לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2010, 19:38
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
יש עוד חלופה...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "תמצא לך קסדה טובה , תתאים לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מרקויס
תמצא לך קסדה טובה , תתאים לך אותה וקח אותה איתך הביתה שתהיה לך בכל תעסוקה עד שתשתחרר בעזרת השם בעוד כ20 שנה ממילואים..

אני פשוט קניתי אחת,
קניתי גם וסט, נעליים, ועוד כל מיני שטויות (הכל בזמנה מארה"ב), ועדיין עם המכס זה עלה לי פחות מהארץ.

ואני לוקח את זה לכל תעסוקה מבצעית, ואני מבסוט.

אני לעולם לא אשכח איך בזמן המלחמה מילאומניקים ירדו לריקושט בקריית שמונה, והוציאו אלפי שקלים לציוד לחימה, בגלל שהימחי"ם היו ריקים.

עם כל הכבוד לסדירניקים, אני לא חושב שאני בתור מילואמניק קרבי, צריך להסתפק בפחות ממה שיש להם (במיוחד אם מדובר במלחמה).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2010, 22:00
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "גרביים זה לא צל"מ"

גרביים זה לא צל"מ, אבל זה ציוד חיוני ללחימה לא פחות מהרצועות של הקסדה.
וחיילי צה"ל קונים לעצמם ציוד כבר שנים, אם לא עשרות שנים - אחרת חנויות ציוד לחיילים וטיולים לא היו נתפחות בכל מרכז מסחרי וקניון.
אני לא אומר שזה בסדר שחיילים צריכים לקנות לעצמם ציוד, אלא להיפך. אני פשוט לא מופתע מזה.

כשאתה שואל אם זאת זה לא סימן של פשיטת רגל, זה נראה לי מצחיק כי בעיני, צה"ל עבר את השלב הזה לפני שנים.

בתעסוקת בט"ש לפני כשנתיים ביליתי כמה שמירות עם בחור במסלול של פלס"ר שריון שסיפר לי בגאווה על אחך חבר שלו "השיג" תרומות מכמה אמריקנים עשירים שהם פגשו בסדרת חינוך ליד הכותל, ועם הכסף הזה החבר'ה קנו שלוקרים ונעלי שורש. גיכחתי (וגם קצת כעסתי כי את השורש והשלוקר שלי קניתי ממיטב כספי), ואז נזכרתי שגם המעיל פליז שאני לובש התקבל כתרומה של חברת ISUZU לאח של חבר שסיים מסלול בפלס"ר גולני, כמעט 10 שנים לפני כן.

אז בעיני המונח המתאים הוא לא פשיטת רגל, אלא קיבוץ נדבות.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 12-10-2010 בשעה 22:03.
ישן 12-10-2010, 22:18
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "גרביים זה לא צל"מ, אבל זה..."

זה לא אותו דבר לדעתי... בכל זאת גם חיילים מקבלים משכורת... גם אם ביזיונית... ויכולים לקנות לעצמם גרביים...

תראה, אני רואה את זה ככה, יש ציוד אישי, ציוד צבאי, וציוד לוחמה. כשהחלוקה היא גרביים, תחתונים, ומשחת שיניים בראשון; מדים, מעיל או תכלס כל ציוד שלא משמש ישירות ללחימה בשני; נשק, כוונות, אפוד, וסט, וכד' בשלישי. בכל זאת את הראשון אפשר לצפות מהחיילים שיארגנו לעצמם. את השאר הצבא חייב לספק לחיילים, אם הצבא מקבל בישביל זה תרומות מילא, אבל לא הגיוני לדרוש מחיילים לתפקד בלי ציוד מינימאלי, או לרכוש אותו.
עם כל הכבוד לצהל ולבעיות התקציב שלו, הוא מקבל תקציבי עתק מהמיסים של אזרחי המדינה, אם הוא רוצה לשלוח מישהו לקרב הוא מוזמן לצייד אותו כראוי...

עזוב שזה לדעתי יותר מחדל מבעיות תקציב...

אני ג'ובניק מחמ"ן ואלא אם כן ישנו את השיבוץ שלי אני לא חושב שאני אצטרך להילחם במישהו. אבל אם היו קוראים לי למילואים בישביל איזה משימה, ולא מספקים לי ציוד נורמאלי אלא אם זה היה מצב חירום, פשוט הייתי מסרב. גם עשיתי את זה פעם כחייל...
ישן 13-10-2010, 07:50
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
מסדרון חלקלק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אולי לא הייתי ברור, אבל..."

אם אפשר לצפות מחיילים שיקנו לעצמם גרביים (כי 9 הזוגות שמקבלים בבקו"ם זה לא מספיק), אז מן הסתם, מצפים מהם לקנות גופיות (בבקו"ם מקבלים שלוש חולצות T אם אני לא טועה).
מה לגבי גופיות ארוכות? בגדי מד"ס? נעלי ספורט (שצריך להחליף במשך ה-3 שנים), ציוד אישי אחר כמו דאורדורנטים, ציוד גילוח, צחצוח, סבונים, וציוד אישי אחר שנכנסים תחת הקטגוריה של "ציוד אישי" שהגדרת, אבל העלות החודשית שלהם גבוהה מאד יחסית למשכורת של חייל (אפילו אחד שמרוויח 700 ש"ח, וגם את זה הוא מקבל רק לאחר מספר חודשי שירות).

אז הצבא התרגל למצב הנוח שבו החייל (או משפחתו) מממנים לו את הציוד האישי הזה, והפסיק לספק לחיילים את הציוד מהדרגה השניה שהגדרת. אני לא מדבר על נשק או אפוד (לפחות לא בסדיר, אבל אחרי חומת מגן, מילואימניקים התחילו לקנות לעצמם אפודים ולא אתפלא אם חלק גם קונים עזרים לנשק).
אבל כן, אנשים קונים לעצמם ציוד מהדרגה השניה, כמו פנסים (אני זוכר את פנסי ה"וו" החדשים. לך תסחוב העתק סיני של פנס משנות ה-8 שתופס מקום כמו שתי מחסניות), צבעי פנים, כובעי גרב, כפפות, שק שתיה (שלוקר. וגם אתה היית קונה אחד אם היית צריך לשתות ממימיות ששכבו בימ"ח 30 שנה) והדוגמה הפשוטה ביותר היא שעון יד דיגיטלי, שהוא חיוני ללחימה.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 13-10-2010 בשעה 07:57.
ישן 13-10-2010, 21:04
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לדעתי אפוד מפזר משקל טוב..."

עם הוסט חם יותר - כי הוא צמוד יותר
כדי ללבוש אותו על שכפ"צ פשוט צריך להוציא את הספוגים מבפנים - הם מחוברים עם סקוצ'ים בדיוק בשביל זה.
אני גם מעדיף מימיות על שלוקרים, הן בגלל מה שציין זרגון (היכולת להעביר מימייה והעמידות למכות) והן בגלל היכולת לדעת בדיוק כמה מים נשארו לך.
בכלל, בכל המילואים האחרונים אני הולך גם עם שלוקר וגם עם מימיות, אין דבר כזה יותר מדי מים. אם הייתי יכול הייתי מעמיס עוקב
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 13-10-2010, 14:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]Just to balance the..."

היו (מעט) ימ"חים מצויידים בציוד אישי מתאים, היו עוד פחות כאלה עם ציוד מתקדם יותר (לילה, קשר וכו') לפי תקן.
גם לאחר המלחמה, הציוד ש oplo מזכיר הוא לא ציוד קו, אלא ציוד ימ"ח. לרוב האחרים יש ציוד פשוט יותר ולפעמים חסר ציוד בסיסי לקו (3 פנסים לגדוד, לדוגמה). בעיה יותר חמורה היא ציוד לחימה שבד"כ בא מהימ"ח ולמי שאין - אין. קלעים עם כוונות לילה, קשר, ציוד לחימה אחר שאצל הסדירים הוא מובן מאליו ובמילואים אין. נוסף על כך, מגדילות היחידות הסדירות לאפסן ציוד שאינו נחוץ להן כאשר יחידות מילואים מחליפות אותן - מרכב משוריין (מה ההבדל במהירות, האמינות והמיגון בין הזאב לאביר ממוגן?), דרך מיגון אישי (קרמיים קלים במחסן, קרמיים כבדים וישנים למילואים) וכלה בציוד הסוואה, סולמות וכו'.
ב-2005 ביצעתי קו גדודי ללא כוונת לילה אחת, עכברושים בלבד כאמצעי ראיית לילה, מחסור חריף בציוד קשר, מיגון, חימוש ועוד כל מיני מרעין בישין. מה שנקרא, על טהרת ציוד הקו - זו היתה חוויה לא נעימה בעליל.
לאחר מכן הצלחנו לקבל מספר מועט של רובי קלעים ארוכים (תודות לכניסה של ה-M4 בסדיר) לטובת תע"מ ולאחר עבודה לא פשוטה מול הפיקוד. למי שאין סמח"ט ומח"ט שידחפו גם את זה, יש בעיה קשה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-10-2010, 15:39
  ר.יצחקי ר.יצחקי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.05
האחריות עלינו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי NKS שמתחילה ב "למה צה"ל מזלזל בקסדות למילואימניקים?"

חברים,
מלחמת לבנון 2 לימדה אותי דבר אחד בנושא הזה --> צריך לסמוך רק על עצמך.
הימ"ח הוא באחריות יחידת המילואים. המ"פ / מג"ד שלך צריכים לבדוק אותו לציין ליקויים למערכת הסדירה, ואתה צריך לשאול אותם לגבי מצב הימ"ח ומדי פעם גם לדרוש לבקר בו.
אנחנו עשינו כך מיד אחרי לבנון 2 וקבלנו ימ"ח למופת. עד כדי כך שבעופרת יצוקה יחידות החי"ר הסדירות התקנאו בציוד החי"ר של פלוגת החרמ"ש שלנו!
גם הציוד האישי של הטנקיסטים היה ברמה מאוד גבוה.
נכון כשמדובר על ציוד של כלים (טנקים, תומ"תים, נגמש"ים) העסק טיפה יותר מסובך בגלל העליות הגבוהות של הציוד אבל עדיין ניתן להשפיע.
בסיום, וגם באחריות אנשי המילואים, לדאוג לכך שהכל חוזר למקום עד הסיבוב הבא.
רם.

ישן 13-10-2010, 14:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ר.יצחקי שמתחילה ב "האחריות עלינו"

זה לא יעזור לך אם אתה לא אמור לקבל את הציוד הזה. אני יכול לומר, די בבטחון, שיש מעט אנשים שהשקיעו כל כך הרבה שעות עבודה בימ"ח, אבל העובדה הפשוטה היא שכשאין תקן, ואין תקציב רכש, אתה לא יכול לעשות יותר מדי.*

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:24

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר