לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2010, 18:02
  ליאב לוי ליאב לוי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.10
כמה שאלות לפני הגיוס:)

שלום לכולם...אני חדש חדש פה בפורום ויש לי כמה שאלות בקשר לגיוס.אני בטוח ב100% שכולם בטח כבר נשאלו ונענו ואני ראיתי פוסטים קודמים שפורסמו אבל לא מצאתי תשובות לשאלות שלי...וגם אם כבר מצאתי אז הפוסטים היו מאוד ישנים ואולי שונו כמה דברים בצבא מאז.אז השאלות שלי הם ככה.
התאריך גיוס שלי הוא רחוק(עוד לא קיבלתי מנילה) בערך עוד שנה מהיום משו כזה.
אני רוצה מאוד! ללכת להנדסה קרבית לצמ''ה.
אני יודע שצריך לעשות את הטירונות של הנדסה קרבית שזה 4 חודש בחור ליד אילת לפי מה שהבנתי.
רציתי לדעת אם עצם העובדה שאני רוצה ללכת לצמ''ה-אני חייב לעשות את הטירונות של הנדסה קרבית?
שאלה שנייה-יש לי פרופיל 72.אפשר להגיע לצמ''ה עם הפרופיל הזה?.
מה אני צריך לסמן במנילה שאני צריך לקבל בזמן הקרוב(יהיה כתוב לי צמ''ה למשל)..
קשה להגיע לצמ''ה אחרי הטירונות צריך ממש "להילחם" בשביל להגיע לשם?
ואם מישו פה מהפורום היה בצמ''ה..כל מה שהוא יכול לספר לי על העבודה השירות הקורסים...הכל פשוט הכל
תודה רבה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2010, 00:40

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "כמה שאלות לפני הגיוס:)"

אוקיי אחי בקשר לפרופיל באתר של הנדסה קרבית כתוב שאפשר להגיע לצמ''ה עם פרופיל 72...אבל אם אתה אומר אז אתה בטח יודע..בכל מקרה אנ יינסה להעלות את הפרופיל למעלה כמה שאני יכול,לכמה צריך להעלות אותו כדי להגיע לצמ''ה?
סבבה.-נעשה את הטירונות 4 חודש ונסתום תפה
וכן אחי..תן לי את כל הפרטים שיש לך.מה עושים בזמן שיש עבודות או מבצעים...מה עושים אם אין עבודה..אחרי שסיימתי עם הטירונות אני יודע שאני הולך לעשות בבהל''ץ קורס מפעילי צמ''ה.אחרי שסיימתי את הקורס לאן אני ממשייך?.מסופך לגדוד או שנשאר שם?..כל מה שאתה יכול להגיד לי וטיפים אחי יעזרו לי מאוד
ודרך אגב מה זה צמ''ה 601?(הגדוד שעובד בעזה?)
ישן 15-10-2010, 14:16
  combatEng combatEng אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "אוקיי אחי בקשר לפרופיל באתר..."

דבר ראשון, איפה ראית באתר של הנדסה שאפשר להגיע לצמ"ה עם פרופיל 72?
אני מצאתי קישור שאומר אחרת: http://mazi.idf.il/3803-he/IGF.aspx, וכתוב במפורש שרק למערך האב"כ בהנדסה אתה יכול להתקבל עם פרופיל 72 וכמו שציינתי משם אין אפשרות להגיע לצמ"ה.
תפרסם את האתר שראית שאפשר להתקבל עם פרופיל כזה לצמ"ה.

כדי לעלות פרופיל אתה צריך לגשת לועדה רפואית (אני לא מבין בעניין הזה אבל תעשה חיפוש בפורום בטוח היו כמה אשכולות שדיברו על זה).

בקשר למסלול- אתה מתגייס להנדסה ומגיע לבסיס האימונים של החיל בצוקי עובדה. כשאתה מגיע לבסיס מחלקים את כל הטירונים לגדודים ומתחילה הטירונות. בסוף הטירונות כל פלוגה מקבלת הקצאות לקורס צמ"ה ושולחת לפי זה חיילים לקורס. הקורס בבהל"ץ ובו עושים רישיון לטרקטור (כדי שתוכל להפעיל D-9) ואת כל ההכשרות על הכלי עצמו, בסוף הקורס מודיעים לכל חייל שסיים אותו לאן הוא משובץ (כלומר, באיזו פלוגה הוא ישרת, ולא בכרח באותו הגדוד שבו עשה את הטירונות).
לכל גדוד הנדסה יש פלוגת צמ"ה (605, 603, 601) ומעבר לכך יש את צמ"ה סדירה שיושבת בבהל"צ ותפקידה לתחזק את המכשולים והעבודות בבהל"ץ, יש צמ"ה איו"ש שיושבת בשטחים והמחלקות שלה תופסות את כל החטיבות המרחביות חוץ מחברון ועציון. בנוסף יש שתי פלוגות בעזה (אחת בחטיבה צפונית ואחת בדרומית) ופלוגת צמ"ה בגבול הצפון.

דבר אחרון בקשר להקצאות, ההקצאות לקורסי צמ"ה הן לא רק אחרי הטירונות יש גם הקצאות בסוף אימון מתקדם וגם בסוף הקו ושראיתי מקרים שגם מהרובאית בגדודים היו אנשים שעברו לצמ"ה, כך שגם אם לא יצאת אחרי הטירונות יש עוד הרבה הזדמנויות בדרך.
ישן 15-10-2010, 15:29

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי combatEng שמתחילה ב "דבר ראשון, איפה ראית באתר של..."

תודה רבה לך אחי. אני לא זוכר כרגע באיזה אתר ראיתי שאפשר להגיע עם פרופיל 72 לצמ''ה.אבל ראיתי את זה ב100% אני יחפש ויתן פה קישור.
בכל מקרה שורה תחתונה.אני צריך כרגע להעלות את הפרופיל שלי ל82,לעשות טירונות של הנדסה קרבית.לסיים את הטירונות ולבקש להגיע לצמ''ה.(להתפלל)ולהגיע לצמ''ה ולעשות את הקורס בן החודשיים בבהל''ץ.משם אני מסופך לגדוד ואיתו אני עובד.הבנתי נכון?
הבנתי גם ממישו שהיה מפקד בצמ''ה שכדי לי להילחם כדי להגיע לצמ''ה.זה אומר לעשות בעיות פחות או יותר בטירונות...יענו לדרוש צמ''ה בכל מחיר-או צמ''ה או כלא.-לדוגמא....האם זו גם דרך להגיע לצמ''ה?
ועוד דבר שאני לא מבין כל כך..חחח יש בכל הארץ רק 3 פלוגות של צמ''ה?(601.603.605) מה זה אומר כל המספרים?.זה אומר משו
ישן 18-10-2010, 15:05

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "חחחחחחחחחחח אוקיי...אני יבקש..."

לגבי הפלוגות- כולן עושות פחות או יותר את אותה עבודה. הפלוגות מתחלפות כל כמה חודשים בגזרות ובסוף יוצא לכולם לעשות את אותה התעסוקה (למרות שצריך קצת "מזל" ושיהיה מבצע מעניין בגזרה) אז מהבחינה הזו אין יותר מדי הבדל.

כדי להגיע לצמ"ה עד עכשיו ה"שיטה" הייתה כביכול לעשות כמה שיותר צרות בטירונות כדי שהפלוגה תרצה לפלוט לצמ"ה, אבל יש לי המון בעיות עם זה. כמו שאמרת בשנים האחרונות עלה הביקוש להגיע לצמ"ה ועל כל מקום פנוי יש כמה חיילים שנלחמים עליו.
אני תמיד האמנתי שאם תהיה חייל טוב ותחפור למפקדים על צמ"ה בסוף תקבל את מה שאתה רוצה בלי להתחיל ללכת ראש בראש עם הצבא ולהנכס לריתוקים ולכלא במשך כל הטירונות רק כדי לקבל את מה שאתה רוצה, ועוד להגיע לשם עם עבר בעייתי, וכך השתדלתי לנהוג גם כשהייתי מ"מ בטירונות ושלחתי לצמ"ה אנשים שלא היו בעייתים ובאמת רצו ללכת לשם (למרות שגם נאלצתי לשלוח לשם חייל בעייתי).
תחשוב על זה כך: למה שיתנו לך מה שאתה רוצה כאשר אתה עושה רק בעיות בפלוגה. ובזמן האחרון לפני שהשתחררתי הייתה איזו עלייה מתונה במגמה של לשלוח אנשים לא בעייתים לצמ"ה.
ישן 21-10-2010, 10:06

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "?"

יש כאן איזשהו בלבול, הפלוגות היעודיות (צמ"ה סדירה, צמ"ה איו"ש, צמ"ה צפון וצמ"ה עזה) נשארות באותו קו כל השירות. הפלוגות של הגדודים מתחלפות כל כמה חודשים בקווים.

כמו שאמרתי יש עוד הרבה הזדמנויות לצאת לצמ"ה במהלך המסלול, אז באמת יהיה חבל ל"שבור את כל הכלים" בטירונות ולגרום שלא תראה את הבית.

בקשר לטירונות, הטירונות השתנתה מאוד מאז שהייתי טירון וגם מאז שהייתי מ"מ אז אין לי כל כך אינדיקציה לאיך היא מתנהלת עכשיו. יש ריצות, יש תיזוזים, יש מד"סים, יש משמעת. לא מתים מזה. האפקט המרכזי הוא אפקט ההלם, אם תצא מההלם כמה שיותר מהר תהיה לך טירונות יותר קלה.
תחפש אשכולות בפורום ממחזורים יותר חדשים לגבי הטירונות ואז יהיה לך מושג, אתה יכול גם לשאול חברים שלך שהתגייסו לקרבי, פחות או יותר הטירונות היא אותו דבר בכל הצבא.
ישן 21-10-2010, 11:45

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "אוקיי אחי אני יברר עוד לגבי..."

המסלול מורכב מ:
טירונות- 4 חודשים בבהל"ץ אח"כ עוד 3-4 חודשים אימון מתקדם (עדיין בבהל"ץ) ועוד 4 חודשים "קו" שהכוונה בקו היא תעסוקה מבצעית באחת הגזרות (צפון, איו"ש, אימון) שמבצעים שמירות, סיורים, מעצרים מחסומים וכו....
יש כמה אפשרויות וזמנים שאפשר להגיע לצמ"ה:
1. בסוף הטירונות מתבצעת ההקצאה הכי גדולה
2. אחרי אימון מתקדם יש עוד הקצאות לצמ"ה
3. וגם בסוף מסלול חלק מהאנשים מגיעים לצמ"ה

כלומר, גם אם אתה לא יוצא לצמ"ה בסוף הטירונות יש עוד זמנים שתוכל לצאת.
ודבר אחרון בקשר לטירונות, תמיד תזכור שעברו את הטירונות הרבה אנשים לפנייך ויעברו אותה הרבה אנשים אחרייך, אז היא לא יכולה להיות ממש נוראית...
ישן 21-10-2010, 15:39

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי combatEng שמתחילה ב "המסלול מורכב מ: טירונות- 4..."

ודבר אחרון בקשר לטירונות, תמיד תזכור שעברו את הטירונות הרבה אנשים לפנייך ויעברו אותה הרבה אנשים אחרייך, אז היא לא יכולה להיות ממש נוראית...[/QUOTE]

וואווו....אתה רוצה להגיע לי שאני צריך לעשות את הטירונות 4 חודש בבהל'''ץ(את זה ידעתי) ואחרי הטירונות עוד 3-4 חודש אימון מתקדם(של מה האימון מתקדם?) ואז עוד 4 חודש לתפוס קו ורק אחרי כל(שנה וחודשיים) זה אני יכול להגיע (בתקווה גדולה) לצמ''ה?ניראלי שלא הבנתי אותך נכון אחי חחח
וצודק...צריך לבוא בחשיבה הזאתי לטירונות...עוד משו שמישו אמר לי זה לחשוב ולדעת שתמיד יהיה למישו יותר קשה מלך..ותמיד יהיה מישו יותר שמן ממך...ותמיד יהיה מישו פחות בכושר ממך...תודה אחי
ישן 21-10-2010, 19:22

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "ודבר אחרון בקשר לטירונות,..."

לא, אתה לא צריך לעשות את כל השנה. רק ציינתי שיש "נקודות יציאה" לצמ"ה במשך כל המסלול ולא רק אחרי הטירונות.
אתה יכול לצאת לצמ"ה בסוף הטירונות.
אתה גם יכול לצאת לצמ"ה אחרי אימון מתקדם.
אתה גם יכול לצאת לצמ"ה בסוף הקו.
אחרי כל תקופת הכשרה תהיה לך אפשרות לצאת לצמ"ה.

והאימון המתקדם בהנדסה הוא אימון שנועד להכשיר את החיילים על אמצעים יעודיים של החיל ולשפר את רמת הרובאות. לדוגמה: בטירונות כל חייל מפוצץ לבנת חבלה, באימון המתקדם מפוצצים מטענים כמו בונגלור ושק TNT.בטירונות אתה עושה תרגילים עד רמת מחלקה (או כיתה) ובאימון המתקדם אתה מגיע לרמת הפלוגה.
באימון המתקדם אתה גם תוכשר בכל הנושא של הפומו"ת (תעשה חיפוש אם אתה לא מכיר את הכלי).
בטירונות אתה לומד על מיקוש, באימון המתקדם אולי תוכל לפוצץ שדה מוקשים.
ישן 21-10-2010, 23:08

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "ואווו! תודה אחי עכשיו אני..."

בטירונות אתה תוכשר כמו כל טירוני הנדסה "הרגילים"- אתה תפוצץ דברים, תירה, תעשה תרגילים, תלמד על מוקשים, ולמעשה לא תהיה לך שום נגיעה לצמ"ה עד הקורס.
אם תצא לקורס אחרי הטירונות אז בעצם אתה מפסיק להתעסק עם כל הידע ההנדסי שצברת וכל יעודך בצבא יהיה לדעת להפעיל את ה- D-9, ובעצם אתה יוצא מהמסלול, בלי אימון מתקדם, בלי קו.
אם תשאר כל המסלול תלמד את כל המקצוע ההנדסי חבלה, מיקוש, פומו"ת התגברות על מכשולים וכו... כל הידע הזה הוא לפי דעתי מעניין אבל לצמ"ה אין לזה קשר (אולי תבין יותר טוב תרגולות הנדסיות כשתשתתף בהם עם ה- D-9 אבל לא יותר מזה). בקורס צמ"ה ילמדו אותך הכול על התפקיד שלך בתור מפעיל דחפור וגם הידע שלך ימשיך לגדול באימון ובתוך הפלוגה עצמה יש מ"כים, קצינים ונגדים שישלימו לך כל פער בידע שלך.

ובקשר לאצבעות, הייתי 4 וחצי שנים בהנדסה+ מלחמת לבנון+ עופרת יצוקה= 20 אצבעות שלמות.
הדבר הכי מסוכן לאצבעות שלך שנמצא בכל הצבא ולא רק בהנדסה היא המיטה הצרפתית... שאל אנשים שנמצאים בצבא על הגיליוטינה הזאת
ישן 22-10-2010, 09:17

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "אחי! תודה ענקית! אני פשוט..."

מפעיל צמ"ה זה קרבי.

אחרי הקורס צמ"ה, כמו שכתבתי, משבצים את החיילים לפלוגות השונות, ובעצם אחרי הקורס אתה מגיע לפלוגה מבצעית.
אני הייתי מ"מ בצמ"ה ולא מפעיל, עשיתי מסלול רגיל בהנדסה, עברתי קורס מ"כים, קורס קצינים ובמסגרת התפקיד שלי הייתי גם מ"מ בצמ"ה (המ"מ והמ"כים מפקדים על המחלקה ונמצאים בתוך הכלים אבל מי שמפעיל הם אך ורק המפעילים).

בקשר לכבוד, זה תלוי, לצמ"ה יצא שם בצבא (ולפעמים בצדק) של חורנים וגנבים ולכן מי שלא ראה ולא עשה פעילות עם צמ"ה יכול להיות שיזלזל, אבל אני יכול להבטיח לך שכל מי שעשה פעילות עם צמ"ה וראה את החשיבות של הדחפור בשדה הקרב מעריך רבות את המפעילים ואת הכלי. יש לי מלא סיפורים מעופרת יצוקה שהיינו נכנסים לשינה בתוך בתים שחיילי גבעתי תפסו והתקבלנו בהערכה ובכבוד. ומנקודת מבט של קצין אני יכול להגיד לך שגם בדרגים הגבוהים (מג"דים, מח"טים, מפקדי אוגדות ואפילו יותר גבוה) יודעים את החשיבות שלך. לפני הכניסה לעופרת יצוקה היה ויכוח בין כל המפקדים למי יהיה יותר כלי צמ"ה במבצע.
אבל למי אכפת מה אחרים חושבים עליך, נכון שזה נעים וכיף לשמוע שמעריכים אותך, אבל תעשה את התפקיד שלך בצורה הכי טובה, תעשה שירות משמעותי ואז גם יהיה לך כבוד לעצמך (מה שהכי חשוב) וגם המחמאות של האחרים יגיעו לבד.

וכן, היה לי מאוד מהנה בשירות שלי (לאמא שלי קצת פחות...)
ישן 22-10-2010, 15:10

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ליאב לוי שמתחילה ב "תודה רבה אחי באמת שעכשיו אני..."

הטיפ הכי חשוב שיש לי להביא לך הוא ללמוד על המקום שאתה הולך לשרת בו, תנסה לצמצם את כל הנושא של החוסר וודאות, ברגע שאתה יודע כמה שיותר פרטים אתה לא תופתע, תכיר יותר טוב את המערכת, לא תכנס לשוק ויהיה לך הרבה יותר בטירונות, בצמ"ה ובכלל בצבא.

יש פה פורום מצוין שעזר לי המון לפני הגיוס שלי, תעשה חיפוש על נושאים שמעניינים אותך, תשאל שאלות בפורום או אנשים שנמצאים כבר בצבא, ופחות או יותר זהו, השאר תלוי בך...
אישית, אני לא יודע עוד כמה אני אוכל לעזור לך, עוד 3 שבועות אני טס לתקופה ארוכה לחו"ל אז אני לא אהיה זמין, אבל יש פה מספיק אנשים שיוכלו לעזור לך..
בגדול, הצבא מספק הכול אבל אם אתה רוצה דברים איכותיים עדיף לקנות (הכוונה לגרביים, תחתונים, גופיות! מעבר לזה הצבא מביא הכול).

ובקשר לשאלה של צמ"ה, כמו שאתה רואה רוב הזמן אין מלחמה או מבצע גדול אבל תמיד יש משימות- חישופים, פתיחת צירים, כוננויות שונות, עבודות הנדסיות, עבודות בפלוגה וכו... אין כמעט רגעים שאין בכלל מה לעשות. כמו שאומרים בצבא: "גם אם אין מה לעשות, ימצאו לך משהו כבר..."
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר