לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2010, 13:05
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "הברברים האלה אם אני לא טועה..."

מה שהכי צריך להטריד אותנו היא הסיבה בגללה התחילו במהומות (הביקור של שרון בהר הבית)
הערבים בעצם ניסו לייחס את האזור הקדוש בירושלים בעצמם, וחשבו שיש להם לגיטימציה להתחיל בפרעות
בגלל שכף רגלו של פוליטיקאי יהודי דרכה במקום.
במרוצת השנים מאז קום המדינה, העברנו לערבים את המפתחות למקומות חשובים, וכתוצאה מכך כיום אין אנו יכולים לדרוך במקומות הללו... הגיע הזמן להחזיר את הריבונות הישראלית במקומות אלו ולהזכיר לערבים שהם רק אורחים במדינה שלנו, ובטח שלא שומרי/מחזיקי האדמות במדינת ישראל.
הממשלה נתנה לערבים את הלגיטימציה לפרעות ולטרור ע"י כך שגרמה להם לחשוב שהם יקבלו את האדמות בקלות רבה שכזאת, הגיע הזמן להחזיר את האדמה לבעליה החוקיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2010, 15:48
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "זה היה תירוץ...גם אם שרון לא..."

לערבים לא הייתה ולא תהיה כוונה לעבור את הגבול גם אם תובטח להם שם מדינת פלסטין שיסודותיה מחלב ודבש ושטחה יהיה עצום.
הערבים רוצים את מדינת ישראל, בגלל היסודות שהיהודים בנו כאן הם מצוינים, הפכנו מדבר לגן-עדן ושממה
למדינת תיירות. הקנאות אוכלת אותם מבפנים, שכן השכנים שלהם מצליחים, כל רצונם כעת הוא לנקום בנו בכך שייקחו לנו בלי בושה ועבודה מאומצת את כל מה שבנינו וזרענו בדמעה.

הערבים לא באמת רוצים לחיות תחת שלטון חמאס או חיזבאללה, אבל יותר חשוב להם קודם למגר את ההצלחה היהודית ולקחת את נתח האדמה הקטן והיחיד שיש לנו בעולם זה, ולהפוך אותו לשלהם,
אח"כ כבר ימאו דרכים להתמודד עם המחלה שהם טיפחו בקרבם (חמאס וחיזבאללה).
ישן 01-10-2010, 20:59
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הכי מצחיק... היום בחדשות הראו את ההפגנה בכפר קנא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "עשור למהומות אוקטובר. א-סאנע: לא נסלח, הציבור הערבי ירדוף את הרוצחים"

ואחד הדוברים אמר במפורש שאין לו דבר נגד היהודים אלא נגד המדיניות של היהודים ושהוא חי איתם בשלום..

אבל המפגינים הניפו דגלי פלסטין ושלטים בהם רואים את דגל פלסטין מכסה את שטחה של א"י.

אז הם לא נגדנו.. ממש לא.

ישן 02-10-2010, 15:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

מגעיל חרטא הכל חרטא..
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "הדמוקרטיה הישראלית מנוצלת..."

הנה שר בממשלה (ממלא את תפיקדו כראוי אני חייב לציין - הוא השר לענייני מיעוטים) במאמר בוואללה מלקק למנהיגים שלהם את פי ה.....

הייתי מעלה את זה, אני פשוט חושב שלתת יותר מדי במה לעוכרי ישראל חתרנים זה לא טוב.

ישן 03-10-2010, 02:03
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "אני מתכוון שיהיה רוב של..."

אוקיי, הנה מה שאתה לא מבין:

אתה אומר שבצלם חותר תחת המדינה ולכן החוק תופס, נכון? הופה, השתקנו את בצלם.
מחר בא X ואומר, "הופה, פרש גם חותר תחת המדינה". "למה?" שואל מאן דהו. "כי האדמין שם טוען שח"כים תמימים וטהורים כמו ליברמן רודפים אחרי הכסף". הופה, השתקנו את פרש....

מה שאתה לא מבין זה שאחרי שהחוק קיים, אנשים יתחילו למצוא אמתלות להשתמש בו כדי לתקוף את מי שמאיים על הקריירה הפוליטית שלהם.

חוק כזה, מטאפורית, פותח דלת שדרכה אתה יכול לבעוט את בצלם למזבלה. אבל אחרי שבעטת את בצלם, החוק עדיין קיים. ואם החוק עדיין קיים, הדלת עדיין פתוחה. ואם הדלת עדיין פתוחה, מישהו אחר ישתמש בה כדי לבעוט מישהו אחר למזבלה...

ישן 02-10-2010, 21:29
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מה לגבי דרום-אפריקה? זה נורא..."

נו, מה כתבתי? יש באפריקה פה ושם דמוקרטיות איכשהו, והן עומדות על כרעי תרנגולת.

עכשיו הסבר את הקביעה שלך לגבי ההנחה המגוחכת שלי, בהסתמך על זה שלא מצאת מדינה ערבית דמוקרטית (גם מדינה מוסלמית דמוקרטית יש רק אחת, וגם היא בדרך להפוך לתאוקרטיה- טורקיה), ובאפריקה מצאת אחת שקיימת בערך15 שנה, כלום במונחים היסטוריים.

לגבי ארה"ב- הם לא המציאו דמוקרטיה, לא קדומה ולא מודרנית. הם לקחו עיקרון שהיה קיים מאות שנים קודם והתאימו אותו לזמנם. והנה עובדה- עם כל החוקה והליברליות ושאר מעשים טובים, שחורים לא הוגדרו כבני אדם במשך כ-200 שנה מאז ייסוד המדינה. בדיוק כמו שביוון העתיקה לא לכולם היתה זכות בחירה.

אנחנו לא בנינו דמוקרטיה משום מקום. להזכירך- מרבית המייסדים הגיעו מאירופה, שם כבר חל תהליך דמוקרטיזציה נרחב שנים רבות.

ישן 02-10-2010, 21:53
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, מה כתבתי? יש באפריקה פה..."

והדמוקרטיה האמריקאית המפאורת (כך נחשבת עד היום) לא התביישה לנהוג באפרטהייד
מובהק עד לפני כ50 שנה .כולל בתי ספר נפרדים ,כולל תחבורה ציבורית עם פרדה ועוד.
סע למדינות הדרום (אלבמה, מיסיסיפי וכד')ותראה שעד היום קיימת הפרדה בלי בושה.
בדמוקרטיה הנפלאה בלחמת העולם השניה לא רוצו לגייס שחורים לצבא או להעסיקם עבודות
חשובות וחיוניות. (וזה הגיע גם מהשלטון) והיא נחשבה לדמוקרטיה.

בדמוקרטיה האמריקאית המופלאה (באמת ) נוהגים עד היום עונשי מוות, במקרה של התפתחות מהומות
או אפילו חשש ממהומות מיד מפעילים כוחות סמי צבאיים -המשמר הלאומי- כדי לדכא מיד ובכוח הזרוע!!!
המשמר הלאומי ,ואם צריך גם הצבא (armi) יגיע למוקד המהומה ,יחסום דרכים ,אם צריך לירות
במתפרעים - יש להם אישור נשיאותי כמעט אוטומטי.

סוריה? סין? לא רק. מדובר בארה"ב של אמריקה. ידידתנו הגדולה , החזקה הנאורה והדמוקרטית.

ישן 02-10-2010, 22:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו, מה כתבתי? יש באפריקה פה..."

מרבית המייסדים הגיעו מאירופה שהייתה, עד מלחה"ע II לא דמוקרטית ברובה. הדמוקרטיה התחזקה באירופה בעקבות מלחמת העולם הII...

אף דמוקרטיה איננה מושלמת, אבל היא עדיין טובה יותר לאדם הפשוט מאשר דיקטטורה. מסיבה זו בלבד יש לדמוקרטיה סיכוי למרות הכל ועובדתית, היסטורית המגמה במאה העשרים הייתה לכיוון של דמוקרטיזציה (באירופה, אפריקה ואפילו אסיה)....

הסיבה העיקרית לכך שכל הדמוקרטיות בעולם, עד האחרונה, עומדות על כרעי תרנגולת נעוצה לא באלמנטיים חתרניים אלא באופי השליטים.
מה שהדמוקרטיה צריכה זה שני תיקונים: ראשית, שדרוג של השיטה המריטוקרטית והכנסתה כרף סלקציה של המועמדים. שנית, שינוי זכות ההצבעה, מזכות מולדת שניתנת בחינם ולכן שווה את המחיר ששילמת עליה, לזכות שעליך להרוויח עם ידי שירות צבאי, לאומי או תשלום כספי.

וזה ההבדל בין אדם חושב ובין ילד טוקבקיסט....

ישן 02-10-2010, 22:14
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מרבית המייסדים הגיעו מאירופה..."

תמיד מרגש אותי לראות "מחמאות" כאלו. זה אומר לי שאני כנראה בדרך הנכונה אם המגיב מתחיל לברך אותי.
אתה מנסה בכוח ללכת לדיון אחר, אולי כזה בו יש לך יותר עניין, אבל מה זה קשור אלי? האם טענתי שדמוקרטיה נחותה מדיקטטורה? לא. האם קל לך יותר לענות לי אם אתה מעוות את דברי? נו שוין.

כל מה שאתה אומר, על תזוזה לכיוון הדמוקרטיזציה, מחזקת את דברי. ולמה? כי בלי שינוי תרבותי בחברה אותה אתה רוצה להפוך לדמוקרטית, הדמוקרטיה תיכשל. ראה מקרה מלה"ע 1 ורפובליקת ויימאר, לעומת מה שקרה לגרמניה אחרי מלה"ע 2. ראה מה גרם ליפנים לאמץ בחדווה את דרך השלום והדמוקרטיה. ראה למשל את הנסיון הלא ממש מוצלח בעיראק לגבי דמוקרטיה, איך ניסו בכוח להכניס לאנשים שחיו תחת שלטונות איומים את הדמוקרטיה לגרון וכמה זה הצליח.

עד שלא יחול שינוי מהותי בהלכי החשיבה, במערכות החינוך, זה לא יעבוד. וזה תהליך שייקח שנים (או במקרה של יפן וגרמניה- תבוסה מוחצת). לכן אני חוזר לטענה הראשונה שלי- לא לכל חברה מתאימה הדמוקרטיה.

ישן 02-10-2010, 18:17
צלמית המשתמש של רועי AZ

זהו, שהקונפילקט הנוכחי (אנחנו מול הפלסטינים ואלה המחשיבים את עצמם) ייצר יש מאין את
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בוא נצא מנקודת הנחה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
בוא נצא מנקודת הנחה שהדמוקרטיה כמו שאנחנו מכירים אותה קיימת מאז שארה"ב
הוקמה, כמה מדינות מאז הפכו מדמוקרטיות לדיקטטורה או למונרכיה? אני מתאר לעצמי
שהמספר קטן מאד או שאין כאלה מדינות בכלל. לעומת זאת יש יותר מדינות שהפכו
לדמוקרטיות מאז. אם אני צודק כניראה שהתאוריה שלך לא נכונה.

הפיכתנו ממדינה דמוקרטית לדיקטטורית...

אין שום מדינה בעולם המתמודדת מול מיעוט המנסה לכפות עליה מה שהרוב לא מעוניין בו (אולי ספרד עם הקטלונים - מודה שלא מתמצא בסכסוך הזה, לכן אולי השוואתי איננה נכונה)

אם אתה חושב, שביום מן הימים לא נצטרך לעשות מעשים שנחשבים היום כ"לא דמוקרטיים" - אתה טועה.

וההצעה של "פשוט" במעלה השרשור הזה תהיה כאין וכאפס לעומת מה שיהיה...

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 02-10-2010 בשעה 18:25.
ישן 02-10-2010, 20:30
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה ציני או טיפש? אתה רוצה..."

מכל אחד אפשר ללמוד דבר מה. גם כשלא מסכימים עם דרכו ניתן ללמוד .
מה שקרה במהומות אוקטובר ההוא היה מרד.
כל מי שמספר אחרת -פשוט שקרן ושרלטן. היתי שם וראאיתי במו עיני.
לא היו הפגנות, היתה מרידה אלימה , מאורגנת ומכוונת ע"י ועדת המעקב
של האויב הפנימי (מה שנקרא ערביי ישראל) תוך ניצול המאבק המזויין שפתח בו האויב
האויב החיצוני -אש"ף ,וגייס לטובת המאבק המזוין שלו את האויב הפנימי.

מדובר במרידה אלימה תוך חסימת עורקי תנועה ראשיים , רצח אזרחים ואנשי כוחות הבטחון
וניצול המצב המיוחד דאז.

מדינה שלא מסוגלת לעמוד ולהרוג מורדים -אין לה זכות קיום.
מורדים הם תמיד אזרחי המדינה - וכשהם מורדים הם מפרים את הדמוקרטיה.
מי שמפר את כללי הדמוקרטיה שלא ינסה לקבל ממנה סיוע אלא צריך שיחכה
לכדור המוות בין עיניו או בליבו המצחין.

ציני??? אולי. אבל ישר כמו סרגל ואמר אמת למרות שהרבה מאד טפשים סביב משקרים.
בעיני אין מעשה יותר דמוקרטי מאשר הכחדת מורדים ומרידות בכוח הזרוע.
ואם צריך ללמוד איך לעשות דבר מה מרוסיה ,סוריה או סין -לו יהי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:16

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר