לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2010, 10:20
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
למבוגרים בלבד פגישה ראשונה. סיפור אחד מהרבה סיפורים שבתיקווה יהפכו לספר.

פגישה ראשונה
בשעה 19.00 קיבלתי טלפון מגילי אני מסיים לעבוד ואני בבית עוד חצי שעה.

"אם אתה רוצה לפגוש אותי אז זה צריך להיות עכשיו, כי אם אכנס לביתי אני כבר לא אצא ממנו היום". זה היה לי מוזר כי מעולם לא קיבלתי טלפון מסוג זה.

כדי להסביר את העניין אני צריך לציין שלפני שבוע נרשמתי לאתר הכרויות לצורך "מחקר". טוב לא בדיוק מחקר אבל בגלל ש... ואולי בכול זאת. זה לא באמת שאני לא מכיר משהיא בדרך רגילה אבל... כמו שכולם אמרים "להגדיל את האופציות". כן, כן אני אומר לעצמי.

אני, שתמיד תפסתי מעצמי כאדם רגיש סובלי אבל במקרים שבהם אני מתעצבן לא רק שאני כועס על המקרה אני גם מתעצבן על העובדה שהצליחו לעצבן אותי. בנוסף, תמיד האמנתי שאני יכול להסתדר עם כמעט כל אחד, אך שוב מצאתי את עצמי שוב לבד אחרי מערכת יחסים ארוכה כושלת והרסנית מבלי ידיעה בסיסית ב"להתחיל עם בחורות". תמיד כולן רצו להיות איתי בקשר, אך לא הקשר הנכון. הלשון החדה שלי הכניסה אותי לצרות עם הצד השני או שלסירוגין הייתי שקט מידי. בנוסף תמיד סבלתי מבעיות זיכרון קשות. הראשונה היא זיכרון טוב מידי שמגיעה עד הפרטי פרטים הקטנים ביותר.

השנייה היא חוסר יכולת לזכור שמות. ותאריכים.

לדעתי שתי עובדות אילו גרמו לי לא מעט בעיות בחיים.

אז איפה הייתי? כן, גילי. חשבתי לעצמי אני יכול להתארגן בחצי שעה. מקלחת קצרה להוריד את הכלב למטה לאכול משהו. מאיפה נתחיל? עם הכלב, אוכל, אוף נגמר לי הזמן למקלחת. טוב קבעתי איתה, אז יוצאים.

אני צריך להיכנס שוב לאתר כדי לוודא מה השם שלה לפני שיוצאים. זה לא כל כך פשוט, שלחתי הרבה הודעות להרבה בחורות. אם אני כבר באתר אז צריך לנצל אותו עד הסוף הרי שילמתי רק על חודש.

טלפון קצר "אני בדרך". נכנסתי לרכב. לא לשכוח גילי. אני ממש מתרגש זאת הבחורה הראשונה שאני יוצא איתה מהאתר. אולי זאת האחת?

הדלת נפתחת לרכב נכנסת בחורה. שלום. שלום לך. אומרת לי אני מקווה שאתה לא אנס. רק שתדע אתה נראה לי בסדר אבל אם אתה אנס יש לי גז מדמיע בתיק. רוצה ליראות?

הממ אני אוותר על זה הערב אולי ביום אחר. רק שלא תתיז עלי ברגע זה אני נוהג ואפילו לא עם הרכב שלי חשבתי לעצמי בדאגה. העפתי חצי מבט אליה עם חצי חיוך ואמרתי היכן את רוצה לשבת? הרי המקום לא חשוב מה שחשוב זה רק האנשים. מעניין מה יש לה עוד בתיק.

טוב חניה נלך על בטוח. יש סמטה שאני זוכר שתמיד יש מקום. זה דבר כול כך נדיר בתל אביב עד שחשבתי למכור את הרכב. מה דעתך על ה"בלו"? זה מקום נחמד ושקט. סבבה ניראה לי חיובי. אנו נכנסים ל"בלו", המקום חשוך ואפל משאיר רושם שמזמן לא בילה כאן משהו אחרי הכול מי באמת הולך לפאב, בית קפה ביום שלישי בשעה 19.45 ביום גשום שכזה.

אנו מתיישבים בשולחן ומיד היא אומרת אני אשתה כוס וודקה.

חצי גולדסטר בבקשה אמרתי למלצרית. ומיד אני שומע "אתה לא ניראה מבוגר". איזה כיף לקבל מחמאות מסוג זה.

"אני אוהבת גברים מבוגרים. אתה מקריח"? "הממ לא מספיק אבל מה שכן יש לך שער לבן נסלח לך. יש לך שער על החזה"? "אני אוהבת שער על החזה. ומזיזה לי את החולצה לבדוק. הממ זה לא הרבה אבל אני יכולה להסתדר עם זה".

האם היא הייתה מושכת לי כך בחולצה אם היו כאן אנשים? ובכלל שהיא אומרת להסתדר מה זה אומר? במיוחד אחרי חצי כוס וודקה. אני לא מאמין שהיא כבר שתתה את כל זה כל כך מהר.

תגיד, מה אתה אומר על סוללות GP? יש לי בבית 2300MM הן ממש טובות.

וואלה שאלה מוזרה אבל אני צלם אני מכיר את הנושא כן סוללות באמת טובות נדמה לי שכבר יש 2500. "מה באמת? תגיד לי איפה יש אני קונה אותם תגיד לי תגיד לי".

"אני פשוט כול הזמן משתמשת בהן ואשמח לסוללות חזקות יותר טובות יותר".

שנייה שנייה. למה היא צריכה 2500? מוזר. לא. לא יכול להיות אני הוזה את זה. היא לא מספרת לי את מה שאני חושב שהיא מספרת לי, על הדייט הראשון? טוב ננסה להמשיך בשיחה רגילה. במה את עובדת? אני עובדת במחשבים. במה אתה? אני מאלף כלבים. (הלוואי שזה היה כול כך פשוט עם אנשים).

אני אוהבת כלבים. אתה ידוע חיתולים עולים כסף. מי אמור לשלם על זה. אני לא מתכוונת לעבוד אחרי הלידה. כמה כסף אתה חושב שאתה יכול להרוויח מאילוף כלבים. זאת לא עבודה אמיתית.

למה תמיד אני מקבל את זה? אנשים לא באמת יודעים כמה כסף אני מרוויח בחודש. ואם הם היו יודעים הם לא היו באמת מאמינים לי.

אני מרוויח יפה. על תדאגי לי בקשר לזה. ונראה לי מוזר שאת שואלת את זה. שמעה משהו צריך לספר לך את זה. אני יודעת שלפעמים אני יכולה להיות בוטה אבל אתה צריך לדעת שאתה צריך להרוויח כסף.

אתה יודע אני רוצה לגור במושב. אני אוהבת את המושב. ואני אוהבת בעלי חיים. כול החיים שלי גרתי במושב ולזה אני רגילה. ואתה יודע משהוא אמור לטפל בילדים.

אתה יודע מה קניתי לי פעם שוט. הלכתי לחנות חיות ורציתי שוט. אבל לא היה להם אחד. הייתי חייב לענות. את יודעת יש בשוק הפשפשים בזול. (הערב הזה הופך למוזר מרגע לרגע). טוב בו נזמין חשבון. וואי אני כול כך שמח שהיא אמרה את זה. אני לא ידעתי מה לעשות. גם יש לה גז מדמיע, גם שוט מי יודע מה יש לה בתיק והאם היא מתכוונת להשתמש בזה?.

אפשר חשבון בבקשה אמרתי בקול רגוע למלצרית. איזה יופי היא משלמת על עצמה.

" איזה סוג תחתונים יש לך"?

אילו תחתונים יש לך?

אני חייב להגיב.מספיק להיות מנומסים.

"אתה לא יכול לשאול בחורה שאלה מסוג זה". "נו אז איזה סוג תחתונים יש לך"? "בוקסר? כן יש לך בוקסר". "צמודים או לא".

טוב נו בכול זאת לבשתי תחתונים טובות היום.

יש לי מצ'תונים.

"מצוין".

"תגיד אם אתה מאלף כלים אז בטוח יש לך כלב".

כן ברור.

כמו אבא גאה תמיד יש לי תמונה של הכלב בארנק.

רוצה ליראות תמונה שלו?

כן, ברור.

וואי איזה כלב חמוד זה. אני רוצה לראות את הכלב שלך"?

רק שנייה איך להגיב לזה? זה דייט ראשון שלי איתה. לא יצאתי לדייט עם בחורה 5 שנים, אם בכלל. את כול החברות שלי פגשתי במקרה וללא דייטים. יש נוהל לזה?

טוב מה כבר יכול לקרות?

יאללה עלי הביתה. אני חייב להמציא תרוץ למה הבית שלי כול כך מבולגן. טוב אז כך תקופת בחינות. לא זה לא טוב. המנקה לא... לא ניראה לי שהיא תאמין לזה. הכלב שלי המממ זה לא מספיק אמין. צילמתי סטודיו. כן זה תופס. נשמע הגיוני. הפלשים של הסטודיו באמת פרוסים. אומנם צילמתי את הסטודיו לפני שלושה שבועות אבל היא לא תדע מזה. נכנסנו אלי הביתה כמובן שהכלב שלי שמח לפגוש אותה. הוא קופץ משמחה על כולם. היא מתכופפת מלטפת אותו משחקת איתו קצת ואז נעמדת שוב. מביטה בי. איזה בית גדול. אפשר לראות את יתר הבית?

כן ברור.

(הרי כולו מבולגן באותה המידה).

זאת המקלחת. ואלו השירותים. כאן נמצא החדר שלי.

מה יש פה? שואלת בפליאה.

כאן יש חדר בלאגן.

אני ממש ממש לא רוצה לפתוח את הדלת הזאת. כבר 3 חודשים אני זורק לחדר הזה דברים שלא היה לי חשק לסדר. ואחרי הכול כול הבית מבולגן. זה יהיה בגדר נס אם בכלל הצליח לפתוח את הדלת. אם הייתי יודע שמשהיא תגיע לראות את הכלב שלי אז הייתי דוחס לחדר הזה את כול יתר הדברים שהסתובבו בבית. אולי אפילו הייתי מעביר סמרטוט. במילה הייתי צריך לעשות את זה מזמן. טוב זה החדר שלי.

למזלי החדר הזה נשמר די מסודר באורח נס.

היא מתיישבת על המיטה שלי. טוב, נו אשב לידה.

היא מתחילה ללטף לי את הרגל. המממ.ליטוף הופך לנשיקה ונשיקה להרמת החולצה. הממ כבר על הדייט הראשון? היא דיי שיכורה לא?

ואז פתאום.

הכלב שלי התחיל להשתולל. הרי הוא בסך הכול גור. והוא כל הזמן רוצה יחס. או שהוא גם רוצה להצטרף? לא ניראה לי כול העסק הזה. אני לא מכיר אותה.

טוב ניראה לי שאת קצת שיכורה. וגם ממש מאוחר.

"כן כן. באמת ניראה לי שאנו די מגזימים" "טוב אז תקפיץ אותי הביתה?"

סבבה.

)וואי אני אידיוט(.

טוב אנו נכנסים לרכב. ואז היא אומרת לי.

טוב, אתה יודע שאני לא כול כך שיכורה. כבר עבר הרבה זמן מהוודקה. אם אתה לא תבוא אני אצטרך להסתדר לבד. הייתי מזמינה אותך לבוא להסתכל אבל אני מבינה שאתה לא בקטע.

טוב אחרי כזאת הזמנה אני כבר לא יכול להגיד לא. יאללה אני חייב להצטרף.

נכנסנו לדירה. כמובן שישר היא מתחילה לשלוח את הידיים. זאת הפעם הראשונה שזה קורה לי. המממ טוב נו נזרום עם זה. תמיד יש פעם ראשונה.

עדיין לא החלטתי מה לרשום אני צריך לחשוב על זה אבל בגדול יש סקס אבל השאלה היא כמה ממנו אני צריך לרשום וכמה לא?

טוב אחרי כול כך הרבה בלאגן היא נרדמה.

אוף אני לא יכול לשון כאן במיוחד עם הרעש הזה של הגשם שמתחיל שוב אבל הפעם זה ממש רציני. טוב מה אני אעשה? אני אעיר אותה?

ניראה לי שאין לי ברירה. בכול זאת השעה כבר 3.00 בלילה ואני עובד מחר.

גילי.

גילי.

אני שומע אותה נאנחת משינה.

גילי. תגידי לי כמה את תעלבי אם אני הלך. אני ממש מתנצל. אני פשוט לא מצליח להירדם.

זה תלוי.

הרגע קראתה לי גילי?

חזרה לפורום
ישן 19-10-2010, 16:48
צלמית המשתמש של marin
  משתמש זכר marin marin אינו מחובר  
מנהל בפורום מדע, טכנולוגיה וטבע | ☺

חבר מתאריך: 29.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "פגישה ראשונה. סיפור אחד מהרבה סיפורים שבתיקווה יהפכו לספר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אודי גילת
תודה על השיתוף, ברשותך כמה הערות ותיקונים קלים שלדעתי ישפרו:
(שינויים ייכתבו באדום)
פגישה ראשונה
בשעה 19.00 קיבלתי טלפון מגילי, אני מסיים לעבוד ואני בבית עוד חצי שעה.

"אם אתה רוצה לפגוש אותי אז זה צריך להיות עכשיו, כי אם אכנס הביתה אני כבר לא אצא ממנו היום". זה היה לי מוזר כי אף פעם לא קיבלתי טלפון מהסוג הזה.

כדי להסביר את כל העניין אני צריך לציין שלפני שבוע נרשמתי לאתר הכרויות לצורך "מחקר". טוב לא בדיוק מחקר אבל בגלל ש... ואולי בכול זאת. זה לא באמת שאני לא מכיר משהיא בדרך רגילה אבל... כמו שכולם אמרים "כדי להגדיל את האופציות". כן, כן אני אומר לעצמי.

אני תמיד תפסתי מעצמי כאדם רגיש וסובלני, אבל במקרים שבהם אני מתעצבן לא רק שאני כועס על המקרה אני גם מתעצבן על העובדה שהצליחו לעצבן אותי. בנוסף, תמיד האמנתי שאני יכול להסתדר עם כמעט כל אחד, אבל מצאתי את עצמי שוב לבד אחרי מערכת יחסים ארוכה, כושלת והרסנית, בלי הידע הבסיסי של איך "להתחיל עם בחורות". תמיד כולן רצו להיות איתי בקשר, אבל לצערי - לא הקשר הנכון. הלשון החדה שלי הכניסה אותי לצרות עם הצד השני או שלסירוגין הייתי שקט מידי. בנוסף תמיד סבלתי מבעיות זיכרון קשות. הראשונה היא זיכרון טוב מידי שמגיעה עד לפרטים הקטנים ביותר.
השנייה היא חוסר יכולת לזכור שמות. ותאריכים.

לדעתי שתי העובדות האילו גרמו לי לא מעט בעיות בחיים.

אז איפה הייתי? כן, גילי. חשבתי לעצמי שאני יכול להתארגן תוך חצי שעה. מקלחת קצרה להוריד את הכלב למטה לאכול משהו. מאיפה נתחיל? עם הכלב, אוכל, אוף נגמר לי הזמן למקלחת. טוב קבעתי איתה, אז יוצאים.

אני צריך להיכנס שוב לאתר כדי לוודא מה השם שלה לפני שיוצאים. זה לא כל כך פשוט, שלחתי הרבה הודעות להרבה בחורות. אם אני כבר באתר אז צריך לנצל אותו עד הסוף הרי שילמתי רק על חודש.

טלפון קצר - "אני בדרך". נכנסתי לרכב. לא לשכוח גילי. אני ממש מתרגש זאת הבחורה הראשונה שאני יוצא איתה מהאתר. אולי זאת האחת?

הדלת נפתחת ולרכב נכנסת בחורה. "שלום". "שלום לך". היא אומרת לי "אני מקווה שאתה לא אנס, רק שתדע אתה נראה לי בסדר אבל אם אתה אנס יש לי גז מדמיע בתיק. רוצה ליראות?"

"הממ אני אוותר על זה הערב אולי ביום אחר". רק שלא תתיז עלי עכשיו כי אני נוהג ואפילו לא עם הרכב שלי חשבתי לעצמי בדאגה. העפתי חצי מבט אליה עם חצי חיוך ואמרתי איפה את רוצה לשבת? הרי המקום לא חשוב מה שחשוב זה רק האנשים. מעניין מה יש לה עוד בתיק.

טוב חניה נלך על בטוח. יש סמטה שאני זוכר שתמיד יש מקום. זה דבר כול כך נדיר בתל אביב עד שחשבתי למכור את הרכב. מה דעתך על ה"בלו"? זה מקום נחמד ושקט. סבבה ניראה לי חיובי. אנו נכנסים ל"בלו", המקום חשוך ואפל משאיר רושם שמזמן לא בילה כאן משהו אחרי הכול מי באמת הולך לפאב, בית קפה ביום שלישי בשעה 19.45 ביום גשום שכזה.

אנו מתיישבים בשולחן ומיד היא אומרת אני אשתה כוס וודקה.

חצי גולדסטר בבקשה אמרתי למלצרית. ומיד אני שומע "אתה לא ניראה מבוגר". איזה כיף לקבל מחמאות מסוג זה.

"אני אוהבת גברים מבוגרים. אתה מקריח"? "הממ לא מספיק אבל מה שכן יש לך שער לבן נסלח לך. יש לך שער על החזה"? "אני אוהבת שער על החזה. ומזיזה לי את החולצה לבדוק. הממ זה לא הרבה אבל אני יכולה להסתדר עם זה".

האם היא הייתה מושכת לי ככה בחולצה אם היו כאן אנשים? ובכלל שהיא אומרת "להסתדר" מה זה אומר? במיוחד אחרי חצי כוס וודקה. אני לא מאמין שהיא כבר שתתה את כל זה כל כך מהר.

תגיד, מה אתה אומר על סוללות GP? יש לי בבית 2300MM הן ממש טובות.

וואלה שאלה מוזרה אבל אני צלם אני מכיר את הנושא כן סוללות באמת טובות נדמה לי שכבר יש 2500. "מה באמת? תגיד לי איפה יש אני קונה אותם תגיד לי תגיד לי".

"אני פשוט כול הזמן משתמשת בהן ואשמח אם יהיו לי סוללות חזקות יותר טובות יותר".

שנייה שנייה. למה היא צריכה 2500? מוזר. לא. לא יכול להיות. אני הוזה את זה. היא לא מספרת לי את מה שאני חושב שהיא מספרת לי, על הדייט הראשון? טוב ננסה להמשיך בשיחה רגילה. במה את עובדת? אני עובדת במחשבים. במה אתה? אני מאלף כלבים. (הלוואי שזה היה כול כך פשוט עם אנשים).

אני אוהבת כלבים. אתה ידוע חיתולים עולים כסף. מי אמור לשלם על זה? אני לא מתכוונת לעבוד אחרי הלידה. כמה כסף אתה חושב שאתה יכול להרוויח מאילוף כלבים. זאת לא עבודה אמיתית.

למה תמיד אני מקבל את זה? אנשים לא באמת יודעים כמה כסף אני מרוויח בחודש. ואם הם היו יודעים הם לא היו באמת מאמינים לי.

אני מרוויח יפה. על תדאגי לי בקשר לזה. ונראה לי מוזר שאת שואלת את זה. "שמע משהו צריך לספר לך את זה. אני יודעת שלפעמים אני יכולה להיות בוטה אבל אתה צריך לדעת שאתה צריך להרוויח כסף.

אתה יודע אני רוצה לגור במושב. אני אוהבת את המושב. ואני אוהבת בעלי חיים. כול החיים שלי גרתי במושב ולזה אני רגילה. ואתה יודע מישהו אמור לטפל בילדים.

אתה יודע מה קניתי לי פעם שוט. הלכתי לחנות חיות ורציתי שוט. אבל לא היה להם אחד". הייתי חייב לענות. את יודעת יש בשוק הפשפשים בזול. (הערב הזה הופך למוזר מרגע לרגע). "טוב בו נזמין חשבון". וואי אני כול כך שמח שהיא אמרה את זה. אני לא ידעתי מה לעשות. גם יש לה גז מדמיע, גם שוט מי יודע מה יש לה בתיק והאם היא מתכוונת להשתמש בזה?.

אפשר חשבון בבקשה אמרתי בקול רגוע למלצרית. איזה יופי היא משלמת על עצמה.

" איזה סוג תחתונים יש לך"?

אילו תחתונים יש לך? שאלתי בחזרה.

אני חייב להגיב.מספיק להיות מנומסים.

"אתה לא יכול לשאול בחורה שאלה מסוג זה" היא ענתה לי. "נו אז איזה סוג תחתונים יש לך"? "בוקסר? כן יש לך בוקסר". "צמודים או לא?".

טוב נו בכול זאת לבשתי תחתונים טובות היום.

יש לי מצ'תונים.

"מצוין".

"תגיד אם אתה מאלף כלים אז בטוח יש לך כלב".

כן ברור.

כמו אבא גאה תמיד יש לי תמונה של הכלב בארנק.

רוצה ליראות תמונה שלו?

כן, ברור.

וואי איזה כלב חמוד זה. אני רוצה לראות את הכלב שלך".

רק שנייה איך להגיב לזה? זה דייט ראשון שלי איתה. לא יצאתי לדייט עם בחורה 5 שנים, אם בכלל. את כול החברות שלי פגשתי במקרה וללא דייטים. יש נוהל לזה?

טוב מה כבר יכול לקרות?

יאללה עלי הביתה. אני חייב להמציא תרוץ למה הבית שלי כול כך מבולגן. טוב אז כך תקופת בחינות. לא זה לא טוב. המנקה לא... לא ניראה לי שהיא תאמין לזה. הכלב שלי המממ זה לא מספיק אמין. צילמתי סטודיו. כן זה תופס. נשמע הגיוני. הפלשים של הסטודיו באמת פרוסים. אומנם צילמתי את הסטודיו לפני שלושה שבועות אבל היא לא תדע מזה. נכנסנו אלי הביתה כמובן שהכלב שלי שמח לפגוש אותה. הוא קופץ משמחה על כולם. היא מתכופפת מלטפת אותו משחקת איתו קצת ואז נעמדת שוב. מביטה בי. איזה בית גדול. אפשר לראות את יתר הבית?

כן ברור.

(הרי כולו מבולגן באותה המידה).

זאת המקלחת. ואלו השירותים. כאן נמצא החדר שלי.

מה יש פה? שואלת בפליאה.

כאן יש חדר בלאגן.

אני ממש ממש לא רוצה לפתוח את הדלת הזאת. כבר 3 חודשים אני זורק לחדר הזה דברים שלא היה לי חשק לסדר. ואחרי הכול כול הבית מבולגן. זה יהיה בגדר נס אם בכלל הצליח לפתוח את הדלת. אם הייתי יודע שמשהיא תגיע לראות את הכלב שלי אז הייתי דוחס לחדר הזה את כול יתר הדברים שהסתובבו בבית. אולי אפילו הייתי מעביר סמרטוט. במילה הייתי צריך לעשות את זה מזמן. טוב זה החדר שלי.

למזלי החדר הזה נשמר די מסודר באורח נס.

היא מתיישבת על המיטה שלי. טוב, נו אשב לידה.

היא מתחילה ללטף לי את הרגל. המממ.ליטוף הופך לנשיקה ונשיקה להרמת החולצה. הממ כבר על הדייט הראשון? היא דיי שיכורה לא?

ואז פתאום.

הכלב שלי התחיל להשתולל. הרי הוא בסך הכול גור. והוא כל הזמן רוצה יחס. או שהוא גם רוצה להצטרף? לא ניראה לי כול העסק הזה. אני לא מכיר אותה.

טוב ניראה לי שאת קצת שיכורה. וגם ממש מאוחר.

"כן כן. באמת ניראה לי שאנו די מגזימים" "טוב אז תקפיץ אותי הביתה?"

סבבה.

)וואי אני אידיוט(.

טוב אנו נכנסים לרכב. ואז היא אומרת לי.

טוב, אתה יודע שאני לא כול כך שיכורה. כבר עבר הרבה זמן מהוודקה. אם אתה לא תבוא אני אצטרך להסתדר לבד. הייתי מזמינה אותך לבוא להסתכל אבל אני מבינה שאתה לא בקטע.

טוב אחרי כזאת הזמנה אני כבר לא יכול להגיד לא. יאללה אני חייב להצטרף.

נכנסנו לדירה. כמובן שישר היא מתחילה לשלוח את הידיים. זאת הפעם הראשונה שזה קורה לי. המממ טוב נו נזרום עם זה. תמיד יש פעם ראשונה.

עדיין לא החלטתי מה לרשום אני צריך לחשוב על זה אבל בגדול יש סקס אבל השאלה היא כמה ממנו אני צריך לרשום וכמה לא?
אני הייתי כותב בגדול קצת על הלפני ומשאיר את העיקר דווקא לא כתוב - ככה יש לקורא מסתורין מסויים.

טוב אחרי כול כך הרבה בלאגן היא נרדמה.

אוף אני לא יכול לשון כאן, במיוחד עם הרעש הזה של הגשם שמתחיל שוב אבל הפעם זה ממש רציני. טוב מה אני אעשה? אני אעיר אותה?

ניראה לי שאין לי ברירה. בכול זאת השעה כבר 3.00 בלילה ואני עובד מחר.

גילי...

גילי...

אני שומע אותה נאנחת משינה.

גילי. תגידי לי כמה את תעלבי אם אני הלך. אני ממש מתנצל. אני פשוט לא מצליח להירדם.

זה תלוי,

הרגע קראת לי גילי?

בגדול, בנית יופי של עלילה עם פאנץ' יפה בסיום (כי זה לא באמת השם שלה הרי..).
צריך לעשות לזה קצת עריכה והגהה אבל באמת שהשלד בנוי טוב.
אגב - שמתי לב שלא רשמת את השם של מר בחור. זה דווקא טוב - תשאיר את זה ככה

חזרה לפורום
ישן 19-10-2010, 17:59
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "פגישה ראשונה. סיפור אחד מהרבה סיפורים שבתיקווה יהפכו לספר."

מה שמארין כבר תיקן (וזה הכרחי לשנוי) ושיבח אני מסכים בהחלט. אבל אני חייב להגיד שחסרה לי שפה ומשחק מילים יותר גבוה... לא משהו פלצני, ולא כול הקטע, צריך להוסיף קצת פלפל ספרותי.

בחלק מהתיקונים ניסית לישם את זה (בצורה הבסיסית) אבל לא הצלחת.

הסיפור בנוי טוב, הדמיות מענינות ורציונאליות, וזה משהו שלא קל להשיג במיוחד בבנית סיפור כזה...

מעניין אותי לדעת, כאשר כתבתה על הדמויות, האם בראשך (כלומר מעבר לדפים) הייתה תמונה מושלמת של הדמויות (ובחרתה את מה שרצית להציג) או שהדמיות בראו את עצמן תוך כדי הכתיבה??

מאחל לך הצלחה עם הספר,
ותהיה בטוח שאקנה עותק

יום טוב, אמיל.
חזרה לפורום
ישן 19-10-2010, 18:25

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "מה שמארין כבר תיקן (וזה הכרחי..."

תודה רבה על התגובה.

כול המישפטים פשוט נכתבו מאצמם. כך גם לגבי 2 פרקים נוספים שניכתבו. לאחר מכן כבר היה לי את הרעיון הבסיסי של הדמות ופחות או יותר מה יהיה בכול פרק מאותו הרגע שהחלתתי לכבות אותו. את השטויות שנימצאות בתוך הפרק הם מבוססות על סיפורים אמיתיים שלי, של חברים ומחשבות כלליות. כמובן מוקצן בטרוף.

את הפרק הזה לכך לי לכתוב כשעה. התיקונים והשינויים והוספות לקחו יותר זמן.

פילפל ספרותי? מה הכוונה?

בקשר לספה דעותי חלוקות. כי מצד אחד באה לי לעולת את הספה לספה יותר סיפרותית. אבל חלק מהאנישים אמרו לי שהספה הפשוטה יותר מתעימה לסיפור כי היא גורמת לך להגיש שאילו באמת המחשבות של האדם.
ומצד שני אמרו לי שעדיף שתהיה ספה גבוהה יותר.
דעותי חלוכות?

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 19-10-2010 בשעה 18:54.
חזרה לפורום
ישן 19-10-2010, 20:48

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "תודה רבה על התגובה. כול..."

דבר ראשון אבקש ממך, מכול הלב, למענך ולמען כתיבתך ולמען המגיבים \ קוראים, נא להשתמש באוותיות הנכונות במילים, למשל אל תכתוב : ספה (כשאר אתה מתכוון לשפה).

דברי שיני אתה בפורום כתיבה וספרות אז אנחנו רגישים לטעיות.
במקרה כזה או אחרת שאתה חושב שזה מגניב כי כך ילדי FXP כותבים - אז זה לא.
וא יש לך בעיה של דסלקציה (שנראה לי לא כולך מתאים לסטואציה) אז אני מתנצל על ההערות.

מעבר לכך: אם תואיל להגיד מי בכללי האנשים שראו את הסיפור ומה אמרו עליו.
ודע לך דבר אחד: משפחה (מבן הדוד עד הסבתא) יגידו לך שזה מדהים (בהתבסס על כך שאין להם ידע ספרותי מועמק) וזה תמיד יהיה בולשיט, תמיד כול דבר שאתה עושה הוא טעון שיפור, לכן כשאתה מראה משהו למישהו (ובמיוחד כאשר אתה רוצה לקדם את זה) תטרח לבקש ממנו דעה אמתית, אפילו אם היא כואבת, תזכור \ רשום את ההערות, ועבוד עליהן.

דבר שני בעניין השפה הגבוה, הכוונה היא שימוש באוצר מילים רחב יותר - תיאורים....
בנוג ל"פלפל ספרותי" :מטאפורות - אמצעים אומנתיים.
וגם אתה צריך לרכוש קצת ידע באיך לשחק עם חומר הגלם שיש לך, תקתיקות של איך לספר את הסצינה, איך לסדר את הפסקה, לנקד... השימוש במילות הקישור הנכונות...

דבר שלישי: תבחן את היצירה שלך: תקרא אותה, פסקה ראשונה, ותחשוב עליה - מה חסר פה? מה יש להוסיף? מה להוריד? או האם הפסקה מושלמת.
ולאחר מכן תעבור על כול הקטע בהקשר של הפסקאות, על מנת להימנע מחורי עלילה.

דבר רביעי ואחרון, אל תיקח את העניין של מצד אחד ומצד שני, מה שאתה רואה לנכון תעשה, תוך כדי שאתה מתייחס להערות. ובמיוחד להערות של אנשים שמבינים בכתיבה...
כמו הסופרת ששלחת לה... כמו חלק מחברי הפורום שפה (אחמ אחמ)

אני רואה שיש לך פוטנציאל אבל צריך להשקיע הייטב לפני שמשחררם את הכול.

ערב טוב,
אמיל.
חזרה לפורום
ישן 20-10-2010, 01:38

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Mnemosyne שמתחילה ב "דבר ראשון אבקש ממך, מכול הלב,..."

בקשר לטעויות כתיב ולפיסוק אז אני כן דיסלקט ובגלל זה אני מתכוון ללכת לעורך לשוני או יותר נכון עורך ספרותי שהוא יכוון אותי ויתקן. אני מודע לעיניין שזה רק חומר גולמי והוא צריך עוד הרבה עבודה ולכן אני חייב להעזר במשהו מקצועי.
אחד מהאנשים שפניתי אליהם הוא עורך עיתון וגם הוציא ספר ובדרך לספר נוסף וגם הוא טען שיש כאן חומר גלם טוב אבל הוא צריך הרבה עבודה.
אם יש לך משהו שאתה ממליץ אילב אני אשמח לשמוע. כך שיכוון אותי לאילו דברים צריך להוסיף מה להוריד. כי כפי שאמרתה נכון. זה מצדיק הרבה עבודה נוספת ולצערי אין לי את הכלים.
תודה רבה לך על ההודעה המושקעת.
נ.ב
זה הדבר הראשון שכתבתי.
חזרה לפורום
ישן 20-10-2010, 16:51

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "בקשר לטעויות כתיב ולפיסוק אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אודי גילת
בקשר לטעויות כתיב ולפיסוק אז אני כן דיסלקט ובגלל זה אני מתכוון ללכת לעורך לשוני או יותר נכון עורך ספרותי שהוא יכוון אותי ויתקן. אני מודע לעיניין שזה רק חומר גולמי והוא צריך עוד הרבה עבודה ולכן אני חייב להעזר במשהו מקצועי.
אחד מהאנשים שפניתי אליהם הוא עורך עיתון וגם הוציא ספר ובדרך לספר נוסף וגם הוא טען שיש כאן חומר גלם טוב אבל הוא צריך הרבה עבודה.
אם יש לך משהו שאתה ממליץ אילב אני אשמח לשמוע. כך שיכוון אותי לאילו דברים צריך להוסיף מה להוריד. כי כפי שאמרתה נכון. זה מצדיק הרבה עבודה נוספת ולצערי אין לי את הכלים.
תודה רבה לך על ההודעה המושקעת.
נ.ב
זה הדבר הראשון שכתבתי.

דבר ראשון אני מתנצל שוב על עניין ההערות הלא רלוונטיות , לגבי הודעות מושקעות, בשבילי לאבחן ולמתוח ביקורת על יצירות זה תענוג.
לגבי כך שזה הדבר הראשון שכתבת זה טוב, כי ברמה כזאת לקטע ראשון זה לא רע... אומנם זה מחזק את מה שאמרתי והוא העריכה החוזרת על הקטע, והכוונה לא רק מבחינת שגיאות \ ניקוד או סדר, אלא גם קצת בתוכן...

לכבי כיוון, קצת קשה לקבוע כי אני לא מכיר אותך אישית, או חלק גדול מהחומר וכו'... אבל לדעתי כרגע אם תתמקד בלסדר את מחשבות הגיבור, למשל: במקום לכתוב תמיד : א ב ג ד ה ו.... חשבתי לעצמי, תוכל להשתמש במילים שיעזור להמחיש את הסטואציה\ מצב נפשי \ רגש, כול דבר שיכול לעזור בהעברת הסיפור אל הקורא...
למשל תוכל לכתוב: א ב ג ד ה ו... חשבתי כמעט בקול.
או למשל: המחשבות רצו במוחי (ואז לכתוב את המחשבות) א ב ג ד ה ו...

דו שיח: תנסה להוסיף לשורות הדו שיח תיאור של הבעות פנים \ עוצמת הקול \ איך המדבר נשמע....
ואם יש עוד משתתף בשיחה, או שהוא מתערב בה, ציין זאת על מנת שלא תיצור בלבול.

יש עוד כמה דברים אבל רק עכשיו חזרתי מהאוניברסיטה אז אני עייף...

אבל בעיקרון תעבוד על דברים כגון אלה שהזכרתי, ותתחיל בזמנך החופשי או איך שבא לך, לקרוא מידע (בחיפוש אחרי) אמצעים ספרותיים.

*למשל עוד טיפ שאתה יכול להשתמש בו הוא: הסוגרים, אם תבחין בהודעות שאני כותב השתמשתי בזה לא פעם ולא פעמיים, השימוש בהם נועד לכך שהקורא אם כן יקרא או לא יקרא את תוכן הסוגרים הוא עדיין יבין בבהירות את מה שקרא, אומנם אם יקרא את המשפט שוב עם הסוגרים - זה יוסיף לו מידע.

לרוב השימוש בזה הוא כשאר הסופר \ כותב מחליט שהאנפורמציה חיונית, אבל לא הכרחית.
זה מצריך קצת אימון אבל בסופו של דבר תמצא שזה יוצא ממך בטבעיות.

יום טוב,
אמיל.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר