לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-04-2005, 14:57
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
יו משהו עצבני שחשבתי עליו ! איזה חיסכון !!!!

שלומות חברי הפורום
בעודי משוטט בארכיון של פורום מדע ( הנוסטלגיה..) ראיתי צירוף מילים שהגה בתוכי רעיון אדיר !
(מצטער על ההתלהבות אני מניח שזה יעבור עם הזמן...)
הקיצר שימו לב לרעיון הבא

מכונית פולטת עשן שגורמת לזיהום והורסת את איכות הסביבה וכנל לאנשים שגרים ליד ונשומים את העשן וחבל.. (לא צריך לפרט עוד..)

עכשיו מה דעתכם לדבר הזה למה שבמקום דלק ובזבוז משאביים טבעיים מסביבה וגרימה לזיהום ופגיעה באוזון של כדור הארץ שאותו אנחנו כל כך הורסים ...

למה שלא יהיה אפשר להוריד את המנוע מהרכב את הדלק ואת הכול ובמקום יהיה אפשר להתקין על גג המכונית קולט אנרגייה סולרית מהשמש !!!!
מה אתם חושבים על זה

אני יודע שיש קצת חסרונות אבל בהחלט עדיף על זיהום וחסרונות רבות שגורם לנו הדלק והזיהום שלו...

זה דבר אדיר איזה חסכון לא צריכים יותר דלק רק התקנה של אנרגיה סולרית !!!!

תגובות תגובות תגובות!!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2005, 16:49
צלמית המשתמש של djDimaX
  djDimaX djDimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.04
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אחי אתה בא באיחור.. אתה יכוןל לחפש קצת בגוגל ובפורום לפני זה...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "רגע רגע אל תבטל ישר את הרעיון..."

אחי אתה מאחר קצת
ציטוט:
במקור נכתב על ידי fiford
לדוגמה לשים מנורה ענקית

התאים הולסריים כיום יכולים לנצל בערך 5% מכמות האנרגיה שהם קולטים. זה כלום. המתח נמוך מאוד. לשים מנורה זה לא אפקטיבי ויוצר פי 20+ זיהום !! כי כאשר יוצרים את החשמל מזהמים(לרוב) הרבה מאוד, ומנורה ענקית שתדרוש מלא אנרגיה לא תספק כלום למכוניות ורק תגרום לביזבוז של 95%+ אחוז של האנרגיה.
לא נראה לי אפשרי עד שימצאו דרך לנצל יותר מ70% של האנרגיה הסולרית

נ.ב.
יש מטוס שפועל על אנרגיה סולרית וטס בלי הפסקה בעולם לא זוכר איפה....

ישן 21-04-2005, 17:00
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
אז בוא אני אבעס אותך
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "רגע רגע אל תבטל ישר את הרעיון..."

היינו יכולים כבר מזמן לשכוח שיש ערבים בעולם, ושיש דבר כזה שקוראים לו נפט, ולעבור מזמן לאנרגיה מתחדשת. יש המון פתרונות, לא רק פתרון אחד, וכולם, אגב, יותר יעילים מאנרגיה סולרית (למרות שעם אנרגיה סולרית ניתן היה להאיר את הבתים של כולנו, אבל זה בינתיים דורש השקעה עצומה שמחזירה את עצמה רק אחרי שנים רבות). דוגמה:

רכב שמונע על שמן תירס מלוכלך (הולכים לתדלק את האוטו בפלאפל), על מימן (תוצר הלוואי שלו הוא מים !), רכב היברידי שמפיק חשמל מהאנרגיה שנוצרת בתאוטה (תופס חזק באירופה). כל אלה יותר יעילים מרכבים שפועלים על אנרגיה סולארית, שאמנם מוצגים כבר כמה שנים בתערוכות, אבל אין סיכוי לשווק אותם לשוק הפרטי.

אבל כדי שמהפכת האנרגיה תקרה, צריך שיגמר כל הנפט בעולם, כי כל עוד חברות הנפט שולטות בעולם, הן פשוט לא יתנו לזה לקרות. ממשל בוש לצערי הוא חוד החנית במלחמת חברות הנפט נגד אנרגיה אלטרנטיבית.

ישן 22-04-2005, 09:38
  fiford fiford אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.05
אתם לא קוראים תגובות אה?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "וגם אם יהיה, אף אחד לא יקנה."

בואנה אני ממש לא מבין אותכם...

תעשו השוואה מה יותר טוב לכדור הארץ
א'.המכונית של היום. ב'.מכונית מימן ג'. מכונית עם אנרגיה סולארית
אם זו היתה שאלה אמריקאית ההיתי בוחר את בב' וג'

זה שכל העולם הזה חושב לטווח הקצר וממשיך לזהם עד שלכדור הארץ תתמוטט המערכת האיקולוגית וכולנו נמות זה בסדר
מסכים אתך עדיף לבוא עם הטענה :
"מי ישלם על זה ויסע ב30 קמ"ש" וכן אלה וכן אלה
אבל אבוי שחכנו לקרוא תגובות ובגלל זה עדיף לעצבן אותי

תבינו המכונית הזו לא נוסעת ב30 קמ"ש (לכל מי שחושב) זאות מכונית מירוץ ! מירוץ!!!!! מירוץ!! מירוץ!! מירוץ!! מירוץ!!! מירוץ!! מירוץ!!
העיקר אם ההיתי חושב על זה 6 שנים קודם הייתי מיליונר

http://solar42.umr.edu/

http://web.mit.edu/solar-cars/www/

http://www.formulasun.org/education/seles9.html21-04-2005 15:11
ישן 22-04-2005, 14:15
  kookie kookie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל kookie
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fiford שמתחילה ב "יו משהו עצבני שחשבתי עליו ! איזה חיסכון !!!!"

אנרגיה סולארית לא ממש אפקטיבית כמו שאנשים חושבים, צריך ההרבה (המון) קולטים כדי שזה ישתווה לאנרגיה שמקבלים מנפט. אבל אם הדאגה יחידה שלך זה שיכבת האוזון, התחממות כדור הארץ ושלל בעיות אחרות שנגרמות משרפת דלק אז אתה יכול להפסיק לדאוג, מתישהו האנושות תאלץ לעבור לדלקים חלופיים, וזה יקרה כנראה הרבה יותר מוקדם מאשר נדמה לרובנו. אני לא יודע אם שמעת אבל ישנה תיאוריה בשם Oil Peak שאומרת שברגע שאנחנו נשאב מחצית מכמות הנפט בעולם, זה יגרום לכלכלה להכנס למיתון עמוק אך יחד עם זאת גם לחיפוש אחרי מקורות אנרגיה חלופים. בקיצור מיתשהו נאלץ להפסיק להשתמש בנפט בין רוצים או לא (אלא אם כן נעבור להפקת דלקים מזבל, אבל זה סיפור אחר כבר)

תקרא בויקיפדיה: http://en.wikipedia.org/wiki/Hubbert_peak
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר