לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2010, 13:53
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "גם חוק התכנון והבנייה מחייב פרסום בעיתון"

חכם מיימון, אתה נלחם בטחנות רוח..
הגישה ה"מתקדמת" היום אומרת שצריך לחשוף הכל..שם ראש השב''כ, את שם ראש המוסד, מיקום של בסיסים, המצאות מערכות כמו מעיל רוח , קלע דוד או כיפת ברזל.. כנראה שחוסר הישגים בשדה הקרב, או הקרינה של מסכי הפלאזמה עיוותו את שיקול הדעת של הגנרלים.
אז נכון שלאויב יש מודיעין טוב בלה בלה בלה, אבל למה לעזאזל לעזור לו? למה לפרסם כל דבר? כדי להעלות לאזרח מרקו את המורל והבטחון? תודה , יש לי מספיק משניהם, ואני , מה זה אשמח אם במלחמה הבאה יופעלו אמצעים שלא שמעתי עליהם והם הפתיעו את האויב וגם אותי..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2010, 15:31
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אני מסכים שיתכן וישנה פטפטת..."

אז זהו.. שאני לא רגוע אפקט ואסביר למה..
אני בטוח שאמנם יש אנשים נפלאים ששומרים על האינטרסים שלנו אבל קח למשל 2 דוגמאות שאפילו אני החימושניק הפשוט יודע מה היה צריך לעשות ולא עשו זאת הגנרלים הגדולים..
מקרה מדחת יוסף, היה צריך לשטוף את המקום באש טנקים לטאטא את כל האשפה שהצטברה מסביב לקבר יוסף ולחלץ את מדחת.
בפועל הגנרלים , היססו ונתנו ונשאו עם ג'יבריל רג'וב, ובינתיים מדחת דימם למוות , שלא לדבר על ההרתעה שירדה לטמיון..

מקרה שני, ירי על כוח צה''ל בעת גיזום העצים לאחרונה.. שני הרוגים לצה''ל ו4 ללבנונים.
התוצאה היתה צריכה להיות 25 הרוגים לבנונים וכל הבסיס שלהם הרוס.

ישן 16-11-2010, 17:59
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
קשה לי להבינכם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלון5560 שמתחילה ב "הממשל האמריקאי הגדיל את היקף הציוד הצבאי במחסני החירום בישראל"

מדוע הכותבים בשרשור זה חושבים, שמה שמפורסם בתקשורת זאת היא האמת ?

האם חשבתם כלל שישראל וארה"ב, כשותפות אסטרטגיות, לא יודעות לבצע מה שצריך לבצע ככל שיש צורך בכך מעת לעת,
ומפרסמות נתונים בתקשורת על מנת שהאויבים יקבלו מידע כוזב ?

האם הידיעה הזו שציינה כי ארה"ב הגדילה את האמל"ח שהיא מאחסנת בישראל מ 400 מיליון דולר בתחילה אט אט עד 1.2 מיליארד דולר כיום (עפ"י התקשורת כמובן)
לא באה ממקום של נטיעת מצג שווא בפני האויב המשותף ?

ואולי יש בכלל 15 מיליארד דולר שווי אמל"ח, ואולי אין בכלל והכל בלוף ??

דרך אגב אמל"ח בכ- 1.2 מיליארד דולר זה כלום למי שיודע לספור כמה פצצות חכמות קונים בזה, והאתר לאחסון (עפ"י תמונות ובמיוחד לווין) יכול הרי להכיל פי כמה וכמה מכך.

אולי מעבירים לארץ אספקה בשווי 5 מיליארד דולר מארה"ב, והרי שתנועה שכזו כידוע לא ניתן להעלים לחלוטין, אזי רוצים לנסות ולכפות עליה בהסבר כזה או אחר אך הנתון האמיתי מסולף ?

באותה נשימה: ישראל גם לא רכשה 20 מטוסי F35 אלא סכום אחר, כנ"ל כל מצבת כלי הטיס שמופיע בפרסומים זרים אלו ואחרים - שהקשר בינה למציאות לא קיים אלא מוזן מלאכותית ובמכוון.

בישראל גם אין 102 מטוסי F16I אלא כמות אחרת - וגם תאריכי פרסום הגעת הכלים לארץ שנטען בתקשורת דאז כ- סוף 2003 עד תחילת 2009, היה לצרכי הטעיה מכוונת ובפועל קצב הגעת הכלים היה יותר מכפליים.
ומדוע: שכן אם היתה נקרת עלינו מערכה בתאריכים אלו, האויב היה מצפה ל X כלים מסוג זה ובפועל היה נתקל ביותר מכפליים.

מחירי מטוסי F16 ו- F15 על פי פרסומים עולמיים משום מה עולים תמיד פחות ממחצית ממה שהם לכאורה עולים לישראל - F16 עולה לנו 50 מיליון דולר ולאמריקאים הפלא ופלא רק 25 מיליון.
F15 עולה לישראל 100 מיליון דולר ולאמריקאים 50 מיליון בלבד.
תחשבו טוב טוב האם אי התאמה תכופה זו בנתוני עלות המחירים, לא באה אולי ממקום אחר, כמו למשל על מנת לכפות ולהסתיר רכישות סד"כים אמיתיים ?

תצאו מהקופסה והיו הרבה יותר רגועים: הנתונים האמיתיים לגבי כמעט כל דבר אסטרטגי, מעוותים בתקשורת כל כך, על מנת שהאויב לא ידע את האמת וגם לא קרוב לה.
יש מקומות שבהם מפרסמים מספרים פי כמה, ויש מקומות בהם מפרסמים הרבה פחות ממה שיש. שהאויב יתארגן לצפות להרבה X, ומעט Y, בהתאם יחלק את משאביו לתמהיל כזה או אחר, ובפועל יקבל את הפתעת חייו בזמן אמת.

נערך לאחרונה ע"י nec_000 בתאריך 16-11-2010 בשעה 18:08.
ישן 16-11-2010, 19:39
  nec_000 nec_000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הרבה מהפירסומים שמגיעים..."

האמריקאים עובדים עם ישראל כבר למעלה מ 3 עשורים ומתאמים כל מה שצריך בתקשורת בכל האמור לעניני בטחון אסרטגיים (וודאי כמויות אמל"ח), אל תהייה נאיבי.
האזרח מהשורה לא יודע כלום.

הנה עוד משהו למחשבה:
עפ"י הרגולציה האמריקאית יש לדווח על עסקאות נשק שעולות בשווין על 50 מיליון דולר.

פרסמו פעם איזו עסקה לרכישת עשרת אלפי פצצפות JDAM במכה אחת.
אתה לא באמת מאמין שישראל רכשה בעשור האחרון רק עשרת אלפים פצצות שכאלו סך הכל מהאמריקאים נכון ? הרי אלו יגמרו תוך 3 ימי לחימה.

תנסה לשער כמה עסקאות גדולות (במיוחד רכישת תחמושת) מחולקות להרבה עסקאות קטנות שיוצאות תדירות ועוברות מתחת הראדר.
אלו לא מגיעות לתקשורת ומכילות את העיקר.

(הכמויות לאו דווקא מדויקות אלא רק על מנת להציג את הראציונאל)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:13

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר