לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2010, 16:01
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי combatEng שמתחילה ב "שאלות ללימודי תואר ראשון לפיסיקה"

מאוד לא ממליץ לעשות תואר יחיד בפיסיקה לסטודנט הטיפוסי.
חסרונות התואר הזה עולים על יתרונותיו.
לעומת זאת, יש פתרון במיוחד בשבילך (ובשבילי).

בזמנו, הייתה לי התלבטות דומה. רציתי ללמוד הנדסת חשמל (בשביל הפרנסה והעניין) ורציתי ללמוד פיסיקה (רק בשביל העניין, פרנסה אין). כיום אני לומד לתואר כפול של הנדסת חשמל ופיסיקה בטכניון.

הטכניון מציע תוכנית דומה גם בפקולטה למדעי המחשב: מדעי המחשב ופיסיקה.
תנאי נהקבלה אמנם גבוהים יותר משל כל אחד מהתארים בנפרד, אך נראה כי זה עונה על הדרישות שלך - והשווי שלך בשוק עולה.

נהדר, לא?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://forumsgallery.tapuz.co.il/ForumsGallery/galleryimages/329_0705200469137.jpg]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2010, 19:32
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי combatEng שמתחילה ב "תודה רבה על כל התשובות. שי,..."

היתרון של תואר כפול על פני שני תארים נפרדים הוא פשוט:
1. המוסד האקדמי עצמו מתאים לך את הקורסים (בשני תארים נפרדים) כך שיתאימו כרונולוגית לידע שעליך לצבור, ושיתאימו בשעות שלהם! (אם תצטרך לעשות קורס בתכנות וקורס בפיסיקה, הטכניון דואג לכך שיהיו בשעות שונות. לעומת זאת, אין כל ערבות שאם תיקח קורס בתכנות וקורס בתרמודינמיקה-קורס שאינו כלול באחד מהתארים - השעות תיהיינה שונות).
2. למעשה אתה יוצא עם שני תארים ראשונים אך לומד פחות מסכום השעות (וכך: סכום שיעורי הבית, המבחנים וכו') שלומדים שני סטודנטים שעושים תארים נפרדים בנושאים אלה. הטכניון בונה את התארים הכפולים כך שתעשה כ50% "קורסים נוספים" (קורסים בפיסיקה, קורסים שלא היו לצורך העניין, במדעי המחשב) ודואג להכווין אותך לקורסים החופפים. לדוגמה, נניח ויש כמה סוגי קורס במתמטיקה. קורס א', וקורס ב'. נניח גם שקורס א' קשה יותר מקורס ב' ואותו עושים סטודנטים למדעי המחשב, וקורס ב' עושים סטודנטים מפיסיקה. אתה, בתור סטודנט לתואר כפול, תעשה את קורס א' ובכך תקבל פטור מקורס ב'. הופה, הרי לך קיצור דרך משמעותי בדרך אל תעודת התואר הכפול...

לכן, לסיכום, תואר כפול אין משמעותו ששיעורים, עבודות ושעות לימוד כפולות. הייתי אומר שבפועל מדובר ב20-30% יותר (בהערכה גסה) מתואר רגיל. לא קריטי.

אם אומר שזה נעשה בקלות, אשקר..
התואר הוא לא קל. תואר בחשמל (או מדעי המחשב) הוא לא פשוט גם כשהוא לבדו, אז קל וחומר כמתעסקים בתואר כפול.
למעשה, תואר כפול של חשמל ופיסיקה נחשב לקשה ביותר בטכניון. התואר במדעי המחשב ופיסיקה נחשב פחות קשה אך זה לא ששם אתה נח על זרי דפנה. יהיה עליך להתמודד עם קשיים גדולים יותר משל רוב הסטודנטים סביבך.
עם זאת, באשר לשאלתך, אפנה אותך להודעותיי הקודמות על גבי הפורום כדי שתוכל לראות את אורח החיים שלי: יש לי חברה, טסתי לחו"ל על חשבון הסימסטר, אני יוצא לא מעט, אני עובד ולמעשה מנסה לשלב בין כל הנ"ל.
לאחרים לא אמליץ אורח חיים עמוס כמו שלי שכן אין חובה לעשות את כל הנ"ל (ויש כאלו שעושים יותר מכך) - אז באשר לשאלתך: ניתן לקיים אורח חיים נורמלי ולקיים לימודים תקינים. ניתן לעבוד (רצוי בשנים מתקדמות) ולשמור על לימודים תקינים.

עם זאת, כפי שאתה ודאי יודע: יש רק 24 שעות ביממה.
אלו אשר מקדישים את כולן ללימודים - סיכוי גבוה שיהיו להם ציונים טובים יותר.
אלו אשר משקיעים עשר דקות ביום ללימודים - סיכוי נמוך שיהיו להם ציונים טובים יותר.

אתה, בתור סטודנט בוגר, ממקם את עצמך בסקלה הזו בהתאם לציפיותייך מעצמך. לכן, בשורה התחתונה, הכל אפשרי בכל תואר.

נקודה נוספת שחשוב לציין: ברגע שאתה ניגש לתואר כפול (מדעי המחשב ופיסיקה, נניח) ובכל נקודה בתואר אתה רואה שאתה לא עומד בעומס - בשיחת טלפון אחת אתה יורד מהתואר הכפול לאחד מהתארים הבודדים: מדעי המחשב או פיסיקה.
כך שאם אתה מתקבל, ומתעניין, אין בזה כל חסרון.

בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר