לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2010, 11:54
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
קבוצת נשים חילוניות: רוצות להפגין במאה שערים נגד מה שהן מגדירות "אפליה נשית"

נשים ירושלמיות לבג"ץ: תנו להפגין במאה שערים

הנשים ביקשו לצעוד בחג בשכונה, אך לאחר שעסקני העדה התחייבו שלא לחסום את הרחוב לנשים הודיעו
כי לא יעשו זאת. כעת לאחר תקיפת אישה בשכונה הן מבקשות לצעוד הערב לעבר מאה שערים. עתירה
נוספת: לבטל את ההפרדה לגברים ונשים ברחובות השכונה

קבוצת נשים חילוניות עתרה הבוקר לבג"ץ נגד משטרת ירושלים שלטענתן אינה מתירה להן לקיים תהלוכת
מחאה בשכונת מאה שערים נגד מה שהן מכנות "השפלת נשים". העותרות מבקשות לקיים הערב (ב')
צעדה ברחוב המרכזי של המעוז החרדי בבירה, זאת לאחר שבימים האחרונים הותקפו בו כמה נשים על
ידי קיצוניים מקומיים. במקביל, עתרו שתי חברות מועצת העיר גם הן נגד המשטרה בדרישה למנוע מחרדים
קיצוניים להפריד בין נשים וגברים ברחובות השכונה.

ההפגנה תוכננה להתקיים ביום שישי שעבר, בעקבות פרסומים לפיהם העדה החרדית תחסום את רחוב
מאה שערים לכניסת נשים, אך היא בוטלה לאחר שעסקני העדה התחייבו כי לא יעשו כן. כעת, לאחר גילויי
האלימות נגד עוברות אורח במקום, ובהן אחת מחברות הקבוצה, הן החליטו לחדש את מחאתן.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3960574,00.html

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 27-09-2010 בשעה 12:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2010, 12:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בטח מבורך - זה יביא לשינוי בן לילה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "מעמד האישה נמוך אצל המגזר..."

אין שום דבר מבורך בפרובוקציה שכל מטרתה יצירת עימות בין שני גופים שלגברות הלא-נכבדות הללו,
בכלל לא אכפת מהם - תושבי מאה שערים, והשעיר-לעזאזל הכרוני של כל פרובוקטור באשר הוא: המשטרה.

כאשר כמה חנטרישיות מחליטות לעשות פרובוקציה, המשטרה צריכה להכריז כוננות, להקפיץ כוחות תגבור,
להאריך משמרות (של אנשים שלא מקבלים שעות נוספות עבור העבודה הנפלאה הזו של הגנה על
פרובוקטורים) - ולצמצם נוכחות במקומות אחרים (מה שכמובן מקל על פושעים במלאכת יומם...).

כאשר מוצעות פעילויות פרובוקציה של יהודים באזורים ערביים, למשטרה לפחות יש את בג"ץ לסמוך עליו,
שימנע את הפרובוקציה ויסרב לאשר את האירוע. למרבה הצער, הנחישות הבג"צית לעולם לא קיימת כשזה
נוגע לפרובוקציות נגד אוכלוסיות שהמילייה של בג"ץ רואה כאוייב (ימין, מתיישבים, חרדים), וכך המשטרה
מוצאת עצה באמצע בלגן, ללא שום הצדקה.

מערכת המשפט צריכה להחליט: או שמאשרים את כל הפרובוקציות של כולם (ואז ראוי להכפיל את גודלה של
המשטרה בישראל, שגם בלי פרוקובציות היא קטנה מדי לתפקידה) - או שמתנהגים באופן אחראי, ומונעים את כולן.

הפרובוקציה הנוכחית היא עדות נוספת לפחדנות ולצביעות של "פמיניסטיות". במגזר הערבי נרצחות
הרבה יותר נשים (רק השבוע היה לנו עוד מקרה), מוכות הרבה יותר נשים, משועבדות הרבה יותר נשים
מאשר בכל מגזר אחר. עם זאת, החברות הנכבדות אפילו לא ביקשו לנסות לקיים שם עצרת. למ להביך את
"הפרטנר"? אחרי הכל, רוב הארגונים הללו ניסו להסתיר רק השבוע את מה שמתרחש בהפגנות השלום
המופלאות בשיח' ג'ראח, בכל מה שנוגע לצעירים עם ידיים ארוכות, הנוטות להישלח לעבר מפגינות...
ישן 27-09-2010, 13:18
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אם אישה רוצה היא יכולה פשוט..."

במגזר החרדי או במגזר הערבי? הצחקת אותי עכשיו כהוגן, כי רוב הגברים לא כאלה עד אחרי הנישואין ושינוי מתרחש אחרי הנישואין ועקב צורת החיים במגזרים האלה האישה לא יכולה לעזוב את הבעל בדרך כלל ואז היא רכוש הבעל במילים אחרות.
אם לאישה חילונית קשה להבין, שבעלה לא מתייחס אליה בכבוד ולעזוב אותו, לנשים מהמגזר החרדי והערבי זה קשה פי כמה וכמה ושוב בגלל צורת החיים של אותם מגזרים.

לכן אותן נשים עושות משהו מועיל ונקווה, שיעשו את זה כל שבוע במאה שערים ושאנשים אחרים יצטרפו למאבק שלהן עם הזמן.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 27-09-2010, 15:14
  moozes moozes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הם מתיימרים להחליט לכולנו איך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
הם מתיימרים להחליט לכולנו איך לחיות חבוב...

אני לא יודע באיזו מדינה אתה חי אבל במדינת ישראל, יהודי לא יכול להינשא בשום צורה מלבד על ידי רב, ואם התמזל מזלך לרעה ונולדת במקום שבו לא שמרו מי יודע מה על תעודות לידה, פתאום אתה צריך לעבור שבעת מדורי גהינום כדי להוכיח שאתה יהודי ומה לא...

ביום שבו גבר ואישה יהיו רשאים להינשא כחוק שלא כדת משה וישראל אפשר יהיה לדבר לזרוק לטרוריסטים החרדים איזו עצם בתמורה.

עד אז, הם מיעוט אלים, כוחני שכופה את דרכיו ודיעותיו על אחרים

הם שואפים לשמור על יהדותה של מדינת ישראל.
כיהודי חילוני במדינת ישראל לא הרגשתי בעיה של כפיה דתית ( יהודית ).

כל הישראלים הנשואים שאני מכיר נישאו ללא כל בעיה, אתה מדבר על עולים חדשים ?

מה רע בדת משה וישראל ?

הכל מסתכם ברצון להיות חלק מהעם היהודי או לא,
אף אחד לא מכריח אף אחד, אדם בוגר שנולד כיהודי יכול להצטרף לכל דת אחרת בעולם
או לא להיות שייך לאף אחת.
ישן 27-09-2010, 18:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "אין לי מושג לגבי מקרה זה או..."

מה לגבי חסימות הכבישים? ההתפרעויות בגלל בר-אילן? ואז בגלל המגרש חניה... ואז בגלל אינטל....

מה לגבי זריקת אבנים, בקבוקים ושאר מרעין בישין על מי שלא לבוש בדיוק כפי שהם רוצים?

"הדת לא מתנהלת על פי מקרים בודדים" = הדת לא מייחסת חשיבות לדעתו של אדם יחיד, לחופש שלו לבחור בשביל עצמו, לזכותו לדיעה שונה. תגיד מווו יפה ותלך אם העדר

אגב כמה מקרים בודדים תצטרך לפני שתכיר בכך שמדובר בעוול שנעשה ללא מעט אנשים? 100? 1000?

האם אלף מסורבי חיתון ללא סיבה טובה יהיה התחלה טובה? כי עם אימא של לינוקסבוט אני כבר יכול להצביע על ארבע מקרים, בלי לחשוב בכלל..

האורתודוקסיה הדתית לא שואפת לשמור על יהודתה של מדינת ישראל. למען האמת, לאורתודוקסיה הדתית לא אכפת ממדינת ישראל כהוא זה, כל זמן שאדון שי חינם (אני אצרף שוב לינק לוידאו ההוא אם צריך) ממשיך להאכיל אותה. האורתודוקסיה הדתית מנסה לשמור רק על דבר אחד: על כוחה של האורתודוקסיה הדתית.ועל "טהרתה". ובדרך הם גורמים לאנשים שאוהבים את הארץ הזו, שנולדו יהודים וגודלו על אהבת ישראל כמדינה יהודית, לעזוב את הארץ.

ישן 27-09-2010, 16:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אולי אתה מדבר על לעשות שינוי חברתי אצל החרדים - אני מעולם לא דיברתי על זה...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אז כיצד אתה תשנה את המצב..."

לא תפקידי להתערב להם בחיים ולקבוע להם איך יחיו. הדבר היחיד
שצריך להכתיב להם זה את כיבוד החוק. כל זמן שהם לא מפרים
חוק וסדר - לאיש אין זכות להתערב להם בחיים.

הנשים הגיבורות הללו לא עושות שום דבר מרשים. הן פשוט נטפלות לשני ציבורים חלשים וחסרי הגנה משפטית (משטרת י-ם
והחרדים), ומציקות להן בכדי לקדם אג'נדה פוליטית של איזה
פוליטרוקית אחת או שתיים.

מצטער, אבל די קשה לי להתפעל ממישהן שגורמת לתקרית אלימה שכל תכליתה היא קידום אג'נדה פוליטית פנימית שאין
בינה לבין ליברליזם ולא כלום.

כל מי שעושה הפגנות פמיניסטיות במגזר החרדי, אבל לא עושה
אותן עוד קודם במגזר הערבי - לא באמת מתעניינת בקידום מעמד הנשים, אלא בקידום מעמדה של אישה אחת (אותה
מארגנת הפגנות, כפי שציין רוג). אם תרצה לגלות מה המניע האמיתי של אותן
"נאורות" לך ובדוק מיהן המארגנות ועל איזה תפקיד הן נאבקות במסגרת הNGO התורן...
ישן 27-09-2010, 12:02
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

ראיתי את הסרט במאקו.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קבוצת נשים חילוניות: רוצות להפגין במאה שערים נגד מה שהן מגדירות "אפליה נשית""

א. לא היו גילויי אלימות (פרט לכותרת המאמר)
ב. כן חסמו את האישה מלהכנס לרחוב, אבל זה קרה תוך כדי ארועי שמחת בית השואבה שהתרחשו ברחוב ולא ביום "רגיל"
ג. היא הביאה איתה מראש מצלמות ונראה שהיא הגיעה לשם על מנת להתעמת
ד. למרות הסעיף הקודם הרי שזכותה לעשות פרובוקציה ולהפגין ואסור לחרדים לחסום את הרחוב לנשים , אפילו לא לחמש דקות, אלא אם כן קיבלו אישור להפגנה במתחם סגור ושם יוכלו לחלק את הקהל כראות עינהם.
ה. בגלל שאנחנו דמוקרטיה, זכותו של כל פרובוקטור לעשות רעש, המדינה היא זו שאמורה לשמור על הסדר
ו. למרות האמור לעיל, אני מביע מורת רוח מכך שכל כך קל לעשות פרובוקציה בשכונה חרדית והחוק יעמוד לצידך בעוד אם תעלה לתפילה בהר הבית יעצרו אותך.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-09-2010, 13:00
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קבוצת נשים חילוניות: רוצות להפגין במאה שערים נגד מה שהן מגדירות "אפליה נשית""

שלושה טעמים מתערבבים בדעתי על הנושא:

ראשית, הטעם האישי - באופן כללי אני חושב שהטרור של מאה שערים עבר כל גבול, גם ובייחוד בכל הקשור ליחס לנשים. כשגברת רוג ואני הגענו לשם בטיול הראשון שלנו בירושליים, התלבשנו בהתאם כמידת היכולת (אני עם כובע, היא עם מכנסיים ארוכים וחולצה ארוכת שרוולים למרות שהיה זה יום ספטמבר לוהט). הכוונה מראש הייתה לא לפגוע ברגשותיהם. כמובן, גברת רוג במכנסיים היה מספיק בשביל שילד בן 11 יתנתק פתאום מקבוצת חרדים בגילאי 6 עד 50 ובזמן שכולם מסתכלים עליו עם הבעות מרוצות, הוא תופס בקבוק זכוכית של פפסי ומעיף אותו לכיוון גברת רוג. הוא החטיא אותה במשהו כמו עשרים סנטימטר, והיה לו מזל שכך (וכנראה גם לי, כי אני הייתי נכנס בו והתוצאה הייתה לינץ' בי). אחרי זה הוא וחבורת החרדים (כולל המבוגרים יותר) צעקו לה "שיקסע, תלכי".
מבחינתי זו ההגדרה של חברה חשוכה - כשגילוי אלימות של ילד מתקבל בעידוד של המבוגרים. זה נכון לפלסטינים, זה נכון לחרדים.

הטעם השני - פוליטי-חברתי. למה כלבים מלקקים את הביצים? שואלת מימרה אמריקנית. התשובה: כי הם יכולים. למה מרשים לעצם החרדים תושבי מאה שערים להתפרע באלימות, לכפות טרור על עיר הבירה של מדינת ישראל הדמוקרטית?התשובה: כי הם יכולים. מאז שנות התשעים לפחות יש כניעה ללחץ של החרדים. כשהם מתפרעים, המשטרה מאולצת להתייחס אליהם בכפפות משי. דברים שמול פלסטינים היו גוררים גז מדמיע, כדורי גומי ושאר אמצעים רציניים לפיזור הפגנות, עוברים כמעט בשתיקה לחרדים. הו כן, עוצרים אותם ל24 שעות ואז משחררים אותם... וואו, זה בטח ילמד אותם את הלקח!
אם דין מיידה אבנים, בקר"קים ושאר ירקות יהיה אותו דין בלי קשר לסיבה שיש לו זקן, אולי נראה איזשהו שינוי. כל זמן שהמדינה ועיריית ירושליים איננן מוכנות לרקוע רגל ולומר "עד כאן", שום דבר לא ישתנה.

טעם שלישי ואחרון - הטעם המפוכח שאומר לא למרות שני הטעמים הראשונים. הכין התחילו חברי הכנסת גלעד ארדן וגילה גמליאל את הקריירה הפוליטית שלהם. בראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א. מה הם עשו כדי להזניק עצמם למעלה? השביתו את הלימודים! איך זה קשור לענייננו? כיוון שמאחורי כל פמיניסטית ששורפת חזיות למען שוויון הנשים, יש ארבע ששורפות חזיות למען הזנקת עצמן, מפלגתן או מצען (ואני לא מדבר על מצע פמיניסטי). עם כל כמה שצריך לעשות שינוי מן היסוד במה שקורה במאה שערים, הפרובוקטוריות האלו לא רוצות שינוי. לא אכפת להן במיל מנשות המגזר החרדי וכל מה שהן מחפשות (וזוכות בו) הוא פרסום....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר