לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2010, 09:16
  7149 7149 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
בהמשך לאשכול אסון אנצריה - דעה אישית על המודיעין הלבנוני

תראו, זה לא סוד שלחיזבאללה ולמודיעין הלבנוני היו כמה הצלחות מדהימות בשנים האחרונות. רוב ההצלחות זכו לכותרות ואיזכורים גם בארץ, אלא שרוב התגובות היו בנוסח: "חיזבולים מפגרים \ אנחנו יותר טובים \ יריחו זה לא רק קזינו" וזוהי פריזמה למקור ההצלחות הללו.
שימו לב למה שקורה בלבנון מאז מלחמות לבנון השניה: לטענתם, הם תופסים סוכנים ישראלים על ימין ועל שמאל. לטענתם, הם תופסים מערכות שידור משוכללות שקשה עד כמעט בלתי אפשרי לתפוס. לטענתם, הם מזהים מערכת האזנה לתקשורת קווית שיושבת על ציר מרכזי ואף מצליחים להביא להשמדתה.
לדעתי, יש לכך שתי סיבות עיקריות שייתכן ושזורות אלה באלה:

ראשית, אמצעים טכנולוגיים שאני משוכנע שהם קיבלו, איכשהו, מגוף מודיעיני מוביל בעל ידע ויכולות מתקדמות. אין לי מושג איך ומאיפה, אבל השידרוג שהם עברו בוודאי בארבע השנים האחרונות דומה לשידרוג של מחשב קומודור 64 לדרגה של פאוורמק. משהו בקנה מידה לא הגיוני ומחייב בדיקה מעמיקה. גם אם נניח שחלק ניכר מאוד מהתפיסות שלהם מבויימות לצרכי תעמולה פנימיים (שהרי "הערבים לא יכולים לתפוס סוכנים ישראלים. אנחנו יותר חכמים מהם ולנו יש את 8200"), הרי שאין שום מדינת אויב אחרת במזרח התיכון שהגיעה להישגים מפליגים וראויים למלוא ההערכה והשבח בפרק זמן כל כך קצר בתחום לוחמת המודיעין כמו המודיעין הלבנוני.

הסיבה העיקרית השניה לצבר ההצלחות הפנומנליות שלהם מובנת היטב מתוך שיחה שהיתה לי בעמדת שמירה בבסיס מזלטים בתחילת שנות ה-90 אי שם. באותה תקופה הייתי חובב טיסנים מושבע, וכשאיפשרו לי לבחור היכן לעשות 21 ימי שמירות ברור היה לי שבסיס מזלטים הוא הבחירה האולטימטיבית. אני זוכר ששאלתי את הקצין שישב איתי בעמדה שאלה שעניינה אותי מתוקף שירותי הצבאי והיא האם השידורים של המזלטים מוצפנים או שאפשר לגלות אותם. הוא הביט בי בזלזול ואת המבט שלו אני זוכר עד היום, ואמר בפשטות שאין סיבה להצפין כי ממילא "הערבים" (ציטוט במקור) בחיים לא ימצאו את התדר כי זה כמו למצוא "דג בורי מסויים בים". אבל, הוא הוסיף, "מה אתה דואג"?! ממילא את המתקנים הרגישים בישראל לא מצלם המזל"ט בדרכו לארץ היעד, כך שהכל בטוח. אמר ולא יסף.

אם תקראו את התגובות הנפוצות-דרך אגב גם באתר הזה-לידיעות על הישגים של האויב, תגלו שמאז 67' השתנו המון דברים, אבל התפיסה שלנו את האויב נותרה כמעט כשהיתה. וזו גם הסיבה, להערכתי, שחוץ מאיש המודיעין הלבנוני שקורא את מה שכתבתי כאן, ונאלץ עכשיו לתרגם ולהפיץ את התגובה הזו, על חשבון ארוחת הצהריים שלו, לאף אחד אחר זה לא הולך להזיז, ודעתו של איש לא תשתנה.
בעתיד, המחיר ייגבה באלפי ליטרים של דם. כרגיל. חבל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2010, 09:48
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "בהמשך לאשכול אסון אנצריה - דעה אישית על המודיעין הלבנוני"

אני למשל לא מזלזל במה שאתה כותב בכלל, רק שאני אזרח פשוט והיה רצוי שהקודקודים יפנימו ויעבירו כלפי מטה נורמות חדשות..
מה שנתת כדוגמא הוא רק פסיק.
יש לנו נטיה לפטפט את עצמנו למוות, ואם אתה מעז להעיר משהו אז מיד קופצים עם ה:"זה בסדר, זה עבר צנזורה"...
מעניין את הת-ת שלי צנזורה, מי אמר שהם מושלמים??
למה אני צריך לקרוא יומיום על יכולות של צה''ל ועל פיתוחים חדשים?? כי זה מעלה את המורל?

למה בכלל מי שלא טנקיסט צריך לדעת הכל על "מעיל רוח"? אבל זה בסדר , תיכף מישהו יכתוב שבעידן הסיגנט , או הטיזינט ממילא אי אפשר להסתיר כלום..בולשיט, לפעמים צריך פשוט לא להראות עד כמה שיש לנו גדול.

עריכה: ואחרי שקראתי את הכותרת של ידיעות אחרונות , אני רוצה להוסיף שינוחו לוחמי השייטת שנהרגו באנסריה בשלום על משכבם..

נערך לאחרונה ע"י מרקויס בתאריך 27-10-2010 בשעה 09:51.
ישן 27-10-2010, 19:10
  7149 7149 אינו מחובר  

דעתי האישית מבוססת על מידע גלוי מהעיתונות הלבנונית והישראלית והיקשים שעשיתי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי DuckRabbit שמתחילה ב "לא הבנתי"

בלי קשר לענייני ביטחון שדה - שלמרות שיש מה לשפר שם, עדיין מצבנו לא רע כל כך בתחום ברמה הגלובלית - אם תקחו את ההישגים המדווחים בתקשורת הגלויה של המודיעין הלבנוני, ותשוו את המצב הן לשנים קודמות בלבנון עצמה, והן למדינות אויב אחרות (שגם הן לא היו מהססות להשוויץ בתפיסות של גורמי מודיעין ישראליים), תראו שמשהו יוצא דופן קורה שם.

לדעתי, ושוב זו דעתי האישית בלבד, מדובר בקפיצה קוואנטית שמערך המודיעין המסכל הלבנוני עשה בפרק זמן קצר מאוד וההסבר ההגיוני ביותר בעיניי הוא סיוע רב-ערך שהם קיבלו מגוף מודיעיני מערבי מתקדם מאוד או רוסי. השיחה שקיימתי עם אותו בחור לפני 20 שנה באה להראות שההתנשאות הישראלית לא השתנתה באופן דרמטי מאז 67', ואני משוכנע - למרות שאין לי מידע מבפנים - שיש לכך תרומה משמעותית להישגים של המודיעין הלבנוני בשנים האחרונות.
ישן 27-10-2010, 14:31
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 7149 שמתחילה ב "בהמשך לאשכול אסון אנצריה - דעה אישית על המודיעין הלבנוני"

ציטוט:
גם אם נניח שחלק ניכר מאוד מהתפיסות שלהם מבויימות לצרכי תעמולה פנימיים (שהרי "הערבים לא יכולים לתפוס סוכנים ישראלים. אנחנו יותר חכמים מהם ולנו יש את 8200"), הרי שאין שום מדינת אויב אחרת במזרח התיכון שהגיעה להישגים מפליגים וראויים למלוא ההערכה והשבח בפרק זמן כל כך קצר בתחום לוחמת המודיעין כמו המודיעין הלבנוני.

אפשרות שלישית היא שישראל פשוט פועלת בלבנון יותר מבמדינות אחרות, תוך סיכונים גדולים יותר, ולכן יש לפעמים תקלות.
הרי בלבנון אנחנו מעוניינים לדעת איפה נמצאות עמדות הלחימה וירי הרקטות בכל כפר. איני בטוח שמול סוריה, למשל, אנחנו אוספים מודיעין ברמה של מחלקה/פלוגה.
ישן 15-12-2010, 18:31
  7149 7149 אינו מחובר  

שני מתקני האזנה ותצפית נתפסו היום בלבנון - לטענת צב"ל

בצבא לבנון טוענים הערב (ד') כי איתרו ופירקו שני מתקני ריגול ישראליים על שני הרכסים הגבוהים ביותר במדינה. לטענת הלבנונים, אותרו מתקני האזנה ותצפית בעקבות מידע שהעביר ארגון החיזבאללה.
על פי הדיווח בלבנון, בעקבות מידע של חיזבאללה, הצבא מפרק כעת שני מתקני האזנה, שידור וצילום שהיו מותקנים בתוך סלעים חלולים במרום שני הרכסים, הסהין והר ברוק. בהר ברוק, בעומק הלבנון, ישב צה"ל בשנות ה-80.
מדובר במקומות אסטרטגיים, בהם היה רוצה חיזבאללה להציב סוללות טילים נגד מטוסים, אם וכאשר יגיעו לרשותו.

(-המקור: עיתון גלובס-)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר