לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2010, 10:37
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "זה הגיוני כשמדובר במצנפת אבל..."

האנטנות חושפות כלי רק"מ בעמדה וזה בדוק, כמו שדוד שמואל כתב זה פשוט מזעזע לראות אנטנות זזות מאחורי קו רכס ממרחקים גדולים מאוד, בדיוק בגלל זה הומצא התו"ל.

קיפול האנטנות לא פוגע ביכולת משום שהתקשורת בתוך הפלוגה היא לטווחים קצרים בלבד, אם זה היה פוגע בתקשורת הצוותים היו מפסיקים את המנהג ולו בגלל הצורך בשטח לקשר תקין.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2010, 12:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "למה?"

כי כל איש נ"ט בטווח 10 ק"מ הולך להתכנס על הטנק שלך ולהרים אותו לאויר. לא כל פתרון שהוא נכון מבחינת קשר הוא נכון טקטית. אתה נותן התראה של לפחות חצי דקה לפני שאתה בכלל נמצא בעמדת אש, שאתה הולך לעלות לאותה עמדה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-10-2010, 17:31
  pisauron pisauron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "טנק לא אמור לעולם לעזוב את..."

אז אני רוצה להגיד לך שאתה כנראה לא מכיר את הפקודות. התו"ל. או איך שלא תקרא לזה.

בתור קצין קשר בגדוד שריון לשעבר אני יכול להבטיח לך שהתו"ל הוא התקפה עם אנטנות פתוחות. ואצלנו היו מפסיקים תרגילים אם זה לא היה ככה. ומתחילים מהתחלה.

הכל בחסות המג"ד שהיה קצין קשר בעבר וכיום הוא מג"ד שריון.

אז תפסיקו לספר לי שכמה צוותים החליטו שהם חשופים בעמדת תצפית/כוונות והחליטו לא לפתוח. מילא זה. אבל אחורה?? למה להמציא כשלא יודעים?
ולמה לטעון שזה לא פוגע באיכות של הקשר ואז לבוא לבכות לי שהשו"ב לא בכשירות - ברור שהוא לא בכשירות! זה היה הדבר הראשון שהייתי אומר. אם אתה לא פותח את האנטנה אני לא בא לתקן. בהצלחה לך.
אגב, הדבר התחדד עוד יותר כשהיינו בעופרת יצוקה ובקו עזה. מהלקחים של כלל המ"פים עלה שצריך לרענן את התו"ל בצוותים בקשר לאנטנות פתוחות כי זו הייתה הסיבה העיקרית לחוסר כשירות במערכות השו"ב אל מול הפלוגה והשער.
אז מסתבר שהלקחים מהשטח מוצדקים בעוד שבחולות שיזפון ימשיכו לשפצר איך שרוצים כי פעילות מבצעית אין שם.

וטנק לא עוזב פלוגה. ב-ס-ד-ר.
גם על הטנק של המג"ד חלים המשפטים המפוצצים והמכלילים האלה?
ישן 08-10-2010, 21:47
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "אז אני רוצה להגיד לך שאתה..."

הפקודה הברורה מאוד בנושא האנטנות שדיברתי עליה היא בנושא עליה לקו עמדות וכל שריונר מכיר אותה בעל פה.
אני יכול לספר לך על תרגיל של חטיבה שנעצר בין השאר עקב אי הקפדה על קיפול אנטנות בעליה לעמדות.

אני מצטער שאתה לא מסכים עם דברי אבל תצטרך להאמין לי שאני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר ואני מכיר את התו"ל טוב מאוד ולא כקצין קשר אלא כשריונר.

נוהל קיפול האנטנות נובע מהצורך המבצעי בשטח שרבים מהמגיבים בשרשור הזה מנסים להסביר לך אותו.
זה יכול להסביר את הניסוי שבוצע בחיל השריון להתקנת אנטנות דקות מאוד וקצרות יותר שנועדו למנוע את גילוי הטנק מרחוק

העובדה שהמג"ד שלך היה קצין קשר לשעבר עשויה להסביר את ההתעקשות שלו בנושא האנטנות שכפי שכבר הסברתי אין לה שום השפעה (נסיון של שנים) על התקשורת בפלוגה אבל השפעה גדולה על יכולת הגילוי של הטנקים במתאר לחימה בשטח פתוח- בפירוש כתבתי שזה נוגד את התו"ל הקיים והסברתי למה.
אתה אולי מכיר מג"ד אחד שעצר תרגילים בגלל אנטנות אני שירתתי תחת מספר מגד"ים שמעולם לא עצרו תרגיל בגלל אנטנות נטויות לאחור.

וטנק לא עוזב פלוגה אלא אם הוא מצוות ליחידה אחרת ואז כבר לא מדובר בלוחמת שריון קלאסית, גם טנק המג"ד לא הולך לטייל רחוק מהגדוד. ולא המשפטים האלו לא חלים על כלים שמתקשרים לטווחים ארוכים ולכן כתבתי כל הזמן על תקשורת בתוך הפלוגה.

הלקחים הם לא משיזפון, הם מהשטח אבל לא בעזה.
מה שמתורגל בחולות שיזפון זה לא מה שבוצע בעופרת יצוקה ולכן ההבדל בצרכים, אין שום השוואה בין שניהם.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 08-10-2010 בשעה 22:12.
ישן 08-10-2010, 18:46
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "עשיתי בדיקה קטנה מול..."

הם כנראה שכחו לקרוא בפנקס הפקודות למפקד מה עושה טען בהישמע הפקודה "צוות אנו עולים לעמדת תצפית".
(רמז- טען מושך חוט פק''ל אנטנות)
יש אפילו פקודת "טען אנטנות" על משקל "טען דגל".
יצא לי לתרגל זאת בעצמי וגם לראות הדגמת טנק עולה לעמדה עם אנטנות ובלי בטווח קרוב לאלפיים. אין שום ספק בענין המשמעות של קיפול האנטנות וגם, אגב, משמעות הנחתת הטווח כאשר האנטנות מקופלות.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:44

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר