לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2010, 17:13
  ybd123 ybd123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אין כפיה על ההורים לבצע מילה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
כשכתבתי שיש עוד דברים שנכפים על התינוק לא דיברתי על כפיה דתית, יש
למשל חיסונים שטוענים שהם מסכנים את חיי התינוק ועדיין רוב ההורים מחליטים לתת את
החיסונים האלה לתינוקות שלהם. לפי השיטה שלך זו כפייה רפואית לא?

ודאי שפועלים לחצים על ההורים לבצע ברית מילה, מהסיבה הפשוטה שנער יהודי ישראלי לא נימול מזמין עליו יחס שלילי מהחברה. מדוע החברה תתנהג אליו באופן הזה? לא רק מאחר ויש לו שוני פיזי (כמו לדוג' משקל יתר או משקפיים גדולות), אלא גם כי החינוך שקיבלו מכתיב להם לראות בילד ילד שאינו כמותם.

גם הורים לילדים חילוניים לחלוטין מלים את הילדים שלהם ואל תבוא ותספר לי שכולם את זה מטעמים של שיוך למסורת. אם בשלב כלשהו בחייו יחליט ילד ממשפחה כזו שהיה טוב לו אילו לא היה נמול, למי עליו לבוא בטענות? להורים שלו? הרי הם לא בחרו לימול אותו מגחמה אישית שלהם כמו שכבר הסברתי. שלא כמו רוב הרעיונות שהורים יכולים לכפות על ילדיהם במהלך ההתבגרות, ברית מילה איננה הפיכה ואיננה נעשית בהסכמה.

הטיעון שלך על "כפיה רפואית" לא מוצלח במיוחד. ילד לא מחוסן עלול לחלות במחלות שניתן למנוע. ילד שאינו נימול עלול לשלם על כך מבחינה חברתית - רק שאת היחס הזה ניתן לרסן בעזרת חינוך. שלא כמו ההידבקות במחלה ("כפייה חיידקית"?). חוץ מזה לא זכור לי על ילד שהטרידו אותו בצבא כי לא חוסן נגד צהבת.
כמו כן, ילד שלא חוסן עלול לסכן אחרים במידה והמחלה מדבקת. כלומר שההחלטה מושפעת גם מגורמים שמעבר לתחום המשפחה (מעט אירוני, אגב, בהתחשב בכך שילדים "מסוכנים" כאלה בד"כ לא חוסנו מסיבות דתיות. זו גם סוג של כפיה, כמובן - גם על הילד עצמו וגם על הילדים שאותו ילד יבוא איתם במגע במערכת החינוך ומחוצה לה.)

רק לשם הפרוטוקול, אני בהחלט תומך בברית מילה מאותן סיבות שטלי הזכירה וגם אני מתכנן למול את הבן שלי אם/כשיוולד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2010, 17:56
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "חבל שלא קראת את מה שכתבתי לך..."

אתה טוען שחלק מההורים החילוניים מלים את הילדים שלהם לא בגלל שהם רוצים לעשות
את זה, אלא בגלל שהם לא רוצים להעמיד את הילדים שלהם במצב לא נעים. איך אני אמור
להתווכח עם הדעה שלך? זה לא שהבאת איזו שהיא הוכחה שהדברים שלך נכונים. יש לא
מעט אנשים, כולל אותי, שחושבים בדיוק ההפך ממך, אז מי צודק? בסופו של דבר המציאות
מראה שאין כפיה דתית בקשר לברית המילה, הרי יש ילדים יהודים לא נימולים ואף אחד לא
רודף אותם ומכריח את ההורים שלהם למול אותם. אם יש הורים שמפחדים מהתגובה של
החברה לעובדה שהבן שלהם לא נימול זו בעיה של ההורים, יכול ליהיות גם שזו בעיה של
החברה, אבל לא תצליח לשכנע אותי שמדובר בכפיה דתית.

ישן 08-10-2010, 01:51
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
עכשיו אני מצחיק? אתה צריך לראות אותי בלילות שישי שאני שותה קצת עם חברים - אני ממש פגז
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "אתה מצחיק, מדברים פה על..."

אני ממשיך וכותב ואתה לא רוצה להפנים. תפנים - לילדים אין את זכות הבחירה שלהם. להמשיך
לתת לך דוגמאות של הורים שמחליטים דברים קריטים עד קובעי גורלות לילדים שלהם? ועל ילד לא
כופים דברים - ילד מגדלים כי זה תפקידם של הורים. אתה קורא לזה כפייה, אני קורא לזה הורות בריאה
(שאל את פרופסור עמוס רולידר שאני לא ממש סובל).

לגבי "טענות הגיוניות" כמו אלוהים, דת, מסורת - אז עכשיו אתה גם רוצה לשכנע אותנו שאין אלוהים?
נסה חביבי, זה יהיה יותר מצחיק מהבידור שאני יכול להציע לאשכול הזה. אתה הולך להיות קורע. להזמין
כרטיס למופע?

רואה? אט-אט אני חושף את הכוונה האמיתית שלך. הברית ממש לא מעניינת אותך, אתה סתם שונא דת
בלי סיבה. היא לא נשכה אותך, לא הרביצה לך, אבל אתה מחפש משהו לשנוא. חפש משהו להתעסק בו -
אני ממליץ לך (ואני משער שאתה בן עשרה) ללכת ללמוד אומנות לחימה כמו טאקוונדו או קונג פו. זה יאחד
לך את היין והינג (ואני אומר את זה אחרי כמעט שש שנים בטאקוונדו - מומלץ!).

ישן 08-10-2010, 12:45
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא, אבל בגיל 13 או 18, בניגוד..."

את נאחזת בקש ונתפסת לזוטות

ראשית, בנגוד לפותח האשכול, התנגדותי לברית מילה בגיל שמונה ימים היא על בסיס כפייה של הליך דתי, לא על בסיס "טראומה" שנגרמת או לא.

שנית, לא משנה באיזה גיל, ההליך לא יהיה טראומתי למי שיבחר בו. אם בגיל 13 או 18, גבר בוחר לעבור את ההליך, העסק פשוט ולא משאיר שום צלקות נפשיות. בתור מי שמכיר שני גברים שנימולו אחרי גיל 10 (האחד בגיל 15, השני בגיל 22) מתוך בחריה , אני אומר זאת בוודאות. להיפך, יש תחושה של השתייכות וגאווה...

שלישית, אל תשווי ניתוח לב או כל הליך רפואי רב חשיבות לטקס דתי שהשלכותיו הבריאותיות אינן ברורות לכאן או לכאן. איך לדעתך ברית מילה היא שוות ערך לניתוח לב פתוח?

אבל בואי נקרא לילד בשמו: הסיבה האמיתית שטקס ברית המילה נערך בגיל שמונה ימים היא כדי לגזול את זכות הבחירה. הדת, אחרי הכל, היא אל קנא...

ישן 08-10-2010, 13:19
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "את נאחזת בקש ונתפסת..."

ומה תאמר על כל אדם לא יהודי שמל את בנו הרך הנולד? גם כאן זה כדי לכפות עליו את הדת היהודית?
היות אדם נימול לא הופך אותו ליהודי, ויש מספיק יהודים לא נימולים. זה לא הופך את התינוק לדתי, ולא כופה עליו אף דת. זה כן משייך אותו למסורת אבותיו אצלנו, ויש מחקרים הטוענים שבגיל זה: א. אין טראומה. ב. מערכת קרישת הדם היא במיטבה מצד אחד, ומערכת החיסון של האם בגוף העובר עדיין מספיק חזקה למנוע זיהומים.

ואולי זו לא טראומה דתית למי שעושה זאת בגיל מאוחר, אך אין ספק שזה הליך שהכאב הטמון בצידו נחרת בזיכרון, וההחלמה ממנו היא ארוכה הרבה יותר (כמו מכל הליך רפואי שהוא, תינוקות פשוט מחלימים מהר הרבה יותר).

וההשוואה לניתוח זה או אחר - רק ברמת הטראומה שקיימת או לא קיימת לאדם, לא ברמת הנחיצות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 08-10-2010, 00:55

אני לא ארד לרמה שאתה תמיד מוריד את הדיונים האלה
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אז אין לך בעיה עם הורים שמקעקעים את ילדיהם העוללים?"

ברגע שאתה מתייחס לטקס של אלפי שנים שחקוק בתרבות ובהיסטוריה של העם העתיק בעולם, ומשווה
אותו למקרים קיצוניים והזויים כמו הורים שחושבים על לקעקע את התינוק שנולד להם (אני טרם נתקלתי
במקרה כזה, למרות שבעולם של היום אני מאמין שקיימים גם כאלה), אז אתה גורם לזילות של הנושא -
ואני לא מוכן לאפשר לך לדרדר אותו דרכי.

אתה לא רציני, אף פעם לא היית.

אם היית מביא לי דוגמה של איזה שבט בהודו שמקעקע את צאצאיו כחלק ממסורת אז זה היה כבר נושא
אחר - ועם מסורת קשה להתווכח, אבל אתה הבאת דוגמה פיקטיבית כמובן של אנשים שרוצים סתם לבצע
מעשים מגוחכים בתינוק בן יומו ועוד משווה את זה (בחוסר אחריות כמובן ובלי טיפת רגש) לברית מילה.

ישן 08-10-2010, 01:27

אתה איש קטנוני, שטוף שנאה, שחושב שהוא השפיע או ישפיע על מישהו
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "אתה כ"כ שטוף מוח, שאתה לא..."

השנאה המבעבעת שלך לא משפיעה על אף אחד - אלא רק מחזקת את תחושת השייכות של הכותבים פה
למסורת תוך שהם קוראים את פיסות השנאה היוקדת שלך.

אני לא שטוף מוח. אני גאה להיות יהודי ללא עורלה, ואני הייתי מאוד מאוד כועס על הוריי אילו היו נותנים לי את
אפשרות הבחירה שאתה מייחל לה. או יותר נכון, אתה מייחל שאנשים יעשו מה שאתה רוצה שהם יעשו -
וזאת כבר חוצפה ואף התנהגות פסדואו-עבריינית. שהרי אתה לא ב-א-מ-ת רוצה שיתנו לתינוקות את זכות
הבחירה וזה ממש לא מעניין אותך - אתה שונא דת ומצאת איך להתנגח בה, הפעם באמצעות ברית המילה.

אז כדי להישמע נאור פצפון, אתה משחק אותה "אני בעד זכות בחירה לתינוקות", כשבעצם אתה פשוט לא
רוצה לראות את הטקס הזה מתקיים בעולם הזה. מה לעשות חביבי מותק, שזה לא תלוי בך ואנשים ממש לא
עושים את זה מכורח שטיפת מוח, אלא בגלל מסורת ארוכת שנים, אמונה, זיקה לדת ולמורשת. את זה אתה
לא תנצח לעולם. כבר אמרתי לך שאתה לא גאה במה ומי שאתה? אתה רק מחזק את דעתי.

ישן 08-10-2010, 12:31
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
את מהווה דוגמא לכך שיש אנשים שפשוט לא ניתן לערוך עימם דיון בנושאים הקשורים לדת
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "היי, נפגשים שוב, אני רק..."

מבחינה פזיולוגית, אין הבדל גדול בין כתובת קעקע לתינוק וברית מילה.
בשני המקרים מדובר בפעילות בלתי הפיכה הגורמת לשינוי פיזי בגוף, ובשני המקרים מדובר בפעולה שנעשית על תינוק אשר אינו מביע הסכמה לכך.

ההבדל היחידי הוא שברית מילה נחשבת כפעולה שחובה לבצע אותה מבחינת הדת היהודית וכתובת קעקע היא פעולה שאסור לבצעה.
אם היה כתוב בתורה "ועשית לבנך כתובת קעקע "השבח לאל" על ישבנו לאחר שמונה ימים" אני חותם ב-100% שהיית תומכת נלהבת של צעד זה.

תמשיכי בדרך זו, את רק גורמת נזק לזרם עליו את מנסה להגן.

ישן 08-10-2010, 14:04
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "השאלה היא האם על החוק לאפשר להורים להחליט על ביצוע הליך כמו ברית מילה"

האם על החוק לאפשר להורים לבצע כל פעולה כירוגית על הילד שלהם? או לאפשר להורים לחנך את הילד שלהם כראות עינייהם? או סתם לתת לו שם או לגזוז לו ציפורניים ולקחת אותו להסתפר? מה זו השאלה הזו בכלל? יחתכו לילד את העורלה, הוא יגדל עם זה ויתמודד, כמו כל אחד אחר. זה לא שברגע שהוא ידע לדבר, מיד אחרי שיגיד "אבא" ו"אמא" הוא יגיד "למה חתכתם לי ת'עורלה?".
אני בטוח שלפחות עד גיל 16 או 17 בכלל הנושא הזה לא עלה על דעתך ולא הפריע לך, ולכל מי שזה כן מפריע - שיגש למנתח פלסטי, הוא בוודאי יכול לעשות משהו בנידון...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 06-10-2010, 18:15
  s27 s27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "מוהל נהג שלא להסיר את כל העורלה למניעת דימום וכאב והושעה"

ברברי? לא הייתי מרחיקה לכת עד כדי כך...מילת נשים בעולם המוסלמי - זה כן ברברי!
אומרים שכריתת העורלה מורידה את הסיכויים להדבק אחר כך באיידס ובמחלות מין נוספות. מלבד זה,
פין שנימול נראה הרבה יותר טוב מאחד שלא נימול (וגם מתנקה יותר טוב), ולכן גם יש נוצרים שעושים
את המהלך.
אך ללא ספק מטרידה אותי הדרך בה הטקס מבוצע ע"י מוהלים:
1) ללא הרדמה - רק לתת לתינוק צמר גפן טבול בקצת יין שאמור לטשטש את הכאב (!come on)
2) וסליחה מראש: המוהל אף מוצץ את הדם מאיבר המין של התינוק (?!), מה זה, לכל הרוחות!?
ואם למוהל יש הרפס? ואיידס? או כל דבר כזה?!

לכן, אם כבר ברית מילה, עדיף אך ורק אצל רופא שזאת המומחיות שלו, עם הרדמה (אמיתית!) מקומית, או כללית.
ישן 06-10-2010, 18:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "[b]ברברי? [/b]לא הייתי מרחיקה..."

המוהל מוצץ את הדם דרך צינורית, כשבתוכה יש צמר גפן שנועד למנוע מהדם באמת להגיע עד לפיו של המוהל. המוהל לא באמת ערפד...
בכל אופן, אני אישית לבן שלי (אם וכאשר יהיה לי) אעשה ברית מילה אצל רופא מומחה, כך גם אם יהיו סיבוכים - לרופא יש כלים וידע להוציא את הבן שלי בריא בסבירות הגבוהה ביותר.
אני לא מת על העיניין הזה של ברית המילה, אבל כשהבן שלי ילך לצבא (ואני לא משלה את עצמי שלא יהיה שירות צבאי חובה עד שיגיע לגיל 18) וכשהוא יהיה במקלחת עם כל האחרים, הוא לא יצטרך להרגיש רע בגלל שכולם עברו ברית מילה והוא לא...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 07-10-2010, 06:45
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הברית כפעולה כירורגית היא טכנית ופשוטה.
בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "המוהל מוצץ את הדם דרך..."

בהחלפת מנורה עדיף להעזר בחשמלאי ולא במהנדס חשמל.

מוהל מבצע את הפעולה הזו מספר פעמים ביום ולאחר 10 שנות עבודה מאחריו כבר מעל 10,000 בריתות.

רופא העושה זאת כהשלמת הכנסה ומבצע במקרה הטוב שתי בריתות בשבוע מחזיק לכל היותר בעשירית מנסיון זה.

רופא שעושה 2-3 בריתות ליום [ובודאי זה שעושה 5-6] כבר אינו מותיר לעצמו זמן להיות רופא ובסופו של עשור יהפוך להיות... מוהל טוב.

סיבוכים כדימום משמעותי לא יובחנו/יתרחשו בד"כ מיד עם הברית אלא בהמשך. גם אם כן יובחנו בעת התרחשותם - אין טיפול שיבצע הרופא במקום. גם המוהל, גם ההורה וגם ברופא יבצעו לחץ עדין על נקודת הדימום ויפנו לבי"ח.

אילחוש טוב ללא רופא ניתן להשיג בעזרת קרם EMLA וטשטוש מסורתי מספק ע"י מציצת היין המסורתית.

יתרונו היחיד של המחזיק ברשיון לרפואה אם כן היא סמכותו לבצע הזרקה עמוקה לצורך הרדמה איזורית. למותר לציין כי להזרקה שכזו סיכונים משל עצמה וספק אם היא כואבת פחות מהברית.
ישן 06-10-2010, 23:42

בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "כתבת שלא למדת, אבל המשכת..."

אני לא מדבר על החלק שבו הערת לי שאני מדבר על משהו שלא למדתי עליו (לא שאני באמת חושב שיש מה לעשות דוקטורט על חתיכת עור אבל שיהיה) אלא יותר על החלקים האלה:

ציטוט:
בכל התחומים אתה לא לומד ובכל זאת יודע? זה פשוט מדהים!

ציטוט:
הנה דוגמה לאיש שלא למד, "רק חתיכת עור"

ציטוט:
תלמד קצת זו לא בעיה היום.

מבחינתי זה מוציא את העניין שבלדון איתך. אבל דוגרי זה ממש לא משנה, אם יש משהו שלמדתי פה באתר זה שאין טעם לנסות ולדון עם אנשים שנמצאים באמצע מסע צלב - זה לא מוביל לשום מקום. אז שיהיה לך בהצלחה בקרב על העורלה.

לילה טוב.

ישן 06-10-2010, 23:55
  s27 s27 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "אין משהו יותר מעצבן, מאישה..."

א. כפי ששמתי לב כאן, התגובות שלך הן מאוד אמוציונאליות, מתלהמות, ותוקפות לגופו של אדם ולא לגופו של נושא. בחיים, אבל בחיים יותר אל תתחיל איתי משפט בצורה "כמה קל לאישה"...בחיים! הבנת?! זו התבטאות שוביניסטית וסקסיסטית מאוד לטעמי, ומאוד זילזלת בי, ועיצבנת אותי. אז קבל מכות על זה. זה דבר ראשון.
וכעת לגופו של עניין:
ב. אם אתה כל כך אוכל את עצמך, אתה תמיד יכול לעשות ניתוח לשחזור עורלה...
ג. הנה מחקר שנעשה באפריקה,וגילה שאכן אחוז הנימולים הנדבקים באיידס ובמחלות מין אחרות הוא נמוך יותר מזה של הלא נימולים:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3108687,00.html
ד. אין יותר מדי מה ללמוד לגבי זה שאיבר נימול נראה הרבה יותר טוב מאיבר לא נימול. פשוט רואים תמונות. וזו באמת שאלה של טעם אישי, אבל מה לעשות -איבר מין לא נימול הוא פשוט לא אסתטי, מלא קפלים באיזור ה"עטרה". אותי אישית זה דוחה.
ה. כמו שכבר הסבירו לך כאן רבות ואתה פשוט מסרב להבין, אין שום דבר חיוני בעורלה, ולא קורה שום דבר אם מסירים אותה, עובדה ניצחת לכך היא דורות על גבי דורות של זכרים יהודים שחיים כך, וכמו שכבר ציינתי- גם לא יהודים שהתחילו לאמץ את המנהג.
ו. השימוש הדמגוגי שלך במילה "השחתה"....מאוד דמגוגי. רוצה לדעת מה זה השחתה? תקרא קצת על מילת נשים בעולם המוסלמי, ואשר האכזרית שבסוגיה היא המילה הסודנית, בה כורתים את הדגדגן (דבר אשר נועד למנוע מן האישה לחוש הנאה בקיום יחסי המין במשך כל חייה!), תופרים את השפתיים החיצוניות של איבר המין
ומשאירים רק פתח צר לשתן ולמחזור החודשי (אני למדתי מבוא לאנתרופולוגיה, אז אני יודעת!), ורק לקיום יחסי מין וללידות פותחים מחדש את הכל, וחוזר חלילה...זו השחתה! ברית מילה היא יותר כמו ניתוח פלסטי קטנטן.
לא יותר. אתה באמת לא צריך לעשות ביג דיל מחתיכת העור הזאת ולהתלהם כ"כ, ולהתקיף.

נערך לאחרונה ע"י s27 בתאריך 07-10-2010 בשעה 00:13.
ישן 07-10-2010, 00:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא ברור לי למה את מתרגשת ממנו. מדובר בבחור שמשתייך למיעוט זעיר עד כדי גיחוך...
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "א. כפי ששמתי לב כאן, התגובות..."

שמסיבה לא ברורה, מנסה לחיות מחדש "טראומה" שהוא עבר בגיל
8 ימים - "טראומה" שאם אשכרה הוא זוכר ממנה משהו, אז מגיע לו
פרס נובל, אוסקר, אמי וגם גביע האלופות של הליגה למקומות
עבודה...

תנועת המחאה נגד מילה בישראל היא קוריוז כ"כ נלעג ופתטי, שהדבר היחיד שאינו משעשע בעצם קיומה, היא המחשבה שלחלקם
יהיו בנים, ומתוך התסביכים הפנימיים הם יפקירו את בניהם לדבר הכי גרוע שיכול להיות למישהו בגיל הילדוצ: הם יאפשרו
בכוונה את הפכיתו לשונה, בחברה האכזרית ביותר שישנה -
חברת הילדים.
אלמלא הדבר הזה, לא היה דבר מבדר יותר מחבורת גברים
שמנסים לספר לעצמם שעברו טראומה בגיל שאין להם זכרון,
וחבורת נשים שמשכנעות עצמן שהן דואגות לבריאות הילד,
כאשר בעצם, מדובר בקבוצת תמיכה לאוטו-אנטישמים, מהסוג
המשעמם ביותר...
ישן 07-10-2010, 09:06
  Homo sapiens Homo sapiens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.10
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא ברור לי למה את מתרגשת ממנו. מדובר בבחור שמשתייך למיעוט זעיר עד כדי גיחוך..."

איך השחתת גופו של תינוק וכפית הדת עליו הופכת את המתנגדים לכך לאנטישמים או לכאלה עם תסביכים?
דווקא אחרי הברית מילה הוא יהיה שונה, אם השוני החברתי זה מה שמדאיג אותו אז הוא יכול לעשות ברית מילה לפני הגיוס.
שום דבר לא מבטיח שהוא ישאר בארץ מה אם הוא/הורים ירצה לגור לחו''ל?(ובקרה הזה הוא לא יוכל לגדל בחזרה...) ציטוט שלך:
ציטוט:
בכוונה את הפכיתו לשונה, בחברה האכזרית ביותר שישנה -
חברת הילדים.

וכן מין זה המון בחיים וכל תוספת הנאה מבורכת

האקט עצמו הוא ברברי לא רק בשל הנזק הפיזי אלה העובדה שהיא לוקחת את חופש הבחירה וכופה את הדת על התינוק ומסמנת אותו.

הטענות נגד y.e.f ושניים נוספים שמתנגדים מצחיקות, מעניין שכל מי שמתנגד לדת יש תסביכים ועד לאוטו אנטישמיות (WTF)
שהמתנגדים במיעוט לא אומר כלום (גם לפני מאות שנים היה איזה אחד שהעלה שוב את הטענה שכדור הארץ עגול הוא היה מיעוט וכמעט נפרד מהראש) על צדקתם של הרוב מה שמשנה זאות הדעה, חוסר ההיתיחסות לדעה ותקיפה על עצם היותו מיעוט מראה בעיקר על רמתו של התוקף ועד כמה אין לו טענה נגדית להתנגד אלה רק בתקיפה על אומר הדעה.
ישן 07-10-2010, 11:12

פשוט מדהים איך ששנאה יכולה לקרב בין אנשים :)
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "איך השחתת גופו של תינוק..."

האויב של האויב שלי הוא החבר שלי - מודבק עליך יופי יופי.

לקחת מקרה של רב, שכן ביצע ברית, אמנם חלקית אך עדיין - מל תינוקות בטקס דתי וכן "התעלל"
בתינוקות וכפה עליהם דת - כמו שאתה וחברך טוענים ברוב גיחוך - ואתה מגן על הרב הזה, שממש,
אבל ממש לא חושב כמוך.

מדהים!

עוד יותר מדהים זאת הכותרת. בהתחלה כתבת שהרב התנגד להליך ה"ברברי" כדי לחסוך כאב וסבל
מהילד. אבל איך בדיוק הוא מתנגד אם ביצע אותו (גם אם לא באופן מלא)? חתך? הכאיב? הבליט את
הילד כיהודי? כן. אחר כך שינית את הכותרת ל"לא הסיר את כל העורלה כדי למנוע כאב ודימום". מה
לעשות שאת שניהם - גם בהליך חלקי - הרב גרם לילד בצורה כזו או אחרת.

קוהרנציה חביבי.

ישן 08-10-2010, 07:24

אדון גאון הוא הרי הגון ומאוזן ובעיקר אוהב ישראל
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אבל אדון גאון טוען שההורים בעצם כופים על העולל את הדת היהודית בעל כורחו"

בד"כ הוא מייצג כאן את האינטרסים של הדת שמותירה את ילדיה [ובעיקר ילדותיה] אתאיסטים עד גיל 13 שנים, חושפת אותם בתקופה זו לשפע של אפשרויות מחשבתיות אחרות ומחנכת אותם לכבד את האחר ורק בגיל 13 שנים, לאחר ששקלו היטב בענין והגיעו באופן עצמאי לתובנה כי האיסלאם היא דתם - מאפשרת להם לעבור ברית [ע"י רופא מנתח בכיר ובהרדמה מלאה כמובן] ולמצטיינים בהלכות מתינות דתית אליבא דהומו - גם לרכוש חגורת נפץ, להיות 'צעירים לנצח' בכבישי הארץ, למול את אחותם ולהרגה על רקע כבוד המשפחה.
ישן 07-10-2010, 03:04
צלמית המשתמש של y.e.f
  משתמש זכר y.e.f y.e.f אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.09
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "א. כפי ששמתי לב כאן, התגובות..."

את כותבת הרבה שטויות, וגם בהודעה הפרטית ששלחת לי, אני לא יודע אם את רצינית או צינית.

א. אני האלץ להסכים איתך כדי לא לפגוע בנפשך העדינה.

ב. לא ניתן לשחזר עורלה, מה שניתן לשחזר היא "עורלה" שהיא באמת סתם חתיכת עור, בניגוד לעורלה.

ג. אני אחסוך את מה שיש לי לומר על כל המחקרים האלו כי זה לא העיקר,
1 אין לך זכות לפגוע בגופו של אדם אחר.
2 תינוק לא חוגג עם בחורות בחדר המיטות.
3 גם אם תהיה גלולת פלא שתמנע 99% מהדבקות האיידס עדיין אנשים ישתמשו בקונדומים.
למה? כי עדיין קיים 1% של הדבקות, קיימות עוד מחלות וכדי למנוע הריון.

ד. זה מצחיק שאת מעדיפה איבר עם מראה פגוע מאיבר עם מראה טבעי.
באיבר לא נימול יש עורלה שניתנת להזזה, מה מגעיל בזה אני לא יודע.
באיבר הנימול יש
עטרה אפרפרה, צלקת שמשתרעת על שליש מהאיבר במקרה הטוב, וחוסר בעור וכל המתלווה לזה.

ה. לא חיוני? רוב קצוות העצבים נמצאים בעורלה, זה מאוד חיוני לחיי המין,
נכון היא לא חיונית כדי לחיות, אבל גם הזרתות והבהונות לא חיוניות וגם התנוך לא חיוני.

ואו, יש עוד אנשים שעושים מעשים מטופשים בעולם, טיעון מנצח.

ו.כן, השחיתו, הוא לא נראה כמו שהוא היה צריך להראות, הוא מצולק והתחושה בו נפגעה קשות.

ניתוחים פלסטיים קטנים ובלתי מזיקים, תעשי לעצמך, לא לאחרים.
ישן 07-10-2010, 08:09
  s27 s27 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "את כותבת הרבה שטויות, וגם..."

א. "שטויות"? תודה...כל כך קל פשוט לפסול מישהו בטוענה "אתה כותב המון שטויות", לפחות אני התאמצתי כדי לבנות תשובה ארוכה ומנומקת. ואתה רק מתייחס אישית לגופו של אדם ולא נותן נימוקים של ממש.
ב. אני הרבה יותר רצינית ממה שאתה חושב, אינך מכיר אותי. נורא מרגיז שאתה חושב שאני צינית ולא לוקח אותי ברצינות.
ג. כן, יש לי נפש עדינה, וכשפונים אלי בצורה מזלזלת, המתייחסת להיותי אישה ובאמירה כגון "לך לא השחיתו את איבר המין"...פשוט לא לעניין.
ד. ברור שתחסוך את מה שיש לך להגיד לגבי המחקרים - כי אין לך באמת מה להגיד עניינית!
ה. ברור שכריתת העורלה לכשעצמה איננה חיסון, ושבקונדומים חובה להשתמש בכל אופן ללא קשר לברית, אך עם זאת, עם תוצאות המחקרים אין מה להתווכח.
ו. "תינוק לא חוגג עם בחורות בחדר המיטות", אבל הוא יגדל ויהיה גבר יום אחד, ואז כן. מה גם, שכפי שכתבו לך לא אחת, רוב הסיכויים שהגבר הזה ירגיש לא בנוח במקלחות בצבא עם גברים נוספים שכן נימולו, כשהוא יהיה היחיד הערל.
ז. צלקת? בולשיט. בחיים לא שמעתי/קראתי אף לא גבר אחד שמתלונן על דבר כזה.
ח. מבחינת ההנאה ביחסי מין - גם על זה לא נתקלתי עד כה באף גבר שהתלונן, ושוב, בפעם המי יודע מה, עובדה חיה שיש גם נוצרים הולכים למול את עצמם.
ט. אם בעזרת השם יהיה לי בן, אני אכן אמול אותו, וכמוני יעשו כל החבר'ה כאן. כן, גם 1000 כמוך לא יצליחו לשכנע אותנו (ומה לעשות שאתם הרבה פחות....)
י. מעבר לזה, כמו שאמרה רד בלוסום, באמת נראה לי בזבוז זמן להמשיך להתווכח איתך, הרי לא אצליח לשכנע אותך, אך גם אתה לא לא תצליח לשכנוע אותנו, והעובדה היא שאתה נמצא בעמדת מיעוט. וזה הכל. האם תוכל בבקשה לחסוך ממני את המילה האחרונה שלך? תודה מקרב לב.

נערך לאחרונה ע"י s27 בתאריך 07-10-2010 בשעה 08:18.
ישן 07-10-2010, 22:51
צלמית המשתמש של y.e.f

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי s27 שמתחילה ב "א. "שטויות"? תודה...כל כך קל..."

ד. ברור שתחסוך את מה שיש לך להגיד לגבי המחקרים - כי אין לך באמת מה להגיד עניינית!
לא, פשוט בכל מחקר התוצאה שונה, אז אני לא לוקח אותם ברצינות.

ו. "תינוק לא חוגג עם בחורות בחדר המיטות", אבל הוא יגדל ויהיה גבר יום אחד, ואז כן. מה גם, שכפי
שכתבו לך לא אחת, רוב הסיכויים שהגבר הזה ירגיש לא בנוח במקלחות בצבא עם גברים נוספים שכן נימולו, כשהוא יהיה היחיד הערל.

כשהוא יגדל הוא ידע שצריך להשתמש בקונדום..
ואם היא יהיה טיפש ויפריע לו שלא חתכו אותו, הוא תמיד יכול לקבוע תור בבית החולים ולעשות את זה.

ז. צלקת? בולשיט. בחיים לא שמעתי/קראתי אף לא גבר אחד שמתלונן על דבר כזה.
אם אף פעם לא שמת לב לצלקת, את כנראה לא יכולה להבדיל בין איבר נימול לאחד שלא.

ח. מבחינת ההנאה ביחסי מין - גם על זה לא נתקלתי עד כה באף גבר שהתלונן, ושוב, בפעם המי יודע מה, עובדה חיה שיש גם נוצרים הולכים למול את עצמם.
אם אין לגבר נקודת השוואה על מה את רוצה שהוא יתלונן?
באירופה זה כמעט לא קיים ובארצות הברית זה כבר ירד מתחת ל-50% כשבעבר זה הגיע ל-90%

ט. אם בעזרת השם יהיה לי בן, אני אכן אמול אותו, וכמוני יעשו כל החבר'ה כאן. כן, גם 1000 כמוך לא יצליחו לשכנע אותנו (ומה לעשות שאתם הרבה פחות....)
יש פחות מאלף איש שמתנגדים לברית מילה?
אולי ככה את רוצה לחשוב, אנשים נחשפים לאפשרות שלא למול את בנם ומספרם גדל מיום ליום.
ישן 07-10-2010, 03:36

פיייי, לא ידעתי שישר תרוץ לדמגוגיה בגרוש :P
בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "הבעיה היא אתה אתה הוא זה..."

אתה מתיימר להיות הנאור בדיון הלא סימפטי הזה בינך לבין השאר. צר לי אבל אתה לא הנאור פה.
אתה מתחיל עם טיעונים רפואיים שאפשר להפריך ולהביא הפכים מדעיים, אחר כך אתה רץ להגנה
על חסרי הישע התמימים ביותר - התינוקות. תחליט מה כיוון ההתקפה שלך, אדון קטגור.

בעצם אנחנו מתעללים בתינוקות עכשיו, נכון? אנחנו אנשים אכזריים, צמאי דם וברבריים (מתחיל
להישמע קמעה כמו הפרוטוקולים והמצות ועוד כל מיני דברים כאלה, לא?)

שורה תחתונה, אתה מיעוט זניח שהולך לגרום לבן (מקווה שבנים לא יהיו לך, בשבילם) שאולי יוולד
לך סבל לגדול במקום שבו הוא יהיה שונה מאחרים.

שורה תחתונה, אתה יכול להביא מיליוני מחקרים רפואיים וימשיכו להביא לך מענה רפואי הפוך. ברית
המילה כפי שניסו להסביר לך פה (ואתה לא רוצה לקלוט) זה אחד הטקסים והייחודיות של העם היהודי
מהכלל העולמי. זה מה שמאחד אותנו, זה מה שמבדיל אותנו, זה חלק מהקשר הדתי-לאומי-תרבותי
של העם הזה.

מה לעשות שאתה חי בישראל שהיא חלקת האדמה שיועדה לנו מהתורה, ועל כל הבסיס הזה אנחנו
חיים כאן, מתים כאן, שופכים את דמנו כאן, וגם מלים את בנינו כאן. אתה גוף בלי שום משמעות - תקרא
לזה רוחני או "סהרורי", אבל אני בטוח שרוב הישראלים (יהודים) בישראל מרגישים את התחושה
הייחודית הזאת של להיות ישראלי-יהודי במדינת ישראל.

אני לא דתי, חלק פה טוענים שאני אפילו לא מסורתי, אבל אני יהודי ואני מאוד גאה בזה. אתה ידידי, כנראה לא גאה.

ישן 07-10-2010, 22:30
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
כפייה על תינוקות???
בתגובה להודעה מספר 152 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "הבעיה היא אתה אתה הוא זה..."

שמע, כולנו כופים לא מעט על תינוקות משום שקשה לבקש מהם הסכמה...
אנחנו מחסנים אותם למרות שאולי זה יכול לסכן אותם (אני לא מאמין בזה אישית אך יש כאלה שכן), אנחנו בוחרים להם את התזונה ואת שיטת החינוך ואופי הסביבה החברתית ובכלל. ולדברים האלה, משמעות הרבה יותר גדולה מבחינת החיים בבגרות מאשר לאותה פיסת עור שיש בה ככל הנראה אי אלו סיכונים בריאותיים ושום יתרונות מעבר לעניין (הדי מפוקפק) של ההנאה המינית.
בהנחה שהבן של מאן דהו עומד לגדול במשפחה יהודית ורוב הסיכויים שירצה להמשיך להיות יהודי, כולל המילה, הרי שבכך שלא תימול אותו כתינוק אתה גוזר עליו פרוצדורה שהיא הרבה יותר לא סימפטית בבגרות. אני חושב שבישראל יש יותר אנשים שרוצים להיות נימולים בבגרותם והיו כועסים אם היו שמים אותם במצב של צורך במילה בגיל מבוגר, מאשר אנשים שלא רוצים להיות נימולים בבגרותם ולכן כועסים על זה שעשו להם את זה כשהיו תינוקות.
ישן 08-10-2010, 07:37

הלו, תרגיע!! זה לא היא החליטה אלא ההורים שלך.
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "את ממש חוצפנית מי את שתגרמי..."

מוטב לכולם להשאיר את הסכין בצד כשמדברים עם גולשים אחרים. תהא אשר תהא עמדך - לא הגולשים האחרים מלו אותך. מי שהחליט על כך היו הדמויות הראשונית הקרובות ביותר אליך.

מיניות אינה תכונה תלוית עורלה. היא גם לא דבר פיזי בלבד וכידוע לך רב מקומה בנפש האדם. אם קיימת בעיה - אפשר וצריך לפתור אותה. כאשר קיים כזה כעס כלפי סובבים לא מוכרים סביר שברובד זה או אחר הוא קיים גם כלפי הדמויות האחראיות באמת לדבר. לעיתים פתרון בשדה האחד יוליך להקלה בשדה האחר. לפעמים הכעס הנקודתי יהיה רק סמל לבעיות עמוקות בהרבה. אני מנחש כי אתה אי שם בשנות העשרים לחייך ואולי כדאי לעשות את הדברים כאשר יש במי להטיח דברים ולשמוע תשובות והכל בהנחיית איש מקצוע כמובן. עורלה אולי אי אפשר לתקן אבל יחסים אישיים ולבטי נפש - בהחלט אפשר לשפר.
ישן 15-10-2010, 14:38
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "אתה מדחיק את זה שלא כולם..."

לא, אתה מדחיק את זה שכמו כולם - אתה תרכין את ראשך ותבצע מילה בבן שלך, על אפך וחמתך
אני לא אומר את זה כדי לעצבן אותך או חו"ח להכעיס, אבל אני מבטיח לך - קח את הקישור לתגובה שלי, ושים אותו אצלך ב"מועדפים" בדפדפן. ברבות השנים כשיוולד לך בן ובאופן בלתי נמנע תעשה לו ברית מילה, תוכל לחזור לתגובה שלי ולראות שצדקתי.
אין מה לעשות, "דברים שרואים מכאן לא רואים משם". גם אני לא רציתי שבחתונה שלי יהיה רב, ולא רציתי את ההדרכה המטופשת שהייתי צריך לעשות לפני החתונה וגם אישתי לא - למעשה העדפתי מאוד לעשות חתונה אזרחית בחו"ל, בלי בלגן ובלי כאבי ראש - אבל מה, בסופו של דבר עשיתי את החתונה כמו כולם, עם רב, מוזמנים, כתובה וכל הקקה הזה - למה? כי יש הורים - שלי, של האישה, וגם סבא וסבתא - והם כולם רוצים להזמין חברים ומשפחה ורוצים שהחתונה תהיה "כמו אצל כולם", אז לוחצים עליך ולוחצים עליך ובסוף אתה מתקפל ועושה "כמו כולם" (אל תתבאס, בסוף יש בונוס יפה בצורה של ערימה של צ'קים עם השם שלך ושל אשתך עליהם)...

וזה בדיוק רב מה שיהיה אצלך (או יותר נכון, אצל 99.5% מהאוכלוסיה, ואל תתיימר להיות ב-0.5% האלה שלא עושים את זה כך - הם נדירים ביותר), מילה במילה (וגם בסופו של דבר, מילה לילד שלך ). עדיף שתיקח נשימה עמוקה, ותעשה את זה ותן לזה להיות מאחוריך, סתם חבל על כל המילים שאתה משחית פה לשווא...

ציטוט:

ישן 17-10-2010, 12:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "תגיד לי יא קיבוצניק לבנטיני, זה מה שאמרת לנסיכה אמריקאית מעודנת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
תגיד לי יא קיבוצניק לבנטיני, זה מה שאמרת לנסיכה אמריקאית מעודנת?

ובכן, הנוסח המדוייק היה "I'm gonna screw any dress that's willing till I'm 70 at least. A wedding? No way"
זה הוציא מפיה גיחוך, תתפלא.
באשר להיותה נסיכה מעודנת, בפעם הראשונה שפגשתי אותה היא נעלה מגפי פלסטיק וכל בגדיה היו מלאים שערות מהסוסה (שאותה, היא ד"א אימנה בעצמה)

אז נסיכה כן, מעודנת? כעידון הפלדה של חרב מחושלת ביד אמן

ציטוט:
היה לך סכוי גדול יותר להיות עצור על הטרדה מינית ולהיות מגורש חזרה לרפת מאשר להתחתן אתה...

מסיבה זו, צריך לדעת איך להתבטא ובחברת מי להתבטא

ציטוט:
אני מקווה שאתה לא מזכיר לה את זה בבדיחות הדעת ושלא תקליטו את הספור הנ"ל למען הנכדים בחתונת הכסף...

הו לא. אני לא מזכיר לה את זה.... היא מזכירה לי.

ציטוט:
אחר כך נתפלא למה לא אוהבים אותנו בעולם

האמת, חוצפה ישראלית הייתה לה עוד לפני שפגשה אותי (שים לב לאיסורים בשלט שמאחורי הכלב

ישן 17-10-2010, 22:38
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 182 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "אל דאגה, מחר על הבוקר, אתה..."

אני צודק גם לגבי השאר ואתה תראה שכן - אישית אני ממליץ לך על חתונה אזרחית (אוי כמה כאבי ראש זה חוסך), אבל אל תשלה את עצמך שזה מה שלבסוף יקרה - הרבה מאוד מהחברים שלי הם בעלי גישה דומה לשלי בנוגע לדת, וגם הם לבסוף התחתנו "לפי הספר" ולא בחתונה אזרחית. אתה עוד צעיר, וכשתמצא עם מי להתחתן אני מבטיח לך שמערכת השיקולים שלך תשתנה 180 מעלות. ככה זה בחיים. אני אתאיסט מגיל 13 והייתי בדיוק כמוך ככה שאני כותב מניסיון...
תהיה קצת פרגמטי בחיים, זה לא יהרוג אותך. אם עדיין לא עשית צבא - ואני מקווה שתעשה, ומאחל לך שתהיה בקרבי - אתה תלמד להיות פרגמטי בדרך הקשה. יהיה לך קצת יותר קל אם תפסיק כבר עכשיו לחשוב על כל דבר במושגים של שחור-לבן.

אגב, אין לי ילדים עדיין, כך שאין לי מה לחתוך להם - אבל ברית מילה אני אעשה לבנים שלי (אם יהיו) על בטוח, רק שאני לא אתן לשום מוהל עם פרקינסון להתקרב ל:

של הילד שלי... אני הולך לעשות אצל רופא מומחה.

ציטוט:

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 17-10-2010 בשעה 22:42.
ישן 12-10-2010, 09:56
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 202 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "זה שא-ת מכירה בדת, לא נותן לך..."

לא על כל אדם אחר, אך בהחלט יש לי את הזכות כהורה לבחור לגדל את ילדי עפ"י דת מסויימת. מה זה אומר?
זה אומר שכל עוד הם קטינים, ואני זו שצריכה לקבל החלטות עבורם, אני אוכל לקבל החלטות גם במישור הדתי.
ואני אומר שוב - מילה לא הופכת איש ליהודי, לא כל שכן ליהודי דתי. זה בהחלט נכנס תחת סעיף בחירת ההורה
כיצד לחיות, ואיזו משפחה הוא רוצה, מתוקף היות ההורים הבגירים האחראים. כמו שילד לא מחליט מה הוא אוכל,
איזה בגדים ילבש (בערך עד גיל 5), לאיזו דת ישתייך, לאיזה בי"ס ילך ומה הערכים שיוקנו לו בבית, כך ההורה גם
מחליט עבורו מהי הדת שלו, ועד כמה הית בו יגדל יהיה דתי. כשיגדל, ויצא מהבית - יוכל לבחור בעצמו. היותו
נימול לא ישנה דבר בבחירתו...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 13-10-2010, 12:22
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 204 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "יש לך זכות לחנך אותו איך שאת..."

אם יש לי את הזכות לבחור את הדת על פיה יגדל (ולא חשוב עד כמה דתי יגדל), אז טקס דתי, שהוא חלק מאותה דת
- ביצועו א אי-ביצועו נתון לבחירתי כהורה. שוב, זה טקס דתי, שאני כהורה אבחר לבצע. נראה רע בעיניך? בעסה
לך. אל תבצע. אני בטוחה שלו לא אמול אתילדי, והאמן לי שהוא יחונך כך שיגדל להיות יהודי, הוא ישנא אותי על
הטראומה שיצטרך לעבור בגיל מבוגר יותר, ממנו אשכרה זוכרית את המילה, וההחלמה ממנה ארוכה הרבה
יותר...
ובנימה אישית יותר - אני אישית בכלל רוצה בנות

ואגב - מה אני מאכילה את הילד שלי יכול לגרום לנזק ממשי ואמיתי, שילווה אותו כל חייו... גם הערכים אליהם חינכתי
אותו.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 15-10-2010, 12:19
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 206 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "הבן שלך יהיה יהודי גם אם לא..."

אתה כ"כ יוצא כנגד כפיה, שאתה מנסה לכפות את דעתך ואמונתך עלי.
את יחסי עם ילדי העתידיים תשאיר לי. האמן לי שהם יאהבו ויעריכו אותי עם או בלי ברית.
בסופו של דבר - זוהי השקפת עולם. שלך שונה - סבבה לך, אל תמול את ילדיך. אגב, רק אתמול יצא לי לדבר עם מישהי שבנה בן ה-3 לא עבר ברית. היא צריכה לעבור דירה לאילת עקב עבודה, והיא לא תכניס את ילדה לגן היותר איכותי מהשניים בהם יש מקום, כי הוא דתי ויסתכלו שם מוזר על הילד ועליה...
אני לא רוצה לעמוד בדילמות האלה, לא רוצה שבני יעמדו בדילמות כאלה, וכחלק מעם ישראל והמסורת שלו - בני
העתידיים יעברו ברית. לא נאה לך? בעיה שלך ושלך בלבד.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 09-10-2010, 07:54

תשובתי אליך הינה רצינית לחלוטין ולא נועדה להשפילך.
בתגובה להודעה מספר 162 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "אתם אלו שצריכים עזרה של איש..."

אני מניח שיש כאלה שרואים בך נודניק, אחד שצועק מילים גסות בכדי שהמבוגרים ישימו אליו לב או סתם בריטרול לעניני בריתות באמצעו של מסע צלב או מסע בורקה.

אני מביט באשכול הזה ורואה את ידך המושטת שוב ושוב ומשוועת בבקשה ובתחינה לעזרה כמעט בכל הודעה.

תעשה או לא תעשה ברית לילדיך באשר תחליט אבל בכדי להיות שלם עם עצמך בטרם תגיע לשלבי הזוגיות/הורות - אתה חייב לפתור את הקונפליקטים שלך.

אתה חוזר שוב ושוב על מנטרות של שיטנה כנגד הורים המלים את בניהם ושם את העורלה במרכז עולמך ויחסיך. ברור לך מבחינה לוגית כי מי שאחראי למילתך אתה - הם הוריך. לכן כל שאתה חש ומשדר כלפי הכותבים כאן הוא מן הסתם קמצוץ ממה שאתה רוצה לחוש ולשדר כלפי הוריך. אינך יכול להשאיר דבר שכזה תלוי באוויר.

ברור כי 'זו האמת שלך'. הרי לשם כך נרשמת לפרש ואלה גם היו הצהרותיך הראשונות במערכת הפורומים. אבל אם 'האמת שלך' עומדת להוביל אותך לומר לבתך בבוא היום בעת ויכוח כלשהו 'שתיקח סכין ותחתוך את הדגדגן' או לסגור אוזניך ולענות לכל טענותיו של בנך ב:'תגיד תודה שלא מלתי אותך' - אולי כדאי כי תבחן את 'האמת שלך' בטרם תתנגש עם אמיתות של אנשים אמיתיים, לא וירטואלים.

אתה עומד לחיות בעולם בו המנהלת שלך תמול את בנה, המורה שלך יעשה זאת, השכן מלמעלה והשכנה ממול וכמעט כל אדם עימו תצליח ליצור קשר - צידוק טוב לכאורה לשנאה כוללת ומתמדת. הכעס, הבוז והאש היוקדת המכוונים לכאורה כלפי נוטליה העלומים של עורלתך האבודה אך בפועל כלפי הוריך ומן הסתם כלפי שנים בהם הזכרון כבר פעל טוב יותר מאשר בשלב 'איבוד העורלה' - עומדים לבעור בלבך בכל אינטרקציה. אל תטעה בדבר, הצד השני יבחין בדבר ויגיב בהתאם גם אם לא תאמר מילה וגם אם נושא הבריתות לעולם לא יעלה לשיחה גלויה.

אז אחרי שענית לנו ב'אתם בעצמכם וכו' - בדוק בבקשה את אופי תשובותיך. הבט בראי ושאל את עצמך מי מל את Y.E.F? ומה אתה חש כלפי מי שמל אותו. עזור לעצמך YEF וגם אם תענה לי במטח קללות והתחכמויות זה עדיין יהיה שווה אם אדע שהאשכול הזה הוליך אותך למקום טוב יותר ולו במעט ללא קשר לשאלת הברית.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-10-2010 בשעה 07:58.
ישן 06-10-2010, 19:36
  משתמש זכר mt999 mt999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "מוהל נהג שלא להסיר את כל העורלה למניעת דימום וכאב והושעה"

שמתי לב שאתה מאוד אנטי וסולד מכל מה שקשור לדת ומסורת. חבל מאוד, כל המדינה הזאת מבוססת וקמה בזכות העסק הזה שקוראים לו הדת היהודית. מקור המנהג של ברית המילה אם אתה לא יודע (ונראה לי שאתה בחור משכיל וכן יודע לא מעט), הוא הברית שכרת ה' עם אברהם, ובו מל אברהם את ערלתו, ובו הבטיח ה' לאברהם בין השאר, את ארץ כנען. באותו הזמן גם ה' אומר שזכר אשר לא ימול, תכרת הנפש ההיא מעמו. אני בתור יהודי מרגיש שבעצם המילה שמלו אותי (ושאני בע"ה אמול את בני), מקבל בירושה את ההבטחה שהובטחה לאברהם אבינו, ומעביר אותה הלאה לבני, וכך אני וכל עם ישראל מקבלים חזקה על הארץ הזאת. אז אולי כואב קצת לתינוק, אבל בסופו של דבר הוא יקבל מזה הרבה יותר (לעניות דעתי כמובן)...
ישן 06-10-2010, 21:40

זה נשמע כמו "צא החוצה - לא מפחד - רק מדבר - לא מרביץ"?
בתגובה להודעה מספר 228 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "נו, אתה מוזמן להראות לי כמה..."

לא מתאים לי. תמיד הזהרו אותי מלהתעסק עם פלישתיות עליזות ובעיקר עם ערלים.

אין לי כל כוונה לנסות לשכנע אותך בנחיצותה הרפואית של הברית. ידוע לי היטב שבלחיצת מקש תוכל להציף את המסך בהמון מילים משכנעות [באנגלית!!!] וקטונתי מלהתמודד עם תאורים חובלי שיניים, קורעי לב ועורלה.

מבחינתי הברית היא פשוט 'ברית'. כשמה כן היא, ברית ביני לבין אלוהי והצהרה על הבנתי את קוטן מקומי בעולם ואת היותי חלק משרשרת. אקט דתי ולאומי. משונה וכואב ומוכרע בידי כל דור בעבור הדור שלפניו. בערך כמו ההחלטה המשונה, הכואבת, המשונה והמסוכנת לגור בא"י ולא לחפש עתיד 'טוב יותר' בארץ העורלות הבלתי מוגבלות. בערך כמו הרתיעה העמוקה מפני התבוללות למרות מידותיהן הנאות של הגויות. בערך כמו ההקשבה לפיוטים בראשית חודש תשרי [מומלץ http://www.piyut.org.il/ ] או הנטיה האנושית לנהל שיחה עם בורא עולם בעת מצוקה.

תרצה תיקח - אל תרצה אל תיקח. תרצה תימול - אל תרצה אל תימול.
ישן 06-10-2010, 21:46
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "מאוד קשה לאנשים שטופי מוח..."

את מי תרגיש שתנצח אם לא תמול את ילדך ואולי בחלום אחר תגרום לכולם "לראות את האמת" ולא למול את בניהם ?, הדבר היחיד שתנצח זה את המסורת היהודית ותהפוך את המילה יהודי לעוד יותר משהו ריקני כמו החילונים הממש קיצוניים (גמני חילוני אבל לא בעל שנאה עצמית ליהדות ). השוני הזה משאר העולם החזיק את אבותייך ואתה קיים כיהודי בזכות זה, אם נגיד יהדותך לא חשובה לך בכלל אז אל תתייחס למה שכתבתי אבל אם כן תנסה להבין את החשיבות של המסורת הבסיסית הזו שגם בקיבוצים של השומר שמרו אותה אפילו. אם זה היה כזה מעשה נורא אז הוא לא היה מחזיק יותר משלושת אלפים שנה.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 06-10-2010 בשעה 22:10.
ישן 15-10-2010, 10:53
צלמית המשתמש של y.e.f

בתגובה להודעה מספר 240 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "ועכשיו תסביר לי דבר אחד. ילד..."

במילה אחת, הבנה.

אני אספר על עצמי.

אף פעם לא הפריעה לי העובדה שעברתי ברית מילה, עד שהתחלתי לבדוק.
כשגילית שהבדלי הצבעים על האיבר שלי לא טבעיים ושהאזור הבהיר הוא צלקת אחת גדולה הייתי בשוק והבנתי למה אין לי תחושה באזור הזה.
ותחושת ההחמצה שעברה בי כשהבנתי מה הפסדתי בזמן שכרתו לי את העורלה...
ואז כשראיתי איך תולשים לתינוק את העורלה כשהיא עדיין מחוברת לאיבר המין
היה לי מאוד קשה להאמין שעברתי דבר כזה נורא, בהתחלה חשבתי שאולי זה סוג אחר של ברית,
כי זה היה יותר מדי קשה.

כמובן שהידיעה שכרתו לי חלק מהגוף ללא רשות וללא שיכולתי להתנגד, מאוד תסכלה אותי.

אם לא הייתי בודק, יכול להיות שהיום הייתי אחד מכם באשכול הזה.

נערך לאחרונה ע"י y.e.f בתאריך 15-10-2010 בשעה 11:01.
ישן 07-10-2010, 01:00
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אבל יש מחקרים רציניים מאוד שמלמדים שזה אכן מפחית סיכוי להדבק באיידס
בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "מאוד קשה לאנשים שטופי מוח..."

מספר דוגמאות יפורטו למטה, כולל מכתב העת הנחשב, Lancet-
על בסיס מחקרים כאלו, ארגון הבריאות של האו"ם המליץ לפני 3 שנים על המילה כאמצעי לצימצום התפשטות מחלת האייידס. כמובן שקונדום יהיה יעיל יותר ממילה ורצוי מאוד גם למי שנימול...
B Auvert, D Taljaard, E Lagarde, J Sobngwi-Tambekou, R Sitta and A Puren, Randomized, controlled intervention trial of male circumcision for reduction of HIV infection risk: the ANRS 1265 Trial, PLoS Med 2 (2005), p. e298 RC Bailey, S Moses and CB Parker et al., Male circumcision for HIV prevention in young men in Kisumu, Kenya: a randomised controlled trial, Lancet 369 (2007), pp. 645–656.

RH Gray, G Kigozi and D Serwadda et al., Male circumcision for HIV prevention in men in Rakai, Uganda: a randomised controlled trial, Lancet 369 (2007), pp. 657–666.

HA Weiss, D Halperin, RC Bailey, RJ Hayes, G Schmid and CA Hankins, Male circumcision for HIV prevention: from evidence to action?, AIDS 22 (2008), pp. 567–574
ישן 13-10-2010, 02:37

למזלך אתה לא ידעת מעולם וכנראה לא תדע מהי כפייה דתית אמיתית
בתגובה להודעה מספר 299 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זו התפלפלות. זה כמו לומר שזה..."

פשוט קל לנו, הישראלים, להתלונן על כל נפיחה קטנה וישר לצעוק "האח הגדול" - למרות שבתוכנו אנחנו יודעים שזה גרוטסקי (אבל ממשיכים לומר את זה).

כפייה דתית לא הייתה מאפשרת לך לאכול חזירים ושרצים, לא הייתה מאפשרת לך לומר מה שבא לך, בטח נגד הדת, והיית ככל הנראה נרגם באבנים או מושלך לכלא להרבה שנים על הדברים שאתה כותב פה בימים אלה.

אתה לא יודע כפייה דתית מהי ואתה גם חסר פרופורציות ונטול הבנה בסיסית לעולם שמסביבך אם אתה חושב שבישראל יש כפייה דתית. תגיד תודה על מדינה שעם כל החסרונות שלה - היא מקום מאוד מאוד טוב לחיות בו, גם לאוכלי שרצים.

ישן 10-10-2010, 22:09
  ybd123 ybd123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 303 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בוא נדבר תאכלס: מתי בפעם..."

ציטוט:
בוא נדבר תאכלס: מתי בפעם האחרונה רצית לטייל בשבת ברכב שלך והדת מנעה ממך? מתי בפעם האחרונה רצית לאכול חלב ובשר והדת מנעה ממך? מתי רצית לאכול חמץ בפסח והדת מנעה ממך? מתי רצית לאכול או לקנות חזיר/שרימפס/ארנבת והדת מנעה ממך? מתי הדת חייבה אותך להתפלל שלוש פעמים ביום? מתי הדת חייבה אותך להניח תפילין? לצום ביום כיפור? אני יכול להמשיך אבל אני חושב שהבנת את הפואנטה.

ואני חושב שאתה מתחמק. נסה לענות לעניין.

בתור ירושלמי, בהחלט עברתי חלק מהחוויות שציינת כאן. הדת* מעולם לא חייבה אותי להשאר בבית בשבת או לאכול אוכל כשר אך היא בהחלט עודדה אותי לעשות כן, בין על ידי חקיקה ובין על ידי "קביעת עובדות בשטח" בדרכים שונות ומשונות.

אחת הבעיות העיקריות ,לדעתי, היא האופן בו חרדים מהגרים לערים ושכונות שלא היו "חרדיות מטבען" (ולעיתים גם לשכונות חילוניות באופן מובהק). מדבריך אני מסיק שאינך מתנגד לזכות החרדים להחיל חוקים בעלי צוויון דתי בתוך קהילתם. האם היית נשאר לגור בשכונה שהתחרדה? האם היית נשאר לגור בשכונה הצמודה לשכונה שאחוז גבוה מתושביה הפך חרדי?

* מושג מטעה שכן לא הדת היהודית היא הגורם אלא האופן בו זרמים מסויימים מפרשים אותה.
ישן 10-10-2010, 22:51

בתגובה להודעה מספר 304 שנכתבה על ידי ybd123 שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]בוא נדבר..."

גם אתה מתחמק, מה זה הדת עודדה אותך לא לאכול אוכל לא כשר? אם אתה יכול לאכול אוכל לא כשר אז אין כפיה, אם אתה יכול ליסוע ברכב שלך בשבת אז אין כפיה. כפיה זה מצב שבו אתה חייב לעשות משהו ואין לך שום ברירה אחרת, במקרה הזה גם אם עודדו אותך, ביקשו ממך, או איך שלא תקרא לזה, אבל יש לך ברירה אז אין כפיה. וזה לא שאני חושב שאין נסיונות מצד החרדים לכפות דברים מסויימים על אחרים, אבל המציאות מוכיחה שהם לא מצליחים. ובמקרים המעטים שהם כן מצליחים לכפות את דעתם אני חושב שהאשמה היא יותר בפוליטיקאים שלנו, שרובם המכריע חילונים לגמרי, שמאפשרים להם לכפות את דעתם מאשר בהם. לגבי השאלה שלך אין לי תשובה כי אף פעם לא עמדתי במצב הזה וזה תלוי גם באופי החרדים שיגורו בשכונה ובדברים נוספים, אבל אפשר להציג את אותה שאלה לגבי כל קבוצה. היית נשאר לגור בשכונה שהפכה ליהיות ערבית כולה? היית נשאר לגור בשכונה שהופכת ליהיות סודנית כולה?

ישן 09-10-2010, 08:37

זאת אומרת שכל עצותיך ועמדותיך כלפי מדינת ישראל והסכסוך הערבי ישראלי הם של צופה מהצד?
בתגובה להודעה מספר 282 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הבן שלי לא יגדל [b]פה[/b]..."

כל גדלות הרוח, המוסריות, הבטחוניות וכו' ובסוף מתברר שבגלל שמר רוג זכה ב'אזרחות כל העולם' זרה - אז כל שאר הכותבים כאן הם פרפרטים בשדה הנסויים שלו?

נפרדת מהארץ, נראה כאילו שהחלטת שילדיך ינותקו מהדת היהודית. בדור הבא הם יתחתנו עם נשים נפלאות וטובות [בלי ציניות] מעם אחר וכך בדור שלאחריו והם יהיו בודאי אנשים טובים אבל לא יהיה להם שום קשר ממשי לארץ הזו ולעם היהודי.

חבל כי מצאתי הנאה רבה בקריאת הודעותיך גם אם סתרו את עמדותי ובודאי בפעמים הרבות שתאמו אליהן. אבל כעת אני מרגיש כאילו כל שאתה אומר אתה אומר כ'יועץ השקעות' קר ומרוחק בבנק [בנק ישראלי כמובן שהרי הבנקאים באמריקה הם בודאי חמים ונעימים יותר ולעולם לא ישאלו עצמם אם עשית או עשית ברית לבנך].

שמחתי בבואך לפורום והודעותיך ימשיכו ויהיו מתוחכמות ומסוגננות אבל מבחינתי תהיינה תפלות יותר שכן לא ישאו עוד את אופיה של איכפתיות אמיתית ושותפות גורל.

חלק לא מבוטל מכותבי 'פרש' הטובים מצויים מחוץ לגבולות הארץ. קגנס וביטיס במחקר, המורה שסיפר על אהבתו באמריקה הרחוקה, סוכן שקט וספייקר אי שם. זכותם המלאה ושיצליחו באהבתם ובמעשה ידיהם באשר יהיו. איש מהם לא נתן למקום הזה ולעם הזה 'כרת' באמירה המתחייבת להרחקת צאצאיו מ'פה' וזה ההבדל הגדול.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-10-2010 בשעה 08:53.
ישן 09-10-2010, 11:28

בתגובה להודעה מספר 307 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ישראל היא תמיד הבית. זה לא..."

זה ש
ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
ישראל היא תמיד הבית. .
זהו הרי הבסיס לכתיבתנו המשותפת כאן. ואני שמח שכך אתה מבהיר את הדברים.

אכן ישראל כגוף מנהלי אינה מגלה את הפתיחות הראויה למצטרפים/מצטרפות לבני עמנו בשל מגבלות הדת וחבל. אני מסכים כי לילד שאינו מוגדר כיהודי מבחינה הלכתית יהיה קשה יותר בנקודה זו מלחברו. עם זאת - יתכן ונקודות החוזק שלו יהיו כה רבות עד שיאפילו לחלוטין מבחינה חברתית על הקושי ההלכתי עד בואו לשלב הנישואין שלו. אני מניח כי גם בחברה רב תרבותית כחברה האמריקאית יתקל בקשיים ילד שהוא גם ממוצא יהודי וגם ממוצא אינדיאני. [למיטב זכרוני מתאורך בעבר]. בארץ הרי החבר'ה יקראו לו צ'יף ובארה"ב יקראו לו צ'יף מוזס ורק הוא ואתם תקבעו אם הכנוי הזה יאמר כהתגרות או בהערצה.

...קחו סוודר, תצליחו ו...אל תשכחו לחזור הביתה בזמן!

ישן 09-10-2010, 17:46
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 310 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ההפסד כולו של גברת רוג כמובן"

ציטוט:
שהרי לצפות בעדרי הבאפלו השועטים באחו זה הרבה יותר מענין מלצפות בתצוגת אופנה!

היא מעדיפה תצוגות כלבים בכלל... שם היא והכלב עושים Agility (אין לי מושג איך קוראים לענף הזה בארץ).

ציטוט:
וחוץ מזה חוששני כי החילות לדבר PC. 'ילידה-אמריקנית' לאינדיאנית נשמע כמו 'מאותגר-אשראי' למישהו שבאוברדראפט. אם תרחיק לכת יותר מדי בעולם הPC אתה עוד עלול למצוא עצמך מובך לכשתשוב הביתה ותבקש לשתות 'שחור בפונדק של כושי' או מעיר למרכז הרפת ש'המגפיים שלו מאתגרים מבחינה ריחנית' שלא לדבר על 'לאכול אצל אחמד את סלים' [משפט מאותגר מבחינה קניבלית כמובן].

דווקא כאן אתה טועה. בניגוד חד לביטויים אחרים שהוכנסו מטעם הPC, ההגדרה האתנית המחודשת Native American איננה רק עניין של PC. מעבר ליישור ההדורים עם הקהיה הילידית, יש לזכור ש-Indian פירושו הודי ובעולם של היום, כשהודו תופסת כותרות כלכליות ראוי להפריד....

ישן 09-10-2010, 17:39
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 314 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אז אתה לא רוצה להיות חלק מהמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
אז אתה לא רוצה להיות חלק מהמו ביהדות בארץ?

אני לא רוצה להיות חלק מאף מו. אפילו היהדות מסכימה שמווותר האדם מן המוו

ציטוט:
מפריע לך האקט, בבקשה אפשר לחיות בארצות הברית להיות חלק מהעדר "הנאור שם" ,

איך הפכת את כל העסק לפוליטי פתאום? אני נראה לך סוציאליסט מעשן גראס עם עמדה שמאלנית רדיקלית? תשאיר את הנאורות אצלך בבית.

ציטוט:
אף אחד לא יצחק על הילדים שלך במקלחת או לא יזכיר את זה ותוכל לצחוק על היהודים ממרכז העדר המערבי.

אני מאמין בדמוקרטיה אמיתית ולכן צוחק על כל בני האדם, בלי הבדל דת, גזע או מין. (וראשית כל עושה צחוק מעצמי, אומרת גברת רוג)

ציטוט:
אל תחשוב שאתה הולך בכיוון שונה אתה פשוט בעדר אחר שלימדו אותו דברים אחרים.

אזהו שלא אין עדר בעולם שהולך בדרך בה אני בחרתי... לפעמים זה רע, לפעמים זה טוב... אבל בעיקר זה אני...

ישן 08-10-2010, 18:57
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא לקחו ממנו כלום כי לא היה מה לקחת..
בתגובה להודעה מספר 246 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מה אם היו מכריחים אותו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
כפו עליו, בגיל שמונה ימים. לקחו ממנו את הזכות לבחור.

כשם שאין לו זכות לבחור האם לבוא לעולם..

בגיל שמונה ימים לא ניתן לבחור.. וזה הגיל המתאים למי שרוצה לעשות ברית.. (אתה לא מצפה שהבחור יגיע לגיל 18 ויבחר לבד לעשות מילה בתהליך מסובך קצת יותר מגיל שמונה ימים)

ישן 07-10-2010, 08:47
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
מה שהכי מטריד אותי בברית המילה הוא העובדה שמדובר בפעולה כירורגית שנעשית בפיקוח דתי.

מדי פעם אנו שומעים על מוהלים שמבצעים את ההליך בצורה לא תקינה וגורמים לפגיעות, מוהלים שהינם זקנים מדי וידיהם כבר רועדות, מוהלים שמתעקשים למצוץ את דם התינוק ללא חיץ וכו'.

באף אחד מהמקרים הללו לא שומעים על השעיית אותם מוהלים כיוון שהפיקוח על תחום זה הינו הלכתי ולא כירורגי, אך במקרה בו מתגלה מוהל שכנראה ועבר על ההלכה, מיד הוא מושעה, אע"פ שהוא לא גרם נזק פיזי לאף תינוק.

אין לי שום בעיה עם מילה על פי ההלכה, אולם יש לחייב כי כל מוהל יעבור גם הכשרה כירורגית ויפעל תחת פיקוח של משרד הבריאות.

ישן 08-10-2010, 10:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

כששאר הטיעונים עוד נחשבים קבילים.. (האמת - לא זכורה לי טראומה מאז)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Homo sapiens
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3965315,00.html
ויש הטוענים גורמת לפחות הנאה מקיום יחסי מין.
.

זו הטיעון הכי טיפשי לטעון, שכן אין לדעת זאת באמת.. (וכמה כבר יש מבוגרים שקיימו יחסים לפני ואחרי מילה שיכולים להעיד?) אבל מה לא עושים אנשי שמאל (לא, לא תמצאו כאלה בימין) בשביל לקעקע את התרבות היהודית ולטפח את הפלורליזם..

ישן 08-10-2010, 11:57
צלמית המשתמש של רועי AZ

כתבתי - אנשי שמאל, בלי ה"א הידיעה מתייחס לקבוצה מסוימת בתוך קבוצה או בודדים..
בתגובה להודעה מספר 338 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "מה הקשר ביו שמאל וימין לעניין..."

וכן מרבית המתנגדים הם הרואים בעצמם "נאורים ומתקדמים"..עפ"י רוב הם משתייכים לצד השמאלי במפה הפוליטית..

ואם למה שהוא כתב, אין אג'נדה פוליטית נסתרת אז אני צנצנת...

ישן 08-10-2010, 14:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא יכול לרכז את זה להודעה אחת.. אבל נתקלתי בזה לא אחת..
בתגובה להודעה מספר 340 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "חוץ מתחושה יש לך הוכחה שיש..."

ציטוט:
חוץ מתחושה יש לך הוכחה שיש יותר שמאלנים שמתנגדים למילה מימנים?

את היציאה המתריסה הזו נגד המסורת היהודית תמצא עפ"י רוב בחוגי השמאל, כי מרבית החורטים על דגלם את המאבק ב"כפיה הדתית" שייכים לצד השמאלי במפה..

אבל דבר אחד בטוח, גם אם יש כמה מתנגדים מן הצד הימני - הם פשוט לא יעשו ברית מילה לבנם ובזה זה יסתכם מבחינתם......

ישן 08-10-2010, 15:07
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

כל הדיון הארוך הזה יכול להיחסך בכמה משפטים:
אדם דתי/מסורתי יעשה את הטקס מכיוון שהוא מאמין בקדושתו.
אדם חילוני שיעשה את הטקס כדי למנוע מהילד התעללות אינו שונה מאדם שייקח את התינוק שלו למנתח שיסיר את האצבע השישית שיש לו ביד. קיומה של עורלה וקיומה של אצבע שישית לא יגרמו לשום נזק לילד בעתיד, אבל הנזק הפסיכולוגי שייגרם ליד הוא משמעותי.

כפייה דתית? רק אם זה היה מחויב בחוק. אם זוהי נורמה חברתית אזי זאת נורמה חברתית. בחברות בהן הדבר אינו נהוג לא תמצא אנשים שיבצעו את זה שלא משיקולי דת שיבצעו את זה (או כפי שראינו, משיקולי בריאות למיניהם).

הנזק מקיומה של ברית הוא אפסי. ולאותו בחור שטוען שהוא נהנה פחות ממין- רק שתדע שאם היית מגורה יותר עקב קיומה של עורלה, היית גומר מהר יותר. עכשיו- אתה חושב שזה ייתרון או חיסרון לגמור מהר יותר?

לגבי ההכשרה של מוהלים:

"מוהלים במדינת ישראל
בישראל אין צורך ברישיון למול. עם זאת, מוהל יכול לקבל הסמכה מוועדה משותפת של משרד הבריאות והרבנות הראשית לישראל. לשם כך עליו להציג המלצות ואישור ממוהל מוסמך שביצע בנוכחותו כ-30 בריתות. בנוסף על הנבחן להציג אישור רופא לכשירותו לבצע בריתות מילה. לדוגמה: שלילת בעיות רעד בידיים. לאחר מכן ידרש לחזור לבדיקות תקופתיות. על המוהל לעבור חיסון מפני צהבת נגיפית מסוג B. לאחר תהליך זה יוזמן המועמד למבחן בהלכה ובדינים הקשורים לברית המילה. בשלב הבא יזמין הנבחן בוחן שיראה אותו מבצע ברית בפועל [מוהל בוחן, טסטר]. לאחר שהנבחן עבר גם שלב זה בהצלחה, יוזמן לבחינה רפואית מעמיקה בפני רופאים פלסטיקאים ואורולוגים בכירים. אם עבר הנבחן בחינה זו, יקבל תעודת מוהל מוסמך.".

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%94%D7%9C

האם ההכשרה מספיקה? לא יודע. אבל זאת שאלה למומחים.

ישן 09-10-2010, 21:55
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
עברתי על רוב התגובות פה, ואני אגיב בכלליות.

ברית מילה לזכרים הינה חוקית בכל העולם.
לגבי התועלת הרפואית אם ישנה או לאוו, יש מחקרים לכאן ולכאן,אבל ברור שאדם שנדבק בזיבה, דבר ראשון ימליצו לו להסיר את עורלתו.
לגבי אסטטיקה אני חושב שנימול זה יותר יפה (ומי שלא חושב כך שישאל ת'חברה שלו או את אישתו)
לגבי הנאה מינית. אני אישית מכיר 3 חברים שלי, חברים טובים, שנימולו בגיל מאוד מאוחר(גיור), והם אמרו לי שאין הבדל דרסטי, בין לפני לאחרי.
אז אני לא מאמין לשום מחקר אבל אני מאמין לאדם שידע הנאה מינית לפני ואחרי.
לגבי מילת נקבות הדבר אסור ע"פ חוק ברוב מדינות העולם המערבי (אירופה ארה"ב קנדה דרום אמריקה ברובה )
מילת נשים פוגמת במראה באיבר נעשית רק בגיל מבוגר יחסית (+9) מונעת הנאה מינית כמעט לגמרי.
לגבי שאר דברים לעשות לתינוק אם למשל יעשה קעקוע האב עלול למצא את עצמו מול שופט בטענת התעללות בילדיו (אין שום נחיצות לעשיית קעקוע זה יכול לחכות לאחר כך)
לגבי זכות ההורים על ילדיהם עיין בדבר המחוקק,יש זכות יש חובה.

ולסיום
אם אבי לא היה מל אותי, הייתי מגיש נגדו תביעה היו על צער וכאב שהיה נגרם לי ממילה בגילי.
ואם הרוב היה ואם ואם ואם ואולי ואם ווו...על כל האימים למינהם אין סיבה להתייחס כי אם האלןהים לא היה מצווה על מילה לא הייתי מל לא אותי לא את בני האלןהים שברא אותי יודע טוב מאוד מה טוב בשבילי ומה לא.

וללא נימה אישית אל תכעס על הוריך הם רצו ורוצים רק בטובתך.
שבוע טוב לכולם
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 19-10-2010, 22:20

המשורר מתכוון שמה שהחל כדיון סוער עד מעניין הפך לשרוך אינסופי בענין למי אין יותר ארוך
בתגובה להודעה מספר 363 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "סלח לי אבל... מה כוונת המשורר?"

זמן העלאת האשכול אצלי במחשב יכול להספיק למוהל כשרוני במיוחד להרביץ ביצוע בלפחות 2-3 ארועים כולל שירת אל אליהו, רישום חשבונית ואכילת לוקום.

תש כוחי ואני מוכן לממן [מהקופה הקטנה של פורום היסטוריה כמובן] ברית במבצע לכל החיים או לחילופין ניתוחי שיחזור עורלה לכל מי שיקבל על עצמו לתת לאשכול הזה למרוח EMLA, לשתות קצת יין וללכת לישון.

נ.ב

הטבלה המצורפת היא כמובן דרוג הגולשים לפי מספר התגובות באשכול. את שלושת המקומות הראשונים קונה גאיידמק.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 19-10-2010 בשעה 22:23.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:42

הדף נוצר ב 0.55 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר