לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2010, 15:12
  t0mEsh t0mEsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.05
כימיה/ביולוגיה בבן-גוריון או בעברית? - דעתכם...

שלום,

אני רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר 2011, כנראה איזשהו תואר בתחום הכימיה ו/או ביולוגיה (בתקווה שבמהלך התואר אני אתפקס טיפה יותר). יש לי התלבטות, שקיוויתי שתוכלו לעזור לי בה, לגבי איזה אוניברסיטה ללמוד בה. אני בעיקרון מתלבט בין העברית לבן-גוריון.
כאשר לטובת העברית משחק המוניטין שהיא רכשה במהלך השנים בתחומי המדעים, ולב"ג בעיקר המוניטין בכל נושא ה-הווי וחיי החברה (זה כבר הולך לפנייה).

מאד חשובים לי חיי החברה והאווירה מסביב, ומה האופציות כשמסיימים להיות תקוע בספרייה/מעבדה כל הזמן. אבל יש לי עוד כמה שיקולים שעלו במהלך הזמן והייתי שמח אם תוכלו לתת לי את דעתכם עליהם:

בתואר כזה, שקרוב לוודאי אצטרך להמשיך איתו לתארים גבוהים יותר, הבנתי שיש חשיבות גבוהה לאיפה למדתי בהתחלה, אם זה באוניברסיטה עם מוניטין ושם יותר נחשב בתחומה (העברית), או לאחת פחות (ב"ג)...:
לדעתכם זה באמת הבדל משמעותי לרעת ב"ג, או שזו סתם סטיגמה עתיקה?

המרצים למדעי הטבע (ספציפית כימיה וביולוגיה) בשתי האוניברסיטאות האלה:
אני יודע שזה בעייתי כי זה משהו שבטח משתנה לעתים קרובות, אבל אם בכל זאת אפשר לחוות דעה לגבי, כמה הם נסבלים, או שרואים בסטודנטים רק כהפרעה למחקר שלהם (משהו שאמרו לא פעם על הטכניון למשל...)? עד כמה הם בכלל מובנים ומשנה להם שהסטודנט יבין?

ובעצם אם אפשר לנסח את זה ככה - ה"קלות" וההנאה היחסית שיש בלעשות תואר שכזה במקום אחד על פני השני?

כי אחרי ששמתי בצד את שיקול חיי החברה - אלה הנושאים שנשארו לי בהחלטה הזאת.

אשמח לכל דעה/עצה, כי אני די הולך בחשיכה כאן...
תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2010, 15:49
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי t0mEsh שמתחילה ב "כימיה/ביולוגיה בבן-גוריון או בעברית? - דעתכם..."

כפי שכתבתי רבות כאן, המוניטין בתחום ההווי שרכשה לעצמה אוניברסיטת בן גוריון בנגב בעיקר בהשוואה למוסדות השכלה גבוהה אחרים, פשוט בלתי מוצדק.
כל מוסד בו רבים מהסטודנטים לא גרים באיזור הגאוגרפי שלו, יהיו בו חיי חברה פורים ופעילים (וברמה הכללית יותר, הדבר תקף גם לכל ארגוןו/או מקום העונה על התנאי הזה כגון בסיס צבאי סגור או עבודה מרובת אנשים עם רילוקיישן).

בטוחני שחיי החברה בבן גוריון לא פורים יותר מאלו שבעברית, בטכניון או באניברסיטת חיפה (לרוב, תל אביב לא נכנסת לרשימה הזו שכן רוב הסטודנטים בה גרים בבית הוריהם באיזור המרכז, המעונות לא אטרקטיבים ושכירת דירה באיזור אטרקטיבית עוד פחות).

מידיעה, חיי החברה בעברית לא נופלים מאלו של בן גוריון, וכפי שכתבתי בעבר על דפי הפורום, העניין תלוי בעיקר בך ופחות במוסד בו אתה לומד. אם אתה בנאדם חברותי שאוהב לבלות, אין לך מה לחשוש מאופי חיי החברה בכל מוסד בו תיהיה. כל מוסד מארגן מסיבות, ירידים ומופעים לסטודנטים שלו - וסביב כל מוסד יש את מקומות הבילוי המועדפים עבור הסטודנטים שלו.
לעומת זאת, אם אתה בנאדם שקשה לו ליצור קשרים, חברויות וכדומה, הרי שסביר שחיי החברה וההווי שסטודנטים כה מחפשים לא יהיו בנמצא עבורך, בכל מוסד שהוא, בפרט בבן גוריון.

לכן, אסכם ואומר שאם אלו ההתלבטויות שלך, עליך לבחור את המוסד בו תלמד תוך בחינה איכותית אחר סוג הלימודים, מבנה הקורסים, רמת הלימוד, מוניטין המוסד בתחום וכיוצא בזה.
אחזור ואדגיש כי ההווי ברוב המוסדות שלא במרכז (תל אביב והאיזור) הוא פורה מאוד והחיים הסטודניטאלים בו כלל לא לוקים בחסר. כאמור, רוב המוחלט של הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב לא גר במעונות או שוכר דירה באיזור ולכן קיים הווי, אך שונה בתכלית משל אלו שהוזכרו קודם לכן.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 17-11-2010 בשעה 15:52.
ישן 18-11-2010, 12:58
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי t0mEsh שמתחילה ב "אחלה, אבל זה מה שאמרתי, שאת..."

לעברית מוניטין יותר טוב, אבל מצד שני יש תהליך מתמשך של סגירת קורסים יקרים - מעבדות וכו'.יש מרצים טובים יותר ופחות בשני המקומות ככה שקשה לומר - זה באמת מאוד אינדיבידואלי. ככלל, הייתי אומר שעומס מעבדות הוא טוב, שכן חויית הלימוד טובה יותר והקניית יכולות גבוהה יותר.
נוסף על כך, אם אתה רוצה מסלולים יחודיים, אז יש כאלה שיחודיים לעברית ויש כאלה יחודיים לאב"ג.

לגבי כמות סטודנטים - בעברית בשנתון שלי החלו יותר מ-300 בביולוגיה וסיימו כמה עשרות. כימיה בעברית היו הרבה פחות. לא יודע איך בבן גוריון.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-11-2010, 03:21
  t0mEsh t0mEsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "לעברית מוניטין יותר טוב, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
לעברית מוניטין יותר טוב, אבל מצד שני יש תהליך מתמשך של סגירת קורסים יקרים - מעבדות וכו'.יש מרצים טובים יותר ופחות בשני המקומות ככה שקשה לומר - זה באמת מאוד אינדיבידואלי. ככלל, הייתי אומר שעומס מעבדות הוא טוב, שכן חויית הלימוד טובה יותר והקניית יכולות גבוהה יותר.
נוסף על כך, אם אתה רוצה מסלולים יחודיים, אז יש כאלה שיחודיים לעברית ויש כאלה יחודיים לאב"ג.

לגבי כמות סטודנטים - בעברית בשנתון שלי החלו יותר מ-300 בביולוגיה וסיימו כמה עשרות. כימיה בעברית היו הרבה פחות. לא יודע איך בבן גוריון.

אז בשורה התחתונה, בתור בוגר ביולוגיה בעברית (ככה השתמע מהדברים שלך...), איפה לדעתך אפשר לקבל בסיס טוב יותר ונקודת התחלה טובה יותר, בשביל התארים המתקדמים??
(בהתחשב בכל הפקטורים שכבר דיברו עליהם כאן)

תודה.
ישן 19-11-2010, 06:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי t0mEsh שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]לעברית מוניטין..."

איפה שתתקבל.
מעבר לכך, היכן שיש יותר קורסי מעבדה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:36

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר