לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2005, 00:11
  abutbul abutbul אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי _ביסלי_ שמתחילה ב "הניצוץ-לא בדיוק הבנתי את הסוף..."

בתור אחד שגם קרא את הספר אני חושב שאני יכול להסביר יותר. מה שבאמת עובר בצורה יותר מפורטת בספר היא הקיום של המלון בתור יישות חושבת. בעוד שבסרט מתמקדים יותר בטירוף של ג'ק מבחינה פסיכולוגית, הספר נותן מבט יותר על טבעי על המלון עצמו, כולל ההיסטוריה שלו. הבניין למעשה הוא חי. יש לו תבונה והוא מדבר דרך החזיונות של ג'ק על נשפים ובארים וחיות דשא זזות ואנשים בחליפות של כלב שיורדים לאנשים אחרים (כן כן). כל מי שהיה ועבד ונרצח בצורה אכזרית במקום ממשיך להתקיים למעשה. עכשיו מה שקורה בעצם זה שהמלון מאוד רוצה לקבל לידיו את יכולת הניצוץ של הילד (כבר שכחתי את שמו) בעזרתה יוכל לעשות כל מיני דברים מאוד מגניבים שגם אותם שכחתי. דרך ג'ק, אדם מעורער נפשית מלכחתחילה, הוא רוצה להגיע לילד באמצעות הרצח האכזרי שלו.
אגב הסיום בסרט שונה מהסיום בספר והוא הרבה פחות אופטימי. בגלל זה יש כאלה שקוראים לסרט "הניצוץ של סטנלי קובריק" לעומת גרסא יותר נאמנה לספר שצולמה הרבה אחרי כן ונקראה "הניצוץ של סטפן קינג (הסופר)", והתמונה שרואים בסוף של ג'ק כעובד מלון לא קיימת בכלל בספר.
אם זה עוד מעניין אותך כדי לקרוא את הספר (שיכול להיות משעמם ואיטי לפעמים אבל תמיד מקורי) ואם לא אז בשם סרטי האימה לדורותיהם אני מתנצל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2005, 13:53
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
תודה על ההסבר
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי abutbul שמתחילה ב "בתור אחד שגם קרא את הספר אני..."

שדפדפתי בספר הניצוץ (אחרי שראיתי את הסרט) בגרסה האנגלית ראיתי שכתוב שדני, (הילד) שואל את אבא שלו מה זה redrum (זה היה חזיון חלקי שהוא יודע רק את המילה בלי המשמעות עדיין) וג'ק אומר לו שהוא זה red drum (תוף אדום) וכול מיני דברים (כמובן שזה לבסוף היה murder), אבל שראיתי את הסרט הקטע שהכי שיגע אותי זה הדוב (לא כלב) שמוצץ למישהו (שמוחפש לראש ממשלה), יש לי את התמונות של הקטע הזה, ואמרתי לעצמי WTF? עכשיו אני מבין שזה בגלל למלון יש אישיות משלה ובסרט הם לא הראו את זה בכלל. ה Here's Johnny היה ממש מדהים.
מה כדאי לקרוא את הספר באנגלית או בעברית?
מפחיד!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:20

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר