לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2010, 15:09
  koochini koochini אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.09
שלום DZZ
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "מה"ר הוא התקן להגדלת טווח"

תרשה לי לחלוק . אכן המה"ר (מנוע הדף רקטי) נועד להגדיל את הטווח- ראה את ה-130 האירנית, אולם השתת נועד להקטנת עד ביטול הגרר הנוצר בבסיסו של הפגז (השלמת צורה אווירודינמית). אני מסכים איתך שבתוצאה הסופית הטווח גדל, אולם לעניות דעתי אנו מדברים בו על שני אלמנטים שונים. השתת אינו "דוחף" את הפגז אלא משמש כפיצוי אווירודינמי . אני הגבתי לNARION אשר טען להבנתי שפגז אינו יכול להכיל מנוע רקטי בשונה מטיל. ובינינו בלי סמנטיקה הרי מנוע שיוט של טיל (או פגז/תחמושת מתקנת מסלול)הינו מה"ר לכל דבר עם אופציית הניהוג (מנוענעים,מסיטי דחף,כנפוני שיוט וכו'... מבלי להיכנס למכלולי האלקטרוניקה), שבת שלום.

נערך לאחרונה ע"י koochini בתאריך 26-11-2010 בשעה 15:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2010, 20:30
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "פגז 105 מ"מ GAM של תע"ש"

א. פגז 105 מ"מ מונחה לייזר- אני מניח שאפשרי, קח בחשבון שזה לא פיתרון קסם כי עדיין צריך כוח מציין בשטח, בזווית מתאימה ביחס לכיוון הירי+ מערכת שו"ב בינו לארטילריה.

ב.
ציטוט:
יש חיישנים עם קירור ויש חיישנים ללא קירור, האם מישהו יכול להסביר את ההבדלים הטכניים בין חיישנים אלו

על רגל אחת, אם נשווה גלאים מקוררים מקובלים לגלאים לא-מקוררים מקובלים (בולומטריים):
מבחינת עיקרון הפעולה שלהם, הוא שונה לגמרי.
מבחינת היכולות, גלאי מקורר בן אותו דור רגיש יותר, קטן יותר ויכול לעבוד עם אופטיקה באורך מוקד ארוך יותר (מה שסה"כ מאפשר רזולוציה טובה יותר על המטרה). מנגד, הוא מחייב מקרר (כלומר- רעש, נפח, הספק, מחיר וזמן הכנה לפעולה). עדיין, מכשיר לא מקורר קל וזול של ימינו יתן תמונה טובה יותר מטאס (תרמי מקורר) שנחשב בזמנו פאר היצירה.
ישן 28-11-2010, 19:17
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. פגז 105 מ"מ מונחה לייזר-..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א. פגז 105 מ"מ מונחה לייזר- אני מניח שאפשרי, קח בחשבון שזה לא פיתרון קסם כי עדיין צריך כוח מציין בשטח, בזווית מתאימה ביחס לכיוון הירי+ מערכת שו"ב בינו לארטילריה.
זה בהחלט נכון ועוד תוסיף בעיות של מזג אויר. אחד הפתרונות הוא התקנת מכ"מ מילימטרי שאינו מושפע ממזג אויר ואינו מצריך ציין לייזר, אלא יכול לחפש ולהתביית על מטרה בצורה עצמאית לחלוטין בהתאם לפרמטרים מסויימים כגון צורה, כאשר המבנה של טנק שונה ממשאית וכו'.
זה מביא אותי ל-2 שאלות.
1. האם ניתן להתקין מכ"מ כזה בפגז בקוטר של 105 מ"מ?
2. איפה נתקין את ה-IR?האם אפשר טכנית להתקין אותו בצורה שתקפיץ אות מחוץ לפגז לאחר שיעבור את נקודת הגובה המקסימלית כך שהוא לא יפריע למכ"מ?

ב. על רגל אחת, אם נשווה גלאים מקוררים מקובלים לגלאים לא-מקוררים מקובלים (בולומטריים):
מבחינת עיקרון הפעולה שלהם, הוא שונה לגמרי.
מבחינת היכולות, גלאי מקורר בן אותו דור רגיש יותר, קטן יותר ויכול לעבוד עם אופטיקה באורך מוקד ארוך יותר (מה שסה"כ מאפשר רזולוציה טובה יותר על המטרה). מנגד, הוא מחייב מקרר (כלומר- רעש, נפח, הספק, מחיר וזמן הכנה לפעולה). עדיין, מכשיר לא מקורר קל וזול של ימינו יתן תמונה טובה יותר מטאס (תרמי מקורר) שנחשב בזמנו פאר היצירה.
הבנתי -תודה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר