לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2010, 13:04
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
אתמול הכנסתי אותה לגן, בפעם הראשונה...

שתהיה לי בריאה, עבר חלק, ונראה שהיא מצפצפת על כל החוקים לגבי ימים ראשונים בגן ומתאקלמת מייד (טפו טפו מרפי לך). אז מהבחינה הזו הכל בסדר.

היא גם כבר די גדולה, כמעט שנתיים, מה שאומר שעשיתי את מה שרציתי, נשארתי איתה בבית כמה שרציתי והכנסתי אותה לגן בגיל בו התכוונתי. אז גם פה הכל בסדר.

בלי ספק מגיל מסויים ילד צריך את חברת בני גילו. בעיקרון גיל שנתיים הוא בערך הגיל שבו נקודת ההתייחסות של ילד עוברת מההורים שלו אל בני גילו. והיא בדיוק בגיל. אז גם זה בסדר.

הגן נהדר, ממש הגן המושלם מבחינתי, מכל הבחינות שיש, אז גם זה בסדר.

אז אם הכל בסדר והכל בסדר והכל בסדר והכל בסדר, אז למה אני מרגישה כאילו משהו לא בסדר בזה? למה אני כבר מחפשת ומתכננת את כל התכניות וכל האפשרויות איך למצוא עבודה מתאימה ולהסתדר עם לימודים באופן שיאפשר לי להוציא אותה מוקדם? למה אני כבר מרגישה אשמה למפרע אם אני לא אצליח למצוא את העבודה המושלמת הזו? למה אני מרגישה אשמה בזה שעכשיו שהיא בגן יהיה לי את הזמן לעשות את כל הדברים שאני צריכה לעשות בשביל עצמי? יש באמת איזה תכנות גנטי קדום שאומר שאמא צריכה להישאר בבית ולהכין צהרים? מה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2010, 13:38
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "אתמול הכנסתי אותה לגן, בפעם הראשונה..."

אמנם אני עדיין לא שם, אבל יש לי כמה חברות שכבר עברו את המשבר הזה...
קודם כל (לפני הטיפול ברגשות האשם ) אם את עדיין לא עובדת, ואת לא לחוצה על המשכורת - חכי.
השנה הראשונה בגן רצופה מחלות וימים בבית, ממש לא מה שאת רוצה להציג במקום עבודה חדש...

ולגבי רגשות אשם - נראה לי הכי טבעי. כן, אנחנו מתוכנתות גנטית לטפל בילדים שלנו, ואם זה אומר לוותר קצת על האני שלנו, או להוציא מוקדם ולהכין צהרים - so be it. אז מה?
אני למדתי קרוב לעשור. אם אני רק אוכל להרשות לעצמי כלכלית לעבוד במשרה שתאפשר לי להיות בבית ככל האפשר - לעזאזל הלימודים. יש דברים חשובים יותר, בטח ובטח בשנים הראשונות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 18-11-2010, 12:39
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שנה ושמונה חודשים עד שנתיים זהו גיל אידאלי לכניסה הדרגתית לגן טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noa_A שמתחילה ב "אתמול הכנסתי אותה לגן, בפעם הראשונה..."

ארבע עד שש שעות של ניתוק יחסי, געגוע, למידת כללים חברתיים ומפגש עם סוג שונה של משחק וסמכויות זה אידאלי. מאחר ואין אנו חיים באוירה 'צפונבונית' אז לא אומר ש'את זקוקה לזמן לעצמך'. את כבר יודעת להעסיק את עצמך לבד וסביר שיש לך כמה דברים שאינם 'הנאות' לשעות 'הפנויות'. . הילד בגיל הזה הוא זה שזקוק 'לזמן לעצמו'. ההפרדה חשובה גם לו. ההבנה כי יש מקומות בהם הוא אינו הראשון במעלה הכרחית.

יהיו נשיכות, תהיינה גננות זועפות ולפעמים גם דלקות עיניים ונזלת מתנה מחבריו לספסל הלימודים באוניברסיטה של החיים. אבל כל זמן שהאי נעימויות והנזלת בחיים מגיעים בהדרגתיות ושאתם שם בכדי לקבל אותו כעבור פרק זמן סביר של מספר שעות - הכל בסדר. זהו בדיוק הצעד בראשון בסרגל המאמצים של החיים.

ישן 18-11-2010, 23:53
צלמית המשתמש של Noa_A
  Noa_A מנהל Noa_A אינו מחובר  
מנהלת אמצע החיים | אני? אני מסיפור אחר...

חבר מתאריך: 01.11.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "שנה ושמונה חודשים עד שנתיים זהו גיל אידאלי לכניסה הדרגתית לגן טוב"

זה לא רק זה, אתה יודע?

התינוקת הזו, שמהיום שנולדה לא הייתה יום אחד בלעדי (למעשה, אני חושבת שאם מצרפים את כל הזמן שלא הייתי איתה בכמעט שנתיים האלו אפשר אולי להגיע ל 24 שעות), התינוקת הזו, הולכת לגן, ומבלה 4 שעות בעצמה, בתוך קבוצת ילדים, מתמודדת את התתמודדויות שלה, ואני לא שם. הילדה שלי מתחילה לפתח חיים נפרדים ממני. בפעם הראשונה בחייה, אני והיא לא אחד. כה, עכשיו זה עוד קשה לה, עוד חידוש, אבל לאט לאט היא תתרגל ובאמת יהיו לה חיים נפרדים. ואני אחוזת אימה, ואחוזת רצון לגונן עליה מכל העולם לנצח, ואחוזת התרגשות עבורה וגם קצת מרגישה את ההתחלה של מה שכל אחד מרגיש יום אחד עם הילדים שלו, כשהם מתחילים לעוף מהקן... וקצת, קצת-קצת, קצת צובט לי בלב, כי היינו רק אנחנו שתינו, וכבר לא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:20

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר