לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2010, 20:54
  Ramibenshlomo Ramibenshlomo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.10
אוניברסיטה מול מכללה, דילמה אישית

היי.
אני יודע שהנושא נחרש מכל הכיוונים, אבל המקרה שלי קצת ספציפי אז הנה:
אני חייל, בן 22, למדתי הנדסאי יג' יד' לפני הצבא בתוכנה, ואני כרגע משרת כמתכנת שחור בצבא.
לא ניכנס לתחומי העיסוק שלי, נאמר שהם מגוונים בכמה תחומים ואני לרוב עובד עם שפת C (גם low level) וסי שארפ.

מאוד אוהב תכנות, רוצה לעסוק בזה בחיי.
הגיע השלב שהעניין של התואר עלה..
למה אני רוצה תואר? האמת? לא בשביל ללמוד תכנות.
כי תכנות אני למד לבד, ואני טוב בזה.
אני רוצה לשפר את ידיעת האלגוריתמיקה שלי ולקבל ראש יותר חזק.
אבל אני מאוד מפחד מאספקט המתמטיקה בכל הנושא.

בתיכון עשיתי 4 יחידות מתמטיקה עם ציון על הפנים. הסיבה היא לוא דווקא חוסר בקיאות, היא פשוט תקופות מגעילות שעברתי עם מורים על הפנים וחוסר העברת האהבה למתמטיקה.
במהלך היד' למדנו (אומנם בקטנה אבל בכל זאת) אלגברה לינארית ודי חיבבתי את הנושא, הציונים שלי גם כן היו בסדר גמור.

במכללת אפקה, הבנתי שיש אפשרות לקבל אותי , כך שציוני ההנדסאי שלי פוטרים אותי ממבחן פסיכומטרי, וכנראה שגם לא אצטרך להשלים בגרות במתמטיקה אלא במקרה הגרוע מכינה.

מנגד יש את אופציית האוניברסיטה.
אני מפחד מהפסיכומטרי, כמו שאני מכיר את עצמי - יקח לי לא מעט זמן להוציא ציון גבוה/נדרש.
יכול להיות שיש לי איזשהו ליקוי למידה,(כנראה חוסר ריכוז), אף פעם לא נשלחתי להבחנה אבל אני משאר שיש לי.
ולהשלים בגרות במתמטיקה נשמע לי סיוט, בעיקר בגלל העובדה שמתמטיקה מהתיכון זכורה לי בתור מבחן שמלמדים אותי "איך לעבור אותו" ולא באמת מלמדים מתמטיקה.

הנטייה הטבעית שלי אומרת מכללה.
אבל הרבה אנשים אומרים לי שאני בחור איכותי ושיכאב להם לראות אותי לומד במכללה.

עוד אספקט זה שבמכללה אני אוכל לעבוד וללמוד, וחשוב לי לשמר/לפתח את הידע שלי.
כי אני כאן בשביל הפרקטיקה.

אשמח לייעוץ
תודה לכם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2010, 23:07
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ramibenshlomo שמתחילה ב "אוניברסיטה מול מכללה, דילמה אישית"

צר לי, כפי שאני רואה את המצב - אין כאן דילמה.
אינני מבין אנשים שמוותרים מראש טרם ניסו, כשהם יודעים שהחלטות מאין אלו הן בגדר פשרה ובניגוד לרצונם ושאיפתם.
לדעתי, הודעה כמו שלך צריכה להכתב ע"י מישהו שניסה לשפר פסיכומטרי 3 פעמים ועוד פעמיים לשפר בגרויות כך שכל הענין הזה היה לו לזרא. אותו בהחלט אפשר להבין... מה לעשות, לעתים, השאיפות לא עומדות במבחן היכולת והמציאות.

המקרה שלך אחר לגמרי. מהודעתך ניתן להבין שאתה רוצה ללמוד במוסד נחשב עם סטודנטים ברמה שלך. אם אתה רואה את עצמך משתייך לאוניברסיטה/טכניון, הייתי מצפה לא לראות מכללה כאופציה בשלב הזה. ההיפך הוא הנכון, הייתי מצפה לראות סטודנט לעתיד שמשקיע ומתאמץ

אם אתה חושב שהלימודים באוניברסיטה קלים יותר מאשר שיפור בגרויות ו/או פסיכומטרי, אתה טועה, ובגדול. הם קשים שבעתיים, ובד"כ, ככל שהמוסד יותר נחשב - כך הלימודים קשים יותר.

לכן, אינני רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים. להיפך. אם אתה רוצה לוותר מראש על הנסיונות להתקבל - ככל הנראה, אין לך מה לחפש באוניברסיטה, שם אתה תתמודד מידי סמסטר בנסיונות שיפור סזיפיים שנראים בלתי אפשריים (ולמען האמת, מנסיון, בלא מעט מקרים הם באמת בלתי אפשריים).

וכדי לתקן את השורה הראשונה שלי בהודעה אומר שהדילמה כפי שאני רואה אותה היא האם אתה מוכן מנטלית להשקיע מאמצים כדי להגשים את שאיפותייך. וכפי שניתן להבין מהדברים שלי, המאמצים לא פוסקים כשאתה נכנס לשערי האוניברסיטה.

ובנימה קצת יותר אופטימית, אמליץ לך לא לוותר טרם אתה מנסה. דע את יכולותייך השכליות והמנטליות, נסה להשקיע זמן ומאמץ ורק לאחר מכן הדילמות, כפי שכתבת אותן, יבואו לידי ביטוי.
ממליץ לך לעשות חיפוש בפורום על הודעותיי. כתבתי לא מעט על כך ששיפור בגרויות (ובפרט כתבתי על מתמטיקה) הוא לא כל כך נורא. להיפך. אפשר לעשות חיל במקצוע... וכפי שכתבתי - היו לי תלמידים אשר נכשלו ב3 יחידות וצלחו את 5 חידות ללא דופי לאחר מאמץ ונכונות מתאימים.

אסיים ואומר ששהייה בחברת אנשים שהם לא ברמתך (הן במקרים בהם האנשים פחות איכותיים ממך, והן במקרים הפוכים), על אחת כמה וכמה שמדובר במסגרת קבועה, היא לעתים קרובות בלתי נסבלת, נוראית, פוגעת בהצלחות שלך, ביכולות שלך, בלמידה שלך ולרוב יוצרת תחושת בזבוז או אפסיות בהתאמה.

מנסיון, אתה לא רוצה להיות במקום הזה...

בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 13-12-2010 בשעה 23:10.
ישן 20-12-2010, 18:26
  Ramibenshlomo Ramibenshlomo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.06.10
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "צר לי, כפי שאני רואה את המצב..."

תודה על התגובה המעמיקה.
אין ספק שיש היגיון בדבריך.
אני לא טוען או חושב שהלימודים יהיו לי קלים יותר משיפור בגרויות או פסיכומטרי, אני מבין את כובד הדברים, אני פשוט רואה את השלמת הבגרויות כפעולה סזיפית שלא תוביל אותי לשום מקום.
אני לא אוהב ללמוד למטרות "רשמיות נטו". לפי הבנתי המתמטיקה של התואר שונה בבסיסה מהמתמטיקה של התיכון ולכן הלימודים הללו לא יתרמו לי הרבה.
בהנחה ורק פסיכומטרי היה המכשול שלי, לא הייתי מהסס לנסות.

אין ספק שאני מחפש חיים קלים יותר, אני מבין שיש לזה השלכות כבדות, השאלה היא כמה זה שווה לי להזיע ולבזבז הרבה כסף עם פוטנציה לזמן מבוזבז על פסיכומטרי ובגרויות , כאשר יש איתי מצבור של ניסיון לשוק ההי-טק ואני יכול ללמוד במכללה ללא פסיכומטרי?
ישן 21-12-2010, 00:53
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Ramibenshlomo שמתחילה ב "תודה על התגובה המעמיקה. אין..."

הנושא הזה בפורום נטחן מכל הכיוונים. בקצרה, הדיעות מפולגות לכאן ולכאן לגבי גודל ההשפעה של בחירת המוסד על שוק העבודה.
עם זאת, כולם מסכימים פה אחד שלאוניברסיטאות ולטכניון יש יתרון ברור על המכללות.

דעתי המשוחדת היא שקיימים הבדלים משמעותיים לטובת בוגרי התארים ההנדסיים והמדעיים מהאוניברסיטאות ומהטכניון על פני הבוגרים המקבילים במכללות. כפי שאני בחנתי את העניין, ההכנה של הטכניון לשוק האזרחי בהנדסת חשמל ומדעי המחשב, לדוגמה, טובה שבעתיים מהמקבילות לה במכללות שבדקתי.
פרט לנ"ל, דעתי היא משוחדת כיוון שהועסקתי בחברת הייטק בה הייתי צריך לגייס עובדים לצוות שלי, וההוראה מגבוה הייתה פשוטה: "קבל בוגרי אוניברסיטאות, עם עדיפות לטכניון ולבן גוריון".
עקב נסיוני והשקופתיי בעניין, אני כיום סטודנט בטכניון.

ישן 14-12-2010, 00:09
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ramibenshlomo שמתחילה ב "אוניברסיטה מול מכללה, דילמה אישית"

עוד אופציה עליה לא דיברת, שהיא איבחון של ליקוי למידה מלא לתארים וזה יגיד לך בדיוק במה אתה טוב גם אם אין לך ליקוי למידה ואם יש לך ליקוי למידה, תקבל הקלות כמו תוספת זמן סבירות טובה מאוד ותוכל ללמוד בכל מקום כולל באוניברסיטה עם דרישות קבלה גבוהות.
תוכל גם להשלים את האיבחון לפיכומטרי, אם תבחר במוסד כמו האונברסיטה בכל זאת אצל אותו אדם, שעשה לך את האיבחון. איבחון מלא לתארים אינו זול ולכן חשוב לדעת למה אתה נכנס.

העובדה, שיש לך ליקוי או לא, לא אומרת, שמקומך במכללה, שתעגל פינות סבירות כמו רוב המכללות ויותר מזה אתה אדם בן 22 ולכן תלמד לעבוד על הפחדים שלך.

למדתי במכללה ואז בטכניון ואתה יודע מה? זה לא מפחיד ולא קשה, כמו שזה נשמע ללמוד בטכניון ובהחלט עדיף לנסות קודם בטכניון או באוניבסיטה ואז במכללה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:23

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר