לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2010, 18:22
  ozgr ozgr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.10
קב''ן ורופא

שמעו אני עוד לילה אחד לא יכול להמשיך לישון בבסיס סגור.זה הגיע למצב שאני כבר לא מסוגל יותר.אני סובל מבעיות עצבים,סיוטים ודיכאון.שהייתי בשיחה אצל הקב''נית היא סתם מבלבלת את המוח עם אפטרים וזה,אני חייב לשרת קרוב לבית בבסיס פתוח.אני לא יודע מה אני עושה אם לא נותנים את זה מחר.
כבר היו לי מחשבות של נטיות אובדניות,אבל אני מנסה לא להגיע לזה,אבל אין,איבדתי כבר שליטה.
בשלישי יש לי שיחה עם הקב''נית מצידי שיפנו אותי לרופא עצבים,פסיכאטר(אני לא דוגל בתרופות),פסיכולוג לא יודע מה.
אם אני עכשיו דורש לראות רופא עצבים,אני אומר לך יום אחד אני לא יכול יותר בבסיס,יביאו לי?הבעיה שאני חייב במידי.
מה אני כבר אומר לקב''נית:היום אני רוצה תשובה:או קרוב לבית ואתחיל לחיות כמו בן אדם או שאת מוציאה אותי מהצבא.מה אז?לברוח לא יעזור לי אני אכנס לכלא,אלא אני אצטרך לצאת משם על קביים.
מי שלא הבין אני צריך פרופיל 45.לגבי מחר שאני צריך לבוא לבסיס אבל אין לי פגישה עם הקב''נית,אני יכול לפנות אליהם(מרפאה) שיביאו לי רופא לעצבים במיידי או משהו,שאני לא אשן בבסיס.ברגע שזה עובר לרופא עצבים הוא כבר קובע?
בבקשה תעזרו!

נערך לאחרונה ע"י ozgr בתאריך 10-10-2010 בשעה 18:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-10-2010, 19:03
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "קב''ן ורופא"

בחודשיים האחרונים ננעלו לך שבעה אשכולות.
בזבזת זמן של אנשים שרצו לעזור לך גם בפורום וגם במערכת הצבאית ועברת לפחות שלושה תפקידים.
בכל המקרים תמיד לא הובנת, תמיד האחרים לא בסדר, תמיד מנסים להתנכל ולהרע לך.

האם אתה מצליח למצוא את הגורם המשותף היחיד בכל המקרים הללו?
כבר כתבתי פה בעבר, הצבא זה לא קייטנה.
אחד מהתפקידים החשובים, לפחות לדעתי, של הצבא הוא לבגר ולחשל אותך, בתור אדם בוגר.
אתה חבר, פשוט מסרב לעזוב. מקובע בתפיסת העולם שלך בה אתה "לא יכול, לא מסוגל וכולם רעים".

אם יש לך בעיות אמיתיות, האלה אותן על הכתב, הגש אותן בצורה מסודרת כיוון שמנקודת המבט שלי אתה פשוט לא רציני.
איך אתה רוצה שיקחו אותך ברצינות כאשר אתה מתנהג כמו ילד בן 9?

שב עם עצמך ובחן את ההתנהגות שלך בחודשיים האחרונים.
חשוב טוב, האם היית אתה בסדר לאורך כל הדרך? האם ניסית להתמודד או שמא בחרת בדרך הקלה והבכיינית בכל צעד ושעל?

רק כאשר תרצה באמת לעזור לעצמך, אחרים יוכלו לעזור לך.

ישן 10-10-2010, 19:10
  ozgr ozgr אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "בחודשיים האחרונים ננעלו לך..."

התחלתי בתור לוחם,חודשיים וחצי של התמודדות,הגעתי למסקנה שאני לא יכול.
עכשיו אני במצב שבאמת כבר אני לא יכול,צאו מהסרט,עכשיו זה הגיע למצב שבאמת אחרי 3 חודשים אני אומר:עד לכאן!
לא עברתי במערכת הצבאית אף תפקיד,הייתי לוחם ויצאתי,זהו.
אני כבר לא צוחק,אני חייב מחר עזרה,אני לא מודע למה אם לא.יש לי בעיות רציניות:אני סובל מדיכאון,מלחץ דם גבוה ועצבים,סיוטים,זה מספיק?
מחר נזכרתי שהקב''נית לא נמצאת,יכולים להפנות אותי שם לחר''פ צריפין ששם אראה רופא שיעזור במשהו?

אני מבקש עזרה,בלי עכשיו המלצות של להשאר במקום,אין יותר את זה.איך מחר אני פותר את זה אחד או לתמיד?מה קורה במצב שאני אומר להם שבאלי להתאבד?יפנו אותי כבר לפסיכאטר/נוירולוג מה שזה לא אהיה כדי להוציא אותי משם?

נערך לאחרונה ע"י ozgr בתאריך 10-10-2010 בשעה 19:18.
ישן 10-10-2010, 19:53
  ozgr ozgr אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "מה זה בעיות עצבים?..."

מכתב:
אני לא יכול להמשיך עוד יום אחד רחוק מהבית.חודשיים ניסיתי להתמודד וסבלתי את הסבל הכי גדול בחיים שלי.כל יום היה כמו גיהנום מחדש,אני רק זוכר את הבכי בלילות,את הזעקה לבית ואת ההתעלמות שקיבלתי בצבא.
המפקדים בסופו של דבר הבינו שאני כבר לא יכול לסבול וניסו להוציא אותי,כבר לקחו לי את הנשק בעבר,הקב''ן חשב שאני צוחק עליו,הוא פשוט בראש של רק להשאיר בקרבי,אם הייתי בקרבי היום אז במקרה הכי טוב הייתי נכה בקפלן.
אני סובל מהתקפי דיכאון כבר תקופה ארוכה,אני בדיכאון שבא ליד ביטוי בחוסר אכילה ושתייה,חוסר תיאבון,רק בכי ומחשבות על מוות.יש לי סיוטים,אני סובל מלחץ דם מרוב הלחץ שהורג אותי,וגם יש לי בעיות עצבים,אני לא רגוע ואני לא יודע מה אני רוצה לעשות לעצמי או לכל דבר.
אני רק חושב איך אני פוגע בעצמי ואפילו יש לי מחשבות על המוות.אף פעם לא ישנתי עם חברים מחוץ לבית,תמיד פחדתי,לטיולים שנתיים הלכתי רק כי ההורים ממש הכריחו אותי,ושם לאחד כבר יום לא יכולתי.אצל סבתא שלי אני בקושי מסוגל לישון.גם בעבר הייתה לי בעיה של התסגלות רק כי עברתי חדר בבית.אין לי ביטחון מחוץ לבית וחודשיים הספיקו לי לנסות להתמודד.
אם אני לא אשרת קרוב לבית אני מעדיף למות או לצאת מהצבא בכלל,העיקר שאני לא אסבול יותר.אם אני אברח עכשיו,אני אקבל כלא ואני בכלל אחמיר את מצב,אז אתם משאירים לי לפגוע בעצמי כדי שאצא,אל תגרמו לי לפגוע בעצמי.

עכשיו אתם חושבים שמגיע לי 45?
ישן 10-10-2010, 20:04
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "מכתב: אני לא יכול להמשיך עוד..."

לאורך כל האשכול זה חוזר - רופא עצבים זה לא אחד שמטפל באנשים מעוצבנים שרוצים לבעוט בכסאות ולהעיף שולחנות. רופא עצבים (נוירולוג) מטפל בבעיות שקשורות במערכת העצבים. אתה צריך פסיכולוג \ פסיכיאטר.

מעבר לזה - שים לב שמה שאתה מחפש זה לא לפתור את הבעיה, אלא מחפש להיות בבית. עשה רגע חושבים ותחשוב איזה מהדברים הוא זה שבאמת חשוב לך יותר. מדוע לשרת בבסיס מרוחק, בתנאים מעט טובים יותר (חמשושים, אפטרים וכו'), בסיוע אנשי מקצוע (פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מפקדים) הוא פיתרון שלא מקובל עליך? מדוע אינך מוכן לנסות?

תרשה לי להרגיע אותך ולהסיר דאגה מלבך. בסוף, אם באמת תתעקש ויתקבל הרושם שאתה לא מסוגל, יוציאו אותך. יכול להיות שמהצבא (גם אם זה לא הפיתרון שרצית), יכול להיות שמהבסיס או התפקיד, אבל לא תשאר במצב הנוכחי. ראיתי והייתי מעורב במספיק מקרים דומים, בסוף או שיוותרו לך, או שיחליטו שאין לצבא צורך בחייל כמוך. קח בחשבון שהאופציה השניה היא קיימת, ותהיה סגור אם עצמך האם אתה מוכן אליה.

ישן 10-10-2010, 20:22
  Inigo Inigo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "הייתי חודשיים בכפיר עזבו אותי..."

בניגוד להרבה קודמים שהגיבו לך, אני באמת מאמין שיש לך בעיה. אני לא יודע אם יומיות זה הפיתרון האידאלי (מבחינה מערכתית, לא מבחינה מה הכי נוח לך), אבל בעיות וקשיים אין לי ספק שיש לך. ואגב, אני אומר את זה לאחר שקראתי את כל האשכולות שכתבת, ואפילו הגבתי בחלקם.

תגיע מחר, בשאיפה שתראה קב"ן, ותקריא לו את מה שכתבת. אל תזיין לו בשכל. אם אתה לא באמת הולך לפגוע בעצמך, אל תגיד לו "אם אתה לא מעביר אותי מחר אני תולה את עצמי". למרות כל החבר'ה שמתהדרים בזה שהם באו לקב"ן עם כדור טניס וצעקו "צא פיקצ'ו", זה סיפורי חרטא. לא עשו את הקב"נים באצבע, הם יודעים להבדיל בין טיפוסים שונים ויודע לקבל החלטות קשות (דוגמא מהשירות שלי - חייל שהגיע לקב"ן, איים שאם לא מוציאים אותו מכאן הוא חותך את עצמו, הקב"נית אמרה לו להפסיק לספר סיפורים והחזירה אותו היישר לשבוע שטח. תחשוב איזה אומץ ואחריות יש לקב"ן שמגיב ככה לחייל שאומר לו שהוא יתאבד). אם לעומת זאת יש לך באמת מחשבות על התאבדות, שתף אותו בזה.

בכל מקרה - אל תלך איתו ראש בראש. תקשיב לפתרונות שהוא, כך על עצמך הצעות ופשרות שהוא מציע, תראה איך אתה מתקדם איתם ותחזור אליך במידה וזה לא פתר את הבעיות שלך. תהיה מוכן נפשית לזה שסיכוי סביר שמחר אתה תמצא את עצמך ישן בבסיס.

ישן 12-10-2010, 18:57
  ozgr ozgr אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "אני מוכרח לציין,"

חל שינוי דרסטי בימים האחרונים.הקב''נית לא הייתה באותו יום ולא יכולתי יותר,באתי לחובש והצגתי לו מכתב שכתבי בערב,בעצם את מה שכתבתי לכם מפה,מפה ישר בזמן קצר הגעתי לרופא והוא כתב דו''ח רציני ורצה אפילו להפנות אותי לפסיכאטר במיון.שמעו עוד יום אחד ואני רואה את הבסיס אני לא אוכל לשאת בזה יותר,גם ככה היה לי מאוד קשה בימים האחרונים.אם מחר אני אדרוש לראות פסיכאטר במיון או קב''ן תורן זה יוציא אותי מהמקום הזה?או שיוציאו אותי שם כבר על 21?זה חשוב כי זה לא יכול לחכות.אני יודע שהרופא פיצץ לקב''נית דו''ח ענק.
הרופא כתב ליroblems related to life-managment difficulty,other.
החלטתי גם שאני רוצה שיפנו אותי מחר לפסיכאטר במיון אני רוצה שיעיפו אותי עכשיו מהבסיס ההוא.

נערך לאחרונה ע"י ozgr בתאריך 12-10-2010 בשעה 19:17.
ישן 12-10-2010, 20:34
  Inigo Inigo אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "חל שינוי דרסטי בימים..."

אתה כל פעם חוזר ומבקש שנגיד לך אם הקב"ן יוציא אותך מהבסיס או לא יוציא אותך.

אין לנו מושג.

אין בפורום משתמש שהוא קב"ן בעברו, ואין לאף אחד את היכולת לאבחן אותך דרך הפורום. כל האופציות קיימות - יכול להיות שהוא יוציא אותך מהבסיס, יכול להיות שלא, יכול להיות שהוא גם ימליץ לשחרר אותך באופן גורף משירות. בכל מקרה, אני נוטה להאמין שהדברים לא יהיו מידיים.תהיה חזק, קח נשימה עמוקה, ותעבור את זה כמו בנאדם בן 18. תחשוב בצורה בוגרת, תדבר מול הקב"ן בצורה בוגרת. בסוף תקבל את מה שאתה זכאי לו (אם זה לעבור בסיס, אם זה הקלות כאלו ואחרות, ואם זה השארות בבסיס).

בכל מקרה, אם טעם שתגיב שוב ותשאל שוב "יוציאו אותי?" - שתדע, תגיד לנו אתה.

ישן 13-10-2010, 16:29
צלמית המשתמש של fritz2
  fritz2 fritz2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "לא הלכתי היום בסוף למיון,בעצם..."

א. קב"נ לא מוריד פרופיל. את זה עושה ועדה רפואית, שקוראת המלצות מרופא.
ב. כשאתה מאיים על הקב"נית, גם בפגיעה עצמית, אתה לא משדר שום דבר חוץ מזה שאתה ערס מטומטם, ושים לב שלא קבעתי שזה מה שאתה.
ג. מקריאת דבריך ומהיכרות עם מערכת הבר"נ בצה"ל, אתה לא מקרה חריג, ובטח לא משהו שמצדיק טיפול פסיכולוגי / פסיכיאטרי.
ד. לא יתנו לך כדורים.
ה. יחסית למישהו שלא יכול לסבול את הצבא אפילו עוד לא יום אחד, חודשיים ומשהו זה הרבה.
ו. אני חושב שברגע שתבין שאתה לא בקייטנה ותראה שהשד לא כזה נורא, החיים שלך ישתפרו פלאים.
ז. אני לא מאמין שבחיים שלך לא ישנת מחוץ לבית / חברים / סבתא / טיול שנתי. וגם אם ההורים הכריחו אותך, נראה לך שזה טיעון של אדם בוגר?
ח. עדיין בנוגע לשינה מחוץ לבית, הגיע הזמן להתגבר על זה. קושי להסתגל לחדר חדש בבית?.. נו באמת.
ט. זה נחמד שיש לך הרבה זמן לכתוב כאן בפורום כשאתה מתלונן על זה שאתה לא בבית.
י. לא דיברת גם על שום מצוקת ת"ש שתחייב הצבה בבסיס פתוח, או הקלה בתנאי השירות שלך.

לסיכום, עם בעיות הסתגלות לא הולכים לקב"ן.

קח אוויר, יש לך עוד שלוש שנים בצבא.
ישן 15-10-2010, 14:30
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "אני לא יודע מי אתה אבל אתה..."

אני אולי אפס, אבל אני בהחלט מסוגל להחזיק יותר מיום בבסיס בלי לבכות בהיסטריה, ותאמין לי שהייתי במקומות שאתה בהחלט לא תצליח להבין (כמו להחזיק חמ"ל במקום 2 אנשים שיועדו לכך), ואני אפילו לא מדבר על לוחמים אמיתיים בקו (ולא בחרטא של הטירונות הקרבית). אני מכיר אותך מההודעות שכתבת פה, כל ההנפצות בסגנון "טבח או מש"ק שלישות ואז קצונה" כי כל כך פשוט להיות קצין עם חוסר הבנה מוחלט של המערכת, עם תלות מוחלטת בסביבה, ועם עודפי בכיינות שלא יביישו את גן הילדים של נחמה. ראיתי יותר מדיי חיילים כמוך, שכשנעשה קצת מורכב להסתדר הם מתחילים לירות בגימלים, נפקדויות, ולנפנף מג"ד ("כי מה אני שם עליו? קשה ליייייי!#$!@#!), לצבא באמת אין אינטרס מיוחד לדפוק אותך, אם יש לך בעיות אמיתיות, הן יטופלו. אם אתה סבור שהשליש עשה לך דווקא, קבול אותו (קח בחשבון שלפי הסיפורים שאתה מריץ פה, יש סיכוי לא מבוטל שגם הנקח"ל יסתכל עלייך כמו שאנחנו בפורום מסתכלים עלייך), אבל אם אתה יכול להתגבר (ואני בטוח שאתה יכול להתגבר) על הקשיים, תהיה חייל, לא קצין, לא מצטיין, לא מגדיל ראש, אלא חייל פשוט ועמחה, שעשה במשך שלוש שנים את המוטל עליו וסיים בכבוד.
ישן 15-10-2010, 17:29
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "קב''ן ורופא"

אתה מזכיר לי חייל שהכרתי בתחילת השירות שלי. הוא רצה פחות או יותר כמוך, לשרת קל"ב בצריפין או בקריה. לאחר שני "ניסיונות" התאבדות הוא נשלח לפסיכיאטר, שהחליט שהוא כשיר לשירות ביחידה סגורה ואמר לו לחזור ליחידה שלו. אותו חייל לקח מספריים שראה על שולחן הפסכיאטר והתחיל לשחוט לעצמו את הורידים (ניסיון התאבדות שלישי). הפסיכאטר, שראה בעיניים שלו את ניסיון ההתאבדות, החליט בקור רוח שהוא עדיין כשיר לחזור ליחידה שלו, ואף הגדיל ראש ונתן לחייל תלונה על המעשה האידיוטי שעשה במשרד שלו.

החייל הזה עבר הרבה יותר ממה שסיפרתי. נפקדויות, עריקות, כלא, הצגות של חולה נפש (רקד עם עצמו והלך עם עצמו מכות) ועוד. למרות הכל לא שיחררו אותו.

שיחררו אותו רק אחרי כשנה וחצי בצבא, וזה לא היה בזכות הצעד "החכמים" שהוא נקט בהם, אלא בזכות משהו אחר שאני עשיתי בשבילו.

אם אתה רוצה לנסות לקפוץ מהחלון בשביל לשבור רגל, אתה מוזמן. רק כך בחשבון שסביר להניח שתשכב קצת בבית חולים ולאחר מכן תחזור לאותה נקודה שאתה נמצא בה היום. אתה רוצה לדפוק נפקדות? אתה מוזמן, אבל שוב, אתה תחזור לאותה הנקודה בדיוק. עריקות? תקבל את אותה התשובה בדיוק. אף קב"ן ואף פסיכיאטר לא יעזור לך אם אתה לא מוכן לקבל עזרה אמיתית.
ישן 15-10-2010, 20:47
  כינוי שקר כלשהו כינוי שקר כלשהו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.10
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "איך אתה יודע מה הפתרון? אתה..."

כן, טיפול בהלם עובד מעולה אם אתה רוצה בכלל לדפוק בנאדם. (אני ממש מקווה שהיית ציני)

וכן, אולי הפתרון שתקבל הוא תרופתי, או ייעוץ. אני מכיר חיילים שנפגשים עם הקב"ן על בסיס קבוע למטרות ייעוץ. (וכמובן שהם מתקשרים אל האדון קב"ן לטלפון, לפעמים גם אחרי השעות הסטנדרטיות), כמו כן, ניסית פעם את קו התמיכה הנפשית של ער"ן? יש להם קו מיוחד לחיילים.

אין לך מה לשכנע פה את חברי הפורום שמגיע לך קל"ב כי קשה לך. לכל אחד ואחד פה היו תקופות לא פשוטות בשירות, יותר משלך, וכנראה שגם משלי. לברוח כי המצב קצת קשה זה לא מתכון לכלום. כמו שכבר אמרתי לך, אם יש לך בעיות אמיתיות, אני מקווה שיהיה לך לבריאות, ואם לא, אז תפסיק לבכות ותתחיל להיות חייל.
ישן 16-10-2010, 22:14
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ozgr שמתחילה ב "התפקיד של קב''ן הוא לעזור..."

הבעיה שלך שאתה חושב שהקב"ן אמור לטפל בחיילים עם בעיות נפשיות באמצעות תמריצים חומריים (קל"ב, אפטרים וכו'). אתה צריך להבין שתמריצים כאלה הם רק כלי אחד לטיפול בבעיה. רוב הטיפול מתבצע ללא כלים חומריים.

יפה שאתה אומר שלאחר 3 חודשים בצבא הגעת למסקנה ששום דבר לא יעזור לך חוץ מקל"ב. לפי היסטוריית ההודעות שלך נראה לי שהגעת למסקנה הזאת אחרי חודש ואולי אפילו פחות. בשאר הזמן שאתה בצבא היית עסוק בלהתלונן ולא בניסיון לטפל בעצמך. חוץ מזה, גם 3 חודשים בצבא זה כלום. הסתגלות יכולה לקחת 4-6 חודשים. אתה לא יכול להגיע למסקנה ששום דבר לא עוזר לך בתקופה כל כך קצרה.

אני יודע שכרגע אתה חסום ולא יכול להגיב וטוב שכך. זה נותן לך זמן לקרוא כמה וכמה פעמים את התגובות של האנשים פה לפני שאתה חוזר על הסיסמאות הסתומות שלך. אולי ככה תבין על מה מדברים איתך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר