לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2010, 21:19
  Dragonion Dragonion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.08.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי coolroy שמתחילה ב "אוקיי אבל ברגע שאני מוריד אז..."

לא בדיוק מורידים OpenGL, אלא רק את הinterface שלו (זאת אומרת קבצי H כאשר מדובר בC++).
הimplementation נמצא חלקית במערכת ההפעלה וחלקית בdriverים של הכרטיס מסך (עזוב, זה סיבוך אחד גדול).

השאלה העיקרית היא אם אתה רוצה להכין משחק, או שאתה רוצה לתכנת משחק.
הכוונה שלי היא שאם אתה רוצה פשוט ללכת על לוגיקה ומשחקיות ולא אכפת לך איך בדיוק מרנדרים מודל מקובץ X (סתם דוגמא), או איך מפעילים shaders, אז תלך בכיוון של ספריית משחקים\גרפיקה (עוד על זה למטה).
אם, לעומת זאת, אתה רוצה ללמוד יותר לעומק ולהבין איך גרפיקה פועלת, אז תלך על API כלשהוא.

אם בחרת ללכת על ספרייה, אז יש כל מיני שילובים. יש ספריות שממש בנויות להכנת משחקים (שלהן לפעמים קוראים "מנועים"), עם הדוגמאות הבולטות של Unreal Engine ו Cry Engine, ספריות שעולות מיליון דולר או משהו כזה... (תבדוק את זה, אף פעם לא הלכתי ובאמת הסתכלתי על הפרטים \ גרסאות \ תשלום).
כמובן שיש גם ספריות חינמיות, אבל הם מן הסתם יהיו פחות טובות (מה שלרוב מתבטא בעיקר בכלי העריכה שמביאים למתכנת).

אפשרות שנייה היא לחבר ספריות שונות שכל אחת מטפלת באלמנט אחר של המשחק.
לדוגמא: Ogre3D היא ספריית גרפיקה, ואליה אתה יכול לחבר נאמר את FMOD או SDL_mixer בשביל מוזיקה, ואת wxWidgets בשביל UI.
במקרה הזה, יש פחות או יותר אין סוף שילובים, ותצטרך לגגל מה מתאים לך יותר.

במקרה שאתה בחרת API, תאלץ לשים לב שבתור מתחיל - הרבה יותר קשה להכין מוצר גמור כלשהו בOpenGL.
DirectX הוא לא API של גרפיקה, אלא של הכנת משחקים (הקטע התלת מימדי הוא למעשה חלק קטן ממנו שנקרה Direct3D), מה שאומר שיש לך תמיכה built-in למוזיקה, תמונות, קבצים של מודלים תלת מימדיים, ועוד כל מיני דברים.
הפלוס של OpenGL הוא שהספרייה פועל פחות או יותר על כל מכונה קיימת (כל מחשב, מערכת הפעלה, פלאפון, קונסולה, וכולה), וDirectX פועל רק על Windows, ועל Xbox (דהיינו, מוצרים של Microsoft), ככה שזאת עוד נקודה למחשבה - לאיזה קהל המשחק שלך מיועד.

במקרה שאה כן בוחר ללכת על OpenGL, אני ממליץ לך בכלל לא להתחיל לגעת בדברים שהם platform-specific (הכנת context ו system events בעיקר) וישר ללכת על ספרייה כלשהיא שתעשה את זה.
דוגמאות מרכזיות לספריות כאלה הן SDL ו GLFW.
דבר שני זה שתשתמש בספריות מוכנות. אל תבזבז זמן על להכין פונקציות לטעון תמונות, או מודלים, או כל דבר אחר. תשתמש בדברים שקיימים כבר (הדוגמא הכי בולטת היא להשתמש בDevIL בשביל להכניס קבצי תמונות לOpenGL בתור תקסטורות).

ועכשיו בלי קשר לאיזה ספרייה, API או כל דבר אחר אתה בוחר - תתחיל קטן. אל תחשוב אפילו להכין משחק רציני עדיין, כי אתה לא יכול (בלי שום נימת זלזול).

אני אישית חושב שהדבר הכי קשה בהכנת משחקים (ולמעשה בכל תוכנה רצינית שעוברת את הכמה אלפים של שורות קוד) הוא דווקא העיצוב של הקוד - איך כל החלקים מתחברים ופועלים אחד עם השני ליצור תוכנית גדולה אחת.
כמובן שצריך ללמוד איך להשתמש במה שבחרת קודם, אבל אני חושב שיעזור לך מאוד לחשוב מראש בדיוק מה אתה רוצה להכין ולדעת פחות או יותר איך הקוד שלך יראה (איזה מחלקות אתה צריך, איך כל מחלקה פועלת עם האחרות, וכולה).
לכן, אני מציע לך להתחיל מדברים קטנים - יותר קל לעצב אותם, והעיצוב שלהם לרוב יתאים (עם תוספות וקצת שינויים) לדברים יותר גדולים שקשה יותר לעצב מראש.
בנוסף, שים לב שיותר קל לעצב משחקים דו מימדיים, אבל שהעיצוב שלהם כמעט תמיד יכול לפעול עם שינויים מזעריים במשחק תלת מימדי (להוסיף ציר חדש לנוסחאות המתמטיות, פחות או יותר), ככה שאני גם ממליץ לא להתחיל עם משחקיות תלת מימדית (שים לב שזה לא אומר שאתה לא יכול לצייר גרפיקה תלת מימדית - אני מדבר רק על המשחקיות).

מקווה שהמידע הזה עוזר. (פשיייי, איזה בלוק של טקסט יצא לי פה)

נערך לאחרונה ע"י Dragonion בתאריך 23-10-2010 בשעה 21:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2010, 13:33
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Dragonion שמתחילה ב "לא בדיוק מורידים OpenGL, אלא..."

אני חושב שארצה ללכת על Unreal Engine, שתי בעיות עיקריות שאני לא בטוח לגביהן:
א. מתכנתים בשפה הנקראת Unreal Script, השאלה היא אם ישתלם לי ללמוד אותה לטווח הארוך, הם טוענים שהיא מאוד דומה ל C++
ב. הורדתי את זה וזה אפילו לא רץ לי על המחשב, או שזה אפילו לא קשור לנתוני המחשב שלי? אני רק פותח ויש לי שגיאה של "שלח\אל תשלח"

אני מתכנת משחקים כ-6 שנים ואת כל הטיפים שנתת לי שהם ספציפיים לגבי תכנות משחקים אני נותן לאנשים בפורום שאני מנהל
הסיבה היחידה שאני רוצה להתחיל להתעסק ב Unreal היא לפתח משחקים בתלת מימד (עם משחקיות תלת מימדית), מה שאני רוצה בדו מימד אין לי בעיה לעשות בפלאש וגם זה יקבל הרבה יותר קהל כי אפשר לפרסם את זה ברשת בצורה נגישה.

מה אתה אומר לגבי הבעיות שציינתי? וכל המידע שכתבת מאוד עוזר, עכשיו קיבלתי תמונה יותר כללית לגבי הכל, ואתה בהחלט מוזמן להמשיך לכתוב בלוקים בתור תגובות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:11

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר