לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2010, 13:26
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
סקר : 86% מהציבור היהודי - החלטות משמעותיות צריכות להתקבל ברוב יהודי

בכנס השנתי של המכון הישראלי לדמוקרטיה הוצגו ממצאי מחקר שבדק את עמדת היהודים כלפי בני מגזרים אחרים. 86% סבורים שיש לקבל החלטות חשובות רק ברוב יהודי, ו-81% שמחים להיות ישראלים. פרס הופתע: "יהודים לרוב לא שבעי רצון"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3991975,00.html

הסקר הזה משמח אותי עד מאוד. מרביתו של הציבור סבור שיש לקבל החלטות חשובות רק ברוב יהודי. אם אני הייתי צריך להצביע בסקר הזה, הייתי שייך לאחוז הקטן (10% בהנחה ש - 4% לא יודעים) שסבור שאפשר לקבל החלטות חשובות גם בלי שיש רוב יהודי, כי מה שחשוב הוא רוב ציוני. היינו , רוב של אזרחי מדינת ישראל שתומך במדינה יהודית ולא משנה כלל מה השיוך האתני שלהם. אין לי שום בעייה עם מרבית הדרוזים ואם ערבי מצדד בזכותם של היהודים למדינת לאום - יתכבד ויצביע גם הוא. אני מאמין שרוב רובם של 86% סבורים כמוני והסיבה שהם במחנה שמנגד היא שהם רואים כיצד מתנהגים רוב המיעוטים האתניים במדינת ישראל ומבינים שמרביתם מסכנים את המדינה היהודית. כמו שאזרח אמריקאי יכול לקבל את המסגרת החוקתית של ארצות הברית, כך יש לחייב אזרח ישראלי לקבל את המסגרת היהודית והדמוקרטית של מדינת ישראל. זה בעצם מה שרוצה הרוב ולכן הסקר הזה כל כך משמח אותי. הוא מעיד על לכידותה של המדינה.

בינייש אמרה על הסקר ""אנו חברה מפוצלת מאוד ומקוטבת. אין לנו תפישה מאוחדת באשר למה היא מדינה יהודית ודמוקרטית, וגם לא בסיס למה שאנו חותרים להגיע אליו. אנו צריכים לחפש גשר לחבר בין החלקים השונים". האמת היא שונה בתכלית. הסקר הזה מעיד על כך שאנחנו חברה מאוחדת, אולי הכי מאוחדת מאז קום המדינה. שיש לנו ויכוח פנימי דמוקרטי ולגיטימי באשר למהי מדינה יהודית ודמוקרטית - אבל אין לנו ויכוח על זה שהמדינה חייבת להיות יהודית ודמוקרטית . מרבית הציבור - ימנים, שמאלנים, דתיים , חילוניים, אשכנזים, ספרדים, מעורבים ואחרים - מאמינים בעקרון הציוני או לפחות מוכנים לקבל אותו.

הגיע הזמן שתושבי המדינה, יהודים וערבים יצהירו נאמנות למדינה יהודית ודמוקרטית או במילים אחרות - ציונית. מי שלא יעשה כך - לא יקבל את מלוא הזכויות האזרחיות שמקבל הרוב. הוא יוכל להצביע לכנסת - אבל לא במשאל עם. הוא ישלם מיסים ויקבל תשלומי העברה, אבל לא יגוייס לצה"ל ולכן לא יקבל הטבות דיור, מס ואחרות שאותם מקבלים המשרתים. ובשום פנים ואופן המדינה לא תקבל אזרחים חדשים שלא יצהירו לה אמונים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2010, 15:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חמוד, אבל לא מדוייק בעליל. מאיר בסה"כ תומך בזכות להצביע למי שלא רוצה בחורבננו...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "אז אתה תומך בזכותו של הערבי..."

מי שתומך בחיסול המדינה בצורתה הנוכחית, לא צריך להיות בעל
זכות בחירה, לדעתו.
העובדה שזה נשמע לך מופרך, היא הדבר העצוב, ולא עמדתו
הסבירה-עד-מאוד של מאיר. 86% מהיהודים בסקר של ארגון שמאל
שנערך בטלפון (דהיינו, כשהנשאלים יודעים ששמם וכתובתם
ידועים לסוקרים, ואין להם דרך לדעת עבור מי עובד הסוקר), זה
אחוז שהוא מעבר לעצום - המשמעות היא ש9 מכל 10 יהודים
בישראל מבינים שרוב בני המיעוטים במדינה (דהיינו, רוב המסלמים
והנוצרים-ערבים) מסרבים להכיר בזכותנו להתקיים כמדינת לאום
יהודית. זה אומר שגם בקרב השמאל היהודי יש רוב לתפישה
הזו - גם בתוך קבוצת המיעוט שאתה משתייך אליה - אתה
במיעוט...
ישן 30-11-2010, 18:32
צלמית המשתמש של looklook

אני רואה שהאשכול הזה גורם להרבה מגיבים...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]אני רק סבור..."

"לעשות את עצמם". אז לטובת כל אלה שלא התחשק להם לקרוא מה שכתבתי לפני שהגיבו. בבקשה :

לא. אני לא רוצה דיקקטורה. כן, אני רוצה שכל אזרח יקבל על עצמו חובות מסוימות במקביל לזכויות שהוא מקבל. כן, אני חושב שאחת מהחובות היא להכיר במדינה יהודית ודמוקרטית. זה עדיין לא אומר ש"כולם חייבים לחשוב כמוני". אחד יכול לחשוב שצריך להוריד מיסים ואחר - שצריך להעלות אותם. יתכנו מחלוקות בנוגע למדיניות המים ואפילו מחלוקות בקשר לאופי של המדינה "היהודית והדמוקרטית". יחד עם זאת, אם מישהו לא מכיר בעצם זכותה של המדינה להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית , הוא מוציא את עצמו מחוץ לכלל שקובע דברים מהותיים בנוגע למדינה! מהם דברים מהותיים? אופי, סמלים,גבולות וכו'.

אתה רוצה ששייח ראאד סאלח יקבע את עתיד המדינה היהודית ואתה קורא לעמדה שלי דיקטטורה?

ישן 30-11-2010, 18:48
צלמית המשתמש של looklook

גם אם תחזור על השקר (ואחרי ההסברים הוא בהחלט שקר) 300 פעם זה לא יעזור.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לא, אתה לא רוצה דיקטטורה. רק..."

אני לא רוצה למנוע זכות הצבעה ממי שלא חושב כמוני. יש במדינת ישראל הרבה אזרחים שחושבים אחרת ממני בכל מיני תחומים. בתחום הכלכלי, בתחום בטחון הפנים, בתחום המדיני כולם יוכלו להצביע. אבל בהחלטות הרות גורל הנוגעות למדינה היהודית היחידה - אני לא רוצה שאנשים שסבורים שליהודים לא מגיעה מדינה יכולו להשפיע.

אתה לעומת זאת, חושב שזה רעיון נפלא שראאד סלאח ואחמד טיבי, יקבעו אם תהיה פה מדינה יהודית. כה לחי. מכיוון שאני יודע מה תהיה התוצאה אם יתנו להם לקבוע את יהדותה של המדינה, אני לא ממש רוצה בזה..

ישן 30-11-2010, 18:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא זאת לא. הקביעה שלך ממש מטופשת."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
אם אני לא נותן ל - x מתנגדי המדינה להשפיע על גורלה זו דיקטטורה? לא דה יורה ולא דה פקטו.

איך יודעים? הוגש לכנסת חוק נאמנות. תעיין בו. חוץ מזה, את כל הארגונים/מפלגות ששוללים את מדינת ישראל כמדינה יהודית צריך להוציא אל מחוץ לחוק - זה שבל"ד , בני הכפר ושות' חוקיים - זו פארסה. ויחד איתם אני מוכן להוציא אל מחוץ לחוק גם את נטורי קרתא.

מה לגבי המתנחלים שהשוו את צה"ל לאס-אס וקראו להתנגד באלימות להתנתקות? גם מהם רצוי להיפטר.
וגם מהקיבוצניקים השמאלנים שבחוצפתם חשבו שאפשר לדבר עם אש"ף...
בכלל, כל מי שתמך באוסלו במקור.....

אני ראיתי את חוק הנאמנות... הוא לא מונע מאנשי ישראל ביתנו שמעולם לא שירתו בצבא להיות בכנסת...

ישן 30-11-2010, 18:52
צלמית המשתמש של looklook

איך זה קשור?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=looklook]אם אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
מה לגבי המתנחלים שהשוו את צה"ל לאס-אס וקראו להתנגד באלימות להתנתקות? גם מהם רצוי להיפטר.
וגם מהקיבוצניקים השמאלנים שבחוצפתם חשבו שאפשר לדבר עם אש"ף...
בכלל, כל מי שתמך באוסלו במקור.....

אני ראיתי את חוק הנאמנות... הוא לא מונע מאנשי ישראל ביתנו שמעולם לא שירתו בצבא להיות בכנסת...

באמת שמספיק עם הדמגוגיה. אני לא הצעתי להפטר מאף אחד וההצעה שלי לא נוגעת למי שמקלל חיילים שצריך לבצע עבודות שירות בצביעת וניקוי כל צריפין במשך שנתיים.היום חוקי לדבר עם אש"ף ולכן זה לא רלוונטי.

גם חוק הנאמנות לא מונע מאנשי ישראל ביתינו שלא שירתו בצבא (כי היו עולים חדשים) לשרת בכנסת וגם מה שאני מציע לא ימנע מהם. אני לא רואה כאן שום בעייה.

ישן 30-11-2010, 19:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אבל אורי, ממתי זכות הבחירה..."

אין ספק שאתה נורא נאור ומתקדם, ובכל מקום שעמדות נבונות
שכאלה נתקבלו - במקרה הטוב הייתה מלחמת אזרחים (אלג'יריה),
ובמקרה הרע מלחמת עולם וג'נוסייד...

אתה מבין, אין למדינה זכות להתאבד בשם הזכות לצאת PC.
כאשר אדם יוצא לקלפי במטרה להחריב את המדינה באמצעות
הפתק שלו, דמוקרטיה שפוייה לא יכולה לאפשר זאת.

כאשר יש לך מיעוט שכל נציגיו בפרלמנט מזוהים ברמה כזו או
אחרת עם תמיכה בפעולות אלימות נגד מדינתם - אז עיסוק
בשאלה האם אותו מיעוט רשאי להיות לשון מאזניים בשאלות של
קיום - היא לא רק הגיונית, אלא מחוייבת המציאות.

אתה לא באמת יותר נאור רק בגלל שאתה מציע שהערבים יכריעו
כאן משאלי עם - אתה פשוט גר נורא רחוק (כפי שטרחת להזכיר
לנו פעם אחר פעם...), וקל לך לקחת את ההימור החמוד הזה...
ישן 30-11-2010, 21:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אורי אתה כרגיל עוטף את המלל..."

אכן, אתה בא ומוכר סיפור יפה כאילו מרגע שנתתי לאדם אזרחות,
הרי שזכותו להשתמש בה כדי להרוס את המדינה שאזרחה אותו...

לא יודע היכן סיפרו לך את הסיפור העלק-נאוק הזה, אבל העובדה
שהוא קיים כאן ועלול להביא לחורבננו, נובעת בעיקר מהסיבה
שציינתי לגבי התמיכה שלך בסיפור: אלה שמאמינים בחומוס בדמשק, מאמינים בחומוס בדמשק - ואלה שמבינים שהעסק עלול
לא לעלות יפה, שומרים על אופציות פתוחות אי-שם במקומות
שמהם אתה כותב לנו ומזהיר אותנו מפני שנוגדר כרודנות
פאשיסטית, במידה ונסרב להתאבד...

אתה חייב להבין שהעובדה שאתה מהמר על חיי לא עושה אותך
לנאור ממני. אם תכניס הביתה גבר חמוש, ותיתן לו להחליט אם
הוא רוצה לשחוט את ילדיך ואשתך, זה לא יעשה אותך נאור
יותר - אלא טיפש יותר. אם תיתן לו להכנס לביתך ולאיים על חייב משפחתך כשאתה כלל לא נמצא בבית - אז אתה אכן כבר לא
תהיה טיפש יותר, אבל לגבי השאלה אם אתה רשע, תהיה
תשובה מיובית מהדהדת. עכשיו תחשוב לבד מה זה אומר עליך
כשאתה גר שם ומהמר על החיים שלנו כאן - ועוד מעז לחשוב
שזה הופך אותך לנאור יותר מאיתנו...
ישן 30-11-2010, 22:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא עונה לעניין? שאלתי מדוע אתה חושב שהימור על חיינו משם, הופך אותך לנאור מאיתנו?
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "כרגיל אתה לא עונה..."

אני לא הייתי מעלה על הדעת להניח להגיד למישהו לסכן את חייו
וחיי משפחתו, ושבאמירה זסאת אהפוך עצמי לנאור מאותו אדם,
שבסה"כ רוצה להישאר אדון לגורלו.

לא התנגדתי לכך שאנשים שחושבים אחרת ממני יצביעו, והדבר
הובהבר במפורש. אם רוב האנשים התומכים בזכותה של מדינת
ישראל כמדינה יהודית, יחליטו על נסיגות ענק - אקבל זאת, עם כל
הכאב. יודע למה אקבל זאת? כי בני עמי שחושבים אחרת ממני,
לוקחים סיכון שגם הם יצטרכו לחיות עימו, אם זה אכן יוביל לאסון.
החבר'ה שאתה רוצה שיחליטו עבורנו, לא לוקחים בדל של סיכון.
אדרבא - חורבננו זו התוצאה שהם מיילים לה (אם כי עדיין לא
הצליחו ליישב את הבעייה שחורבן המדינה תוביל גם לחורבן
הביטוח הלאומי...).
ישן 30-11-2010, 23:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אם כך, אז ביולי תהיה לך הזכות המלאה לתמוך בהתאבדותנו הקולקטיבית...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "בוא ותסביר לי במטוטא מכבודך,..."

עד לאותו יום (שכולנו סופרים את הדקות אליו וכוססים ציפורניים
בציפייה דרוכה...), אני חושב שהמוסר מחייב שתצניע הצעותיך
היפות בדבר חובתנו ה-PCית להתאבד באמצעות מתן הזכות
לג'מאל זחאלקה לקבוע עבורנו אם וכמה עלינו עלינו לסגת, והיכן
יוצבו העמדות הקדמיות של צה"ל...

ראוי לציין שנורא נחמד לראות איך הדיון העקרוני שלך,
בדבר זכותם של אזרחים להיות שווים ושאר בולשיט PC, הפכו
לדיון צייקני ומשעשע בדבר הדרכים הטכניות ליישם כזה דבר
(מסתבר שזה בכלל לא העניין העקרוני - אתה פשוט דואג לפקידי משרד הפנים שיצטרכו להתמודד עם מילוי טפסי 45ג' וכיו"ב
בשלושה העתקים...). אני רוצה להרגיע אותך - הרעיון שלי,
שרוב מוחץ מהציבור שאשכרה חי פה (גם לפני יולי...) תומך בו,
לא יתקיים בגלל סיבה פשוטה: זה לא PC, ובג"ץ יבלום אותו, כך
שאתה יכול לנשום לרווחה - יכולתנו לאפ]שר לשונאינו להרוג
אותנו באמצעות פתק, לא תיפגע, למרות שרוב הציבור מעוניין
בהחלשתה...
ישן 01-12-2010, 01:19
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אורי אתה כרגיל עוטף את המלל..."

זאת הטעות שלנו כמדינה. אזרחות היא זכות בלבד לאזרחים עם נאמנות למדינה ציונית והיא לא דבר קבוע, ברגע שמקבלים אותה.
אורי נתן דוגמא מעולה והיא ערבים והתרומה שלהם לישראל, אם ערבי תרם למדינה ועשה את שאר החובות שלו מגיע לו אזרחות, אבל, אם אחרי עשר שנים הוא הולך ומפגין למען אירגון טרור כמו החמאס, שרוצה לחסל יהודים בישראל או בעולם, ברגע הזה צריך לשלול לו את האזרחות ואת כל הזכויות, שהאזרחות נותנת לפי חוק.

השמאל הליברלי הרי טוען, שמגיע לערבים זכויות, אבל מצד שני רוצה להשתיק את המתיישבים היהודים בגדה המערבית ואת הימין, כפי שקורה בערוץ 2,ידיעות, מעריב והארץ וכו... ולכן הוא לא באמת ליברלי ולא שונה בדעות שלו מהדעות שלי או שכל איש ימין אחר בישראל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 30-11-2010, 18:42
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני כתבתי דיקטטורה דה פקטו?"

ציטוט:
איך הגעת מזכויות יתר למי שמקבלים את הגדרת המדינה לדיקקטורה דה פקטו? בפעם העשירית - יהיה מגוון דעות, יהיו בחירות, יהיה פרלמנט וכולם יצביעו ויהנו מזכויות. אבל אם מישהו חושב שהוא לא יקבל את זכותם של היהודים למדינה אבל יקבע ליהודים את גורל המדינה שלהם - הוא טועה.

אגב, חוק משאל העם - הוא בדיוק באותו כיוון. אלא שלדעתי הוא לא מספיק כי הוא עדיין מאפשר לראאד סלאח ודומיו להיות לשון המאזניים.

לא כתבת דיקטטורה דה-פקטו... דה-פקטו פירושו: עובדתית בשטח אבל לא בשם (בניגוד לדה-יורה שזה "רשמית")... לא כתבת דיקטטורה אבל הצעת רעיון דיקטטורי (של הגבלת זכות הבחירה למי שיצביע כמו שאתה רוצה)... לכן זו דיקטטורה דה-פקטו (כלומר, עובדתית בשטח, אף כי אתה מתייפייף ומעמיד פנים שהיא משהו אחר) ולא דה-יורה

ישן 30-11-2010, 19:41
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אני לא מבין, אורי, אתה תומך..."

בטח שאני תומך בדיקטטורה, אם דיקטטורה זו שיטת שלטון שבה למדינת ישראל נשארת הזכות שלא להתאבד בשם עקרון PC שקרי...

כאשר אני נותן למי שעמדתו בבחירות היא באופן עקרוני בעד מה
שיעשה רע למדינה, אני לא מקדם דמוקרטיה ושיוויון - אלא מחסל
אותן. בכל פעם שגורמים שחתרו לחיסול מדינה נטלו חלק
בבחירות דמוקרטיות בעבר ועמדתם ניצחה - הם אכן חירבו את
המדינה בצורתה הקיימת. זה קרה ברפובליקת ווימר, זה קרה
באלג'יריה ב1992 וזה קורה בימינו בתורכיה...

קל למכור אגדות נעימות על כך שלתת לג'מאל זחאלקה לקבוע את
גבולות הביטחון שלנו זה עניין דמוקרטי, אבל כאשר זחאלקה הוא
תומך פעיל בארגוני אוייב - זה מפסיק להיות סתם איוולת
מצחיקה והופך להיות סיכון מוחשי לקיומנו כאן. בניגוד לאדיוטים
המועילים מהשמאל שתומכים בנסיגות כי הן יביאו לנו חומוס
פלאי בדמשק ויעשו כאן מזה"ת חדש ופלאי - זחאלקה תומך
בנסיגות כי הן מחלישות אותנו ומקרבות את קיצנו. השוואת
התנגדות מתן מעמק של לשון מאזניים במשאלי עם לזחאלקות
למיניהן, היא לא דומה לבחירות בעיראק, אלא למצב שבו היטלר
היה נפסל מהתמודדות בבחירות ב1932...

באשר לאזרחי ישראל הלא-יהודיים התומכים נמרצות בישראל יהודית ודמוקרטית: בהנחה שעשו את הצעד הבסיסי שמשקף תמיכה זו (שירות בצה"ל...), הרי שודאי שזכותם ליטול חלק בכל
הכרעה דמוקרטית במדינה הזו. אותם אנשים, אגב, פוחדים מכך
שזחאלקה יקבע את גורלם אפילו יותר ממני - יש להם המון מה
להפסיד - אבל מה זה משנה, העיקר שאני כמו צדאם ולהוט
לנצחון הדיקטטורה...
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.qtl.co.il/img/copy.png]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.google.com/favicon.ico]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.qtl.co.il/img/trans.png]
ישן 30-11-2010, 23:53
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בטח שאני תומך בדיקטטורה, אם..."

אני מקווה שאתה מבין עכשיו מר רוג שהם יוכלו להשתמש בהגנה שלך על ערכי הדמוקרטיה כד לחרב את בני עמך, האם ביום שבו בגלל התמימות ווהגנה עליהם הם יכתרו את נען תזכור את זה שאמרת -
ציטוט:
אפילו תהיה דעתם כל כך פסיכוטית
.

דמוקרטיה היא חשובה אך אסור לתת לתת לדמוקרטיה להרס בידי שיטות דמוקרטיות.

אני אהייה יותר חריף ואודה בעובדות שחייבות תמיד להתקיים כדי שהמדינה תשרוד כמדינה יהודית דמוקרטית.

1.רוב יהודי ציוני
2. דמוקרטיה פוליטית יהודית שלא תחרוג מגבולות מסויימים(זכות שיבה, נסיגה לגבולות 48 ועוד..)

אני יודע שזה יצרום לך, אנחנו לא ארצות הברית, אנחנו שורדים ככה כרגע רק בגלל מה שציינתי כרגע.

במקום להיות שומר הדמוקרטיה, תהייה שומר מדינת ישראל היהודית , הדמוקרטיה השפויה ולא הרסנית תבוא טבעית.

ישן 01-12-2010, 09:19
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אפרטהייד? האם השחורים בדרא"פ..."

אפרטהייד רעיוני...
כל מי שלא דוגל ברעיון מסויים, לא מקבל זכות הצבעה... Appartidea...

אבל לא את כל מי שחי על חשבון המדינה כאוכל חינם ופרזיט ומרשה לעצמו להתפרע ולהכתיב לאחרים כוללת ההחרמה.. יש כאלה שמאיימים על חוסנה של ישראל, מתישים אותה כלכלית, אינם משרתים בצבא... ולמרות זאת לא נכללו בהגדרות פה....

ואני שואל... אם כבר דיקטטורה, למה לא נלך עד הסוף. למה רק מי שמצהירים על רצונם להרוס את המדינה ולא מי שפועלים במפגיע כדי לעשות לביתם כשהמחיר הוא החלשת המדינה? למה שהם לא יכללו בצד המשמיד?

אני אומר, אם כבר, אז כבר. כל מי שלא שירת בצבא ו\או עשה שירות לאומי אחר, לא יכול להצביע....

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 01-12-2010 בשעה 09:23.
ישן 01-12-2010, 10:51
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אפרטהייד [b]רעיוני[/b]... כל..."

ציטוט:
אפרטהייד רעיוני...
כל מי שלא דוגל ברעיון מסויים, לא מקבל זכות הצבעה... Appartidea...

אבל לא את כל מי שחי על חשבון המדינה כאוכל חינם ופרזיט ומרשה לעצמו להתפרע ולהכתיב לאחרים כוללת ההחרמה.. יש כאלה שמאיימים על חוסנה של ישראל, מתישים אותה כלכלית, אינם משרתים בצבא... ולמרות זאת לא נכללו בהגדרות פה....

ואני שואל... אם כבר דיקטטורה, למה לא נלך עד הסוף. למה רק מי שמצהירים על רצונם להרוס את המדינה ולא מי שפועלים במפגיע כדי לעשות לביתם כשהמחיר הוא החלשת המדינה? למה שהם לא יכללו בצד המשמיד?

זה נראה כאילו מחפשים בנרות את הפינה החשוכה כדי לקטלג את הרעיון הזה, עם כל מני הטיות של המילים "אפרטהייד", "פאשיזם" ו"דיקטטורה", כשבעצם זה לא קשור או דומה לשום דבר מאלה... למה לנסות לדחוף את זה בכוח לאיזו שהיא קטגוריה?
במדינות רבות בעולם הכחשת שואה היא דבר המנוגד לחוק - באיזו פסאודו-הגדרה זה נופל? "פאשיזם רעיוני"? "דיקטטורה חוקתית"? אולי "אפרטהייד ימי"? יש לי עוד המון קטגוריות שאני יכול להמציא... וואללה צודקים, זה ממש קל...

ציטוט:
אני אומר, אם כבר, אז כבר. כל מי שלא שירת בצבא ו\או עשה שירות לאומי אחר, לא יכול להצביע....

היי, אני בעד

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 01-12-2010, 16:32
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שמים את זה בפינה חשוכה כי זה רעיון חשוך...
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אפרטהייד..."

מעבר לכך שברמה העקרונית זה מנוגד לכל ערכי היסוד הדמוקרטיים ואין לדבר סוף (למה רק ערבים? מה עם יהודים אנרכיסטיים או שמאלנים קיצונים? אולי גם אשכנזים שהרי הם נוטים יחסית לשמאל? אולי גם נבטל למי שיש בדעתו לעזוב את הארץ בעתיד, שהרי תוצאות ההחלטות לא ישפיעו עליו אישית?)
יש כאן עניין טכני פעוט של קריאת מחשבות ודיעות. נדמה שבאשכול הזה התומכים ברעיון מתחלקים ברובם ברמה ההצהרתית לאלו שרוצים לפסול זכות ההצבעה לכל הערבים, ואלו שרוצים להכניס לשימוש טלסקרינים ושאר אמצעים של משטרת המחשבות. ברמה ההצהרתית משום שלדעתי רובם, כולל אתה, רק מביעים תיסכול וכעס (מוצדקים לכשעצמם) ולא באמת היו רוצים ביישום של מה מזה.
ישן 01-12-2010, 17:01
  ספייקר ספייקר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מי שמדבר על צדקנות - כל הטיעון שלך הוא צדקנות אחת גדולה..."

תגיד בן כמה אתה 12 ?
1. אני לא עושה שום דבר בשם הנאורות - אני לא "נאור" ולא "שלומיסט", אבל אתה חביבי חשוך
2. ההצעות שאתה מציע, לא עומדות בשום מבחן, לא במבחן החוק הישראלי, לא במבחן החוק הישראלי, ולא במבחן ההגיון.
3. אתה מתעלם ממה שאמרתי חזור ואמור, תקבע קריטריונים קשיחים למתן אזרחות, ואל תיתן אזרחות למי שלא מוכן להישבע אמונים למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית (מה תעשה עם החרדים ?) אולם מהרגע שנתת אזרחות כולם שווים. כך דרך אגב זה בדיוק מתנהל בארה"ב, יש מעמד בינים שמחזיק באשרת שהיה אבל לא יכול להצביע (כמובן שהסיבות הן אחרות)
4. אתה מדבר על צביעות ? אתה רוצה לתת לכל ישראלי שחי בחו"ל את הזכות להצביע, אבל אתה מסרב לתת לו להביע את דעתו ? ההיגיון שלך לוקה בחסר.

נערך לאחרונה ע"י ספייקר בתאריך 01-12-2010 בשעה 17:03.
ישן 01-12-2010, 17:06
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איש לא חושד בך שאתה נאור או שלומיסט - העמדות שלך יציבות כמו מניית נפט ממוצעת...
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "תגיד בן כמה אתה 12 ? 1. אני..."

המושגים שלך בדבר "חושך", הם אבסורד נלעג, בהתחשב בכך
שאתה סבור שיש לך זכות להגדיר 86% אחוז מהציבור היהודי כאן כחשוכים, רק בגלל שהם לא רוצים שראאד צאלח יכריע גורלם -
וכשאתה עושה זאת ממרחק ביטחון של 15,000 ק"מ...

כפי שציינתי - ברגע שתביע עמדות אלה, אחרי נחיתתך בנתב"ג,
הרשעות שבהבעת העמדות הללו תתחלף בסהרוריות גרידא. נכון
לעכשיו, אתה האחרון שיכול להגדיר מישהו כ"חשוך"...

הרעיונות היפים שלך לגבי אפיוני אזרחות עתידיים הם נחמדים נורא, אבל אנחנו כבר נמצאים בסיטואציה מסויימת. כיף להתעלם ממנה (בעיקר כשאתה לא כאן) ולהגיד ש"אין ברירה", וכל דרך
אחרת היא "חשוכה" - אבל קיום המדינה הזו הוא דבר מוסרי מאין
כמותו - הרבה יותר מוסרי מהתפיסה שחובה לאפשר לאנשים שידוע שהצבעתם מכוונת להרע למדינה, לעשות כן.

באשר לשאלת ההצבעה מחו"ל - אני אסביר שוב (למרות
שמאינטלקטואל מובהק מהעילית האקדמית של קליפורניה הייתי
מצפה שיבין בפעם הראשונה) : הכרעות חייבות להתקבל ברוב
יהודי. במידה ובגלל בעיות בג"ציות (שנובעות מאותה תפיסה
מתחסדת שאתה מביע כאן), ראאד צאלח רשאי להצביע במשאל
עם שכזה - אזי עדיף להרחיב את זכות הבחירה, כך שתכלול עוד
מאות אלפי קולות יהודיים בחו"ל. זו אופצייה לחלוטין
לא-מועדפת, אבל אם האלטרנטיבה היא שראאד יכריע, היא סוג
של ברירת מחדל.
ישן 02-12-2010, 11:59
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עלק להוציא מהקשרם - היה עדיף שפשוט תחזור בך מהשטויות שכתבת...
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "אתה אלוף בלהוציא דבאים..."

אתה כתב שחובה להפוך את "ראאד צאלח ודומיו" לשותפים לדרך - ולא כתבת שאצלו ספציפית זה לא יעבוד.
את זה כתבת רק עכשיו...

העובדה שאת כל התיאוריה שלך על המסלמים בישראל כשותפים לדרך, אתה מבסס על גולש בפרש, שעליו
ידוע לך רק הניק שלו והטענה שלו שהוא מעילוט - מלמדת כמה מעט אתה יודע על הערבים בישראל.

אני מציע שתמצא לי דמות ערבית לא-וירטואלית, שאותה אתה רואה כ"שותפה לדרך...

אנא ספר לי מי הבאים הוא לדעתך "שותף אמיתי לדרך":
אחמד טיבי
ג'מאל זחאלקה
חנין זועבי
השיח' אבראהים צרצור
טאלב אל-צאנע
מחמד ברכה
השיח' ראאד צאלח
עצאם מח'ול
עזמי בשארה
מחמד זיידאן
השיח' עבדאללה נימר דרויש
חנא סוויד
עפו אע'בריה
מסעוד ע'נאים
ראמז ג'רייסי

ברשימה כאן נמנו רוב המנהיגים הבולטים במגזר הערבי בישראל. אם אחד מהם הוא "שותף אמיתי לדרך",
אשמח אם תרחיב בנושא ותספר לי היכן גילית זאת אודותיו...
ישן 01-12-2010, 17:56

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "הדרך היחידה שבה תוכל למנוע..."

איך בדיוק נהפוך בן אדם שמאמין שיום יבוא וילדיה של פלסטין "יחזרו" לחיפה , אשקלון ויפו .., אתה עם כל הכבוד חי בחלום. אתה יודע טוב שעתיד מדינת ישראל תלוי רק בהחלטות ברוב יהודי . אנשים משלים את עצמם באשליית הנואורות והמאבק בחושך שיש פה אוכלוסייה בתוכינו שרובה פועלת לא ממניעים של טובת ישראל אלא לטובת אינטרסים אחרים. ישראל יכולה להתקיים רק כדמוקרטיה עם בסיס יהודי ציוני חזק שתמיד יוכל למנוע החלטות הרסניות למדינת ישראל(נסיגה מעפולה או מסירת הנגב).

לפני שנלחם נגד ה"חושך" בוא נלחם על האור היהודי שדועך.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 01-12-2010 בשעה 18:01.
ישן 02-12-2010, 12:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

וואו, אתה מתבלבל בין "אחמד" ל"מוחמד" ומדבר על חשוכים וגזענים?:)
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי ספייקר שמתחילה ב "הנוער שלהם נתון ללחצים גדולים..."

דמיין לך שמישהו לא היה זוכר את שמך, אבל היה זוכר שאתה יהודי, ולכן היה קורא לך "הרשלה", איך היית
מרגיש (בעיקר אם היה מדובר באדם שהיה מנסה לבלבל לך את המוח בכמה שהוא נאור, וכמה שהוא מבין
ל"מצוקתך האובייקטיבית"...).

בוודאי שיש להם קשיים אובייקטיביים: קמה מדינת לאום, שהם לא משתייכים אליו, וסביבם, אלפי ק"מ לכל כיוון,
חיים בני עמם במדינות לאום ערביות. נכון, מצבם הכלכלי והחברתי טוב בהרבה משל בני עמם בשאר המזה"ת,
אבל כשאתה שטוף בשנאה לאומית-דתית, די קשה להפוך ל"שותף אמיתי לדרך"...

מדינת ישראל לא יכולה לפתור את בעיית היותה מדינה לא-אסלאמית, וגם תתקשה לפתור את היותה מדינה
יהודית - מבלי להתאבד. אי לכך, כנראה שהפתרונות שיהפוך אותם ל"שותפים אמיתיים לדרך", נמצא רק
אצלך בראש, ולא במציאות חיינו הקודרת.

מצד שני - לפחות למדת שאחמד ומוחמד זה לא אותו שם...
ישן 01-12-2010, 16:47
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אתה מבייש בעיקר את עצמך בירידה לרמה הזאת
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הדבר היחיד שחשוך כאן, זה הטפת..."

אין לך מה לומר ברמה העקרונית א אתה מוצא לך איזה עניין אישי להתפס בו? בתור אחד שכל כך רגיש כשמדובר בענייניו האישיים שלו, הייתי אומר שזה קצת צבוע מצידך, אבל מילא. השהות שלי בארה"ב היא זמנית בהגדרה. הייתי אמור לחזור כפני לפני למעלה משנה אלא שלמקום העבודה לא היה המימון הדרוש, ברגע האחרון ממש. ברגע שתיפתח אפשרות תעסוקה אחרת אני חוזר, גם אם מדובר יהיה בפשרה רצינית מאוד מבחינה מקצועית. יש לי משפחה בישראל והייתי אומר שגם גורלם חשוב לי. אתה גם יודע שבמלחמת לבנון השניה רציתי לחזור לארץ להתגייס ואתה היית בין אלו שבתכתובת אישית הציע לי להמנע מכך. הסיבה היחידה שלא הגעתי הייתה שיחידתי לא גוייסה.
בקיצור, תענה לעניין או אל תענה בכלל.
ישן 01-12-2010, 16:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, העיקר הוא הדבר החמור ביותר באשכול הזה - מגורים מרחוק תוך הטפת מוסר למי שכאן
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה נתפס לתפל כדי לחמוק..."

אתה מבין - יש טיפש ויש רשע. מותר מוסרית לתמוך לתמוך ברעיון
המטומטם-עד-התאבדותי של לתת לראאד צאלח להכריע גורלנו כאן,
למרות שברור שעצם הצבעתו תכוון עבור מה שהוא יראה כרע
למדינה הזו - בתצנאי שאתה אחד מאלה שעלולים לשלם את המחיר
של מימוש אותו רעיון מטומטם-עד-התאבדותי.
כאשר אתה תומך ברעיון המטומטם-עד-התאבדותי, אבל משום-מה
עושה זאת מהצד השני של העולם - ועוד מתהדר בנוצות של איש
נאור ודמוקרט - הרי שמדובר בסיפור אחר לחלוטין.

למי שלא נמצא כאן ולוקח את הסיכון של תוצאות הצבעתו של
ראאד צאלח, אין זכות-ציוץ מוסרית בקשר לסוגייה האם הגיוני
לתת לו להיות קול מכריע בשאלות בטחוניות-מדיניות גורליות.

הצבעת ערבים שמתנגדים למדינה זו במתכונתה הנוכחית, בסוגיות קיומיות, אינה דומה להצבעת יהודים שתומכים בנסיגות,
מסיבה נורא פשוטה: היהודים שתומכים בנסיגות ישלמו את
המחיר, אם חזונם יתפוצץ לכולנו בפרצוף, בעוד שהערבים לא
ישלמו את המחיר. קיומה של מדינת ישראל אינו סוגייה של
ג'נוסייד עבורם - אם אנחנו יישחט, הם עדיין יישארו כאן - ולכן
ראוי שבשאלות כאלה יחליטו מי שחייהם תלויים בתוצאות
ההכרעה הזו.
ישן 30-11-2010, 16:11

בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני לא בטוח שזה אותו סקר."

תסתכל על הנתונים - אותו מכון.

מוואלה-
ציטוט:
הסקר בדק גם את מידת הסובלנות של הציבור היהודי והערבי כלפי שכנים בעלי מאפייני זהות שונים. 46% מהמשיבים היהודים ענו כי השכנים שיפריעו להם ביותר הם שכנים ערבים. 39% ענו כי תפריעה להם שכנות עם חולי נפש בשיקום ועם עובדים זרים. שכנות עם בני זוג הומוסקסואלים תפריע ל-25% מהמשיבים היהודים ועם חרדים ל-23% מהמשיבים. מגורים בשכנות לעולים מאתיופיה תפריע ל-17% מהציבור היהודי, ועם עולים מחבר המדינות 8% מהמשיבים היהודים ירגישו שלא בנוח.

ליינט-
ציטוט:
הישראלים היהודים שהשתתפו במחקר נשאלו אילו בני מגזרים יפריעו להם ביותר אם יתגוררו בשכנות אליהם. 46 אחוזים השיבו כי מגורים בשכנות לערבים הם הבעייתיים ביותר עבורם. 39 אחוזים יתנגדו להתגורר בשכנות לחולי נפש בשיקום או עובדים זרים, וכרבע ייתנגדו לשכנים הומואים. 23 אחוזים מהנשאלים ראו בחרדים כקבוצה הבעייתית ביותר להתגורר לצדה.

פלוס זה שיש בשתי הכתבות תמונה מבית הנשיא

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 30-11-2010 בשעה 16:18.
ישן 30-11-2010, 18:10
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "סקר : 86% מהציבור היהודי - החלטות משמעותיות צריכות להתקבל ברוב יהודי"

ציטוט:
הגיע הזמן שתושבי המדינה, יהודים וערבים יצהירו נאמנות למדינה יהודית ודמוקרטית או במילים אחרות - ציונית. מי שלא יעשה כך - לא יקבל את מלוא הזכויות האזרחיות שמקבל הרוב. הוא יוכל להצביע לכנסת - אבל לא במשאל עם. הוא ישלם מיסים ויקבל תשלומי העברה, אבל לא יגוייס לצה"ל ולכן לא יקבל הטבות דיור, מס ואחרות שאותם מקבלים המשרתים. ובשום פנים ואופן המדינה לא תקבל אזרחים חדשים שלא יצהירו לה אמונים.

בבקשה אדם נוסף אמר את זה ולא רק אני בלבד רק שאצלי הם גם לא יבחרו לכנסת ולא יקבלו מהמדינה כלום והחיים שלהם כאן יהיו על החשבון שלהם בלבד כולל אנשים, שהם כבר היום אזרחים עם שלילת אזרחות לכל אותם אנשים על רקע הפרת אמונים למדינה.

ובכל הנוגע לביניש ופרס אין להם זכות דיבור, כאשר הם שייכים לשמאל, שאין לו כיום רוב ולא קרוב להיות להם רוב, אבל מצד השני זה לא יפריע להם להמשיך לשנות את פני ישראל או לספר שקרים למדינות אחרות בעולם ,כאשר הם לא הרוב ולכן אין להם מנדט בפועל לעשות את זה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:22

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר