לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2010, 16:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
"חסר להם שנות אור של לימוד יהדות" - מדוע הרבנות מקשה על צאצי אנוסי ספרד לחזור להתגייר

מאות שנים אחרי שהאנוסים התפזרו ברחבי אמריקה הלטינית בעקבות רדיפות האינקוויזיציה, העבר היהודי עולה מחדש בעשור האחרון, עם התעוררות יוצאת דופן של נוצרים, שעל סמך מסורות משפחתיות רואים עצמם כצאצאי האנוסים, ומבקשים לחזור אל שורשי אבותיהם. האנוסים בקחאמרקה היו הראשונים בפרו שחזרו בהדרגה לדת היהודית והחלו לקיים מצוות באופן עצמאי. לפני כ-20 שנה גוירו הראשונים מביניהם ואף עלו לישראל. בעקבותיהם הגיעו עשרות משפחות נוספות שגוירו כהלכה על ידי הרב אליהו בירנבוים, והתיישבו באלון מורה וביישובים אחרים בשטחים, אחרי שהרב בירנבוים התנה את הגיורים בכך שהם יחיו בארץ רק בקהילות דתיות.

עתה הגיע תורם של צאצאי האנוסים בלימה, החיים בין הנצרות, המשיחיות והיהדות, להתעורר, והם מצפים שאולי אף הם יזכו להכרה והרבנים יסכימו לגיירם ולהעלותם ארצה. אבל זה לא כל כך פשוט. רוב הרבנים בישראל, בארצות הברית וגם בארצות דרום אמריקה טרקו את הדלת בפני בני האנוסים המנסים לשוב למקורותיהם. הרבנות מתייחסת בספקנות רבה, ואף בחשדנות, לתופעת ההתעוררות הזו, והיא לא מסכימה לערוך גיורים בנקל למי שטוען שהוא בן אנוסים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=3&tmp=6829

המאפיה הרבנית מכה שנית?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2010, 08:52
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מדוע הגיור מהווה קריטריון מוביל
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ייש לי נטייה להדגיש את..."

הגיע הזמן לקבוע מדיניות, כללים וחוקים, בהם הדת היהודית לא תהווה קריטריון לקבלה לעם ישראל. הלאום איננו זהה לדת ולאמונה, למרות שאצלנו מקובל לכנותם בשם זהה.
אינני חפץ להיות שייך לעם ישראל ולהיות מוגדר כיהודי אך ורק מפני שרב אורטודוקסי קבע זאת. אני שייך לעם ישראל כי במקרה נולדתי כאן, חונכתי על ברכי המסורת היהודית ( התנ"ך וגם מעט משנה ותלמוד), ההיסטוריה של עם ישראל והתרבות העניפה שלנו. אני חי, נושם, מתבסם ותורם ככל יכולתי, במטרה לשמר את מדינת ישראל ואיני זקוק לאמונה בדת, כל שהיא על מנת לעשות זאת.
הגיעה הזמן שנשתחרר מ"אימתה" של הרבנות.
ישן 13-11-2010, 04:34

הבה נתחיל בשלבים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "התוצאה תהיה פילוג של עם ישראל..."

נתחיל בהכרת כל אלו שעלו לארץ מכח חוק השבות - שיהיו כולם אזרחים שווים כלפי החוק בכל התחומים.

נמשיך בהכרה בזכויות הרפורמים והקונסרבטיביים וביצירת קרבה אליהם במקום הדחיה הקיימת כיום. כל משפחה כזאת (אפילו אם היא נחשבת כמעורבת) העולה לארץ מעידה באלף עדים על רצונה וכוונתה להשתלב במדינת ישראל כאזרחים מן השורה.

עדין לא ראיתי "התנפלות" של מהגרי העבודה להשתלב בהוויה הישראלית וכל עוד לא יעשו זאת הם גם לא יעמדו בקריטריונים לקבלת אזרחות. זאת למעט אותם בודדים, שילדיהם לומדים בבתי ספר בישראל, דוברי עברית ומרגישים כישראלים לכל דבר.

לגבי כלל המסתננים, להבדיל ממהגרי עבודה הנכנסים לארץ ברשות, חייבים לקבוע קריטריונים, למנוע כניסתם, ולתת לגופי סיוע בינלאומיים לטפל בהם, כפי שמטפלים בפליטים. למדינת ישראל אין את הכוח לפתור את בעיות החלקאים והנדחים מכל קצוות עולם.
ישן 10-11-2010, 10:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "הרבנות הולכת על פי החוקים..."

החוקים הללו לא השתנו... אבל הרבנות כן, כבודו.

האורתודוקסיה היהודית היא דבר יחסית חדש - שורשיה הם במאה ה-19 בסך הכל.

היהדות, אפילו בגולה של 2000 שנה, מולל רדיפות, מול האינקוויזיציה, שמרה על כוחה, צורתה וטוהרה בלי צורך ברבנות כפי שהיא היום. לידת האורתודקסיה היהודית, בדיוק כמו "סגירת שערי האיצ'טיהאד"באיסלאם, הביאו לפגיעה שלל ממש בטוהר הדת ומטרותיה. מעבודת האל עבר הדגש ליראת הרב ועבודת הטקס...

אם פעם היו חכמי דת יהודים אנשים שהאירו את העולם בתובנותיהם, הן הדתיות והן אלה של חולין, אנשים כמו הרמב"ם ור' נחמן, הרי שהיום אין עוד הארה באורתודוקסיה אלא קפיאה על השמרים, בדלנות ושנאת השונה, ניסיונות כפייה וחוסר כבוד בין אדם לחברו הם השולטים באורתודוקסיה היהודית.

הרבנות בצורתה הנוכחית משחיתה - פשוטו כמשמעו - את יופיה של היהדות, עתיקת ומפוארת הדתות.

ועוד פעם אני אומר - שים לב איך אינך מסוגל לראות את היהדות כמשהו שאיננו תלוי ברבנות. שטיפת המוח הזו היא הסכנה הגדולה ביותר. האם אי פעם אלוהים נזקק לרבנים כדי להגיע אל העם בתנ"ך?
מרוב רעש המזמורים והטקסים, אטמנו את אוזנינו לקולו של אלוהים עצמו...

ישן 10-11-2010, 11:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הרבנות היא ההמשך הישיר של היהדות הפרושית מימי בית שני."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
גם אז הרבנים קבעו את ההלכה.

הרבנות של אז וזו של היום רחוקות זו מזו שנות אור.

ציטוט:
והיהדות דווקא נמצאת היום בעידן רנסנס שלא היה כמוהו כבר שנים,

רנסנס - לידה מחדש - בהשאלה המונח המתכוון תקופה ההיסטורית של אחרי ימי הביניים, תקופת לימוד, הגות והתפתחות.
איזה רנסנס ואיזה נעליים?
איזה לימוד יש היום, ידידי? היכן ההגות? היכן ההתפתחות?

המושגים אורתודוקסיה ורנסנס מנוגדים לזה, מילולית ופרקטית.

ציטוט:
הרבנות לא מפריעה לו כלל וכלל.

אם כן, הצג לי התפתחות אמיתית, נקודת הגות אחת ראוייה שהתפתחה באורתודוקסיה הדתית במאה השנים האחרונות, בבקשה

ישן 10-11-2010, 14:22
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "טעות. החרדים זה מה שנקרא..."

ציטוט:
טעות.
החרדים זה מה שנקרא "אולטרא אורתודוכסיה" (לפחות ע"פ וויקיפדיה).

אתה מוזמן לחפש את המשמעות של "אורתודוקסיה" במילון או אינציקלופדיה. אחרי שתעשה זאת תבין שאתה קורבן של בלבול מונחים.

ציטוט:
הציונות הדתית (החלקה, יש גם את החרדלי"ם) היא מה שנקרא "ניאו אורתודוכסיה",

ניאו-אורתודוקסיה זה אוקסימורון, זה כמו להגיד ה"ים היבש". אורתודוקסיה זה מצב של או שיש או שאין. ניאו-אורתודוקסיה מבקשת להוסיף חדש על הישן - כלומר איננה אורתודוקסיה.

ציטוט:
אבל אורתדוכסיה זה שם כולל לכל הזרמים שחושבים שאת ההלכה לא משנים, הוויכוח הפנימי הוא (אם הבנתי נכון) בעיקר על מנהגים.

לא.
אנסה להסביר זאת באמצעות הסבר על הקרע בכנסיה הנוצרית. על מה ולמה נתגלע קרע בין הכנסיה המערבית (לימים הכנסיה הרומית-קתולית) ובין הכנסיה המזרחית (הידועה היום בתור הכנסייה האורתודוקסית)?
על טבעו של לחם הקודש.
על פי הברית החדשה, בסעודה האחרונה, שהייתה ליל הסדר, ישו חילק לחם ויין לתלמידיו ואמר "אכלו מן הלחם כי זהו בשרי ושתו מן היין כי זהו דמי". טקס אכילת לחם הקודש הוא מוטיב חשוב בכל זרמי הנצרות מאז ומעולם.
ומה גרם לקרע? הכנסייה המערבית (הקתולית לימים) אמרה שעל פי תרגום אחד, ישו בצע מן הלחם, כלומר היה מדובר בלחם תפוח. הכנסיה האורתודוקסית קבעה שהיה זה ליל הסדר ולכן, הלחם היה מצה. מאז ועד היום שתי הכנסיות וכל הזרמים שצמחו מהן נמצאים עדיין בוויכוח.. האם לחם או מצה?

אורתודקוסיה היא בדיוק זה - המנהגים הקטנים ביותר אסור שישתנו.

ישן 11-11-2010, 19:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "היהודים חובשי הכיפות הסרוגות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
היהודים חובשי הכיפות הסרוגות עושים אותם מנהגים אורתודוכסים ולא ניסו לשנות כמו הרפורמים.

שים לב לטעות שלך. אמרת זה ומיד אמרת

ציטוט:
ההדברים שמבדיל אותם מהאורתודכסים "הישנים יותר"

ברגע שיש הבדל, אין אורתודוקסיה

ציטוט:
הוא הורדת הלבוש השחור והכיפה השחורה ודגש יותר על מאבק על ארץ ישראל ותמיכה בציונות.

שאלו הם שינויים - כלומר לא-אורתודוקסים

ציטוט:
בכל מה שקשור להלכה חרדי ודתי לאומי חושבים אותו דבר בדיוק על מי הוא יהודי והיחס לשבת.

ומה לגבי קידוש השם, פיקוח נפש, מה דוחה שבת ומה לא? מה לגבי שירות צבאי?
אתה חושב שההבדלים האלה לא משנים כלום?
אתה לא תמים. אתה שטוף מוח. אני לא צוחק, אני אומר את זה בזעזוע אמיתי.

ישן 11-11-2010, 21:32
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "איני שטוף מח אני פשוט מסתכל..."

ציטוט:
אתה פשוט החלטת שאפילו בגד הוא שינוי מאורתודכסי , המזרחיסטים הם זרם בתוך האורתודוכסיה, אם הוא מחליטים שאצלם לא עושים ברית מילה או משנים את המילה ירושלים בתנ"ך לפסגות אז היית צודק.

זה לא "אני החלטתי". זו המשמעות של אורתודוקסיה. איך אתה יכול לכלול את היהדות הציונית עם זרמים כמו נטורי כרתא ולהגיד ששניהם אורתודוקסים? זה כמו לומר שהכנסייה היוונית והכנסייה הלותרנית שתיהן אורתודוקסיות....

סליחה אם זה פוגע בך אבל באמת יש תחושה כאילו אתה פשוט מתעלם מכל דבר שאני אומר שלא מתאים למה שלימדו אותך וזו שטיפת מוח.... מה אני יכול לעשות?

ישן 12-11-2010, 03:47
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אם תגיד לחובש כיפה סרוגה שהוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אם תגיד לחובש כיפה סרוגה שהוא לא אורתודוכסי, הוא מאוד ייעלב.

אני מתנצל בפני חובשי הכיפות הסרוגות באשר הם אבל במפורש אורתודוקסיה זה או הכל או כלום. אין ללכת בלי ולהרגיש עם.

ציטוט:
זאת בעצם הטענת החרדית, שהזרם של הפועל המזרחי הוא לא באמת דתי אלא קונסרבטיבי או רפורמי. הטענה כל כך מטרידה את הכיפות סרוגות שחלק מהם מכנים את עצמם חרד"ל, שפירושו חרדי דתי לאומי.

אם תשאל לותראני, באפטיסטי, קתולי או יווני אורתודוקסי מי הוא נוצרי, כל אחד מהם יענה "אני"... וכל אחד מהם יגיד לך שהאחרים לא... אני מצטער שאני מקלקל למישהו ואינני חס וחליילה מזלזל באמונתו של אף אדם, אני רק אומר, בהגדרתה המילונית המילה אורתודוקסיה מאוד ברורה...

ציטוט:
ברגע שאדם מקבל את ההלכה היהודית כפוסקת הוא כנראה אורתודוכסי.

לא. ברגע שאדם מקבל את ההלכה היהודית הוא יהודי מאמין. הבדל קטן אבל לא רק סמנטי.

ישן 12-11-2010, 05:18
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77]אם תגיד לחובש..."

עדיין לא הבנתי למה לדעתך הדתיים-לאומיים אינם אורתודוקסים
לפי מה אתה קובע אורתודוקסיה? אם אורתודוקסיה היא שמירה על מנהגי העבר, אז איך אתה טוען שרק החרדים נחשבים אורתודוקסים, למרות ששורשי דרך החיים הזאת נמצאים רק במאה ה-19, כמו שכתבת לעייל.. (למעשה במאה ה-18, בהשפעתו של החת"ם סופר)
למה לא להגדיר דווקא את הציונות-הדתית כאורתודוקסיה, ולהוציא את החרדים מתוכה?

איך ניהול אורח חיים מודרני סותר את האורתודוקסיה אם הוא לא בא על חשבון ההלכה הישנה ולא סוטה מדרכה?

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 12-11-2010 בשעה 05:29.
ישן 12-11-2010, 06:06
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "עדיין לא הבנתי למה לדעתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
עדיין לא הבנתי למה לדעתך הדתיים-לאומיים אינם אורתודוקסים
לפי מה אתה קובע אורתודוקסיה? אם אורתודוקסיה היא שמירה על מנהגי העבר, אז איך אתה טוען שרק החרדים נחשבים אורתודוקסים, למרות ששורשי דרך החיים הזאת נמצאים רק במאה ה-19, כמו שכתבת לעייל.. (למעשה במאה ה-18, בהשפעתו של החת"ם סופר)
למה לא להגדיר דווקא את הציונות-הדתית כאורתודוקסיה, ולהוציא את החרדים מתוכה?

טיעון מעניין. לפי טיעון זה, הרבנות האורתודוקסית צריכה לצעת מידי החרדים. זה יפתור את הבעיה בדיוק באותה המידה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
איך ניהול אורח חיים מודרני סותר את האורתודוקסיה אם הוא לא בא על חשבון ההלכה הישנה ולא סוטה מדרכה?

כשאתה מכניס התאמות למציאות המודרנית (בלי לשנות את ההלכה או לסטות ממנה אך אתה מפרש אותה בהתאם למצב חדש שלא היה קיים אז) אתה מפסיק להיות אורתודוקסי. אין מה לעשות.

ישן 12-11-2010, 13:09
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]עדיין לא הבנתי..."

ציטוט:
בלי לשנות את ההלכה או לסטות ממנה אך אתה מפרש אותה בהתאם למצב חדש שלא היה קיים אז
בהלכה לא כתוב להתלבש עם שטריימל או רק שחור, זה היה הנוהג של היהודים במזרח אירופה ומרכזה - גם כדי להבדל משאר האוכלוסייה וכל מיני גזירות שהיו על היהודים מבחינת סימונם , לפני הגלות בארץ ישראל לא התלבשו ככה אז תקרא לחרדים גם זרם חדש שהוא לא אורתודכסי בגלל שהם לא הלכו עם כובע שחור וחליפה שחורה? .

בין הפרוטסטנים לקתולים ולכנסיוצ המזרח אירופאיות יש הבדלים מהותיים בדרכי האמונה שלהם . יהודי אורתודכסי יכול להחליף אלף תלבושות אבל כל עוד הוא חי את חייו על פי חוקי ההלכה שהיו תמיד והם יקיימו אותה באותה צורה ודרך. דיני כשרות, הילכות שבת, חגים, תפילין, ציצית ישארו אותו דבר אצל הדתי לאומי, החרדי, המסורתי כל עוד הם הולכים על פי ההלכה ה"אורתודכסית" , מנהגים שאינם סותרים את ההלכה כמו לבוש, פאות, נוסח תפילה יכולים להחשב כשינויים חברתיים ואידאליים כמו הציונות . הויכוח של כולם איתך הוא על הדקויות , אתה מסתכל על האותודוכסיה כדבר חברתי יותר שמתבטא בשינויים חיצוניים וחברתיים כמו שנהוג אצל הגויים . כל עוד איקס וואיי הולכים על פי אותה דרך הלכתית בצורה חיצונית אחרת, הם הולכים על פי דרך האורתודוכסיה , החרדים יותר שמרנים מבחינה קודים חברתיים שהיו לפני יותר מ600 שנה .

ישן 12-11-2010, 14:20
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
..
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]עדיין לא הבנתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
טיעון מעניין. לפי טיעון זה, הרבנות האורתודוקסית צריכה לצעת מידי החרדים. זה יפתור את הבעיה בדיוק באותה המידה.

הטיעון הזה תואם את הדברים שלך, לא את הדעה של שאר העולם.
אתה זה שהחליט משום מה שרק דרך חיים אחת השומרת על ההלכה תקרא "אורתודוקסיה" בעוד דרך חיים אחרת, שגם היא שומרת על ההלכה, לא.
וזה ללא שום נימוק סביר למה להעדיף את האחת על פני האחרת.
למה לא עשית הפרדה כזאת גם בין חסידים לליטאים?
האם חסידי "תולדות אהרון" לא ייחשבו אורתודוקסים רק כי הם לובשים מעיל (קפוטה) צהוב ומפוספס במקום חליפה שחורה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
כשאתה מכניס התאמות למציאות המודרנית (בלי לשנות את ההלכה או לסטות ממנה אך אתה מפרש אותה בהתאם למצב חדש שלא היה קיים אז) אתה מפסיק להיות אורתודוקסי. אין מה לעשות.

למה בדיוק? עדיין לא נתת הסבר.
האם הנוצרים האורתודוקסים אינם מנהלים אורח חיים מודרני?
אינם נוהגים במכוניות?
אינם משוחחים בטלפון?
אינם משתמשים בשואב אבק?

הרי "אורתודוקסיה" היא מונח דתי, ואם השמירה על מנהגי הדת נשארת כמו שהיא, אז למה שאר האספקטים של החיים אמורים לשנות כהוא זה?

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 12-11-2010 בשעה 14:40.
ישן 11-11-2010, 11:23
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "החוקים הללו לא השתנו... אבל..."

ציטוט:
האורתודוקסיה היהודית היא דבר יחסית חדש - שורשיה הם במאה ה-19 בסך הכל
אתה מתכוון לתנועה הרפורמית אולי ..?

תראה, אני לא בא להגן על הרבנות , אבל גם באירופה כל קהילה יהודית בכל הזמנים הייה לה רב או קבוצת רבנים שהיו למקור להסתמכות ודיון בשלל נושאים, גם הבעל שם טוב ורבי ונחמן צריכים להיות כמו הרבנות לשיטתך, אנשים הלכ אחריהם וקידשו אותם . מה שאני אומר הוא שהרבנות בסף הכל צריכה להיות המוציאה לפועל של חוקי ההלכה שהיו תמיד, גם בזמן האינקויזייה וגם היום - אני שמח שהם בודקים כמו שצריך מי הוא יהודי, מפקחים על חתונה וגירושים , שולחים מוהלים, יש קהילות יהודיות ברחבי העולם שמשלמות הון תועפות ומחפשות בנרות דברים כאלה.

זה שיש מאבקים על קידום והכל.. , זה יש בככל חברה פרטית ועוד במממשלתית אל תעשה אותם את השטנים היחידיים. אני לא רואה ברבנות את המקשרים שלי להוא מלמעלה אלא מפקחי ומבצעי חוקי תרבות עם ישראל מאז ומעולם.

ישן 11-11-2010, 20:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "[QUOTE]האורתודוקסיה היהודית..."

ציטוט:
אתה מתכוון לתנועה הרפורמית אולי ..?
.

אתה לומד היסטוריה לפעמים? תבדוק מה ואיפה הם שורשיה של האורתודוקסיה היהודית.

ציטוט:
תראה, אני לא בא להגן על הרבנות , אבל גם באירופה כל קהילה יהודית בכל הזמנים הייה לה רב או קבוצת רבנים שהיו למקור להסתמכות ודיון בשלל נושאים, גם הבעל שם טוב ורבי ונחמן צריכים להיות כמו הרבנות לשיטתך, אנשים הלכ אחריהם וקידשו אותם . מה שאני אומר הוא שהרבנות בסף הכל צריכה להיות המוציאה לפועל של חוקי ההלכה שהיו תמיד, גם בזמן האינקויזייה וגם היום - אני שמח שהם בודקים כמו שצריך מי הוא יהודי, מפקחים על חתונה וגירושים , שולחים מוהלים, יש קהילות יהודיות ברחבי העולם שמשלמות הון תועפות ומחפשות בנרות דברים כאלה.

זה שיש מאבקים על קידום והכל.. , זה יש בככל חברה פרטית ועוד במממשלתית אל תעשה אותם את השטנים היחידיים. אני לא רואה ברבנות את המקשרים שלי להוא מלמעלה אלא מפקחי ומבצעי חוקי תרבות עם ישראל מאז ומעולם.

אתה טועה שוב פעם וחושב שרבנות = רב ושאין הלכה ואין רבנים ואין אמונה.

זה פשוט לא נכון.

הרבנות הפכה למוסד מנותק, פוליטי ומלוכלך... ואי לכך איבדה את זכותה לשפוט.

כשרשעים שופטים על פי ההלכה, האם יהיה השיפוט הוגן?

ישן 09-11-2010, 21:18
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי מיכאל חי שמתחילה ב "לא יודע מי הלבלר שהביא את..."

אני יכול לספר לך בוודאות על אנשים שרוצים להתגייר גיור אורתודוקסי, לחומרא, בלי שום כוונה לעלות לישראל בעתיד הנראה לעין, והרבנות הופכת את זה למשימה כמעט בלתי אפשרית.
אני יכול גם לספר לך על רב מפורסם מאוד, לבוש שחורים, שגייר אישה בשביל כסף.
התחום מושחת לגמרי, וחסר כל היגיון.

ורק דוגמה אחת שאני מכיר אישית.
אישה מאוקראיינה, אבא שלה יהודי, אמא שלה חצי יהודיה, (האב יהודי האם לא) כל חייה בברה"מ היא זוהתה וסבלה מאפליה כיהודיה. עלתה לארץ ונישאה ליהודי, זה היה השלב בו התברר לה שבעצם היא לא יהודיה.
כיום היא חיה באירופה, מצבה הכלכלי טוב מאוד. הבית כשר לגמרי, (הפרדת כלים, בשר מהארץ) הילדים שלה מזהים את עצמם כיהודים ומקבלים חינוך כזה. הבן הבכור עוד מעט בגיל בר-מצווה ולכן הם החליטו שחשוב להם לפתור את הנקודה הזאת ולגייר את המשפחה.
היא מוכנה ללמוד במשך שנה את ההלכות (כראוי ליוצאת ברה"מ היא בורה), יש לה כבר אזרחות ישראלית, כך שאין לה שום אינטרס סמוי.
נראה אותך מצליח לפתוח לה תיק ברבנות בלי להכיר אף אחד שם.

לא סתם אמרו במסכת אבות "אהוב את המלאכה ושנא את הרבנות" וכל הפירושים שבאו מאוחר יותר, שהרבנות היא השלטון, הם קישקוש של אנשים שכואב להם לכרות את הענף ממנו הם חיים. חז"ל זיהו כבר לפני 2000 שנה שכאשר משתמשים בתורה כקרדום לחפור בו. שום דבר טוב לא ייצמח מזה.

ישן 09-11-2010, 22:31
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אז מה אתה מציע? שלא יהיה..."

רב ורבנות זה לא אותו הדבר.

רב הוא אדם שלמד המון תורה, התמחה בתחום אחד או יותר בתוך היהדות (פסיקה, תלמוד מחשבת ישראל, וכד') מעבר לכך הוא אמור להיות דמות המתנהגת בדרך מסויימת. "תפארת לעושיה ותפארת לו מן האדם" (מסכת אבות) במידה והוא טוב יהיו תלמידים שילכו אחריו. במידה והוא טוב תמצא לו פרנסה ברווח ובכבוד מכך.
אני רוצה שיהיו רבנים, ורבנים טובים בעם ישראל.

רבנות זהו מוסד הלוקח/מקבל מונפול על שרותי הדת. מאחר ושרותי הדת מייצגים את היהדות. הרי שהרבנות היא המייצגת בתשלום של הדת היהודית וכפועל יוצא גם את ריבונו של עולם.

הרבנות לא מורכבת מרבנים היא מורכבת מסופרי בורות, (ראה מאיר שליו, רומן רוסי) המתדהדרים אולי בתואר רב. מקום כזה, באופן טבעי יהפוך להיות אבן שואבת לשחיתות. כשיש מקום שהעבודה לא דורשת מאמץ, ומפתח הקידום מורכב פחות מיכולת מקצועית ויותר מיכולת פוליטית, סוג האנשים המתנקזים לשם הוא כזה שהם בעלי כישרון כזה. ולא משנה אם זה רבנות, עירייה או אגודת סטונדטים.
ההבדל היחיד הוא שהרבנות נהפכת להיות המייצגת של היהדות ובד"כ לא מוסיפה ליהדות כבוד.
ולפני שאני מוציא שם רע על כל המוסד, אני יודע שיש רבנויות שהם מכובדות מאוד. הדוגמה הטובה ביותר היא הרבנות בר"ג.
אבל ככלל אין שום סיבה להחזיק גוף כזה על ידי המדינה.
רוב השירותים הניתנים ברבנות צריכים להיות מופרטים כמעט לחלוטין. מחתונות ועד להלוויות. וצריך להיות רק גוף מפקח שמאפשר ללקוח לדעת ממי הוא קיבל את השירות.

ישן 10-11-2010, 13:35
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "על הסנהדרין שמעת? רבנות..."

סנהדרין קודם כל ומעל לכל הייתה בית דין, והורכבה מדיינים.
בתי הדין באותה תקופה דנו על פי המשפט העברי, והדרישה הבסיסית מרב הייתה שהוא יהיה חכם.
(חשבת על זה, לא אומרים רבותנו זכרונם לברכה, אלא חכמנו זכרונם לברכה)
אבל גם המוסד המפואר הזה, סבל כנראה משחיתות. אני לא מכיר עדויות לגבי סנהדרין גדולה של 71, אבל בתי הדין המקומיים אפילו במקורות כתוב.
אני בעד שיהיו בוררים שהם רבנים, ובעלי פלוגתא המעוניינים במשפט עברי יוכלו לבחור ברב המקובל על שניהם כשופט.

"יתום לא ישפוטו וריב אלמנה לא יבא אליהם" - רבי לעזר ורבי יוחנן. רבי לעזר אמר: בראשונה היה אדם מת בירושלם והיה ממנה אפוטרופין על היתומין, והיתה אלמנה תובעת כתובתה מן היתומין, והם הולכים אצל הדיין ומוצאין אותו חשוד עם האפוטרופין [=ועושה הדיין יד אחת עם האפוטרופסים עסקים שאינם כשרים].
אמר רבי יוחנן: בראשונה היה אדם עולה לדון בירושלם, והיה הדיין אומר לו: בקע שתי בקעיות של עצים, מלא לי שתי חביות של מים[13], והיו יציאותיו כלים [=כספו היה אוזל], והיה יוצא משם בפחי נפש, והיתה האלמנה פוגעת בו בדרך ואומרת לו: מה נעשה בדינך? והוא אומר לה: כלו יציאותיי ולא הועלתי כלום[14]. והייתה אומרת: מה אם זה, שהוא איש, לא הועיל כלום. אני, שאני אלמנה, על אחת כמה וכמה. לקיים מה שנאמר "יתום לא ישפוטו וריב אלמנה לא יבא אליהם".

הבחירה של הרב יונה מצגר כרב ראשי והצורך ברב אשכנזי וספרדי מדגישות את הבעייתיות במוסד הזה.
בלי קשר לרמתו של הרב מצגר, הסיבה שהוא נבחר היא בגלל הורדות ידיים בין דתיים לאומיים (כיפות סרוגות) לחרדים. החרדים אגב ניצחו.
אם הבנתי נכון אתה שייך למגזר של הכיפות הסרוגות, תברר עם אלו המתעסקים בזה על השיקולים הנקיים שיש במינוי דיינים, ואיך אין כמעט דיינים חובשי כיפות סרוגות.

ישן 10-11-2010, 14:07
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הבעייה של ההשתלטות החרדית על..."

לא.
לא משנה מי ישלוט ברבנות התופעות יהיו זהות.
בהתחלה יהיו אידאליסטים שירגישו שהם ממלאים משימה חשובה. בהמשך יתנקזו לשם אלו המזהים קומבינה נוחה. וזה לא משנה איזו כיפה תהיה להם על הראש, או איפה הם שרתו בצבא. גופים שעובדים ללא מדיניות רווח הפסד או לחלופין ללא מוצר ברור או קריטריון ברור לבדוק יעילות הם חממות נפלאות לסוג מסויים של אנשים.
מעבר לזה, הכח שיש ויהיה תמיד בידיים של גוף המייצג את היהדות במדינה שהיא מדינת היהודים, הוא כזה שיזמין כל כך הרבה פוליטיקה וידיים בוחשות שפשוט אין שום צורך בו.
בעולם בו אנו חיים תמיד יהיו גופים כאלו. במקרה של הרבנות הוא בעייתי יותר בגלל מה שהגוף הזה טוען שהוא מייצג.

שאלה לאלו שיודעים היסטוריה: עד לפני מאה שנה, ברחבי העולם האם היה מוסד זהה לרבנות?
(זאת לא שאלה רטורית)

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 10-11-2010 בשעה 14:26.
ישן 11-11-2010, 03:43

בינתיים מי שמכרסם בעם היהודי היא הרבנות האורטודוקסית ולא משהו אחר
בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "14 מליון יהודים זה מספיק, לא..."

ב"זכותה" למעלה ממחצית יהודי ארה"ב, דהיום, מתנתקים/מנותקים מן היהדות והולכים לרעות בשדות זרים. במקום לקרב ולקלוט את בני הזוג כתוצאה מנישואים עם לא יהודים - הם דוחים גם את בני הזוג היהודיים ומפסידים משפחה שלימה.

כשאני מתייחס ל"פתיחת שערים" לכניסה לעם ישראל ולקבלת אזרחות ישראלים אינני מתכוון למהגרי עבודה, למרות שגם מביניהם יכולים להיות מועמדים. אני מתכוון בראש וראשונה לאלו המחשיבים עצמם כיהודים ובני ביתם הנדחים כיום.

ושאלה לי אליך - במידה ומהגרי העבודה יעברו גיור כהלכה על דרך החומרה, הם יהפכו לכשרים בעיניך ?
ישן 12-11-2010, 03:48

רחמים היא תכונה יהודית טיפוסית
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "העניין הוא שהם לא באמת רוצים..."

1. רחמים אינם מבילים להרס - הם מובילים לבניית עם בריא ברוחו בנפשו.

איני מציע לקלוט את כל הבאים והמסתננים בשערינו - חייבים לקבוע אמות מידה מסויימות, שאינן תלויות בלעדית ברבנות האורטודוקסית.
יש לקבוע מדיניות טיפול במהגרים הבלתי חוקיים, תוך כדי עירוב סוכניות האו"מ הרלוונטית ואי יצירת מעמסה מיותרת על מדינת ישראל.
רחמים והתייחסות אנושית - אינם מילם גסות.
2. רפורמים מתפללים בכותל? לי ידוע שהם מוכים ומגורשים (אפילו בידי השלטונות) מהכותל, כל אימת שהם מנסים להתפלל כדרכם. אסור שהכותל יהיה אתר בלעדי של האורטודוקסיה. שלא יתפלאו, שחשיבותו של הכותל לעם ישראל מתגמד והולך.
3. המאבק שסלל את הדרך לחורבנו של בית המקדש היה מאבקו של ישוע (ישו) כנגד שחיתותם של הכהנים ושל המשרתים בקודש. הם הפכו את המקום הקדוש למאורת פריצים, הפכו אותו לבית מטבחיים, תוך רמיה וגזל של דלת העם.
את תוצאות שחיתותם זו של הכהנים אנחנו אוכלים עד עצם היום הזה - ב"שווטים" וב"שבטים" ולא כסופגניות.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 12-11-2010 בשעה 03:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:54

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר