לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2010, 16:01
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
צוערים עזבו טקס לרבין בשל שירת אישה - ונכלאו

שלושה צוערים דתיים בקורס קצינים נשפטו היום (רביעי) לשישה ימי מחבוש לאחר שסירבו לשמוע חיילת שרה במהלך טקס לזכרו של יצחק רבין, ראש הממשלה לשעבר שנרצח. אתמול, במהלך טקס לזכרו של רבין שנערך בבית הספר לקצינים בה"ד 1 ליד מצפה רמון, עלתה אחת החיילות לבימה ושרה. במחאה על כך, קמו ממושביהם מספר צוערים דתיים והחלו לעזוב את הטקס.

מפקדי הצוערים פקדו עליהם לשוב בהקדם למקומותיהם ולהמשיך את השתתפותם בטקס, אלא ששלושה מהם בחרו שלא לשוב למקומותיהם. הבוקר זומנו השלושה למשפט אצל מפקדם, קצין בדרגת סא"ל, והם נשפטו לשישה ימי מחבוש בפועל.

http://news.walla.co.il/?w=/1/1745987
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2010, 16:41
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
לא ראש בראש זה עובד בשני הצדדים
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "צה"ל במקום לגלות רגישות בוחר..."

מסכים לחלוטין שיש להתחשב, אבל זה לא אומר שצריך לאמץ את כל הסייגים, ההחמרות והחרמות. לא יזיק גם לצוערים דתיים להבליג מידי פעם או להשלים עם זה שהם אינם במסגרת דתית. לא צריך להפוך סיטואציה כזאת להפגנה, ובוודאי שלא ראוי להפר פקודה בהקשר כזה. אפשר להביע מחאה לאחר מעשה ולבקש התחשבות להבא.

אגב, פעם, בפרה-היסטוריה כשאני הייתי בצבא ושירתתי עם חיילים דתיים לא התעוררו בעיות סביב מקרים כאלה. דתיים וחילוניים ישבו בהופעות של צוותי הווי ונכחו בטקסים שזמרו בהם גברים ונשים, והשמיים לא נפלו. הקשיים ההלכתיים שצצו לפתע בשנים האחרונות נובעים מתחרות בין רבנים ונסיון שלהם לסגור את הקהילות שלהם עד כמה שאפשר. וכמובן שיש פה גם יותר מקורטוב של פוליטיקה.
ישן 20-10-2010, 19:23
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אם חייל רוצה להביא איתו מהבית..."

אתה לא הוגן תשמע, אתה רוצה לתת לחיילים הדתיים פטור מלהיות עם נשים או לשמוע אותן שרות? תהיה חייב לתת לחייל חילוני לכל דבר להכין אוכל לא כשר במטבח של צה"ל, כי אתה כופה דתית על חילוני יותר מאשר על הדתיים בכל מקרה כבר בצבא.

אני מנסה לומר לך שאנשים דתיים בצבא מקבלים הנאות, ככה שהאוכלוסיה הכללית של החיילים צריכה לחיות לפי התנאים של הדתיים ולכן, אם יש טקס ממלכתי, החיילים הדתיים צריכים לצפות בבחורה שרה, כי רוב החיילים חייבים לחיות לפי הדתיים בצבא כל הזמן.

מי סובל עכשיו יותר? החייל הלא דתי נכון.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 20-10-2010, 22:19
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה לא הוגן תשמע, אתה רוצה..."

אם אתה באמת רוצה שיוכלו להכין אוכל לא כשר במטבחי צה"ל, הצע לממשלה לממן בכל בסיס מטבח נוסף. עם שני מטבחים, אחד כשר ואחד טרף, אין בעייה.
למה שניים? כי הצבא חייב לדאוג גם לחייליו הדתיים למזון, נכון? נכון.
אבל הללו חייבים שהמזון שלהם יוכן בכלים כשרים - כלומר חייבים מטבח אחד כשר בשבילם.

מעניין אם יסכימו להוצאה כספית נכבדה כזו רק כדי לדאוג לגחמות הקולינריות של אוכלי הטריפה, שהרי מטבח כשר לא מונע מהם מזון, אלא רק מזון "אקסקלוסיבי" טרף..
לדעתך זה יהיה שיקול כלכלי נכון?

ישן 20-10-2010, 22:50

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אם אתה באמת רוצה שיוכלו להכין..."

אני רציתי מטבח לא כשר, כי כמה אנשים כאן רוצים לפטור דתיים מלראות אישה שרה באירוע ממלכתי של הצבא והמדינה!
הדרישה שלי הייתה לא הגיונית מראש כמו הבקשה של אותם אנשים כאן לפטור חיילים דתיים בצה"ל מטקס ממלכתי לכל דבר, בגלל שאישה שרה על הבמה. זה נשמע לך דבר הגיוני מאדם, שעתיד להיות קצין בצה"ל בשנת 2010? (תענה על זה בבקשה)
נשים נשארות בצבא ואדם שלא נוח לו עם זה, שישרת ביחידות של חרדים/דתיים בלבד ולא ילך לקורס לקצינים אחרת חס וחלילה יאזין לאישה שרה על הבמה.

את זה אני לא יכול לקבל, כי גם לנשים יש זכויות וגבר, שרוצה להיות קצין, צריך לתת להן את הכבוד הזה מינימום לדעתי או שלא יהיה שם וזהו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 21-10-2010, 09:17
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
יש כאלו שזה עבורם בסדר ויש שלא.
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "דורות של לוחמים דתיים שמעו אשה שרה ולא חשבו שמשהו רע בזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
דורות של לוחמים דתיים שמעו אשה שרה ולא חשבו שמשהו רע בזה .

ודורות של דתיים-חרדיים שכלל לא הלכו לצבא. בגלל זה ועוד סיבות....

הנה הלך דתי-חרדי לצבא, הולך גם על קצונה, לא רצה לשמוע קול אשה, ושולחים אותו לכלא....

גם דורות על גבי דורות של אנשים ישרים שכן אכלו בשר, ויש צמחוניים שלא אוכלים בשר.

אם היה מדובר בצמחוניים שהיו מכריחים אותם לאכול בשר, השמאל היה עולה על בריקדות על פגיעה בחופש ה...

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-10-2010 בשעה 09:19.
ישן 21-10-2010, 15:33
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "דורות של לוחמים דתיים שמעו אשה שרה ולא חשבו שמשהו רע בזה"

טלי - גם לי אין מושג, אבל זה לא אמור לשנות.
ישראלה - זה לא רלוונטי, מה שרלוונטי כרגע זה שהם האמינו שאסור היה להם להקשיב לאישה הזו שרה כרגע.
האמת שחשבתי על הנושא, מאוד בעייתי (במיוחד לאטאיסט).
אני חושב שהאשם האמיתי פה הוא המפקד של הצוערים שנכנס בכלל לפינה הזו, כמו שאומרים, עדיף להיות חכם ולא צודק. זה היה כ"כ חשוב שהם יאזינו לבחורה הזו (ששרה נהדר אני בטוח)? אי אפשר היה למצוא פה איזה מקום לפשרה?
נכון, פקודה זו פקודה והם היו כמובן צריכים להישפט, אבל בשביל מה כל הנושא הזה? הרי לא היה פה צורך חשוב ואמיתי שהצוערים ישמעו את השירה, לא נראה לי שזה היה הופך אותם לקצינים טובים יותר.

ישן 20-10-2010, 23:45
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אני רציתי מטבח לא כשר, כי כמה..."

חשבתי שאני פורש מהדיון אבל הצלחת להרגיז אותי אז חזרתי...
ולענייננו
החיילים הדתיים בצה"ל לא רוצים שייכפו עליהם לעבור על ההלכה, הם לא ביקשו שצה"ל יבטל הופעות של זמרות, הם ביקשו בקשה קטנה ולא מזיקה: תנו לצאת החוצה בזמן שנשים שרות.
אבל זה לא מספיק לך, אתה רוצה להבעיר אש, ללכת עם הדתיים ראש בראש ולהכריח אותם לעשות את מה שאנטיוכוס,אדריאנוס,פרדיננד ואיזבלה - הזוג המלכותי של ספרד, לא הצליחו - לעבור על ההלכה.
וכל זה בשביל מה? - בשביל השלטת התרבות שלך על תרבות אחרת, או במילים אחרות - ג'יהאד נאור.
זה לא יילך בדיוק כפי שזה לא הלך לאינספור מלכים, נציבים ואינקוויזיטורים לפניך(ואני לא משווה מבחינה מוסרית חלילה), חבל על המאמץ.
ישן 21-10-2010, 15:19

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "לפעמים אני לא יודע אם אתה..."

אתה מדבר כאן על העדפה/אפליה מתקנת וזה לא הדבר הנכון לעשות כאן וזה גם פסול מלבצע את זה בתוך הצבא בכל הנוגע להופעות של נשים לפני חיילים. אין שום סיבה לתת רק לזמרים גברים להופיע בפני חיילים באירוע ממלכתי. אם חייל לא מסוגל לראות אישה על הבמה לבד, כמה נשים יחדיו בלי גברים או עם להקה צבאית של גברים ונשים יחדיו ובאירוע ממלכתי, אולי מקומם של אותם אנשים אינו בצבא. שוב אירוע בהתנדבות או אירועים אחרים, שאינם חובה ממלכתית ואינם חובה לחיילים, אותם אנשים דתיים לא צריכים לראות אותם, כשאישה מופיעה על הבמה ויכולים בכלל לא להגיע לאירוע.

ישן 21-10-2010, 15:53
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אתה מדבר כאן על..."

לא ענית על השאלה שלי.
אילו היה מדובר על משתה ממלכתי של בשר ויין, היית חושב שזה ראוי לפקוד על צמחונים ודרוזים להשתתף בו?
אתה חוזר ומדגיש את העובדה שמדובר באירוע "ממלכתי" שיש "חובה ממלכתית" להשתתף בהם, אתה רק שוכח שמי שקבע את החובה הממלכתית הזו הוא הצבא, והצבא הוא גם זה שיכול לפטור אנשים ממנה.

בנוגע ל-
ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אולי מקומם של אותם אנשים אינו בצבא.
אז גם לדעתך יש להעניק פטור מלא משירות צבאי לאותם אנשים?
פשששש נדיר, כבר שני אנשים באשכול אחד..

ישן 20-10-2010, 20:51
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "אז אתה מציע לגרש מצה"ל את כל..."

אתה שם לב בכלל מה אתה אומר?
כנראה שאתה לא כל כך יצירתי ואתה רואה דרך מנהרה, שחור או לבן.
לא אמרתי שלא צריך לגייס חיילות לצה"ל וגם לא אמרתי ההפך, אתה מקובע על שטות שרשמת עוד בהודעה קודם ומשחק את הפמיניסט התורן בלי סיבה נראית לעין.

מעבר לכך, החיילים הדתיים והחילוניים לא פועלים בעין תחת עין, אם אנחנו אוכלים כשר בשבילם אז הם צריכים לחלל שבת בשבילנו- זה לא נכון! הצבא מונע על חוקי הדת, ומחויב שלא להפר חוקים אלו אלא במקרה של פיקוח נפש.

וכשאתה אומר שכמה טקסים לא יפגעו באמונה שלהם, אז כנראה שאתה לא מבין כלום.
באותו האופן הם יכולים לאכול רק כמה חזירים ולחלל רק כמה שבתות, זה לא צריך הרי להזיז להם, נכון?

נערך לאחרונה ע"י hwarang בתאריך 20-10-2010 בשעה 20:54.
ישן 20-10-2010, 21:06

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אתה שם לב בכלל מה אתה..."

אתה אומר כאן נשים למטבח עם הפרדה ובגדים של חרדיות, אבל זה אירוע של כולם כולל אנשים שאינם דתים והם הרוב ולראות אישה שרה כן! הדתיים לא ימותו מזה ולתת כבוד למעמד ממלכתי זה מינימום באירוע כזה לאדם שרוצה להיות חייל ובמיוחד קצין בצה"ל!

אם הם מקבלים מטבח כשר, הם צריכים לסבול אישה על הבמה כמה פעמיים בשנה מה לעשות מטעם המעמד של האירוע! כי עברו הזמנים, שהנשים היו במטבח בלבד ומותר להן לשיר בטקס לזיכרו של יצחק רבין או ביום העצמאות.

נשים נמצאות בצבא, במשטרה, במשרדי הממשלה ואותם דתיים, אם הם רוצים לנהל חיים נורמלים בין אנשים לא דתיים או לשרת בצבא, הם יהיו חייבים ללמוד לקבל נשים גם אם זה פעם או פעמיים בשנה בטקס ממלכתי על הבמה!

ישן 21-10-2010, 00:28
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "עד כמה שזה נשמע מפתה וכדאי,..."

מבחינה מסויימת אני מסכים איתך
אני מכיר בעובדה שצה"ל לא יכול לבוא ולומר "במקרה של סתירה בין ההלכה לפקודה הצבאית אין החייל הדתי חייב לציית לפקודה הצבאית", הצהרה כזו מצד צה"ל תפתח פתח לפירוקו.
מצד שני אני סובר שהצבא צריך לשאוף למצב שבו למעשה חיילים דתיים לא יצטרכו לעבור על ההלכה,

הבעייה היא שישנם פירומנים בשני הצדדים (גם בצד "שלנו", מודה) שמעוניינים להבעיר את השטח. לחבר'ה האלה(מהצד החילוני) צריך להבהיר שהדתיים לא יסכימו שייכפו עליהם לעבור על ההלכה.
מרגיז? לפני בערך 2200 שנה היו כמה פנאטים חצופים, החשמונאים קראו להם, שסירבו להשתתף בטקסים הנאורים של קורבן לזאוס(למשל) והתעקשו להיצמד למנהגים פרימיטיביים כמו אמונה באל אחד.
זה היה, כאמור, נורא מרגיז וננקטו נגדם צעדים משמעתיים חמורים. זה לא עזר, הם ציפצפו, הפנאטים האלה.
ממשיכיהם,אגב, נאלצים לצפצף עד עצם היום הזה.
ישן 21-10-2010, 06:07
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
ביזיון !!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "צוערים עזבו טקס לרבין בשל שירת אישה - ונכלאו"

ולכל אלה שמגבים אותם-

אני רוצה להבהיר שאני בעד התחשבות בחיילים דתיים על אף שאני לא רואה את עצמי איש דתי, מכאן ועד לסרב פקודה המצב רחוק מאוד.
המושג הבסיסי בקורס קצינים הוא הפעלת שיקול דעת אל מול פקודות, כן גם ההלכיות- כשאיש דתי
מגיע למצב כזה, במיוחד כזה שהולך להיות קצין בצה"ל מצופה ממנו לפעול בהתאם, להפעיל שיקול דעת, לפעול בצורה נורמטיבית! אין שום בעיה להוריד את הראש, להפנות מבט ובגמר האירוע לפנות יישרות למפקד הבה"ד ולהתלונן על הנעשה, אני בטוח שאם היו פעולים כך הוא לא היה מפנה להם את הלחי השניה. וגם אם כן, בשביל זה יש רב צבאי לצבא, שיגישו תלונה, שיפעלו בנהלים המקובלים וידחפו לשינוי! בשביל זה יש לנו קצינים, שיפעילו את הראש, שיזיזו את המערכת ויפעלו להשפיע בגזרתם. כשחייל מחליט על דעת עצמו לזרוק את המוסכמות של הצבא , חמורות ככל שאהיו, מבלי לבחון את האפשריות האחרות הוא לא מפעיל שיקול דעת! צריך להגיד בצורה חד משמעית- הפעולה שבהם החיילים הדתיים בחרו לפעול היא פרובקטיבית ולא תואמת שום ערך של צה"ל.
טוב עשה מפקד הבה"ד שהדיח אותם, העונש צריך להיות חמור יותר.

מבלי שום קשר לדברים, נשמע לי מאוד פרמטיבי שחייל דתי לא יכול לצפות בחיילת שרה על במה, אחר כך הדתיים לא מבינים למה הדור הצעיר לא נמשך ליהדות. פשוט מבזה וחבל.
ישן 21-10-2010, 07:23
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

זה כלל וכלל לא עניין בטחוני,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "צוערים עזבו טקס לרבין בשל שירת אישה - ונכלאו"

ואני מתפלא האם הצבא נהפך למוסד "לחנך" את העם בדרך כלשהי.

אני גם מתפלא על אלו שמגלגלים עיניים ושואלים למה החרדים לא משרתים בצבא.

ובטח שזו לא הדרך לשכנע חרדים לשרת שם.

ולכל הלועגים, אם היה מדובר בחיילים ערבים או דרוזים שהיו מכריחים אותם לאכול ברמאדן (שזה אפשר כבר איכשהו להסביר שזה עניין בטחוני שהחייל חייב להיות שבע שיהיה לו כוח...) אז כל השמאל היה נעמד על הרגליים ובצדק מסויים. אבל כשמדובר על יהודים...

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-10-2010 בשעה 07:26.
ישן 21-10-2010, 08:15
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

השנאה לחרדים אינה נובעת בגלל שירותם הצבאי או לא
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "בנח"ל החרדי דברים כאלה לא..."

הנה פה מדובר על מיטב הנוער, מלח הארץ, משרתים בצבא, קורס קצינים, ולא בנחל החרדי, במחלקות הרגילות, ואיזו שנאה פתלוגית...

אם היה מדובר בצמחוניים שהיו מכריחים אותם לאכול בשר, למרות שאתם זה אפשר להסביר בנימוקים בטחוניים,

אני מתאר לעצמי איזה הפגנות סוערות היו מתקיימות אז בכל המדינה.

ופה מדובר על משהו שאין לזה שום קשר עם ביטחון, שום קשר עם מה שהצבא נועד להיות. ולא רק מכריחים חיילים דתיים לשמוע קול אשה בניגוד לאמונתם הדתית, אלא שיש פה עוד מקהלה שלמה הדורשת עוד ועוד עונשים, וגם לועגים על כל הקשול לעם ישראל.

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 21-10-2010 בשעה 08:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:43

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר