לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2010, 14:52
צלמית המשתמש של marloweperelab89035
  marloweperelab89035 marloweperelab89035 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "ראש מוסד חדש: תמיר פרדו"

רה"מ בנימין נתניהו הודיע: תמיר פרדו הוא ראש המוסד הבא\ מאת ברק רביד
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1201164.html
בתפקידו האחרון שימש פרדו סגן ראש המוסד, אך עזב את הארגון ב-2009. פרדו שירת בסיירת תחת פיקודו של יוני נתניהו והוא מקורב למשפחה
ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את תמיר פרדו לראש המוסד הבא. פרדו שימש שנים רבות בתפקידים בכירים במוסד, ביחידות המבצעיות השונות, ובתפקידו האחרון שימש סגן ראש המוסד. פרדו עזב את המוסד ב-2009 לאחר שהוחלט להאריך את כהונתו של מאיר דגן. מינויו של פרדו כפוף לאישורה של ועדת טירקל למינויים בכירים בשירות המדינה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
פרדו, משמאל, עם האלוף עוזי דיין. תצלום: ערוץ 10

פרדו שירת בסיירת מטכ"ל יחד עם יוני נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה, והוא חבר של משפחת נתניהו זה שנים רבות. בהודעה שהוציאה לשכת ראש הממשלה נאמר כי נתניהו סבור שלפרדו ניסיון עשיר של עשרות שנים במוסד, וכי הוא בטוח שהוא האדם הנכון להצעיד את הארגון בשנים הבאות. נתניהו אף הביע הערכה רבה לראש המוסד היוצא מאיר דגן ולתרומתו לביטחון ישראל.
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-11-2010, 16:36

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "[CENTER][U][B]רה"מ בנימין..."

ראש המוסד הבא: תמיר פרדו\ מאת: פנחס וולף ויהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות

יום שני, 29 בנובמבר 2010, 15:01
הוסף תגובה גירסה להדפסה
רה"מ החליט למנות לתפקיד ראש המוסד את מי ששימש סגנו של מאיר דגן. לדברי נתניהו, "לפרדו יש ניסיון עשיר של עשרות שנים ואני בטוח שהוא האדם הנכון להצעיד את הארגון"

http://news.walla.co.il/?w=/1/1761269

ניצב בדימוס אליק רון סיפר עליו בכתבה:
"המפגש הראשון שלי איתו היה באוגנדה", נזכר מפקד המחוז הצפוני לשעבר במשטרה, ניצב בדימוס אליק רון, "ואז הוא היה נראה לי ילד. אבל מאז אני עוקב אחריו מרחוק. אני שמח שבחרו באדם שחרש את המוסד וגדל בתוך הארגון. כבר באנטבה הוא הפגין קור רוח ראוי לשבח ואני שמח מאוד שהוא קיבל את המינוי".
"איפה האופניים שלך עכשיו? תאר לעצמך, שאתה יורד עכשיו למטה, למקום הרגיל, אבל האופניים לא שם. עצור את עצמך ברגע הזה, בשנייה שאתה מגלה שהאופניים לא שם, ותכפיל את הרגע הזה פי אלף. זאת המלחמה." (מתוך הספר "גוף שני", מאת עפר שלח, "זמורה ביתן", 1989, עמוד 92)
"סבלנות התמדה ולעיתים כדור בין העיניים" (סיסמת המארינס לללוחמה בטרור, אותה אימץ בשעתו מפקד גדוד 890 של הצנחנים, אמיר ברעם, כמוטו גדודי)
"המבחן שלנו כצבא הוא מבחן היכולת ולא מבחן הכוונה." (מתוך ההרצאה שנשא האלוף גדי איזנקוט "מאפייניו של עימות אפשרי בזירה הצפונית ובעורף" בסמינר לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה שנערך באוניברסיטת חיפה ב־30 בנובמבר 2010)
"אני חושב שצנחנים מחזיקים מעצמם כמחויבים למשהו שכולם מחויבים אליו, אבל הם רוצים קצת יותר. זה לא שאנחנו פועלים מאחורי קווי האויב - אנחנו לכאורה כמו כולם. אז מה בעצם ההבדל? זה שצנחן עושה הכול וקצת יותר. זה מחייב אותך ביוזמה, בהובלה, בדוגמה אישית בקרב - וגם בקימה בפני שיבה באוטובוס." (הרמטכ"ל בני גנץ על השירות בצנחנים. מתוך הכתבה "מסיבת גנץ" מאת יוני שנפלד ונועה הורוויץ, "במחנה", 6 בינואר 2011)

ישן 30-11-2010, 06:00

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי דאגלאס שמתחילה ב "שימו פוקוס! נענע מדווח..."

קראתי ת'כתבה ולא מצאתי אפילו רמז אחד למה שכתבת עליו

ישן 30-11-2010, 08:14

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "[B][U][CENTER]ראש המוסד הבא:..."

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1201344.html

אנטבה ניצחה את הרפז\ מאת אמיר אורן
מבחינת ראש הממשלה היתה ההחלטה על מינוי פרדו, שקדמה לה שתדלנות נמרצת של מקורבי משפחת נתניהו, הכרזת עצמאות מהשפעת ברק
"מבין המטלפנים הרבים שמיהרו אתמול לברך את תמיר פרדו על מינויו לראש המוסד, לשניים היתה משמעות מיוחדת: יובל דיסקין וגבי סיבוני. דיסקין, ראש השב"כ, היה אחד ממתחריו הבולטים ביותר של פרדו על התפקיד, אף ששוררים ביניהם יחסי ידידות והערכה. בחודשים האחרונים פנה דיסקין שמאלה ואותת ימינה: רצון לפרוש לחיים אזרחיים, לאחר שלושים וארבע שנים בצה"ל ובשב"כ, מהן שש שנים מוצלחות בראשות שירות הביטחון הכללי, לצד נכונות להיקרא לדגל ולהוביל את המוסד בתקופה מאתגרת של גרעין איראני, טרור עולמי ומשימות נוספות של איסוף מודיעין, התרעה וסיכול סכנות לישראל. לשמע החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו התגבר דיסקין על צביטה קלה ושמח בשמחתו של פרדו. עכשיו נותרה בפניו עוד משימה: לשכנע את נתניהו למנות במאי 2011 ליורשו את סגנו, א'. אלוף-משנה במילואים סיבוני, ידידו של פרדו מאז שנספח לצוות החשיבה של ראש אגף המבצעים במטכ"ל גדי אייזנקוט, סיבך אותו שלא בטובתו בפרשת בועז הרפז, כבלדר תמים - עד כמה שאיש מוסד ותיק יכול להיות תמים - של מסמך הרפז, בדרכו לערוץ 2. עד לפרשת הרפז היתה לפרדו עדיפות בעיני נתניהו. פרדו, קצין הקשר של סיירת מטכ"ל בפיקודו של יוני נתניהו, היה צמוד ליוני כקשר חבורת הפיקוד הקידמית, בג'יפ הראשון באנטבה. הוא התקדם איתו אל בית-הנתיבות, ראה "חייל כושי"- כתיאורו- יורה ביוני ופוגע בו, ירה באוגנדי והפילו, החזיק בידו את מפת אנטבה שקיבל מיוני ושמר על קשר הדוק עם משפחת נתניהו. בעדותו הדו- משמעית על השתלשלות אירועי הלילה ההוא באנטבה, ניסתה משפחת נתניהו להיעזר במלחמתה בסגנו של יוני, מוקי בצר, על האחריות למבצע ולתהילת סיירת מטכ"ל, שמהפיקוד עליה החליטו הרמטכ"ל מוטה גור וראש אמ"ן שלמה גזית, בטרם המבצע, להדיח את יוני.
אלא שמסמך הרפז הקים נגדו, לפי תחושת פרדו, אויב מר, שר הביטחון אהוד ברק. נתניהו, שהיה ראש הממשלה בעת מינוי ראש המוסד אפרים הלוי ב- 1998, התייעץ עוד אז עם ראש האופוזיציה ברק. הפעם, היה לדעתו של ברק על ראש המוסד המיועד (וכך גם ראש השב"כ המיועד) מעמד רשמי, בתוקף תפקידו וההסכם הפוליטי ביניהם; ב- 2002 הצטרף שר הביטחון בנימין בן-אליעזר בהתלהבות להחלטת ראש הממשלה אריאל שרון למנות את מאיר דגן. ברק אמנם מכחיש כל פעילות נגד פרדו, אך מבחינת ראש הממשלה היתה ההחלטה על מינוי פרדו, שקדמה לה שתדלנות נמרצת של מקורבי משפחת נתניהו, הכרזת עצמאות מהשפעת ברק. בפעם השנייה בתוך יומיים - הראשונה היתה שלשום בנגב, כאשר נתניהו צידד בעמדת השר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ בסוגיית הפעלת משמר הגבול לבלימת ההסתננות ממצרים, בניגוד לעמדת צה"ל ושר הביטחון - הפגין נתניהו נכונות לאימוץ עמדות בטחוניות שונות מאלה של שר הביטחון שלו. תמיכת ברק בראש אמ"ן היוצא אלוף עמוס ידלין לא הועילה לידלין; ייתכן שהזיקה לו. לאחר שחרורו מצה"ל התקבל פרדו למוסד, במחזור של ציפי לבני. אף שהתקדם בצד הערוץ המבצעי המרכזי של הפעילות, הגיע לראשות האגף המבצעי "קשת" לאחר שמפקדו א' קיבל על עצמו את האחריות לתקלה בפעולה בקפריסין והתפטר. את צירופו לצמרת המוסד חייב פרדו לאפרים הלוי. ב- 2002 לא היה פרדו בכיר דיו להתמודד על ראשות המוסד, מול מישנהו של הלוי, אילן מזרחי, עמיתו לשעבר חגי הדס, האלוף במילואים שלמה ינאי ודגן. שבע שנים, עם הפוגה להדרכה במכללה לבטחון לאומי ולחברות בצוות החשיבה של ראש אגף המבצעים במטכ"ל גדי אייזנקוט, עבד פרדו את דגן, עד שנואש ופרש; אך סופו ששרד והשאיר מאחור את סגניו הנוספים של דגן, בהם הדס. פרדו מקובל על אנשי המוסד הן משום היותו גידול פנימי- לא אלוף במילואים כמו מאיר עמית, צבי זמיר, יצחק חופי, יקותיאל אדם (שהתמנה אך נהרג לפני כניסתו לתפקיד), דני יתום והמישנה-שלא-קודם עמירם לוין - והן משום נועם הליכותיו וקשריו הטובים עם ראשי אגפים ששירתו תחתיו בעבר. סגנונו אמור לאוורר את מסדרונות המוסד, לאחר שנות דגן. תיאור משימתו העיקרית של פרדו כ"דה-דגניזציה" יהיה קיצוני מדי: הוא אמור להמשיך רבים מכיווני הפעולה של דגן, אך בה בעת לשקם ולטפח את אלה שדגן הזניח, ביודעין, כשהתמקד בטהראן, בטרור ובאיומים מעטים נוספים.
" ("הארץ" 2010\11\30)

אגב למישהו יש את המקור ממנו לקוחה העדות של פרדו על מותו של יוני?

ישן 30-11-2010, 11:51

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי marloweperelab89035 שמתחילה ב "..."

בסוף מצאתי:
* "מוקי ויוני היו הראשונים למעשה. מוקי ניגש לטפל במשהו, אז יוני הלך קדימה. אני הייתי מאחוריו..." ~ על הכוח הפורץ במבצע אנטבה. מתוך הספר "הקרב האחרון של יוני" מאת עדו נתניהו, הוצאת מעריב 1991, עמוד 230.
* "יוני אמר לי: 'אני רוצה שתהיה אתי בחוליה'... בתור קשר שלו, בתור חייל מהחוליה שלו." ~ על תפקידו במבצע אנטבה. מתוך הספר "סיירת מטכ"ל באנטבה" מאת עדו נתניהו, הוצאת מעריב 2006, עמוד 40.
* "היה פה עוד חייל. אני ראיתי אותו. חייל כושי. ואני ראיתי את יוני נותן מין חצי סיבוב כזה... היה לי הרושם שהוא רוצה להגיד משהו, או שהוא נפגע. עכשיו, אני עמדתי במצב ש... ואז ראיתי את החייל הזה עם נשק ביד... לא זוכר איזה נשק היה לו. היה לו איזה רובה- לא משהו אוטומטי בשום מקרה... זה היה מרחק של מטרים. ראיתי אותו לוחץ עוד פעם על ההדק. עכשיו יוני אז היה כפוף. אני הסתובבתי ודפקתי בכיוון שלו... והכנסתי בו את הכול... הוא נפל נעלם." ~ על הרגע בו נפגע יוני נתניהו במבצע אנטבה. מתוך הספר "סיירת מטכ"ל באנטבה" מאת עדו נתניהו, הוצאת מעריב 2006, עמוד 243.
*"כן היה לי גב עמוס... [מ"ק] 25, עם עוד מלא ציוד, [כולל] ערכת הנחתה, זה היה... [בשביל] קשר עם... דן שומרון. המע"ד של המכשיר היתה בכיס. בשלב זה עוד לא דיווחתי שהוא [יוני] נפגע, כי זה היה באמצע ההסתערות. אני פה המשכתי קדימה וראיתי פה מחבל שכוב על הרצפה, מהצד השני של הזכוכית. בפנים כבר, בתוך הטרמינל. ויריתי בו כמה כדורים... לא יודע אם היה מת [או] פצוע..." ~ על הרגע בו פרץ לטרמינל במבצע אנטבה. מתוך הספר "סיירת מטכ"ל באנטבה" מאת עדו נתניהו, הוצאת מעריב 2006, עמוד 279.

ישן 17-01-2011, 13:50
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
פרידה ממאיר דגן...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "ראש מוסד חדש: תמיר פרדו"

ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אבי דיכטר, אמר לדגן: "אנשים רבים, בהם גם לא מעט ישראלים, חייבים את חייהם למוסד בראשותך. יכול להיות שיש גם כמה אנשים שחייבים לך את מותם. אני שמח על הראשונים ולא מצטער על האחרונים".

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר