לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2010, 21:11
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10
מס' שאלות על תמ"קים ואחת כללית על נק"ל

1.אז ידוע שתמ"ק הוא נשק אוט' שיורה תחמושת של אקדח (לדוגמא 9 מ"מ וכו')
אז איך מגדירים את הFN P90 אם הוא יורה תחמושת ייעודית? האם קיים עוד תת-סוג לקטגוריית התמ"ק?
2.עד כמה שזכור לי אחרי מלה"ע 2 הרוסים דיי זנחו את התמ"ק והדבר הקרוב ביותר לתמ"ק שהיה להם זה הAPS ו"תמ"ק" AKS74U (נו,אני יודע שזה רוס"ר אבל בגודלו מזכיר תמ"ק!!)
הרי רק בשנות ה90 הרוסים התחילו לפתח תת מקלע של ממש,אני רואה שיש להם דיי הרבה סוגים אך נשאלות השאלות:
מה הם התמ"קים המוצלחים ביותר שלהם ואיזה מהם נמצאים בשימוש מבצעי של ממש וכבר לא בתהליכי ניסוי?
3.בצבאות וכוחות בטחון ברחבי העולם מה כרגע מקומו של התמ"ק?
אני זוכר שבמלה"ע 2 הייתה לנשק הזה חשיבות דיי גדולה ונעשה בו שימוש נרחב מאוד.

שאלה כללית על נק"ל:
מה הם סוגי הנק"ל העיקריים שנעשה בהם השימוש הנרחב ביותר הן בצבאות והן בכוחות בטחון/ארגונים חמושים אחרים?
הערה:כשאני אומר "סוג" אני לא מתכוון לסוג ספציפי של נק"ל כגון גלוק או MP5 אלה אני מדבר הרבה יותר בכלליות ומתכוון לאקדח,רוס"ר,מקלע,רוב"צ וכו' וכו'
מקווה שזה היה ברור לכם!

תודה מראש.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2010, 22:01
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
הקדמת אותי בכמה ימים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מס' שאלות על תמ"קים ואחת כללית על נק"ל"

התכוונתי לפתוח אשכול על הנושא הזה בדיוק בעוד כמה ימים, מאחר וכבר פתחת אותו אני פשוט אזרום. בגדול יש כיום מספר תמ"קים שנמצאים בשימוש נפוץ:
- MP5 על נגזרותיו השונות, בעיקר בתפקידי שיטור (הדגם הרגיל, וזה עם פנס מובנה) ולשימוש יחידות מיוחדות (המושתק).
- MP7 הוא היורש הרשמי, נכנס לאט לשימוש - המשתמשים הם אותם גופים בסעיף הקודם.
- המיני עוזי זוכה עדיין להצלחה רבה בעולם, המיקרו נמצא בשימוש בעיקר בארץ.
- P90 של FN הולך חזק בתחום הבטחון פנים/שיטור וכן בתחום האבטחה.
- MP9 של שטאייר כבר הוחשב "סוס מת", B&T הבלגית הפריחה בו חיים חדשים.

כאמור, קהל היעד העיקרי של התמ"ק כיום נחלק ל-3:
- כוחות שיטור ובטחון פנים
- יחידות מיוחדות
- גופי אבטחת אישים ממשלתיים ופרטיים.
למרות הרצון והנסיון להחדיר את הכלים האלה ליחידות הרגילות של צבאות שונים כנשק לתומכי לחימה (רופאים, מכונאים, מ"צ) נראה שמגמה זו די התפוגגה.

מקווה שמחר אמצא את הזמן להוסיף תמונות.

ישן 28-12-2010, 16:47
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "אין סטירה פה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רס"ר
צלפים נכנסים לקטגוריה של "כוחות מיוחדים".
בין זה לבין הפעלת קונספציה של PDW המרחק גדול מאד .
אגב גם לא היתי ממהר להסיק מסכנות לגבי "משרת בהצלחה" משאנחנו רואים פה זה "נראה פצצה
במצעדים ".

יחידות חי"ר משתמשות בתמ"ק MP-7 כנשק משני, גם תומכי לחימה,טייסים וכו... התמ"ק דיי נפוץ בצבא, כמובן שגם הכוחות המיוחדים משתמשים בו

בקשר למשרת בהצלחה, זאת דעתו של הצבא הגרמני על התמ"ק ועל השימוש בו, ולכן הצבא מתכוון להזמין עוד תמ"קים מאותו סוג

MP7 משרת עם הכוח הגרמני שמוצב באפגניסטן

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm5.static.flickr.com/4018/4353384993_67ca8f8d58_o.jpg]
ישן 01-01-2011, 22:58
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.09
כמות די קטנה היתי אומר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=רס"ר]יש לך נתונים על..."

אפילו ביחס לגודל הצנוע של הצבא הגרמני .
מצד שני יכול להיות שזה חלק מרכש רב שלבי מענין להמשיך ולעקוב .

את הנתונים של הכלי אני מכיר אבל אני לא מכיר נתונים של מה הכדור הזה באמת מוסגל לעשות
וממה שאני רואה בניסוי מעבדה קשה לי לגבש דעה לכאן אוו לכאן .
מצד אחד ברור שהוא נחות משמעותית ביחס ל5.56 נאטו מצד שני הוא גם לא אמור לבוא במקומו
אלה במקום ה9 מ"מ .
בהשוואה ל9מ"מ יש לו פחות אנרגית לוע מהכדור הממוצע אבל לא ברור מה הוא עושה כדי להעביר אנרגיה למטרה (כנראה שמתוכנן בדומה ל5.7 להסתובב על ציר האורך ) במקרא הזה הוא יתן פחות אוו יותר ביצועים של 9מ"מ FMJ במקרא הטוב אבל עם יכולת חדירות דרך מטרות ממוגנות אפוד מגן "רך".
מנסוים שנערכות כבר אחרי 100 מטר האנרגיה של הכדור אחרי מעבר דרך מיגון יורדת בערך לשווה ערך 0.22LR ,שזה לא מעודד במיוחד .

ישן 01-01-2011, 23:41
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "כמות די קטנה היתי אומר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רס"ר
אפילו ביחס לגודל הצנוע של הצבא הגרמני .
מצד שני יכול להיות שזה חלק מרכש רב שלבי מענין להמשיך ולעקוב .
.

MP7 נכנס לשירות מבצעי בצבא הגרמני עוד בשנת 2002 , הראשונים להצטייד בתמ"ק היו חיילי הקומנדו (KSK) , ומאוחר יותר יחידות רגילות של הצבא התחילו להשתמש בו.

ציטוט:
מצד אחד ברור שהוא נחות משמעותית ביחס ל5.56 נאטו מצד שני הוא גם לא אמור לבוא במקומו
אלה במקום ה9 מ"מ .
בהשוואה ל9מ"מ יש לו פחות אנרגית לוע מהכדור הממוצע אבל לא ברור מה הוא עושה כדי להעביר אנרגיה למטרה (כנראה שמתוכנן בדומה ל5.7 להסתובב על ציר האורך ) במקרא הזה הוא יתן פחות אוו יותר ביצועים של 9מ"מ FMJ במקרא הטוב אבל עם יכולת חדירות דרך מטרות ממוגנות אפוד מגן "רך".
מנסוים שנערכות כבר אחרי 100 מטר האנרגיה של הכדור אחרי מעבר דרך מיגון יורדת בערך לשווה ערך 0.22LR ,שזה לא מעודד במיוחד .

הכדור של MP7 תכונן ככדור רובה (בניגוד לתמ"קים אחרים שלרוב משתמשים בתחמושת שמיועדת לאקדחים) ולכן יש לו טווח אפקטיבי גדול יותר וגם יכולת חדירה גבוה יותר, ולמרות העוצמה של אותו כדור, הרתע של MP7 קטן ב 50% מכדור 9 מ"מ (נאט"ו)דבר שמשפיע לטובה על הדיוק של התמ"ק.

פורסם שהתמ"ק הצליח לחדור שכפ"ץ ממרחק של 200 מטר

In response to the NATO PDW requirement document D29, HK developed a Personal Defense Weapon system that will penetrate the CRISAT vest, comprised of 1.6 mm titanium plates and 20 layers of Kevlar, out to 200 meters and beyond.

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 01-01-2011 בשעה 23:47.
ישן 02-01-2011, 14:15
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

עם כל הכבוד לאתר H&K
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=רס"ר]אפילו ביחס לגודל..."

אני לא מאמין להם יותר משאני מאמין שהמשפחתית של חברת X "הכי טובה למשפחה שלך "
אוו לחברת Y שמבטיחה לי שהמכונית שלהם "לא רואה מוסך".
וגם פה אנחנו רואים טריקים פרסומים מוכרים של שיבוץ תדמית פרסומית בתוך טקסט עם עובדות ידעות ומכורות כדי לתת לכל הטקסט תדמית אמינה ושימוש במילים סתומות כמו "עוצמה" ו"קטלניות"
שאין להם פרוש מוסכם ומוגדר וכל אחד יבין מה שהוא רוצה לשמוע וזאת מבלי לחייב את החברה
כי אחרי הכל היא לא אחראית למה שההוא הבין בעצמו .

למה הכוונה ?
קח את המושג "עוצמה " מה הוא אומר ?
הפרוש המקובל בארה"ב למשל הוא פשוט התנע אוו במילים פשוטות מכפלת המהירות הכדור במסה
שלו ,אלה שמה לפי חוק ניטון השני לכל כוח יש כוח נגדי בכיוונו ושווה בעוצמתו ולכוח הזה אנחנו קוראים בתחום הפיזיקה "רתיעה חופשית" ובתחום הירי "רתע" מה שאומר שאים הרתע נמוך ב50% באופן בלתי נמנע גם ה"עוצמה" נמוכה ב50% יחסית ל9 מ"מ פרבלום .
ואם אנחנו רוצים לדבר על אנרגיה אז חישוב זריז יראה שלכדור 4.6 יש בערך 66% מהאנרגיה
של 9מ"מ פרבלום .
וכן אין ספק שהוא חודר את התווך שהוא תוכנן עבורו השאלה היא מה קורה אחרי החדירה
כי אחרי הכל חדירה היא רק "המשחק המקדים" אחרי זה צריך ליצר בליסטיקה סופית טובה
על המטרה .......
ופה כמו שאמרתי בדיקות הראו שהמצב לא מי יודע כמה אפילו אחרי 100 מטר שלא לדבר על" 200 ויותר"

ישן 02-01-2011, 15:05
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "עם כל הכבוד לאתר H&K"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רס"ר
אני לא מאמין להם יותר משאני מאמין שהמשפחתית של חברת X "הכי טובה למשפחה שלך "
אוו לחברת Y שמבטיחה לי שהמכונית שלהם "לא רואה מוסך".
וגם פה אנחנו רואים טריקים פרסומים מוכרים של שיבוץ תדמית פרסומית בתוך טקסט עם עובדות ידעות ומכורות כדי לתת לכל הטקסט תדמית אמינה ושימוש במילים סתומות כמו "עוצמה" ו"קטלניות"
שאין להם פרוש מוסכם ומוגדר וכל אחד יבין מה שהוא רוצה לשמוע וזאת מבלי לחייב את החברה
כי אחרי הכל היא לא אחראית למה שההוא הבין בעצמו .

קודם כל, אותו תמ"ק מיועד לשוק הצבאי/ביטחוני ושאותם אירגונים רוצים לרכוש אמל"ח כלשהו, אז החברה חייבת להוכיח את הטענות שלה בניסויים מקצועים שנערכים על ידי אותם אירגונים, כך שמה שכתוב באתר היצרן והפרסומת שלו, לא באמת משפעים על אותם אירגונים צבאים/ביטחונים, אם החברה טוענת משהו היא צריכה להוכיח את זה. כך שזה לא בדיוק אותו דבר כמו פורסמת למכונית משפחתית.

הדרישה שאותו תמ"ק יחדור את אותו שכפ"ץ ממרחק 200 מטר הוא דרישה של הצבא הגרמני ואותו ניסוי נערך על ידי הצבא הגרמני עצמו ואותו תמ"ק נבחר על ידי הצבא הגרמני אחרי בדיקות מקיפות בנושאי אמינות, דיוק ויכולת חדירה (לא, הם לא התרשמו ממילים "סתומות" כמו עוצמה וקטלניות).

MP7 הוא היורש של התמ"ק המוצלח MP5 , והוא נכנס לשירות מבצעי בכמה יחידות צבאיות ומשטרה מסביב לעולם, והוא בטוח לא נבחר בגלל מחיר נמוך או בגלל מה שכתובת באתר היצרן.

הבנתה אותי? אגב, אם את עדיין לא מאמין...אז פשוט אל תקנה אותו.

ציטוט:
אלה שמה לפי חוק ניטון השני לכל כוח יש כוח נגדי בכיוונו ושווה בעוצמתו ולכוח הזה אנחנו קוראים בתחום הפיזיקה "רתיעה חופשית" ובתחום הירי "רתע" מה שאומר שאים הרתע נמוך ב50% באופן בלתי נמנע גם ה"עוצמה" נמוכה ב50% יחסית ל9 מ"מ פרבלום

ממש לא נכון.

מה שאתה אומר זה שאם הרתע של X נמוך מהרתע של Y אז העוצמה (יכולת חדירה,טווח) של X נמוכה מזאת של Y.וזה לא נכון.

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 02-01-2011 בשעה 15:27.
ישן 02-01-2011, 18:09
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

תירגע קצת
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "הלו ביג'ו ,מה קרא??,למה מתעצבן ???"

למה אתה כזה נסער? אל תקח את זה אישית..

עצם זה שהתמ"ק נבחר על ידי מדינות כמו גרמניה, ארה"ב,בריטניה,דרום קוריאה ,אוסטריה, אירלנד ומדינות אחרות, והוא לאט לאט מתחיל לתפוס את מקומו של התמ"ק MP5 , וההצלחה השיווקית שלו מעידה על כך שמדובר בתמ"ק מוצלח. ובעניין הזה יכול חברת H&K להשתמש בכדי לשווק את הכלי למדינות אחרות, בזה שהקומנדו הגרמני או כוחות מיוחדים מארה"ב למשל משתמשים בתמ"ק, זה אמצעי יותר יעיל לשיווק.

הכדור4.6x30 מ"מ יש יכולת חדירה גבוה יותר וגם טווח אפטיבי גדול יותר מכדור 9 מ"מ (נאט"ו) וזאת עובדה ולא דעה, ואמרתי לך שאותו תמ"ק הצליח לחדור שכפ"ץ מטווח של 200 מטר בניסוי שנערך על ידי הצבא הגרמני, זה הכל.

וכן, אני שמח שאותו תמ"ק זוכה להצלחה שיווקית ושחברת H&K מצליחה לפתח ולמכור נק"ל איכותי מסביב לעולם, בגלל שמדובר בחברה איכותית ובעיקר בגלל שמדובר בחברה גרמנית, כן גם עניין של גאווה לאומית,מאוד משמח אותי לראות חיילים אמריקאים עם רוס"רים שכתוב עליהם "Made in germany".

אבל להגיד שאני משווק אותם, זה מגוחך ביותר , הרי אמרתי לך אל תקנה מהם

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 02-01-2011 בשעה 18:12.
ישן 03-01-2011, 11:44
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
other opinions on 4.6mm terminal effectiveness
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=רס"ר]אפילו ביחס לגודל..."

from Doctor Gary Roberts http://www.m4carbine.net/showthread.php?t=69698

ציטוט:

4.6x30mm has seen limited fielding in combat; performance is on par with similar small caliber PDW weapon systems. The MP7 is a compact, lightweight platform that is easily controlled when used full auto while trying to get enough hits on the bad guys to stop their hostile actions

4.6x30mm does NOT go through SAPI or eSAPI plates; CRISAT is a joke

on 5.7 http://www.m4carbine.net/showthread.php?t=19913

In general, DocGKR does not speak highly of terminal effects of the 4.6mm or 5.7mm PDWs and recommends 5.56x45 from short assault rifles instead

from wiki http://en.wikipedia.org/wiki/4.6x30mm
ציטוט:
Testing done by HKPro in 2000 indicated that the 4.6x30mm cartridge penetrated deeper in 20% ballistic gelatin and transferred slightly more energy than the 5.7x28mm cartridge fired from the FN P90.[2] However, a more recent series of tests performed by NATO in the United Kingdom and France indicated that 5.7x28mm was the superior cartridge.[4] The results of the NATO tests were analyzed by a group formed of experts from France, the United States, Canada, and the United Kingdom and the group's conclusion was that the 5.7x28mm was "undoubtedly" the more efficient cartridge.[4]

Among other points, the NATO group cited superior effectiveness (27% greater) for the 5.7x28mm against unprotected targets and equal effectiveness against protected targets.[4] It also cited less sensitivity to extreme temperatures for the 5.7x28mm and cited a greater potential risk of barrel erosion with the 4.6x30mm.[4] In addition, the group pointed out that 5.7x28mm is close to the 5.56x45mm NATO by its design and manufacture process, allowing it to be manufactured on existing production lines.[4] The group also pointed out that 5.7x28mm weapons are more mature than 4.6x30mm weapons, and the 5.7x28mm FN Five-seven pistol was already in production at that time, while the 4.6x30mm Heckler & Koch UCP pistol was still only an early concept.[4] However, the German delegation and others rejected the NATO recommendation that 5.7x28mm be standardized, and as a result, the standardization process was indefinitely halted.[4][1]

ישן 03-01-2011, 16:34
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "other opinions on 4.6mm terminal effectiveness"

אתה מצטט דעה של מישהו מפורום, ואת רשאי להאמין למי שאתה רוצה,אותו ניסוי של חדירת שכפ"ץ נערך על ידי הצבא הגרמני ולפי הסטנדרטים של נאט"ו, ויכולת חדירה גבוה (יותר תומ"תים מדור קודם) היית הדרישה העיקרית של הצבא. לא משנה מי אומר מה, התמ"ק אמור להוכיח את עצמו בניסויים מקיפים אצל לקוחות ממדינות שונות, והם אלה שיחליט אם הוא טוב או לא.

דרך אגב, רק לאחרונה הודיעו שהצבא הגרמני פסל גירסה של הרובה HK417 בגלל שלא עמד בדרישות שנקבעו לבחירת רובה קלעים חדש (מסומן G27), והצבא הציב לחברת H&K אולטימטום או שהם יציגו גירסה יותר טובה(כנראה קנה כבד יותר) או שהם פסולים. כך שהצבא הגרמני לא מקבל כל דבר שחברת H&K (או כל חברה מקומית אחרת) מציעה, הדברים נעשים לפי סטנדרטים גבוהים ומקצועיים , ומי שלא עומד בהם, נזרק החוצה.

בקשר לזה שעדיף רוס"ר קומפקטי/קצר על פני תמ"ק, אז זה תלוי למי ולמה,כמו שאמרתי מקודם, MP7 משרת כנשק משני בכמה יחידות והוא מחליף את האקדח P8 , ויש גם אלה שמשתמשים בו כנשק עיקרי (תומכי לחימה וכו...), מן הסתם התמ"ק שוקל פחות ויותר קומפקטי ויש תפקדים שהוא מתאים יותר.

אבל, אולי בשריון ובתותחנים למשל, עדיף רוס"ר קצר כמו G36K מאשר תמ"ק.

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 03-01-2011 בשעה 17:03.
ישן 03-01-2011, 23:48
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left][font=Verdana]Just to..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13

However what DocGKR is saying is that the terminal effects, ie hurting the victom, AFTER penetration is inferior to that of standard assault rifle rounds like the 5.56mm

כמובן שכדור בקוטר 5.56 מ"מ של רוס"ר עולה בביצעיו על כדור של התמ"ק MP7 או P90 ,אבל כאן אתה משווה בין תפוחים לתפוזים,זה כמו להגיד שמקלעים יותר טובים מרוס"רים, לתמ"קים יש את היתרונות וגם את החסרונות שלהם, לא צריך להשוות אותם לרוס"רים כי זאת פשוט קטגוריה אחרת.

ציטוט:

I don't know about police or special forces applications, but in my opinion, an army that already fields AR ammo is not gaining anything by equipping their supply people with a PDW versus a short 5.56 AR

למשל בתפקיד של נשק משני, MP7 יש את המשקל והמימדים של אקדח, והא מחליף בכמה יחידות את האקדח P8 ,כך שההשוואה צריכה להיות מה יותר עדיף MP7 או האקדח P8, וכאן אפשר לראות יתרון גדול לתמ"ק. שוב, כמו שאמרתי מקודם, תלוי למי ולמה,

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 04-01-2011 בשעה 00:04.
ישן 04-01-2011, 07:37
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=zragon13][left] ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
כמובן שכדור בקוטר 5.56 מ"מ של רוס"ר עולה בביצעיו על כדור של התמ"ק MP7 או P90 ,אבל כאן אתה משווה בין תפוחים לתפוזים,זה כמו להגיד שמקלעים יותר טובים מרוס"רים, לתמ"קים יש את היתרונות וגם את החסרונות שלהם, לא צריך להשוות אותם לרוס"רים כי זאת פשוט קטגוריה אחרת.
,

But that is exactly the point.The PDWs are being marketed to fill the same role that today is filled by short barrelled ARs

Per H&K's website, a loaded MP7 weighs 2.0kg. Loaded P90 weighs 3.0kg
In comparison, the short G36C weighs 3.0kg loaded (about the same for local M16 menusar

The PDWs were developed to improve on the armor penetration of Pistols and SMGs. But in modern armies the personal defese weapon role of the SMG has long beeen replaced by ARs. For an army that already uses 5.56mm weapons, issuing an additional type of ammo/weapon just for support troops is unecessary. I would be first concerned with a more powerful AR caliber for infantry troops

ישן 04-01-2011, 09:55
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

תודה על המידע
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "other opinions on 4.6mm terminal effectiveness"

אני מחפש את המאמרים המקורים שמוזכרים במקורות שהבאתה אבל לא כל כך מוצא ,נסתדר עם זה בהמשך .
ובנתיים מה שכן ידוע ומוכר ......לפחות עבור ה5.7 .
לגבי כושר העצירה על מטרות לא מוגנות הניסוים בגיל בליסטי מראים ביצועים דומים לאלו של ה9X19
147 גרין JHP ,שעל בסיס זה ניתן לבסס טיעון שיהיה לכדור כושר עצירה גבוהה יותר מאשר ל9X19 NATO .
בנסיוים שערכו בINS מצאו שהחדירות שלו דרך מכשולים קלים כמו קיר ,ביגוד כבד ,זכוכית ,חלון רכב עץ וכ"ו מראה כושר חדירה שקול לזה של ה5.56 במשקל 55 גרין (M-193 ) מקנה של 14.5 אינטש
אבל נמוכה מזאת של ה9X19
וזה כמובן חדשות טובות בעיקר ליחידות אבטחה ושיטור שפועלים בשטח רווי אזרחים ,השאלה היא כמה זה רלוונטי לשימוש צבאי ?!
והתשובה שלי היא שזה רלוונטי לפחות באופן חלקי .

לגבי המטרות המוגנות שזה למעשה המטרה שבגינה הקליברים הללו פותחו :
אז קודם כל אני לא שותף לקביעה שמבחן ה CRISAT הוא בדיחה .
נכון מדובר במבחן מיושן שגובש על בסיס אויב שכבר לא קיים ולא שונה כבר מעל 20 שנה למרות
שהמיגון האישי עשה קפיצת מדרגה אדירה בזמן הזה ,אבל יחד עם זאת רמת המיגון שהוא מיצעה
היא איפה שהוא בין רמת II+ לרמת IIIA עם קרבה רבה יותר לאחרון .
וזאת הרמה שנפוצה גם היום בקרב רוב הכוחות שיש להם מיגון ועדין יש כחות רבים מאד בשדה
הקרב(גם אצלנו) שהמיגון שלהם מורכב בעיקר מקסדה ברמה II ושכפ"צ רססים במקרא הטוב .
מעבר לזה לפחות עבור ה5.7 נערכו לא מעט ניסוים גם על טווחי בדיקה ברמות של IIIA וIIIA+
המורכבת מ48 שכבות קוולאר לעומת 32 בIIIA הסטנדרטי .
וגם פה הביצועים של הכדור לפחות מהP90 היו משביעות רצון לפחות בטווחים קצרים וכמובן
שהיו טובות יותר מאשר של 9X19 שפשוט לא עושה כלום כנגד מטרות כאלו .

לגבי ה4.6 פשוט אין מספיק מידע מהימן בשטח כדי לבש דעה אבל כמו שכתבתי קודם לפחות על סמך הניסוים בברטניה בטווחים של 100 מטר ויותר המצב לא מזהיר .
ביצועים של 0.22 LR מאקדח זה לא משהוא שאני רוצה לקחת לקרב (וכנראה שבטווחים של 200 מטר הביצועים ירדו ל0.22 קצר ) יחד עם זאת זה יותר ממה ש9X19 נותן ובהחלט כמות גדולה של
פגיעות כאלו במטרה תיתן אפקט כל שהוא .

לסיכום :היתי אומר שלפחות ה5.7 עולה על הביצועים של ה9X19 בכל מקום וזמן אבל אם להיות מציאותים אז היתי אומר שהטווח היעיל שלו יהיה בסביבות ה200-250 מטר מול מטרה לא מוגנת
ו50-70 מטר מול מטרה מוגנת באפוד מגן רך וקסדה .
אבל בשבילי לפחות רוס"ר קומפקטי בבקשה .

נערך לאחרונה ע"י רס"ר בתאריך 04-01-2011 בשעה 09:58.
ישן 05-01-2011, 08:38
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי רס"ר שמתחילה ב "תודה על המידע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רס"ר
לסיכום :היתי אומר שלפחות ה5.7 עולה על הביצועים של ה9X19 בכל מקום וזמן אבל אם להיות מציאותים אז היתי אומר שהטווח היעיל שלו יהיה בסביבות ה200-250 מטר מול מטרה לא מוגנת
ו50-70 מטר מול מטרה מוגנת באפוד מגן רך וקסדה .
אבל בשבילי לפחות רוס"ר קומפקטי בבקשה .

I agree with your conclusion.

As I understand it from reading, 4.6 and 5.7 are better at penetrating soft armor, ie Level3A and below, than 9x19FMJ. After all, this was its design purpose. But against unarmored targets, various soft/hollow point 9mm rounds have superior terminal effects, ie stopping power

In anycase the AR cartridge is superior in penetration and terminal effects and effective range to both the 4.6 and 5.7 . None of these are going to penetrate Level3 or 4 which is supposed to stop full power rifle AP rounds

Thus for conventional combat or support troops that already uses 5.56, I don't see any value in the PDW. It makes more sense to issue short barrelled carbines that use the same ammo and magazines. Any specialist soldier that needs his hands free will find it just as difficult to carry a PDW as an M4.

As for police, security or special commando usage, I have no knowledge or interest. If an M4 is too big or heavy, why don't they just use a lethal karate chop or throw a ninja star for short range
:-

ישן 05-01-2011, 20:21
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=רס"ר]לסיכום :היתי אומר..."

אתה כמובן צודק לגבי כדורי JHP הענין הוא שהם אסורים בשימוש צבאי מתוקף אמנת האג ולאחר מכן גם ג'נבה ,ככה שבתחום הצבאי השיפור שה 5.7 נותן הוא פחות אוו יותר הכי טוב שיש .

לגבי טווח האפקטיבי אתה צודק במישור התאורטי בעיקר משום שבוא נודה על האמת הטווח האפקטיבי האמיתי של הלוחם הממוצא ועל אחת כמה וכמה של תומכי לחימה הוא די בטווח של התמקים הללו .
ונכון שיש לוחמים שיכולים לירות ביעילות על מטרות לטווחים של 400 מטרים ויותר עם M4 ואולי אפילו
עם קומנדו מציוד בטלסקופ אופטי ,אבל אלו ממש לא מיצגים את הרמה השלטת ואני לא בטוח שגם הם יכולים לעשות את זה כל יום כל היום .

לגבי שימוש משטרתי אבטחתי וקומנדו במקרים הללו לא תמיד אוו בהכרך מדובר על סיבות כמו מסורת וואסח אוו סתם פינוק של חילי שוקו ,הרבה פעמים מדובר בשיקולים מיקצועים אמיתים ,שהם לבד יכולים לפרנס פה אשכול אוו שתיים .

ישן 20-12-2010, 21:59
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
קצת תמונות רלוונטיות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "מס' שאלות על תמ"קים ואחת כללית על נק"ל"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
שוטרים בריטים מאבטחים אירוע עם MP5, שבעבר היה בשימוש מספר קטן של יח' משטרתיות מאוד ספציפיות

צוות מבצעי של הראשות ללוחמה בסמים (DEA) באפגניסטן כולל לוחם עם MP5SD

MP7 מאובזר של לוחם SEAL באפגניסטן

MP7 בידי שוטר בריטי

לוחמי יחידה מיוחדת של צבא הודו, הלוחם הימני חמוש במיני עוזי PRO עם משת"ק, ידית הסתערות וכוונת מור

שוטר צבאי מצבא לא ידוע באפגניסטן, מתאמן עם תמ"ק UMP - כלי שלא ממש נקלט חזק בשוק

לוחם של יח' אמריקאית מיוחדת בעירק עם UMP

לוחם אוסטרי עם Steyr TMP, לאחר שהחברה לא הצליחה לשווק את הכלי היא מכרה את התוכניות ל-B&T ששדרגה אותו וסימנה אותו MP9

סוכן מצוות האבטחה של הבית הלבן חמוש ב-P90

ולסיום קצת גאווה ישראלית: לוחם שייטת בפוזה מגרה עם מיני עוזי מושתק

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 20-12-2010 בשעה 22:08.
ישן 25-12-2010, 02:45
  משתמש זכר grish22 grish22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.10

טוב,מכיוון שחלק מהשאלות "התפספסו",אקפיץ שוב את האשכול בכדי שתהייה התייחסות לאותן שאלות.
(לצורך הנוחות ארשום אותן שוב בהודעה זו)
1.מהם סוגי הנק"ל הנמצאים כעת בשימוש הנרחב ביותר בצבאות,משטרות,כוחות בטחון וארגונים חמושים אחרים בעולם?
אני לא שואל על סוגי נק"ל ספציפיים! (גלוק,MP5 ועוד) אלה מהו סוג הנק"ל הנמצא בשימוש הנרחב ביותר,לדוגמא:
"באיזה נק"ל נעשה שימוש יותר נרחב? אקדח או רוס"ר?"
מקווה שהשאלה ברורה.

2.זכור לי שאחרי מלה"ע 2 הרוסים דיי זנחו את התמ"ק והדבר הקרוב ביותר לתמ"ק שהיה להם זה הAPS,הרי רק בשנות ה90 הרוסים התחילו לפתח תמ"ק של ממש,ראיתי שיש להם דיי הרבה דגמים.
עכשיו נשאלת השאלה:מה התמ"ק הרוסי המוצלח ביותר מהעת האחרונה ואיזה מהתמ"קים נמצאים בשירות וסיימו את שלב הניסויים?
ישן 25-12-2010, 09:07
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "טוב,מכיוון שחלק מהשאלות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי grish22
1.מהם סוגי הנק"ל הנמצאים כעת בשימוש הנרחב ביותר בצבאות,משטרות,כוחות בטחון וארגונים חמושים אחרים בעולם?
אני לא שואל על סוגי נק"ל ספציפיים! (גלוק,MP5 ועוד) אלה מהו סוג הנק"ל הנמצא בשימוש הנרחב ביותר,לדוגמא:
"באיזה נק"ל נעשה שימוש יותר נרחב? אקדח או רוס"ר?"
מקווה שהשאלה ברורה.

צבאיות עושות שימוש ברוסר"ים כנשק אישי, אקדחים ותמק"ים משמשים כנשק עזר או נשק להגנה עצמית. יחידות מיוחדות צבאייות יכולות לעשות שימוש בתמק כנשק עיקרי במקרים ומצבים מסויימים (אבל להם יש בד"כ מבחר גדול יותר של סוגי ודגמי הנשקים מאשר ליחידות קוויות). משטרות עושות שימוש בעיקר באקדחים ופחות בתמק"ים, אבל גם ברוסר"ים (במיוחד היחידות המיוחדות של המשטרה). אירגונים חמושים יכולים להשתמש בכל דבר - זה תלוי באירגון ובתקציב. ראינו תמונות מהאישור שלנו של רובי צייד, למשל.

באופן כללי, לצורך מלחמה מעדיפים רוס"ר, לצורך לש"ב - תמ"ק, ולצורך שיטור והגנה עצמית - אקדחים.

ציטוט:
2.זכור לי שאחרי מלה"ע 2 הרוסים דיי זנחו את התמ"ק והדבר הקרוב ביותר לתמ"ק שהיה להם זה הAPS,הרי רק בשנות ה90 הרוסים התחילו לפתח תמ"ק של ממש,ראיתי שיש להם דיי הרבה דגמים.
עכשיו נשאלת השאלה:מה התמ"ק הרוסי המוצלח ביותר מהעת האחרונה ואיזה מהתמ"קים נמצאים בשירות וסיימו את שלב הניסויים?

יש כמה וכמה. יחסית לאחרונה התקבל לשירות תמ"ק מדגם PP-2000 מתוצרת של KBP.

שום תמ"ק רוסי מהזמן האחרון לא עולה לראש כמוצלח ביותר. כניראה שהם בסדר, אבל הצלחה מחסרית והספקה למדינות אחרות, מה שיכול להוות אינדיקציה אובייקטיבית להצלחה, לא רואים.

ישן 25-12-2010, 21:12
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "טווח,קוטר ועד כמה גדול כוח..."

לא ולא.

כוח אש הוא מונח שדורש הגדרה ספציפית יותר, לפחות בעיניי, האם זה כמות התחמושת שאפשר לייצר בX זמן, "כמות" כוח העצר ( עוד מונח שדורש ירידה לפרטים) שנשק מייצר בX זמן, או אפשרויות אחרות?

גם בקשר לטווח קיימת שגיאה- לרובי צייד טווח קצר מרוס"רים (ולעניות דעתי גם מרוב התמ"קים) רוב"צים ומקלעים גם הם מתערבבים בינם לבין עצמם- יש רוב"צים עם טווחים גדולים משל מקלעים ולהיפך, כנ"ל לגבי קוטר.

שוב לגבי רקטות וטילי נ"ט- האפקטיביות, ייעוד והטווחים הם דינאמיים מדי בשביל למקם על סקאלה מסוימת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-12-2010, 19:03
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

זה לא שלא נעשה שימוש בכלל
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "יש סיבה לכך שבמציאות לא נעשה..."

יש פה ושם יחידות כאלו ואחרות שמפעילות כלים כאלו בכמיות קטנות אבל לא הרבה .
למה לא למעשה ?
בגלל כמה וכמה סיבות:
ראשית בגלל שהכלי מבוסס אקדח הקנה שלו קצר למדי מה שפוגע בביצועים הבליסטים של הכדור שיוצא מהקנה .
קשה מאד לשלוט בכלי בירי אוטומטי מה שמתרגם לפיזור גדול של הכדורים .
בגלל שרוב החלקים שבכלי תוכננו במקור לאקדח הם לא מקבלים יפה את הירי המסיבי באוטומט מה
שמביא לחימום מהיר של הכלי ולבסוף לבלאי מואץ של החלקים .
ברוב הכלים נקודת חיבור הקת נמצאת בחלק התחתון של הקת מה שמוריד מהיעילות שלה בהעברת הרתע.
בקיצור הוא מסורבל מידי בשביל להיות אקדח ומצד שני חלש ושברירי מידי בשביל להיות תמ"ק.
כל זה פלוס זה שיש בשוק תתי מקלע קומפטים מאד(כמו מיקרו עוזי למשל) שמתגברים על רוב המינוסים של הכלים הללו לא משאיר להם הרבה מקום בשוק .

לגבי הסצ'קין הוא יוצר בכמויות קטנות בין השנים 1956 ל1975 ונקלט בכמה דגמים ביחידות
אבטחת פנים בעיקר וגם שם לא תפס לעצמו מקום מרכזי .
לבסוף ,לפחות ככה שמעתי מחבר ששירת שם ביחידת ביטחון פנים,בוטלה אופצית האוטמט
והוא פשוט הפך לאקדח גדול עם קת אופציונאלית וכמיות קטנות מהכלי הזה הועברו לנהגים
מבצעים במשמר בתי כלא ויחידות דומות .
בקיצור לא הצלחה גדולה .

לגבי תמקים ממלחמת העולם השניה
השאלה היא למה אתה מתכוון ב"נשארו רלוונטים "?
הכלים הללו עדין משמשים את המחתרת העירקית עד ימנו אנו.
לגבי שימוש בצבאות המקורים אז כולם הוחלפו בעשור שאחרי המלחמה (לפחות ראשמית ).

ישן 30-12-2010, 09:04
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

כן ולא
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי grish22 שמתחילה ב "אז אני מבין שבסופו של דבר..."

התכונת הירי באוטומט היא עצם הענין בכלים הללו ,אבל אתה צודק שבסופו של יום הכלי הזה הוא יותר אקדח מאשר תמ"ק .

לגבי הסצ'קין והKGB -לא יודע .

לגבי השתבתה אכן כלים שמוצגים במוזאונים הם מושבתים .
לגבי האיך זה תלוי באמת במדינה וחוקיה גם בארץ יש השבתה אזרחית תחת משטרה/משרד הפנים שאותה יאלצו לבצע מוזאונים אזרחים שירצו להציג כלי נשק .
וזה באמת אומר השמדת יכולת הירי של הכלי בצורה בלתי הפיכה .
לאומת זאת מוזאונים שפועלים תחת משרד הביטחון מבצעים השבתה צהלית שהיא יותר מינורית וכוללת רק סתימה של הקנה ובית הבליעה (לפעמים רק חלק של הקנה ) וביטול /השמדה של הנוקר
המנגנונים השונים נשארים פעילים לחלוטין .

ישן 01-01-2011, 13:00
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04

האמת אפשר ל הכניס לקטגוריה גם את הPDW-Personal defense weapon
יש את הMP5K ואת הMP5PDW

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://world.guns.ru/userfiles/_thumbs/Images/smg/smg15/hk_mp5ka4.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://world.guns.ru/userfiles/images/smg/smg15/hk_mp5k_pdw.jpg]

כמובן יש גם את ערכות ההסבה לאקדחים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.proarms.cz/obrazy/novinky/RONI-G1_Weapon.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fab-defense.com/images/big-details/kpos.jpg]

יש גם את הכלי
The PDW 7.92 VBR-B Compact
שגם חודר שכפ"ץ לא רע

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fsdip.com/website/Portals/0/PDW%20Sidearm/PDWdoosreks1.JPG]

ישן 02-01-2011, 03:09
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05

מקלע - יורה צרורות ומיועד לכיסוי שטח.

תת מקלע כשמו כן הוא - הוא מקלע קטן היורה צרורות.

יעיל בעיקר ללחימה בתעלות או שטח בנוי בו אין צורך בירי סלקטיבי.

בד"כ (לא תמיד) בנויים מקלעים על עקרון מכנס פתוח .

הסיבה - קצב אש (חוסך תפעול פטיש) - מכאן נובע צורך בקרור - ומניעת בישול כדורים בקנה.

כאשר מורידים מהתת מקלע את האוטומט - (ומקבלים נשק טוב ככל שלא יהיה) הוא כבר לא תת מקלע.

לכן נראה לי שיש פה בלבול מושגים.

כל ערכות ההסבה לאקדחים - סלחו לי......

מי שצריך אקדח ( HAND GUN) שיקח אקדח ויסליק אותו.

מי שצריך נשק שירכוש נשק המתאים לצרכיו.

גדולה של נשק טוב היא בפשטות מיעוט חלקים ואמינות גבוהה.

כל ערכות ההסבה נותנות - אקדח רע עם סיכוי ליותר תקלות.

ורובה קצר לא טוב כמו רובה קצר שנבנה לכך מתחילה.

אה כן וזו דרך נהדרת להוציא עוד כסף מציבור נושאי האקדחים שבקרוב נזכה לראות אותו רק בשמורות.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 02-01-2011, 10:37
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "מקלע - יורה צרורות ומיועד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
יעיל בעיקר ללחימה בתעלות או שטח בנוי בו אין צורך בירי סלקטיבי.

עד כמה בכלל רלוונטי המושג "לחימת תעלות" כיום? אמנם אני מסוגל לחשוב על כמה מקרים בו לוחם יצטרך להילחם בתעלות (תנועה בין עמדות במוצב במהלך הכיבוש שלו), אך ביחס למתארי לחימה העיקריים כיום בשדה הקרב המודרני - האין לחימה בתעלות היא דבר זניח שאבד עליו הכלח, ועוד פחות "שווה" לפתח עבורו כלי נשק יעודיים לאור הנשקים המודרנים הקצרים הנפוצים כיום?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-01-2011, 15:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי אוריהו שמתחילה ב "למתאר המודרני נוספו מנהרות (די דומה לתעלות)"

השאלה היא מה תעשה כשתעבור מהסבך לשטח פתוח. הנשק, לפחות ביחידות החי"ר הסדירות, צריך לענות על מירב הצרכים, גם אם הוא מתאים פחות למתאר ספציפי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-01-2011, 23:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי אוריהו שמתחילה ב "מה שעושים נושאי הרוב"צ והמקלע המחלקתי במתאר הנ"ל."

אתה כנראה לא מבין מהם הם עושים, שכן לו היית, לא היית משווה כלי נשק בעל טווח של כמה עשרות מטרים, לשני נשקים ארוכי טווח שתפיסת ההפעלה שלהם שונה בצורה חריפה, האחד מהשני...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 02-01-2011 בשעה 23:35.
ישן 03-01-2011, 13:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי אוריהו שמתחילה ב "יתכן, אולי תסביר להידיוט כמוני מה עושים עם רוב"ץ ומא"ג ביעד מבוצר,"

מקלע בינוני מפעילים בהתאם לתפקיד שלו כחלק מכוח מתמרן - סיוע וחיפוי אש. הוא עושה זאת בשטח פתוח, הוא עושה את זה בשטח סגור. צלף משתמש בנשק שלו מתוך עמדה נייחת למודיעין וסיוע אש - בין אם מדובר בערבות דרום לבנון או בקסבה של שכם. בשני המקרים הנשק רלוונטי לכל המתארים. תת מקלע הוא נשק סער (לעומת זאת) שלא יכול להשתתף בלחימה בטווח העולה על 60-80 מטר, מה שמגביל אותו לשטחים סגורים (ש"ב, סבוך, מבוצר וכו').

ישן 03-01-2011, 14:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי אוריהו שמתחילה ב "ורסטיליות תמצא גם בתמ"ק, אם תרצה. אם לא, זו תשאר רק התנצחות."

ואו, מתחכם סדרתי...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 03-01-2011 בשעה 14:37.
ישן 04-01-2011, 12:13
  רס"ר רס"ר אינו מחובר  

רלוונטי מאד
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb] יעיל בעיקר..."

בכל עימות עתידי בין שני צבאות סדירים עדין כל אחד מהצדדים יתבסס על מוצבים ביצורים ותעלות
דוגמה אחרונה לכך ניתן למצוא במערך החפירות שחיכה לבעלות הברית בכל מטע פנוי ופאתי הערים
בעירק .
נכון במקרא הזה ההתנגדות באותן מנהרות נשברה במהירות אבל עדין זה הצריך את החיר האמרקאי
לרדת מהכלים שלהם ולהכנס רגלית ולטהר את האחרונה שהתעלות ואחרון הבונקרים בשיטות שלא
השתנו בהרבה מסוף מלחמת עולם ראשונה .
בנוסף אם תיקח את הלוחמה בתוך שטחים בניום צפופים ותפרוט אותה לאלמנטים תראה שמעט מאוד הבדל בינה לחימה בתעלות במובן שאתה נמצא בתוך שטח צפוף ומוגבל ביכולת תצפית ותנועה
מה שמיצר בעיקר התקליות קצרות ומהירות בטווחים קצרים .
ובעימותים כאלו זה שיצליח לישר קנה ולתת כמה כדורים מדויקים לעבר היריב ראשון הוא זה שינצח .
ובאופן היסטורי זה תמיד היה המקום הטבעי של התמ"ק .

אני מסכים איתך שבמצב הקיים היום לאור קיצור שחל בנשק השרות הסטנרטי ועוד יותר לאור קיום של כלים "בולפאפ" המקום של התמ"ק די עבר למוזאון .
מצד שני הכלים שנידונים פה לא ממש יעודו לתפקיד התקפי ממילא אלה לתפקיד הגנתי עבור אלו
שתפקידם העיקרי אינו בהפעלת נשק אישי דווקא כלפי האוייב .

ישן 04-01-2011, 02:50
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "אילן זה בדיוק העיניין של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי 357
אילן זה בדיוק העיניין של הpdw, כביכול אקדח עם קת ואחיזה טובה יותר להגנה עצמית, וכל זה ללא אוט' במגבלות החוק במדינות השונות. שמורות אילן?? אני חושב דווקא באיזור המוזאון.

ובמקום תמ"ק טוב או רובה קצר טוב.
קיבלת אקדח גרוע !
נו טןף שיהיה.
מה כבר אפשר לצפות מחלמאים.

פעם היה
הגדרת המטרה!
ממנה נגזר כל השאר...

היום ההגדרה היא וואסח וממנה כל השאר.

למה נוצר לי הרושם שמי שמחפש נשק יותר ויותר קצר, גם חושב יותר ויותר קצר.....

ובסוף הופך אקדח לארוך.....

יש חור בדלי..............

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 04-05-2014, 15:03
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
ספרי תמ"קים חדשים מאוספרי

The MP5 Submachine Gun

http://www.ospreypublishing.com/sto...n_9781782009177

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ospreypublishing.com/images/books/covers/9781782009177.JPG]

Soviet Submachine Guns of World War II

http://www.ospreypublishing.com/sto...I_9781782007944

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ospreypublishing.com/images/books/covers/9781782007944.JPG]

MP 38 and MP 40 Submachine Guns

http://www.ospreypublishing.com/sto...s_9781780963884

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ospreypublishing.com/images/books/covers/9781780963884.JPG]

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 04-05-2014 בשעה 15:05.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:07

הדף נוצר ב 0.34 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר