לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-10-2010, 13:18
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
גלי צה"ל הם לא גלי מג"ב - עשור למותו של מדחת יוסף ז"ל

הרגיז אותי לשמוע היום במהדורות החדשות של גל"צ ש"לטענת בני משפחתו וחבריו" של מדחת יוסף ז"ל, מותו נגרם מאובדן דם לאחר שלא פונה בזמן על ידי כוחות צה"ל. כלומר זה לא ברור, עשר שנים והכל במסתורין, לא ברור מה היה שם.

אחרי כל כך הרבה זמן ואחרי שכבר התקבע בתודעה הציבורית מדחת יוסף כסמל לכל מיני דברים ולא כולם לצערנו חיוביים במיוחד - ההתייחסות של התחנה הזאת, "הבית של החיילים", פשוט מעליבה. או שהבית של החיילים אינו בהכרח הבית של השוטרים, כי מדחת היה שוטר, בסופו של דבר.

אני לא בטוח שזה המקום לפתוח בדיון על גלי צה"ל, אז נשאיר את זה לא ברמה העקרונית אלא רק במה הספציפית של ההתייחסות היום למותו של שוטר מג"ב.

שבת שלום,

אליהו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2010, 23:03
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יגאלמד שמתחילה ב "יש הצדקה לגל"צ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יגאלמד
גם במדינה דמוקרטית יש הצדקה לתחנת שידור צבאית, כמובן בשלושה תנאים עקרוניים:
1.פועלת ברשות החוק.
2.אינה תחנה יחידה, אלא חלק ממערכת הכוללת גם שידור ציבורי אזרחי וגם תחנות שידור פרטיות.
3.ברור וגלוי לציבור שהיא קודם כל כלי בידי הצבא שהוא בעליה.
גל"צ עונה על שלושת התנאים הנ"ל.???

עד כאן ההצדקה. באשר לנחיצות או לתכנים - זה נושא לדיון מעמיק יותר, שמחייב, קודם כל אותי, בהתעמקות בנושא לפני שאביע דעה.

אני מקווה שהתלוצצת בענין נק' מס' 3

אם לא, האם שמעת על המשט "ההומינטרי" ? ועל אויבי ישראל - כולל פרשן מטעם החמאס - המתראיינים בתחנה ומשמיצים את צה"ל כענין שבשגרה ?

למרבה המבוכה, ראשי התחנה הצליחו למעשה להוציא אותה מידי הצבא, אבל זה כבר ענין פוליטי גרידא, כך שלא ניתן לדון עליו בפורום הזה.
ישן 02-10-2010, 01:41
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "גלי צה"ל הם לא גלי מג"ב - עשור למותו של מדחת יוסף ז"ל"

אז רגע מה קורה כאן?
התחנה נמצאת מצד אחד בחסות צה"ל,מצד שני לפי איך שהתחנה מתנהלת בפועל עושה רושם שהיא לא באמת קשורה לצה"ל,אלה "מרגישה" כמו עוד תחנה אזרחית לגמרי,אז למה שלא יאזרחו אותה עד הסוף?
אני בכלל לא מדבר על האג'נדה/מסר שהתחנה מנסה להעביר:
(אנחנו אליטה,אנחנו שמאלנים וכו' וכו' - לפחות זה הרושם שנוצר לי)

אה.. שכחתי יש את גלגל"ץ שמשמיעה מוזיקה,חדשות,דיווחי תנועה ו... זהו!
דווקא מוזיקה טובה יש להם רוב הזמן (זו התחנה שמשקפת הכי טוב את הלכי הרוח במוזיקה בישראל?)

האם ידוע על עוד מדינות שבהן יש תחנת רדיו מטעם הצבא?
האם בבריה"מ של סטאלין,גרמניה/איטליה של שנות ה30,סין,צפ"ק ושאר דיקטטורות הופעלו תחנות רדיו מטעם הצבא?
ישן 02-10-2010, 17:41
  צנחן77 צנחן77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "נראה לי שהשירותים היעודיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ISHPUZ
נראה לי שהשירותים היעודיים היחידים שגל"צ מספקים הם בסוף תחזית מזג האוויר, בה מציינים כי "באיזורים ו', ג' וב' ישררו תנאי חום קשים". לא משהו שאי אפשר לחיות בלעדיו היום, מאחר ואני משער שאם מתקיים עוצר אימונים באיזור מסויים עקב תנאי מז"א, לא מצפים שהמפקדים יגלו את זה מהחדשות בגל"צ.

באשר לפריצות לשידור לצורך סיסמאות גיוס, נראה לי שזה לא באחריות גל"צ מאחר ואני זוכר את קריין החדשות די המום מהעניין בפריצה לשידור בליל הסקאדים הראשון ב-91.

שידור סיסמאות גיוס במצב חרום, אפשר לבצע גם בתחנות שידור אזרחיות (כולל טלויזיה כמובן), והדבר בוצע כך תמיד בעבר
ישן 02-10-2010, 08:41
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מאחר והאשכול עודנו זורם אני מניח כי הנושא לפי שעה לגיטימי לדיון כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "גלי צה"ל הם לא גלי מג"ב - עשור למותו של מדחת יוסף ז"ל"

שאלותי:

[1] האם קיימת הצדקה צבאית לקיום תחנה הנמצאת תחת שרשרת הפיקוד של הצבא - הצדקה הנובעת משימושים אחרים הנעשים במשדרים כגון יכולת העברת מסרים לציבור /לסוכנים / ליחידות מרוחקות כמו כלי חיל הים?

[2] באם התשובה היא 'כן' נשאלת השאלה האם מחוייבת אחזקת שידורי אקטואליה לצורך שמירת ערוץ השידור או שמא ניתן להסתפק בהשמעה ניטרלית של שירים?

[3] האם רצועת האקטואליה במתכונתה הנוכחית מסייעת לפיקוד צה"ל בהצגת עמדותיו, בהעברת מסרים או בהסברה של פעולות כלפי הצבור הישראלי וכלפי העולם? לעניות דעתי התשובה בלשון המעטה היא שלילית. אפילו הבטויי 'כוחותינו', ו'מטוסינו' עם אנחת הרווחה היוצאת בהשמע צרוף המילים 'שבו לבסיסיהם בשלום' - כבר הפכה נדירה והתחנה עומדת כ'גוף עיתונאי אובייקטיבי' בין צה"ל לבין תעמולת האויב וראיון נינוח עם דוברו התורן של הזומם מהארגון שצה"ל נאבק בו. לפעמים אפילו אובייקטיביות זו נעלמת בענן אבק של פיצוץ ניו ג'ורנליסטי.

[4] האם התחנה משמשת את החיל הפשוט בשטח להנאה ולפנאי במתכונת שידור המכוונת אליו? אני סבור כי אם הכוונה היא לשכבת הגילאים 18-22 הכוללת את 'עמך ישראל' - אז גם כאן אין ממלאת גל"צ יעוד כלשהו שדידי הררי לא מצליח בו טוב יותר.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-10-2010 בשעה 08:44.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר