לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2010, 21:05
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לפי החוק, מספיק להדליק "פנסי רוחב" בחורף ביום?"

עדיף שלא תדליק כלום מאשר אורות ערפל, זה לא חוקי (כשאין ערפל).
ציטוט:
הדלקת אורות - כל התורה

החוק מחייב את כל סוגי הרכב בהדלקת אורות- חזית ופנסים אחוריים בכל נסיעה מ- ‎1 בנובמבר עד ‎31 במרס בנוסף, בדרכים הבין עירוניות .אוטובוסים , מוניות, משאיות במשקל 15 טון ואופניים, עליהם חלה החובה להדליק אורות גם בדרך עירונית.

מומלץ להדליק אורות בכל נסיעה, בכל דרך שהיא ובלי קשר לחוק. במיוחד חשוב הדבר בחורף, בצל, בערפל, בעת עקיפה, בנסיעה בכביש דו- סטרי או בכביש צר וכן כשהשמש בגבך.

פנסי ערפל - מיועדים לשימוש בשעת ערפל וראות לקויה בלבד. אין להדליקם בתנאי מזג אוויר טובים - הם עלולים לגרום לסינוור (הכוונה היא גם לפנס הערפל האחורי וגם לפנסי הערפל הקדמיים - שנמצאים רק בחלק מהרכבים). נסיעה במזג אוויר טוב עם פנסי ערפל דולקים לא רק שגורמת אי נוחות לנהג, אלא גם יכולה לעלות לנהג ה"מאיר" בקנס כספי.

http://www.police.gov.il/meida_laez...t_benehiga.aspx

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2010, 20:07
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "החוק אומר [QUOTE](ג) לא ..."

אצלי הדלקת "אורות חנייה" כלשונך, מדליקה גם את האחוריים והלוחית. לגבי ה"משתמע" גם לי זה "משתמע" אבל אני רוצה משהו ברור יותר..

לגבי בזבוז: פנסי חזית צורכים כ"א 50~60 וואט. יחד עם האחוריים והלוחית אתה מגיע בקלות ל150W. לפי מחיר של 1₪ לקוט"ש בהפקת חשמל ביעילות ממוצעת של 80% מדלק יקר - בנזין 95, ובחישוב לשעת נסיעה אחת בלבד ליום, זה יוצא 15 אג' ליום /כמעט ליטר בנזין לחודש. ועוד לא נגענו בכאלה שנוסעים יותר משעה ביום.
ועל יעילות בוודאי שאפשר להתווכח... במיוחד בימים האלה שהשמש זורחת, המזגן פועל בעוז, אין ענן קלוש בשמים, והסיכוי שנהג ממול יבחין בזה שבכלל הדלקת אורות, שווה לזה שפתאום יתקדרו השמיים בעננים, וירד שלג עבות שיכסה את הכביש בשכבה לבנה וצחה.

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 10-11-2010 בשעה 20:14.
ישן 19-11-2010, 08:53
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי dewq שמתחילה ב "למרות שהחוק לא מחייב זאת עדיף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dewq
ד"א בצבא ובמשטרה יש חוק שמחייב להדליק אורות כל השנה גם ביום אז זה לא סתם.

או, אז עכשיו אני מבין מי לעזאזל חוקק חוקים כאלה. יוצאי צבא בטח. ובבקשה, אל תזכיר הגיון וצבא באותו משפט, אסור שאחד מהצדדים יעלב.

כמו שכבר נטען פה באשכול: מי שלא מבחין ברכב בנתיב ממול בלי אורות דולקים ביום שמש, אסור לו לעלות על הכביש בכלל.

ובלי קשר, השבוע נתקלתי בניידת משטרה, מהסוג שאמור לשמור על התנועה, כשפנסיה דולקים באורות נמוכים "אור חנייה" בנסיעה בכביש בינעירוני. כמובן שלא ניתן ללמוד מזה שזה מותר. מקסימום שזה מותר לשוטרים שאמורים לשמור על אורותיהם הדולקים של נהגים אחרים.
בנוסף, עצרו אותי צמד שוטרים בשבוע שעבר עם אורות נמוכים, ולא אמרו דבר. אולי זה בגלל שהיו מתנדבים בני שמונים. בתחילת השבוע עצרו אותי שוב, אבל אז כבר הייתי עם אורות "רגילים".

נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 19-11-2010 בשעה 08:57.
ישן 14-11-2010, 16:15
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
עשיתם פה קצת סלט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "לפי החוק, מספיק להדליק "פנסי רוחב" בחורף ביום?"

איין דבר כזה "פנסי רוחב"

החוק מדבר על מספר מטרים מסוימים שהאור מאיר את הדרך, ובבחינת רכב מודדים את כמות האור הנפלטת, להלן סוגי האורות ברכב וההספקים המקובלים.

יש אורות חנייה - הקדמי נהוג להיות בהספק של 5 וואט.
יש אורות רברס - פנס אחד לא תעלה עוצמתו על 25 וואט, 2 פנסים לא תעלה עוצמם על 15 וואט.
יש אורות מעבר ( אור רגיל ) - מאחור 2 אורות קבועים בהספק של 5 וואט, קדמי צריך לבדוק.
יש אורות דרך ( אור גבוה ) - מאחור 2 אורות קבועים בהספק של 5 וואט , קדמי צריך לבדוק.
יש אורות בילום - חובה 2 אורות מאחור בהספק של 21 וואט.
יש אורות איתות - אור איתות לכל צד בהספק של 21 וואט, גם קדמי בהספק של 21 וואט.
יש פנסי ערפל - צריך לבדוק.
יש פנס ערפל אחורי - 21 וואט.

95% מהרכבים על הכביש נעים ללא אורות ערפל קדמיים, לפעמים יש להם רק הכנה ואז רואים 2 שקעים בתחתית הטמבון.
אור כזה נמצא בתחתית הטמבון, כדי למנוע מצב שאור בגובה הפנסים הרגילים יגרום לקיצור שדה הראייה מסינוור, בערפל תחליפו פעם את אור המעבר (אור רגיל) באור דרך (אור גבוה) ותראו שהראיה רק תתקצר.
פנסי הערפל נמצאים בתחתית הטמבון.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כמעט כל אוטו מצויד באור\ות ערפל אחורי, זהו פנס כתום שנמצא בצידו השמאלי בדרך כלל של הרכב, לכן ברגע שיש ערפל הפעילו את פנס זה ולא איתות מצוקה עם 4 מאותתים!
לשון החוק גם קבעה תקנות לגבי אור זה, לרכבים אחרי שנת 1988 שמחויבים באור ערפל אחורי.

ככה נראה הסמל של אור ערפל אחורי
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

זיו ידידי,
איין לי מושג אם חשבת על איזה סטארטאפ לחיסכון באנרגיה ברכב
או מה אתה בידיוק מנסה להשיג פה.
חכמים ממני וממך שבאמת מבינים בנהיגה וברכב אמרו שגם אם החוק מקל ולא מחייב בהדלקת אורות בקיץ, יש לעשות כך.
וסתם בשביל הדוגמא קרה לי לא פעם שבגלל האורות יכולתי לראות רכב שבא מהצד בחניון ביום שמשי יותר טוב.

גם בכסא ילדים לרכב אני יעדיף לשים את הכסא מאחור, ולא מלפנים ולנתק את כרית האויר.
כי מחר שתשתכח להפעיל את כרית האוויר וחס וחלילה תעשה תאונה ומבוגר ישב לידך ולא תיפתח הכרית, אז תיהיה בבעיה.

אני לא דתי אבל בדברים כאלה אני מעדיף להיות במהדרין מאשר בחכמים.

נערך לאחרונה ע"י CaRTeR בתאריך 14-11-2010 בשעה 16:17.
ישן 14-11-2010, 17:42
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "כבודו מדבר על סלט, אך למעשה..."

אחוז האורות בוודאי שמומצא, כי איין דרך לעקוב אחרי נתון זה.
עכשיו הבנתי למה השתמשת במילה פנסי רוחב, שאצלך ברכב עובדים גם עם אורות חנייה שזה דבר לא נפוץ, גם לא הכרתי את השימוש בהם ברכב פרטי.

כתבה מYNET.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3615326,00.html

מאתר משרד התחבורה.
http://he.mot.gov.il/index.php?opti...ef-c&Itemid=164
"בכל תנאי מזג האוויר, הדלקת אורות משפרת באופן משמעותי את הניראות של כלי הרכב. על פי החוק בחודשים נובמבר עד מרץ חלה חובת הדלקת אורות בכבישים בינעירוניים על כל סוגי הרכב.
אוטובוסים, מוניות ומשאיות חייבים בחורף להדליק אורות גם בעיר. אין להדליק אור דרך גבוה בשעות היום. רכב המצויד בפנסי ערפל רשאי להפעילם רק בזמן ערפל, גשם כבד או שלג, מכיוון שהם עלולים לסנוור."

הבעיה שהלינק ללשון החוק שבור בקישור שנתתי, מסמך ה PDF לא נפתח, אולי תצליח יותר ממני.

תוכל גם להפנות פנייה\הצעה\בקשה לשאלתך
https://motssl5.mot.gov.il/ONLINE/index.php

בסופו של יום אם הבנתי את כוונתך, אתה באמת מוטרד מחיסכון בדלק + נורות שרופות = כסף וזיהום אוויר.

עד שאוכל לעיין בלשון החוק המדויקת, אומר שאולי באמת ישנה פה "פירצה".

מה תשיג אתה או האזרח הפשוט מהדלקת אורות חנייה לעומת מעבר, קשה לי לראות.
כל החיסכון הזניח הזה שאתה מעצים מיותר ובאמת שאני לא מבין בשביל מה כל המהומה, במיוחד עם התועלת.
כי אם כסף וזיהום אוויר אתה מנסה לחסוך, מילוי אוויר תקין בצמיג, שמירה על בריאות הרכב
נהיגה נכונה שלך! ועוד כל מיני גורמים, הם משפיעים עד מאד.

כל טוב ובהצלחה, תעדכן אם מצאת תשובה.

נערך לאחרונה ע"י CaRTeR בתאריך 14-11-2010 בשעה 17:45.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:03

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר