לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2010, 13:08
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שאלה: בקשר לפצצות מצרר, מדוע יש כל כך הרבה נפלים?

מה יכול להיות ש% יחסית גבוהה לנפלים בקרב פצצות מצרר.
השימוש ברקטות מסוג MLRS או בפצצות אוויריות CBU-87 . עד כמה שידוע יש להם מנגנון של השמדה עצמית והן אמורות להתפוצץ באוויר, אז מה קורה בכל זאת?
הפנטגון אומר כי כ5% הם נפלים, אך נראה במלחמת לבנון 2 היה הרבה יותר מ-5%.
מהו בעצם המנגנון שהוא בעצם "מפשל" בזמן הפעולה וגרם לנו הרבה בעיות עם האוכלוסיה האזרחית אשר
בוודאי אינה אשמה. התוצאה היא נכים נוספים ועוד שנאה מיותרת.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2010, 14:33
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שאלה: בקשר לפצצות מצרר, מדוע יש כל כך הרבה נפלים?"

שאלת שאלה טכנית לגבי תחמושת מצרר, לא מבין למה היית צריך להכניס בסוף כל מיני מסקנות של פוליטיקאים וכל מיני אירגונים שממש לא קשורות לפורום.
שים לב לכך להבא, באשכול הזה הדיון יהיה אך ורק על האמל"ח!

לגבי השאלה הטכנית:
לא יודע מי קבע 5% ולא בטוח כלל שזה אחוז הנפלים הנכון (באותה מידה זה יכול להיות "ברווז תקשורתי" שנועד לשרת את התקשורת ואת אותם גורמים שאותם ציטטת).
אתה בכלל טוען שאחוז הנפלים אף גבוה מ 5%, על סמך מה?

בפצצונות מצרר יש נפלים כי נזרקות אלפי ומיליוני פצצונות, לכן סטטיסטית יש סיכוי שחלק לא יפעלו כמו בכל תחמושת המונית אחרת, השאלה היא איזה תחמושת אחרת קיימת בתפוצה כזו המונית?

מבנה סכימתי של פצצונת M77 הקיימת ברקטות המנתץ
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 29-09-2010 בשעה 15:05.
ישן 29-09-2010, 14:41
צלמית המשתמש של האזרח

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "שאלת שאלה טכנית לגבי תחמושת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
שאלת שאלה טכנית לגבי תחמושת מצרר, לא מבין למה היית צריך להכניס בסוף כל מיני מסקנות של פוליטיקאים וכל מיני אירגונים שממש לא קשורות לפורום.
שים לב לכך להבא, באשכול הזה הדיון יהיה אך ורק על האמל"ח!

מבנה סכימתי של פצצונת M77 הקיימת ברקטות המנתץ, מבנה פשוט שכמותו נימצא באמל"ח זהה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מספיק כבר, די!
איפה אני הכנסתי אימרות של פוליטיקאים או כל מיני אירגונים. אני בקשתי אך ורק מה הסיבה של נפלים.
תגיד מאיפה אתה לוקח את זה?? אולי תקרא עוד פעם מה שכתבתי.
מספיק כבר עם האיומים, מה זה צריך להיות הסגנון הזה!!!

ישן 29-09-2010, 14:50
צלמית המשתמש של האזרח

מבקש לא להכניס לי מילים שלא כתבתי.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "הנה בבקשה, אתה כתבת.. ..."

זאת דיעה אישית ופרטית שלי, איני מושפע מכל מיני פוליטיקאים או כפי שאתה מנסה להכניס לכתיבה שלי.
אף אחד לא יודע ואם בכלל נצטרך להשתמש בנשק זה, רק רצוי שלפני שנשתמש נדע איך ולהמנע מכל מיני
גינויים בעתיד
נ.ב.
תראה באיזה סבלנות וסובלנות "לבני" , אולי כדאי שתקח משהו ממנו.

ישן 29-09-2010, 22:27
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
נסיוני עם פצצונות מצרר וגם אוכלוסיה אזרחית
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "הנה בבקשה, אתה כתבת.. ..."

במלחמת לבנון 1 יצא לי לבלות רבות באיזור חלדה וכפר סיל. באיזור היו פזורים נפלים רבים של פצצונות שלא התפוצצו. הפצצות הו פזורות סביב בתי מגורים, אמנם הסביבה לא היתה תמימה,שכן באיזור היה מערך סורי כבד, שספג בצדק את ההפצצה. אולם לאחר שהסורים הלכו, מי לעולמו, ומי למקום אחר, נותרו הפצצונות באיזור וביניהן נראו ילדים משחקים- מראה מאוד לא מלבב, אשר גרם לי, כאב לילד קטן, וכחיל,צביטה בבטן.
מספר שבועות לאחר מכן, נערכנו באיזור חלדה. בין החיילים ששירתו בגדודי היה חייל (יהודי) ממוצא לבנוני שהתרועע עם הנערים בסביבה. יום אחד, בעמדי ליד גדר אבן נמוכה, נשמע פצוץ מעברה האחר של הגדר ואותו חייל ועימו נער מקומי, נראו נופלים כשהם זבי דם. למרבה המזל הם יצאו בפציעות קלות. בתחקיר שערכנו, הסתבר כי החייל מצא נפל, דומה לזה שבשרטוט. הנער הלבנוני הזהיר אותו שהמדובר בפצצה ושיזהר, ואז הוא השליכה לעבר הגדר- בצד בו עמדו השניים. המסקנה הינה כי המקומיים היו מודעים היטב לפצצונות ולטיבן, וידעו גם להזהר מהן.

ואגב, פעמים רבות קשה להבדיל בין פוליטיקה לצבא ובטחון. כבר לפני כ- 200 שנה אמר גדול הוגי הדעות הצבאיים, קרל פיליפ גוטליב פון קלאוזוביץ , כי "המלחמה אינה אלא המשך המדיניות בצורות אחרות".
על כן, לעיתים מתבקש צירופה של אמירה פוליטית לדיון בסוגיה צבאית .

ישן 29-09-2010, 14:35
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בא נתייחס לצורך העניין לפצצונות המצרר...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "שאלה: בקשר לפצצות מצרר, מדוע יש כל כך הרבה נפלים?"

שמזוודות בפגזי הארטילריה האמריקאיים (פצצונות מדגם M42/46 ) וברקטות ה MLRS (פצצונות ה M77 ), היות והן ההכי נפוצות באיזורינו ולמעשה מדובר כמעט באותו סוג של תת חימוש עם הבדלים מינוריים שחלקם קשורים בכלל לסרט הבד/ניילון המשמש לייצוב אנכי בעת הנפילה...

לפצצונות הללו (שפותחו כבר לפני כשלושים שנה לפחות) מנגנון מכאני אשר נדרך לאחר יציאת הפצצונת מהרש"ק הנושא כשהדריכה מתבססת על כח הצינטרפוגה ובסיום התהליך מתמקמת פיקת המנגנון אל מול הנוקר.
מנגנון הפצצונות הללו הנו פשוט מאוד ורגיש מאוד (ומכאן הסכנה הגדולה מהן כשהן במצב נפל)...
המנגנון המדובר מיועד לפעול מכח התאוטה/עצירה הפתאומית בעת פגיעת הפצצונת בקרקע כשאז מתמיד הנוקר האנכי אל עבר הפיקה ויוזם אותה, הפיקה יוזמת תעלת מעבר ואת הרש"ק העיקרי שבפצצונת.
קיימות שלוש סיבות עיקריות אשר מביאות לאחוז נפלים גבוה בתת החימוש המדובר והן:

1. פתיחת מארז המצרר בוצעה בגובה נמוך יחסית מה שיגרום לאי סיום תהליך הדריכה של המנגנון ונפילה חפשית שלה לקרקע.
2. נחיתה של הפצצונת על גבי מצע רך כגון צמרות עצים/צמחייה אשר יבלמו את עצמת הנפילה, במצב שכזה מדובר יהיה בנפל דרוך ומסוכן ביותר!
3. נחיתה בזוית קהה מדי תביא לאי נקירה ושוב, נפל מסוכן ביותר!

חשוב מאוד לציין את העובדה שלפצצונות האמריקאיות אין מנגנון גיבוי לפעולה לכל אחד מהמקרים שהוצגו כאן מה שכן קיים בפצצונות מתוצרת ישראל / תע"ש שנחשבות לאפקטיביות ואמינות בהרבה מהאמריקאיות!
למה צה"ל לא ממש רוכש אותן?...
כסף!!!!

אגב - הנתון של 5% נפלים הנו תלוש מהמציאות....

ישן 29-09-2010, 17:24
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]...הנתון של 5%..."

לפי דו"ח של משרד ההגנה האמריקאי לקונגרס, שיעור הנפלים המעשי של M-77 הוא 16%-
ציטוט:
A Multiple Launch Rocket System (MLRS) firing unit could sequentially launch twelve rockets containing 7,728 submunitions (dual-purpose grenades) designed to explode on impact into an area of 120,000 to 240,000 square meters at a range of up to 32 kilometers. The reliability rate for the M77 submunitions is 84 percent according to a U.S. Department of Defense report to the U.S. Congress on unexploded ordnance (UXO) published in 2000. Using this reliability rate, the MLRS firing mission described above would result in 1,236 unexploded submunitions scattered randomly in the impact area.

מדובר במספרים מהנסיון האמריקאי, ככל הנראה בעיקר ממלחמת 1991. אפשר להניח שירי לתאי שטח שונים ייתן תוצאות שונות. לדוגמא, אני משער שירי ל"שמורת טבע" מרובת צמחיה בדר"ל יביא ליותר נפלים מירי לשטח מישורי נטול תכסית בעיראק
ישן 29-09-2010, 23:38
צלמית המשתמש של האזרח

אם זה כך, אז מדוע הפצצה לא מתפוצצת כאשר נופלת ונוגעת בקרקע
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "האנרגיה שנוצרת בעת הפגיעה בקרקע...."

ומה אורך חייה של הפצצונת, כי גם אצלנו לא לעולם חוסן.
שאלה נוספת איך מנטרלים את הדבר הזה, באם כל נגיעה גורמת לפיצוץ?

ישן 30-09-2010, 07:55
צלמית המשתמש של האזרח

תודה, אך עדיין משהו מציק לי - ברשותך.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הסיבות ל"מדוע אין הפצצה מתפוצצת כשהיא פוגעת בקרקע" ניתנו בהודעה מס' 8..."

כתבת:

חשוב מאוד לציין את העובדה שלפצצונות האמריקאיות אין מנגנון גיבוי לפעולה לכל אחד מהמקרים שהוצגו כאן מה שכן קיים בפצצונות מתוצרת ישראל / תע"ש שנחשבות לאפקטיביות ואמינות בהרבה מהאמריקאיות!

למה התכוונת שהן אפקטיביות ואמינות יותר? האם הן מתפוצצות ואין כמעט נפלים? או שהן בטוחות יותר "בתור נפל"?
עד כמה שאני מצוי בנושא (שואף ל-0) ידוע לי שהן נדרכות כאשר הן משתחררות מהמיכל וצריכות להגיע למהירות סיבוב עצמי בערך ל-3500 סיבובים לשניה. זה אולי מסביר אם הדבר קורה בגובה נמוך ועדיין הפצצונת לא הגיע למהירות המתאימה.

אולי קיים מנגנון של השמדה עצמית אם הפצצונת לא מגיעה למהירות נדרשת ואז הוא נכנס לפעולה?

מצד שני אם נקח בחשבון כי במטח של 12 טילים של MLRS וכל טיל מכיל 644 פצצונות, אז בחשבון גס
אם % הנפלים הוא 1% ז"א שכ-77 פצצונות הן לא התפוצצו ומהוות סכנה ממשית. כמובן אם ה-% עולה אז יש לך כמה מאות פצצות באיזור...

נ.ב.
שוב פעם תודה בעבור ההסבר והכל כמובן במסגרת המקובלת

נ.נ.ב.
אל תשכחו להתפלל היום "תפילת הגשם" כי הברז כאן (בפולין) לא מפסיק וכבר בפעם ה-5 השנה יש שטפונות קשים.

ישן 30-09-2010, 08:13
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בעניין האפקטיביות והיעילות של הפצצונות הישראליות...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "תודה, אך עדיין משהו מציק לי - ברשותך."

פצצונות המצרר האמריקאיות עליהן אנו מדברים פותחו עוד בשלהי שנות השישים ומאז בגדול הן נותרו עם אותם מאפיינים ונתונים, לעומתן הפצצונות הישראליות אמנם דומות חיצונית לאמריקאיות תהמקוריות אך כוללות לא מעט שינויים ושיפורים שהוכנסו בהן עם השנים כגון רסס יעיל יותר (בעיקר באופן הפיזור שלו ותצורתו), שימוש בחנ"מ אנרגטי יותר מה שמשפיע בין השאר גם על יכולת החדירה של המטען החלול (שהרי מדובר בחימוש דו תכליתי המבוסס על מטען חלול + רסס) ועיקר העיקרים וכפי שכבר צויין כאן, המנגנון עצמו שכולל גיבוי לפעולה ואלמנט שאמור להבטיח שבמצב נפל הפצצונת תימצא כשהיא יחסית יותר בטוחה.

אם נרכז את עיקר השיפורים לכדי רשימה היא תיראה כך:

- כושר חדירת שריון משופר.
- רסס משופר (בעיקר אופן הפיזור ומשקל כל רסיס).
- מנגנון אבטחת פעולה/השמדה עצמית.
- כמות מועטה של נפלים.

לגבי התהיות בעניין ההשמדה העצמית, ככלל, התהליך של דריכת המנגנון מתחיל כשהפצצונת משתחררת מהמיכל בו היא זוודה, לצורך הדריכה נעשה שימוש/ניצול של כח הצינטרפוגה שמביא בסופו של דבר לסיום התהליך ובמקביל להפעלה של מסלול השהייה , ברגע שהפצצונת פוגעת בקרקע היא אמורה להתפוצץ, והיה ולא התפוצצה, היא תופעל עם סיום בעירת מסלול ההשהייה.

לגבי השטפונות הקשים - אל תשכח שלפני כחודש וחצי סבלה פולין משרב כבד....

ישן 30-09-2010, 23:00
  ramtal ramtal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
שאלה פצצנות מהמלחימה האחרונה....הכל אינרטי..???
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "זאת פצצונת M77?"

לטעמי האישי אני כבר ראיתי הרבה יותר מדי.. תמונות נפלי מצרר מהלחימה האחרונה בלבנון - הסימון בצבע הכחול סביב הפצצונות בתמונות מייצג ככל הנראה פצצונות אימונים.....!!! - אין לי הסבר אחר

התמונות שאני מצרף הן גם מאותה תקופה צולמו על ידי איש חבלה של מטעם האום - איש מקצוע אתם שמים לב כיצד הוא מחזיק אותם בידיו...!

מדובר בפצצונות של רקטות מנתץ - אני לא מבין איך בצה"ל עשו שימוש ברקטות אימונים?? הדבר דורש בדיקה ותחקור מעמיק - האם ישנם בצה"ל רקטות נוספות כאלו הנחשבות בטעות למבצעיות?

יכול להיות שמדובר בסדרה שלמה של רקטות מנתץ שהגיעו מלכתחילה מארה"ב עם כיתוב לא מתאים לתכולה.

מעניין מאוד!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 01-10-2010, 17:18
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "ורק כדי להשבית שמחה..."

זה לא עיניין של "הכפשה" אלא בסיס אפשרי לתביעות נזיקין בינ"ל. גם זו צורת הלחימה של היום law-fare.

זה המשך של הנסיון לפעול משפטית נגד ישראל וארה"ב בנושא האורניום בחודרנים קינטיים ופגזים תותחים.
האשמות ישראל בפיזור העשן השחור (זה של אנשי מאדים בספר מלחמת העולמות של וולס? ) כנשק כימי...
התביעה בנושא מיסוך הזרחן... ועוד.

קראתי שהיו ניסיונות בגרמניה לדרוש פיצויים על הפצצות אזרחים גרמנים בלחמה"ע השניה, או פיצויים על הטראנספר לארבע מיליון אזרחים גרמנים בסיום אותה המלחמה (מ'צכוסלובקיה, פולין, רוסיה ואוקראינה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:59

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר