לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2010, 21:19
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום כמה מסמכים נאציים מיריד הרוכלים בככר דיזינגוף של שישי שעבר....

כידוע, מדי שישי אני פוקד את מתחם הקופות של קולנוע חן שם מתקיים מזה מס' שנים ברציפות יריד הרוכלים של תל אביב...
שפע דוכנים ושפע סחורה שללא ספק הייתה מעניינת לא מעט מחברי הפורום, תענוג אמיתי!

השבוע, בעודי חולף סמוך לאחד הדוכנים, קלטה עיני מספר מסמכים עליהם התנוסס סמל הרייך השלישי, לא שנדיר למצא בשוק פריטים שכאלה (ואני לא מדבר כרגע על שלל הרפליקות) אלא שהפעם המסמכים היו נראים לי קצת שונים במהותם...
בירור מול המוכר (שהתגלה כאדם אמין ) העלה כי מדובר ב"כרטיס מוות" גרמני, מדובר היה בפיסת נייר אשר חולקה ע"י הרייך למשפחות חיילים אשר נפלו בקרבות, על גבי הנייר נראה תצלום החייל, פרטיו כולל תאריך נפילתו, וכן מידע על יחידת השירות ולעיתים גם תיאור המעשה, לציין כי ערכם של מסמכים אלה עולה ככל שדרגת החייל גבוהה יותר...ממש היררכיה....
המסמך השני הנו, תעודה המאשרת את היות המחזיק בה כארי טהור ומסמך נוסף שנראה כהזמנה לאירוע או תערוכה שמה שמצא חן בעיני בו היתה דווקא החותמת המושקעת בה נראה מטוס "שטוקה" מטיל פצצה....

ראשית, "כרטיס המוות" (כך אגב המסמכים הללו מכונים כיום בפי אספנים)...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תעודת האריות, שימו לב שיש למעשה ארבע דרגות או שמא נקרא לכך "קבוצות איכות"...., ארי , בן לנישאי תערובת מדרגה 1 ובן לנישואי תערובת מדרגה 2 ולבסוף.....יהודי......
צילמתי את המסמך משני צידיו....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ו...ההזמנה עם החותמת היפה לטעמי, אגב, הנאצים השקיעו לא מעט בעיצוב של חותמות דואר רשמיות לרגל אין ספור אירועים שצויינו או נחגגו באותן שנים, בקרוב אני יעלה לכאן כמה דוגמאות להתרשמותכם....
אם אינני טועה מדובר בהזמנה לרגל "יום ההוצאה או ההשקה של בול מסויים"....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אגב, האם מישהו יכל להסביר לי מה המשמעות של הכיתוב שבחותמת האדומה?.. האם מדובר בשם של אתר או מקום שנקרא "אגרלאנד"?...

בתודה.

לבני.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2010, 15:00
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני מאוד אודה לך!........"

אוקיי, חזרתי לספר (המרתק!) ובדקתי. הנושא סבוך בהרבה ממה שזכרתי, תולדה של הבלגן הביורוקרטי האופייני למשטר הנאצי. מארק-ריג כותב, כי לאחר עליית היטלר לשלטון, אישור אריות רגיל (כדוגמת זה שרכשת) הפך במהרה למסמך שמשתמשים בו במקום תעודת לידה. הוא נדרש כמעט לכל דבר. מרישום לנישואים, דרך מועמדות לתפקידים בעבודה ועבור בגיוס לצבא. מארק-ריג כותב כאנקדוטה, שהיטלר עצמו לא היה מסוגל להוציא אישור כזה, לו היה ניגש לאשנב בלשכת משרד הפנים המקומי שלו, כיוון שלא ידע מיהו סבו - פרט שחייבים למלא בבקשה לאישור.
האישורים שעליהם התעקש היטלר לעבור אישית ולחתום בעצמו הם תעודות "אריות של כבוד" שהוענקו למישלינגים בין אם משום שהצטיינו בקרב ומפקדיהם המליצו על כך, ובין בגלל קשרים, תחנונים וקומבינות. מארק ריג אומר שהיו עשרות אלפים כאלה. ומה שמעניין הוא שאם מסתכלים עליהם בראייה הילכתית ולא לפי חוקי נירנברג - 60 אחוז מהם הם יהודים לכך דבר ועניין, כך לפי המחבר.
בספר עצמו יש צילום של מסמך אריות של כבוד כזה - שמשום מה לא חתום עליו היטלר אלא איזשהו פקיד בכיר בשם מאייר. מארק-ריג לא מתייחס לאי ההתאמה הזו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר