לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-12-2010, 02:34
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
מצב בעייתי: חבר לא מביא מתנת יומולדת

האמת שבן דודי מתמודד עם הסוגיה הזאת והתייעץ איתי, וגם אני לא ממש יודע מה לעשות במקרה הזה.
העניין הוא כזה: לחבר של בן הדוד כבר הייתה יומולדת ובן דודי (ק') קנה לו מתנה יפה, אפילו יפה מאוד.
בכמאתיים ש"ח. החבר התפעל ואף אמר שזאת אחת המתנות היפות והשימושיות שקנו לו אי פעם ואמר
לק' "צפה פגיעה" (מלשון של, "גם אני אביא לך משהו יפה").

בינתיים הגיע יום ההולדת של ק', והחבר (שידוע כקמצן אבל זאת סוגיה אחרת כבר) אמר "אני רוצה לקנות
לך משהו יפה". בלה בלה בלה. עברו הימים והנ"ל שכח או "שכח" מהמתנה. פעם אחת אפילו ק' רמז לו
בערך על היומולדת והנ"ל שוב "נזכר" שהוא צריך לקנות מתנה, אבל שוב - הזמן השכיח את העניין.

לא ניכנס לסוגיה של איזה חבר הוא - והוא כנראה לא חבר משהו, ולא ניכנס גם ל"זרוק אותו, הוא לא שווה".
ק' השקיע ממיטב כספו (והוא חייל, אין לו כספים גדולים) וקנה לחבר מתנה יפה מאוד, והחבר, מצטייר
כמישהו שפשוט מתעלם במכוון מהעניין ו"שוכח" את ה"חוב".

עכשיו, אני חשבתי על זה. בן דודי רוצה את המתנה שלו ומגיע לו (זה נשמע קצת מגעיל לדרוש מתנה?) כי
הוא קנה ולא שכח להביא אותה לחבר ביומו שלו, וזה לא הוגן. מצד שני אני אומר לעצמי, החבר בעצם
מסנדל את ק', כי להזכיר למישהו להביא מתנה זה מגעיל, אבל מה שהחבר עושה זה "לשכוח" ואז הוא
יכול לתרץ את זה ב"שכחתי!!!, איך יכולתי לשכוח?!?!, הייתי עסוק מאוד".

אז מה בעצם הייתם עושים במקרה הזה?
האם לוותר על המתנה ויותר לא לקנות לחבר?
האם לרמוז באיזו צורה מתוחכמת? (להזכיר, ק' כבר הזכיר את היומולדת כבדרך אגב כדי לעורר את זכרונו
של החבר - מה שצלח לשתי דקות ולמחרת נשכח).

אני הצעתי לו שיחשוב על דרך מתוחכמת לרמוז לו שוב, כי קמצנות זה דבר דוחה ולא צריך להתבייש "לדרוש"
מתנה מחבר קמצן שבמכוון משכיח דבר כזה.

מה דעתכם?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-12-2010, 02:48
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מצב בעייתי: חבר לא מביא מתנת יומולדת"

אני אגיד לך מניסיון אישי מאדם קמצן עוד יותר ממנו, שאתה יודע, שאם הוא הוזמן לאירוע הוא לא יביא כלום.
אדם y שאני מכיר דרך אדם x בדרך קבע לא מביא מתנות ליום הולדת או לא מביא כלום,כאשר מזמינים אותו לעשות על האש, למרות שכולם מביאים משהו תלוי באירוע.

אדם x למד לא לחכות או לחשוב אפילו שאדם y יביא או יעשה משהו וזהו ובלי לומר ל y אומרים לאחרים מאחורי הגב שלו להשלים את החסר,כאשר עושים על האש, אך במקרה של מתנת יום הולדת, פשוט אל תקנה לו מתנה שווה או שפשוט אל תבנה על מתנה שווה חזרה.

יותר מזה אין לך מה לעשות, כי האנשים האלה הם כאלה וזהו.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 08-12-2010, 03:12
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מצב בעייתי: חבר לא מביא מתנת יומולדת"

מה? אני בהלם! מה זה "חוב"? ממתי החבר חייב משהו לבנדוד שלך רק כי בנדוד שלך נתן לו?! בעיה של בנדוד שלך שהוא קונה לחברים שלו מתנות ליומולדת ב-200 ש"ח. אצלנו זה סכום שנותנים לחתונה של החברה הכי טובה.
אם הוא חייל ואין לו כסף, שיוריד קצת את הסכומים של המתנות שהוא קונה, לא ינסה להוציא את עצמו גבר מול החבר (לקנות מתנה שיא המפנקת) ואח"כ יחכה שהחבר יממן לו את החיים כי לא נשאר לו כסף לממן את עצמו.

איזו תרבות מגעילה, כל התרבות הזו של קנה לי ואקנה לך. בחתונות זה מאוס בעיני, אבל זה מה שמקובל. בימי הולדת זה ממש מעאפן, ונדמה לי שאפילו לא מקובל.
וזכותו של החבר לא לשתף עם זה פעולה, וזכותו גם להתחמק אם לא מתחשק לו להגיד מפורשות לבנדוד שלך "שמע, אתה חי בסרט אם אתה חושב שגם לי יש 200 ש"ח לקנות לך מתנה ליומולדת. לא ציפיתי למתנה כזו, לא דרשתי אותה, ואני לא מתכוון לשלם עליה (ע"י נתינת מתנה בסכום דומה)".

מה היית אומר לו הייתי מתקשרת אליך ביום הולדת ואומרת לך "שמע, יקירי, קניתי לך כרטיס טיסה לארה"ב. נכון אני מגניבה? רק תן לי בבקשה את מספר כרטיס האשראי שלך, שאלעל יוכלו לחייב" ?
זה בדיוק אותו הדבר, רק שאתה מדבר על החזרת תשלום בעיכוב.
מה אנחנו, בני 7 שקונים מתנה לאמא על חשבונה?

זו דעתי.
ישן 08-12-2010, 11:57

צר לי אבל 200 ש"ח לחברה הכי טובה בחתונה? ממש לא מספיק (לטעמי)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מה? אני בהלם! מה זה "חוב"?..."

ובלי קשר, זה ממש לא הייתה הכוונה של "לצאת גבר". תאמיני לי שאני מכיר את בן דודי והוא ממש לא כזה.
הוא קנה את המתנה באמת מכל הלב ובלי קשר לכסף. תראי איזו השוואה עשית ממאתיים ש"ח מתנה ועד
ל"יממן לו את החיים" (הגזמה פראית הייתי אומר. 200 ש"ח זה ממש לא בשמיים).

ולגבי חתונות - מה בדיוק מאוס? החתן והכלה מוציאים סכומי עתק על אירוע, אז אנשים שבאים לאירוע ואוכלים
ומשתתפים בו נותנים מתנה כדי להחזיר במידה מסויימת את ההוצאה על האירוע - מה בדיוק פסול בזה? חכי
שתוציאי 100 אלף ש"ח על חתונה. נראה אם לא תקללי את אלה שהביאו לך "סט מצעים לחורף".

אהה, וכפי שאני מכיר את החבר - הוא לא התעלם כי אין לו מאתיים ש"ח (זה בדיוק ההיפך) אלא כי הוא קמצן
כרוני. יש הבדל מהותי. לא ניכנס לכמה הוא קמצן, אבל הוא מאוד קמצן (כבר אמרתי שקמצנות זאת מחלה
חשוכת מרפא והכי מגעילה שקיימת?).

ישן 08-12-2010, 09:32
צלמית המשתמש של Samantha
  משתמשת נקבה Samantha Samantha אינו מחובר  
מנהלת פורום קולנוע וטלוויזיה ...•*•●✩●•*•... המקסימה של הפורום =^◡^= ♡

חבר מתאריך: 03.10.06

אני יכולה להעיד שכשזה קרה לי לפני מספר חודשים עם חברה אחת קצת נעלבתי כי אנחנו מחליפות מתנות בדרך כלל כבר שבוע לפני היומולדת...
כחודש אחרי היומולדת הזכרתי לה לגבי זה כדרך אגב, והיא אמרה שהיא רוצה לקנות ביחד איתי.
טוב. בנתיים זה לא קורה, ונראה מה יצא מזה... אני רוב הסיכויים לא הולכת להזכיר לה פעם נוספת...

ואגב, תבדוק עם חברים משותפים אחרים- אולי הוא מאחר כרוני עם מתנות...
יש לי חברה אחרת שאצלנו זה קבוע לתת מתנות אחת לשנייה חודשיים אחרי (: (כי לוקח לנו מלא זמן להשקיע במתנות....)

בסופו של דבר אני מסכימה שזה מצב לא נעים, כי אתה לא מצפה למתנה של 1000 שקל
אבל כן למשהו אפילו סימלי שלפחות יראה שהוא חשב עליך והשקיע זמן בלבחור אותה.
פשוט תגיד לו לשים לב לאן זה מתפתח, ומקסימום אם לא יוצא מזה כלום שלא יקנה מתנה בשנה הבאה, אלא יביא כרטיס ברכה או משהו סימלי P:

09.07.00-16.07.12

נערך לאחרונה ע"י Samantha בתאריך 08-12-2010 בשעה 09:34.
ישן 08-12-2010, 16:23
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתכלס

בן דוד שלך צודק ומין הראוי שחבר שלו יקנה לפחות משהו , אבל להתחיל לרמוז הופך את בן דוד שלך לקטנוני. במקום לנסות להזכיר , שימשיך הלאה , אם כל כך בוער לתת איזה פיצקעהס קטן , שביום הולדת שלו או בכל מיני מקרים שיקרו שיחזיר לו באותה מטבע רק לא ברשעות כמו לא להשקיע כל כך במתנה או "לשכוח" להביא כסף אם עושים משהו. אם הוא יבין את הרמז הוא יבין שבן דוד שלך נפגע מיזה איפושהו ואם לא , הבטן שלו תרגיש שהוא נתן את ה"נקמה" הקטנה שלו והוא ימשיך הלאה בחייו.

אפשרות אחרת- אולי יש סיבה יותר מוצדקת לכך שהוא לא קנה מתנה עדיין, אולי הוא חס וחלילה במצב לא טוב מבחינה כלכלית, אי אפשר לדעת.

בפרקי אבות כתוב : "והוי דן את כל האדם לכף זכות"

ועוד פסוק-""ואל תדין את חברך עד שתהייה במקומו, ואל תאמר דבר שאי אפשר לשמוע שסופו להישמע. ואל תאמר לכשאתפנה אשנה, שמא לא תפנה.

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 08-12-2010 בשעה 16:32.
ישן 12-12-2010, 03:23

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "אלעד - לא אמרתי שזה לא כזה..."

את פונה לכיוון הלא נכון - את מדגישה את העניין הכספי והחומרי, וכאילו שהחבר חייב לחתן-ההולדת מתנה כי הוא קנה לו בעבר. דעתי היא שמדובר בחובה חברתית\מהותית שמייצגת את הקשר בין החברים - ממש לא משנה לי סכום הכסף או סוג המתנה - הכוונה הרבה יותר חשובה פה לדעתי.

מדובר בחבר שזכר את היומולדת (הבן דוד), שהשקיע בללכת, לבחור, לקנות, ועשה את זה מכל הלב. ומצד שני, החבר השני צפצף על ק. שוב, זאת יכולה הייתה להיות מתנה שלא עולה גרוש מבחינה כספית אבל עם ערך סנטימנטלי וערכי - אבל כלום.

אני למשל פעם אחת יצרתי לחבר שלי מתנה ממש מגניבה - ערכתי משהו בפוטושופ עם תמונות (גזורות) של
כל החברים יחד עם בועות מלל (שכתבתי בכל בועה משהו שמישהו אומר), ואז הלכתי לחנות ופיתחתי את זה
עם מסגרת. מתנה מאוד יפה ומושקעת והחבר היה מרוצה עד הגג, ועד היום זה נמצא אצלו בחדר על השידה.

ממש לא קטע כספי, יותר רצון לקבלת סוג של פידבק מסויים מדי פעם. כן, פידבק זאת לא מילה גסה.

ישן 09-12-2010, 19:57
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אוו כמה שזה לא נכון. כפי..."

אכן בן דוד שלי בגלל החתונה שלו נכנס עם אישתו לחובות של 40 אלף ש"ח אחרי החתונה, כי החתונה עלתה להם 80 אלף בערך עם העזרה של ההורים שלהם, אבל אנשים היו קמצנים מדי וכפי שאלעד אמר:
ציטוט:
באו, נהנו, אכלו, שתו
על חשבון החתן והכלה הצעירים ולבן הדוד שלי ואישתו זה כאב אחרי זה בכיס היטב, כזוג צעיר.

לכן תחשבי שוב מדוע צריך לתת כסף הוגן לחתן והכלה פעם הבאה, כי בסופו של דבר יגיע התור שלך להיות הכלה. אני הייתי רוצה, שבחתונה שלי אנשים יהיו הוגנים איתי ולכן אני הוגן איתם בסכום, שאני נותן.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 10-12-2010, 09:55

תחליטי, יש חוסר קוהרנטיות במשפט שלך
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי RedBlossom שמתחילה ב "זו קטנוניות. מקסימום חמישה..."

או שכפי שכתבת: "אנשים יודעים ששמים כסף", או שזה שאני מצפה מאנשים להביא כסף זאת קטנוניות.
אי אפשר גם לומר שאנשים הם קטנוניים וגם באותו משפט לומר ש"זה ידוע שמביאים כסף".

וזה ממש לא "עוד אלפיים, 3 גג". אנשים מביאים סכום מסויים לחתונה, ולדעתי רוב הפעמים מקיימי האירוע
לא מחזירים את ההוצאה אחד לאחד - משמע, הם נותרים עם חור מסויים בכיס. אז מספיק כל אורח שהתקמצן
עלייך והחור הזה יגדל (ואוטומטית את תקללי אותו ואת אימו הצולעת).

שורה תחתונה, אין שום קטנוניות בלצפות מאורחים להביא כסף - זה אפילו חרפה ועליבות נפש לבוא לאירוע
ולא לשלם. אגב, יש אנשים שולקחים הלוואות כדי לקיים את האירוע (כי מה לעשות שאין להם את המאה אלף ביד) ומצפים שהאורחים יחזירו את הרוב - וכל בן של **** שלא מביא צ'ק - דופק את מקיימי האירוע.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 10-12-2010 בשעה 10:02.
ישן 10-12-2010, 10:12
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הכי לא חוצפה שבעולם - להיפך...."

שוב, אולי הוא לא יכול לשלם!?
אתה מחייב אותו לשלוף את הארנק ולשלם, מחייב אותו לבוא לאירוע.
אתה חוצפן שאתה חושב על הכסף הזה כשאתה מזמין בנאדם.
הזמנה לחתונה/אירוע כלשהו זה במטרה לחגוג איתו, לא להוציא ממנו כספים.

אם אתה מעוניין שכולם יהיו חייבים לשים כסף, תגדיר את זה מראש כשאתה מזמין לחתונה אנשים,
מה שבטוח לא תרצה לעשות, כי אז אתה תהיה במצב לא נעים, ולא הוא. אז אל תפיל על אנשים
מצבים לא נעימים ותצפה גם שיעשו מה שה"נורמה החברתית" עושה.

אגב: לא גם לימדו אותך לא לסמוך על אנשים?? אל תעשה חתונה אם אין לך מספיק כסף להרשות אותה.
אחרי שתקבל את הכספים לפחות תיהיה בלחץ מהחובות שאחרי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י RedBlossom בתאריך 10-12-2010 בשעה 10:15.
ישן 10-12-2010, 10:08
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תחליטי, יש חוסר קוהרנטיות במשפט שלך"

בוא נגדיר את זה ככה:
אם יש לך בעיה אם זה שאנשים לא הולכים להביא כסף - אל תעשה אירוע.

אתה מעמיד בנאדם במצב שאולי הוא לא רוצה להיות בו, לא חשבת על זה?
אתה מזמין מישהו לאירוע שלך, הוא לא בוחר אם להיות מוזמן.
הוא עכשיו נמצא בדילמה (בהנחה שהוא לא יכול/רוצה לשלם) - או להעליב אותך ולא לבוא, או להעליב אותך ולא לשלם. עכשיו תבחר, מה אתה מעדיף?
ואל תגיד "שהוא ישלם" כי ברור שיש אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לשלם. וגם מי שלא רוצה, זה בסדר גמור - זו זכותו המלאה לא לרצות.

אתה חושב שאתה גם תכריח בנאדם לבוא (מבלי לתת לו זכות החלטה) וגם לשלוף את הארנק שלו?!
למה מי אתה בדיוק? ואתה מדבר על חוצפה עוד

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-12-2010, 10:29
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אם זה מה שטוב לך? בכייף. אבל..."

כל הקטע הכלכלי שקשור לחתונות דפוק מהיסוד.
אני לא חושבת שאורחים צריכים לשלם שמלת כלה שעולה 8000 (במקרה הטוב) וגם זה רק להשכרה ללילה אחד.
אני גם לא חושבת שיש סיבה שהאורחים ישלמו על עיצוב חופה שעולה עוד 2500 שקל (שוב, הצנעתי מחירים).
האורחים באים לשמוח איתך. אתה לא מזמין אנשים כדי שיכסו לך את האירוע, אתה מזמין את האנשים שאתה רוצה שיהיו שם איתך ברגע החשוב הזה של הבטחה לבן/בת הזוג שלך, וישמחו איתך וירקדו איתך.

אין ספק שחתונות הן אירועים שדורשים הוצאה כלכלית לא קטנה (וגם זה תלוי בזוג המתחתן. אני מכירה זוג שהתחתנו במדבר וההוצאה הכי גדולה שלהם היתה להביא את הרב במונית), אבל יש ויש.
חתונות שעולות מעל 60,000 ש"ח הן מופרזות לטעמי. קשה למצוא היום מקום/ קייטרינג שיקחו פחות מזה, אבל ההפרזה ברמת השמלה/ עיצוב חופה/ הזמנות/ אפקטים בחתונה גורמת לחתונות היום להגיע לתקציב של מעל 100,000 ש"ח, ולא מדובר במשהו גרנדיוזי ברמות. מה יפה בזה? למה האורחים צריכים לשלם את זה?

ישן 12-12-2010, 18:11
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "מאיפה את ממציאה את הדברים..."

מזל שאני חיה בחברה אחרת ממך. אצלנו מקובל מאוד להביא מתנות, וכולם ממשיכים להיות חברים.
אמא שלי נותנת לחתונות (של הילדים של החברים שלה, כי החברים שלה עצמה כבר נשואים...) מתנה מושקעת, בד"כ בתחום המטבח. היא קונה כל מיני כלי מטבח מגניבים שלאנשים בד"כ אין, בכל מיני חנויות אמריקאיות שהיא מכירה. אח"כ היא מצרפת מתכונים שלה לעוגות (העוגות שלה ידועות אצל החברים, היא אופה מעולה) וזו המתנה שלה.

כשאחותי התחתנה היו כמה משפחות שקנו להם ביחד מכונת לחם. היו משפחות שנתנו מתנות לבד, והיו גם כאלה שנתנו צ'קים. אבל לא צ'קים כמו שנותנים אצלכם, אלא בסביבות 150-200 ש"ח לזוג.
ככה מקובל אצלנו, וכשלזוג יש 4 חתונות בחודש ממוצע (ובחודשים מסויימים גם 10 חתונות) - אין תקציב לתת צ'ק של 500-1000 ש"ח.

אבל נחש מה? החברים של ההורים שלי הם חברים שלהם, לא של הארנק שלהם.
ישן 15-12-2010, 00:29
  Ske1etoN Ske1etoN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.04

זה ממש נשי לטעמי לקנות מתנה למישהו ואז לצפות שיקנה לך וככה המעגל לא נגמר...
אני שמח שחברים שלי לא קונים ליום הולדת שלי משהו כי אחר כך אני ארגיש לא נעים שיגיע יום הולדת שלהם, לטרוח לבזבז זמן על לדעת מה הוא אוהב ולקנות לו.

גם אני שונא שביום הולדת שלי חברים מצפים ממני לתכנן ולשבור את הראש, אני ממש לא טיפוס של להזמין מקום מראש בשביל לחגוג את היום הולדת שלי. במקרה יום הולדת האחרון שלי הייתי חולה ולא ממש חגגתי עם החברים, הלכתי עם משפחה למסעדה וזהו גם מספיק לטעמי .

אז תגיד לבן דוד שך שיפסיק להיות רכרוכי על מתנה ושפשוט לא יקנה לו פעם הבאה- מנהג דבילי, עדיף ללכת לבר ולשתות הרבה ביחד מאשר מתנה ש20% קולעת לטעם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:40

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר