל זו אפשרות לא מעשית. אם היו חושדים בו שיעשה
כך, הוא מלכתחילה לא היה מתמנה כנציג העליון הוועדה...
מעבר לכך, כאמור, העובדה שברור לגמרי שהשמאל מצביע עם
העליון והימין מצביע נגדו, מלמדת, שוב, היכן נמצא העליון בכל
הנוגע למועמדים שהוא רוצה...

ממשלות הימין ממש לא פועלות כמו ממשלות השמאל, ותעיד
על כך העובדה שלמרות שמרות כל הכותרות המרגשות, אף מתיישב לא הוזז מביתו ע"י הממשלה הנוכחית - ולא במקרה
(הממשלה הקודמת מאוד רצתה לעקור, ורק מלחמת לבנון טרפדה
את התכנית כשהפכה את הממשלה לברווז צולע למן יומה
השלישי, פחות או יותר...). אגב, בג"ץ עמד גם לשמאלה של
הממשלה הקודמת. הממשלה האחרונה שבג"ץ לא חש צורך לכוון
אותה, הייתה ממשלת ברק (זו של קמפ דיוויד וטאבה, שם ישבו
ביילין, בן-עמי, שריד ואחרים וביטאו את עמדת בג"ץ באופן מלא).

בית משפט עליון בכל מדינה רשאי עפ"י חוק מפורש לפסול חוקים
אנטי חוקתיים. אצלנו אין שום חוק מפורש שהתיר לביה"מ לפסול חוקים. זוהי סמכות שהוא נטל לעצמו - והוא ביה"מ היחיד בעולם שעשה כן.
אין טעם להשוותו לכל בית משפט עליוןם, וו רק מפני שאין בית
משפט מונוליטי כ"כ (בארה"ב,, שם הפוליטיות היא חלק מוצהר
מהליך המינוי - יש תמיד גוש שלם שמייצג דיעה נגדית, ולעתים
מתרחשות הפתעות, כשהשופט קנדי פוסק שמאלה. אצלנו לעולם
לא יהיו הפתעות שכאלה).

שורת הסיום יפה מאוד. כמובן שאין קשר בינה לבין ביה" מ
העליון שלנו, שמצרף אנשים בעיקר עפ"י עמדותיהם, ואם הם
במקרה גם מוכשרים בתחום המשפט, אז זה לא ייזקף לחובתם...
ישן 28-09-2010, 03:41
מנהל

ייתכן שלא הפנמתי משום שזה לא המצב...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צר לי, אבל עדיין לא הפנמת את המשמעות המלאה של שופטים שמתנהגים כחברי מרכז מפלגה..."

כאמור, אין שום מניעה לשופט להצביע בוועדה כראות עיניו. ומצד שני, אין שום מניעה בפני הקואליציה להתכנס ולהחליט על המועמדים הרצויים מבחינתה. אני בטוח שכך אכן נעשה בדרך זו או אחרת בפעמים אלו ואחרות. זכור כי חברי הכנסת לא נבחרים באופן אישי בישראל אלא במסגרת מפלגה ולכן זה גם לגיטמי שתהיה הסכמה כזו. הרעיון שחבר כנסת יצביע איך שבא לו, גם אם בניגוד לעמדת המפלגה או מצע הבוחרים הוא לא ראוי בשיטה הישראלית.
בינתיים, מי שפינו מתנחלים היו בעיקר ממשלות ימין...הן הממשלה בראשות בגין, והן הממשלה בראשות שרון...
שהייתה ממשלת ימין, בתיאוריה. ממשלות רבין, פרס וברק פינו מעט מאוד מתנחלים (אני מדבר על מאחזים לא חוקיים זעירים פה ושם). ובית המשפט העליון ממש לא כיוון את בגין לפנות את ימית או את שרון לפנות את חבל עזה. הטענות שלפיהן נועדה תוכנית ההתנתקות למנוע כתב אישום נגד שרון הן עוד טענות שאין להן שמץ הוכחה ממשית.
בארה"ב יכול נשיא שיש לו רוב בקונגרס להשיג רוב בבית המשפט העליון לאורך ימים אם בזמנו מספר שופטים יפרשו מהתפקיד או מהעולם בכלל. מול רוב כזה "גוש הנגד" חסר משמעות.
ישן 28-09-2010, 09:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

להגיד "מותר לשופט להצביע איך שירצה" זה פשוט לא מחובר למציאות
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ייתכן שלא הפנמתי משום שזה לא המצב..."

זה בערך כמו הקביעה שכל שופט יכול לרשת את בייניש, ואין שום
חוק שהגדיר מי יירש - אבל נוצר נוהכ של סניוריטי - והוא חזק כמו חוק.
כנ"ל לגבי הקטע ההזוי של העדר פרוטוקול בוועדה או בבג"ץ.

שופט לא יכול להצביע כפי שירצה - כיוון שזה "הנוה"ג, ונוהג כאן
חזק מחוק (מחוקים הם הרי מתעלמים ככל שירצו, או סתם
מפרקשים אותם בניגוד לעמדת המחוקק...

יפה שנזקקת לתקדים בגין כדי לספר שבג"ץ לא צריך לדחוף
ממשלות שמאלה - אלא שמעולם לא טענתי כאן שבג"ץ היה סמן
שמאלי בתקופה ההיא. בג"ץ הוא סמן שמאלי מאז נכנס ברק
לתפקידו בשנות התשעים. עד ברק היה לנו בית משפט לא פוליטי
במהותו, שגם לא חשב שעליו להתערב בכל סוגייה בעולם....

ממשלת שרון הייתה ממשלת ימין, עד לפרשת האי היווני. מהרגע
שבו מעשי שחיתותו של שקון יכלו להביא לכך שהוא ומשפחתו יילכו לכלא - חדלה הממשלה מלהיות ממשלת ימין, והגם שנותרו בה אנשי ימין, היא הייתה במהותה ממשלת שמאל - מאחר וראשהּ עזב את הימין.

בארה"ב יש רוב "רפובליקני" בביה"מ העליון כבר למעלה מ30 שנה - והדבר לא מנע מממשלים דמוקרטיים לנהוג כראות
עיניהם, ולנהל את המדינה. ביה"מ העליון בארה"ב יודע לרסן עצמו - ובנוסף, שופטים שם הם עצמאיים מרגע שמונו (שופטים
לשעבר כמו סטיבנס וסוטר מונו בידי נשיאים רפובליקניים, אך הצביעו בעיקר עם השמאל, ושופט כמו קנדי, שמונה בידי רפובליקני, משמש עד היום כלשון מאזניים).

בקיצור, נותרנו באותה סיטואציה - בה אתה מגבה את ביה"מ
שהפך מזמן לאופציה האחרונה של השמאל לקמור על השלטון
במדינה, מפניהם של "ההם". אתה בעדו מהסיבה הזו, הגם שלעתים קרובות, הוא נמצאה הרבה יותר שמאלה ממך...
ישן 28-09-2010, 21:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שוב, אתה לא מכיר את המערכת - יש סנקציות נהדרות נגדו - קביעת הרכבי שיפוט...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אף אחד לא יכול להכריח שופט להצביע כל או אחרת"

שופט שיחרוג מהקו - או שישובץ רק לדיונים שלא ירצה
בהם, או שלא ישובץ...

אתה מנסה להשוות את שליטת נשיא ביה"מ העליון בארה"ב, לזו שקיימת אצלנו, ואין אפילו התחלה של דמיון בין השניים.
שופטים כאן מצביעים בהתאם לגוש, הרבה יותר מכפי שח"כים
מצביעים למשמעת קואליציונית - ומשמעת קואליציונית, הסדר
שמתקבל על הדעת בממשל תקין (אם לא רוצים שכל ח"כ יהיה
מלך), בעוד שוועדה של 9 שבה 3 מראש מגדירים עצמם כגוש,
ובכך מקבעים וטו אוטומטי על כל מי שאינם רוצים במועדון הפרטי שלהם - זה אנטי-מינהל תקין (ושוב, אני מבין אותך - זו
הדרך היחידה של השמאל לנהל מדינה בהעדר, אהדה ציבורית...).

לא יודע מי סיפר לך ששרון לא רלוונטי - אחרי שחדל מלהיות
ממשלת ימין, אכן הדוגמא שלו כממשלת ימין היא גרועה, אבל עליך תמיד לזכור ששרון לא הפך להיות איש שמאל בגלל שגילה את האור.
אתה לא עד כדי כך נאיבי. שרון הפך את עורו, באופן תמוה למדי,
אחרי שהחקירה הפלילית נגדו ונגד ילדיו תפסה תאוצה...

בכל מקרה, הטיעונים שלך כולם, נשענים על נתונים לא מדוייקים,
שאני מניח, שוב, שמקורם בדיוק באותה תפישה שגורמת לכל איש שמאל להגן על בג"ץ באופן אוטומטי (גם כשאין הסכמה של
100%), שבג"ץ זה הרע במיעוטו - אם לא בג"ץ, "ההם" עוד
עלולים אשכרה לנסות לשלוט...
ישן 28-09-2010, 23:15
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה שלא טענתי - איני צריך להוכיח. כשאתה ממנה רק את החבר'ה שלך, אינך צריך לסחוט אותם...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ולסיום סיומת-תוכיח בבקשה ששרון נסחט על יד בית המשפט העליון"

קבעתי (אתה טוען - לי אין מה לטעון, אני רק מציין עובדות...)
שיש נוהל לא תקין, במסגרתו שופטים מצביעים כגוש, ובכך מכתיבים בפועל את הרכב העליון (תוך ניצול העובדה שהם היו
צריכים רק עוד שני קולות (וכמעט תמיד יש נציג/ה מהלשכה ועוד
פוליטיקאי מהשמאל) בכדי להוסיף חבר נוסף למועדון האקסקלוסיבי
שלהם...
השינוי של גדעון סער שחייב רוב של 7, והבחירות האחרונות,
ששללו מהם את הח"כ הקבוע, שינו רק במקצת את המציאות,
שכן חוק סער גם הפך אותם לגוש חוסם (בלעדיהם לא יתמנה
איש, וכעת היכולת שלהם לכפות מינוי, התחלפה ביכולת להטיל
וטו על כל אחד - אלא אם כן יעשו איתם דיל, שיבטיח מינויים
רבים יותר של אנשי הסטטוס קוו...).

אתה יכול להמשיך להעלות תיאוריות מופרכות מהסוג של "הימין תמיד מתלונן על התקשורת" גם בהקשר של העליון, כפי שעשית
עד כה - אבל האמת תהיה כפי שהייתה עד כה: אתה מגן על בג"ץ
כי הוא הרע במיעוטו. אתה יודע בדיוק כמוני (מה לעשות, יש לי
כלפיך הערכה רבה, ואני יודע מתי העובדות ברורות לך...), שאין
שום ספק לגבי ההטייה של בג"ץ, ולגבי השימוש בשיטת המינויים
המגוחכת שלנו, כדי להבטיח את הנצחתה של ההטייה הזו...
ישן 26-09-2010, 16:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יגאל עמיר ביצע מעשה שהוא ידע שהחוק מגדיר אותו כפשע החמור ביותר שקיים"

לא התייחסתי כלל לשאלה החוקית, אלא לשאלת "הכוונות הטובות" - גם תחת ההנחה שלך ששופטי
בג"ץ אכן מאמינים שהם פועלים לטובתנו (ואינני מחויב לקבל אותה כלל), כוונות טובות אינן מעניקות
פטור אוטומטי וגורף מעונש על מעשים רעים.

בנוסף, בניגוד לטענתך, מה שעושה בג"ץ הוא אכן בלתי-חוקי לחלוטין - שהרי הוא נוגד מפורשות את
כוונות המחוקקים (שעליהן אוהבים השופטים להסתמך).
על כך יש להוסיף שהמקובל במשטרים "דמוקרטיים" או "מערביים" שבעוד שלאזרחים מותר לעשות
כל מה שאינו אסור במפורש, למדינה מותר לעשות רק מה שהחוק מסמיך אותה במפורש לעשות, וכל
השאר אסור. על כן, "המהפכה החוקתית" שחולל בית המשפט, ובמיוחד נשיא מסוים שלו, על דעת
עצמו, ללא מנדט מפורש מהאזרחים הינו בלתי-חוקי ובלתי-חוקתי.
ישן 26-09-2010, 17:42
מנהל

לרשות המחוקקת ולממשלה נוח מאוד רוב הזמן שבג"ץ יוציא עבורה הערונים מהאש
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כוונות אכן אינן דבר שפוטר מאחריות לתוצאות מעשים שגרמו נזק"

הממשלה מפחדת מלחצים בינלאומיים ונוח לה לומר לציבור הישראלי-"בטח, היינו נכנסים בהם אם לא היה בג"ץ". וזה נכון לא רק לגבי הערבים אלא גם לגבי עניינים אחרים ואי רצון של הממשלה והכנסת לפסוק בנושאים עקרוניים. נדמה לי שגביזון, שהתנגדה לגישת "הכל שפיט", כתבה על זה פעם מאמר מוצלח.
ואין לשכוח-לבג"ץ אין גייסות. הכח שלו סימלי בעיקרו וטמון בעיקר בהסכמה מצד הרשות המחוקקת והמבצעת. בארה"ב אגב, כבר היה נשיא שהפטיר אחרי פסיקת בית המשפט העליון-"אם זה מה שהם רוצים, שיילכו לשם ויעשו את זה בעצמם". זה נגע למדיניות ההפרדה הגיזעית בדרום, רק שאינני סגור אם זה היה גראנט או (להבדיל) קנדי.
ישן 27-09-2010, 04:44
מנהל

חשבתי שבג"ץ נוח לערבים...זה כבר יותר משלושה אחוז, לא?
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בג"ץ לא נוח לאף אחד - מלבד לאותם 3 אחוז שהצביעו עבור המפלגה שלו..."

אבל נעזוב שטויות-
בפועל, הממשלה מוגבלת על ידי בית המשפט העליון באותה מידה שהיא רוצה להיות מוגבלת. אם אתה (לאו דווקא אתה אישית, כמובן) מצביע עבור אנשים שיותר חשוב להם מה יכתבו עליהם ב"הארץ" מאשר האינטרסים החיוניים של עם ישראל, או גרוע מזה-שהם נושאים קופת שרצים שקל לסחוט אותם בשל זה (אם נקבל את תיאורית הקשר בדבר יחסי בית המשפט בעליון והפרקליטות), הרי זו בעיה "שלך". זה מחזיר אותנו לנקודת היסוד שלי-הבעיה איננה בית המשפט העליון כי אם העדר פוליטיקאים ראויים. לפוליטיקאים בישראל יותר קל להתבכיין על בג"ץ שמגביל אותם מאשר לעשות מה שצריך בנידון. שלא לדבר על המקרים שבהם הם מנסים לקדם פעילות שהם בעצמם לא מאמינים שתעבור את הביקורת הבינלאומית אבל רוצים את הפופוליזם הזול וסומכים על בג"ץ ש"יחזיק אותם".
ישן 27-09-2010, 11:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הוא נוח להם - הוא לא מייצג אותם...
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חשבתי שבג"ץ נוח לערבים...זה כבר יותר משלושה אחוז, לא?"

לא מכיר תיאוריית קשר אודות קשר בי"מ עליון ופרקליטות. אני כן מכיר קשרי בי"מ עליון ופרקליטות, ויודע
שישנה תיאוריית קשר שטוענת שאין קשרים כאלה...

העובדה שאתה חושב שבגלל שביה"מ נוח לך כרגע (מתוקף העובדה שהוא מכתיב מדיניות שאתה מסכים לה,
על ממשלה מפוחדת שנבחרה ע"י רוב גדול שלא חושב כמוך), היא בעייתית בכל הנוגע לתפישתך את עצמך
כדמוקרט. תפקידו של בית משפט במדינה דמוקרטית אינו לוודא שמדיניות מחנה פוליטי כלשהו תיושם, בין
אם ניצחו בבחירות ובין אם הפסיד. תפקידו הוא לפרש את החוק בהתאם לכוונונת המחוקק.

אצלנו, בגלל ברית בלתי קדושה בין התקשורת למערכת המשפט, ובגלל קשרים מאוד בעייתיים בין העליון
לבין הפרקליטות (שמהווה את מקור הגיוס הפורה ביותר לשופטי עליון), ישנו מצב שפוליטיקאים פוחדים פחד
מוות לתקוף את בג"ץ, ולא בגלל "כותרות בהארץ", אלא בגלל שהדבר יכול להביא לכתב אישום פלילי נגדם.

אני מסכים איתך לחלוטין שזה לא תירוץ - מי שבחר ללכת למסלול של הנהגה לאומית, לא יכול להתחמק
ממילוי חובתו רק בגלל שינסו לתפור לו תיקים (ומי שבאמת מושחת - ר-א-ו-י שיעמידו אותו לדין, עם או בלי
קשר למלחמתו למען רפורמה במערכת המשפט...).
ישן 27-09-2010, 16:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי לאכזב אותך, אבל נאמן (בקדנציה הראשונה) כבר נכווה, ואחריו רובי ריבלין...
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סמנטיקה ותו לא"

שניהם זוכו באופן מלא מהאישומים (אבל זה באמת לא שינה כלום -
שכן הם נזרקו ממשרד המשפטים עם הגשת כתב האישום...).

אני מקבל את העובדה שאתה מאמין בקונספירציה המוזרה שמותר לעמוד מול בג"ץ, מבלי שתמצא עצמך עם כתב אישום (והמקרה
החריג של פרידמן יכול היה להוות דוגמא - אבל, למרבה הצער, הוא
החריג ולא הנורמה...).

מספיק להסתכל על התנהלותו של נאמן בקדנציה הנוכחית בהשוואה להתנהלותו בקדנציה הקודמת (זו שממנה נזרק עקב
הגשת כתב האישום), כדי לראות שבניגוד אליך, הוא דווקא כן
חושב שיש ממה לחשוש, גם כשבאים בידיים נקיות _אגב, עבור אנ"ש, עצם הרצון לעשות רפורמה בבג"ץ, כבר אומר שידיך אינן
נקיות...).

אין לי בעייה עם בית משפט אקטיביסטי - ובלבד שהאקטיביזם שלו יהיה מופנה לכל הכיוונים ולא רק לתיקון הבעייה הקשה של
אי-הצלחתו של השמאל להשיג רוב בקלפי...
ישן 27-09-2010, 18:27
מנהל

2 מתוך 3 זו עדיין לא עדות לנכונות תיאורית הקשר...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך, אבל נאמן (בקדנציה הראשונה) כבר נכווה, ואחריו רובי ריבלין..."

מה עוד שריבלין ונאמן הם רק שניים מתוך עשרות פוליטיקאים שנחשדו בפלילים, ולפחות במקרה של נאמן-היה בסיס לחלק מהאשמות. זה שבמקרה מבין עשרות הרבות של הפוליטיקאים שנחשדו בפלילים בישראל היו כמה שרצו רפורמה בבית המשפט העליון, באמת כשלעצמו לא אומר כלום. ואגב, נאמן נחלץ מהרשעה בזכות הסעיף הידוע של "העדר כוונה פלילית". ובכלל, מי שפירסם את התחקיר שהוביל לחקירה והגשת כתב אישום נגדו היה יואב יצחק, שהוא לא בדיוק חבר בבית המשפט העליון. נאמן עצמו כנראה לא היה ער לתיאוריה שלך משום שהוא האשים בעיקר את מי שהיה היועץ המשפטי לממשלה בזמנו, מיכאל בן יאיר, בהגשת כתב האישום נגדו. הוא הספיק בסך הכל להיות שר המשפטים חודשיים או פחות ככה שלא ממש ברור איזה רפורמות הוא הספיק לנסות ליזום נגד בית המשפט העליון. בקיצור, אני מתקשה להאמין בתיאורית הפרוקטוקולים של זיקני ביה"מ העליון בהעדר הוכחות של ממש.
ישן 27-09-2010, 18:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא לא לא - חמש מתוך שש (תוסיף גם את השרים לבט"פ קהלני ורפול...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "2 מתוך 3 זו עדיין לא עדות לנכונות תיאורית הקשר..."

ואת רמון, שאמנם היה אשם - אבל פתאום נזכרו להטפל להתנהגות
הרגילה שלו רק אחרי שהחליט לבדוק את נהלי הסניוריטי בביה"מ
העליון...) מלמד שתיאוריית הקשר המוזרה שלך כאילו שרים שרוצים ברפורמה במערכת אכיפת החוק, לא זוכים לקבל כתבי אישום, אינה בדיוק הולמת את מציאות חיינו העצובה...

לא יודע מה סיפרו לך על מיכאל בן יאיר, אבל הוא בהחלט אחד
מהחבר'ה (צא ולמד היכן הוא עומד בכל מה שנוגע לפרשיות ארגוני
הקרן והפגנותיהם...). נאמן בהחלט חשב שהסתבך עם האנשים
הלא-נכונים והתנהגותו המאולפת להפליא בקדנציה הנוכחית שלו
(הוא ויתר על מועמד לעליון שהוא עצמו המליץ עליו, רק בגלל
שבייניש הבהירה ש"לא יקום ולא יהיה", ובה בשעה קיבל מועמד
שלה, שאין לאיש ספק שהסיבה היחידה למינוי שלו, זו היא).

בקיצור, לא הצלחת להוכיח את תיאוריית הקונספירציה המוזרה
לפיה אין קשר בין מליוני יוצאי הפרקליטות היושבים בעליון, לבין
הפרקליטות...
ישן 27-09-2010, 21:33
מנהל

איך רפול וקהלני רלבנטיים כאן? קהלני מזמן לא היה שר לביטחון פנים כאשר הועמד לדין...
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא לא לא - חמש מתוך שש (תוסיף גם את השרים לבט"פ קהלני ורפול..."

הוא מילא את התפקיד עד תום כהונת ממשלת נתניהו, לא הוביל שום רפורמה נגד בית המשפט העליון ולחלוטין לא רלבנטי כאן. הוא היה במקום רפול, שאכן הייתה חקירה נגדו שלמיטב זיכרוני החלה הרבה לפני שהיה מועמד למשרת שר לביטחון פנים.
רמון עשה מעשה שלא יעשה ואף הורשע.
ובכלל, אילו נאמן היה נחקר בודד, ניחא. אבל במקביל נחקרו ו/או הועמדו לדין בתקופה הנדונה עשרות רבות של פוליטיקאים מכל הדרגים שכל קשר בינם לבית המשפט העליון נע בין הקלוש ללא קיים. אבל מה? לכולם היו טענות שמישהו רודף אותם.
ואגב, אם אתה טוען שיש קשר של בית המשפט העליון להעמיד לדין כל מי שמנסה ללכת נגדו, אתה זה שצריך להוכיח את זה, לא אני צריך להוכיח שההאשמה שלך לא נכונה. בינתיים, הוכחה לא ראיתי.
ישן 28-09-2010, 15:45
מנהל

תודה על ה"לארג'יות", ואני מזכיר לך שחובת ההוכחה היא עליך...
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מתוך לארג'יות אני מוריד את קהלני מהסיפור, עכשיו תן לי הוכחה - חוץ מפרידמן..."

נתת דוגמאות שרובן לא רלבנטיות וזה כולל לא רק את קהלני אלא גם את רפול וגם נאמן בספק גדול. תבין, אסור לשכוח את שיעור הבסיס. כלומר, אתה צריך להוכיח שהעמדה לדין או חקירה נגד מי שלדעתך מתנגדים לבית המשפט העליון היא עניין יחודי. הבעיה היא שהם רק דוגמית מתוך עשרות פוליטיקאים אחרים שהועמדו לדין או נחקרו...במה הם שונים מהם?
ואיך זה שדווקא פרידמן שהיא האיום הגדול ביותר על בג"ץ לא נחקר על שום דבר? הוא בוודאי היה איום גדול יותר מקהלני לאחר תום כהונתו, או רפול שהעניין שלו בבית המשפט העליון היה שולי עד לא קיים...
בקיצור, אני לא צריך להוכיח שאין לי (או לבית המשפט העליון) אחות. אתה צריך לתת הוכחות אמיתיות לכך שבית המשפט העליון עומד מאחורי העמדה לדין של מי שמתנגד לו.
היות והוכחות כאלו אינן בנמצא, והיות ואת עיסוקי בתיאוריות קונספירציה מיציתי, אסיים בזאת ואעבור לעניין הבא...
ישן 27-09-2010, 01:01
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הפרשנות שלך לוגית ומוסרית - אבל חסר בה המימד שיכול להפוך את הקערה על פיה: החברתי..."

אני מבין שהם מנסים להיות הכי ליברלים והכי "אובייקטיבים" אבל המדינה שלנו היא לא הכי אובייקטיבית ואנחנו לא צריכים להתנצל על זה, עצם הסיבה שהמדינה הזו הוקמה יכול להתפרש בעיני אחרים כמעשה גזעני ,מדינה לקבוצה הלאומית שהם היהודים, אנחנו לא עוד מדינה מערבית דמוקרטית רגילה, בכל מדינה אחרת הייתי מבין ואני מצפה מהשופטים להתנהג בצורה הזאתי. בריטי יכול להיות ממוצא ערבי , אירופאי ושבדי , אנחנו לא הקמנו מדינה (לפי דעתי) בשביל ליצור לאום ישראלי שיהייה מורכב מכל מי שרוצה אלא בשביל יהודים ואני חוזר שוב יהודים. אם אנשים במדינה הזו רוצים רק מדינה דמוקרטית , תאמת, אפשר באמת לסגור את הבאסטה וללכת לים או לכל מקום אחר כי זה באמת טיפשי לבוא לפה להקים מדינה במרחב ערבי מוסלמי, יש סיבה שחזרנו לפה . לכן בג"צ צריך להיות שקול ולתת לעניין היהודי בצמד המילים "יהודית ודמוקרטית" משקל חשוב מאוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:52

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר