לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2010, 19:58
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
יו"ר סיעת מר"צ בתל אביב: " התימנים הם כמו ערבים"

לא, זה לא מערכון של החמישיה הקאמרית, וגם לא של לאטמה:

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל-אביב דנה היום (ד') בפרטי תוכנית חדשה שהגישה העירייה לפינוי שכונת כרם התימנים, אחת הוותיקות בעיר כולה, לטובת הקמת בניינים גבוהים באזור. סגנית ראש העיר, מיטל להבי, הביעה התנגדות נחרצת למהלך - בהסבר שהצליח לעורר תמיהה בקרב לא מעט חברי מועצה. "מההיכרות שלי איתם, התימנים הם כמו ערבים", הסבירה להבי לעמיתיה במועצת העיר. "הם מאוד מחוברים לקרקע כמוהם ולא יסכימו לעזוב את הבתים שלהם".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3975898,00.html

עוד פנינים:
כמו שעושים טרנספר לערבים ביפו, כך עלולה גם כרם התימנים להישאר ללא תימנים.

מי שטוען שהתבטאתי בגזענות אינו מכיר בעובדה שאני עיראקית גאה, שמבינה את המנטליות המזרחית ומגינה עליה.

צריך להפסיק להתייחס לתימנים בכרם כמו לאוכלוסייה חלשה שצריך לפנות משטח כבוש

במקרה הזה, זהו שטח כבוש במיליונרים. אוכלוסיות חלשות, כמו התימנים בכרם או הערבים בעג'מי, סובלות מטרנספר כלכלי, למרות ששתיהן קשורות למקום שבון נולדו, גדלו וחיו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2010, 21:27
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה אשכרה שואל? הגברת הנכבדה הוכיחה (שוב) ששלומיסטים יכולים להיות גדולי הגזענים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני מניח שבכרם התימנים, למשל, לא מתפעלים מהעיראקית הגאה...

לפי תוצאות הבחירות בשישים השנים האחרונות הרי שגם ברמת גן ובאור יהודה לא מתפעלים מ'עירקים גאים' מסוגה או מסוגו של סמי וכשאני חושב על זה לעומק אולי היא בכלל סומו מ'סמי וסומו'?

**

איך זה, איך זה, איך זה שהאנשים שמתהדרים כל כך באהבת האדם והשלום כמו הגברת הלא נהדרת מוצאים עצמם בסוף הדרך מחובקים וירטואלית עם עראפת בתמונה שעל הקיר ומביטים בטלפון בתקווה לצלצול מארכי רוצח כברגותי? איך זה שאנשים שבונים קריירה סביב כנוי אחרים בשם 'גזענים' מתייגים את העדה הציונית ורבת המעשה שעלייתה מהקדומות בהתחדשות הארץ יחדיו יחד עם העם הערבי שבמקרה מצוי עימנו במלחמה לא סימפטית במאה האחרונה?

יש כתמים של התחסדות, שנאת ישראל וגזענות בשמאל הקיצון - ששום מכונת כביסה ושום סנו לא ינקו.
ישן 28-10-2010, 06:56
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זה משפט שמיוחס במקור..."

א. המשפט מעולם לא התייחס להיטלר. פשוט להיטלר לא היו מעולם חברים יהודים, נהפוך הוא, כאשר למד באקדיה לציור יש כאלה שטענו כי המורים (היהודים) הכשילו אותו וכינו אותו צייר בינוני ומאז טיפח את שנאתו אליהם.
ב. המשפט מיוחס אם אינני טועה לגבלס ומאוחר יותר קורט וולדהיים מזכ"ל האו"מ, איש וורמאכט ("הייתי רק פקיד מנהלי") שאמר זאת.

המשפט קפץ לי לראש, כאשר אותה מטומטמת אמרה, אני עיראקית במוצאי, זאת אומרת מכשירה את השרץ בכך שקובעת כי אם היא עיראקית וממוצא מזרחי הרי שיש לה קבלות להשמיץ.
לי באופן אישי, הייתה דעה מאד מוצקה לגבי המוצא העיראקי, זאת קהילה מאד מפוארת, עם עבר ותרבות מפוארים שחלקם הגדול עבד עם הממשל הבריטי בזמן שלטון האימפריה הבריטית בעיראק, רכשו השכלה גבוהה, השתלבו בכל מנגנוני הפקידות והממשל ועד היום כאשר נפגשים עמם, אתה רואה לפניך אנשי תרבות עם גינונים מערביים.

הגברת הנכבדה חושבת שהיא מבינה בהלכות תימן וערב, היא כנראה לא מבינה בהלכות נדל"ן.
צריך להסתובב בכרם התימנים ולראות כמה בתים עם חצות גדולים הופכים אט אט לבנייני קומות.

נערך לאחרונה ע"י פלמינג בתאריך 28-10-2010 בשעה 07:05.
ישן 28-10-2010, 04:33
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא גזענות ולא נעלים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "יו"ר סיעת מר"צ בתל אביב: " התימנים הם כמו ערבים""

פשוט ציון עובדות החיים.
היהודים ואפילו הישראלים אינם ידועים כבני אדם שההצמדות לחלקת קרקע מסויימת (מגרש מסויים), כה חשובה בעיניהם. אפילו אלו המקדשים את ארץ ישראל כולה, למעט מקומות קדושים מסויימים אינם נצמדים, כודדים, לחלקת קרקע מסויימת והם "נעים ונדים" על פני השטח, על מת לקיים נוכחות כוללת ולאו דוקא ספציפית.
הערבים, לעומת זאת, הצמידות לקרקע הוא אחד המנהגים והחובות המושרשים בהם. ערבי אינו מוכן לותר על קרקעותין בשום מחיר והוא תמיד ישאף להצמד למגרש המסויים של הוריו ומשפחתו.

אינני מכיר את המקרה הספציפי ומהן ההצעות למפונים. אבל, ידוע לי על אזורים אחרים בתל אביב-יפו, בהן המאבק כנגד הפנוי, אינו בגין אידאולוגיה אלא בגין כספולוגיה. דהיינו רמת הפצוים. לכן, יתכן וההשואה אינה במקומה.
ישן 29-10-2010, 06:26
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ה'צומוד' קיים בעיקר בפמפלטים של 'מרצ' שבנתה לעצמה את דמות 'הפרא האציל' הפלשתינאי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "ציון עובדה/מנהג אינו מצביע על ההערצה"

בכדי שהחלק 'האיכותי' באנשיה יוכל לשנוא במצפון נקי את מה שלא דומה לו מקרב העם היהודי [חרדים, ספרדים, חרד"לים, חלוצי יש"ע, עולי ברה"מ וסתם 99% מיהודים שלרוע מזלם אינם במאיון ה'שמור לי ואשמור לך' העליון].

ערביי מישור החוף מקורם בדיוק בנודדים למינהם כשבט אבו קישק שהגיע ארצה מאיזיור אל עריש, נמלטי ג'יסר אזרקא ובעיקר פלאחים מדלתת הנילוס שהובא ארצה ע"י מוחמד עלי.

'הבעלות' על הקרקעות שרובן באיזורים שציינת מטה כעמק חפר כלל לא היו מעובדות נקבעה עפ"י חוק הקרקעות העותומני ואינה מעידה על שרשרת דורות של החזקה בקרקע.

ככל אדם גם הערבי יחזיק בנכסיו ויאהב את ביתו ואת המקום בו נולד ולתוכו גדל. לא פחות ולא יותר. אבל אם כבר אנו גולשים להכללות לאומיות הרי שעל העם היהודי נכפו נדודים ככורח בעוד במרחב השמי הנדידה של הערבים שערש תרבותם הוא בדואי - באה לאורך ההסטוריה עד תחילת המאה העשרים מ'רצון'
ישן 29-10-2010, 15:12
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
רק שהוא צודק לגבי מקרים רבים, אם לא רובם המכריע
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]אינני בקיא..."

זאת היא עובדה הסיטורית ידועה ומתועדת היטב שרכישות האדמה נעשו בדרך כלל מאפנדים עשירים שישבו בערים הגדולות (כן ,כולל מבני משפחת חוסייני...) ואף בלבנון ומקומות מרוחקים אחרים. יושבי הכפרים היו במעמד של צמיתים והם סולקו מהקרקע אחרי הרכישה, לעיתים בכח (כח של השלטונות הטורקים או הבריטים). במקרים רבים הוצעו להם פיצויים, ואף פיצויים נדיבים. עמדתי האישית בעניין ממש לא מאשימה את הציונות בכלום. הציונות לא אשמה בכך שאצל הערבים שררה שיטה כלכלית-חברתית פיאודלית מפגרת, הרכישות נעשו לפי החוק שהיה מקובל אז, והצמיתים שפונו זכו לפיצויים מעבר לשורת הדין. יחד עם זאת, בוודאי שאין כאן הוכחה כלשהי לאי זיקה נפשית אל הקרקע. איכרים בכל העולם מאוד דבוקים לאדמה שלהם. הכוונה היא לאיכרים המפגרים-לא לאיכר המתוחכם והשאפתן, כפי שציין אחד העם בזמנו-חיי האיכר, וזאת גם מניסיון אישי, הם קשים מאוד. אתה צריך להצטיין בשלל תחומים, לעבוד קשה מאוד ובסופו של יום עדיין תהיה תלוי במזל. לכן בן איכרים שזכה לחינוך טוב במקרים רבים יעדיף לעזוב את החקלאות (ואת החיים ב"כפר") לטובת עיסוקים אחרים כגון מקצועות חופשיים וטכנולוגיים. עבור האיכר הערבי של אותם ימים (וזה נכון גם לגבי האיכר האירופאי והאמריקאי) האדמה הייתה כל מה שיש לך ובלעדיה אין לך ולידיך תקווה או קיום.
ישן 29-10-2010, 15:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "רק שהוא צודק לגבי מקרים רבים, אם לא רובם המכריע"

היו מספיק מקרים שבהם האדמה נרכשה ישירות ממי שהיו בעליה האמיתיים (קרי האפנדים שישבו עליה). הוא לא יכול לטעון שהצומוד הוא יותר מפיקציה רק בגלל שחלק מהאדמות נמכרו על ידי מי שלא ישבו עליהן, בעוד שמקרים בהן נמכרו אדמות על ידי היושבים עליהן מוכיחים שלא כך הוא.

אם נען היה מקרה יוצא דופן, היית אומר שזה היוצא מן הכלל המעיד עף הכלל. אבל נען היה רק קיבוץ אחד שהוקם על אדמה שנמכרה על ידי מקומיים... הדפוס די ברור.

בכלל, עד תחילת שנות הארבעים היה שיתוף פעולה בין נען לבין הכפר נענה... ואז נכנסה הפוליטיקה לעניין... וזה כמובן נגמר ב48 כשתושבי נענה נמלטו כל עוד נפשם בם

ישן 29-10-2010, 15:33
מנהל

ברוב המקרים האיכרים עצמם לא היו בעלי הקרקע אלא צמיתים
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "היו מספיק מקרים שבהם האדמה..."

ואין זה משנה לצורך העניין אם האפנדי ישב במקום או בביירות. הנקודה היא שאין כאן הוכחה להעדר זיקה נפשית לקרקע. אני חושב ש"צומוד" הוא מאפיין אוניברסלי של איכרים מהסוג היותר מפגר ונבער. הסוג השמרני, חסר ההשכלה וחסר האלטרנטיבות שעבורו האדמה היא הכל. תושבי, נענה, אני מניח, לא נפרדו ברצון מאדמות שהיו ברשותם. זה לא סותר השלמה עם המצב הקיים ושיתוף פעולה עם המתיישבים. הדפוס הזה, אגב, היה קיים בלא מעט מקומות. למשל במסחה (שם הזבחים טענו לבעלות על חלק מהקרקעות אבל במקביל חלקם עבדו כחראתים אצל האיכרים היהודים), או ביד מרדכי שניהלה יחסים ענפים עם הכפר השכן דיר סניד שגם כן תושביו טענו לבעלות על חלק מהקרקעות שעליו הוקם.
ישן 29-10-2010, 15:19
מנהל

סליחה, אבל לא רואה פה את הגזענות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "יו"ר סיעת מר"צ בתל אביב: " התימנים הם כמו ערבים""

כמעט כל מגיב בפורום הזה כתב באופן מכליל מעין זה בשלב כלשהו, אז חלאס עם הצביעות. מה שהיא כתבה על התימנים רחוק מלהעליב. מרבים כאן בהכללות תרבותיות-חברתיות ביחס לערבים, וזה במקרים רבים לגיטמי. גם היא עשתה הכללה כזו וציינה שיש להם באופן יחסי זיקה חזקה למקום המגורים שלהם (ברור שהם יתפנו תחת איום...כמו כל אחד אחר. אבל לא בכך מדובר כאן). היא צינה שלתימנים בהכללה יש נטיה דומה. מה מעליב בהכללה הזו? זאת יכולה להתפרש כדיעה ניטרלית עד חיובית. לדעתי, חלק גדול ממי שקופץ עושה זאת פשוט בגלל שהדוברת היא ממרץ, או משום שהוא הושפע מניסוח מגמתי של הכותרת (במקור) או משום שעצם הרעיון של השוואה לערבים נתפס אצלו אוטומטית כעילבון (תפיסה שהיא המממ... בעצמה גיזענית משהו).
ישן 29-10-2010, 17:09
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
תוכיח
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סליחה, אבל לא רואה פה את הגזענות"

ראשית מה שמותר לנו כמגיבים בפורום לא מותר בהכרח לעובדת ציבור במשרה בכירה למדי. מלבד זאת חשבתי שהשיח הציבורי בישראל כבר התקדם מעבר לתיוג העדתי. מה שבעיניך חיובי לא בהכרח חיובי בעיני האחר. אני, למשל, לא אוהב שחבריי ומכריי הגויים אומרים שהיהודים הם חכמים יותר מלאומים אחרים, גם משום שאני לא בטוח שזה נכון, אבל בעיקר משום שאם אני אקבל את הגזענות החיובית, אני נותן לגיטימציה לגזענות שלילית שתעשה מאחורי גבי (או גם מול פניי - יש תקדימים).

מלבד זאת, האמירה הזאת של סגנית ראש העיר אינה מגובה בשום הוכחה. אין הוכחה לכך שערבים צמודים יותר לאדמתם מכל בעל קרקע אחר, ואין הוכחה שהתימנים הם כמוהם. זו תדמית שאינה מגובה בעובדות, כלומר תיוג עדתי מהסוג של שנות ראשית המדינה. כמובן שיש פה גם גישה מתנשאת, משום שדמות הערבי הנצמד לאדמתו אינה של איל נדל"ן, או נובוריש עירוני, אלא זו של הפלאח הפשוט והמבוער מדעת שחלקת אדמתו היא כל עולמו. זו ההשוואה שעורכת יו"ר מר"צ, שאגב מודעת היטב לכך שהשוואה עם ערבים אינה נתפשת כמחמאה בישראל. זו אולי גזענות, אבל זה מצב נתון וידוע, ולכן ההשוואה אינה תמימה וחיובית כמו שאתה מנסה לתאר אותה.
ישן 29-10-2010, 20:47
מנהל

להוכיח מה?
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "תוכיח"

אני לא מכיר מחקרים סטטיסטיים בענין, אבל עד כמה שאני יודע מהכרותי עם המגזר, יש שם נטיה להשאר בכפר ויש פחות ניוד בהשוואה לרוב המגזר היהודי.
אני לא בעד הכללות חברתיות וסטריאוטיפים (ולו משום שהם בהכרח שגויים-תמיד יש הרבה יוצאים מהכלל) והציטוט הנ"ל בהחלט יכול להתפש מתנשא (כתבתי זאת בתגובה אחרת באשכול זה) אבל הייתי רוצה להבהיר מה בעיני היא הכללה גזענית פסולה ומה נסבל.
תסכים איתי שיש בכל זאת הבדל בין "היפנים דומים ליהודים בדגש שהם שמים על השכלה וחריצות" ובין "היפנים דומים ליהודים בתאוות הבצע והערמומיות שלהם". את המשפט הראשון רוב היהודים יכולים להגיד, ואף בגאווה.
ההכללה הופכת פסולה בעיני כאשר היא עושה שימוש בסטריאוטיפיים פוגעניים (למשל לגבי חמדנות יהודית או פרימיטביות ערבית) או כאשר היא מרמזת בפירוש על הבדלים מובנים (נאמר, גנטיים) בין קבוצות.
אני לא חושב שההערה הנדונה נאמרה בקונטקסט פוגעני. כשקראתי רק את הכותרת-נחרדתי. כשקראתי את הדברים במלואם, לא מצאתי סיבה לכעס.
ישן 29-10-2010, 23:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
זה בגלל שאתה עושה מאמץ לא לראות אותה, שזו זכותך המלאה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "סליחה, אבל לא רואה פה את הגזענות"

ההתבטאות היא גזענית הן כלפי התימנים והן כלפי הערבים.
הגישה המטופשת הזו של ייחוס "צומוד" מיוחד לערבים בהקשר
חיובי, לא נובעת מאהדת הערבים, שכן אותה התייחסות ל"צומוד"
בהקשר ליהודים, היא תמיד בהקשר שלילי ("אלה שמעדיפים אדמה
על דם"...). כאשר היא מייחסת את זה לערבים במובן החיובי, היא
בעצם מפגינה, כמו תמיד אצל החבר'ה האלה, את ההתנשאות שלה
על הערבים - שלא יודעים שאדמה היא לא באמת כזה דבר חשוב,
וזה כולה לעבור דירה...
עכשיו, כשהיא מייחסת תכונה זו ליהודים ממוצא תימני - היא בעצם
קוראת להם פרימיטיביים.

אין כאן שום ניסיון לדבר על התימנים באופן חיובי, כשם שאין
באמת משהו חיובי בכך שהם מביעים הערכה ל"צומוד" הערבי
הדמיוני (אתה יודע בדיוק כמוני כמה "צומוד" היה לנו כאן...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:30

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר