לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2010, 12:04
  משתמש זכר nahem nahem אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.05
שאלה|בנית אתר חדש

אני מעוניין לבנות אתר עם אותה פונקציונליות כמו istockphoto.com .
כלומר, בסיס נתונים של תמונות, מנוע חיפוש פנימי ועמוד ספציפי לכל תמונה.
לפני השאלה אציין שיש לי ידע טוב בתכנות (ג'אווה, סי, מבני נתונים..)
השאלה שלי היא האם עדיף לבנות את האתר בעזרת drupal או ללמוד php ולתכנת את האתר לבד.

העניין הוא שבdrupal אומנם מביאים דברים מוכנים מראש, אבל במקרה בו ארצה לעשות שינויים כאלה ואחרים אני מעריך שעדיין אצטרך לשנות את הקוד עצמו של הדברים המוכנים ולא רק להשתמש בהם (תקנו אותי אם אני טועה..)
עדיין לא חקרתי לעומק את drupal, אבל אחת החששות שעלו בפני היא אם אני לא אמצא modules/theme המתאים לדרישות שלי בדיוק מבחינת גלריית הצגת התמונות הזהה לistockphoto.

בנוגע ל php רציתי הערכה ממישהו שכבר מנוסה, כמה זמן יקח לי ללמוד php+mysql וכמה זמן יקח לי לבנות אתר כמו istockphoto בעזרת טכניקה זו.

תודה!
יובל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2010, 12:17
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nahem שמתחילה ב "שאלה|בנית אתר חדש"

אין לזה תשובה חד משמעית...
php זו שפה קלה ללמידה, פשוט מאוד להבין את הכתוב בשפה זו. אין יותר מידי תחכומים שתצטרך לבצע איתה (לדוגמא אלגוריתמים מסובכים). אבל לבנות מערכת, איכותית פחות או יותר, יכול לקחת בין חודש לחצי שנה...
ואם זו מערכת עם מסד נתונים הגדל בתאוצה, תצטרך להתעסק גם עם תחומים נוספים מלבד php ו-mysql בפן הפשוט שלהם:
תצטרך לדעת לנהל שרתים ורשתות, לייעל את המערכת הקיימת שלך (שסביר להניח שלא תיכתוב אותה יעילה מלכתחילה, במיוחד מצד מסד הנתונים)
השאלה גם באיזו איכות יהיה כתוב צד הלקוח - js,html,css - האם תהיה הקפדה על קוד נקי ומסודר עם שמירה על כללי הסמנטיקה, או שיהיו בו הרבה דברים מיותרים.
ומה עם תמונות מעוצבות יפה כמו באתר שציינת? האם יהיה לך מעצב גרפי? או שתעשה את זה בעצמך?

שאלת שאלה מאוד כללית ולכן התשובה לא פרטנית.
גם התשובה ניתנת בהנחה שזו העבודה היחידה שלך, שאתה לא עושה דבר נוסף מלבד זה.
ישן 31-10-2010, 13:42
  fadey fadey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.02
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nahem שמתחילה ב "קודם, תודה על התשובה. אני לא..."

אם אכן יש לך ידע ב c הייתי ממליץ לך לכתוב את האתר בעצמך על מנת להכיר את סביבת הWEB שהיא שונה במהותה מסביבת הPC ומערכות ההפעלה.

האתר אותו אתה רוצה לבנות הוא בעל פונקציונאליות פשוטה, כך שלדעתי תוכל להשלים אותה בכ-חודש עד חודשיים.
זאת כמובן בהתחשב בכך שאין לך ידע בphp אך את הסינטקס אתה מכיר טוב (מתוך סי), ללמוד את php זה פשוט מאד אם אתה חזק בסי, כיוון שהסינטקס הוא כמעט אותו הדבר, אך הלוגיקה קצת שונה. הייתי ממליץ לך לראות איזה מדריך essenials על php רק על מנת להבין את הלוגיקה שלה והפונקציות הנוספות שלה, והטיפול שלה במשתנים ומערכים בשונה מסי.

בקיצור, בהצלחה לך

ישן 31-10-2010, 17:11
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nahem שמתחילה ב "קודם, תודה על התשובה. אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nahem
אבל לא הרעיון עצמו של האתר, כלומר אין לי צורך במסד נתונים הגדל בתאוצה.. אלא מאגר תמונות שלי שגדל בקצב שאני מחליט ולא פתוח לציבור.

בנוסף, לא ציינת על השימוש בdrupal למטרה שאני מחפש.

אם כך אין ספק - זה לשימוש האישי שלך, לדעתי אין סיבה שתצטרך עיצוב מיוחד או פונקציה מיוחדת.
מקסימום אם כן תצטרך - אז, אם תשתמש ב-drupal, פשוט תבנה מודול או תשנה מודול קיים. אומרים שקל יותר לכתוב קוד בעצמך מאשר ללמוד קוד של אחרים, אבל במקרה הזה עדיף שתלמד את המערכת של drupal לדעתי. (כך לפחות גם תלמד כיצד נהוג לבצע דברים ב-php)
לגבי drupal, לא יודע כמה זמן ייקח לך ללמוד את המערכת, כל אחד והקצב האישי שלו. לדעתי קודם כל תתחיל בלמידת php. תמשיך בהתקנת המערכת, בשינוי themes\עיצובים, הכרת האפשרויות שהיא מציעה (הוספת עמוד וכד' - איך זה מתבצע), התקנת מודול פשוט וניסוי לשנותו, וכך הלאה.
אחרי שלמדת כיצד מבצעים בה דברים בסיסיים, יהיה הרבה יותר קל להקים אתר משלך איתה (או עם כל מערכת אחרת..)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר