לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2010, 10:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי LexXx שמתחילה ב "כנראה לכתב בויינט יש בעיה..."

כנראה לקוראים בישראל יש בעייה בהסקת מסקנות.

מי שטרח לקרוא את הכתבה (!), היה מגלה שהנתון המדבר על אבולוציה ללא כל התערבות אלוהית (למיטב ידיעתי, זוהי טענת מאמיני הדארוויניזם...), עומד על 16%. מכאן שיש 84% (או קצת פחות בהנחה שיש כמה אחוזים של "לא יודע"), שמאמינים שכן הייתה התערבות אלוהית, כלשהיא, ביצירת האדם.

40% הוא החלק של האוכלוסיה, לפי הסקר, שמאמין שהבריאה אלוהית ב 100%, כלומר האבולוציה לא שיחקה תפקיד. למספר הזה נוספים עוד אחוזים שמאמינים שהייתה בריאה אלוהית, אבל שהייתה גם אבולוציה (אבל לא רק אבולוציה).

ומכאן, רוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2010, 20:42

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "בכל זאת יש טעות גסה בכותרת,..."

טענת האבולוציה היא מוחלטת. היה בום, ואז היו כל מיני דברים אקראיים בסיכוי של לזכות בכל הגרלות הלוטו ברצף במשך 80 שנים, ואז נוצרו פתאום חיים (מוזר שהיום עם כל הטכנולוגיה לא מצליחים לחזור על הפלא...), והיה קוף, ואז היה בנאדם. אם יש התערבות אלוהית, אזי כל מהות האבולוציה נסתרת מהיסוד - "קודם אלוהים ואחרי אבולוציה" שזה בעצם "ואחרי זה פגמים גנטיים" ממש לא עומד כשווה ל"התפתחות אבולוציונית טבעית לחלוטין, ללא ניסים או בריאה, חיים יש מאין"... ולכן, כן, הרוב לא מאמינים בתורת האבולוציה כפי שהיא...

ישן 23-12-2010, 07:46

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "רק שלחוקי הטבע אין יד מכוונת..."

המדע מציג את הטבע כפי שהוא, ולכן אינו סותר את הדת. יש מדע שהוא מדע אמיתי - כלומר שהוסקו מסקנות באמצעות תצפיות חוזרות ונשנות שבהן הטענה שמנסים להוכיח חוזרת על עצמה (reproducible) ב 100%, ואז הטענה מוגדרת כעובדה שכל אחד יכול לבדוק, ויש מדע שהוא תאוריה - מניחים שמשהו קרה בגלל שרואים דברים XYZ שהיו בעבר והיום הם אינם - ועל כן "ההסבר הכי הגיוני הוא ש...". תאוריות והשערות הן לא מדע. הן אולי שלב בדרך להגעה לקביעה מדעית. אבל כל עוד לא הוכחו בצורה מדעית - הן אינן מדע. עיין ערך "כדור הארץ הוא שטוח"...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94....A2.D7.99.D7.AA

ישן 23-12-2010, 13:15

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "המדע סותר את הדת לחלוטין,..."

עדיין לא סתרת כלום. הבריאה מתחילה ב"ויהי אור". הצמחים רק ביום השלישי, כבר היה אור.

אשר ל"יש מאין"... הטענה שהדבר בלתי אפשרי היא קצת קשה להוכחה ( = בלתי אפשרית), ולכן איננה עובדה מדעית. העובדה שטרם יצא לך לחזות בתופעה של יצירת חומר יש מאין, לא אומרת שהדבר בלתי אפשרי. זאת, כמובן, בהנחה שאנחנו בכלל יוצאים מנקודת הנחה שתהליך הבריאה יצר חומר יש מאין, ולא, לדוגמה, לקח חומר (או אנרגיה) והפך אותם ממשהו אחד למשהו אחר, ובכך ברא יצירה חדשה שלא הייתה קודם...

בכל אופן, אנחנו כבר די OT ויש לי הרגשה שאותך אני לא אשכנע (אתה הרי מתווכח עם ההגדרה של מדע...), אז אני אפרוש כאן.

ישן 26-12-2010, 14:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
ההתפלפלות מיותרת...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה יודע מה הדוגמא הקלאסית לשאלה לא מדעית?"

אני ואתה יודעים על איזה אלוהים מדובר פה - והכוונה היא לא לאלוהים המקובל ביהדות ובשאר הדתות, שברא את העולם ו"הכל נעשה בדברו", אלא לטבע - שהוא פשוט המצב בו מערכת החוקים הפיזיקלית הידועה לנו נעה מכח האינרציה.
אין שום משגיח עליון מאחורי עלה שצומח על ענף העץ, דג שאוכל זחל של יתוש או סלע ענקי המתדרדר במורד ההר ומוחץ בית על יושביו.
העץ היה זקוק לאור השמש כי אף אל כלשהוא לא יספק לו את תוצאות תהליך הפוטוסינתזה אם לא היו לו עלים, הדג פעל לפי האינסטינקט הטבוע בו לאכול בעת הצורך ולא היה יכול לחיות אם לא היה עושה כך, והסלע התדרדר כי האדמה תחתיו פשוט נכנעה למשקלו בסופו של דבר ולא כי יושבי הבית שמחץ עשו משהו רע (ואם מישהו חושב אחרת, הוא מוזמן לעמוד בדרכו של סלע ענק המתדרדר במדרון ולראות האם הוא ינצל ממנו או לא).

אי לכך ובהתאם לזאת, המדע והטבע הם ההפכים המוחלטים של אלוהים - אלא אם כמובן יש לך הגדרות משלך ל"אלוהים" כך שאיכשהוא ה"טבע" נאנס לכלול את ההגדרה שלך, ובמקרה כזה כל אחד יכול להגדיר כל דבר כפי שעולה ברוחו, כך שאני למשל יכול להגדיר "מגהץ רותח" כ"טלפון"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 26-12-2010 בשעה 14:11.
ישן 26-12-2010, 20:47
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
תגיד את זה לשפינוזה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ההתפלפלות מיותרת..."

מערכת החוקים הפיזיקלית לא נעה מכח האינרציה (?) ולמעשה לא נעה לשום מקום. אותם חוקים קיימים והתקיימו בכל מקום בייקום. הכל בסופו של דבר ניקבע על ידי חוקי הפיזיקה ועל כן בין אם תיקרא לזה טבע, אלוהים או מגהץ, יש מערכת מופשטת שעומדת מאחורי הבריאה ומאחורי התנהלות העולם. עד כאן העובדות ועד כאן תפיסת האלוהות על פי שפינוזה. שפינוזה כמובן לוקח את זה למקום שבו אין בעצם לאלוהות תפקיד מוסרי, אין משמעות לתפילה וכו'. אני (ולמעשה לא רק אני-זאת תפיסה שיש לה הדים היהדות ובקבלה) רק מוסיף את הספקולוציה שייתכן שלא כל חוקי הטבע מוכרים ונהירים לנו כך שייתכן שגם להתנהגות מוסרית או רוחנית יש השלכות מסוג זה או אחר. זה נשמע מופרך, אך קח לדוגמא את המימצאים והתיאוריות ביחס לאלטרואיזים. יהלאטרואיזם (עזרה לאחר ללא תמורה מיידית, לעיתים תוך הקרבה עצמית ברמה זו או אחרת) הוא התנהגות מוסרית לעילא ולעילא, ולכאורה סותרת אף את הישרדות הפרט. אולם, לאלטרואיזם יש ככל הנראה סיבות שנעוצות בחוקי הטבע-סיוע הדדי תורם לשימור הגנים וכך תכונות האלטרואיזם מתחזקת בתהליך ברירה טיבעית. ייתכנו גם רמות אחרות שייראו לנו כרגע כאנשי מדע הזויות לחלוטין-למשל שלתפילה יש השפעה ממשית על הולם דרך תיפלול של תהליכים טיבעיים כאלו ואחרים. אינני יודע וזה הכל ספקולציות ועניין של אמונה. ואמונה, זה עניין של תחושה, מבנה אישיות וחינוך, יותר מאשר של התבססות על מימצאים אמפירים ולוגיקה מדעית.
ישן 26-12-2010, 21:25
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תגיד את זה לשפינוזה"

"מכח האינרציה" = מכורח החוקים הכובלים את היקום שלנו.
בנוגע לתפישה שלך - בנקודה כלשהיא בעתיד (ואולי כבר כיום) היא תתמוטט עצם העובדה שאנחנו לאט לאט לומדים יותר על היקום שלנו, כך שהתחום בו אתה מגדיר ש"אלוהים" נמצא מצטמצם לו לאיטו.
השאלה היא רק עד איזו נקודה יאחזו בהגדרה הזו - האם ימתינו עד שנוכל להסביר 100% מהתופעות ביקום, או יפרשו עוד כשנוכל להסביר 95% ממנו?

אגב, בנושא אלטרואיזם - למיטב הבנתי אלטרואיזם היא תופעה טבעית בהחלט ויחודית לחיה האינטיליגנטית הנקראת 'אדם' (אך אין לי מושג אם גם נצפתה בדולפינים למשל), ומוסברת כבעלת סיכוי גבוה להיות מתגמלת חברתית - אך זה יתכן רק בחברה משוכללת כמו שלנו.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 27-12-2010, 05:03
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
האלטרואיזם אינו ייחודי לאדם כלל וכלל
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב ""מכח האינרציה" = מכורח החוקים..."

ונפוץ מאוד בטבע. הספר "הגן האנוכי" עוסק בכך, למשל. דוגמא אחת היא הדבורה. עם הדבורה תעקוץ אותך, היא גוזרת על עצמה דין מוות. ובכל זאת, אם תתקיף את הכוורת היא תעקוץ אותך, ולמעשה תקריב עצמה, על מנת להציל את הקבוצה. היא לא תרוויח בעצה דבר מלבד המוות ואולי 70 דבורים בתולים בעולם הבא של החרקים.
ודומני שנאיבי לחשוב שאי פעם יהיה לנו ביטחון מלא שאנחנו יודעים ה-כ-ל על עניין כלשהו, וודאי על הטבע וחוקיו. אחד התופעות החוזרות בהיסטוריה של המדע היא שממליצים לא להכנס למחקר של תחום מסויים כי כבר "גילו בו כל דבר שאפשר לגלות" וכעבור זמן קצר יש מהפיכה שלמה בהבנת אותו תחום. מישהו העלה בדעתו שיסתבר שניוטון טעה? אינשטיין הרי פירסם את עבודותיו מאות שנים אחרי ניוטון.
בקיצור, תמיד תהיה אי הוודאות שתאפשר לחוכמולוגים שונים ומשונים (הממ.. הממ...) להציע תיאוריות מתיאוריות שונות על השתלבות הטבע במושג האלוהות.
ישן 27-12-2010, 08:39
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "האלטרואיזם אינו ייחודי לאדם כלל וכלל"

תאורטית באיזו שהיא נקודה בעתיד יווצר מצב שנחקור ונדע 95% או יותר מחוקי היקום (אם החוקים הם סטטיים ולא משתנים, כתוצאה מהתנהגות לא ידועה), אני רק מציין שזה עלול להיות הסוף של אלו המחזיקים בתפישה הדומה לשלך.
בנוגע לאלטרואיזם, אני התכוונתי לסוג שממנו לא מקבלים תגמול מידי או אף הבטחה לתגמול - כמו למשל להחזיר ארנק שאבד לבעליו או לעזור לזקנה לחצות את הכביש או לתרום כמה שקלים לקבצן...

ציטוט:

ישן 24-12-2010, 01:35

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת אכן התפיסה שלך"

אני לא יודע מאיפה אתה לוקח את המידע שלך, אבל "ישיש לבן עם זקן" הוא פרי דמיונך. מן הסתם שלישות ללא דמות וללא זמן אין מצב של ישיש ואין זקן.

הוא גם לא "חוטף חלסטרא" (המקום היחיד שאני חושב שאולי ממנו קיבלת את הרעיון, הוא בעניין עבודה זרה [דברים י"א פס' 16]). ונסלח לך על ההתבלבלות בסדר של הדברים. זה חלב שאסור הרבה שעות אחרי בשר, ולא להפך.

עכ"פ, או שהוא ברא את העולם, או שנוצרנו מבקטריה (או מה שלא תהיה טענת הדארוויניזם הנוכחית למה שהיה אחרי הבום המסתורי שקרה לבד...) לאורך השנים. אתה לא יכול להגיד גם וגם, וזה לא משנה איך אתה מגדיר את אלוהים (אא"כ ההגדרה שלך היא ספונטניות מוחלטת של הטבע, ואז אינך מגדיר "אלוהים" אלא "טבע").

ישן 24-12-2010, 02:45
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "התפישה שלי לגבי משמעות השם..."

א. יש הבדל בין מה שיהודים מאמינים בו לבין "האמונה היהודית", שהוא לא מושג אחיד, שכן היהדות היא מגוונת מאד ויש בה שלל דעות.
גם אם רוב היהודים הדתיים לא מאמינים באבולוציה זה עדיין לא אומר שזו עמדתה הבודדה של היהדות במערכה. (כבר כתבתי פעם שיש ביהדות דעות שרוב האנשים היו מחשיבים ככפירה).

ב. אתה כבר אמור לדעת של תמיד מקבלים את הכתוב בתורה כפשוטו (בלשון המעטה..), לא פעם סותרים אותו.

ג. במקרה הספציפי דנן אפילו סתירה אין, רק חוסר פירוט, והרי יהיה זה אבסורדי לפרט כל שלב ושלב ביצירה, שכן אין לדבר סוף.
הבאתי פעם דוגמא בפורום "אמונות ודעות" - כשאני אומר ש-"הכנתי חביתה" אני לא מפרט את כל השלבים של: לקחתי מחבת, חיממתי על אש, המסתי חמאה, שברתי 2 ביצים לצלחת עמוקה, קשקשתים וטיגנתים במחבת.
אז כשהתורה אומרת שהקב"ה יצר אדם, למה לא יכול להיות תהליך מאחור?
למה חוסר הפירוט נחשב בעינייך פה כסתירה?

ד. בתלמוד ובמדרשים מופיעים גרסאות שונות של תהליך יצירת האדם, לא בבת-אחת, כי אם בשלבים ("שעה כך וכך כינס עפרו, שעה כך וכך גיבלו, שעה כך וכך נמתחו איבריו..."), גם כביכול בניגוד לפסוק הנ"ל.

ה. המלבי"ם תמך בתורת האבולוציה עוד במאה הי"ט, והר' קוק טען שהיא תואמת עקרונות קבליים.

ישן 24-12-2010, 09:04

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "א. יש הבדל בין מה שיהודים..."

את כל זה אני כמובן יודע, ועדיין, בין יצירת האדם (ולא משנה בכמה שלבים), לבין יצירת חיה אחרת, קוף (ושוב, לפי תאוריית האבולוציה, גם הקוף לא נוצר סתם כך, אלא הוא תהליך של תקופת זמן מטורפת שיותר ארוכה משחר האנושות בסדר גודל) שממנה, שוב בתקופה מטורפת, נוצר האדם, לבין יצירה בכמה שלבים של חלקים שונים בהפרש של "שעות", יש קצת הבדל. זה לא בדיוק כמו השלבים שבהם עושים חביתה. אם הייתי מכין חביתה משובחת, בהשקעה של, נניח, מליון שנה, הייתי טורח ומציין בסוף את העובדה הזו. בכל זאת, ממש השקעתי. המונח "שנה" היה קיים כבר אז כשהשתמשו כאן ב"שעות". אם התכוונו ל"10000 שנה", לא נראה הגיוני שכתבו במקום זה "שעה".

בכל מקרה, שורש הויכוח כאן הוא על קיום כוח עליון, שעשה משהו שהוא לא כדרך הטבע (ויש שיגידו, לא כדרך הטבע כפי שאנחנו מכירים אותו...) - ומנגד, התקדמות ספונטנית טבעית לחלוטין, שלא הייתה בה יד מכוונת. אצלי "ספונטני" ו"יד מכוונת", הם הפכים.

נ.ב. ובכלל, אם כתוב שהאדם נוצר מעפר הארץ, ובהנחה שעפר הארץ איננו קוף (אני כבר לא בוטח בידיעותי בעברית אחרי האשכול הזה...) - הייתי אומר שזה "קצת" סותר.

ישן 24-12-2010, 09:57
  eldad_reznik eldad_reznik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.09
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אוקיי, אז תחליף את המילה..."

ציטוט:
וכל השאר נשארו ברמה כל כך פחותה

אז זהו שהמדענים לא מסכימים איתך בעניין הזה.(דולפינים,פרימטים למיניהם,ואם תשאל אותי גם כל מיני וירוסים וחרקים, שהם מאוד מתקדמים ומתאימים לנישה שלהם.)
אין חולקים אליך שאנחנו הזן הכי טכנולוגי ומתקדם, אבל זה יכל גם להיות במקרה.
כמוכן תסתכל על המצב כתמונה בזמן, היה תור הדינוזאורים, והם שלטו מיליוני שנים. עכשיו תורנו, ולכן אני ואתה יכולים לחפור אחד לשני בראש. מי יודע אולי גם תורנו יחלוף.
נ.ב
בכול מה שאמרתי אין שלילה של מושג האלוהות/כתות/סמים/שייכות/מדע/ביחד, זה צורך חזק של המין האנושי מאז ומתמיד.

ישן 24-12-2010, 13:18
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "טענת האבולוציה היא מוחלטת...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
טענת האבולוציה היא מוחלטת. היה בום, ואז היו כל מיני דברים אקראיים בסיכוי של לזכות בכל הגרלות הלוטו ברצף במשך 80 שנים, ואז נוצרו פתאום חיים (מוזר שהיום עם כל הטכנולוגיה לא מצליחים לחזור על הפלא...), והיה קוף, ואז היה בנאדם. אם יש התערבות אלוהית, אזי כל מהות האבולוציה נסתרת מהיסוד - "קודם אלוהים ואחרי אבולוציה" שזה בעצם "ואחרי זה פגמים גנטיים" ממש לא עומד כשווה ל"התפתחות אבולוציונית טבעית לחלוטין, ללא ניסים או בריאה, חיים יש מאין"... ולכן, כן, הרוב לא מאמינים בתורת האבולוציה כפי שהיא...

כמה שטויות בהודעה אחת.

קודם כל, זה שאתה מערבב בין המפץ הגדול לבין האבולוציה זה שגוי. ואני מאוד מקווה בשבילך שתמצא איך להסביר את המחדל הזה בצורה משכנעת

ציטוט:
ואז היו כל מיני דברים אקראיים בסיכוי של לזכות בכל הגרלות הלוטו ברצף במשך 80 שנים

תפיסה מוטעית, אתה מוזמן לצפות בסרטון הבא:

או במילים אחרות, אתה יכול להטיל קוביה 1000 פעמים, להתבונן על התוצאות, ולהסיק:
ההסתברות שהתוצאה תהיה כדלעיל היא אחת ל- [TEX]1.4\times10^{778}[/TEX]
אלה סיכויים אפסיים, כמו לזכות ב-107 הגרלות לוטו רצופות. זה לא סביר. לכן לא באמת הטלתי את הקוביות. אין אבולוציה. מ.ש.ל.

ציטוט:
ואז נוצרו פתאום חיים (מוזר שהיום עם כל הטכנולוגיה לא מצליחים לחזור על הפלא...)

ראה איזה יופי... קוסמים מארץ עוץ שלא קשורים כלל לטכנולוגיה העכשווית הצליחו ליצור תא חי:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3892165,00.html

חוץ מזה, גם את המוח האנושי אנחנו לא מסוגלים להבין במלואו "עם הטכנולוגיה של היום",
זה לא שייך לכלום. חבל להגיד "הטכנולוגיה של היום" ולצפות למעשה קסם, יש מדענים שממש שוברים את הראשים, לומדים במשך עשרות שנים, מבצעים מחקרים וכו' בשביל שתוכל לקרוא לטכנולוגיה הזאת מתקדמת.
זה מדע ולא קסם.

ציטוט:
כל מהות האבולוציה נסתרת מהיסוד - "קודם אלוהים ואחרי אבולוציה" שזה בעצם "ואחרי זה פגמים גנטיים" ממש לא עומד כשווה ל"התפתחות אבולוציונית טבעית לחלוטין, ללא ניסים או בריאה, חיים יש מאין"...

אני מאמין שתורת האבולוציה לא מתייחסת בשום מקום להתערבות אלוהית, היא מתארת בצורה מדעית את התפתחות החיים, ספק אם תמצא בספר של דארווין (או לצורך העניין בכל ספר מדעי) ציטוט כגון "התפתחות אבולוציונית טבעית לחלוטין, ללא התערבות אלוהית".

ישן 22-12-2010, 09:51

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "שוב בעיות תרגום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
מי שקורא דברים שלא קשורים לישראל בעיתונות ישראלית - מקבל מידע שגוי. תפסיקו.
http://www.gallup.com/poll/114544/d...-evolution.aspx

ומי שקורא בעיתונות הישראלית דברים שכן קשורים לישראל? כמו למשל רקטות הנורות מעצמן, או אנשים שהם "צעירים" לנצח, אפילו בגיל 45 (ובלבד שמוצאם מחצי האי) ?

בכל אופן, ההוכחה שלך איננה ממש הוכחה, כי לא מדובר על הסקר הזה. שים לב שקישרת לסקר שנערך לפני כמעט שנתיים. אם היית טורח ללחוץ על הקישור שבכתבה, היית מגלה שהם דווקא כן יודעים לתרגם... הנה הקישור: http://www.gallup.com/poll/145286/F...reationism.aspx (רק מהכתובת של האתר אפשר לראות שהתרגום נכון, ובפנים ניתן לראות שהסקר הזה פורסם 4 ימים לפני הכתבה בוואינט...)

ישן 22-12-2010, 22:21
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Homo sapiens שמתחילה ב "[QUOTE]מה יש לך חוץ מכמה..."

תן לי לנחש, לא היו לך הרבה חברים בבי"ס, נכון?
צר לי שאתה משתמש בביטויים שמתאימים לילדים מחוצ'קנים בני 15 מעידן היוטיוב, שעדיין לא למדו לפתוח חזייה לבחורה. הדיבור הזה אינו כסות לחוסר הביטחון שלך. בסופו של דבר, אנשים קיצונים כדוגמתך (ואני לא מדבר כאן על עניין האלוהות גרידא, הפגנת צרות אופקים גם באשר לנושאים אחרים) נשענים על מסד של ילדות קשה וסביבה שלא חיבבה באותם במיוחד, זה דפוס ידוע למדי של כדוגמתך ואין בכך אלא לעורר רחמים.

שנית, אני באופן אישי לא מאמין ולא לא מאמין (אגנוסט, למקרה ותטעה גם באיות של זה). מה שכן, אני אעדיף לחיות בחברה מלאה באנשים בעלי "חברים דמיוניים" (כהגדרתך), מאשר בחברה מלאה באנשים כדוגמתך שמדברים גבוהה על כיבוד ערבים, אך לא על כיבוד בני תרבויות אחרות שמאמינים בכוח עליון. מה לעשות, בבחירה בין ש"ס לבין אנשים כמוך, אני עם הרבבודיה עד הסוף ואני מאמין שכל בר דעת שרואה את הדברים שאתה כותב.

*שים לב שאפילו נמנעתי מלהגדירך רציונאלי כפי שהיית רוצה להגדיר את עצמך, שכן הלך הרוח שלך כמו גם דיעותיך הפוליטיות ותפיסת החיים שלך, אינן מעידות על כך שהינן נגזרות בצורה מתוחכמת במיוחד. לכל היותר הן מעידות על התחפרות בדיעותיו של מיעוט בטל בשישים אשר הינו שקוף בעיני הציבור.
ישן 23-12-2010, 08:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
רק אותי משעשע לקרוא שהאבולוציה הופכת מתאוריה מדעית סדורה יחסית לסוג של אמונה?
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האם מתקרב היום בו תאוריות..."

אני מציע אם כן ליסד הררכיה דתית כמקובל: הארכיבולציון הגדול של ניו יורק אמר בתמיסה השבועית למאמינים כי....

במקום לחם קודש הם יוכלו פרורי סנדוויצי'ים מהמכונות הקדושות של המנזה והסמל של הדת החדשה יהיה צלב כמובן רק שיהיו סמני Y וX בקטן על לוח הצירים. זו תהיה כמובן דת של אהבה [עצמית בעיקר] ומי שלא יקבל את הדת האוהבת יזכה לטיפול של האינקוולציה.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 23-12-2010 בשעה 08:46.
ישן 23-12-2010, 10:32
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "רק אותי משעשע לקרוא שהאבולוציה הופכת מתאוריה מדעית סדורה יחסית לסוג של אמונה?"

הולך משהו ומכריז שהוא אפיקורס, ומודיע לך שהוא מאמין באבולוציה.
הוא לא מבין, לא למד ואין לו שום מושג מה זאת אומרת.
ההסבר של אותו פלוני לאבולוציה הוא משהו בסגנון: "ויום אחד נמאס לקוף להיות קוף, ויחליט להזיז את העיניים, להעמד זקוף להפחית בכמות השיער ולהתחיל לדבר... ויעברו כך וכך שנים ויצור הקוף את האדם"

אין הבדל בין תפיסת האבלוציה כך, לשלילת האבולציה במשפט המחץ: "אולי אבא שלך היה קוף, אבא שלי לא."

אותי למדו שתאוריה מקבלים, מקבלים חלקית, או לא מקבלים.
תאוריה אפשר לנסות להוכיח או להפריך.
סקר? מה המשמעות של סקר?

ציטוט:
מי שלא יקבל את הדת האוהבת יזכה לטיפול של האינקוולציה

מי שלא מקבל את הדת האוהבת מטופל על ידי מזכירות המחלקה. מדובר בהתאגדות בין לאומית חוצת יבשות ותרבויות. איגוד הכלבתות האקדמיות המשמשות כמזכירות ועל פיהן יישק דבר.

נערך לאחרונה ע"י eshely77 בתאריך 23-12-2010 בשעה 10:35.
ישן 23-12-2010, 11:20
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תאמין או לא אך כאשר כתבתי אודות האינקוויליציה חשבתי על מזכירת פקולטה מסויימת
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הולך משהו ומכריז שהוא..."

שהכרתי לפני כשניים וחצי עשורים. היא מעולם לא עשתה לי דבר רע ואפילו חיבבה אותי אבל איכשהו התת מודע הזכיר לי כל הזמן להזהר ולהשמר.... [אם התת מודע לא היה מזכיר זאת היו מזכירים את הדבר החברים שכל בקשה שלהם נדחתה לקונית או חובלה בהררי אדמינסטרציה].

אני חושב שמבחינה אבולוציונית הכלבתא התפתחה מהטיגריס. למרות שהוא עתיר סמכויות בטרטוריה שלו הרי שהוא שקט, לבוש תמיד טיפ טופ ויש לו בהחלט 'שיק' כמו שצריך אבל טורף טורף...

אני מניח כי כשמדברים עם אורטופדים בשיחת רעים על 'החוליה החסרה' הם מיד סופרים, מודיעים שהכל בסדר, תיקח אלגוליזין עד שזה יעבור ואם זה לוא עוזר תחזור ונפנה אותך לפיזיותרפיה.

ישן 23-12-2010, 11:30
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
סקר דעת הקהל הוא הווירוס המעיק (גם אם הלא מאוד מזיק) שבישר
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "הולך משהו ומכריז שהוא..."

את בוא מגיפת ה"ריאליטי". ככלל שניהם מסתובבים סביב כאילו חשיפה של "רגשות ומחשבות" אבל בעצם מתעלים כמה קבין של וולגריות ואנוכיות שיש בכל אדם, אל מבחנה מסויימת שגורמת לצופה לחשוב שבני האדם אפילו יותר מטומטמים ממה שהם באמת...

כבר כתבתי פעם ששנים שאני משקר בסקרים כשיטה: ככל שהסקר נשמע חשוב יותר, כך אני משתדל לשקר יותר באמינות. עד סביבות 2001-2 היו סוקרים בעניינים פוליטיים מגיעים אלי די תדירות אבל יום אחד זה פשוט הפסיק. זה גרם לי פעם לחשוב שאולי עלו על זה שאני עובד עליהם ואיך שהוא באיזה מאגר שמי מסומן כמישהו שאין לשאול אותו. בעולם שבו מצלמות נמצאות בכל מקום, אני חושב שמנה קטנה של שקרים לאח הגדול רק עושה טוב.

בכל מקרה היכולת של האמריקאים לשלב בין סוג של פרימיטיביזם רעיוני מבוסס נצרות, עם נאורות וסובלנות לא רעים בכלל, מדירה שינה מעיניהם של כמה אנשים בעולמינו.

ישן 24-12-2010, 11:35
צלמית המשתמש של fap
  fap fap אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.09
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "תקרא בכתבה את כוונת הכותב."

ציטוט:
לא היה צריך סקר כדי להראות את זה. רוב הבריאתנים – הכינוי השגור למאמינים בתורת הבריאה – לא יודעים בכלל מה זאת אבולוציה. הם פשוט לא מכירים את העובדות.

ציטוט:
קשה להאשים את הבריאתנים על שאינם יודעים גם שהאבולוציה באה לידי ביטוי בחיינו בהווה בדרכים רבות.

ציטוט:
לטאות שהועברו לאי בודד פיתחו איברים חדשים במעיהן שהקנו להן יכולת לפרק את המזון הצמחי יותר ביעילות. אבל שוב, רוב הבריאתנים אינם יודעים את העובדות, או שבמקרים קיצוניים – פשוט לא אכפת להם.

ואם אתה תקרא את הכתבה שנית, תראה שלאורך כל הכתבה הכותב מתייחס לחוסר ידע באבולוציה בלבד.

ישן 25-12-2010, 20:04
  נאחס עד ייאוש נאחס עד ייאוש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.08
ואם במספרים עסקנו , בוא נראה מה קורה בעולם:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "סקר: רוב האמריקנים לא מאמינים באבולוציה"

אז אמנם נכון שארצות הברית היא המדינה השלישית בעולם מבחינת אוכלוסיה אך היא מהווה רק 4.5% מסך האוכלוסיה בעולם.
מדינות עפ"י אוכלוסיה בעולם - וויקיפדיה.

הנצרות לוקחת כ2.0-2.2 ביליון שזה 30% מכלל העולם.
האיסלאם 1570-1650 מיליון שזה 23% מכלל העולם.
הינדואיזם 828-100 מיליון שזה 13% מכלל העולם.
הבודיזם 400-1500 מיליון שזה 13% מכלל העולם.
אתאיזם 11.9% מהעולם (אין טווח - כי זה לא מופיע בערך , אך זה נמצא תחת הערך אתאיזם)
היהדות 14-16 מיליון (בערך עצמו של יהדות כתוב כ13 מיליון) שזה 0.23% מכלל העולם.

את ההמרה לאחוזים ביצעתי עפ"י המספר באמצע הטווח (עם סטייה לפה ולשם בכמה מיליונים למען נוחות החישוב )
Wikipedia Major religious groups

מבולבלים? גם אנחנו...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:16

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר