לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2010, 13:10
  The Prophet The Prophet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.03
מידע לגבי מכינות

שלום לכולם,

אני מחפש מידע לגבי מכינות, הידע שלי על מכינות מאוד קטן ולכן אזדקק לעזרתכם, אני מעוניין להתקבל ללימודי אווירונאוטיקה בטכניון אך הציון הבגרות המשוקלל שלי נמוך מאוד, 91 באתר של הטכניון, על מנת להגיע לסכם הדרוש אני אצטרך לקבל לפחות 770 בפסיכומטרי ואני לא ממש רואה את זה קורה, עשיתי פסיכומטרי במועד האחרון (דצמבר) ועדיין אין ציונים, אך כך או כך אני אצטרך לבצע מכינה.

הבנתי שאם מתחילים מכינה ניתן לסכם מראש עם האוניברסיטה שאם אקבל מעל ציון מסכם מסיום בסוף המכינה, אוכל להתקבל אוטומטית למסלול שאני רוצה, כמובן הציון הוא בשקלול של הציון בפסיכומטרי, האם זה נכון? עד כמה קשה המכינה וכמה זה ריאלי וכדאי לעשות את המסלול הזה ולא להשלים בגרויות בנפרד?

כמו כן, לא מצאתי באתר של הטכניון היכן מבוצעת המכינה עצמה מכיוון שאני גר במרכז וכרגע לא יהיה לי קל ללמוד בחיפה.

בנוסף, האם ביצוע מכינה באוניברסיטה גורמת לציון של סוף המכינה להיות רלוונטי רק לה, או שהציון הזה גלובלי ותקף לכל שאר האוניברסיטאות? (למשל, אני אבצע את המכינה של אונ' ת"א ואתקבל עם הציון לטכניון)

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2010, 18:19
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The Prophet שמתחילה ב "מידע לגבי מכינות"

מידע לגבי היתרונות והחסרונות שבמכינה (ובפרט של הטכניון) הכולל מידע לשלאותייך תוכל למצוא אם תשתמש באופציית החיפוש. כתבתי על כך בעבר.

המכינה של הטכניון מתבצעת בתוך מתחם הטכניון, בפרט, ליד מעונות מזרח חדש. קיימים מעונות ייעודיים לתלמידי המכינה.

לגבי שאלתך האחרונה: כל מוסד בארץ מתייחס אחרת למכינות של מוסדות אחרים. בפרט, המכינה של הטכניון מוערכת מאוד אם כי קיימים כאן עוד משחקי תפקידים ראשיים כגון גאוות יחידה של שאר המוסדות וכו'.
המכינה של הטכניון מוכרת במלואה עבור חלק מהמוסדות, מוכרת חלקית (לדוגמה, שקלול ממוצע המכינה עם הבגרויות באונ' העברית) עבור חלק אחר, וקיימים מוסדות בהם המכינה בטכניון כלל לא מכובדת.
הדבר מתעדכן משנה לשנה והדרך הטובה ביותר לברר את הנושא היא לפנות למוסד אחר ולשאול כיצד הוא מתייחס למכינה בטכניון.

מיותר לציין שהנדסת אוירונאוטיקה וחלל קיימת בטכניון בלבד.

ו... פעם הבאה, פורום סטודנטים.

בהצלחה.

ישן 16-12-2010, 09:44

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "מידע לגבי היתרונות והחסרונות..."

תודה על התגובה, דיברתי עם הטכניון בטלפון, הם אמרו שהם מכירים אך ורק במכינה של הטכניון, לפי הבנתי ביצוע כל מכינה (גם של אונ' ת"א נניח) מחליפה את הבגרויות במקצועות שלומדים במכינה, ולכן איך יכול להיות שלמרות העובדה הזאת הטכניון לא יכיר במכינה? יכול להיות שהכוונה הייתה לכך שהטכניון לא יתייחס אך ורק לציון הסופי של המקצועות שנלמדו במכינה בלי להתייחס לשאר הציונים בבגרות, כלומר יתייחס לכל תעודת הבגרות עם המקצועות ששיפרתי במכינה? (אני מקווה שיצאתי מובן, הכוונה היא שבטכניון אמרו לי שהם יתחשבו אך ורק בציון הסופי של המקצועות במכינה ללא התחשבות בשאר המקצועות בתעודת הבגרות)

תודה שוב.
ישן 18-12-2010, 09:59

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "לא הבנתי את שאלתך. הטכניון..."

אני אנסה להסביר את עצמי קצת יותר טוב, הבנתי שמכינה יכולה לתת לך שני דברים, תקן אותי אם אני טועה:

1. שיפור בגרויות במקצועות שלומדים במכינה, כך בעצם ביצוע מכינה מקביל לשיפור בגרויות, והציונים החדשים מחליפים את הציונים בבגרות המקורית, ולכן, מעצם זה שבעתיד, כשאני אנסה להתקבל לטכניון, אני מן הסתם אצטרך להגיש את הציונים בבגרות, ומכיוון שחלק מהציונים בבגרות הוחלפו ע"י המכינה שעשיתי (נניח במכינה של אונ' ת"א) אז הטכניון כן "מקבל" את המכינה מכיוון שהוא יבדוק את מועמדותי, בין היתר, על סמך הציונים ששופרו במכינה.
בעצם שהמכינה מקבילה לשיפור בגרויות "רגיל", רק במסגרת מעט שונה שבה אני משפר כמה מקצועות ביחד.

2. שהציון הסופי המשוקלל בסוף המכינה מחליף לחלוטין את כל תעודת הבגרות, כך שאם שיפרתי נניח את מתמטיקה ופיזיקה והציון הסופי שלי בהם הוא 95, הציונים האלה לא ישובצו בתעודת בגרות (כמו בסעיף הראשון) וישוקללו רגיל עם מקצועות אחרים, שפוטנציאלית יורידו לי את הממוצע, אלא ילקחו רק הם בלבד (מתמטיקה ופיזיקה) ושהמשקל שלהם בחישוב הסכם יהיה כשל תעודת הבגרות כולה.
ולכן כשהטכניון אומרים שהם מקבלים רק את המכינה של הטכניון, הכוונה היא ל-"סידור" שבסעיף 2 בלבד.

מקווה שיצאתי מובן, ומצטער שאני משגע אותך אבל העזרה שלך חיונית לי, תודה.
ישן 25-12-2010, 10:28
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
שני הסנטים שלי בנוגע למכינת הטכניון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The Prophet שמתחילה ב "מידע לגבי מכינות"

ראשית, אציין כי אני "בוגר" של אותה מכינה, מחזור נובמבר 2005 שנקטע באיבו כמה חודשים לפני סיומו בעקבות מלחמת לבנון השניה.

המכינה בטכניון מאפשרת לך לנסות להתקבל ללימודים בשתי דרכים:
1. ציוני המכינה (כמקשה אחת) שמחליפים את תעודת הבגרות (כולה). את הפסיכומטרי כמובן שזה לא מחליף. חישוב הסכם למי שבוחר בדרך הזאת יהיה מעט שונה, כמפורט באתר הטכניון.

2. שיפור נקודתי של ציוני הבגרות שלך באמצעות מבחנים של המכינה שמקבילים לבחינות בגרות ומוכרים ע"י משרד החינוך. חישוב הסכם למי שבוחר בדרך הזאת יהיה זהה לשקלול על פי ציוני בגרות "רגילים", כמפורט באתר הטכניון.

אני למשל הצלחתי לשפר מעט את ציוני הבגרות שלי בעקבות המכינה, מה שעזר לי להתקבל ל... לימודי משפטים באוניברסיטת חיפה.

הטכניון אינו מכיר במכינות אחרות ובציוניהן.
המכינה בטכניון נחשבת לקשה, אולי אפילו לקשה מדי. אחוז הנשר בה די גבוה וגם אחוז המתקבלים על סמך ציוניה לסמסטר שמתחיל סמוך לסיומה די נמוך, אך משתפר לקראת הסמסטר שמגיע אחריו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:56

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר