לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2010, 13:36
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
למה הלייזרים הירוקים המסוכנים נמצאים בשימוש אזרחי?

אתמול שהייתי במסיבת סוף קורס שכמה חבר'ה אירגנו בפלמחים אחד הביא לייזר ירוק.
וזה לא הלייזר האדום שהנזק שלו לא כל כך נורא זה לייזר ירוק המסוכן פי כמה . יש לו טווח של איזה 5 קילומטר ואתה יכול לראות את השובל שלו בצורה חדה וברורה. אחד השיכורים שם לקח לו את זה והתחיל לשחק עם זה לידנו תוך שהוא מתלהב כמו ילד בן שנתיים. התפוצצתי עליו מעצבים ולקחתי ממנו את הלייזר ולא החזרתי אותו לבעליו עד שהלכתי מהמקום.

אמנם הוא לא כיוון לי או לאף אחר ישירות לעין אבל זה כן חלף לי מעל הראש ולידי. השאלה אם אני סתם אוכל סרטים עכשיו שאני מרגיש מוזר עם העיניים ולא רואה כמו לפני אותו לילה?
נראה לי תסביך פסיכולגי כי אם הלייזר היה פוגע לי בעין הייתי אמור להסתנוור ולהרגיש זאת נכון?

בכל מקרה אני עם הלב הטוב שלי למרות שהבחור ישן והייתי יכול לקחת את הדבר המסוכן הזה ישירות לפח כי גם כך לא הייתי פוגש אותו יותר הערתי אותו החזרתי לו את זה לפני שהלכתי . (הוא אמר שזה עלה לו 250 ש"ח וניגן לי על המצפון)

הבעיה של הלייזר לפי מה שהבנתי שהוא מתמקד ישירות באישון שלך ודופק את הרישתית. השאלה אם אין לו איזה הקרנה של 360 מעלות והוא חייב לפגוע ישירות בעין כדי להסב נזק?
להזכירכם הדבר הארור הזה נעשה גם בשימוש לא מזמן על ידי נער מטומטם שכיוון אותו על מסוק משטרתי וסינוור את הטייס.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 05-11-2010 בשעה 13:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-11-2010, 03:20
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "הוא נמצא בשימוש אזרחי כי יש..."

לא מקובל! זה מסוכן מדי. צריך להתיר אותו לשימוש צבאי בלבד ואזרחים הרוצים להשתמש בו צריכים לקבל היתר מיוחד מהמדינה ורשויות הביטחון. זה נשק לכל דבר. להבדיל מהאדום מספיק שבריר של שניה שזה מכוון על העין שלך בשביל לגרום לכוויה רצינית ונזק בלתי הפיך. יש אפילו לייזרים בצורת עטים שמסתובבים על ידי נערים עבריינים בארץ עם עוצמת mw כה גדולה, שהם אף עלולים לעוור באופן תמידי ומיידי..

נכנסתי לפורום שעוסק בבטיחות הלייזר והייתי המום לקרוא כמה אנשים נתקלו בחלאות אדם שכיוונו עליהם את הלייזר בזמן שנהגו להם בכביש או סתם הלכו ברחוב. חלקם רשמו שהם ניזוקו באופן בלתי הפיך בעינם.
אז מעניין אם עדיין תחזיק בדעה ש"יש אזרחים הזקוקים לו", אם תיתקל חלילה בפרחח מכוון לך אותו ישירות לעין בזמן שאתה נוהג לך בשלווה לביתך. ותאמין לי, זה לא כזה בלתי סביר שזה יקרה לך..
לי למשל, זו היתקלות שלישית כבר עם הדבר המסוכן הזה בידי פרחחים. שלמזלי עד היום זה לא הגיע לעין, אבל קרוב מאוד אליה..

בבקשה- דוגמית מאנשים שנפגעו מהלייזר :

ליטל 06/06/10 22:19 נכנס לי לייזר ירוק לתוך העין ועכשיו יש לי נקודה אפורה שמפריעה לי בקריאה מקרוב.הבנתי מהרופאה שזה כוויה ברשתית מה הסיכוי להחלמה מלאה?הוסף תגובה

כנראה שהמצב לא ישתנה ד"ר שמעון גבאי 12/06/10 22:14 כוויה ברשתית הורסת את הפוטורספטורים באזור הכוויה. אם יש לך הפרעה בקריאה מקרוב משמע שאזור הראייה המרכזית נפגע בנקודת הכוויה.
בדרך כלל פגיעות שכאלה מותירות את רישומן.

יש להיזהר בעתיד מפגיעות מעין זו.

ילדים ולייזרים יעקב 17/06/10 06:38 ילדים ברחוב שיחקו עם לייזר ירוק וכיוונו אותו אליי ואל אנשים אחרים.
לא נראה שהלייזר השאיר אחריו שובל של אור ככה שני מניח שהוא לא מעל ל-5 מיליוואט, אבל בכל זאת איך ניתן לדעת אם נגרם נזק לרשתית? האם אני צריך להבחין במשהו שעשוי לרמז על כך?

וכן, איך המרחק משפיע על עוצמת הלייזר? האם ממרחק של 5 מטרים ניתן לשלול סכנה?

http://www.laser-safety.co.il/Index...=&Show=1&Page=3

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 07-11-2010 בשעה 03:40.
ישן 05-11-2010, 15:08
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "למה הלייזרים הירוקים המסוכנים נמצאים בשימוש אזרחי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
השאלה אם אני סתם אוכל סרטים עכשיו שאני מרגיש מוזר עם העיניים ולא רואה כמו לפני אותו לילה?
נראה לי תסביך פסיכולגי כי אם הלייזר היה פוגע לי בעין הייתי אמור להסתנוור ולהרגיש זאת נכון?
השאלה אם אין לו איזה הקרנה של 360 מעלות והוא חייב לפגוע ישירות בעין כדי להסב נזק?

אם אתה לא רואה טוב יכולות להיות כמה סיבות, אבל אם הלייזר לא פגע לך בעין אז כנראה שלא הלייזר הוא הסיבה. אם הקרן הייתה פוגעת לך בעין היית יודע. ואין איזו קרינה של 360 מעלות, אחרת אף אחד לא היה יכול להשתמש בלייזר מבלי לפגוע בעצמו קודם כל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:41

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר