לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2010, 11:39
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "דיון כללי על פגיעה במורל חיילי צהל בשדה הקרב"

פגיעה במורל? אה? לי זה נשמע מצד אחד כמו אגדות נסוח "הבונים החופשיים, היהודים והטמפלרים תקעו סכין בגבו של הצבא" מחד, ומצד שני כמו הנימוק הקבוע של חיילים שנתפסו גונבים, מתעללים אחד בשני או באזרחים ועכשיו מסבירים למה מגיע להם פרס במקום עונש.

אני יכול לחשוב על הרבה יותר סיבות ל"פגיעה במורל" מאשר האשמים הקבועים בתקשורת וכיו"ב, ואלו ואלו לא בדיוק מציגים איזו "פגיעה" באיזשהו "מורל" שאשכרה אפשר לכמת את ההשפעה שלו על שדה הקרב, בדיוק כמו שכל מיני התארגנויות של "תמיכה בצה"ל" יותר מנסות לזכות בתדמית חיובית לעצמן ע"י התחככות בצה"ל הפופולארי להפליא (לפי הסקרים צה"ל יותר אהוד מהממשלה, המשטרה או הביטלס, וכידוע הביטלס יותר פופולריים מג'יזוס) שממש לא זקוק לתמיכה או עזרה.

נשאלת השאלה - איזו שדולה קיקיונית וממומנת ע"י כמרים אמריקאים וכהניסטים עומדת מאחורי מסע ההכפשה הנוכחי הזה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2010, 18:32

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "צודק....וההוכחה........."

חוץ מזה אני דווקא זוכר שלפחות במשך חלק מהמלחמה (כלומר, עד שהתחילו לצוץ כל מיני תא"לים בדימוס ולהתראיין שהם היו מנהלים אותה יותר טוב. מצד שני אם אותי שאלו בראיון לרדיו איך הייתי מציע לנהל את המלחמה אז המצב כנראה היה נואש. אציין שעניתי שאין לי מושג) התקשורת הייתה מאוחדת בקריאות עידוד נוסח "חלוץ תחנוק אותו!" ואפילו שמעתי איזה שדרן רדיו מהלל את נאומו של אולמרט-קשישא כ"צ'רצ'יליאני". למעשה, אני זוכר שאפילו אביב גפן הביע תמיכה בצה"ל ובמלחמה, אם כי את הופעותיו במקלטים כנראה ניתן לקטלג כסוג של סיוע לאויב...

ישן 30-09-2010, 18:26

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "לא יעזור לך,,אני מבטיח לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eli6778
זהו נגמרה החגיגה שסיעה לאוייב.

אם יש לך האשמות ממשיות על סיוע לאויב, כדאי לדווח למשטרה.
אם אתה רוצה לפזר האשמות פופוליסטיות, תפנה לספונסרים המתאימים ותכתוב דו"ח. את המסקנות כדאי להכין מראש, כדי לדעת איך לעקם את הנתונים בהתאם.
רק מה, כדאי שתזכור שבקרנבל של הפצת הטענה על הכשלונות של מלחמת לבנון השתתפו ב2006 כל מיני אנשים והתארגנויות שהם לא בדיוק "עוכרי ישראל מהתקשורת" אלא דווקא כל מיני כאלה שהיה להם אינטרס לסגור חשבון עם רמטכ"ל ההתנתקות ומפלגת ההתנתקות.

ישן 02-10-2010, 10:08
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "בהחלט לא, אבל מוזר הדבר שיש..."

אתה מתייחס לכל ההדלפות מהצבא באופן זהה, וזה לא כך.
ישנן הדלפות בנושא צבא, שמקרון אינו בצבא עצמו.
ישנן הדלפות אגביות, לא מכוונות - אגב תדריך רשמי בנושאים אחרים.
ישנם "בלוני ניסוי" וברווזים עיתונאים.
ישנו תרגום של "מקורות זרים"... שיכולים להיות בכלל ידיעות שמקורן באויב, העוברות דרך סוכניות ידיעות זרות.

אין תחליף לשיקול הדעת ולאחריות של העיתונאי, ובעצם ימי הפייסבוק והטוויטר, כל אזרח הפותח מקלדת על משהו וכותב בתחתית "אחד שיודע" צריך להיות מחיוב לשיקול דעת סביר.

ישן 30-09-2010, 19:52
  משתמש זכר eli6778 eli6778 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל eli6778
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "עבדול זה..."

הצגת פגיעות
כפי הנראה, הנושא החם בקרב מבקרי התקשורת הוא הצגת פגיעות: האם התקשורת הראתה יותר מדי או פחות מדי פגיעות של צה"ל באזרחי לבנון ובחיזבאללה, לעומת פגיעות של חיזבאללה בלוחמי צה"ל ובאזרחים ישראלים?

על פי ממצאי הסקר, כ-35% מהציבור סבורים שאמצעי התקשורת הישראליים, ובראשם ערוצי הטלוויזיה, דיווחו יותר מדי על הפגיעות של צה"ל באזרחי לבנון ובתשתיות המדינה. במקביל, אותו שיעור מקרב הנסקרים גרס שהתקשורת סיקרה יתר על המידה פגיעות של חיזבאללה בצה"ל, אבל מעט מדי פגיעות של צה"ל בחיזבאללה.

נמצא שהתקשורת מבוקרת על ידי כשליש מהנחקרים בהצגה רבה מדי של פגיעות בתושבי לבנון, של פגיעות חיזבאללה בצה"ל ובעורף הישראלי ובהצגה פחותה מדי של פגיעות צה"ל בחיזבאללה (ראו גרף מס' 4).
ישן 01-10-2010, 07:04
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לא נכון.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי romi4 שמתחילה ב "התקשורת-תפקידה להביא מקסימום..."

התקשורת הישראלית אמורה להיות ישראלית. אם היא, באופן גורף, תגדיר שתפקידה להביא מידע ולעזאזל כל השאר, היא תהיה משולה לעורך דין שתפקידו לזכות את הנאשם ולעזאזל החוק. ההגדרה שלך מעמידה את התקשורת מעל החוק, ונותנת לכתב מנדט גורף לסכן חיי אדם אם רק מתחשק לה.

כשם שחופש הדיבור איננו כולל את הזכות לצעוק 'שריפה' בתיאטרון הומה אדם, חופש העיתונות איננו כולל את הזכות לספק מידע מודיעיני לאוייב בשם חופש המידע.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 01-10-2010, 07:21
  YGH YGH אינו מחובר  

אני לא רואה פה דיון, קבעת מסקנות מראש.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eli6778 שמתחילה ב "דיון כללי על פגיעה במורל חיילי צהל בשדה הקרב"

והנה, גם אני אקבע קצת:
האם התקשורת במלחמת לבנון השניה דיווחה לפעמים בצורה לא אחראית? כן.
האם מידע כזה תורם לאוייב? כן.
האם האוייב *יכול* לנצל נתוני פגיעה?
חד משמעית כן, וזה נכון גם לנשק סטטיסטי.
האם התקשורת "אשמה" בתוצאות המלחמה?
לא.
האם התקשורת הייתה יכולה לפעול כפי שפעלה בלי מדליפים מתוך הצבא?
שוב לא.

גלריית התמונות שלי

ישן 01-10-2010, 12:53

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני לא רואה פה דיון, קבעת מסקנות מראש."

זה חמור מכך.
ישנם יחסי גומלין מורכבים בין עיתונאים ותקשורת <==> עיצוב דעת קהל <==> מערכת המשפט <==> פוליטיקאים ומפקדים בכירים.

כאשר התקשורת מוטת, בין אם מסיבות פוליטיות, בין אם מסיבות כלכליות (רייטינג) יכולות ליצור את הרושם של מחדל במקום שלא היה כזה, או כאשר המחדל היה בלתי נמנע. אני זוכר איך התקשורת חיפשה את המחדלים עוד לפני שהפעולה הצבאית התחילה, גם בלבנון וגם בעזה.

הנזקים מופעים בגלל הפחד מדעת הקהל שהוטעיתה על ידי פרשנות מגמתית או חפיפניקית של העיתונות. החשש של פוליטיקאים ומפקדים מועדות החקירה, ממערכת המשפט המותינת לחפש אשמים, הפוליטיקאים והמפקדים מפחדים לקחת על עצמם סיכונים ואחריות ובוחרים בצורת הפעלה שמרנית וכסת"חיסטית, אפילו אם שבשם השמרנות מונצחים עיוותים בקבלת החלטות או במהירות התגובה (סגירת מעגלים), קבלת פשרות פוליטיות בקבלת החלטות צבאיות:

דוגמא: במלחמת לבנון השניה, שהיה חשש שמקורו בתקשורת מפני ה"בוץ הלבנוני" אז לא הכניסו כוחות חי"ר לעומק בזמן הנכון, והיה חשש פוליטי להפעיל אותם. חששות שהובילו להססנות ולעיכובים שבסופו של דבר עלו לנו בזמן, בדם ובציוד.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 01-10-2010 בשעה 12:57.
ישן 01-10-2010, 14:06

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ושוב - מי שהבנה את דימוי..."

המושג של "פחד בארגון" כגרום מכשיל לשיפור מתמיד, ולמעשה גורם מכשיל בכל מערכת ניהול. בגלל הפחד אנשים עסוקים בכסת"ח במקום בעבודתם. מעדיפים שמרונות במקום יעילות, שוב בגלל הפחד, עסוקים בפוליטיקה במקום במשימה... עוברים לתקשורת מעורפלת במקום במידע מדוייק, בשלבים הסופניים של המחלה: מתפתחת תרבות שקר, טיוח והסתרת מידע או חשש להגיב בזמן למידע חדש בגלל השלכות פוליטיות ( פוליטיקה פנים ארגונית - לא ימין שמאל) אפשריות.

עוד תסמין אופייני למחלה: ריכוז סמכויות למעלה והורדת האחריות למטה. זה גרוע. צריך להיות קשר ישר בין סמכויות ואחריות. צריך להוריד אחריות וסמכויות לדרג הנמוך ביותר האפשרי, בהתאם לרמת הידע (הכוונה לידע שוטף) של חבר בארגון.

לא בכדי, הוסיף אדוארד דמניג ז"ל את הנקודה : "הסרת פחד מארגון" כתנאי הכרחי לבניית מערכת איכות, ניהול ארגון תקין.

אבל התקשורת ובתי המשפט, פועלים רק להגביר את הפחד בצבא. כך אי אפשר לפעול.
מפקד הפועל באופן סביר, בתנאים של אי וודאות חייב לקבל גיבוי מלא ממפקדיו ולא לשמש ככסת"ח שלהם מול התקשרות וועדות החקירה. התקשורת המחפשת מחדלים בנרות, או מנסה להפוך כל קושי אמיתי למחדל בעזרת חוכמה שבדיעבד... מחפשת אשמים במקום תקלות, ולא מסוגלת מקצועית להסביר את הקשיים והתקלות...
זה הורס את המוראל, שוחק אותו עד דוק.

תחקור ארועים הכרחיו לשיפור מתמיד, אבל זה לא דורש להכניס חיילים לתוך סד עינויים משפטי עוד לפני שנעלו את נעליהם!. אבל זה מה שהתקשורת רוצה!

עבדול, בגלל חוקי הפורום אני מתעלם מהתייחסות שלך ל"תא כתום" כזה או אחר. פנה אליי בפרטי אם זה ממש בוער בך. יש לי תשובות בשבילך.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 01-10-2010 בשעה 14:17.
ישן 01-10-2010, 18:54

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "שוב, אני בספק אם המלחמה נתפסת..."

אין ספק שהיו מחדלים במלחמה. השאלה היא מה קדם למה. איפה הכשל התחיל.
מבלי להכינס לפוליטיקה (בדחילו !) . אני חושב שהתקשורת היא שותפה לא-שווה לפוליטיקאים והגנרלים שנושאים במלא האחריות.

לפחד של פוליטיקאים מסויימים מעיתונאים, מדעת קהל, מקלישאות כמו ה"בוץ הלבנוני" היה תפקיד בחלק מהמחדלים, לפחות אלו הקשורים להפעלה לא נכונה והססנית של הכוח. מרגע שמחליטים על תוכנית, יש לבצע אותה ולא חצי עבודה. במלחמה, חצי מעשה גרוע מישיבה על הידיים.

ישן 02-10-2010, 23:46
  YGH YGH אינו מחובר  

נאמר בעדינות,
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ושוב - מי שהבנה את דימוי..."

שאם המחאה הייתה עבודה של 'תא כתום', אז הוא היה תא כושל מוצלח להדהים.

(וזה בלי להתייחס לעובדות זניחות כמו היותו של אחד ממובילי אותה מחאה פעיל של התנועה הירוקה-מימד, וכן הלאה וכן הלאה).

גלריית התמונות שלי

ישן 01-10-2010, 21:58

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "לדעתי אם הצבא (או גוף אחר..."

בתחילת המאה ה-21 כמעט ואי אפשר לעצור הדלפות, בעיקר של נושאים שאינם סודיים ביותר, אירועים שיש להם עדים רבים, כמו נפילות קטיושות או תוצאות של קרבות קשים ופיגועים. הרבה מהמידע זורם שלא דרך התקשורת, אפילו היה ניהנת ממידה גבוהה יותר יחסית של אמינות לעומת אל"מ שמועתי החולש על הפייסבוק והטוויטר. שב"כ לא יכול לעצור את זה.

הפתרון היחיד הוא אם ייווצר לחץ חברתי, קוד התנהגות, תרבות דיון שמראש מסננת מידע מועיל לאויב. שכל כותב יהיה הצנזור של עצמו. זה דורש מודעות, ויצירת מודעות עושים עם הסברה נרחבת, כבר מבית הספר.

ישן 01-10-2010, 23:48
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "הציבור איננו מטומטם, אבל הוא..."

השימוש במושג פאשיזם הוא אמנם דמגוגי קצת, אבל אי אפשר להכחיש שעיתונות חופשית ולא רק כשזה נוח, זה מאפיין של מדינה מערבית. ואנחנו בישראל עדיין מצהירים על עצמנו כעל מדינה מערבית.

המשאלה שלך לעיתונות שיש בה הטוב משתי העולמות: מצד אחד ממושמעת ושומרת על האינטרסים של המדינה ומצד שני חופשית וחושפת שחיתויות של השלטון, זה חלומות באספמיה. אם תיתן לממשל שליטה על העיתונות הוא ינצל את השליטה הזאת בסופו של דבר להגן על עצמו, ואם תיתן לעיתונות חופש היא (או לפחות חלקים בתוכה) תנצל אותו לרדיפה אחרי רייטינג וקידום אג'נדות כאלו ואחרות. במערב הנחת העבודה היא שהאפשרות הפחות רעה מבין השתיים היא השניה.

ישן 02-10-2010, 10:45

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "חופש, חירות ודמוקרטיה פירושם..."

היום תעודת עיתונאי היא בעיקר כרטיס כניסה לאירועים.

מכיוון שבמלחמה עצמה גוייסתי ממש לקראת הסוף, יכלתי לשבת בבית ולצרוך תקשורת בשפע. אם יש משהו שאני זוכר, זה שבהתחלה הייתה התגייסות טוטאלית של התקשורת הממוסדת מסביב לצדקת המאבק, שמזכירה בעיקר הכאה בתופי טם-טם תוך קריאות "תן לו בראש". כל פעם שלצה"ל היה איזה סרטון ששווה משהו, טחנו אותו בלי סוף + פרשנויות אוהדות, וזכורה לי במיוחד רמיזה של אהוד יערי לפיה נסראללה זז בכסאו כאילו הוא או נפגע בגבו או סובל ממקרה קשה של טחורים.

בתקשורת הלא ממוסדת, קרי - פורומי האינטרנט, יכול היה הקמ"ן החיזבללאי למצוא הרבה יותר חומר שימושי מצד אחד, והרבה יותר ביקורת על הממסד (משמאל וימין) מצד שני.

ולצה"ל יש שיטה מיוחדת לטפל בעיתונים שלא משתפים איתו פעולה - הוא מפסיק להעביר להם תמונות נוסח "חיילי גדוד חרב מדליקים חנוכיה", "ליל סדר עם האלפיניסטים בחרמון" ו"איילת החיילת משתוללת בטיילת ביום כיף של האוגדה" מהסוג שתמיד כיף לשים בעמוד האחורי של העיתון.

ישן 02-10-2010, 11:37

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "היום תעודת עיתונאי היא בעיקר..."

אני יודע שתעודת עיתונאי לא שווה, הניסוח שלי היה קלוקל... התכוונתי לכל מה שקשור להעסקה של עיתונאי שאינו מקצועי.
היום לוועדת האתיקה אין שיניים של ממש, וזו בעיה. אפשר לשלול מרופא שרלטן את הרשיון, אפשר לאסור על עו"ד או בנקאי מלעבוד עם לקחות, לייצג לקוחות או להתעסק עם פיננסים של לקוחות... אבל אי אפשר לסלק עיתונאי מהמערכת אלא בהחלטת מעסיקו...

נכון לישראל 2010, ישנה תפישה כאילו לעיתונאים מקצועיים יש יותר אמינות, ויותר הבנה בתמונה הרחבה מאשר למען דהוא שכותב בלוג באינטרנט. העיתונות הממוסדת צריכה להצדיק את קיומה ולקחת אחריות על המידע שלה, טיבו והשלכותיו.

מחדלי המלחמה האחרונה בלבנון לא נבעו מהתקשורת. התקשורת הייתה רק גורם מזיק נוסף.
התקשורת חיפשה מחדלים, גם כאשר היו כאלה וגם כאשר לא היו. אני לא רוצה להסתבך בחוקי הפורום לכן אשמור על ערפול... התקשורת היקרה שלנו בלעה תעמולת אויב ואת האשמות האויב כנגד צה"ל בקלות יתרה, הפוליטיקאים (לא משנה מאיזה מפלגה מפני שהדבר חזר על עצמו באופן שיטתי לפחות מאז מלחמת לבנון הראשונה) הגיבו בפאניקה רבתי, התקושרת התחילה לחפש את המפגינים נגד המלחמה (האם התקשורת ביימה אותם? באיזה רמה עודדו והפיקו אותם? ) וכל התערובת תרנגולות הזו זרמה בצינורות המקובלים ישר לתוך הקרביים ולמוח של הלוחמים. כך לא נלחמים! ראה את החתימה שלי בכחול.

ישן 02-10-2010, 12:33
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
וכי למה: שחיילי גדוד חרב ידליקו חנוכיה?
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "היום תעודת עיתונאי היא בעיקר..."

תקשיב, אנחנו היהודים לא כופים על אף אחד את הדת \ מנהגים שלנו.

מה השלב הבא? שנסגור את המטבח רק כי ליהודים יש יום כפור?

הדרישות הן בד"כ לא לנסוע בשכונה יהודית ביומה"כ, בטח אם מדובר בטרקטורון שדורס ילדים קטנים שמשחקים סביב ביהה"כ. או רכב שמשמיע מוזיקה בקולי קולות תוך נסיעה בשכונה יהודית.
מי שרוצה, שיסע חופשי בכבישים בינעירוניים.

אני לא מרגיש כל צורך שהגויים יקימו את מצוות הדת היהודית, בטח בכפיה.

לעניין התשקורת ולבנון 2. ראיתי את הדווחים. ראיתי את השדור החי עם כתוביות לדברי נסראללה.
נראה לך שבמלחמת העולם 2, ה- BBC היה מתרגם בחי את גבלס במקביל לבליץ על לונדון?

במו עיני ראיתי "בחי" מה קורה שעה לאחר דווח על חיילות (שאגב נראו מצויין, מאוד פוטוגניות) בזמן המלחמה, הכתב נתן: מיקום (לא גדול במיוחד), מה יש שם, ולמה.
פחות משעה לאחר מכן ירדו שם גרדים, ומדובר על נפילות של עשרות מטרים מהן.
אם אתה שואל מי שידר, אז מדובר בערוץ 10.

בהרבה מדינות נורמליות, הכתב והעורך היו נאסרים באותו היום, לא אגיד מה היה קורה להם במדינות קצת פחות ליבראליות.

מסקנתי: התקשורת בלתי אחרית, בזמן מלחמה אמיתית דוגמאת ששת הימים או יומה"כ או אפילו לבנון 2 חובה על המדינה להשתלט על המדיה. לשים את אנשיה כדובריה, לתת דווחים מהימנים עד כמה שניתן, עד 3 פעמים ביום, לא לצור פאניקה. לתת אמת אבל לא כל האמת. במקרה של הרוגים לא לדווח על בסיס יומי. להשתלט זמנית על אתרי אינטרנט מובילים ולצנזר טוקבים.

תאר לך מה היה קורה אם הדווחים של לבנון 2 היו לאחר כשלון מתקפת הנגד בסיני, או שהיו מעבירים את קריאות העזרה של הנצורים במעוזים, או שהיו מדווחים על טנקים סורים בנהר בנהר הירדן, או דווחים על נפילת מטוסי קרב בעשרות.

יש דברים שלדעתי, אין לומר בזמן מלחמה - משהו אמר משהו על תקנות ההגנה לשעת חירום?
ישן 02-10-2010, 12:48

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "וכי למה: שחיילי גדוד חרב ידליקו חנוכיה?"

טוב, אם הקטע עם גדוד חרב ממש מפריע לך אתה יכול לשנות את כותרת התמונה האופיינית ל"חיילי גדוד נצח יהודה מחלקים אחד לשני מתנות מסביב לעץ האשוח" או "לוחמי השייטת בחגיגות ה35 במאי" או משהו כזה.

באנגליה במלה"ע השנייה דווקא הקשיבו לתוכניתו של הלורד האו-האו, כשם שבישראל נהנו משידורי קול הרעם מקהיר (כוחותינו תוקפים בכל החזיות!).

והתקשורת הממוסדת מאוד משתפת פעולה עם הממסד, אמה-מה, שהיא צריכה להתחרות גם בתקשורת זרה ולפרשן ממנה דברים (ותקשורת זרה תוכל לחסום רק עם תשלח אוגדה שלמה לנפץ צלחות לוויין בכל הבתים שיש להם כאלה) וצריכה למלא שעות שידור כשחומרים לא תמיד יש, וזה עוד לפני שהגענו לחגיגת השמועות באינטרנט - כאמור, החדשות על מותו של טייס צעיר מסויים הגיעו לפורום החדשות בזמן אמת של תפוז לפני שהן הגיעו לחמ"ל שנמצא לא הרחק ממקום האירוע.

ישן 02-10-2010, 13:32
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "טוב, אם הקטע עם גדוד חרב ממש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
טוב, אם הקטע עם גדוד חרב ממש מפריע לך אתה יכול לשנות את כותרת התמונה האופיינית ל"חיילי גדוד נצח יהודה מחלקים אחד לשני מתנות מסביב לעץ האשוח" - אין כל בעיה בעץ אשוח כל עוד לא משמש לטקסי פולחן. אין אסור על יהודים להלך ביער אשוחים בארה"ב או בכל מקום אחר. או "לוחמי השייטת בחגיגות ה35 במאי" או משהו כזה.

באנגליה במלה"ע השנייה דווקא הקשיבו לתוכניתו של הלורד האו-האו, כשם שבישראל נהנו משידורי קול הרעם מקהיר (כוחותינו תוקפים בכל החזיות!).
אנגליה מדינת חוק מתקדמת, ואף על פי שמעולם לא היה אזרח בריטי, נשפט על פי חוקי הבגידה במלך משנת 1351 הואיל וזייף דרכון בריטי (לברוח מאנגליה) - דבר שמחייב חובת אמונים למלך.
באנגליה לא סעודיה או סין תלו אותו בגין בגידה.
מעבר לכך, אין לי מה להוסיף אלא שכל אחד ומסקנותיו הוא.

והתקשורת הממוסדת מאוד משתפת פעולה עם הממסד, אמה-מה, שהיא צריכה להתחרות גם בתקשורת זרה ולפרשן ממנה דברים (ותקשורת זרה תוכל לחסום רק עם תשלח אוגדה שלמה לנפץ צלחות לוויין בכל הבתים שיש להם כאלה)
אין לי שום כוונה לנפץ צלחות לווין. בטח שאין את המשאבים לכך, ממש לא אכפת לי מה הצבור הערבי ישמע באלגזירה, רב הצבור בישראל צורך מדיה ישראלית ולכל היותר אנגלית\רוסית. כפי שכתבתי, המטרה בהחלט לתת מידע אבל לא להפוך את השדורים לאולפנים פתוחים 24 שעות של מרה שחורה.
האויב לא מטומטם ולכם יהיו לא הצלחות, מי שינצח זה למי שיטעה פחות, ינצל יותר את כשלונות האויב ויצליח טוב יותר לשלב בין עשיה בשדה הקרב לעשיה מדינית.

אורך הרוח של הצבור הוא פרמטר חשוב ביותר, גם ערפת וגם נסראללה וגם היטלר בנו על שבירה של הצד שכנגד. ערפת אמר זאת במפורש לאחר שראה את הבריחה מלבנון.
אי אפשר לקיים לחימה בתנאי הלקאה עצמית על כל צעד ושעל. אני מקווה שיש מי שבישראל חושב איך הדברים צריכים לקרות בפעם הבאה.

וצריכה למלא שעות שידור כשחומרים לא תמיד יש, וזה עוד לפני שהגענו לחגיגת השמועות באינטרנט - כאמור, החדשות על מותו של טייס צעיר מסויים הגיעו לפורום החדשות בזמן אמת של תפוז לפני שהן הגיעו לחמ"ל שנמצא לא הרחק ממקום האירוע.
לדעתי, לא חייבים אולפן פתוח, באינטרנט דוגמאת תפוז יש לטפל ברמת העורכים של האתר- כל אתר באחריות העורך עקב הפעלת תקנות.

אתה לא חייב לומר את כל האמת, אתה יכול להשתמש בבטויים כמו קרבות קשים ביותר לשחרור של מוצב XXX או חלופי אש קשים באזור ZZZ על מנת שבזמן מלחמה האנשים יבינו שלא מדובר בפיקניק. אבל לדעתי, אין לדווח בחי על נפגעים, פגיעות כלי שיט, נפילת מטוסים, ....

לאחר המלחמה יהיה זמן לכל אלו, לרבות טקסי ההלקאה העצמית בראשות שופט חמור סבל שישאל שאלות בחדר ממוזג, יזמן עדים, יחקור בשנית,,, כשהחיל \ קצין \ פוליטקאי חייב לקבל החלטות בתנאי אי וודאות ומרחב זמן של בין שניות לדקות (פוליטיקאי בחלק מהמקרים - שעות).
ישן 02-10-2010, 09:42
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "השימוש במושג פאשיזם הוא אמנם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סמוראי
השימוש במושג פאשיזם הוא אמנם דמגוגי קצת.

הוא לא, הוא דווקא דיי מדויק. מתוך וויקי:

מבין ההיסטוריונים שנתנו הגדרה מרחיבה למונח "פשיזם" (מעבר להגדרה המקורית, ואף בניגוד לדעתם של נשואי ההגדרה המרחיבה) ניתן לציין גם את קווין פסמור, שנתן את ההגדרה הבאה:
פשיזם הוא מערכת של אידאולוגיות ופרקטיקות המבקשות להציב את האומה, המוגדרת במונחים ביולוגיים, תרבותיים, ו/או היסטוריים, מעל לכל יתר מוקדי ההזדהות, וליצור קהילה לאומית מונעת. לאומנות פשיסטית היא ריאקציונרית בכך שהיא מבוססת על עוינות חריפה לסוציאליזם ולפמיניזם, מאחר שהאידאולוגיות האלה נתפסות כמציבות את המעמד או את המיגדר מעל הלאום. לכן הפשיזם הוא תנועה השייכת לימין הקיצוני. הפשיזם הוא גם תנועה השייכת לימין הרדיקלי מאחר שתבוסת הסוציאליזם והפמיניזם ויצירתה של האומה המונעת תלויות בעלייתה לשלטון של אליטה חדשה, הפועלת בשם העם ובהנהגתו של מנהיג כריזמטי ומתגלמת במפלגת המונים בעלת מאפיינים צבאיים. פשיסטים קרובים לשמרנים מכוחה של השנאה המשותפת לסוציאליזם ולפמיניזם, אבל הם מוכנים להקריב את האינטרסים של השמרנים - משפחה, קניין, דת, אוניברסיטאות והשירות הציבורי - כאשר הם סבורים שכך דורש האינטרס הציבורי. הרדיקליזם הפשיסטי נובע גם מהשאיפה להרגיע את חוסר שביעות הרצון באמצעות היענות לדרישות מסוימות של תנועת הפועלים וארגוני הנשים, כל עוד הדרישות האלה עולות בקנה אחד עם סדר העדיפויות של המפלגה. הפשיסטים מבקשים להבטיח הרמוניה בין האינטרסים של הפועלים ושל הנשים לבין אלה של הלאום בכך שיקדמו את שתי הקבוצות האלה במגזרים מיוחדים של המפלגה ו/או בתוך המערכת התאגידית. גישה לארגונים האלה ולזכויות שהם מציעים לחבריהם תלויה במאפייניו הלאומיים, הפוליטיים ו/או הגזעיים של הפרט. כל היבטי המדיניות הפשיסטית ספוגים בלאומנות קיצונית.
ישן 02-10-2010, 13:34

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=סמוראי]השימוש במושג..."

התעמולה הסובייטית של לפני מלחה"ע השניה (וגם אח"כ) הגדירה גם את הסוציאליסטים כפאשיסטים. כלומר: כל מי שאינו סטאליניסט - פאשיסט. הייתה תקופה שגם הטיטואיזם הוגדר כפאשיזם ע"י הקומוניסטים.

במילים אחרות - ריאקציונר ופאשיסט הוא כל מי שלא מוצא חן בעיני הקומוניסט. בין אם זה מוסוליני ובין אם המלצר שהגיש מרק צרפתי בלי הזבוב.

לאומים ועמים קיימים מפני שעדיין יש להם חשיבות (השרדותית). זהו מבנה חברתי שנועד לשתף פעולה ברמה ה...לאומית. באמצעות הזדהות. בין אם לצורך השרדות בזמן מלחמה אמיתית, משבר כלכלי או אסון טבע. האם העובדה שמישהו (כמוני, למשל) מכיר בחשיבות הלאום פירושו שהוא פאשיסט? או שהוא מבטל את האינדיוודואליזם בפני הלאום?

יש זמן לשיתוף פעולה לאומי, ויש זמנים לקידום אישי. אין סתירה, ולעיתים קרובות יש חפיפה. האם אנחנו לא זוקפים הישיגים אישיים של ספורטאים או אומנים לטובת כולנו? האם ז-ה פאשיזם? אם "קפיטליסט" בונה מפעל, או מגדל ובכך מעסיק באופן ישיר אלף אזרחים, ומרווחיו משלם מיסים כדין ותרומות לפנים הדין, האם פעל למען עצמו או למען הכלל?

ההבדל בין פאשיזם לתפיסות ימין ליברליות הוא מושג החירות, החופש שיש אצל השמרנים ואין אצל אחרים. החופש הוא בין היתר, הזכות של אדם לנדב את עצמו, גופו והונו למען הכלל מרצונו החופשי. בזמן שבכל שיטה פוליטית אחרת הוא "מנודב" בעל כורחו למטרה שקבעו אחרים בעבורו.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 02-10-2010 בשעה 13:40.
ישן 02-10-2010, 15:20

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "התעמולה הסובייטית של לפני..."

שים לב למה שציינתי - אצל הפשיזם אין סתם לאומים (מושג שהיה קיים הרבה לפני ואחרי הפשיזם) אלא יש לאומים שממלאים את אותן פונקציות שהמעמדות המרקסיסטיים ממלאים - בהפשטה גסה אפשר לסכם את זה בטענה שיש אומות פרולטאריות, ויש אומות שמנסות לנצל אותן, וההיסטוריה היא בעצם מלחמת אומות מעמדית. חוץ מזה, הפשיזם מבדיל בין אומות "אמיתיות" ומציג אותן כגוף חי ואורגני (כולל התפיסה שלגוף כזה יש ראש...) ובין כל מיני התארגנויות מפוקפקות של בני-בלי-בית שמתיימרות להיות אומות (אם למישהו זה מזכיר את הביקורת על מדינת ישראל כיצירה קולוניאליסטית של עם מונפץ שגנב את ארצם של בני הארץ האמיתיים, אז זה לא במקרה).

ישן 02-10-2010, 17:35
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10

הבעיות בתקשורת בלבנון 2 היו:
1.ברוב ימי המלחמה היה אולפן פתוח וסיקרו בלי הפסקה כמעט את המתרחש וכל הזמן נתנו פרשנויות למיניהן..
אני חושב שהתנהלות כזאת יכולה עוד יותר "להלחיץ"(או משהו בסגנון) את האזרחים,מצד שני:מי אמר שחייבים להקשיב להם כל הזמן?
האם לא מספיק שהחדשות ישודרו במתכונת רגילה ובזמן מבזק/מהדורה ידווחו מה שבאמת הציבור צריך לדעת?
2.הלקאה עצמית:
אני זוכר שבמלחמה התקשורת חיפשה מה אנחנו עושים "לא בסדר" ואני כרגע לא מדבר על מחדלים פנימיים במערכת שלנו,אלה דיווחים כגון:"צה"ל הרג X חפים מפשע" ודברים בסגנון הזה.
גם ניתנה במה למתנגדים למיניהם,למרות שהמצב הוצג בכך שיש "כמעט קונצנזוס"

בעופרת יצוקה עד כמה שזכור לי בסעיף 1 התקשורת נרגעה,בסעיף 2? לא ממש...

מעניין איך התקשורת התנהלה במלחמות הרציניות באמת כגון... מלה"ע 2
טוב,אז בעצם לא היה אינטרנט מבחר תחנות הרדיו היה יותר קטן,היו עיתונים וחדשות כפי שמוכרים לנו היום מהTV בטח שודרו לפני סרטי קולנוע(?)
איך באמת העבירו אז חדשות מצולמות? הרי טלויזיה כמעט שלא הייתה קיימת..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:20

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר