לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2010, 10:15
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
הצעת חוק עוקף בג"צ: מאות מיליונים לאברכים

הצעת חוק עוקף בג"ץ: מאות מיליונים לאברכים

ועדת השרים לענייני חקיקה מקבלת לידיה עוד הצעה מעוררת מחלוקת, לאחר שאישרה את חוק משאל העם. ח"כ גפני דורש להעניק "מלגת קיום צנועה לתלמידי ישיבות שתורתם אמנותם", לאחר שבג"ץ קבע כי הבטחה הכנסה לאברכים פוגעת בשיוויון

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973285,00.html

אחרי חוק משאל העם, ועדת השרים לענייני חקיקה שוב מקבלת לידיה תפוח אדמה לוהט. הוועדה תדון ביום שני הקרוב בהצעת חוק עוקף בג"ץ של ח"כ משה גפני, שאם תעבור תעניק מאות מיליוני שקלים לאברכים.

הצעת חוק מלגת קיום לתלמידי כולל מעוניינת "לעגן את זכותם של תלמידי כוללים שתורתם היא אומנותם לקבלת מלגה". על פי דברי ההסבר להצעה, שהחתומים עליה הם חברי כנסת מיהדות התורה, ש"ס והאיחוד הלאומי, מטרתה לקבוע הסדר ייחודי, שיעביר מלגות לתלמידי הישיבות - שלהם שלושה ילדים לפחות.

לא מובן לי מדוע מגיע להם מלגות קיום. מה קרה לפתגם: "אם אין לחם אין תורה"?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2010, 00:55
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "תגובתך מיותרת. את ניהול..."

1. אני חושב שיש לך בעיה חמורה בחוש ההומור והאירוניה. והבנה של מה מוצדק להגיד למי ומתי. אפרופו אני חושב שיש לך גם בעיה עם הבנת הנקרא.

2. אני חושב שהניהול של הפורום הזה ממש גרוע (סקופים לא פרש). להגנתו יש לומר, שזה אחד הפורומים הקשים יותר לניהול באתר, גם מבחינת התעבורה, וגם מבחינת היצריות והאנרגיות שהנושאים מעוררים. חוץ מזה יש את הבעיה הקבועה עם תפקידי סמכות מעפנים, אלה שרוצים אותם באופן טבעי לא מתאימים להחזיק בהם.

3. זה אולי ספציפית לא נוגע אלי אישית, אבל הקשיים שלך עם הבנת הנקרא ושאר סעיף 1. כן נוגעים אלי מידיי פעם. חוץ מזה שהעולה של איומים בחסימה, על הבעת ביקורת לגיטימית - חורים לי ברמה האישית.

-----
4. אני מקווה שאני מצליח להגיד את זה מנקודת מבט אובייקטיבית, למרות הרקע הקמע אישי...

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 23-10-2010 בשעה 00:57.
ישן 23-10-2010, 10:26
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה מציין כי ידוע לך שהפורום קשה לניהול אבל מתעלם מכך שחלק גדול מהקושי
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. אני חושב שיש לך בעיה חמורה..."

נובע מהכנסה בכח של פגיעות אישיות בגולשים ועלבונות שלפעמים נראה כאילו הופכים לעיקר.

זה בסדר לכעוס פה ושם ולהתאגרף מילולית קמעא לעיתים ובעיקר כשזה נובע מתוך ויכוח סוער וכתגובה על אמירות בוטות. אבל זה מעכיר את האוויר כאשר נראה שהנגחנות היא המטרה ולא הדרך.

יש לך הרבה מה לומר, אתה יודע להתנסח היטב ויש לך גם במה לומר זאת - אז מדוע מוכרחים להפוך את חיפוש המריבה לעיקר?

אתה נוהג לא אחת כמו כדורסלן לא רע עם תרגיל לא רע שמגיע לעמדת קליעה אבל אז חייב לדרוך בכח על כף הרגל של זה שלידו ונהנה יותר מהמהומה התאורטית מאשר מ3 נקודות מעשיות...

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-10-2010 בשעה 10:28.
ישן 22-10-2010, 12:35
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שאיש לא ישלה את עצמו!....
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "לא יעזור להתבכיין"

למעט שני מגזרים שאני יכל להעלות על דעתי הרוב הגדול של אזרחי המדינה לא ממש יזיז את התחת שלו ויצא לרחובות!
הרוב ימשיך לשבת בסלון ולקטר ולילל...
אם יש מה ללמוד מהמגזר הערבי והחרדי זה בדיוק איך להפגין!
באותה מידה אפשר לומר שזה גם הדבר היחידי שאפשר ללמוד מהצרפתים....
הנה העלו להם בשנתיים את גיל הפרישה לפנסייה וחצי צרפת הפוכה!
העל להם את מחיר הלחם...חצי צרפת בתוהו ובוהו !
ורק העם היושב בציון ימשיך לשבת ולילל...

אגב - לא רק ביבי!
כל ממשלה שהיתה ולצערי עוד תהייה וככל שהם ימשיכו לחלחל למוסדות השלטון המצב רק ילך ויחמיר...

ישן 22-10-2010, 13:12
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
נכון שכל ממשלה נתנה להם
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שאיש לא ישלה את עצמו!...."

אבל ביבי התעלה מעל כולם .
נתן להם לפני בחירתו לתפקיד ורק שיצמדו אליו. וכעת גם יתן להם, אם חשבת שלא יתן, שלא יזעזעו לו את המערכת.
צודק/ת במאה אחוז ה- rubber_duck . שכח/ה רק להוסיף שרב הסטודנטים גם תורמים למדינה לפחות 3 שנים מחייהם שזו לצערי יכולה לשמש גם כ-תורתם אמונתם. כמה שזה כואב להגיד את זה. אבל אין ברירה, שירות של 3 שנים זו מצווה לא פחות גדולה , בלשון המעטה ובעייני לפחות.
אבל החרדים יודעים לעקוף כל חוק והם יקבלו הכל בזכות נדיבות ליבו של ביבי ובמיוחד שזה לא מכיסו האישי, אז החד הוריות והנכים והנתמכים וכל היתר יחכו . קודם כל החרדים, מהם יש לו כוח לשבת על הכסא הרם .
ישן 23-10-2010, 01:40
  ybd123 ybd123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מחקר מדעי מועיל למדינה תועלת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
מחקר מדעי מועיל למדינה תועלת פרקטית.
במה ספורט מועיל למדינה פרקטית?

1) בדקת לאחרונה כמה כסף מגלגל הכדורגל העולמי או כל ענף ספורט מרכזי אחר?
2) יצירת מקומות עבודה נוספים לקשת רחבה של עבודות: שחקנים, מאמנים, מומחים, מארגני משחקים, ספקי סחורה וכו'.
2) לחינוך לספורט יש תועלת מגוונת עבור המדינה ותושביה: לדוג', מאבק בהשמנת יתר ושלל מחלות נוספות.

אבל כמובן שלך יש יתרון נוח מאוד בדיון הזה, שכן החרדים עוסקים באמונה - דבר שמעצם הגדרתו לא ניתן להפריך (או להוכיח) את תרומתו. אולי בכל זאת תנסה להסביר במה הישיבות מועילות למדינה ברמה שתואמת את גודל הנתח שהן מקבלות מתקציב המדינה?

ציטוט:
בעיני החרדים ספורט חשוב הרבה פחות מלימוד תורה אז הם דואגים ללימוד תורה.

כל זה טוב ויפה - הבעייה היא שהם ממומנים מכספי כלל הציבור. מכאן שכל הקריאות בסגנון "עזבו את החרדים בשקט ותנו להם לחיות כרצונם" לא כל כך תופסות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אתה דואג לתיאטרון ולספורט והם דואגים לתורה.

תרשה לי לפקפק בכך שתקציבי הספורט והתרבות מתקרבים לתקציבים שמקבלים החרדים (אי הצדק יעשה בולט עוד יותר אם נזכיר שהתקציבים הנ"ל משרתים את כלל האוכלוסיה בעוד שהאברכים מהווים פחות מעשירית ממנה). ושוב, אם "הם" דואגים לתורה, מדוע "אני" צריך לממנם?

מדוע אנחנו לא רואים יוזמות מתוך הקהילה החרדית, לצמצום התלות הכלכלית של האברכים במדינה אך שומעים על עוד ועוד דרישות לתקציבים? במקום לכלכל את עצמם כמו מרבית הסטודנטים הם דורשים מלגות מחייה ואפילו בלי התניית המלגה במצויינות (ההיפך הוא הנכון - כאשר האברכים מקבלים מלגה גורפת שכזו, מטבע הדברים התוצאה תהיה שאיפה לבינוניות, שכן התנאים מובטחים)
ישן 22-10-2010, 13:30
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "בכמה כסף ממנת מדינת ספורט,..."

טוב, קצת נמאס מכל האשמות הצלבנות והג'יהד שאתה יורה לכל עבר בכל פעם שנחשפת ערוותה של התרבות החרדית.

אומר לך משהו נורא בפשטות: אני מוכן שהמדינה תסבסד את שכר הלימוד ללימודי תורה עד הסנט האחרון.... מעבר לזה? תשמע, אם סטודנטים לתואר ראשון יכולים לעבוד מספיק בשביל להחזיק דירה, לממן את מחייתם ואפילו להתחיל לתכנן משפחה, למה תלמיד תורה לא יכול? האם הוא נכה? מוגבל? האם החינוך החרדי לא הכין אותו להתפרנסות בכבוד. אז אם הסטודנטים לא מקבלים "מלגת קיום" (בשפה הקיבוצית קראו לזה פעם "אוכל חינם") מדוע שתלמידי תורה כן יקבלו? האם תרומתם של הסטודנטים אינה בעלת חשיבות מספקת?

אני שמח על כל שקל מהמיסים שלי שהולך לעזור לנכי צה"ל, לנפגעי תאונות דרכים וקורבנות הטרור. אלו אנשים שזקוקים לעזרה זו והערבות ההדדית הזו היא היא שהופכת אותנו לעליונים מוסרית, ערכית ורעיונית.

אבל אני לא מוכן לממן אדם שהדבר היחיד שמונע ממנו להרוויח לחמו בעצמו הוא שאיננו עובד ואיננו מנסה למצוא עבודה...

ישן 22-10-2010, 14:49
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני לא מסמפט את התרבות החרדית..."

הספורט והתורה שניהם חשובים. ההבדל הוא שמי שלומד ספורט במכון ווינגייט צריך באותו הזמן לכלכל את עצמו, לשלם שכ"ד, מיסים, חשמל ומים ולשים אוכל על השולחן. הוא איננו מקבל מלגת קיום. מדוע, אם כן, שאברך הלומד תורה כן יקבל מלגת קיום?

ברשתוך, שים לב שאני, אחד הדוברים הכי קולניים פה נגד התרבות החרדית, לא מנתנגד ללימוד תורה. עוד פעם, אני מוכן שהמדינה תסבסד את שכר הלימוד של האברכים עד הסנט האחרון. אבל פה לא מדובר על שכר הלימוד, ידידי. מדובר ישירות על שכר הדירה, המיסים, חשמל, מים וגם לשים אוכל על שולחנם. מדוע שאני אצטרך לממן להם את כל אלו?

אשאל אותך שאלה, תרגיש חופשי לא לענות אם אתה חש שהיא חודרנית מדי: ממה שאני מבין בין השורות, אתה משתייך לזרם הדתי-לאומי (ובבקשה, תקן אותי אם אני טועה). האם אתה משלם מיסים? אתה עובד לפרנסתך? האם כל אלו מונעים ממך להיות יהודי מאמין ואדוק באמונתו?

ישן 22-10-2010, 13:30
  Mike24zl Mike24zl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
לא מוכן להזרים לביזיון הזה אפילו שקל!
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "בכמה כסף ממנת מדינת ספורט,..."

ציבור עצום (והולך וגודל) שמנציח את הבורות, לא מוכן לתרום מאומה למדינה, ורק דורש ודורש, לא ראוי לקבל שום מימון. באיזו זכות? שירתתי וסיכנתי חיי בצבא וכעת גם אני לומד (לימודים אקדמאים), ונאלץ תוך כדי לעבוד כמו חמור (יוצא מהבית בשבע בבוקר ללימודים וחוזר לפעמים ברבע ל12 בלילה מהעבודה) ועל חשבון המיסים שלי יחייה איזה אברך באושר ועושר עם עשרת ילדיו שגם הם יחונכו לבורות ויחיו על הגב של הילדים שלי בעתיד??!
אין לביזיון הזה אח ורע בעולם. ראה את האברכים בארה"ב, האם הם מקבלים מימון מהמדינה?! או שהם מצליחים לעבוד כמו גדולים למרות "תורתם אומנותם"?!

האבסורד הוא שלמרות שהאברכים אוכלי חינם, הם מרשים לעצמם ללא בושה לבוא בטענות לציבור שמממן אותם פעם אחר פעם, ולהפריע לסדר בצורת הפגנות, חסימת כבישים, התקפות על מפעלים\חנויות\חברות\חניונים...

נ.ב
אני כמובן לא מכליל בדבריי את הדתיים הלאומיים, שמשרתים בצבא, עובדים ותורמים למדינה.
ישן 23-10-2010, 10:51
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
בכל מוסד אקדמי המסובסד ע"י המדינה על הלומד בו לעמוד בתנאים שקבעה המועצה להשכלה גבוהה

(יותר נכון, התנאים הם מול הגוף בו אתה לומד וחלק מהתנאים שהסטדונטים חייבים לעמוד בתנאים מסוימים על מנת שיוכלו ללמוד או להמשיך וללמוד בואתו מוסד במסלול המדובר).
וכאן מדובר אך ורק בסיבסוד (כלומר, מוסד המלמד עם שכר לימוד אוניברסיטאי), ולא, חו"ח במלגת לימוד (בגובה עד שכר הלימוד) או במלגת קיום, עליה מדובר בכתבה הנ"ל, שם התנאים הם יותר נוקשים, ניתנים על בסיס של הישגים אישיים או מצב סוציו-א'ונומי, ובאופן כללי מוגבלים לגבי כמות הסטודנטים שנהנים מכך, ולא מתחלקים בין כלל הסטודנטים באשר הם.

ברגע שהישיבות יסכימו לעמוד בפיקוח ויעמדו בקריטריונים של מוסד להשכלה גבוהה (אגב, בחו"ל יש מוסדות כאלו), הם יתוקצבו בדיוק כמו אוניברסיטאות ומכללות, ולא תשמע אף ביקורת על כך.

בשורה התחתונה, ההבדל בין תקצוב אקדמי ויבן תקצוב ישיבתי הוא שתקצוב אקדמי ניתן תחת שליטה, ואילו תקצוב ישיבתי לא, ברגע שיהיה תקצוב של אדם רק בגלל שהוא תלמיד ישיבה הרי שלימוד בישיבה יהפוך לתמריץ על מנת לקבל כספים, בין אם האדם משקיע בלימודיו בישיבה או בכלל פוקד אותה.

ישן 23-10-2010, 11:10
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "הצעת חוק עוקף בג"צ: מאות מיליונים לאברכים"

איפה נרשמים כדי לקבל את ה"מלגת מחייה הקטנה הזאת?"

אני היום מקבל מלגה של כ7000 שקל בשנה אקדמאית, מה שמוזר בכתבה שלא מוזכר מה אותם מקבלי המלגה צריכים לתת בחזרה כדי להיות זכאים לה.

אני למשל, נדרש לתת כ6 שעות שבועיות למען הקהילה, בנוסף פעם בחודש להיות בסדנא ושלוש פעמים בשנה להשתתף באירוע, זה לא שמישהו מחלק לי את הכסף.

יש גם מלגות שנותנות כסף ללא דרישה לתרומה לקהילה (אבל עם דרישה להגיע לכנס חלוקת מלגות) מיותר לציין שלא המדינה מממנת את המילגות האלו אלא גופים פרטיים (לדוגמא, מלגת יוצאי מרוקו, שלא מפלה אף אחד ומחלקת מלגות גם לכאלו שאין להם אף צד מרוקאי) ובדרך כלל מדובר בסכומים פעוטים.

המדינה כן מממנת בעלי נכויות, דרך ביטוח לאומי, אבל פה מדובר באנשים שקשה להם יותר לכלכל את עצמם ואם יאלצו לעבוד בזמן הלימודים הפגיעה בלימודים עלולה להיות קשה יותר מכל סטודנט אחר, ועם זאת רוב בעלי הנכויות שיצא לי לפגוש במכללה כן נותנים שעות לקהילה לצורך מלגה, אף על פי שהם יכולים לקבל דמיי מחייה נאים ביותר מהמדינה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:07

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר