לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2010, 02:36
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
תהיה כללית: הקלות לפסיכומטרי\לימודים

אני לא צריך הקלות, אני אף פעם לא הזדקקתי להן וגם אף פעם לא קיבלתי כאלה, אבל אני בימים אלה לקראת
מבחן הפסיכומטרי. לחבר שלי יש הקלות, שהוא הוצא במבחן פסיכומטרי ראשון ציון נמוך של 540 ואחרי זה ניגש
לקבלת הקלות וקיבל. עם ההקלות במבחן השני הציון האמיר לתוצאה מתקבלת על הדעת של 640.

עכשיו, כפי שציינתי כבר, אני לא צריך הקלות אבל התהיות שלי הן כאלה: למה לא לנסות להוציא הקלות אם יש
סיכוי שאקבל ציון גבוה הרבה יותר בפסיכומטרי ובלימודים האקדמאיים (תוספות זמן משמעותיות)?

דבר שני שהכי מטריד אותי: האם ההקלות האלה שניתנות לתלמידים - האם הן רשומות איפשהו? הכוונה שלי
היא, האם אות הקין הזה מלווה את זה שקיבל הקלות או שזה רק משהו שיודעים עליו בפסיכומטרי\אוניברסיטה
ואחר כך זה נעלם כלא היה?

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 14-11-2010 בשעה 02:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2010, 19:42
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תהיה כללית: הקלות לפסיכומטרי\לימודים"

לא קל לקבל הקלות ( ). כפי שנאמר, האבחונים עולים לא מעט כסף, דורשים לא מעט זמן וגם אז לא בטוח שתקבל אותן.
ההקלות האלו תקפות למבחן הפסיכומטרי בלבד, הקלות דומות תצטרך לעשות, אם תרצה, במוסד שתשלח אליו ע"י האוניברסיטה או הטכניון, ושם הסיפור דומה: הרבה כסף, הרבה זמן, אין ערובה.

אינני רוצה להיות יותר צדיק מהאפיפיור, אבל עם כל הנ"ל, לדעתי, הסיבה הטובה ביותר היא הסיבה המוסרית.
הקלות מיועדות לבעלי לקויות למידה ולבעלי מגבלות רפואיות. עודף בקשות, וכן בקשות כזב, פוגעות בדרך ישירה או עקיפה באלו שבאמת זקוקים להן. צריך לזכור שההקלות הניתנות לאלו נועדו למעשה ליצור שוויון בינם לבין האחרים, מה שנקרא העדפה מתקנת, ולא כדי ליצור אפליה בלתי צודקת כפי שרבים חושבים...

להבדיל אלפי הבדלות, אך הדבר מזכיר במקצת את אלו המוציאים תו נכה כדי לחנות בחניית נכים (על אף שהם לא זקוקים לו), או החיילים אשר פונים לרופא בבקשה לגימלים...

אם אינך חושב שאתה זקוק להן, אני בטוח שאם תלמד כמו שצריך, תקבל ציון מתאים שככל הנראה תיהיה מרוצה ממנו...

אם תצטרך עזרה בפסיכומטרי, בתור מורה לפסיכומטרי לשעבר, אשמח לסייע.

בהצלחה...

שי.

אגב, נדמה לי שהאשכול הזה מתאים לפורום סטודנטים יותר מאשר ללימודים...

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 15-11-2010 בשעה 19:44.
ישן 16-11-2010, 21:40
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "לא קל לקבל הקלות ( :) ). כפי..."

ראה, כסף הוא לא הנושא פה, אלא העניין המהותי: אני לא חושב שזה ניצול כי אין פה פגיעה באף אחד אחר.
למי שמגיעות הקלות אז הוא יקבלן. הבעיה שלי היא, ואפרופו מוסריות, שאם לא נרשם בשום מקום שאדם
מסויים קיבל הקלות - אז בעצם מה שקורה זה שאנשים "טובים יותר" יאכלו אותה כי הם עשו מבחן קשה
בלי הקלות וקיבלו ציון סביר, ומישהו אחר שכן קיבל הקלות, עקף אותם במספר נקודות (מה שלעולם לא
היה נכון אילו היה עושה מבחן רגיל).

זה מזכיר לי איזה קטע של סטנדאפ של שחר חסון. הוא מספר שכולם היו קורעים את התחת למבחן
בהיסטוריה, תאריכים, שמות, הסברים, היו מזיעים את הנשמה על הדפים וגומרים עפרונות, ואז היה
בא הערס של הכיתה עם המורה, ובהפסקה היה עושה מבחן בע"פ וגורף ציון 98: "תראי המורה,
באורגינל, נפוליאון היה אבו-עלי, הוא היה אבו-עלי".

ישן 18-11-2010, 10:31
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ראה, כסף הוא לא הנושא פה, אלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ראה, כסף הוא לא הנושא פה, אלא העניין המהותי: אני לא חושב שזה ניצול כי אין פה פגיעה באף אחד אחר.
למי שמגיעות הקלות אז הוא יקבלן.

הרי זו תמימות לחשוב כך.
הארגונים האלו (וכאמור, אחרים כגון הצבא שלנו) הם לא תוכנת מחשב. יתר על כן, המדדים לקבלת הקלות באקדמיה לא מוחלטים ולמעשה רוב המשקל הוא על שיקול הדעת של המאבחנים.
ברור שככל שיבואו יותר זייפנים, כך תגדל ספקנותם של המאבחנים. אלו שיפגעו מהקיטוב הזה, הם כמובן, המקרים הפחות הברורים של הזקוקים להקלות (הלא הם רוב המקבלים, בסופו של דבר), שהסינון עבורם לא יהיה חד משמעי ושיקול הדעת והחשדנות הגוברת הם אלו שיטו את הכף.

אם נמשיך באנלוגיה לצבא, הרי שככל שיפנו "פטוריסטים" למיניהם לרופא בבקשות כזב, כך יפחת אמונו בחיילים. רפואה, בדומה לעיל, היא אינה מדע מדוייק ומבוסס רבות על שיקול לדעת והקשבה לדברי המטופל...
מנסיון, רבים הם המקרים בצבא שנפגעים מהמצב הזה. חלקם מקרים חמורים ביותר שגרמו גם למוות.

התופעה הזו מתרחשת גם היום, שלא תבין לא נכון... עם זאת, מבחינה מוסרית, כאמור, אני לא חושב שכדאי לנו כחברה וכדאי לך כפרט בה, להרחיב אותה.

לגבי שחר חסון, אני מכיר את המערכון. גדול.

בעריכה: אנקטדוטה קלה- אחד מחבריי לספסל הלימודים ניסה להוציא את ההקלות האלו. מתוך הכירות עמו, הוא באמת זקוק להן. כדי להבטיח את קבלת ההקלות (ואולי כדי להבטיח קבלת הקלות טובות ממה שבד"כ ניתן) הוא הגזים במבחנים. חשב בצורה איטית, טעה לרוב, החליף אותיות בכתיבה, הציג חוסר בטחון וכדומה.
בטופס החלטת המאבחנים נכתב: "הסטודנט סובל מבעיה מוטורית וקוגניטיבית חמורה. עליו להבדק בהקדם ע"י רופאים מומחים". אמיתי לגמרי. ברור שהמאבחנים זיהו שהוא מבלף, וכדי לא לכתוב "אנחנו לא נענים לשקרנים" הם התייחסו במלוא הרצינות לתופעה שהיו עדים לה.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 18-11-2010 בשעה 10:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:39

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר