לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2010, 23:47
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
מהירות מול ציונים - הדילמה הנצחית של הסטודנט...

כל מי שעשה שירות קרבי (ואולי גם כאלה שלא) מכירים את הדילמה של מהירות אל מול אבטחה - כשכוח מבצע תנועה קיים trade-off (לא מכיר מונח נורמלי בעברית) בין שני הדברים, אם אנחנו רוצים לנוע מהר אנחנו נצטרך לוותר קצת על האבטחה, ואם נרצה מקסימום אבטחה נצטרך לנוע מאוד לאט...

עד כאן צבא ועכשיו לדברים טיפה יותר רלוונטיים (אלא אם אתם עתודאים, ואז אולי כדאי שתתמקדו בפיסקה הקודמת ).

אחד הדברים שמטרידים אותי בתואר שלי זה האם להעדיף לסיים את התואר מהר ובציונים סבירים, אל מול לקחת את הזמן ולסיים את התואר יותר מאוחר (יכול אפילו להגיע לשנה יותר מהתכנון), אבל להוציא ציונים טובים ועם הרבה פחות לחץ...

אני חייב להודות שעד היום לא החלטתי מה מתאים לי, מצד אחד אני שונא ללמוד בלחץ ולראות שיש לי 5 הגשות לשבוע הקרוב, וזה עוד בנוסף ליומיים שאני עובד בהם, ומצד שני המחשבה של לקחת עוד סמסטר או שניים יותר ממה שצריך גם לא גורמת לי יותר מדי שמחה...

מה דעתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2010, 00:00
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי RP. שמתחילה ב "מהירות מול ציונים - הדילמה הנצחית של הסטודנט..."

בטכניון בפרט יש מיתוס שמי שמקבל ממוצע נמוך מ80, שלכל הדיעות 80 הוא ממוצע גבוה בתארים קשים בטכניון, יישאר במעגל האבטלה לנצח.
היועצות האקדמיות במוסד תמיד ממליצות לחזור ולשפר קורסים, לקחת פחות קורסים אבל להעמיק באלה שאתה לוקח, כדי שהממוצע יהיה גבוה תוך כדי הפצת הסיסמה "כדי למצוא עבודה, צריך ממוצע מעל 80".

האמת יותר מורכבת ממה שמנסים לצייר לנו...
אכן, ממוצע גבוה הוא חשוב, והסיכוי שיקבלו מהנדס חשמל עם ממוצע 70 נמוך משל מהנדס חשמל עם ממוצע 99... אך לדעתי, ההבדלים האלו לא שווים את הקריעה העצמית שכרוכה בממוצע גבוה.

עוד פקטור שכדאי להכניס הוא היכן ומה למדת, שכן יש לימודים קלים יותר במוסד פחות ידוע ועל כן יצפו ממך לממוצע גבוה יותר מלימודים קשים יותר במוסד נחשב יותר...

חשוב להוסיף שממוצע רחוק מלהיות הפרמטר היחיד שנבחן בראיונות עבודה. נסיון, ידע ויחסי אנוש חשובים לא פחות מממוצע יבש. יתר על כן, לתפקידים מסויימים דרוש ציון ספציפי בקרוס ספציפי וממוצע כולל לא נלקח בחשבון...

עדיף למשוך את התואר ליותר סמסטרים ולעבוד תוך כדי במקצוע, מאשר לסיימו מהר ואז לעבוד. חשוב לזכור למה כולנו לומדים (או רובינו לפחות..): כדי למצוא עבודה במקצוע. אם כבר מצאנו עבודה במקצוע, הרי שהמטרה הראשית הושגה וסיום התואר הוא מטרה חשובה, אך משנית.

אסיים ואומר שגם אם קיימים הבדלים, הם אינם מהותיים... וברור שאחרי שנה-שנתיים של עבודה בתעשיה (או בעבודה השניה, לצורך העניין) הדברים מתאזנים לכדי קבוע

בנימה יותר אישית, אני לא קורע את עצמי בלימודים.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 22-11-2010 בשעה 00:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:39

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר