לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-12-2010, 20:42
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
רדיאטור - מבוסס שמן או מים? דלונגי או morphy rechards?

אני מעוניין לקניות רדיאטור חזק (שיתאים לחדרים גדולים יחסית, 20/30 מ"ר ואולי אף מעט יותר).

רכשתי רדיאטור של Morphy Rechards בעל הספק של 3kW בעל תכונות שונות, כשבהן החברה מבליטה שהרדיאטור פועל ללא שמן.
אני לא יודע אם זה יתרון או דווקא חסרון, אולי יש לכך דווקא השלכות. מישהו יודע מה ההבדל, מה היתרונות של רדיאטור מבוסס שמן או לא ומה מהם אכן עדיף?

כשפתחתי את הרדיאטור, ראיתי שהוא שונה מהרדיאטורים הרגילים שאני מכיר, הוא לא בעל צלעות מתכת המחוברות ביניהן, אלא בעל גוף במידות דומות לכל רדיאטור, עם פתחים שמהם ככל הנראה יוצא החום, דבר שגרם לי לחשוב שאולי בכלל לא מדובר ברידאטור, אלא בתנור, מפזר חום או כל מכשיר אחר, שרק נמכר במארז בעל צורה של רדיאטור.
בדומה לרדיאטורים רבים, גם בהוראות של מוצר זה קיימת אזהרה חמורה מאד שלא לכסות את המכשיר. אך בשונה מהרדיאטורים בעלי הצלעות שהזכרתי, עליהן למיטב ידיעתי ניתן להניח בגד לזמן מה (לפחות אם לא מכסים את כל המכשיר), במכשיר זה יתכן וכיסוי חלק מפתחי האיוורור עלול להיות מסוכן בהרבה, בדומה לכיבוי תנור ומפרז חום (ולמרות שכל רידאטור אסור לכסות, זה עדיין לא דומה).
בשיחה עם שירות הלקוחות של החברה לא הצלחתי לקבל תשובות ברורות ולהבין האם זהו אכן הרדיאטור המוכר, או מכשיר אחר הנמכר כ"רדיאטור".

השאלות לסיכום:
1. מישהו יודע מה ההבדל בין רדיאטור מבוסס שמן או תחליף אחר? מה היתרונות, החסרונות ומה מהם עדיף?
2. האם מישהו מכיר את הרדיאטורים של החברה הנ"ל (אני מדבר בעיקר על דגמים CDE2ECC, CDE3ECC), יודע איך הם פועלים, והאם אכן מדובר ב"רדיאטורים" (אם יש אכן הגדרה למושג "רדיאטור") ולא במפזר חום, תנור או משהו דומה?
3. האם יש למישהו המלצה טובה על רדיאטור של חברה אמינה כלשהי?
4. האם גם ברדיאטורים של חברת דלונגי (שבהם גם התעניינתי במיוחד) אסור כלל להניח בגד על מכשיר? (בחוברת הוראות צויין רק שאסור לכסות את המכשיר, אך יתכן ובהחלט ניתן להניח עליו בגד, במידה ולא מכסים את כל המכשיר).

אגב, מעבר לכך שדלונגי היא מותג מוכר, בעוד Morphy Rechards למיטב ידיעתי ממש לא. במכשיר שרכשתי (ובעבקות הדברים שכתבתי אני שוקל להחזיר/להחליף) כלל לא צויין שם ומס' הדגם. לא על האריזה ולא על המכשיר עצמו.
אני חושב שמוצר ללא שם ומס' דגם מדוייק, בהחלט לא מעיד על עצמו כמקצועי (זאת כמובן לא הבעיה של המכשיר, אלא סיפטום. למוצר מבית טוב, יש שם וכתובת...).

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:32

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר