לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2010, 20:10
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "דמגוגיה ב7 באט אתה יודע מתי..."

הטירוף הוא מה שמדהים אותי פה...מוכרים לך את המדינה!
אני לא מקבל את דבריו של אחד המגיבים פה. אנחנו כמדינה לא יכולים להיות במצב בו אנחנו ממש תלויים במצרים בשביל גז.
כמויות הגז בתמר ובלווייתן אמורות לספק את צרכי האנרגיה של ישראל בעשרות השנים הבאות.
בעת החלטה נכונה, ההוצאה הפיזית של הגז הוא תהליך שלא אמור לארוך זמן רז מדי ובטח לא זמן כה ארוך של 20 שנה

נאיביות זה דבר יפה ידידי,
אבל אני מבטיח לך שכמה שרים ופוליטיקאים יהנו כל הדרך אל הבנק.
דרכיו של עופר מוכרות היטב!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2010, 12:04
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הבעיה היא שקידוח תמר כרגע..."

לדעתך, מה הסיכוי שבסך הכל מדובר במשחק מי ממצמץ ראשון?
זה מה שנראה לי, וההודעה הלא מדוייקת של החברה לישראל רק מעצימה את התחושה.
מנסים למכור לנו את האשליה שבמידה ודוח שישנסקי יתקבל לא יופק הגז מתמר. שנינו יודעים שזה קישקוש. גם רווח של רק מליארד דולר ע"פ 10 שנים כנראה יצדיק את ההשקעה.

בד"כ בזכיונות מהסוג הזה, במידה ובעל הזכיון מחליט שהוא לא מעוניין להפיק את המחצב הוא מאבד את הזיכיון. מעניין מה תהיה התגובה אם מדינת ישראל תודיעה שבמידה והשותפות לא מסוגלות להפיק מימון הזכיון נאבד. (בתנאי שזה מה שכתוב בחוזה) סביר להניח, שבמקרה כזה יימצא מייד מימון.

ישן 14-12-2010, 21:37
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "נו יופי, בדיעבד הסיכון תמיד..."

כאן אנחנו חוזרים לוויכוח הישן על מה צריך להיות גובה התמלוגים.
והאם זה לגיטימי לשנות את גובה התמלוגים/המיסוי בדיעבד.
הטענה שלי לא השתנתה, גובה התמלוגים צריך להיות המקסימום האפשרי אבל שעדיין יהיה משתלם לקדוח.
שלא כמו תעשיה, אותה ניתן להעביר לחו"ל, והקניין הוא רוחני ולא באמת שייכים למדינה. מחצבים הם בהחלט רכוש המדינה.
מעבר לזה, שאין לי בעיה שיהיה קצת יותר קשה לגייס כסף לחיפושי נפט וגז. נראה לי שאתה יודע את זה טוב ממני. שמגייס הכסף גוזר קופון ראשוני וחשוב מעצם הגיוס. זה לא מקרה שהיום כל אחד שיש לו שלד בורסאי מנסה להשיג רשיון חיפוש, גם אם מדובר בקרקע שבוצע בה 2D בשנות ה-70 וה-80 והוחלט שאין סיבה לקדוח. הציבור קונה מניות של חברות המחפשות נפט, אז למה לא למכור לו?
ברוך ה' יש גז מול חופי ישראל. ולאור מחירי האנרגיה יהיה מי שירצה להוציא אותו גם אם מדובר במיסוי גבוה.

ובאמת מעניין אותי, לא לטובת הויכוח, אלא כי נראה לי שאתה מבין בזה. ההצהרות הנוכחיות של קבוצת דלק לגבי קידוח תמר, לא נראות לך כנסיון הפעלת לחץ על המדינה?

ישן 14-12-2010, 21:59
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "כאן אנחנו חוזרים לוויכוח הישן..."

לא, עדיין לא נכנסנו לדיון על גובה התמלוגים והמיסוי ועל האם נכון לשנות בדיעבד.

אני רוצה רק שתענה לי על שאלה פשוטה- האם אתה מבין למה אני מתכוון כשאני אומר שהתשואה צריכה להיות כתלות בסיכון? שלא נשמע הגיוני שאפשר לקבל תשואה מקידוחי נפט גז בסיכון גבוה לעומת קבלת תשואה קצת יותר נמוכה בהשקעה באג"ח מדינה חסר סיכון?

אם אתה לא מסכים אז אין בכלל על מה לדון. אם אתה מסכים, זה אומר שאתה מבין שאי אפשר לדרוש מחברות הקידוח להרוויח כאילו השקיעו במכשיר לא מסוכן.

לגבי הלחץ- כן, יש פה הפעלת לחץ תקשורתי. החברות אומרות בפה מלא- יהיו עיכובים בקידוח בגלל הועדה, העיכובים יביאו לכך שלקוחות פוטנציאלים יירתעו מעסקאות. זה גם מה שהם אמרו לפני כן, רק כשיצא המכרז. הרי אי אפשר להאשים את החברה לישראל- הם צריכים את הגז.

ישן 17-12-2010, 15:12
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בהחלט חומר למחשבה."

חשבתי...
שכן הנקודה שמעלה העתונאי נשמעת הגיונית.
חפרתי קצת, קראתי קצת. (the marker יותר נעים מכלכליסט) ואני איתן בדעתי
העלאת התמלוגים/המיסוי היא לא רק חוקית אלא לגיטימית.
ולו בגלל שזה מקובל בכל העולם כולל במדינות מערביות וקפיטאליסטיות.
בתוך סך הסיכונים שיש בחיפוש נפט/גז נכנס השיקול הפוליטי כלכלי.
. זה חלק מכללי המשחק וכנראה נלקח בחשבון על ידי היזמים.
מעבר לסיכוי לא למצוא נפט/גז, בזמן קבלת הזכיון יש סיכונים נוספים. כשאתה קודח באפריקה אתה לוקח בחשבון את השוחד שתצטרך לשלם. כשאתה מחפש בדרום אמריקה אתה יודע שיש סיכוי שתולאם, כשאתה מוצא נפט במערב אירופה ובארה"ב החברה מודעת שגובה התמלוגים והמיסוי עלולים להתשנות.
מעבר לזה, חברות הנפט קיבלו הטבות מס ענקיות, (גבוהות מגובה התמלוגים), הפעילו לובי אדיר כדי למנוע את העלאת התמלוגים מרגע מציאת הגז בים תטיס וגובה התמלוגים היה מגוחך בכל קנה מידה.
יש סיכוי שבארץ לקחו בחשבון שהם יוכלו למרוח כמה פקידים ולפתור את הבעיה, אני מקווה שהם טעו.

אין שום סיבה שהמיסוי/תמלוגים על אוצרות הטבע בישראל יהיה נמוך משמעותית משאר העולם.

ישן 17-12-2010, 15:25
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "חשבתי... שכן הנקודה שמעלה..."

1. הוא לא עיתונאי.
2. קישרתי לגלובס, לא הבנתי על מה ההשוואה בין דה מרקר לכלכליסט.
3. לגבי ה"מקובל בכל העולם", זה קצת בעייתי היות והוועדה שהיתה צריכה להשוות את המצב למדינות מערביות השוותה בעיקר למדינות עולם שלישי, שם אחוזי הגבייה הממשלתית הם עצומים. עוד פאקים שהיו- השוואה לנורווגיה לא רלוונטית כי החברות הקודחות הראשיות הן בשליטה ממשלתית, אז בכל מקרה הכסף מגיע לממשלה. השוואת קידוחי תמר ולוויתן שהם במים עמוקים לקידוחי מים רדודים בארה"ב (עלויות גבוהות יותר בעומק, לכן במים עמוקים התמלוגים והמיסוי נמוך יותר מאשר בעמוקים) ועוד ועוד.

כל זה רק מחליש לדעתי את הלגיטימציה לעניין, ובלי קשר, יש פה גם עניין אידיאולוגי, שבו לא אצליח כנראה לשכנע אותך ואתה לא תצליח לשכנע אותי, כי זה עניין של דעה. אבל העובדות הן עובדות.

ישן 17-12-2010, 16:21
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "1. הוא לא עיתונאי. 2. קישרתי..."

ציטוט:
3. לגבי ה"מקובל בכל העולם", זה קצת בעייתי היות והוועדה שהיתה צריכה להשוות את המצב למדינות מערביות השוותה בעיקר למדינות עולם שלישי, שם אחוזי הגבייה הממשלתית הם עצומים. עוד פאקים שהיו- השוואה לנורווגיה לא רלוונטית כי החברות הקודחות הראשיות הן בשליטה ממשלתית, אז בכל מקרה הכסף מגיע לממשלה. השוואת קידוחי תמר ולוויתן שהם במים עמוקים לקידוחי מים רדודים בארה"ב (עלויות גבוהות יותר בעומק, לכן במים עמוקים התמלוגים והמיסוי נמוך יותר מאשר בעמוקים) ועוד ועוד

פה אתה חוזר לשאלת גובה המס ולא לשאלת התיקון הרטרואקטיבי. אני מניח שהמס צריך להיות מושפע מגובה ההשקעה וגובה הסיכון. מים רדודים vs מים עמוקים. אבל גם אם תוציא את נורווגיה מהמשוואה ותפנה למדינות אחרות, מערביות. תגלה שהמיסוי בישראל נמוך משמעותית.
מהו המספר הנכון, אני לא יודע. אבל המס צריך להתחשב בסיכון ובהשקעה של היזם. ולהבטיח שבעתיד יישתלם לחפש בישראל.
ולגבי הויכוח האידאולוגי, שבהחלט קיים. אולי יתגלה שלהיות סוציאליסט אחרי גיל 30 לא מעיד על העדר שכל אלא בדיוק להפך...
שבת שלום.

אה, וההערה על כלכליסט ודה מרקר היה כי אלו המקומות שבהם קראתי עוד קצת על הנושא. סתם שנינה לא מוצלחת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר