לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2010, 23:39
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "סדרת התחקירים "בריונים במדים" - לדיון בכנסת"

ראיתי רק כתבה אחת בסדרה, והיא נראתה לי דמגוגית בצורה מבישה.

מאוד קל להציג צד אחד של הסיפור תוך התייחסות למתלונן כאילו כל דבריו הם אמת קדושה ובלתי ניתנת לערעור, ואז להציג את גירסת המשטרה בזלזול רב (הראו את הפציעה של השוטר באירוע, שריטה מתחת לעין והתייחסו אל זה כדבר פעוט ולא משמעותי) וניסו לנפח בטירוף את הפגיעה של המתלונן כאילו הוא מינימום נכה 99% (היה לו שטף דם מתחת לעין)

אני לא אומר שהשוטרים נהגו כראוי, אני לא יודע אם הם באמת השתמשו באלימות חריגה או שבאמת נאלצו להגיב להתפרעות של אזרח - מה שבטוח ערוץ 10 עשה כתבה מאוד מאוד חד צדדית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2010, 13:58
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "CK... לא נעים לי לומר...."

לבני, בבקשה בלי מלחמות "ראש בראש" של תקיפת שוטרים ע"י מפגיני ימין/שמאל/ערבים/חרדים מצד אחד ותקיפות של שוטרים מסויימים במשטרה אזרחים תמימים.

יש את הבעיה העצומה של חוסר משילות שגורמת לחוצפה לזרוק אבנים ולתקוף שוטרים (כן, גם אנשי סיור חסונים ולא רק שח"מיסטים) - וזה לחלוטין לא באשמת המשטרה - זה מתחיל בחוסר תקציבים למשטרה שלא יכולה בכלל להיכנס למקומות מסויימים (אזורים ערבים,שכונות חרדיות קבוצות וישובים קיצוניים), עבור ברפיסות של רשויות התביעה (כתבי אישום מקלים עקב חוסר מוטיבציה ועסקאות טיעון מגוחכות) המשך בעונשים קלים של בתי המשפט וקייטנות בבתי סוהר.

מצד שני, בכל מערכת, בכל, יש את התפוחים הרקובים שלה - ומערכת שמקנה כוח לחברים בה מושכת גם אנשים שהכוח המוקנה להם הוא המניע העיקרי למשיכתם - וחיבור של אנשים כאלה עם כוח גורם גם לזה שאזרחים תמימים מוצאים את עצמם נפגעים משרירות לב עד כדי אלימות מצד בעלי הכוח.

מעניין אותי כמה מהמותקפים הם אנשים נורמטיבים שאין בינם לבין אלימות דבר ולמרות זאת כן נפגעו ע"י שוטרים, ויש כאלו אנשים - אז לא צריך ישר לשלול.

ואני כותב לך את זה כאחד שלא נפגע מאף שוטר, אבל שרירות לב מרתיחה אותי.
אוסיף גם שאני רואה את תפקיד השוטר כאחד משלושת התפקידים החברתיים החשובים ביותר שיש (שוטר, מורה ואחות).

מי שהמשטרה ושלטון החוק חשובים לו צריך גם לדאוג מחוסר המשילות במדינה וגם לטפל בתפוחים רקובים במשטרה - אין מה לעשות, זה לא שחור ולבן.
ישן 12-11-2010, 15:09
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כל מילה שכתבת , במקומה!....
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "לבני, בבקשה בלי מלחמות "ראש..."

אין כלל ויכוח בעניין הזה!
מה שאני כתבתי התייחס לאותו כביכל "תחקיר" שמציג את השוטרים כחבורת בריונים שקמה כל בוקר לשם תקיפת מתנחלים תמימים!
ויודע מה?..
גם אותי מעניינת התשובה לשאלה ששאלת:

"כמה מהמותקפים הם אנשים נורמטיבים שאין בינם לבין אלימות דבר ולמרות זאת כן נפגעו ע"י שוטרים"?

מעניין כמה!

הבעייה היא שעבור ערוץ 10 או כל כלי תקשורת אחר, הצגת שוטר שהפליא מכותיו באזרח "תמים" הפכה כאמצעי כשר לקידום מכירות!

בעייה נוספת ולא פחות חמורה היא שהמשטרה נתמכת על ידי מערך דוברות שבמקום לעמוד על שתי רגלים אחוריות ולהגן על הארגון ואנשי השטח שלו תמיד יסתפק בתגובה לאקונית בסגנון של "אין תגובה" או לחליפין..."הנושא בבדיקה".

ישן 12-11-2010, 16:46
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כל מילה שכתבת , במקומה!...."

אני מאוד מקווה שהתשובה לשאלה שלי שואפת לאפס.

נכון, אני מסכים שלוקחים נושא מסויים ("תקיפות שוטרים") והופכים אותו לחזות הכל - אם הם היו רציניים אז הם היו עושיים שורת תחקירים על מצב הביטחון האישי של האזרחים (חוסר הקצאות ותקנים למשטרה, זילות הנושא של עסקאות טיעון, עונשים מקלים וכו') ובו בין היתר גם את העניין של שרירות שלטונית ע"י פרטים בעלי כוח - אבל למה להשקיע מאמץ כשיש כמה סרטונים של "שוטרים דופקים מכות".

דווקא ערוץ 2 יוצא בסדרת תחקירים על חוסר המשילות בכלל של המדינה בדרום ובצפון שכולל כמה נושאים.

אין ביננו ויכוח כלל - אבל בשרירות ע"י בעלי כוח צריך להילחם, בין עם זה פקיד ששולח את הסבתא המבוגרת שלנו להוריד 50,000 טפסים מ-700 אתרי אינטרנט של הממשלה ולהחתים אותם אצל 100,000 פקידים, בין עם זה מאבטחים ממעגל חיצוני של היחידה לאבטחת אישים שמשפילים הורים שכולים (גם כאלו שמציגים להם תעודת שוטר אגב!) בבית קברות צבאי בגלל שמאות מטרים משם יש טקס עם איזה שר או רה"מ או מפרקים אלופים בצה"ל מנשקם ללא שום רגישות (הייתי וראיתי) ובין עם זה שוטר שמפעיל אלימות מופרזת או ללא צורך.
ישן 12-11-2010, 17:02
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כל מילה שכתבת , במקומה!...."

יותר מזה כל שוטר, שמח"ש חוקרים אותו או שמשהו תובע אותו בבית משפט, על מעשה שלו כשוטר אשם או לא, מעוקב בדרגה, קורסים ושכר וברוב המקרים בית המשפט נותן לשוטרים זיכוי, אך על העיקוב בדרגה, קורסים והשכר, שאבד להם עקב כל אותן תלונות שקר או חקירות מח"ש לא מוחזרים לאותם שוטרים ולכן שוטרי הסיור לא מפעילים כוח מפחד מתביעות נגדם וזאת נקודה, שפותח האשכול, חדשות 10 ואותו ח"כ משום מה בחרו לא לציין מטעמים פוליטים לנוחות שלהם בלבד ביצירה של תמונה, שאינה נכונה בשטח ובמילים אחרות דמגוגיה זולה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 12-11-2010, 16:23
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
צודק, ואני מוסיף-הבעיה החמורה יותר היא שוטרים שנרתעים מעימות פיזי ולא שוטרים שמגזימים
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "לבני, בבקשה בלי מלחמות "ראש..."

בו!
וזאת למיטב נסיוני עם שוטרי הסיור, שהם חוט השידרה של המשטרה. היס"מ זה סיפור אחר, להם אין בעיות להתעמת פיזית, אצלהם הגזמה ואלימות לא צורך גם נפוצה הרבה יותר, ובכל זאת התחקיר כלל לא נגע בהם עד כה.
מדוע שוטרי הסיור בחלקם הגדול נרתעים מעימות פיזי של ממש? יש כאן פחד ממח"ש והסתבכות, יש חינוך (כן, כן) לאורך רוח, ויש גם סתם רתיעה מאלימות ו/או חוסר יכולת.
בתחקירים שהציגו, יש לומר, אני קונה במלואו רק את הסיפור של האזרח שהותקף במכוניתו בידי הבלשים. בשאר המקרים אני בטוח שהחלק התורם של האזרחים היה גדול בהרבה מהמוצג בכתבה. למשל, הנער בבית החולים אולי לא תקף את השוטר פיזית ממש, אבל אני בטוח שהוא הפריע לו לבצע את המעצר של חשוד שכנראה התפרע והתנגד אחרת השוטר היה פשוט מלווה אותו החוצה בשקט. הרי לשוטר אין עניין לסתם התבכות בפומבי. בוודאי לא כשהוא לבד. שוטר נאבק בחשוד, הוא בלחץ, מישהו רוכן עליו, מנסה להפריע לו, מגדף אותו, מבחינתו מדובר באיום שאותו הוא צריך לנטרל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:43

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר