לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-10-2010, 18:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
גדעון סער: פיטורי המדען הראשי מוצדקים

שר החינוך הגן על פיטוריו של מדען משרדו בעקבות דבריו למעריב. "תפקידים בכירים אינם בימה לדעות המנוגדות למדיניות המשרד"

שר החינוך, גדעון סער, לא התרגש מתגובתו של ח"כ חיים אמסלם (ש"ס), והבהיר כי הוא עומד בלב שלם מאחורי פיטוריו של המדען הראשי במשרדו, ד"ר גבי אביטל, בעקבות הדברים השנויים במחלוקת שאמר בראיון למוספשבת של מעריב, אשר שללו את ההתחממות הגלובלית ואת תורת האבולוציה. "אינני מוכן ולא אהיה מוכן שבעל תפקיד בכיר במשרדי ישתמש בתפקידו כפלטפורמה להבעת דעות אישיות שאינן עולות בקנה אחד עם מדיניות המשרד", הבהיר סער. "תפקידים אלה גם אינם אמורים לשמש פלטפורמה למירוץ פוליטי לכנסת או לכל תפקיד נבחר אחר".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=3&tmp=2413

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2010, 18:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא, זה אמור להיות בעצם ככה:
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "זה בעצם אמור להיות לוגית..."

במשרד החינוך הועסקו ומועסקים אנשים שמדברים שטויות גדולות
מאביטל בתפקידים רגישים משל אביטל, ולאיש לא אכפת שיש להם השפעה על תוכן הלימודים (חלקם אפילו תומכים בכך...).

כאשר הצליחו לדחוף סיפורי בדים לתוך חומר הלימוד ההסטורי,
בתקופת הקומיסרית שולמית עמיחי, לא ראינו הסתערות למען
הגנה על החשיבות שבהגנה על תוכן הלימוד המדוייק.

מסתבר שבקרב "נוטרי הדאגה לשלום תכניות הלימוד" עניין
הדיוק בחומר הלימוד, יותר קשור לזהות המעביר - ולא לחומר
הלימוד עצמו...

אם לגבי אביטל היו קוראים ג'יבריל אל-באטאוויל, האדמה הייתה
רועדת לו העזו לפטרו על אותם דברים בדיוק...
סביר להניח שיותר ממחצית הצווחנים שתבעו את פיטורי אביטל,
היו מקפצים נגד הפעולה הגזענית של שר החינוך...
ישן 14-10-2010, 19:05
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, זה אמור להיות בעצם ככה:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
במשרד החינוך הועסקו ומועסקים אנשים שמדברים שטויות גדולות
מאביטל בתפקידים רגישים משל אביטל, ולאיש לא אכפת שיש להם השפעה על תוכן הלימודים (חלקם אפילו תומכים בכך...).
.

אני לא זוכר שמישהו צעק על רדיפה פוליטית שכנכנסו באלה שהביאו לנו את אסון הבדידים ואת מארת השפה כמכלול...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
כאשר הצליחו לדחוף סיפורי בדים לתוך חומר הלימוד ההסטורי,
בתקופת הקומיסרית שולמית עמיחי, לא ראינו הסתערות למען
הגנה על החשיבות שבהגנה על תוכן הלימוד המדוייק.
.

ודוק - שולמית אלוני, השרה בעצמה, הועברה מתפקידה אחרי שעיצבנה יותר מידי אנשים.
וכל שר חינוך מקדם ספרי לימוד שתואמים את השקפתו הפוליטית - בשביל זה הם קיבלו את הג'וב הזה. מישהו זוכר למשל את המקצוע החביב "מולדת" בו למדו על העליות השונות, ואיך פתאום הוא נעלם ובספרי הספרות הופיעו גיבורים ערבים עם שפם?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מסתבר שבקרב "נוטרי הדאגה לשלום תכניות הלימוד" עניין
הדיוק בחומר הלימוד, יותר קשור לזהות המעביר - ולא לחומר
הלימוד עצמו...
.

ואם היינו רואים שכל הזמן מעיפים רק חובשי כיפה זה אולי היה גם נכון. בינתיים גם ראינו שדווקא ספר היסטוריה פרו-פלסטיני די זיפתי נדחה על ידי משרד החינוך, ושרוצים לשנות ספר אזרחות בגלל שמאלנותו הרבה (וכי המבקר שלו עובד במקרה ב"גשר" שכתבו ספר לימוד מתחרה). איך זה שהימין תמיד מאמץ את הגישה הפלסטינית "הכה ובכה" ותמיד מרגיש נרדף גם כשהוא רודף?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אם לגבי אביטל היו קוראים ג'יבריל אל-באטאוויל, האדמה הייתה
רועדת לו העזו לפטרו על אותם דברים בדיוק...
.

ממש לא, ולו בגלל שכדי להתקדם במערכת החינוך (לנהל בית ספר למשל) אנשי חינוך ערבים צריכים לקבל אישורים מהשב"כ, אבל בלי קשר, לא מזמן התעצבנו על הפרק (הדי מסריח) שכתב איזה ליצן מעדאלה בספר האזרחות הישן, ומן הסתם היו קצת גניחות (כמו בנושא הבריאתן הראשי) אבל משרד החינוך גם כאן נראה מקדם את האג'נדה שבשמה נבחר השר שלו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
סביר להניח שיותר ממחצית הצווחנים שתבעו את פיטורי אביטל,
היו מקפצים נגד הפעולה הגזענית של שר החינוך...

מן הסתם כל מי שנגעו לו במקורבים או במי שחושבים כמוהו היה צווח. אבל בינתיים נראה ש"תולדות הציונות לפי החבר של עזמי" בדרך החוצה, ושגם המדען הראשי בחוץ. לא נורא. כל אחד מהם יקושש הון פוליטי נאה מהדחתו, בין היתר בהצגתה כ"רדיפה" (כמו המרצה ההוא שלא קיבל קביעות ביחד עם עוד 14 אחרים שלא קיבלו, רק שהוא אפילו לא פירסם כלום שזה קריטריון בסיסי) ונוכל לראותו מושך משכורת מאחד האירגונים שמקבלים כסף מדודים עשירים בחוצלארץ שחושבים כמוהו.

ישן 14-10-2010, 18:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עם יד על הלב, נכון שהחסרת פעימה כשראית את המלים "חובש כיפה"?...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ואולי זה שהוא אמר שהוא מתאמץ..."

המקרה שלך אכן פשוט מאוד: גם לולא היה פוצה פה, היית קורא
לפטרו. הוא עם כיפה סרוגה, ובטח מכיר מישהו שעשה הסדר (אולי
אפילו היה בהסדר בעצמו - עילה מוצדקת לכיתת יורים, בלקסיקון
שלך...).
העניין הוא שדת ההתחממות הגלובאלית, שמובלת ע"י כמה
עיתונאים בארץ, שהתלהבו מעמיתיהם בחו"ל וחיקו אותם, היא
שהובילה לפרסום הבולט לגביו לפני מס' חודשים, פרסום שהוא
שהחל את כדור השלג הנוכחי. הבריאתנות זה תירוץ שנוסף אח"כ.

האיש עוסק בכפירה בדת החדשה כבר שנים, וכתב נגדה טורים
בעייתיים (לא, הוא לא ציטט פסוקים, אלא הביא מאמרים
ונימוקים שסתרו את האמונה הקדושה, שכהני איסט אנגליה ניסו
לשכנענו לקבל...) - ועל כן אחת דינו לפיטורין...

סער אינו שמאלני, והעובדה שזיהית טענה כאילו הוא שמאלני,
מלמדת רבות. אני טענתי שהוא מחניף לגורמי שמאל, בתקווה
שכאשר ירוץ לראשות הליכוד, יזכה לגיבוי חיצוני מצידם, בתור
"הליכודניק השפוי" (תואר שמקנה אינספור כותרות חיוביות עבורו
ואינספור כתבות שליליות על יריבו, מי שלא יהיה).
ישן 14-10-2010, 16:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אז כל הכופרים בדת ההתחממות הגלובאלית, עושים כך כי יש בביתם מזגן?...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "מה בדיוק תפקידו של המדען הראשי של משרד החינוך?"

אין לי מושג לגבי ההכשרה המדעית שלך, אבל יש לי מושג כזה לגבי ההכשרה המדעית של גדעון סער,
ואני יכול לקבוע בשקט שהכשרתו נופלת מזו של אביטל...

אביטל פוטר בגלל שאנ"ש הזדעזעו מהרעיון של ימני עם כיפה (ועוד מהמוצא הלא-נכון) בתפקיד לא
סקטוריאלי בתוך משרד החינוך. הם הורגלו לכך שדתיי מחמד במשרד החינוך צריכים לשבת במנהלה
של הממלכתי-דתי או במינהל החינוך העצמאי - והנה בא לו האביטל הזה, מעז להיות ימני עם כיפה, ועוד
להטיל ספק בתורה הקדושה של ההתחממות הגלובאלית, שאנחנו יודעים שהיא מדע מוצק כי ככה אמרו
לנו "אנשים שמבינים"...

ובכן, האדם כגורם להתחממות הגלובאלית זו ממש לא עובדה מדעית חד-משמעית. יש עליה ויכוח בין גדולי
המדענים בעולם - ויכוח שכלל מהלך מכוון של סילוף מידע מדעי בכדי לחזק קביעה שהאדם אכן גורם
להתחממות גלובאלית.

בקיצור, הואלא פוטר בגלל ש"רצה ללמד בריאתנות בשיעורי מדע", אלא בגלל שהוא דתי-ימני שכופר בתורת
הקודש של ההתחממות הגלובאלית. הוא שעיר לעזאזל במשחק הגדול של סער בדרכו להתמודדות על
הליכוד, תוך ניסיון לא לאבד את תמיכת השמאל...
ישן 14-10-2010, 17:22
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז כל הכופרים בדת ההתחממות הגלובאלית, עושים כך כי יש בביתם מזגן?..."

ראשית - אין לי כל הכשרה מדעית וכל מה שאני יודע על תורת האבולוציה נשענת כמו כולם על מה שלימדו אותנו אנשים חכמים, שלא כפרו וכהוא זה במחקרים מדעיים, כשם שלא קבעו באופן נחרץ שבריאת העולם החלה בדיוק לפני
ה'תשע"א שנים.
אילו נכונה הנחתו של אותו יהודי שאכן בריאתנות היא התורה שאותה יש ללמד במקום תורת האבולוציה, כיצד ייתכן שבאותה מדינה שהוא חי יש שרידים מהתקופה הניאוליטית, שעל פי הוכחות אז החלו להתפתח התרבויות במזרח התיכון.
בראייה שלי, לימודי בריאתנות משמעותן החלת תכני לימודי קודש שעליהם נלחמים כיום באותן מוסדות שמסרבות לקבל את לימודי הליבה.
אינני נכנס לשיקוליו של סער, אבל הדרך להפוך את לימודי הבריאתנות ללימודי הליבה והחובה כמוהן כהפיכת מערכת הלימוד שלנו למערכת הלכה.
גם הרמב"ם היה מתהפך בקברו לו ידע מה אנשים כאלה (שאתה מכנה חובשי כיפה) מעוללים לדת ולמדינה.
אגב, משרד החינוך בזמני ובמוסדות התורניים בה התחנכתי היו מאוישים בחובשי כיפה ולא היה שום קונפליקט, כפי שאנשי ש"ס זורעים בכל מקום שרק אפשר.
ישן 14-10-2010, 17:47

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "ראשית - אין לי כל הכשרה מדעית..."

ואם כבר לא ללמד רק מודל אחד, למה לא לאפשר לימודי מיתולוגיה יוונית בשיעורי תנ"ך?

הרי המיתולוגיה היוונית אמינה באותה מידה (אפילו אפלטון רומז שלפעמים צריך להמציא שקרים יפים כדי לחנך אנשים), היא הרבה יותר מעניינת ומלאה באקשן (תחשוב על הקטעים המגניבים של ספר שמואל ומלכים, עכשיו תוריד מהם את הרשימות הקטלוגיות היבשות, תוסיף אפקטים של תלת מימד ותכפיל אותם פי עשר), יש בה הרבה יותר כוסיות, ומבחינת רקורד היסטורי היא גם מחנכת אנשים להיות תרבותיים יותר ופטריוטיים יותר (אם רוצים כבר לחזק את הציונות במערכת החינוך וכו').

ישן 14-10-2010, 17:41

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז כל הכופרים בדת ההתחממות הגלובאלית, עושים כך כי יש בביתם מזגן?..."

למעשה, הסיבה היחידה שהוא מונה לתפקידו הייתה כי הוא עסקן ליכוד. זה לגיטימי לחלוטין כמובן ששר מהליכוד ימנה עסקן של מפלגתו בכדי שיקדם את המדיניות בה הוא והמפלגה שלו דוגלים (כל עוד הנ"ל עומד בתנאי סף מקצועיים כלשהם) וזה גם לגיטימי לגמרי שהשר יבעט את המינוי הפוליטי שלו אם הוא מגלה שהנ"ל לא ממש מקדם אותו ואת עמדותיו ואף מערער את מעמדו של השר בתוך המשרד.

ימנים חובשי כיפה כיהנו בתפקידים מקצועיים שונים, גם בכירים, במשרד החינוך בערך מאז קץ ההגמוניה של מפא"י (דוגמא שעולה לי לראש - קרוב משפחה של בכיר-עבר במועצת יש"ע). חלקם גם כיהנו תחת ממשלות שונות מעמדותיהם, ולפעמים גם התעמתו עם השר הממונה עליהם ולפעמים זכו לשבחים. לפחות במקרה אחד, השרה היא זו שנבעטה ממשרדה בגלל שיקולים פוליטיים (לא מתוך המשרד דווקא).

והרי העובדות:

ראשית, גבי אביטל, מלבד היותו פעיל ליכוד שאף התמודד בחוסר הצלחה לכנסת, הוא מהנדס בהכשרתו. על כישוריו כמהנדס ותרומתו למערכת הביטחון אין עוררין, ויתכן כי בהרכב קואליציוני אחר הוא היה משתלב מצויין במשרד הביטחון, התשתיות או כל משרד אחר. אלא מאי, שהוא יותר "טכנוקרט" (לא שם גנאי, הגדרה לאדם בעל תפקיד טכני ומעשי) מאשר מדען. אין לו הרבה קשר למחקר חינוכי, ולפחות לפי הגוגל סכולר, ותקנו אותי אם טעיתי בחיפוש, הוא לא פרסם פרסומים מדעיים (כנראה שהיה עסוק בדברים אחרים, יש מי שיגידו חשובים ודחופים יותר).

שנית, קריאת התגר שלו על תיאוריית ההתחממות הגלובלית הסתכמה ב"אלוהים הבטיח לנוח שהוא לא ישמיד את העולם". גישה דתית דומה אפשר למצוא גם בתמיכה בבריאתנות, שהיא לא תיאוריה מדעית ולא תהיה מעולם תיאוריה מדעית, ואפילו לא מסוגלת להסכים מיהו הבורא שעומד מאחוריה (האם זה ההוא ששרפו לו פעמיים את הבית או ההוא שמיסמרו לו את הבן לקרש?). הבריאתנות, למעשה, היא יצירה אוונגליסטית, ואם חובש הכיפה הנכבד מאמין בה, מדוע הוא אינו מקבל את משיחיות הצלוב? הרי אם הבריאתנים שיקרו וטעו בסיפא הזו, מה זה אומר על שאר המתודולוגיה שלהם?

שלישית, הקהילה המדעית לא ממש טולרנטית כלפי שקרני הבריאתנות גם כשאינם חובשי כיפה. כך למשל הרצאתו של איש דת מוסלמי שהתכוון לדבר על האחווה והשלום שבין כל מאמיני שלשת הדתות המונותאיסטיות, בוטלה בזריזות על ידי האוניברסיטה העברית לאחר שהתברר שהנ"ל מתכוון בעיקר להפיץ שקרים בריאתניים.

ומה לעשות שעם אמונות תפלות אי אפשר להיות מנומסים. אי אפשר לאמץ פוסטמודרניזם שטוען שהכל שקר ולכן עדיף לבחור בשקר הכי יפה ולקדם כזבים משונים כגון בריאתנות, תורות גזע או את ההנחה שבעקבות מימוש זכות השיבה וסילוקה של הישות הציונית תצוץ פתאום איזו אטלנטיס פלסטינית שכל כולה דמוקרטיה וליברליזם.

ושימו לב - מינויים פוליטיים מפוטרים כל הזמן ומתמנים כל הזמן. רק במקרה הזה שמענו צווחות והאשמות. מעניין למה.

ישן 14-10-2010, 18:07

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "חלק מהדברים שלך נכונים ובעל כורחי אני מסכים איתם ,יחד עם זאת!"

הבריאתנות היא נסיון להציב חלופה דתית למודל מדעי, שמזוהה עם התפיסות היותר "קראיות" (אם נשתמש במושג מעולם התוכן היהודי) של הנצרות הפרוטסטנטית.

ביהדות מן הסתם תמצא כל מיני גישות - החל מהתפיסה שהאל ברא את הטבע וחוקיו (נוסח "הכל צפוי והרשות נתונה"), דרך ההנחה שהתנ"ך לא נועד לשמש ספר תזונה (ע"ע כשרות שמוצדקת ב"למה? ככה!") או ספר מדע אלא להראות לך כיצד מי שרוצה להגדיר את עצמו כיהודי דתי צריך לחיות, וכלה בזרמים מטרידים של מיסטיקת-דם, פולחני שדים וקוסמולוגיה מאגית (למשל, בשנת ברכת החמה לא מזמן היה קשה לפספס שיש יהודים שמאמינים במודל הגיאוצנטרי ושהמודל ההליוצנטרי הוא "בסה"כ תיאוריה שלא הוכחה מדעית").

ישן 14-10-2010, 20:19

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדיוק, רק במקרה הזה היו צווחות. עימיחי ושות' לא עוררו צווחות כי הם מקצועיים, נכון?..."

דע עקא, שהמדען הראשי הוא גם זה שמחלק מענקי מחקר (לא רעים, אני מכיר מישהו שהקריץ משם 250 אלף ש"ח לתקציב המחקר שלו יחד עם עוד שני חבר'ה).

והטענה שלך פשוט צריכה להיקרא הפוך - הסיבה היחידה שהפיטורין שלו מעוררים רעש, זה כי הוא מהאנ"ש של מישהו אחר. עובדה שמינויים פוליטיים מתחלפים כל הזמן (גם כשהם לא מביכים את השר שלהם) ושמצד שני תראה אנשים שמשרתים ממשלות שונות בתכלית בזו אחר זו.

לא נורא. הכה ובכה, אולי המאואיסטים הצעירים יארגנו איזו מהומה.

ישן 14-10-2010, 20:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שוב בלבול. המאואיסטים הצעירים, כמו כל הבולשביקים - באים מהמחנה שלך...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "דע עקא, שהמדען הראשי הוא גם..."

אני שמח לגלות שאתה שייך לאחוז הבודד ששמע על המדען הראשי
של משרד החינוך (ושמח עוד יותר לגלות שסיפקת מניע נוסף
לפיטוריו - כנראה לא חילק מענק לאיזה אנ"שון קטן, הא?...), אבל
העובדה היא שיכולתו להשפיע על תכנית הלימודים (למשל בתחום
לימודי המדעים...) היא אפסית בהשוואה לזו של מנכ"לית-שתי-הקדנציות,
שלא פוטרה באמצע כהונתה בידי השר, שלשיטתך ביצע מינוי פוליטי...

בכלל, מוזר שאתה טוען שהוא מונה בגלל כוחו הפוליטי במפלגה,
ואז פוטר בידי אותו איש עצמו - הפעם ממניעים מקצועיים.
מסתבר שרק להעסיק אותו זה ממניעים פוליטיים, אבל לפטרו זו
כמעט מצווה דתית. בעצם, למה כמעט?...
ישן 14-10-2010, 21:33

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שוב בלבול. המאואיסטים הצעירים, כמו כל הבולשביקים - באים מהמחנה שלך..."

אני מציין שהמדען הראשי יכול לחלק תקציבי מחקר ואינו כל כך שולי, ואתה ישר בונה מזה תיאוריית קונספירציה.

ושוב, לאט הפעם.

המדען הראשי הביע דעות שמתנגדות למדע. הוא ביזה את השר שמינה אותו בעיני אנשי המדע שמשרדו בין היתר אחראי עליהם. משום מה, גם הרעש בכנסת עוסק דווקא בתמיכתו של אביטל בבריאתנות (והוא זוכה לתמיכה של דתיים כי הוא בריאתן, לא כי הוא דתי-לייט או ימני).

הגיוני לגמרי ששר החינוך ירצה להיפטר מהפדיחה הזו. מינוי פוליטי הופך לפיטורים פוליטיים.

ובשורה התחתונה, שוב, לאט הפעם.

הדגש שניתן הן במה שאפשר לראות בכנסת והן בתקשורת הוא לא לכך שהמדען הראשי לא ממש תרם למדע ע"י פירסומים, לא בזה שהוא לא מגיע מתחום החינוך, לא בזה שהוא ימני (אחרת אנשי ימין היו מפוטרים ממשרד החינוך בהמוניהם, כולל כאלה שיושבים שם מאז ימי המר) ובקושי בגלל שהוא דתי - הקשר היחיד של הדתיות שלו לפיטוריו הוא שבתור אחראי לתחום המדע במשרד הוא בחר לצדד בתיאוריה אנטי-מדעית שמנסה להציב חלופה דתית לאבולוציה. יש מי שמגן על הבריאתן הראשי כי הוא בריאתן בעצמו, יש מי שמתבייש וטוען שזו "רדיפה דתית" ויש מי שלא מסוגל אפילו לשכנע את עצמו בשקר הבריאתני אבל תומך אוטומטית בכל מי שמזדהה כאיש ימין שמרני מאנ"ש, ולכן ידבר על רדיפה פוליטית.
לא נורא, תעשה שוב קאט ופייסט לכותרת הלא מנומקת ולא מבוססת שלך מקודם. אולי תשכנע את עצמך עוד קצת.

ישן 14-10-2010, 22:30

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני מציין שהמדען הראשי יכול..."

סדר היום בבתי הספר אינו מוכתב על ידי השר עצמו. לדעתי השר גם לא קובע את ה"מה" וגם לא את ה"איך" ילמדו, אלא הוא אחראי על הגישה הממלכתית בתפיסת החינוך בארץ ישראל.
שאלת האבולוציה, הבריאתנות והכלאת מערכת החינוך הממלכתית בתפיסת עולם הלכתית העלולה לשלול ערכים חינוכיים שעליהם נלחמת מערכת החינוך כיום ובצדק, מעוררת את השאלה, לאן פניה של החברה הישראלית בכלל ושאלת הדת בפרט.
כאשר אדם הנושא את התואר "המדען" של מערכת החינוך שאינני מבין בדיוק למה מתייחס התואר, האם זה "האידיאולוג",האם זה אחד האחראי על תכנים מדעיים שיכשירו את התלמידים בעתיד?
או שהוא שלוחם של אלא שרוצים לכופף בכוח את הזרוע של מערכת החינוך ולשנותה בהתאם להלכה בלבד ומצד שני לבטל לחלוטין את כל התפיסה המדעית שהוכחה.
אל פי תפיסת הבריאתנות אין ערך לכל מה שהמדע והתגליות ההיסטוריות מוכיחים ובצורה כזאת אפשר בעצם לומר לכל תלמיד בישראל, למה לבזבז את הזמן כאשר ממילא אין ערך למדע.
הגרוע עוד יותר הוא, שאם מחר מר אביטל יעזוב את המערכת וכמוהו השר הממונה, את הנזק שהם גרמו אי אפשר יהיה לתקן ושוב יקום דור של נבערים מדעת (והפסימיסטים כבר קבעו כי את הדור הזה הפסדנו אחרי שטמטמו אותו ופמפמו לו כל קדנציה של שר והשגעונות של משרדו).
איני יודע מה היו שיקוליו של סער, אבל אם השאלה היא באמת בריאתנות לעומת אבולוציה ומדע טהור - אזי אסור לאנשים כמו אביטל לדרוך במשרד החינוך.
ישן 15-10-2010, 08:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ניסוח-מחדש לא מבטל את הסתירות שהיו קודם...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אני מציין שהמדען הראשי יכול..."

לפי שיטתך, האיש מונה בגלל עוצמה פוליטית שהחזיק. לטעון
שבתוך שנה אין לעוצמה זו כל ערך יותר, זה אפילו לא בדיחה...

אביטל לא זוכה לתמיכה כי הוא בריאתן - בדיוק כשם שלא פוטר כי
הוא בריאתן. הוא פוטר בדיוק מהסיבות שגרמו לך לתמוך
בפיטוריו - הוא מ"ההם". לו אמר את אותם דברים, אבל היה מקפיד
להשמיץ את ההבסדר 4 פעמים ביום, ולקנח בהעלבה ל"אם תרצו",
היית בונה מזבחות לכבודו - משום שיותר ממה שמתנגדי פיטוריו
הם דתיים (אני חילוני לגמרי ולחלוטין לא בריאתן...), הרי שתומכי פיטוריו הם כולם דתיים אדוקים (שלומיסטים ומאמיני דת
ההתחממות הגלובאלית...).

אנשים גרועים ממנו, שהייתה להם השפעה גדולה משלו
(מנכ"לים, למשל...) כיהנו במשרד החינוך - והם אשכרה הכניסו
שינויים בתכנית הלימודים ברוח אמונתם הדתית, ולא נראה היה
שאתה וחבריך מתרגשים - וזה נבע אך ורק מכך שהאמונה זהה.
ישן 15-10-2010, 13:07

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ניסוח-מחדש לא מבטל את הסתירות שהיו קודם..."

ושוב, לאט, מבוא להבנת הנקרא.

ציינתי כי אביטל מונה לתפקידו בגלל קירבה פוליטית וקשרים פוליטיים. עברתי שוב על מה שכתבתי, ואני לא מוצא שם "עוצמה פוליטית". אם תשאל אותי, אני חושד שמישהו סידר לו "פרס ניחומים" אבל מכיוון שאני לא אתה, אני לא אבנה על זה תיאוריית קונספירציה כי על זה באמת אין לי שום מידע.

כששר החינוך גילה ש"האיש שלו" גורם לו מבוכה בדעותיו הבריאתניות, הוא פוטר. אגב - אני מנחש שהמחליף שלו יהיה גם מישהו שמזוהה פוליטית עם השר או מקורביו, כמו שזה בדרך כלל ובשיטה הפוליטית שלנו זה גם בסדר גמור שזה ככה.

למה אני תומך בפיטוריו של אביטל? כי הוא בריאתן. כי בריאתנות היא שקר נוצרי מטופש ומסולף, בדיוק כמו שהאמונה שהשמש מסתובבת מסביב לכדור הארץ (שמסתבר, יותר נפוצה בחוגים מסויימים ממה שנעים להודות) היא שקר מטופש ולא "תיאוריה לגיטימית שצריך ללמד במקביל".

יש לך הוכחות שבריאתן מוצהר (אני מניח שלא חסרים כאלה בארון, בדיוק כמו שלא חסרים תומכי המודל הגיאוצנטרי שהבליחו לרגע בהקשר לברכת החמה באפריל 2009) לא פוטר למרות דעותיו רק בגלל היותו מאנ"ש? לא. כל מה שיש לנו זה מקרה של בריאתן מוצהר שנשאר בתפקידו במשך חודשים, רק בגלל שהוא מאנ"ש הימין, ולבסוף פוטר כי השר שלו החליט שהמבוכה הפוליטית שהלז גורם לו גדולה מהתועלת.

ומנכ"ל משרד החינוך באמת מעצב את מדיניות המשרד שלו, כמו כל מנכ"ל אחר במשרד אחר. מנכ"לים שונים מונו על ידי השרים שלהם כדי לממש את מדיניותם (או נשארו מהקדנציה של השר הקודם כי הסתדרו עם הנוכחי), ובדיקה השוואתית קצרה תגלה שהם עשו את העבודה שלשמה הביאו אותם - בתקופה של שרי חינוך ימניים יכלת למצוא את שיעור "מולדת", בתקופה של שרי חינוך שמאלניים יכלת למצוא שירים וסיפורים של ערבים מתורגמים לעברית, ובתקופתם של אלו ואלו יכלת למצוא את הבדידים שנשארו מכוח האינרציה.

אבל זה בסדר, תגיד עוד פעם שהימין תמיד תמיד נרדף. בשורה התחתונה, המדען הראשי הביע עמדה ברורה של התנגדות למדע ותמיכה בתיאוריה אנטי-מדעית, וכמי שאחראי על אנשי מדע איבד את אמונם ולא יכל להמשיך יותר בתפקידו. אם התקדים של המוסלמי השלומיסט חובב הבריאתנות שגורש מהאוני' העברית מעיד על משהו, כנראה שגם "דעות נכונות פוליטית" לא היו מצילות אותו.

ושוב, הסברתי לאט. יתכן שזה מעבר ליכולתי לגרום למציאות לחדור את מסך ההטייה הימנית שלך, אבל נראה לי שהיה שווה להשתדל בשביל הקוראים האחרים. בנושאי תסביך רדיפה אני לא באמת יודע לטפל אז אני גם לא מנסה.

ישן 15-10-2010, 13:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה בסדר, גם אם תשכתב את דבריך 300 פעם, הם יישארו זהים...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ושוב, לאט, מבוא להבנת הנקרא. ..."

לא יודע מה מספרים לך - אבל עוצמה פוליטית היא נגזרת של
קשרים פוליטיים. אם כתבת שקשרים פוליטיים הביאו למינויו, אז
אפילו אתה אמור להבין שבעצם כתבת שיש לו עוצמה פוליטית.
אתה מבין, משחקי הסמנטיקה האלה יכולים לעבוד באיזה כנס
להכרזת ג'האד קדוש נוסף על ישיבות ההסדר, אבל כאן מתעסקים
בעובדות פשוטות של מה כתבת...
החשדות שלך לגבי פרסי ניחומים הם חמודים - אבל לא ממש
משקפים את מה שכתבת בשלוש הודעות הקודמות: קשרים
פוליטיים הם משהו שהמינוי שנגזר מהם, הוא לא פרס ניחומים,
אלא סתם פרס (למשל, כשסופר דגול מעניק פרס ממלכתי לסופר
דגול אחר, שהוא במקרה חברו הטוב, על יצירתו הסוחפת
האחרונה כנגד הכיבוש...).
למה אתה תומך בפיטוריו של אביטל? כי יש לו כיפה סרוגה ואתה
שונא בעלי כיפות סרוגות. ייתכן וגם שירת בהסדר - ובטוח שהוא
מכיר אחרים שעשו כן, ואותם אתה מ-מ-ש שונא...
ההשוואה בין כל מנכ:ל משרד חינוך שהיה לפני ואחרי שלומית עמיחי, לבין שלומית עמיחי - מקבילה להשוואה בין שליט סובייטי
שהיה לפני ואחרי סטאלין: נכון, כולם היו קומוניסטים ומפלגתיים - אבל רק סטאלין היה סטאלין...

אני שב ומציין שלו אביטל היה מסיר כיפה וקורא לביטול ההסדר,
היית מהלל אותו בהתלהבות - ובטוח שלא היית טורח להסביר
לאט, מהר או באמצע, את הרעיונות המופרכים כאילו הבריאתנות
קשורה לפיטורים (ולא האידיאולוגיה והכפריה בעיקרי דת
ההתחממות הגלובאלית, שמשום-מה לא נגעת בה בכל הסברים
האיטיים...).

מהלך הפיטורים היה ציניות פשוטה: סער פיטר את מי שידע
שהעיתונות תקפה וניגחה במשך חודשים, הרבה לפני שמישהו
ידע בכלל מה דעתו על הבריאתנות...
סער הוא פוליטיקאי ונקט במהלך פוליטי. "הקהילה המדעית"
הדמיונית שלך מתעניינת באביטל בערך כמו שאתה מתעניין
בצבע עיניו של הכורה ה26 במכרה הצ'יליאני, והיא ממש לא
פקטור בהחלטה של סער.

סער רוצה להיות ראש ליכוד, ומעוניין לעשות כן עם מקסימום רוח
גבית מהתקשורת, שכידוע, אינה מחסידי הליכוד. זריקת אביטל
לכלבים היא מחיר פעוט מבחינתו.

בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר
ישן 15-10-2010, 14:32

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מה זה יפה ומאוזנת: "צווחנים", הגדרת האמונה בבריאה כחיקוי לנצרות, וכד'..."

למה אני טורח?

הבריאתנות היא אכן קישקוש נוצרי חסר בסיס. היא חסרת ערך מדעי לחלוטין.

ושוב בקצרה - הבריאתן הראשי מונה בגלל הזהות הפוליטית שלו, הביע עמדות בלתי-מקצועיות בעליל, ופוטר - בין היתר מהסיבה הפוליטית שהשר הממונה עליו החליט שעדיף להצטייר כמי שכופר בבריאה (אם "רוטר" הוא סמן להלכי הרוח בנושא, הרי שכרגע תמונתו של השר מופיעה עם הכותרת הזו ממש) מאשר להצטייר כמי שכופה על אנשי מדע אדם שמקדם התנגדות למדע.

ואיזה קטע. כבר כתבתי את זה ממש כאן, עם הסברים ממש ארוכים:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...933#post3854052

ישן 15-10-2010, 14:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תגיד, זה אי-פעם עבד לך (אחרי גיל 5)? האם מישהו אשכרה השתכנע בגלל שדקלמת 300 פעם?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "למה אני טורח? הבריאתנות היא..."

הבריאתנות היא "קשקוש נוצרי חסר ביסוס", כמו שחלוקת התנ"ך
לפרקים היא "קשקוש נוצרי חסר ביסוס" - והעובדה שיהודים קיבלו
את החלוקה לפרקים, לא הביאה להפיכתם לנוצרים, בדיוק כפי
שאם אביטל מסכים לתיאוריה נוצרית (שמבוססת על ספר שהוא
כל-כולו יהודי), לא הופך אותו למתנצר-בכוח, ומחייבו להכיר
באלוהות הצלוב. אתה, כאדם אדוק בדתו, אמור להבין את זה. אחרי
הכל, גם הדת שלכם יצאה מהיהדות ושותפה לה בהמון רעיונות...

אתה כתבת (אמנם לא בפוסט שאתה כ"כ גאה בו, שאתה מקפיד
לקשר אליו כמעט באותה כמות שאתה מסית נגד ישיבות
ההסדר...) שהוא מונה בגלל קשרים פוליטיים. את פיטוריו ייחסת
למניעים מקצועיים טהורים.
הדבר הזה אולי מצליח להתיישב אצלך בראש כהעדר סתירה,
אבל מצד שני - אתה גם מצליח להאמין שאם תחזור על אותה
הודעה חסרת-שחר, היא אשכרה תשכנע מישהו...

אז יאללה, תן לינק אחרון, שיבשר על נצחון השלומיסטים על
הכופרים בדת ההתחממות הגלובאלית ובדת השלומיזם, ושא
ברכה...
ישן 15-10-2010, 14:58

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תגיד, זה אי-פעם עבד לך (אחרי גיל 5)? האם מישהו אשכרה השתכנע בגלל שדקלמת 300 פעם?"

למעשה, אני אעשה קאט ופייסט לסיפא של הפסקא הראשונה שלי:

"וזה גם לגיטימי לגמרי שהשר יבעט את המינוי הפוליטי שלו אם הוא מגלה שהנ"ל לא ממש מקדם אותו ואת עמדותיו ואף מערער את מעמדו של השר בתוך המשרד."

ובקשר ללינקים החוזרים ונשנים - אני מקווה שהקוראים חדי העין שמו לב שניסיתי להריץ פארודיה על השיטה שלך של לחזור שוב ושוב על הטענה "פיטרו אותו כי הוא ימני ונגד הירוקים" מבלי לבסס אותה באמת. פיספסת את זה, אני מניח.

ואם הבריאתנות אפילו לא מסוגלת להסכים על זהותו של הבורא המחייב, אז מה נאמר ומה נגיד. בכל אופן, תיאוריה מדעית לגיטימית היא לא.

ישן 15-10-2010, 16:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה אכן סאטיריקן בחסד עליון. כה מושחזת הפארודיה שלך שנסתרת היא מעין...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "למעשה, אני אעשה קאט ופייסט..."

ונשאלת השאלה האם התירוץ הזה אי פעם עבד לך ("אני לא חוזר על עצמי, אלא בעצם מחקה אותך
בשנינות מדהימה"...), כששאלו אותך על הנטייה לדקלם...

הקביעה שאדם במינוי כלשהו יכול "לערער מעמדו של השר במשרד" מקבילה לטענה שפועל בקו הייצור של
במבה יכול לערער את מעמדו של דן פרופר באוסם. עצוב שדווקא על הפיסקה הזו בחרת לחזור...

קיוויתי שתנצל את ההזדמנות להסביר את הסתירה בין הקשרים הפוליטיים שאפשרו את המינוי, ומשום-מה
לא יכלו למנוע את הפיטורין - אבל חמקת מהנושא למרבה ההפתעה. טוב, נו, סאטיריקנים מעולים הם אמנים ואל
לנו לנסות להבין דרכיהם המחוכמות...
ישן 15-10-2010, 19:03

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה אכן סאטיריקן בחסד עליון. כה מושחזת הפארודיה שלך שנסתרת היא מעין..."

נכון שלא קראת את הסיפא של הפיסקה ההיא? כדאי לך.

וסאטירה היא לא תמיד מצחיקה. פשוט אחרי שהסברתי שוב ושוב אותו דבר וכל פעם יותר לאט, ונעניתי שוב ושוב במנטרות לא מבוססות, החלטתי שיהיה משעשע (אם כי לא בהכרח מצחיק) לנסות את אותה שיטה, רק בגרסא עצלנית יותר. האם מישהו שם לזה לב? מקווה שכן. כנראה שהייתי צריך לנסות את הטריק השני שחשבתי עליו- ולקשר לחזרות שלך על המאנטרה "הימין תמיד נרדף, זו אקסיומה שלא זקוקה לנימוק" תחת הכותרת "העתק והדבק".

ואני אנסה להסביר את זה בצורה הכי פשוטה. כנראה לא תבין, אבל אולי אחרים כן (אם מישהו עדיין טורח לקרוא את הדיון הזה שאתה מנסה לגרור בכוח מעיקרו שהוא פיטורי הבריאתן הראשי, להתקפות אישיות על כל מי שלא חושב כמוך).

שר החינוך, מעצם תפקידו, ממונה גם על אנשי מדע באקדמיה. מכיוון שהאקדמיה בארץ נתמכת בדרכים כאלו ואחרות על ידי משרד החינוך, זה יוצר מערכת יחסים מסויימת בין השר לאקדמיה. האקדמיה צריכה את השר, אבל מצד שני השר גם צריך אותה (ואת המורים בבתי הספר, ובעצם גם את התלמידים והסטודנטים וההורים שלהם) באותה מידה בה שר הביטחון צריך את קציני הצבא, שר הבריאות את הרופאים ואת החולים, ושר הדתות את הכמרים, הרבנים והקאדים.

למה השר צריך אותם? כי הוא אחראי בצורה כזו או אחרת על התפקוד שלהם. אם הם לא יהיו מרוצים, הם עלולים לא לתפקד טוב, ולהציג את השר כמי שנכשל במשימה שלשמה מונה.

בכל משרד כמעט יש "מדען ראשי". בשביל מה צריך אותו? כי השר, בסופו של דבר, לא בהכרח מכיר את התחום המדעי שנוגע למשרדו, וגם אם כן (יש שרים שהם חוקרים או אנשי מקצוע בתחומי דעת שונים בעבר, למשל) מן הסתם אין לו זמן לעסוק במחקרים, התוויית כיוון למחקרים ותיקצוב מחקרים.

המדען הראשי יכול להיות "ירושה" מהשר הקודם, אבל כמו בהרבה מקרים של תפקידי ביצוע, לפעמים השר ממנה מישהו מסביבתו הפוליטית. למה? כי אם שר מהליכוד מכהן במשרד החינוך, הוא די יחטא לבוחריו אם יאייש את המשרד בפקידים שיקדמו את האג'נדה של ש"ס, מרץ או בל"ד, למשל.

כאשר פקיד, זוטר או בכיר, מתמנה על ידי שר מסויים או בזמן כהונתו, זה בדרך כלל נקרא "מינוי פוליטי". מינויים פוליטיים הם דרך מצויינת של שרים לוודא שהמשרד שלהם מכפיף את עצמו לסדר היום שלהם.

ועד עכשיו - דיברנו באופן כללי. נעבור למקרה הספציפי של משרד החינוך הנוכחי.

האדם שמונה לתפקיד המדען הראשי, התבטא בצורה די בוטה כנגד המדע. מהו המסר לאקדמיה (שכאמור, יחסיה עם השר תוארו כמה פסקאות קודם לכן)? שהשר הביא מישהו שבא לירוק להם בפרצוף. מחקרים? שיטות מדעיות? כל אלה מוצגים כמוטלים בספק בהשוואה למודל הזוי ושיקרי - בריאתנות.

איך זה משפיע על היחסים בין השר לאנשי האקדמיה? כאן אפשר לעשות אנלוגיה למקרה הקודם בו גוף מקצועי (ולא חף מהטיות, כמו כל מקום בו יש אנשים) החל לראות בשר שלו ובאחד המנהלים שמונו על ידיו כחובבנים שהורסים את המערכת - ואני מדבר על כהונתו של פרץ כשר הביטחון ושל חלוץ כרמטכ"לו, שזכו לביקורת מהצבא שהופיעה פה ושם גם בתקשורת.

אז לשר יש שתי אופציות - להתייצב מאחורי "האיש שלו" ולפגוע במעמדו המקצועי (והפוליטי) אצל הכפופים לו (שיחושו באופן טבעי כנבגדים) או להיפטר מהמינוי שלו, ולהביא מישהו אחר.

עכשיו, כל מה שנשאר הוא לחכות ולראות איזו קבלת פנים יקבל המדען הראשי החדש, מיהו, ומה טיבו.

כמובן שיכול להיות שהסיבות לכל סאגת הפיטורין בכלל סמויות מן העין וכרוכות למשל במאבקי-כוח חשאיים בין גדעון סער לחברו ה"ירוק" למפלגה גלעד ארדן, אבל כרגע עיקר הרעש (בתמיכה ובהתנגדות) הוא על נושא הבריאתנות דווקא.

במאמר מוסגר אני חייב לציין שתפיסותיו של אביטל בנוגע לאיכות הסביבה בראיון שלאחר זה עם פליטת הפה המביכה עם הבקבוקים דווקא נראו לי שקולות ובטוב-טעם (לעיתים אין ברירה אלא לזהם, אבל זה לא אומר שלא צריך לנקות) ודעותיו בנוגע למחשבונים מאוד מצאו חן בעיני. אבל מה לעשות, שברגע שהוא החל ללהג על הבריאתנות, הוא איבד את כל הסימפטיה שפיתחתי כלפיו בתחילת הראיון. אני יכול להעיד רק על עצמי כמובן, ולנחש לעומת זאת שזו הייתה תגובה דומה גם אצל רבים אחרים.

בכל אופן, דומני שלא צריך לחשוש לאג'נדת הליכוד במשרד החינוך - יש שם לא מעט מפמ"רים ומנהלים אחרים שממלאים נאמנה את רצון הבוחר. כשרצון זה ישתנה, יתכן שחלקם ירשימו במקצועיותם את השר החדש וימשיכו בכהונתם, ויתכן שחלקם יוחלפו, כמו שתמיד קורה, ובשיטה הפוליטית שלנו גם צריך שיקרה.

ישן 15-10-2010, 19:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "נכון שלא קראת את הסיפא של..."

נו באמת. התירוץ שלך שהדקלום הוא סאטירה, נולד רק אחרי ששועשעתי מהדבקות בדקלום...
לולא היית חייב למצוא תירוץ שיסביר את הרעיון הילדותי הזה - אני מניח שלא היינו מגלים לעולם על
כישוריך המופלאים בתחום הפארודיה (שאגב כן אמורה להיות מצחיקה - ואתה הגדרת את הטריק הגאוני
כפארודיה...) .

מה שכן, המשך התגובה שלך ענייני וראוי לתגובה:
זה לא רציני לקבוע שהשר צריך את האקדמיה במידה שבה צריך שר הביטחון את קציני הצבא.
הטיעון המגוחך שאם יכעסו הם עלולים לעשות שביתות איטלקיות למיניהן, והדבר יפגע בו, מלמד שאתה
באמת מאמין בבלוף שעמדות הציבור על שרי חינוך נקבעות עפ"י מה שקבוצה קטנה ומתנשאת מאמינה בו.
אם זה היה נכון, הרי שמרצ היו מרכיבים כאן את ממשלה ב25 שנים האחרונות...

אכן יהיה מעניין לראות מי יהיה המדען הראשי הבא. אני חושב ש"עמדת האקדמיה" לגביו חשובה הרבה
פחות מעמדת התקשורת לגביו, ואני מניח ששם ייקבע מעמדו.

אני, בניגוד אליך, מעריך שסער מייחס חשיבות גדולה עמדת "הארץ", וחשיבות אפסית לעמדת כמה חוקרים
ממכון ויצמן (שכל התייחסותם לנושא נבעה מהכתבה ב"הארץ"...), והוא מודע לכך שהגם שהתמיכה
שביטא אביטל בבריאתנות היא בעייתית - הרי שעמדותיו בשאר הנושאים הם הסיבה לקפיצה עליו.
אביטל איש פוליטי כבר הרבה שנים, ועמדותיו אינן סוד. מינויו היה סדין אדום, בניגוד למינוי של אדם מקביל
לו, שקרוב יותר נלעמדותיו של "הארץ".
ישן 16-10-2010, 10:34

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נו באמת. התירוץ שלך שהדקלום..."

למעשה, כבר בהודעה מס' 34 אני מתייחס בסיפא בצורה מזלזלת ל"העתק והדבק" - קצת לפני שהשתמשתי ב"העתק והדבק" בהקצנה.

ולמשבר אמון בין שר חינוך לאנשי מדע במערכת החינוך יכולות להיות הרבה השלכות מלבד "שביתה איטלקית" - זה יכול אפילו להביא למצב שבו שר מאותה מפלגה שמכהן במשרד פחות "נחשב" יהיה שר החינוך הבא, ומבחינת שר החינוך לא כדאי להגיע לזה. ומה לעשות, מידת הפדיחה של בריאתן עם תואר של "מדען ראשי" היא בדיוק כמו מידת הפדיחה של אסטרולוג וקורא בקלפים באותו תפקיד (ולא שלא היה חובב טארוט מפורסם שנפטר לא מזמן בתפקיד חשוב בחיל המודיעין, אבל לפחות הוא חשף את תחביבו רק שנים אחרי שעזב את הצבא, וממילא נחשב במידה לא מבוטלת לסוג של "מופרע" במערכת גם בטרם גילה את קלפיו).

ישן 16-10-2010, 18:47

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן התייחסת כבר בהודעה 34...."

אורי,
אז תן לי בבקשה להבין.
אתה בא ואומר כי הפיטורין הם על רקע פוליטי בלבד מכיוון שמר אביטל ממרה את פי אדוניו,
או שאולי יש בכך גם ניסיון של שר החינוך שלא לאפשר לכופרים בעיקר לשמש בתפקיד כה רגיש.
אני למען האמת, לא מכיר אף אחד משניהם וכל מה שקראתי הוא בעיתונות הכתובה ולכן מהיכרותי את נושא הבריאתנות, לפחות בקטעים שבהם ניסו לחנך אותנו שהתשובות הברורות נמצאות בכתובים ואין צורך לחלוק עליהם במדעים אחרים.
ואז השאלה הבאה שלי הייתה, אז מה בעצם עושים מדענים חובשי כיפה, מה יש עוד להוכיח ולחקור עם הכל ברור?
אין כאן שאלה של התחממות גלובלית שיש הרבה מדענים שחולקים על התפיסה הזאת (וייתכן ומי שהרוויח ממנה היה דווקא אל גור וחובבי התיאוריה) וגם אין כאן שאלה של בריאתנות מול אבולוציה.
אני דווקא נוטה להאמין ששיקוליו של גדעון סער נטולי שיקול פוליטי לשם שינוי והוא אכן מעוניין לשמור על הדור הבא שיתחנך במדינה.
אכלנו מספיק קש משרת חינוך קודמת שהיה חשוב לה שתלמידי ישראל יתוודעו לאבירי הספרות הפלסטינית.
ישן 16-10-2010, 18:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה ממש לא מה שטענתי
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אורי, אז תן לי בבקשה..."

טענתי שסער רוצה לקנות תמיכת התקשורת לקראת התמודדות עתידית על ראשות הליכוד, ומבחינתו פיטורי
אביטל הם כסף קטן בדרך להשגת התמיכה הזו.
אביטל הוא סדין אדום בעיני התקשורת הרבה לפני שעוסקים בעמדותיו בנוגע לבריאת העולם: האיש דתי,
ימני, מטיל סק בהתחממות הגלובאלית - ולמרבה הצער גם מוצאו העדתי מפריע לחלק ממבקריו (למרות שלא
יודו בכך).
באשר לשאלתך, מסתבר שלא כל הדתיים חושבים שיש סתירה בין מדע לאמונה - ומצליחים לעסוק במחקר
מדעי מבלי שדבר יפריע להם להיות שומרי תורה ומצוות. אין לי סטטיסטיקות, אבל אני לא אופתע אם יתברר
שחלקם בפקולטות למדעים, גבוה מחלקם היחסי באוכלוסיה.

גדעון סער דואג לדור הבא בערך כמו שכל פוליטיקאי דואג לו - בעיקר בפה...
ישן 16-10-2010, 19:13

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה ממש לא מה שטענתי"

שנינו מסכימים כי גילו של העולם הוא קצת יותר מאשר 5771 שנים. לפחות על פי הממצאים שאנו לא יכולים לחלוק עליהם.
מדענים שומרי מסורת מסבירים את ההבדל באופן הסמלי ולא על פי הסדר הכרונולוגי שהרי לא תמצא ולו מדען אחד המאמין בכל ליבו שהארץ הייתה תוהו ובוהו לפי על פי מניין השנים.
הלוח העברי כפי שהוא נולד במאה הרביעית לספירה , בעוד שלפניו נקבע לוח על פי מניין השליטים והמלכים (ניתן למצוא לכך סימוכין בתנ"ך עצמו).
ייתכן ואביטל פוטר על רקע מאבקי כוח עם השר אך לא ברור לי הקשר בין שאיפותיו של השר לבין אביטל שבסך הכל משמש בתפקיד שאין לו ערך פוליטי כלשהו (אלא אם כן, אתה מכיר ויכול להסביר לי את הקשר).
לגבי מוצאו המזרחי, שוב עולה השד העדתי מן הבקבוק.
בינינו - בכל פעם שבן עדות המזרח מסולק מתפקידו מסיבות שונות- "ההכשר" לטיעונים הוא הרקע העדתי.
ומה קורה בדיוק כאשר מישהו מבני עדות אשכנז מפוטר - על איזה רקע נובעים הפיטורים?

בשורה התחתונה זה לא מעניין מה הרקע לפיטורין, מי שירוויח מכך הם תלמידי ישראל, שבכל קדנציה קם מבלבל לאומי אחר ומשגע את התלמידים.

אגב, יש כבר סקופ חדש, המפקחת על לימודי התורה ששמעתיה בשיחה, בישרה לעם ישראל שבונים תכנית חדשה ללימוד תורה, שמעתה לא נצטרך להשתמש בסלנג אלא במקום "באמאמה שלך... (לא שלך חו"ח) נאמר מעתה "ברחל בתך הקטנה", ז"א אומרת במקום שישאלו האם יש מקום לספק כלשהו, אז יאמרו ברחל בתך הקטנה.

מה שנקרא, הורים הכינו את הכיס לרכישת ספרים חדשה, שייתכן ובעוד שנתיים תזרקו אותם לפח כי יקום אידיאולוג/מדען במשרד החינוך שיחליט כי התכנים הללו לא שווים את הנייר שעליו הודפסו וצריך לקנות ספרים חדשים.
ישן 16-10-2010, 19:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

השד העדתי מעולם לא נכנס לבקבוק - מספיק לבחון את מבנה ביה"מ העליון כדי להבין זאת...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "שנינו מסכימים כי גילו של..."

אני, למקרה שלא ידעת, אשכנזי וחילוני - וממש אין לי הנאה בלהעלות טענות על שיקולי גזעניים אצל אנ"ש,
אבל זו מציאות ברורה.
מספיק להסתכל על היחס לבכירי מפלגות העבודה ואט"ד (או לרן כהן כשרץ לראשות מרצ) בכדי להבין שזה
המצב.
ייתכן שבניגוד לעבר, השנאה העדתית הפכה להיות נגזרת של העובדה שרוב עדות המזרח מצביעים ימינה
(הצבעה שלפחות בעבר נבעה מאפלייה על רקע עדתי - כך שהשלמנו גלגל שלם...), אבל הסיבה אינה
משנה, אלא המשמעות.

מה שכן, אני מסכים שמוצאו פחות חשוב מעמדותיו הפוליטיות, בכל הנוגע לרצון של אנ"ש לפטרו.

לתפקיד של אביטל אין כוח (כפי שאני טוען במשך אשכול שלם), אבל האיש מהווה סדין אדום, ולכן רצו לפטרו.
אין תועלת מעשית בפיטורין - מלבד השבעת רצונם של אנשים שמתעבים את אביטל ואלה שדומים לו...

באשר ל"רווח של ילדי ישראל": אני למדתי 12 שנים בבתי"ס, ובתיכון הייתי במגמה ריאלית - וצר לי לבשר לך
שמעולם לא ידעתי מיהו המדען הראשי - או אפילו על קיומו של התפקיד. גבי אביטל הוא הראשון ששמעתי
עליו - וגם עליו (בהקשר של התפקיד הזה) שמעתי רק כש"הארץ" פרסם את הכתבה שבסופו של דבר
הביאה לפיטוריו...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:42

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר