לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2010, 09:19
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 01.01.04
אתה יודע או מציין נתון שכתוב בויקיפדיה?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי FRESHMAKER שמתחילה ב "זה טיל מהסדרה של ה-SPIKE. יש..."

אם אתה כותב זאת מידע אישי, דע לך שברגע זה עברת עבירת ביטחון מידע.
אם אתה משער שזהו הטווח כיוון שזה מה שרשום בויקיפדיה, ראוי שתציין זאת, מה גם שאין להסתמך על ויקיפדיה בנושאים שכאלה, שכן לעיתים מדובר בנתונים שגויים (בכוונה או לא, זה כבר משהו אחר).

בעריכה:
לגבי המשפט הראשון של תגובתי - חשבתי שחיפשת את הערך "תמוז" בויקיפדיה והעתקת את הנתונים משם. מסתבר שאין ערך כזה והטווח שציינת הוא של הטיל המצולם בכתבה, נתון שאולי הגיע מרפאל ואולי לא.
בכל מקרה, אלא אם הנתון הזה מפורסם באתר החברה, כדאי לקחת אותו בערבון מוגבל.

בעריכה2:
הנתון (25 ק"מ) אכן מפורסם באתר החברה.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 18-11-2010 בשעה 10:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-11-2010, 10:14
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
נו... מה נאמר ומה נגיד...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "חשיפת הטיל "תמוז" של רפאל"

בשביל מה זה טוב לחשוף כזה דבר? עד היום היחידה ההיא הסתדרה מצויין בלי החשיפה הזו, ואני קיוויתי שזה ישאר כך עוד כמה שנים טובות, אבל כנראה שמישהו בקודקודיה חשב אחרת.
אלא אם הטיל הנוכחי יוצא משימוש, אני אישית לא מבין מדוע יש לחשוף אותו. מה השלב הבא? תמונות של הכלים? חשיפת בסיסי אימונים?

עריכה: האמת, קראתי עכשיו את הכתבה במלואה, והנה ההסבר:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי א. בוחבוט
לאחר דיונים בנושא הוחלט לחשוף את הטיל באופן רשמי לציבור בעוד מספר שבועות, בין היתר משיקולים הקשורים לפיתוח של אמצעי לחימה מתקדמים אחרים ובמסגרת עידוד המועמדים לשירות ביטחון העומדים בפני גיוס לצה"ל.

Whatever...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 18-11-2010 בשעה 10:19.
ישן 18-11-2010, 19:49
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "טווח זה חלק קטן מהביצועים -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
טווח זה חלק קטן מהביצועים - הרבה יותר חשוב שיטת ההנחיה, סוג הרש"ק ועוד.
חוצמזה שלא סביר שתאותר הפגיעה במטרת האימונים מכיוון שהטיל לא ירסק אותה וסביר שסבלה מפגיעות קודמות, ולא סביר שתזוהה בוודאות עמדת ירי מכלי שיכול לנוע בקלות יחסית - אלא אם ממש תפסו את השיגור בלוויין... והסיכוי לזה לא סביר.

נו - התקדמנו. קודם שימוש בלוויין בהקשר זה היה בעיניך "בדיחה". כעת מוסכם שניתן להעריך טווח . אפשר כמובן ללמוד עוד - יש לוויינים נוספים חוץ מלווייני צילום.

באשר לתפיסת שיגור בעת חליפת לוויין - אפשרי בהחלט, גם אם צריך לשם כך מזל. זכורה לך בוודאי התמונה המדהימה של שיגור טיל ("קצת" יותר גדול, בצפ"ק 2009) לחלל.
ישן 18-11-2010, 20:31
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי avifresh שמתחילה ב "חשיפת הטיל "תמוז" של רפאל"

אם יכולות הטיל כבר דלפו - באינטרנט, מדיבורים וצילומים של עדי ראייה אזרחיים וצבאיים במהלך מלחמת לבנון השנייה, ואפילו בנסיבות חמורות יותר (האם לכך רומז ברגמן בספרו האחרון כשהוא מדבר על נזקיו של טננבאום?), שמירה על הסודיות לא בהכרח תועיל הרבה.

מצד שני, ניתן לקושש כל מיני יתרונות מהחשיפה של הכבר-לא-סוד:

* קידום תדמיתו צה"ל בכלל וחת"ם בפרט כנמצא בחזית הטכנולוגיה.
* משיכת מתגייסים
* שיווק הטיל לצרכנים זרים
* תהייה לקמ"ן הסורי המצוי - את הסוד הזה הם חשפו, אז איזה סודות נישארו לישראלים בשרוול?

ישן 18-11-2010, 23:07
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "כי אני בעד שצה"ל ידבר פחות"

הגישה שלך היא קצת מעגלית. תחשוב על זה:
יש יחידה שכשהוקמה (ולפי רמיזות בתקשורת היא בכלל הוקמה תחת מקצח"ר או משהו כזה) באמת היתה בעלת יכולת ייחודית.
היכולת סווגה.
היחידה הושקטה.
אבל התנאים מסביב השתנו (לפני שנים!) ופתאום היכולת הזאת כבר לא ייחודית - לא רק בארץ, אלא בכל העולם.
אז מחליטים לבטל סיווג.
ואז קופצים ואומרים - סליחה!!! זאת יחידה מסווגת!! למה אתם מדברים עליה?!

לא מדברים פה על יכולות מיוחדות. כן אומרים ייעוד (שלא הוסתר יותר מדי).
בישראל מסווגים מידע שהאמריקאים משחררים חופשי (על ציוד שיש לנו! יש לי חבר שחתום שו"ס על מידע שקיים באתר היצרן באישור מלמ"ב, ואחרים שחתומים שו"ס על מידע שקיים מפרסומי אמריקאיים...).

חתירה להרתעה משמעה כישלון שחתירה לניצחון תמנע.

סון-צו גם אמר שאם אתה במיעוט מספרי אל תלחם אלא תברח.

NGPhoto.biz

ישן 19-11-2010, 11:10
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה לא רק עניין של היכולת הטכנולוגית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
הסיבה היחידה לחשוף היא מן הסתם שיווק.

אפשר לחשוב על עוד כמה סיבות פרט לשיווק. סתם, דוגמא היפותטית לחלוטין - נגיד שחומר על הטיל ועל מי שמפעילו מצוי בידי סוריה, חיזבאללה, איראן, רוסיה, סין וארה"ב (כדי שלא אואשם בכריכת מדינות עוינות עם ידידות בכוונת מכוון - זו דוגמה לריבוי היודעים האפשרי). ידוע לגורמי הביטחון בישראל שהחומר מצוי בוודאות בידיים זרות רבות.

לשם הדיון התאורטי, גם אנשי תקשורת ישראלים יודעים את הנ"ל, ומראים לצנזורה באותות ובמופתים שהחומר לא יוכל להיות מצונזר בישראל על פי דין.

האם יש להמשיך ולשמור בחירוף נפש קנאי על הסודיות? כמה אנרגיה מושקעת בשמירת סוד על משהו שבעליל חשוף לאויב במידה רבה? האם זה מועיל? האם זה חכם?

(אגב, בקריאת טוקבקים שונים על התמוז וגם תגובות פה בפורום, יכול אבנר כהן לקבל חיזוקים לטענותיו בדבר השותפות הרגשית העמוקה של הציבור הישראלי בסוגיה אחרת, העמימות הגרעינית - אם על חשיפת שם של טיל לטווח של עשרות מעטות של ק"מ, שנועד ללחימה בשריון (ולא היחידה המפעילה אותו, כליה, יכולותיה, ההיסטוריה המבצעית שלה, מיקומה בארץ) , יש התקוממות כה עזה מקרב הציבור, שלא רוצה לדעת ומאשים את מלמ"ב/צה"ל בחוסר אחריות - שינוי בעמימות יביא לפחות לעליה על בריקדות ברחובות...).

נערך לאחרונה ע"י טל ענבר בתאריך 19-11-2010 בשעה 11:18.
ישן 25-11-2010, 23:37
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
הכתבה והדיון פה מעוררים בי הרהור נוגה

שנים אני אומר (וכתבתי זאת בעבר) שאיני רואה מקום להסתיר פרטים שידועים לכולם, ואסביר ממקום המוכר לי - ח"א: כשטייסת 69 טסה לרד פלג בארה"ב, או טייסת 201 טסה לתערוכה בהונגריה, כולם רואים את המטוסים, כולם רואים את הסמלים, וכל מי ששם יודע על מה מדובר. לכן הסתרת מספרי הטייסות היא מטומטמת.
לעומת זאת, אמל"ח ושיטות לחימה אפשר להסתיר. לא לוקחים אמל"ח סודי לחו"ל, ויש תרגילים שעושים רק בארץ. מן הסתם גם גם מערכות ישראליות שמורכבות במטוסים אינן נחלת הכלל.
במקרה הזה, שברו את כל מה שאני מאמין. לפחות לפי מה שכתוב פה, הטיל הזה בשימוש מבצעי. מפעילות אותו יחידות מסווגות. למה, למען השם, צריך שכל העולם ידע את זה ? הרי את הסיפורים על היחידה הרלוונטית והציוד שלה שמוסתר במעבר לווינים שמעתי לפני 20 שנה, אין לי מושג אם זו אמת או בדיה, ובכל זאת אני בהלם. למה שמות מערכות כ"כ סודיות יוצאות לאור ? אילו מטרות שיווקיות מושגות במחיר חשיפה כ"כ נוראית ? קראתי את כל מה שיש פה כמה פעמים, ואני עדיין לא נרגע.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 25-11-2010, 23:54
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "הכתבה והדיון פה מעוררים בי הרהור נוגה"

תגיד אתה צוחק, נכון?
בוא נחזור שוב על העובדות היבשות:
1. זה טיל ישן. לא חדש, כבר לא ייחודי ולא בטיח.
2. הטיל כבר מספר שנים הוא נחלת הכלל ומוצע למכירה. לראיה:
http://www.google.com/search?source...-8&q=spike+NLOS
3. על שום מקום במטוס לא כתוב מספר טייסת. יש רק סמל טייסת שכבר מזמן לא מוסתר יותר...
באותו הקשר, נאסר פרסום שם היחידות, הותרה לפרסום העוצבה וסמלה.
4. אתה חוזר על אותו טיעון מעגלי: הטיל מסווג לכן צריך לשמור אותו בשושו, ולכן הטיל מסווג, ולכן.... צריך לשמור אותו בשושו!!
הטיל היה מסווג, כי הוא היה ייחודי. כי הוא היה מכפיל כח ייחודי מול הסורים.
לכן הוסתרו גם הכלים שנשאו אותו, כדי לשמור על הפתעה.
אבל זהו, נגמר העידן שהטיל מיוחד.
5. אתה תתפלא לשמוע כמה מערכות מוטסות ישראליות הן נחלת הכלל. פשוט לא מספרים על הקונפיגורציה שלהם במטוסי חיל האוויר, ושומרים את הידע הטכנו-מבצעי טוב טוב. לא את עצם קיום המערכות והייעוד שלהן. אותו דבר על מערכות זרות במטוסים
6. שים לב מה לא סיפרו ולא יספרו:
שיטת השליטה על הטיל, איכות התמונה שרואה המפעיל, האם מדובר על שגר ושכח/שגר ועדכן כמו הגיל, טווח מדוייק, מתארי תפעול, כמות טילים, משך הכשרת הלוחמים, רש"ק הטיל, מרעום הטיל, מהירות הטיל, כמה לוחמים מפעילים כל טיל, כמה לוחמים מוסמכים קיימים...
סתם ככה, במהירות...

חתירה להרתעה משמעה כישלון שחתירה לניצחון תמנע.

סון-צו גם אמר שאם אתה במיעוט מספרי אל תלחם אלא תברח.

NGPhoto.biz

ישן 26-11-2010, 00:29
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "תגיד אתה צוחק, נכון? בוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
תגיד אתה צוחק, נכון?
בוא נחזור שוב על העובדות היבשות:
1. זה טיל ישן. לא חדש, כבר לא ייחודי ולא בטיח.
לא יודע איזה דור הוא, וגם מעדיף לא לדעת
2. הטיל כבר מספר שנים הוא נחלת הכלל ומוצע למכירה. לראיה:
http://www.google.com/search?source...-8&q=spike+NLOS
3. על שום מקום במטוס לא כתוב מספר טייסת. יש רק סמל טייסת שכבר מזמן לא מוסתר יותר...
נחמיה, אתה לא באמת חושב שאני לא יודע שלא כתוב ... ואתה לא באמת חושב שמישהו שמטפל בצוותי האויר שלנו לא יודע איזו טייסת זו. ממילא הכל חשוף למעט מספר באתר ח"א, והצלבות נעשו אין ספור
באותו הקשר, נאסר פרסום שם היחידות, הותרה לפרסום העוצבה וסמלה.
4. אתה חוזר על אותו טיעון מעגלי: הטיל מסווג לכן צריך לשמור אותו בשושו, ולכן הטיל מסווג, ולכן.... צריך לשמור אותו בשושו!!
אין לי מושג מה הסורים ידעו או לא. לא יודע אם ידעו את הטווח או את המערכות או שמשודר מקוברה. אם לא ידעו, עכשיו הם יודעים
הטיל היה מסווג, כי הוא היה ייחודי. כי הוא היה מכפיל כח ייחודי מול הסורים.
לכן הוסתרו גם הכלים שנשאו אותו, כדי לשמור על הפתעה.
אבל זהו, נגמר העידן שהטיל מיוחד.
5. אתה תתפלא לשמוע כמה מערכות מוטסות ישראליות הן נחלת הכלל. פשוט לא מספרים על הקונפיגורציה שלהם במטוסי חיל האוויר, ושומרים את הידע הטכנו-מבצעי טוב טוב. לא את עצם קיום המערכות והייעוד שלהן. אותו דבר על מערכות זרות במטוסים
לא כל המערכות שקיימות מוכרים לחו"ל, ולפעמים עושים גם הפחתת יכולות. כך האמרקאים מכרו מערכות.
6. שים לב מה לא סיפרו ולא יספרו:
שיטת השליטה על הטיל, איכות התמונה שרואה המפעיל, האם מדובר על שגר ושכח/שגר ועדכן כמו הגיל, טווח מדוייק, מתארי תפעול, כמות טילים, משך הכשרת הלוחמים, רש"ק הטיל, מרעום הטיל, מהירות הטיל, כמה לוחמים מפעילים כל טיל, כמה לוחמים מוסמכים קיימים...
באמת מזל שעוד נשאר משהו להסתיר
סתם ככה, במהירות...

לעניות דעתי, מערכת סודית חושפים כשאינה רלוונטית יותר - לאחר שעברו שנים רבות מאז פרישתה או שיש דורות מאוד מתקדמים. במקרה הזה, לפחות ע"פ העובדות היבשות, הטיל עדיין משמש בשירות מבצעי. לכן איני רואה טעם לחשוף אותו.
מאחר ואיני נותן אמון גדול בשיקולי הצנזורה של הצבא, לטוב ולרע, אני לא מאמין שהופעל יותר מדי שכל בקבלת ההחלטה הזו.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 26-11-2010, 02:27
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אכן, מה שמדגים שבכל זאת הסודיות נשמרת לא רע
בתגובה להודעה מספר 122 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הקשר בין מה שכתבת ולבין המילה..."

אני לא רואה שום סיבה לחשוף שום דבר, מלבד הסיבה הכלכלית-שיווקית. ועדיין הייתי רוצה לכשיתאפשר לתת כמה עובדות בסיסיות על מנת להעלות נושאים עקרוניים וחשובים לדיון. בעיקר כאלו שקשורים לתו"ל הפעלה-לאו דווקא הצה"לי אלא בכלל. כל הסוגיה הנושנה של ניצול נכון של טכנולוגיות ואמצעים יקרים. אותי תמיד מדאיג שמערכות ויחידות יקרות מפז יוקרבו ויובזבזו על ידי מפקדים (ומטות) חסרי השראה, היסטריים או סתם נטולי הבנה של שדה הקרב. ובהתחשב בטיב ההכשרה הצה"לי לפיקוד (ובייחוד פיקוד בכיר), יש סיבה לדאגה. דוגמא היסטורית בהקשר זה היא גורלה של יחידת דוכיפת שהייתה פעם יחידה סודית עם כלים סודיים (השריוניות הצרפתיות) וייעוד ייחודי, אבל במלחמה נזרקה למתאר הכי פחות מתאים, להלחם מול טנקים ירדנים מולם היו להם רק חסרונות. כך הלכה לאיבוד השקעה עצומה בציוד יקר וכח אדם מובחר במיוחד (כולל אובדנו של המפקד המוכשר, סרן אהוד שני ז"ל).
ישן 01-08-2011, 19:17
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי הפוסל במומו שמתחילה ב "אני לא מבין למה ירו 600 טילים כאלו בעופרת יצוקה"

קודם כל מדובר על מלחמת לבנון ולא עופרת יצוקה. ואולי (ואני מנחש פה) אין טילים יותר זולים כי מה שירו זה טילים שעומדים להיות פגי תוקף בשנים הקרובות ושעומדים להיות מוחלפים?
ההגיון שלי אומר שאם חושפים אמל"ח שבמשך זמן רב היה סוד כמוס זה יכול אולי להעיד על כך שישראל לא מתפרקת מההפתעות שהיא שומרת למלחמה הבאה אלא פשוט שיש הפתעות חדשות ונראה למישהו שאפשר כבר לחשוף את הישנות.
אז אם ישבו מאות טילים במחסנים לאורך כל שנות התשעים והלאה וחיכו שהסורים יניעו דיוויזיות, לא השתמשו בהם מחשש לחשוף את היכולות והם הזדקנו להם (יחד עם המילואימניקים שמיומנים בתפעולם...) והגיע זמנם להיות מוחלפים אז למה לא להשתמש בהם בצורה מאסיבית, ועוד במלחמה שבתחילתה חשבו שתוכרע באש מנגד?
ישן 01-08-2011, 20:10
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "1. ירו 600 טילים כאלה בלבנון..."

הוא היה סודי ומכריע מלחמות לפני 20 שנה.
היום כנראה שכבר לא...
זו אולי גם הסיבה שרפאל משווקת אותו לחו"ל כעוד חבר ממשפחת הגיל.

מנתץ זו ארטילריה אופרטיבית-לא מערכת נ"ט.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 01-08-2011 בשעה 20:13.
ישן 02-08-2011, 02:53

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "הוא היה סודי ומכריע מלחמות..."

ברצוני להוסיף מעט לגביי רפאל.
לא ניתן להתעלם מן העובדה שהברושור של החברה על טיל ה NLOS לוקה בלקונה משמעותית ביחסית לברושורים של שאר הטילים במשפחת ה Spike.
אפילו פרטים בסיסים על מימדי הטיל-חסרים.

http://www.rafael.co.il/marketing/S...ILES/6/1026.pdf

אולי לאחר החשיפה של היום רפאל תשדרג את הברושור שלה?

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 02-08-2011 בשעה 02:55.
ישן 07-08-2011, 01:14
  -I_E- -I_E- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תמונה מתוך אחד הסרטונים..."

כמה הערות ותהיות בקשר לסרטון.
מהתבוננות בסרטון אפשר לראות ש:

1. המטרה היא בית מגורים מפואר בכפר תבנין, תצ"א מצורפת (באדיבות GOOGLE EARTH):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2. טווח הירי - 18.6 ק"מ (מצויין בסרטון)
3. זמן המעוף - 132 ש'
4. מהירות ממוצעת - 140 מ'/ש' (כ-500 קמ"ש)
5. גובה מרבי - 1460 מ' ביחס לנקודת השיגור (2470 מ' מעל פני הים)
6. נקודת השיגור - מצויינת בסרטון, לא ברור לי למה חושפים אותה.
7. לפי התאריך לא נראה שהתנהלה באותו יום לחימה קרקעית בתבנין (האם בכלל הגיעו לשם כוחות קרקעיים במהלך המלחמה?)
8. ניתן לנחש שמדובר בסגירת מעגל על יורי רקטות, בשעה 12:14, 8 דק' לאחר השיגור מדווחות בתקשורת נפילות בנהריה ובמעלות, הטווח מתבנין לערים אלו הוא מעט יותר מ- 30 ק"מ לנהריה, מה שמתאים לגראד משופר (סיני).

וכעת לתהיות-
9. 20 ש' לפני הפגיעה רואים פיצוץ בחלון הימני. האם זהו פיצוץ של טיל אחר?
10. האם פורסם משקל הטיל? האם אפשר לטעון אותו ידנית?
11. האם במלחמת לבנון השנייה מישהו חשב להשאיר טילים גם לאופציה של חזית סורית? או שאלו טילים קרובים לפג תוקף? (אין צורך לענות)
12. אם אלו באמת יורי רקטות - לא חבל על הוילה? למה להסתתר בשכונת יוקרה? חסרים בדרום לבנון כפרים עלובים?
ישן 01-08-2011, 20:03

איפה ה"חשיפה" כאן בעצם?
אין תמונות של הטיל עצמו וגם לא של המשגר שלו.

חוץ מהשם,שידוע כבר שנים,וסרט ירי של עין הטיל (נחמד,אך לא שונה משמעותית מסרטי ירי אחרים שפורסמו של טילי הגיל\NTD)-אין פה כלום.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 01-08-2011 בשעה 20:15.
ישן 01-08-2011, 22:29

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "רמזת שבעצם לא חשפו כלום. אני..."

אמרתי שלדעתי לא חשפו כלום כי חשבתי לתומי שהחשיפה היא רק מה שהועלה כאן לפורום.
לא ראיתי חדשות אז לא יכולתי להתעדכן.
עכשיו כשראיתי שכן חשפו,אני רוצה לחזור בי מהערתי המוקדמת יותר.

כמו כן,האם פורסם שמו של הנגמ"ש המשגר?

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 01-08-2011 בשעה 22:50.
ישן 01-08-2011, 21:50

בתגובה להודעה מספר 156 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "איפה ה"חשיפה" כאן בעצם? אין..."

נכתב באחת התגובות לכתבה כאן

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=819108

שאירגנו יום כתבים ביחידה במערך התמוז.
האומנם?
האם הייתה נציגות של הפורום ביום זה? (קשה לי להאמין שלא).

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 01-08-2011 בשעה 21:54.
ישן 01-08-2011, 23:31

בתגובה להודעה מספר 179 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "וכמובן, בידיעות:"

עושה רושם שהחשיפה המעניינת ביותר היא דווקא השורה הזו

"מלבד הטיל, הציגו היום בחיל התותחנים אמצעי לחימה נוספים. באירוע הודגמה גם פעולתם של כלי הטיס בלתי מאוישים שמפעיל החיל, בהם "רוכב שמיים" המיועד לרמת הגדוד. בתוך כשנה ייכנס לשימוש כלי טיס נוסף מדגם "שני", המיועד לרמת החטיבה."

ישן 02-08-2011, 03:00

בתגובה להודעה מספר 184 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "הטיל האחר לא קשור"

הטיל ששוגר היום בחשיפה דומה מאוד לטיל זה.
אני לא כל כך בטוח שמדובר היה בחשיפה בשגגה,שכן מדובר על מפעל בטחוני המקפיד שבעתיים על ב"מ יחסית לשאר הגופים הבטחוניים.
מה שמעניין אגב הוא שהתמונה בגירסתה הגדולה יותר כבר לא קיימת באתר החברה (אולי בגלל תקלה?),אך המוקטנת נשארה.