לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2010, 11:20
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "זאת מגפה ההשמנה בארצות..."

המצב אכן רק הולך ומחמיר. בעיות בריאות הקשורות להשמנת יתר - סכרת ובעיות לב לדוגמא - נפוצות בארה"ב ברמה מפחידה באמת.

אני לא חושב שצריך לדאוג שיהיה לא משתלם לקנות ג'אנק פוד. זה אף פעם לא הולך לשום מקום טוב. הבעיה מתחילה ונגמרת בחינוך ובכמה ניתן להשיג אוכל בריא יותר. כשאתה עובד במרחק של שעה נסיעה מהבית וכל האוכל בסביבת מקום העבודה שלך הוא מזללות ג'אנק פוד אתה בבעייה.
אז מי שחכם מביא סנדוויץ' מהבית אבל האמת המרה היא שלא הרבה אנשים עושים את זה כשלהיכנס למקדונלדס זה נורא מהיר וקל. אני מודה שגם אני חוטא יותר מדי תכופות באכילת ארוחת צהריים בוונדיז' או אין-אנד-אאוט (שתיהן רשתות המבורגר) כשאני שם. למה? כי זה קל. כי זה מהיר. בלי מאמץ. אתה נכנס, משלם, יש לך ארוחה חמה, משביעה, טעימה שמגיעה מהר... כשזה או זה או להכין סנדוויץ טונה ומלפפון חמוץ בבית... ובינינו... סנדוויץ' טונה וחמוצים או המבורגר חם וצ'יפס - מה אתה היית מעדיף?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2010, 11:52
  FRESHMAKER FRESHMAKER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "המצב אכן רק הולך ומחמיר...."

עד לפני כמה זמן אמא שלי הייתה מכינה הרבה נקניקיות(וגם אני הכנתי כי היה לנו בשפע),אבל הפסקנו עם זה ועכשיו פעם בחודש-חודשיים אני אוכל נקניקיות והייתה תקופה שכל יומיים שלושה הייתי אוכל לאפה עם שווארמה, אבל גם זה נפסק. העניין בארה"ב שההשמנה שם היא ממש רצינית(יש יחסית הרבה אנשים שהם כמו מפלצת[לא יודע באחוזים כמה שמנים ברמה מסוכנת יש,אבל אני יודע שזה יותר מכל מדינה אחרת בעולם]-נניח הגובה שלהם זה 1.80 והם שוקלים מעל למאה עשרים קילו. מילא, אם היו שמנים ברמה "סבירה", נניח 1.80 ושוקלים 90-95 , אבל שם זה מעבר לזה...אתה רואה אנשים שהבטן והישבן שלהם הוא ברוחב של כמה כריות).

נערך לאחרונה ע"י FRESHMAKER בתאריך 10-11-2010 בשעה 12:01.
ישן 10-11-2010, 12:10
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "עד לפני כמה זמן אמא שלי הייתה..."

יש שם אנשים שמנים הרבה יותר מ-150 או 180 קילו... יש שם אנשים שמגיעים קרוב למשקל של פרה אמיתית - 250 קילו וצפונה...

הבעיה היא שלאכול במקדונלדס ושאר רשתות המזון המהיר, זה גם הרבה פעמים זול בהרבה מלאכול ארוחה נורמלית או סתם לקנות מצרכים כדי להכין ארוחה כזו בבית, ולכן לדעתי השכבות החלשות יותר בחברה האמריקאית (מבחינה כלכלית) הן אלה שבסיכון גבוה יותר להשמנה, כי התחליפים (למשל, לקנות ירקות בשביל להכין סלט ירקות טרי) פשוט יקרים יותר...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-11-2010, 12:17
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "עד לפני כמה זמן אמא שלי הייתה..."

הבעיה של השמנת יתר קיימת בכל העולם המערבי אבל בארה"ב היא גדולה במיוחד. אנשים בגובה 1.80 ששוקלים 120 הם עוד יחסית ברי מזל... אתה תיתקל בלא מעט אנשים בגובה 1.80 ששוקלים 160-180 קילו...

בחלקו זה הרגלי האכילה. בחלקות זה עצם העובדה שאנשים לא עושים כמעט ספורט. בחלקו זה גם מה שיש במזון. בחלק עצום מתעשיית המזון האמריקנית למשל לא משתמשים בסוכר לבן (שהוא גרוע מספיק לכשעצמו) אלא בסירופ תירס עשיר בפרוקטוז (High-Fructose Corn Syrup). אתה מוצא את המרכיב הזה בכל דבר - ממשקאות קלים ושוקולדים ועד למזון מוכן, שימורים ואפילו בקרטון החלב שאתה קונה בסופר. יש הרבה טענות שהחומר הזה נספג בגוף הרבה יותר מסוכר לבן (כלומר משמין הרבה יותר). כמויות הממתיקים (סוכר או HFCS או מה שלא תרצה) במזון מטורפות. גם הגודל לחלוטין איבד שפיות. מה שאנחנו בארץ קוראים לו "להגדיל לענק את הצ'יפס והשתייה" זה בערך הסטנדרט שם. ארוחה מוגדלת? יכולה להאביס בקלות מחלקת גולנצ'יקים מורעבים (שרוקי, יקירי, לידיעתך ;-) ) ושם, בדיוק כמו כאן, מעודדים אותך לא להשאיר שום דבר בצלחת...

ישן 11-11-2010, 19:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "פרוקטוז לא יכול להשמין יותר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
פרוקטוז לא יכול להשמין יותר מסוכר לבן, שניהם פחמימות לכל דבר עם ערך קלורי זהה.

אז? ההבדל הוא ברמת הספיגה בגוף.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לגבי גודל הארוחות- למיטב ידיעתי רק בישראל ההמבורגרים של מקדונלדס גדולים כל כך, כ-110 גר' לאחד. בארה"ב לא.

ההמבורגר הקלאסי של מקדונלדס (מה שקרוי מק-רויאל פה) הוא הקווטר-פאונדר (רבע פאונד) שזה בערך 125 גרם. אתה תראה לא מעט אנשים אוכלים דאבל-ציז'בורגר כזה עם בייקון ומה לא. הבייקונייטור של וונדיז - שני המבורגרים של 200 גרם, אקסטרא גבינה, מספיק בייקון בשביל לגרום לאתלט להתקף לב....
תאמין לי, אין מה להשוות בין זה ובין מה שיש בארץ.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אני כן זוכר ששם ניתן להגדיל את השתיה למעל ליטר, בעוד בישראל, לפחות בזמנו, ליטר היה המקסימלי. לא יודע לגבי הצ'יפס.

מה דעתך על גודל של שני ליטר שתייה וקילו של צ'יפס? זה הסופר-סייז האמריקני. מטורף לחלוטין.

ישן 11-11-2010, 00:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
קראת לי? כבר הסברתי לך, אין בעייה עם התנשאות - יש בעייה עם התנשאות ללא סיבה...
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אתה רואה פה הייתי צריך לטעון..."

אני באמת מבין אותך - פה (ישראל הוירטואלית) זה בערך המקום
היחיד שאתה יכול להופיע בו כאיש העולם הגדול, בהתחשב בכך
שיש בערך 400000000 כמוך בכל קמפוס ממוצע בחוף המערבי
או המזרחי, או ביניהם. אתה מבין, סטודנטים זרים (אפילו
כאלה שטוענים על עצמם, ואין סיבה לפקפק בדבריהם, ששהם
דוקטורנטים מהוללים) יש גרוש בלירה בארה"ב של אמריקה, ועל כן המקום היחיד שבו אתה יכול לכתוב על פרובינציאלים - זה
אצלנו, אלא שאפילו כאן, במקום האומלל הזה בלב מזה"ת מדמם
ופרימיטיבי - לא יודעים לעשות לך את הכבוד שמגיע לך.

אני מבטיח לך שאם אי-פעם תיתן לי סיבה לחשוב שיש לך סיבה
להתנשא (כלומר, אם אניח ולו לרגע, שיש ערך מוסף מינימלי
לטקסטים שלך) אקבל בסבלנות רבה יותר את הניסיונות המגושמים
והמוזרים שלך להתנשא על הלבנטינים במזה"ת...
נכון לרגע זה, אני ממש לא משוכנע שאפילו על הסביבה שלך
אתה יודע יותר מהפרובינציאל הממוצע - וזה נורא חבל, כי תמיד
אמרו שאנשי האקדמיה הם מלאי סקרנות מחקרית...
ישן 11-11-2010, 00:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
עליך להבין - איש לא נעלב מזה שאתה קורא לו פרובינציאל, כי איש לא יודע איפה אתה גר...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אני ציני אני סרקסטי זה היה..."

אתה, כמי שבחר בניק וירטואלי, יודע טוב כמו כל אחד אחר, שאתה
יכול לטעון שאתה גר איפה שלא תרצה לטעון שאתה גר - וזה לא אמור לעניין אף אחד...
משום-מה החלטת להתגאות בזה שאתה טוען שאתה גר באזור
המפרץ בקליפורניה. זכותך - זה עדיין לא אומר שמישהו ייקח
ברצינות את ההגדרה של למי פרובינציאל ומי לא.
למעשה, הייתי מתרשם ממך הרבה יותר אם היה יסתבר שאתה
ילד בן 9 וחצי מפרדס חנה שלמד על סן פרנסיסקו ברצינות כזו,
שאפשר היה להאמין לו שהוא גר בסביבה - אבל בגלל שאני לא
מוצא סיבה לפקפק בתיאור שלך את עצמך, אני מתקשה להתפעל
מפוזת איש העולם הגדול...

בכל מקרה, ברגע תחדל מלנסות להתנשא בהקשר לרקע שאתה
מייחס לעצמך - אני מבטיח לך שיפסיקו להוציא לך את האוויר
בכל פעם שתעשה זאת...
ישן 14-11-2010, 03:30
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יחי חופש הבחירה... כמה שאני..."

אני חושב שגאווין עשה טעות, הטעות היא שבסופו של יום עקב ריבוי אכילות במקדונלד ומקומות דומים לרשת הזאת האוכלוסיה האמריקאית הולכת ומשמינה הולכת ונהיית חולה יותר ויותר והופכת לצרכן גדול הרבה יותר של שרותי בריאות. למרבה הצער זה אומר פרמיות ביטוח יותר יקרות, ומעמסה גדולה יותר על הרשויות, תסתכל כמה מדינת קליפורניה מוציאה בשנה על תמיכה במעוטי יכולת למינהם, המספרים מפחידים.
מכיוון שבסופו של תהליך הממשלה היא זאת שנושאת בנטל הכלכלי מוטלת עליה החובה לנסות ולהקטין את הנזק באמצעות חינוך בעיקר, אבל גם בהפיכת המשחק לנוח יותר עבור הורים לילדים נודניקים.
אין רע בלאסור על הפצת מוצרים מפתים לילדים. לא הכול בעולם הוא חזות חופש הבחירה.
ישן 14-11-2010, 09:50
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "ראשית לא אסרו על ארוחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספייקר
ראשית לא אסרו על ארוחות ילדים, רק על חלוקת שוחד לילדים במסגרת אותם ארוחות

שזה אותו הדבר, חבריקו. ברגע שאין צעצעו, כל התמריץ שיש לילדים לאכול במקדונלדס נעלם והסיכוי שייבחרו אוכל בריא יותר גדל. ארוחת ילדים זה לא גודל הארוחה אלא התמריץ לילדים לאכול אותה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספייקר
שנית, ההחלטה הזאת הגיע אחרי עבודה מאומצת של הגברת הראשונה באירגון מהפכה בריאה בעיקר לילדים.

אני עוקב בחרדה אחרי תמרוניה של הגברת הראשונה מחשש שהיא תתקוף את הדיינרים בגראס וואלי (אף כי למען ההגינות ילדים כמעט ולא אוכלים שם).... ואני לא רואה תוכנית של ממש לחנך מישהו. רק להגביל, להקשות ולהטיל את האחריות על יצרניות המזון המהיר.

ישן 14-11-2010, 11:05
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אתה אומר לבד "ברגע שאין..."

זה רע מכיוון שזו התערבות לא-לגיטימית בשיווק. זה שווה ערך לאיסור על "קנה דבר X, קבל Y מתנה".

זה לא נעים ולא נחמד שיש שיווק יעיל של מוצרים רעים אבל עובדתית זהו שיווק יעיל תו לא.

בדיוק כפי שההורים יכולים וצריכים לשים גבולות אחרים לילדים שלהם, גם בענייני אוכל אפשר וצריך לשים גבולות. אפשר לחנך את הילדים לאכול בריא. זו אחריותם של ההורים.

ברגע שלקיחת התמריץ בא על חשבון החינוך (וזה אכן יבוא על חשבון החינוך ושנינו יודעים זאת - זו אמריקה, אחרי הכל ) אז שמת פלסטר על עורק חתוך.

ומה יקרה ביום שהצעצוע יעלם.. וההשמנה תישאר?
בינינו, מה אחוז הילדים שיפסיק לאכול מקדונלדס כל זמן שאבא דובי ואמא דבה ממשיכים לבלוס צ'יפס סופרסייז ודאבל צ'יזבורגר עם בייקון?

ובלי קשר, למה לעזאזל אתה ער בשתיים בלילה?

ישן 14-11-2010, 16:28
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "תראה אתה צודק בכל מה שאמרת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספייקר
תראה אתה צודק בכל מה שאמרת, הבעיה הכי גדולה היא שזה סביר להניח מנוגד לחוקה באופן זה או אחר, כיוון שזה לוקח חרויות מהפרט ומעביר את זכות ההחלטה לעירייה במקרה הזה.

לזה בכלל לא רציתי להיכנס. הגברת היא רפובליקנית מושבעת ורק רמז למשהו בלתי חוקתי גורם לדמה לרתוח
אני לא חושב שזה באמת לא חוקתי, אף כי זה מסריח מכפיית דיעה על אחרים, מצד שני זו סאן-פרנסיסקו, מדינה שדוגלת בחופש הפולחן (כל זמן שאתה לא נוצרי) ובחופש הביטוי (כל זמן שאתה לא מתנגד בגלוי למקסיקנים הבלתי חוקיים) ולחופש הדיעה (כל זמן שדעתך איננה סוטה במיל מן הקו הדמוקרטי קיצוני)... לך תדע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספייקר
הכול נכון, אבל את מחיר ההשמנה החסרת פרופורציות משלמים כל האמריקאים.

ובדיוק בגלל זה אמרתי - צעד כזה הוא בבחינת פלסטר על עורק מדמם. אין מה לעשות: קמפיין מודעות חברתי שיכלול חינוך של ההורים והילדים כאחד, הוא הפתרון היחיד. עם חינוך כזה, לא משנה אם מקדונלדס תציע דולרים בארוחות ילדים, עדיין מגמת ההשמנה תיבלם. בלי חינוך כזה? נמשיך לשמוע על הצורך במנופים לחילוץ בני אדם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספייקר
יתרה מזאת, אתה יודע כמוני, שיש באמריקה אנשים שלא מסוגלים לחנך את הילדים שלהם (בעצם כמו כל מקום אחר בעולם) וקצת עזרה לא תזיק להם.

קצת עזרה? הרבה עזרה אני רוצה לתת להם. פעילות חברתית, בית-ספרית ואחרי-בית-ספרית, שיעורי תזונה נכונה וכלכלת בית. שימוש בתקשורת ובאינטרנט כדי להכניס לאנשים טוב טוב לראש: השמנה איננה מן אללה, היא מן אל שיזפורגר וואל ש'יפס....
אפשר. צריך. לא עושים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ספייקר
שתיים בלילה זה מוקדם לא ? אני כותב תוכנת חיוב עבור החברת מים באחת העירות לידי..

שתיים בלילה זה לא מוקדם... זה בוקר בשבילי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:19

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר