לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2010, 14:48
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אז מה בדיוק הוא דין..."

אני צריך לחטט בזכרוני על מה שלמדנו בחורף 1996, אחרי שהמילים רודף, מוסר ופולסא דנורא נהפכו לחלק מאוצר המילים שלנו.

בקצרה, ומתוך הסתייגות שלהגיד שהידע שלי מוגבל זאת עדינות.
ההלכה דנה במקרה שהורגים משהו לא מתוך רצון להעניש, אלא על מנת להגן. ובמקרה זה ההריגה מתבצעת בלא משפט.
לדוגמה, פגיעה בעובר בחודש השמיני על מנת להציל את האם. בשלב זה העובר הוא יצור חי. אין לו כוונה לגרום למות ועדיין ההלכה היא שנכון לסכן את חייו ואף לפגוע בהם על מנת להציל את האם.
לימנו אנו, אין לי שום מושג איך משתמשים בזה. אני בקושי מקיים את ההלכה, בטח שלא פוסק.

אבל צריך לזכור שבין שימוש במושג מסויים ובין קריאה לרצח יש פער ענק. מי שמתייחס לזה שהרב אלישיב קרא לחרדים שגנבו רודפים כאילו הוא התיר את דמם. שקול למשהו שחושב שאם בוויכוח אמרו לו אתה תומך חמאס אזי חייל צה"ל עלול לפתוח עליו באש.
למרות הצעקות של chanab וסוכן שקט הגניבה הזאת היא גניבה של חרדים, לטובת מוסדות חרדיים והיא לא התרחשה בתוך ריק. השורש של הגניבה נובע מזה שאנחנו החילוניים, נוסעים בעגלה ריקה וצריך להציל את התפוחים מהגנב בשוק. (אני יודע אני מערבב פה שני מקרים שונים).
אני מנחש שהרב אלישיב מבין את זה, וחשוב לו להדגיש שגניבה היא גניבה. גם אם היא העברה של כסף חילוני לידיים חרדיות.
צריך להיות נודניק כדי לחושב שיש כאן התרת דם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר