לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2010, 17:19
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מבחינת החוק, זו סוגייה משפטית..."

מדובר בסוגיה שהיא מעבר ל"זכותו האישית של הפרט"..
אמנם הסוגיה המשפטית היא סבוכה, לכן היא לא פקטור בניסיון לתת הסבר הגיוני\מוסרי\חוקי לתופעה.
אבל בכל זאת יש הבדל בין חולה סופני שמכשירים מחזיקים אותו בחיים לבין מישהו הסובל מגידול הניתן להסרה.

במקרה הנ"ל סירוב לקבל טיפול רפואי כן שווה ערך להתאבדות, מכיוון שהאישה יודעת שההחלטה תוביל למותה, שלא נדבר על כך שיש לה את האפשרות לבחור בחיים. תשווה את זה לאדם המצמיד קנה לראשו וצריך לבחור אם ללחוץ על ההדק או לא.

אנשים כמוך החושבים כי מדובר בדמגוגיה זולה כנראה סובלים מבעיה אנטי-סוציאלית שהפכה אותם למיזנתרופים. אתה חי בחברה שפועלת עפ"י חוקים ונורמות, אל תשכח זאת - אנשים שמנסים להדחיק את המוסר או שאין להם כזה, רובם יושבים בכלא כי הם לא תואמים את הנורמה החברתית.

בעצם יכול להיות שאתה בסה"כ מנסה להישמע פוליטיקלי קורקט ע"י כך שאתה מדגיש את העיקרון של אדם באמונתו יחיה, והרי ידוע שבחירת האישה נובעת מבורות דתית\חברתית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2010, 17:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "מדובר בסוגיה שהיא מעבר..."

מדוע הסוגייה הזו איננה בגדר "זכותו האישית של הפרט"? הסבר.

אנשים כמוני?
אין עוד אנשים כמוני. רוג יש רק אחד (עובדה שהיקום אסיר תודה לה). ברגע שאתה מכליל אותי בתוך קבוצה, כבר ברור שאתה טועה.

אתה יכול להאשים אותי במיזאנתרופיה (אתה לא תהיה הראשון). אתה יכול לטעון שאני מנסה להיות PC. אני ראיתי שני אנשים שהערכתי מורדים אל הקבר בגלל שלקחו את חייהם בעצמם. אני ראיתי מה אנשים כמוך שכופים את נורמות החיים שחיי השמנת שלהם העניקו להם עם כפית של כסף בפה וכפית של זהב בישבן על מי שלא התמזל מזלם ולא חיו כאלה חיים נפלאים.... ואתה יודע מה ראיתי אצל שניהם, לקראת הסוף? את היאוש, את חוסר הברירה, המצב הכי לא טבעי בעולם, נכפה עליהם, בחלקית בגלל איך שהם תפסו את העולם, בחלקית בגלל איך שהמצב העובדתי היה.

קל לכעוס על מי שמתאבד. קל להאשים ולהגיד שלחיות טוב יותר. עד שלא חווית יאוש כה תהומי עד כי המוות נראה כמפלט של ממש, עד כי אתה מתנתק מההכרה בגופך כשלך, עד שאתה מוריד את כל המחסומים - אינסטינקטיביים, פסיכולוגיים וחברתיים כאחד - ומסוגל לנסות ולקחת את חייך שלך, פעולה לא טבעית בשום מצב. עד אז לא תהיה מסוגל בכלל להבין מה זו התאבדות אלא מתוך ראיית החיים הצרה הזו של "תמיד עדיף לחיות".

אז לא, אני לא מסכים עם בחירתה, אבל בניגוד אליך אני לא אכפה את אמונתי עליה. אם היא רוצה למות, מותר לה. מי אתה שתאלץ אותה לחיות?

ישן 01-12-2010, 17:56

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מדוע הסוגייה הזו איננה בגדר..."

שוב, היא אינה בגדר זכותו האישית של הפרט מכיוון שהפרט חי בחברה מסוימת שלא מסכימה לקבל המעשה. למה שתאסור אדם המקבל שוחד? זו זכותו לקחת שוחד, לא כך? בחירה שלו.
אם לאדם לא טוב בחברה בה הוא חי הוא תמיד יכול לקחת את עצמו ולעבור להתגורר במדבר או בג'ונגל רחוק מהחברה והנורמות הכפויות שלה.
לא באמת הכללתי אותך בתור קבוצה ואתה יודע את זה, זה כמו שמופיע דיבור מלכים בתנ"ך.. בכל מקרה, הכוונה הייתה אליך כפרט.

אם כבר ביצעת ניתוח אישיות שלי על סמך המעקב שביצעת עלי בתהליך גדילתי, אני חושב שגם לי תינתן הזכות לנסות ולפענח אותך:

אם אני לא הראשון שקורא לך מיזנתרופ (אפילו אם בצחוק) אתה הוא זה שצריך להסיק מכך מסקנות, לא אני.
עושה רושם שהסיפור הקצר שסיפרת פה עכשיו השפיע על תפיסת העולם שלך ובנושא הנ"ל בפרט!
אם בעבר דיברת על התניה כפויה (לא כזה מזמן, אה?) אז הרי שאתה סובל מאחת כזאת משום האופן שבו הצגת את הסיפור. כל מה שהבנתי מהסיפור שלך זה שמצד אחד חשת רחמים כלפי קרוביך ומצד שני האשמת את כלל החברה בסבל שלהם. הסיפור הזה עד היום משפיע עליך (עובדה שסיפרת אותו) ובכך שאתה מאשים אנשים כמוני (שנולדו עם כפית כסף בפה וכפית זהב בישבן) דפוס התגובה שלך תואם את ההתניה שהוטמעה בך בעבר.

בשורה התחתונה, גם אני יכול לספר סיפורי חרטה ולעמיד פנים שאני יודע הכל, אני מקווה שהבנת שכל הפסקה האחרונה שרשמתי היא סתם שטות שבאה להראות לך שגם כל מה שאתה רשמת על "אנשים כמוני" זה שטות.
מעניין איך היית מגיב אם עכשיו הייתי כותב לך שאני החלמתי פעמיים מסרטן, ניצלתי מ-4 ניסיונות התאבדות וההורים שלי הכו ואנסו אותי בילדותי- הדעה שלי הייתה נחשבת בעיניך או שעדיין הייתי תקוע עם כפיות בפה ובישבן?
ישן 01-12-2010, 19:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "שוב, היא אינה בגדר זכותו..."

תמשיך לתקוף.

לא משנה כמה תתקוף אותי, לדבריך זה לא ישווה תוכן. (סליחה על המיזאנתרופיה שלי שמקשה עלי למצוא נתון אחד שיש בו טעם בכל המסה הזו שלך)

אתה משווה התאבדות לקבלת שוחד... מה בדיוק עובר לך בראש?
שוחד - אדם מקבל כסף או טובות הנאה על מנת להעדיף את טובתו האישית של בעל עניין על טובתה הכללית של החברה. כלומר גורם נזק לחברה.
התאבדות - אדם שם קץ לסבלו על ידי לקיחת חייב. נזק לחברה לא נגרם.
זה במונחים שאפילו האטימות שהפוסט הקודם של מציג אמורה להיות מסוגלת לכמת.

בחוק זכויות המטופל כתוב במפורש, בִּמֵפוֹרַש שזכותו של אדם לא להסכים לקבל טיפול. כל טיפול שהוא. לכן מה שהיא עושה הוא לא רק מותר, הוא מעוגן בחוק.

אני מניח שאת זה אתה מסוגל להבין.

ישן 01-12-2010, 19:44

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "תמשיך לתקוף. לא משנה כמה..."

אני תוקף? אתה טועה ידידי, אתה פרנואיד.
ובכל זאת,
אני חשבתי שטענת שהסוגיה המשפטית היא סבוכה ואין להסתמך עליה, מסתבר ששינית דעתך.
לפעמים החלטות משפטיות\ממשלתיות כאלה ואחרות אינן נגועות במוסר כלשהו, אתה צריך להבין את זה כבר. כמו שקיימים חוקים מפגרים פה במדינה, אין זה אומר שהם גם צודקים\מוסריים - לפעמים דברים נעשים מתוך אטימות וקשה לשנות אותם מבלי להסתבך בביורוקרטיה.

אתה צריך להבין שכמעט לכל מעשה הכי קטן של אדם יש גם השלכות על החברה, אבל כנראה שממיזנתרופ כמוך אי אפשר לצפות שיבין כיצד מוות של אדם אחד יכול להשפיע על אדם אחר (למרות הסיפור קורע הלב שסיפרת מקודם, שכנראה לא השפיע עליך בכלל)
ואני עושה השוואות כמעט לא קשורות ומגוחכות רק משום שאתה אטום מלהבין. הוויכוח פה הוא לא מה מותר או אסור בחוק! כי לא יכול להיות ויכוח על מה שכתוב שחור על גבי לבן.
חשבתי שאפשר לצלול אתך קצת יותר עמוק אבל אם אתה יוצא מנקודת הנחה שאני מנסה לתקוף אותך אז כנראה שאתה צריך ייעוץ פסיכולוגי שיעזור לך בהידברות ובהתגברות על הפרנויה.
וד"א, שיגעון גדלות זה כבר לא באופנה.
ישן 01-12-2010, 19:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אני תוקף? אתה טועה ידידי, אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hwarang
אני תוקף? אתה טועה ידידי, אתה פרנואיד.

לא אתה לא תוקף, רק קורא בשמות ומשבץ תארים.

ציטוט:
ובכל זאת,
אני חשבתי שטענת שהסוגיה המשפטית היא סבוכה ואין להסתמך עליה, מסתבר ששינית דעתך.
לפעמים החלטות משפטיות\ממשלתיות כאלה ואחרות אינן נגועות במוסר כלשהו, אתה צריך להבין את זה כבר. כמו שקיימים חוקים מפגרים פה במדינה, אין זה אומר שהם גם צודקים\מוסריים - לפעמים דברים נעשים מתוך אטימות וקשה לשנות אותם מבלי להסתבך בביורוקרטיה.

אני דיברתי על הסוגיה המשפטית של התאבדות, לא על סירוב לקבלת טיפול. זה שלך יש בעיות בהבנת הנקרא זו לא אשמתי.

ציטוט:
אתה צריך להבין שכמעט לכל מעשה הכי קטן של אדם יש גם השלכות על החברה, אבל כנראה שממיזנתרופ כמוך אי אפשר לצפות שיבין כיצד מוות של אדם אחד יכול להשפיע על אדם אחר (למרות הסיפור קורע הלב שסיפרת מקודם, שכנראה לא השפיע עליך בכלל)

טוב שאתה לא תוקף.

ציטוט:
ואני עושה השוואות כמעט לא קשורות ומגוחכות רק משום שאתה אטום מלהבין. הוויכוח פה הוא לא מה מותר או אסור בחוק! כי לא יכול להיות ויכוח על מה שכתוב שחור על גבי לבן.

אם כך אז אתה חושב שמוסרי למנוע ממנה לממש את זכותה החוקית לסרב לקבל טיפול?

ציטוט:
חשבתי שאפשר לצלול אתך קצת יותר עמוק אבל אם אתה יוצא מנקודת הנחה שאני מנסה לתקוף אותך אז כנראה שאתה צריך ייעוץ פסיכולוגי שיעזור לך בהידברות ובהתגברות על הפרנויה.
וד"א, שיגעון גדלות זה כבר לא באופנה.

העיקר שאתה לא תוקף

ישן 01-12-2010, 20:45
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אתה מנסה לעשות סלט ביצים עם..."

בבל"ת. אתה טוען שאני "המצאתי"?

הרי לך ציטוטים מחוק זכויות החולה כפי שמופיע בוויקיפדיה

1) כדי לתת טיפול רפואי כלשהו על המטפל למסור למטופל את המידע הרפואי הדרוש לו להחליט האם לקבל את הטיפול המוצע. הטיפול יינתן רק לאחר קבלת הסכמה מדעת.

2) ניתוח (למעט כירורגיה זעירה), צינתור, דיאליזה, רדיותרפיה, טיפולי הפריה חוץ-גופית, וכימותרפיה דורשים הסכמה מדעת כתובה. במקרים אחרים ניתן לקבל גם הסכמה בעל פה או דרך התנהגות.

במפורש מעוגן בחוק זכותה לסרב לקבל טיפול רפואי. זכותה שלא לתת הסכמה.

אני מניח שחוקי מדינת ישראל לא ממש משנים, נכון?

ישן 01-12-2010, 21:16
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "אז מסתבר שאנחנו לא מדברים על..."

אפילו לא טרחת לקרוא את החוק שהבאת, נכון?

שים לב לציטוטים:

עקרון יסוד של החוק הוא: "בקביעת הטיפול הרפואי בחולה הנוטה למות, מצבו הרפואי, רצונו ומידת סבלו הם השיקולים הבלעדיים" (סעיף 2 לחוק). עיקרון זה מבהיר שאין להביא בחשבון צרכים של גורם אחר מלבד החולה. נקודת מוצא של החוק היא: "חזקה על אדם שהוא רוצה להוסיף לחיות, אלא אם כן הוכח אחרת; לא הוכח אחרת מעבר לכל ספק סביר - יש לנטות לטובת הרצון להוסיף לחיות" (סעיף 4 לחוק).

הווה אומר: טענתך על טובת הכלל, בטלה היא. ובמקרה זה הוכח מעבר לכל ספק סביר שהגברת איננה רוצה לחיות... זה בהנחה שהחוק הזה בכלל תופס עליה ולא חוק זכויות המטופל. האם היא מוגדרת כחולה נוטה למות?

שים לב לציטוט מספר שתיים שמסביר על מי תופס מה (ומבהיר, ישירות, עוד פעם, שזכותה לסרב לקבלת הטיפול):
  • חולה שאינו נוטה למות, שההערכה היא שיחיה יותר משישה חודשים - החוק אינו מאפשר להימנע מטיפול רפואי מציל חיים.
  • חולה הנוטה למות, שההערכה היא שלא יחיה יותר מאשר שישה חודשים - החוק מאפשר, כאשר החולה אינו רוצה שחייו יוארכו, שלא לתת לו טיפולים רפואיים מאריכי חיים כמו החייאה, דיאליזה, כימותרפיה וניתוחים, אך מחייב לתת לו טיפולים נלווים כמו הזנה מלאכותית, תרופות וטיפולים מקלים, טיפול במחלות נלוות כמו מתן אינסולין ומתן אנטיביוטיקה ודם. כאשר חולה כזה, הרוצה שחייו יוארכו, מבקש טיפול רפואי שלדעת הרופא האחראי, אין לו הצדקה בנסיבות העניין, יש לכבד את רצון החולה ולתת לו את הטיפול המבוקש.
  • חולה בשלב סופי, שההערכה היא שלא יחיה יותר מאשר שבועיים - כאשר החולה סובל סבל משמעותי, ונקבע לגביו כי אינו רוצה שחייו יוארכו, החוק מחייב שלא לתת לו גם טיפולים נלווים[1].
אם יש לה שישה חודשים ויותר, הרי היא נוחתת תחת חוק זכויות החולה ומותר לה לסרב לטיפול רפואי. החוק אינו מאפשר להימנע מטיפול מציל חיים... אבל זכותה לסרב לכימותרפיה וטיפול כירורגי לפי חוק זכויות החולה.

ישן 01-12-2010, 21:27

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אפילו לא טרחת לקרוא את החוק..."

נו ועל מה לעזאזל דיברנו פה כל הזמן הזה??

" עם זאת החוק מציין מפורשות בסעיף 19: "אין בהוראות חוק זה כדי להתיר עשיית פעולה, אף אם היא טיפול רפואי, המכוונת להמית, או שתוצאתה, קרוב לוודאי, היא גם גרימת מוות, בין שהיא נעשית מתוך חסד וחמלה ובין שלא, ובין לבקשת החולה הנוטה למות או אדם אחר ובין שלא".
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94....A8.D7.90.D7.9C

טענת שאדם פשוט יכול לבקש להפסיק את הטיפול הרפואי בו בכדי שיוכל למות, ועכשיו אתה משנה את הגרסה שלך כדי שתהיה פרטנית לאשה עליה נפתח האשכול- בכדי שתשמע צודק.
אתה טענת נטו שזכותך לבחור לא לקבל טיפול מציל חיים- וטעית! הוכחתי שיש קריטריונים בחוק, ולא כל אדם פשוט פשוט יכול לחשוב שיש לו הזכות לא לקבל טיפול רפואי מציל חיים.
ישן 02-12-2010, 14:31
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "האיש בסה"כ טען שהגברת, בגלל..."

ציטוט:
האיש בסה"כ טען שהגברת, בגלל אמונתה מסרבת לקבל הטיפול.
אמנם לא מדובר בסוגיה של השכלה או לא, אבל בהחלט סגנון החיים שלה משפיע על החלטתה.

ותשים לב שאתה כל פעם בונה תסריטים מקוריים מכל דבר שנאמר, מוציא דברים מהקשרם ותוקף בשאלות לא קשורות. ועוד טענת שאני משתמש בדמגוגיה זולה.

מהודעה זו משתמע שלא רק שאינך מחובר למציאות, אתה אפילו לא מודע למה שאתה עושה.

והרי תקציר הדברים כפי שהם עולים מהשרשור פה

ראשית אתה מכחיש שאתה תוקף אף כי השתמשת בין השאר בביטויים: מיזאנתרופ, עצלן, פראנואיד.

שנית אתה טוען שאני משתמש בשאלות לא קשורות אך:

בהודעה 4, ההודעה הראשונה שלי בשרשור זה, דיברתי על העניין.
תגובתך בהודעה 5: לדבר על התאבדות
בניסיון נואל משהו ניסיתי להישאר בנושא תוך שאני מסביר בהודעה 6 שאינך יכול להשוות סירוב לקבלת טיפול רפואי להתאבדות.
בתגובה, המשכת להשוות את זכותה החוקית לסרב לטיפול להתאבדות בהודעה מספר 7.
שאמשיך?
טענת שחוקית אסור לה לעשות זאת. הוכחתי לך אחרת.
שאמשיך?

די, רד מהגולן ורד מהעץ. אתה משפיל את עצמך.

ישן 02-12-2010, 13:45
  Mike24zl Mike24zl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
ראשית איך קבעת שאני אטאיסט?
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אוקיי. אני מקבל את התיקון......"

זה שאני סולד מהטפילות החרדית (בדיוק כמוך ואולי יותר) לא אומר בהכרח שאין לי זיקה לדת\מסורת..

התגובה שלך מזכירה לי את הבדיחה הבאה:
משה היה צדיק מאמין ויום אחד נשברה סירת הדייגים שלו בלב ים והוא החל לטבוע.
עברה ספינה והציעה לו לעלות על סיפונה כדי שיינצל, משה ענה בתגובה: אני צדיק אני לא צריך את עזרתכם אלוהים יעזור לי.
ספינה שנייה הגיע ולאחר השלישית ובכל המקרים שניסו להצילו תגובתו הייתה זהה.
בסופו של דבר טבע משה בים ועלה לשמיים, הוא פנה אז לאלוהים ושאל, ה' איך זה שלא עשית לי נס ולא עזרת לי? הרי חייתי חיי צדיק. אלוהים בתגובה: משה, שלחתי לך 3 ספינות כדי להציל אותך...

באותו אופן אלוהים יציל את הבחורה רק אם תעבור את הניתוח (האפשרות לנתח אותה היא היא הנס שלו היא מייחלת וכך היא צריכה להבין את זה).

לגבי הוויכוח העקרוני: לא נדון בבחורה הזאת, נדון בפלונית שהמצאתי- נניח כעת שהיית יודע בוודאות שאי ההסכמה נובעת מבורות. האם היית כופה את הניתוח-מציל-החיים על פלונית שלי או לא?
ישן 02-12-2010, 14:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Mike24zl שמתחילה ב "ראשית איך קבעת שאני אטאיסט?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mike24zl
לגבי הוויכוח העקרוני: לא נדון בבחורה הזאת, נדון בפלונית שהמצאתי- נניח כעת שהיית יודע בוודאות שאי ההסכמה נובעת מבורות. האם היית כופה את הניתוח-מציל-החיים על פלונית שלי או לא?

לא. מסיבה פשוטה אחת: זה מנוגד, חד משמעית, לחוק. חוק זכויות החולה קובע שכדי שתוכל אותה פלונית לקבל ניתוח מציל חיים, היא חייבת להסכים לו הסכמה מודעת - כלומר לקבל הסבר מקיף שתוכל להבין ואז להחליט.
מכאן נובע הכשל הלוגי - אם היא עושה זאת מתוך בורות, הרי שאיננה מסוגלת להגיע להסכמה מודעת והאחריות לכך היא אחריות הרופאים וחוקית, חוקית, אין להם זכות לטפל בה.
אם היא מסוגלת לתת הסכמה מודעת ואיננה מוכנה לתת אותה, הרי שזה איננו נובע מבורות.

ישן 02-12-2010, 14:41

לחוק אין שום משמעות בדיון עקרוני.
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Mike24zl] לגבי הוויכוח..."

את החוקים קבעו אנשים, כמוני וכמוך, וגם החוק הספציפי שאתה מדבר עליו (למרות שכמו שכבר ראינו באשכול זה, אין זה מדויק, בלשון המעטה, שהחוק לא מאפשר כפיית טיפול במצב של סיכון חיים ממשי, אבל נניח לזה) נקבע על ידי אנשים, ואנשים גם יכולים לבטלו.
הרי גם לך (אני בטוח) יש רשימת חוקים שהיית רוצה לשנות, ואתה אפילו רשאי לפעול כדי לשנות אותם (זכותך הדמוקרטית).
הדבר משול (אלף אלפי הבדלות כמובן) לחיה כלשהי, כלב לצורך העניין שנפצע ועליו לקבל טיפול-מציל-חיים אצל הוטרינר. בעל החיים האומלל הרי לא יכול להסכים\לסרב לטיפול, אבל עדיין אנחנו כחברה אנושית "נכריח" אותו לעבור את הטיפול כדי להציל את חייו.

כעת משהבהרנו שאנו מדברים פה על העקרון ולא על מגבלות חוק כאלו או אחרות, האם אתה, בתור מיופה כוחה של החברה, מעין 'מחוקק-שופט-מבצע-כל-יכול' היית כופה טיפול על אדם שכן רוצה לחיות אך לא יכול בעצמו לבחור בדרך הנכונה שתאפשר לו את המשך החיים בגלל מגבלות שונות כגון השכלה וכו?
ישן 02-12-2010, 14:59
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Mike24zl שמתחילה ב "לחוק אין שום משמעות בדיון עקרוני."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mike24zl
כעת משהבהרנו שאנו מדברים פה על העקרון ולא על מגבלות חוק כאלו או אחרות, האם אתה, בתור מיופה כוחה של החברה, מעין 'מחוקק-שופט-מבצע-כל-יכול' היית כופה טיפול על אדם שכן רוצה לחיות אך לא יכול בעצמו לבחור בדרך הנכונה שתאפשר לו את המשך החיים בגלל מגבלות שונות כגון השכלה וכו?

אם האדם רוצה לחיות אך אינו מסוגל לבחור בדרך הנכונה... זו דרך מעניינת להסתכל על הבעיה...

אבל כן, אם אדם מביע רצון להמשיך לחיות אך איננו מסוגל לבחור בעצמו את הדרך שתאפשר לו לעשות זאת, כן, בהחלט אני יכול הבין כפייה של דרך הטיפול הנכונה.

זה נכון אך ורק אם אדם אכן מביע רצון להמשיך לחיות. הרי מבחינת הגברת המדוברת, הנס שהיא מקווה לו איננו רק החלמה אלא גם שמירה על יכולתה להרות. אחרת הניצחון הוא ניצחון פירוס.

ישן 02-12-2010, 15:10

יופי
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Mike24zl] כעת משהבהרנו..."

לאחר שקיבלתי את הסכמתך העקרונית, אפשר לחזור לגברת המדוברת:

נניח וקרה נס והסרטן נעלם בדרך פלא אך האישה איבדה את היכולת להרות, אתה באמת חושב שהיא תשים קץ לחייה? אני מאמין שלא, וגם אתה כנראה תסכים איתי, אבל אז תבוא ותאמר שבמקרה הנ"ל היא צריכה לבצע התאבדות אקטיבית בעוד שבמקרה המקורי היא מבצעת התאבדות פאסיבית..

עוד שאלה להרהור ונקודת מחשבה מעניינת: למה שלא תתמוך בכפייה של הטיפול הרפואי כדי להציל את חייה, ולאחר שחייה ניצלו אם התוצאות לא יהיו לרוחה היא תוכל לבחור במוות באופן יזום.
הרי האפשרות הזאת הגיונית הרבה יותר: בואו נציל את האישה המסכנה, אחרי שיצאה מכלל סכנה, ואחרי ששכחה סערת הרגשות והאכזבה, היא תוכל לבחור במודע אם לחיות או לא ויהיה לה כל הזמן שבעולם להרהר בדבר...
ישן 02-12-2010, 15:31
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Mike24zl שמתחילה ב "יופי"

כי בנקודה זאת הפסקת להיות מציל חיים והפכת להיות כופה.

אתה לא יודע איך ייראו חייה ללא יכול להרות. אולי זה יוביל אותה להתאבדות, אולי לא.

עדיין, אין לך הזכות לכפות עליה את זה.

אתה טוען שנבצר ממנה, בשל בורות או בערות, מלהחליט מה היא הדרך הנכונה... זה לא מה שמשתמע מהסיפור. משתמע שהיא כן מבינה אך מחליטה להשליך יהבה על האל בתקווה שייתן לה גם את זה וגם את זה. אם אתה מניח (ואתה כאן זה יותר ביטוי כללי אל הקורא את השרשור) שאמונה באלוהים או ציפייה לנס הם משולים לבורות הרי שיותר משהיא בורה, אתה צר אופקים (ועוד פעם, זה אתה כללי, לא אתה כמייק )

בשום מקום בכתבה לא נאמר שבחירתה נובעת מבורות. הטענה שהמניע לבחירתה היא בורות התחילה כאן. אז האם הקביעה שאפשר לכפות עליה טיפול כי היא בחרה בחיים אך איננה מסוגלת לבחור בדרך הנכונה תופסת פה? אני חושש שלא.

מקריאה שנייה של הכתבה עולה שלא הצעירה ולא משפחתה לא רוצים בטיפול (ובעבר אף התנגדו לפנייה אל האדמו"ר כדי שיפסוק) ומשתמע שהצוות הרפואי הוא זה שמסרב לכבד את בקשתה ומשתדל בכל כוחו לשנות את "רוע הגזרה". ...

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 02-12-2010 בשעה 15:35.
ישן 02-12-2010, 18:47
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Mike24zl שמתחילה ב "אתם לא דנים בסוגייה הנכונה.."

הבעייה היא שאתה לומד על המקרה מכותרות, כאלו שנועדו לעורר סנסציה
את המשפט "מעדיפה נס על פני ניתוח" לא הבחורה אמרה, זו המצאה של העורך (כמו שישראלה כתב למטה באשכול: "הכתבת אגב היא כתבת בריאות רצינית ואמינה אבל את הכותרות וכותרות המשנה כותב העורך.")

העניין הוא לא שהיא "סומכת על הנס", אלא שהיא לא יכולה לראות את עצמה חיה בלי אפשרות להביא ילדים, וכמו ששרוקי ואחרים כתבו, המחשבה הזאת שוכנת לא רק אצל חרדיות.
לטעון שמחשבה כזו יכולה לנבוע רק מבורות, ושצריך לכפות כך או אחרת על מי שחושב זאת, זו שחצנות לשמה.

הבהרה: גם אני חושב שעליה לעבור את הניתוח, ושחייה חשובים הרבה יותר, אבל אני מכבד את הזכות שלה להחליט אחרת.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 02-12-2010 בשעה 18:55.
ישן 01-12-2010, 21:10

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=hwarang]עזוב אותך, בוא..."

בגלל שאתה כזה עצלן אני פשוט אדביק לך את זה פה:

חוק החולה הנוטה למות,

החוק מבדיל בין שלושה שלבים רפואיים:
חולה שאינו נוטה למות, שההערכה היא שיחיה יותר משישה חודשים - החוק אינו מאפשר להימנע מטיפול רפואי מציל חיים.
חולה הנוטה למות, שההערכה היא שלא יחיה יותר מאשר שישה חודשים - החוק מאפשר, כאשר החולה אינו רוצה שחייו יוארכו, שלא לתת לו טיפולים רפואיים מאריכי חיים כמו החייאה, דיאליזה, כימותרפיה וניתוחים, אך מחייב לתת לו טיפולים נלווים כמו הזנה מלאכותית, תרופות וטיפולים מקלים, טיפול במחלות נלוות כמו מתן אינסולין ומתן אנטיביוטיקה ודם. כאשר חולה כזה, הרוצה שחייו יוארכו, מבקש טיפול רפואי שלדעת הרופא האחראי, אין לו הצדקה בנסיבות העניין, יש לכבד את רצון החולה ולתת לו את הטיפול המבוקש.
חולה בשלב סופי, שההערכה היא שלא יחיה יותר מאשר שבועיים - כאשר החולה סובל סבל משמעותי, ונקבע לגביו כי אינו רוצה שחייו יוארכו, החוק מחייב שלא לתת לו גם טיפולים נלווים[1].
החוק מאפשר לאדם, עוד בעת שהוא בריא, לקבוע את האופן שבו יטופל כאשר יהיה במצב של חולה נוטה למות שאינו מסוגל להביע את רצונו, זאת באמצעות הנחיות מקדימות, בטופס מפורט הנכלל בתוספת לחוק, או מינוי מיופה כוח.
בחוק נכללו איסורים מפורשים על פעולות מסוימות:
"אין בהוראות חוק זה כדי להתיר עשיית פעולה, אף אם היא טיפול רפואי, המכוונת להמית, או שתוצאתה, קרוב לוודאי, היא גם גרימת מוות, בין שהיא נעשית מתוך חסד וחמלה ובין שלא, ובין לבקשת החולה הנוטה למות או אדם אחר ובין שלא." (סעיף 19 לחוק)
"אין בהוראות חוק זה כדי להתיר עשיית פעולה, אף אם היא טיפול רפואי, שיש בה סיוע להתאבדות, בין שהיא נעשית מתוך חסד וחמלה ובין שלא, ובין לבקשת החולה הנוטה למות או אדם אחר ובין שלא." (סעיף 20 לחוק)

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%97...E%D7%95% D7%AA
ישן 01-12-2010, 16:10
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הסוגיות הן לא תמיד בחזקת שחור לבן כפי שהן מוצגות בYNET
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "חרדית עם סרטן ברחם: מעדיפה נס על ניתוח"

יתכן שאין חובת כריתה מיידית, יכול להיות שיש גישות טיפוליות שונות בעלות פחות סכויי השרדות אך תוך מתן סכוי ללידה. בכל מקרה כמה זה קשה להביט מהצד במצב שכזה הרי שבגיר מכריע על גופו וחובתה של הרפואה להרכין ראש בפני סרוב לטפל ובתנאי וניתנו כל ההסברים והאזהרות וננקטו כל ההליכים הראויים כדי לשכנע ולהשפיע.

האדמו"ר הוא כמובן שלא בטובתו צד בספור זה. אדמו"רים בד"כ נוהגים בזהירות רבה בעניני בריאות. הובאה בפניו סוגיית חיים בעקרות מול סכנת מוות והוא מחוייב לפצח סוגיה זו מהבחינה הדתית הלכתית. כמו שרופאים לא מכריעים ברגע ולא מטפלים ברגע ["יש לך סרטן, מיד אחרי החג תתקשר לאונקולוגית ותזמין תור לכימותרפיה, עוד שבועיים יתקשרו אליך מההקרנות" הוא משפט ששמעו כבר למרבה הצער אנשים בחייהם...]. מבלי להכיר את המקרה האמור - סביר להניח כי ההתלבטות של הרב כוללת בדיקת חלופות רפואיות יקרות ונסיוניות ברחבי העולם, חישובי סיכון מול סכוי ונבירה בפסיקות עבר ובספרות הרפואית ההלכתית תוך שהוא מוותר על לא מעט שעות שינה יקרות בכדי לנסות ולהגיע להכרעה הנכונה מבחינה הלכתית. ברור שכזה לוקח זמן מה.

שים לב שהחוק האזרחי-חילוני שאנו כה גאים בו לא נותן אפילו אפשרות לחייב אדם להתרפא בניגוד לרצונו ודווקא ההלכה והדת הם הנותנים אפשרות שכזו בידי פוסק אם כי מחייבים אותו להזהר היטב בהחלטותיו.

ישן 01-12-2010, 21:02
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הסוגיות הן לא תמיד בחזקת שחור לבן כפי שהן מוצגות בYNET"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה
יתכן שאין חובת כריתה מיידית, יכול להיות שיש גישות טיפוליות שונות בעלות פחות סכויי השרדות אך תוך מתן סכוי ללידה.

באמת? ומה הם האר את עיני? כריתה וכימו זה מה שלמדע יש להציע בימינו וזה כמובן עדיף על לחכות לנס שלא יבוא. מהנאמר בכתבה אם הייתה מבצעת את הכריתה בזמן לפני שליחת הגרורות הייתה יכולה למנוע את התפשטות המחלה.

בכל מקרה כמה זה קשה להביט מהצד במצב שכזה הרי שבגיר מכריע על גופו וחובתה של הרפואה להרכין ראש בפני סרוב לטפל ובתנאי וניתנו כל ההסברים והאזהרות וננקטו כל ההליכים הראויים כדי לשכנע ולהשפיע.

בגיר הכפוף ומושפע מהחברה בה הוא חי. החשיבה שלה לא רציונאלית אלא מונעת ממה שפימפו לה בחברה בה היא חיה על חשיבות הבאת ילדים בעולם. מה שכמובן שגוי לחשוב שלבחורה כה צעירה שכל החיים לפניה אין מה לחפש בעולם אם לא תוכל להביא ילדים.

האדמו"ר הוא כמובן שלא בטובתו צד בספור זה. אדמו"רים בד"כ נוהגים בזהירות רבה בעניני בריאות. הובאה בפניו סוגיית חיים בעקרות מול סכנת מוות והוא מחוייב לפצח סוגיה זו מהבחינה הדתית הלכתית. כמו שרופאים לא מכריעים ברגע ולא מטפלים ברגע ["יש לך סרטן, מיד אחרי החג תתקשר לאונקולוגית ותזמין תור לכימותרפיה, עוד שבועיים יתקשרו אליך מההקרנות" הוא משפט ששמעו כבר למרבה הצער אנשים בחייהם...]. מבלי להכיר את המקרה האמור - סביר להניח כי ההתלבטות של הרב כוללת בדיקת חלופות רפואיות יקרות ונסיוניות ברחבי העולם, חישובי סיכון מול סכוי ונבירה בפסיקות עבר ובספרות הרפואית ההלכתית תוך שהוא מוותר על לא מעט שעות שינה יקרות בכדי לנסות ולהגיע להכרעה הנכונה מבחינה הלכתית. ברור שכזה לוקח זמן מה.

לוקח זמן מה? שמדובר בסרטן איש יקר, הזמן הוא קריטי! הרב לא התלבט והתחבט מס' ימים אלא מספר חודשים! מספר חודשים שכנראה חרצו את דינה של הבחורה הצעירה. האדמור בתור דמות סמכותית שהצעירה מושפעת מדבריו היה יכול להטות את החלטתה השגויה אם היה בוחר זאת. אך הוא בחר להתחבט ולהתלבט בסוגיות הלכתיות ובעצם להישאר בלי החלטה בזמן שהיא גוססת לה. אם חלילה לא תשרוד (מה שסביר שיקרה), ידיו בהחלט לא יהיו נקיות מהעניין.

שים לב שהחוק האזרחי-חילוני שאנו כה גאים בו לא נותן אפילו אפשרות לחייב אדם להתרפא בניגוד לרצונו ודווקא ההלכה והדת הם הנותנים אפשרות שכזו בידי פוסק אם כי מחייבים אותו להזהר היטב בהחלטותיו.
ישן 01-12-2010, 21:55
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ברשותך אהפוך את סדר התשובות לשאלות הראשונות.
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "[QUOTE=.ישראלה היפהפיה]יתכן..."

מה שנראה מהצד כגברים/כצעירים טרם משפחה כמובן מאליו - לא תמיד נראה כך לבני אדם הנמצאים בתוך מחלתם. התשובה לשאלה של חיים מול פריון אינה ברורה לא רק לאם חרדית אלא גם לנשים חילוניות ולגברים נטולי כל זיקה לדת. לא אחת בוחר המטופל ליטול סיכון מחושב ולשמר אשך או שחלה מתוך מטרה להחזיק בסכוי להביא ילדים לעולם. לא רק בסרטן. נשים עם מחלות כרוניות מסכנות חיים מעזות ונכנסות להריון שלא תמיד ברור כי ישרדו אותו. הסיטואציה המתוארת של דילמה אודות כריתת רחם מסכן אינה יחודית לרקע דתי. הדבר קשור לדחפיו הבסיסיים של אדם ולא תלוי רק בחינוכו. הדילמות של החולים והרופאים הן קשות. האם היית ממליץ על כריתה מקדמית של שדיים לאשה המצויה בסיכון גנטי מוגבר משמעותית לסרטן השד? אני ואתה היינו משיבים על כך מיד בחיוב אך תתפלא כי נשים חילוניות וחרדיות רבות היו מהססות בדבר.

איני יודע במה בדיוק חולה האשה ואין לי אלא לאחל לה רפואה שלמה ולהתפלל יחד איתך להחלמתה. במכוון איני רוצה להכנס לנושא נקודתי זה שכן לדעתי ערבוב של רפואה ואינטרנט הוא פתח לצרות.

לנקודה השניה שהעלת - אכן כימותרפיה+הקרנות+כריתה נשמע תמיד כמטה הקסם המחוייב אבל לא תמיד ברור היתרון של כל טיפול וכל שילוב. בהחלט יתכן כי כריתה במצבים מסויימים תיפול ביעילותה מכימותרפיה. תתכן במקרים מסויימים אפשרות של משיכת זמן לצורך לידה ואז טיפול מלא וכן הלאה. ושוב - אין לי מושג במה מדובר במקרה זה וסביר להניח כי הפרטים האמיתיים לא מצויים גם בידי הכתב.

ככל שאני מבין מהכתבה - הפניה לאדמו"ר נעשתה בימים האחרונים. [" בימים האחרונים נפגש הרב רוזנברג עם האדמו"ר המדובר, והוא ביקש לקבל חוות דעת שנייה מרופא בבית חולים אחר. המומחה הסכים עם עמדת בית החולים בירושלים שלפיה הניתוח הכרחי ובהול, וחוות דעתו הועברה לאדמו"ר. נכון לאמש, הרב הבכיר טרם פסק בסוגיה"] כך שלא ברור שאשמת העיכוב היא על כתפיו. אני יכול לומר לך שבמקרים להם נחשפתי בעבר - הדחיפות שראשי קהלים חרדיים מעניקים לסוגיות בריאותיות היא עליונה. סביר יותר להניח כי מיד לאחר צאת הרב רוזנברג מהאדמו"ר הוזעק אליו הממונה על הבריאות בחצרו. שעה אח"כ כבר נוהלו בשם האדמו"ר שיחות עם מספר מנהלי מחלקות גניקואונקולוגיות בארץ. למחרת וידא 'שר הבריאות' של הקהילה שהחתכים הפתולוגיים נשלחו למעבדות ולצביעות המקיפות ביותר, סביר שעמותות כגון עזרה למרפא נכנסו לעובי הקורה ויומיים אח"כ כבר יצאו מיילים לרחבי העולם בבקשת מזור ובסוגיה של אחוזי סיכון ואחוזי סכוי. מהיר הרבה יותר ממקצב היעוץ והטיפול שיעמוד לרשות המטופל שאינו עטוף בקהילתו. הכתבה אינה מציינת כמה זמן חלף עד הפניה לועדת האתיקה ועד הכרעתה הלא פשוטה ומתי בדיוק עורב האדמו"ר. הכתבת אגב היא כתבת בריאות רצינית ואמינה אבל את הכותרות וכותרות המשנה כותב העורך.

טיפול בסרטן הוא דחוף. כמה שזה נכון וכמה שהמציאות בשטח לא תמיד תואמת את סולם הדחיפויות האנושי. טוב הייתה עושה העיתונאית אם הייתה מלקטת את נתוני פרק הזמן החולף מעת חשד של רופא בקהילה בדבר מחלה סרטנית, השגת תור לMRI או ביופסיה, מתן האבחנה של האונקולוג וקביעת הטיפול ועד הגעת המטופל השגרתי לשולחן ההקרנות והניתוחים או לתחילת כימותרפיה וכמה צריך לטרוח ולהאבק על כל בדיקת מעקב של הדמיה. נראה לי שבחינת תקצוב המערך הטיפולי האונקולוגי הייתה הרבה יותר מועילה לחולים בארצנו מאשר כתבה זו.

ישן 01-12-2010, 21:06
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "חרדית עם סרטן ברחם: מעדיפה נס על ניתוח"

גועל נפש, בא לי להקיא מהאתר המחורבן הזה ומחלק מהתגובות פה.
מה הקשר לעובדה שהיא חרדית? היא אישה, ואישה שלא יכולה ללדת מרגישה פעמים רבות שהיא לא אדם שלם.

טימון, התגובה שלך היא אחת היותר מטומטמות שקראתי פה. מאיפה לעזאזל אתה מעז לכתוב דבר כזה? איך אתה לא מתבייש? נגעלתי ממך עכשיו. אתה בכלל מבין מה זה להגיד לאישה בת 25 שהיא לא תוכל ללדת יותר? אתה יודע מה זה גורם לאישה?
סתם לידיעתכם- ידידה טובה שלי אושפזה בגלל כאבי בטן וגילו אצלה סרטן ברחם. אני מניח שזה אותו הסוג, לא מבין בזה בדיוק. היא דחתה במשך שנה, שנה שלמה, את הניתוח, כי לא יכלה לשאת את המחשבה על חיים ללא אפשרות להביא ילד. והיא חילונית למהדרין. בא לי להקיא מהתגובה שלך.

צחי , ההערה שלך דוחה לא פחות. מאיפה לעזאזל הצלחת להסיק את זה? בגלל שבכותרת כתבו שהיא חרדית? מישהו ראה בכתבה התייחסות לאמונה שלה כסיבה לסירוב?

ישן 02-12-2010, 11:39
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
ואתה אמא שלי?
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, זה נראה כאילו אכפת לו רק..."

עם כל הכבוד שרוקי ויש לי, אני מדגיש יש לי כבוד והערכה אלייך, אל תחליט בשמי מה מטרת פירסום האשכול שלי פה. אכפת לי. כן אכפת לי. אני אחד שאכפת לו מהזולת כמה פלצני שזה נשמע.

חוץ מהאשכול הזה תראה לי מתי הפעם האחרונה שעקצתי פה חרדים? תראה לי בבקשה , תעמיד אותי על טעותי. פעם אחת, פעם אחת בלבד לפני כמעט שנתיים הייתה לי ביקורת שבה השתמשתי במילה לא יפה ומתושלח העמיד אותי על טעותי. הסביר לי בסבלנות בשיחות ביננו בטים ספיק על המגזר הזה ועל דברים שאינני ידעתי ושינה לי את התפיסה לגביהם. הוא ,ישראלה ואורי, נתנו לי להבין שלא הכל שחור ולבן במגזר.

ככה שלא חיפשתי לעקוץ אף מגזר באשכול הזה. אני לא אתייפיף ואומר שאין לי ביקורת מסוימת על המגזר אבל מכאן ולפתוח אשכולות בשביל לחפש לעקוץ כמו איזה טרול אני רחוק.

ועם כל הכבוד איך אתה אומר שבא לך להקיא מהתגובה שלי ושל תימון, שאתה בפורום הסמוך אומר שאתה שמח לאד על פיגועים בחו"ל שבהם נהרגים ילדים נשים וטף? ועל אזרחים כמוני וכמוך שפושטים רגל עקב קריסה כלכלית של מדינתם? למרות שהדגשת את הציניות שבדבר עדיין אחרי דברים כאלה, אל תטיף לי מוסר.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 02-12-2010 בשעה 11:42.
ישן 02-12-2010, 14:36
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם האדמו"ר יכול לכפות עליה אם לקבל או לא לקבל טיפול, זה כבר דבר לא תקין."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stoned
אולם לא ראיתי כאן נושא של כפייה אלא סירוב לקבל טיפול אלא אם כן האדמו"ר אישר, מה שמבטל את כל ההתיחסות לנושא כאל רצונה של האישה.

אני לא רואה איך זה מבטל את רצונה של האישה....

עכשיו שאלה לי אליך. בוא נניח לרגע שאתה אדם בעל השפעה על הקהילה ולפתע נוחתת על שולחנך כזו דילמה: מישהו מבקש שתחליט עבורו בין לחיות חיים שעשויים להיום מלאי סבל וריקים מילדים לבין אי טיפול בסרטן (דבר שבסבירות גבוהה יביא למותו)... אתה צריך להחליט עכשיו....

אתה היית מסוגל להחליט כזו החלטה? לקחת אחריות על החיים (והסבל ועוגמת הנפש ואיכות החיים שלא תהיה) של בנאדם אחר בשבילו?

שבועיים יושב האדמו"ר ובודק את העניין כדי שלא יחליט חס וחלילה החלטה פזיזה.... אישית, אני לא מקנא בו...

לילה שלם דנו אני והגברת בסיפור הזה... ושנינו ביחד לא הצלחנו להגיע להחלטה האם עדיף שתחיה בסבל עשרות שנים או שתוותר ותקצר את חייה על ידי אי קבלת טיפול רפואי... והאמת, אני מתפלל, בכנות, שלעולם לא יעמידו אותי מול דילמה כזו ויבקשו ממני להחליט...

ישן 02-12-2010, 15:34
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "תקרא שוב פעם, לא מדובר בהתיעצות אלא בקבלת פסיקת הרב כלשונה."

אתה יודע משהו? קראתי שוב בעיון את הכתבה... וקפץ לי לעין החלק הזה:

"ועדת האתיקה הכוללת יועצים משפטיים, רופאים, עובדים סוציאליים ואת הרב של הקופה, מנחם רוזנברג,

בחנה את המסמכים הרפואיים שהוצגו בפניה והחליטה, לפנים משורת הדין, לאשר פנייה אל האדמו"ר של הקהילה שבה היא חברה, לשתף אותו בפרטים על מצבה ולהדגיש בפניו את סכנת החיים שבה היא נותנה אם לא תעבור את הניתוח. זאת אף שהצעירה ובני משפחתה התנגדו לפנייה כזאת כשנשאלו על כך בזמן אשפוזה בבית החולים."

כלומר, לפניית האדמו"ר אולי יהיה משקל רב שיוכל לשכנע את הצעירה אחרת... אבל אין בה משום "מחיקת הרצון החופשי" שלה.

ישן 02-12-2010, 08:17
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
זכותו הבסיסית של כל אדם זה לא ללכת שבי אחרי רופא

היו כבר המון מקרים שהרופאים דרשו ניתוח והתברר שזה רק מזיק, והיו המון מקרים שהרופאים ניבאו מוות לבן והבן אדם חי יותר מאשר הרופאים.

בואו נאחל לאשה המסכנה הזאת חיים ארוכים ובריאים במקום להתווכח.

על המקרה עצמו אין לי מה להגיב, בגלל שאין לי מספיק פרטים, ויש לי רק צד אחד - YNET.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 02-12-2010 בשעה 08:23.
ישן 02-12-2010, 15:54
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09

זה מה שיקרה בעוד זמן מה:

הגברת: "הו אלוהים, אכזבת אותי קשות"

אלוהים: "על מה את מדברת?"

הגברת: "בניתי עלייך, בניתי עלייך שתעשה לי נס, ואחלים. אבל כעת מתתי."

אלוהים: "על מה את מדברת? גרמתי לתחום הרפואה להתקדם ולהתפתח בצורה מעריכית, יצרתי אנשים נבונים שיוכלו להתמחות בתחום, קידמתי את הרפואה בעזרת תגליות שהתגלו כדרך נס, שלחתי לך שלושה רופאים מומחים שיודעים מה הם עושים, ציוד מתקדם שמיועד לפתור את הבעיה שלך, וניסיתי לגרום לרופאים לנסות לשכנע אותך לעבור את הניתוח!"

הגברת:
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQqenmPY-UAHTLYtjEWXwV_Jgcgz5FtRCUBJF4U06Q6QzK4x7RF]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:58

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר