לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2010, 01:00
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "כיצד הגעת למסקנה? נמק. או שזו סתם הוצאת קיטור"

זה בסדר, אני מוציא קיטור בדרכים אחרות. אם כי במוצ"ש הזה אני מספיק לבד ב 0150 כדי לגלוש בפרש.

כל מה שייכתב כאן לגבי ערבים הוא נכון. יש ערבים שעושים... ואתה מוזמן להוסיף את הנתונים מהעתונות היומית. אגב, בדיוק כמו שיש חרדים שעושים... ושוב אתה מוזמן להוסיף את מה שתרצה.

התהליך של יצירת דה-הומניזציה, ואין לזה שם אחר, הוא עקבי. וכמובן שיש נתונים עליהם איתם אי אפשר להתווכח. השבוע כבר פתחו את אשכול הצעירים...
עכשיו זה לגיטימי להודות שאני לא מוכן שהשכן שלי יהיה ערבי. ואולי זאת רק ההתחלה, בטח אם נפתח כאן אשכול נקבל עוד כמה רעיונות.
למדתי השבוע שאפרטהייד זה לא סוף העולם, להפך.
תקרא את הכתבה ותבין מה קורה במקום בו אנו חיים.
למרות שזה נוגד את תפיסת עולמך, הציבור הערבי הוא הרבה פחות הומגני ממה שאתה חושב או היית רוצה. בדיוק כמו שהספקטרום של חרדים/חילוניים או אוהדי בית"ר ירושלים רחב יותר ממה שמנסים לצייר לנו.
אני לא מוציא קיטור, אני סתם מבואס. (נו טוב, מוצ"ש מול סרט דפוק במחשב, האישה בארץ אחרת, מבאס)

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 19-12-2010 בשעה 01:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2010, 07:17
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אני דווקא חושב שהציבור הערבי הרבה יותר הומוגני ממה שאתה מנסה למכור לנו
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זה בסדר, אני מוציא קיטור..."

ושמר סייד קשוע הוא החריג ולא השגרתי.

מוזר שאני כותב שסייד קשוע לא רוצה לגור בשכונה ערבית כי התרבות שלה לא מתאימה לו ואתה כותב בתגובה שאני חושב שכל הערבים הם "מקשה אחת". אם הם היו מקשה אחת, הוא כן היה רוצה לגור בשכונה ערבית.

לא צריך לעשות לערבים דה הומניזציה. הם אנשים כמוני וכמוך. אבל כן צריך לעשות להם דה תרבותיזציה. הערבים נולדו לתוך תרבות שלילית שמעטים מהם כמו קשוע מתעבים ובצדק ולכן הם עוברים לשכונה יהודית ושולחים את הילדים לגן יהודי למרות שהם "סובלים" מהגזענות היהודית האיומה. מעטים מבינם, לא רק מתעבים את התרבות הערבית שממנה הגיעו אלא גם מכבדים את המדינה היהודית.

אתה לא מבדיל בין אינדבדואל לבין ציבור. אני אשפוט ערבי כאינדבדואל (למרות הקושי שבדבר) ערבי יחיד יכול להיות אדם נפלא, אפילו חבר. זה לא שייך ליחס כלפי הערבים כציבור שנובע מדרך ההתנהגות של הרוב. ודרך ההתנהגות של הרוב היא פסולה, לא משנה כמה תעצום את העיניים ותעדיף להאשים את "פותחי האשכולות" . הם לא ממציאים מציאות רק משקפים אותה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-12-2010, 10:17
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אני דווקא חושב שהציבור הערבי הרבה יותר הומוגני ממה שאתה מנסה למכור לנו"

ציטוט:
אני דווקא חושב שהציבור הערבי הרבה יותר הומוגני ממה שאתה מנסה למכור לנו

כמה ערבים אתה באמת מכיר וכמה אתה ניזון מהתקשורת שלטענתך אסור לסמוך עליה?
בכתיבה שלך מתגלת ההתנשאות הישראלית הקלאסית, שמר יגיד תודה שהוא גר בשכונה שלי, נהנה מהכבישים שסללתי וממערכת הבריאות שבניתי. זה שסייד יותר מוכשר ממך, משלם יותר מיסים ממך ושרוב הסיכויים אתה אישית לא בנית כלום לא מפריע לתפיסת העולם שלך.

נזכרתי הבוקר במקרה אחד בולט.
בלימודי הקודמים בילתי חלק מן הזמן בבית החולים הדסה עין כרם. חלק לא קטן מהכירורגים שם הם ערבים. (אתה יודע איך זה, ערבים, יש להם ידיים טובות ולא הרבה שכל אז הם נהיים מנתחים.)
את אחד מהם הכרתי, כי הוא היה יורד לרכל ולעשן עם אתי, האחות המטורפת של הטראומה בעין-כרם.

באחד המקרים בו הוא בדק חולה, החולה התגאה בפניו על מערכת הבריאות המעולה שיש כאן. ואיך שיש פה מלא חולים ערבים. ושאין שום דבר כזה בכל המזה"ת. ובעצם הוא ציפה שהרופא יודה לו על כך שהוא, הרופא יכול לעבוד בבית החולים הנפלא שנבנה על ידי החולה. הרופא בחר להתעלם, אבל הנודניק לא הפסיק, והתעקש גם על בתי הספר הרפואה הנפלאים שיש בארץ ואיך שהם היו מוכנים לקבל גם את הכירורג שבודק אותו כרגע. הדבר היחיד שהוא ענה לו זה שהוא למד בלייפציג, גרמניה.

אני מניח שגם לכירורג הזה נמאס מאדוני הארץ, הוא פוגש אותם כל יום בתור החולים שלו בבית החולים. והוא מתבקש שלא לשכור דירה לידם. שכן זה לא שהוא לא בנאדם, זה שהוא חסר תרבות.
אגב, הוא לגמרי ערבי. נוסע במרצדס מפוארת של ערסים. הולך עם בגדים של חתן, ושוחט כבש באיד-אל פיטר.
וברור שאתה תאבחן אותו כחסר תרבות.

עוד טור של סייד קשוע שאולי יסביר לך למה הוא לא שולח את הילדה שלו ללמוד במזרח ירושליים.
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1113707.html

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 19-12-2010 בשעה 10:19.
ישן 19-12-2010, 21:57
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
את הטור של קשוע אקרא בימים הקרובים.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE]אני דווקא חושב שהציבור..."

אבל שוב אתה מביא דוגמא של ערבי אינדבדואל אחרי שכבר כתבתי לך שבע פעמים שאדם ערבי יכול להיות גם אדם נפלא ועדיין הפער התרבותי הכולל הין מרבית הערבים למרבית היהודים לא מאפשר לגור בשכונה של ערבים. ואיך זה שהוא רופא רלוונטי בכלל? גם אחמד טיבי רופא, גם לצפון קוריאה יש רופאים, האם זה הופך אותם למדינה טובה? ואני לא רוצה להזכיר באיזה מדינה שימשו רופאים כחלק ממנגנון ההשמדה. זה שהוא רופא ויודע לעשן וזה שהיה לו חולה יהודי חסר טאקט לא מעיד על כלום. ושוב - גם אם הוא אדם נפלא הוא היוצא מהכלל.

עובדה היא שהנהירה של ערבים היא לשכונות יהודיות ולא הפוך. אין ביקוש גדול למגורים באום אל פאחם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-12-2010, 09:45
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "זה בסדר, אני מוציא קיטור..."

דה-הומניזציה? לא נסחפת קצת? הכתבות והאשכולות שנפתחים בפורום מייצגים את המצב כמו שהוא במציאות, לא פחות ולא יותר. אני לא מבין למה אתה רואה בהצגת המצב האמיתי דה-הומניזציה. מין הסתם רעה אחת לא מצדיקה רעה שניה אבל אני לא זוכר שאנשים הזדעזעו כל כך כשתושבי רמת אביב יצאו נגד השכרת דירות לחרדים, מצב שדומה בדיוק למצב הנוכחי בו יוצאים נגד השכרת דירות לערבים. ניראה לי שאתה לוקח את המקרה הזה יותר מידי קשה, אנשים לא אוהבים את השונה אם הוא חרדי, ערבי, יהודי ביישוב ערבי וכו' וכו' וכו' זה מצב לא טוב אבל להגיד שזו "אולי רק ההתחלה" (והרמיזה שלך במשפט הזו דיי ברורה לי) זו הגזמה פרועה לדעתי. כמו שלוקלוק אמר כבודדים הערבים הם הטרוגנים לחלוטין וכמו בכל חברה יש בה טובים, רעים, חכמים, טיפשים וכו'. אבל כחברה, ובייחוד כשזה נוגע לכל מה שקשור לקונפליקט בינינו לביניהם, הם הומוגניים לחלוטין. שמעת פעם על קבוצה או אירגון ערבי שיוצאים נגד דברי ההסתה של ראאד סאלח למשל? שמעת על קבוצה או אירגון שיוצאים נגד האלימות שמפונת כלפי יהודים שרוצים לשכור בתים ביישובים ערביים? אני לא שמעתי על קבוצות כאלה בניגוד לקול הזעקה שקם נגד המכתב המטופש שכתבו הרבנים מצד לא מעט קבוצות יהודיות. בקיצור אני יכול להבין למה אדם שלא מכיר ערבים באופן אישי יראה אותם כקבוצה הומוגנית. הכתבה הזו מציגה מצב שנכון כמעט לכל שתי קבוצות שונות וכמעט בכל מקום, אתה חושב שעל אפרו-אמריקאי שנכנס לשכונה טובה בארה"ב לא מדברים ככה? זה טבע האדם ולא צריך לקחת מכתב שלא מייצג את רוב הציבור בישראל ולעשות ממנו את סוף העולם ותחילת האפרטהייד.

ישן 19-12-2010, 12:36
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אומנם לא תשובה שלוטשה במקלחת ובכל זאת:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "סייד קשוע כותב על גזענות"

מר קשוע עושה לעצמו חיים קלים מאוד. סאטירה זה לא רק להעביר בקורת. סאטירה זה להעביר קודם כל בקורת על מה ש'אתה רואה אותו כחלק ממך'. כבר כתבתי פעם שליצן חצר שעושה חקוי של איכר רעב בחצרו של האציל הצרפתי הגזלן יכול להיות משעשע אבל זו לא סאטירה ושום דבר לא נוקב בזה.

האם טבועים נימים גזעניים בכל אדם? התשובה היא מן הסתם כן. כולנו נרתעים מהשונה אך בד"כ הזמן יעשה את שלו והשונה יראה כדומה וגר ספרדי עם אשכנזי.

מדוע זה לא קורה בישראל? לא מפני שהחברה הישראלית גזענית ולא מפני שהיא חברת אפרטהיד. דעתי ככלל היא כי אצבע קלה מדי על הדק בטויי האפרטהייד והגזענות כלפי ישראלים משחק לידי גזענים אמיתיים בארצות ערב ובאירופה.

מר קשוע מנתק את בועת החיים האישית שלו מהמזרח התיכון ויוצר אולי סאטירה של האדם הקטן. זה טוב כטכניקה אשר מציגה את צרות היום יום אבל ממש לא הוגן בסאטירה פוליטית. מר קשוע כמוני בדיוק אינו מנותק מהמזרח התיכון ומהמלחמה שהכריז העם הערבי אליו הוא שייך על העם היהודי אליו אני שייך. אם אנסה לדמיין שבוע בו ישראל אינה חמושה ושבוע בו מדינות ערב שסביבנו אינן חמושות אזכר בקלות כי המאבק הזה לא חדל לרגע.

הישראלי היהודי נרתע מהערבי לא מאחר ויש לו מבטא שונה או טעם שונה באוכל. סביר הרי להניח שהטעם שלי באוכל ושהטעם של הורי במוזיקה ואולי גם המראה החיצוני דומים יותר לזה של מר קשוע מאשר לזה של לוקלוק ושלך. הרתיעה מקורה באלימות שמחצין העולם הערבי כלפי ישראל והיא תגובת התגוננות טבעית של אדם. אתה מתרעם על אשכולות 'הצעירים' אך לא מבחין כי אשכולות אלה הינם ביקורת מתוסכלת על מאמץ תקשורתי מרוכז להסתיר מהציבור את שעור הפשע בקרב ערביי ישראל. הנתונים פורסמו לדעתי גם השנה. הוסף לכך את כמות היוזמות החבלניות שמקורן בערבים והרי לך סיבה טובה לחשד בריא של כל נוסע אוטובוס. זו אגב הסיבה שאני הוא זה שמשום מה נאלץ לא אחת לעצור את הרכב בשער המוסד הציבורי ולפתוח את הבגאז' כשאחרים חולפים בנחת ומעולם לא חשבתי כי שי בכך דבר פוגעני או גזעני.

בקורתו של סייד קשוע על יחס החברה היהודית לערבי יוצאת מנקודת מבט לפיה על המדינה לקבלו כמובן מאליו ללא קשר לתהיה האם הוא קיבל את קיומה של המדינה היהודית ורואה עצמו כשותף גורל לי ולך. כאשר יצטלם מר קשוע מחלק שקיות שוקו לחילי צה"ל לאחר ששבו מפעולה מוצלחת של חיסול בכיר טרור ברצועה - יהיה לי יסוד להניח כי הוא שותף גורל עימי. מאחר ואיני רוצה לסכן את בריאותו של מר קשוע אאלץ להביט בצבור הערבי ישראלי ההטרוגני דרך נבחרי הציבור שלו והללו אינם מבשרים לי כל רצון להכלתי אני במזה"ת. אפילו פחות מנכונות שכניו של מר קשוע להכיל את ילדיו במגרש המשחקים. האם אתה מסוגל לדמיין את טיבי מברך את צה"ל על הפצצת מתקן אסטרגי סורי שסיכן אותו כמעט כמו שסיכן אותי? האם אתה יכול לדמיין את א-סאנע מגנה בשצף קצף את פעולות החיזבאללה? לא. אלה בדיוק הנבחרים של מר קשוע המייצגים באופן רשמי מדיניות אלימה וגזענית וחבורת הבריונים החמושה הניצבת מאחריהם במזה"ת מסוכנת ומוחשית הרבה יותר מכל חיוך סרקסטי לו זוכה סייד בשכונה.דו קיום זה חשוב אבל מבחינתי האישית 'קיום' חשוב עוד יותר.

אילו היה סאטיריקן אמיץ היה מבקר בחדות את החברה האלימה, הרדיקלית דתית השוביניסטית והגזענית בה צמח. אני מניח כי עטו המושחז היה יכול לירות אש וגופרית על הניה או על מושחתי הפתח' וסתם על רוצחים למען כבוד המשפחה. זהו הרי חומר לכתיבה נוקבת יום יומית. אבל קשוע עושה לעצמו חיים קלים ומבקר את החברה היהודית. כמו גזענים אחרים באירופה. 'חבוט ביהודי ונקה את מצפונך'.

אם ברצוני לבחון את מידת גזענותי הפרטית הדרך הטובה ביותר תהיה לשאול את עצמי איך אני חש כלפי שכן דרוזי. מוצא מזרח תיכוני, שפה ערבית, תרבות רקע ערבית ובכל זאת איך שאני לא הופך זאת הייתי שמח לקראתו כמו לקראת שכן רצוי. אפילו שמח מאוד.

למה? כי הוא לי שותף גורל והקטטות בפקיעין הן סטיית התקן של הקבוצה ממנה הוא בא כמו ההתפרעויות בכיכר השבת ולא אידאולוגיה רבת מלל הפכפכך שהשורה התחתונה שלה היא נאומי נאצר וחלומות יסין. והיפוכו של תרגיל - אילו היו דייויס וחומסקי חפצים בשכנותי הייתי מזדעזע ומרחיק את משפחתי מבני משפחתם ככל האפשר.

קשוע יכול להתנחם בכך שבעיני לפחות הוא עדיף בהרבה על הרדיקליות היהודיות בבילעין ומן הסתם אפילו נאה יותר מהן.

ישן 19-12-2010, 12:49
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אומנם לא תשובה שלוטשה במקלחת ובכל זאת:"

ציטוט:
אילו היה סאטיריקן אמיץ היה מבקר בחדות את החברה האלימה, הרדיקלית דתית השוביניסטית והגזענית בה צמח. אני מניח כי עטו המושחז היה יכול לירות אש וגופרית על הניה או על מושחתי הפתח' וסתם על רוצחים למען כבוד המשפחה. זהו הרי חומר לכתיבה נוקבת יום יומית. אבל קשוע עושה לעצמו חיים קלים ומבקר את החברה היהודית. כמו גזענים אחרים באירופה. 'חבוט ביהודי ונקה את מצפונ

תקרא את הספר ערבים רוקדים, שנכתב על ידו, ותגלה שלא מעט מהביקורות שלו מופנת קודם כל למגזר אליו הוא שייך.
פגשתי בחיי כמה וכמה ערבים כאלו. מקולגה ללימודים, בדואי מתל-שבע, שאמר לי בפירוש שהפתרון היחיד לישוב תל שבע הוא לפרק אותו בשל הפשיעה הרבה, ועד לפועל פלסטינאי שעבדנו יחד בבני-ברק ואמר לי את דעתו הכנה על ההנהגה המושחתת והאלימה של הפלסטינאים.
אני גם די בטוח שאחמד1948 שכותב כאן מפעם לפעם לא שונה מהגישה הזאת

חלק לא קטן מהדעות שקיימות בציבור הישראלי לגבי המגזר הערבי נובעות מההתנהלות שלהם עצמם.
אבל הצד השני הוא שמעולם לא קבלנו אותם כחלק שווה בחברה שלנו. ההתייחסות הקלאסית היא שהם צריכים להגיד תודה על הזכות לחיות בצילנו. וגישה כזאת משמשת ככר פורה להנהגה אלימה החיה מהפצת שנאה.

ישן 19-12-2010, 14:21
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE]אילו היה סאטיריקן אמיץ..."

אנחנו לפחות לא כותבים עליהם טורים "עלק מתחכמים" ב-YNET.
בעוד המודעות העצמית שלנו היא אמנם לוקה בחסר, אצל רוב הערבים היא פשוט לא קיימת - אני חושב שלא תהיה זו טעות לכתוב שרוב (שים לב, לא כל) הערבים פשוט חסרים את היכולת לביקורת עצמית מפותחת או לכל הפחות ליושר באופן רטרוספקטיבי, בעוד אצלנו (למרבה הצער) לעיתים היא חלק אינטגרלי עד כדי הצקה (ואצל קומץ קטן אך רעשני נראה כי היא אף אובססיבית).

לכן, אין לי בעיה שמר קישואי יכתוב עלי ביקורת, אך הייתי רוצה לראות באותה הנשימה בביקורת שלו גם אותו מציץ קצת במראה שהוא מתיימר להציב מולי - כל עוד הוא לא עושה זאת, דבריו שווים עבורי כקליפת השום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר